PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 4 gru 2022, o 21:27

Butryn też poza 1 sezonem nie grał o medale w PlusLidze i co z tego? Każdy zawodnik ma swój peak w innym momencie i to wpływa na późniejsze decyzje klubów. Kaczmarek dołączył do ZAKSY po takim sezonie, który dziś nie byłby niczym wielkim, a jednak wtedy go zatrudnili i gra do dzisiaj. Gdyby nie tamten ruch, możliwe że by się nie wybił. (Ostatni sezon w Cuprum - 45/31 % to nie jest wybitna gra w ataku.)

Poza tym, nie same umiejętności są kluczowe jeśli chodzi o zatrudnienie, bo istotna jest też rola agenta. To dlatego Konarski gra w Zawierciu, a taki Bołądź czy Butryn nie. To też dlatego Drzyzga ma wieloletni, świetny kontrakt w Rzeszowie. Obu reprezentuje Matijasević, więc nie byle kto.
To z tego, ze nie gral o medale w Pluslidze, bo nie prezentuje i nie prezentowal odpowiedniego poziom, ten playoff w ktorym gral to tez raczej do zapomnienia. Kaczmarek to byl przyjmujacy, ktory zmienial pozycje, mial swietne warunki fizyczne i spore (jak sie okazalo) pole do progresu, w przypadku Butryna i Boladzia tak nie bylo, nie ma sensu ich porownywac, calosciowo to nie ten poziom. Boladziowi brakuje techniki, Butrynowi wzrostu i bloku. Jesli Zaksa chce nadal prowadzic madra polityke transferowa, czyli brac mlodych graczy z potencjalem, to predzej do wziecia jest Kapica, ale przed nim duzo, duzo pracy. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia, bo mlodych zdolnych graczy jest malo, a chetnych wiecej niz miejsc. Miedzy innymi dlatego Drzyzga dostaje tez fajne kontrakty i w Rosji i w Polsce, bo po prostu jest malo rozgrywajacych na dobrym poziomie globalnie, a on jak by nie patrzec sie do nich zalicza. A do Konarskiego polecam jednak troche wiecej szacunku, skoro kolejni trenerzy kadry (agent nie ma tu nic do rzeczy) na niego stawiali. Tylko do tego trzeba patrzec na troche wiecej niz skutecznosc w ataku (mala podpowiedz: istnieja tez inne statystyki siatkarskie, jak rowniez mnostwo bardziej zniuansowanych czynnikow, ktore wplywaja na ocene siatkarza).
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: bez_nazwy »

zastanawia mnie dlaczego nagle tak rozwinął się temat Kaczmarka?
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: pwpl97 »

Szary Wilk pisze: 4 gru 2022, o 21:27
hottakesbot pisze: 4 gru 2022, o 21:03
Szary Wilk pisze: 4 gru 2022, o 20:10 A według mnie to nie byłaby jakaś duża strata, jeśli mają dobre zastępstwo. W tym sezonie punktuje tylko z rywalami od 11 miejsca w dół. Kaczmarek jest dobrym atakującym jako uzupełnienie całej układanki, ale jeśli wyjęto z niej Semeniuka, to już nie wygląda to tak dobrze, bo nie potrafi wziąć na siebie ciężaru w meczach z dobrymi rywalami. W tym sezonie w spotkaniach z Wartą,Treflem,Resovią,Skrą,Ślepskiem (TOP 7 bez Jastrzębia, bo nie grali jeszcze) wyszedł na 38 % skuteczności i 18 % efektywności w ataku, a mecze z Nysą czy Projektem "cyferki" od powyższej średniej są tylko minimalnie lepsze...

Jeśli ZAKSA ma jeszcze kogoś stracić, to zespół czas budować od nowa, a nie opierać się na tym co było, bo tego już za chwile nie będzie i trzeba stworzyć nowy projekt. Jeśli jednak chcą kierować się swoją wizją przy budowie zespołu (niekoniecznie taktyką etc), to nazwiska takie jak Gierżot czy Bołądź powinny znaleźć się na ich liście.
Boladz ma 28 lat i nigdy nawet nie gral o medale w Pluslidze, chyba sobie zartujesz? To ten sam rocznik co Kaczmarek.

Ciekawe jakich masz tych kandydatow na "dobre zastepstwo", wymien kilka nazwisk. Nie sadze zeby Patry, Sapozkow czy Reggers byli do wyjecia.
Butryn też poza 1 sezonem nie grał o medale w PlusLidze i co z tego? Każdy zawodnik ma swój peak w innym momencie i to wpływa na późniejsze decyzje klubów. Kaczmarek dołączył do ZAKSY po takim sezonie, który dziś nie byłby niczym wielkim, a jednak wtedy go zatrudnili i gra do dzisiaj. Gdyby nie tamten ruch, możliwe że by się nie wybił. (Ostatni sezon w Cuprum - 45/31 % to nie jest wybitna gra w ataku.)

Poza tym, nie same umiejętności są kluczowe jeśli chodzi o zatrudnienie, bo istotna jest też rola agenta. To dlatego Konarski gra w Zawierciu, a taki Bołądź czy Butryn nie. To też dlatego Drzyzga ma wieloletni, świetny kontrakt w Rzeszowie. Obu reprezentuje Matijasević, więc nie byle kto.

Nigdzie nie napisałem, że Kaczmarek to słaby atakujący. Po prostu pasujący do ZAKSY. Indywdualnie nie jest lepszy od swoich konkurentów i właśnie w sezonie reprezentacyjnym wypadł sporo słabiej od Butryna.

Tak, uważam, że przy takim wsparciu jakie miał Łukasz w ZAKSIE, to Bołądź też by podołał i grał dobrze, bo też jest solidnym atakującym. Czy lepiej, nie wiem. Natomiast jak widzisz, to przywiązanie od nazwisk jest jednak bardzo duże i kluby darzą ogromnym zaufaniem zawodników, którzy mają już jakieś drużynowe osiągnięcia i są znani, dlatego też jako kolejny przykład podam Resovię, która wzięłą Maćka Muzaja i kopnęła w 4 litery Karola Butryna, którego podobno chcą po 2 latach odzyskać :D Czy to plotka czy prawda, to się okaże. Na razie Butryn jest bez formy od kilku meczów.
Bez formy? Chory byl to nie gral, z 2 mecze slabsze mial może, wrocil po chorobie i zagral dobry mecz.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Szary Wilk »

bez_nazwy pisze: 4 gru 2022, o 21:40 zastanawia mnie dlaczego nagle tak rozwinął się temat Kaczmarka?
Ktoś zasugerował, że ZAKSA może stracić ważnych siatkarzy i inna osoba zapytała o osobę Kaczmarka i tak to poszło.

Według mnie, to ZAKSA dałaby radę zastąpić Kaczmarka, ale o wiele ciężej byłoby zastąpić Śliwkę. Właściwie byłoby to niemożliwe, bo Semeniuka też się nie da na ten moment zastąpić. Jedynie Fornala jakby wyjęli, ale w K-K nie płacą tyle co w Jastrzębiu lub Resovii. Btw, to podobno Kaczmarek i Śliwka zostaną na 100 %, bo mają ważne kontrakty na kolejne 2 lata.

Co do Konarskiego, to jest to solidny atakujący, który gra w lidze przez lata, ale miał jednak sporo szczęścia, że trafił w okres, w którym po prostu w Polsce nie było choćby dobrych atakujących. Zwłaszcza przy DUŻYCH dziurach pokoleniowych (Konarski 89, dopiero potem Butryn - 93, Muzaj,Bołądź,Kaczmarek - 94). Natomiast uważam, że obecnie gra w topie PlusLigi głównie dzięki powodom pozasportowym i nie jest to tylko osoba agenta czy reputacja, ale może dobrze się z nim współpracuje? To też ważny aspekt dla trenera.

Wracając do tematu czysto sportowego, to ZAKSA i tak spadnie na 4 łapy, jak weźmie kogoś z Chin i wtedy dla takiego Jastrzębia dobrze by było, gdyby wskoczyła na 2/3 miejsce, bo jestem niemal pewny, że Jastrzębie by mogło pęknąć w półfinale w meczu ze wzmocnioną ZAKSĄ i byłby ogromny zawód.
pwpl97 pisze: 4 gru 2022, o 21:56
Szary Wilk pisze: 4 gru 2022, o 21:27 Na razie Butryn jest bez formy od kilku meczów.
Bez formy? Chory byl to nie gral, z 2 mecze slabsze mial może, wrocil po chorobie i zagral dobry mecz.
Ostatnie 5 meczów Butryna (w nawiasie błędy)

Stal Nysa: 8/20 (6)
Trefl Gdańsk: 2/10
Resovia Rzeszów: 8/21 (9)
Ślepsk Suwałki: 22/45 (5)
Cuprum Lubin: 7/25 (5)

Na ostatnich 5 meczów zagrał 4 słabe, aż 2 razy popełnił więcej błędów w ataku niż zdobył punktów. To chyba nie jest dobrze?
Ostatnio zmieniony 4 gru 2022, o 22:05 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: bono »

Myślę że druga połowa stycznia da odpowiedzi na wiele znaków zapytania😉
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: bez_nazwy »

Szary Wilk pisze: 4 gru 2022, o 21:57
bez_nazwy pisze: 4 gru 2022, o 21:40 zastanawia mnie dlaczego nagle tak rozwinął się temat Kaczmarka?
Ktoś zasugerował, że ZAKSA może stracić ważnych siatkarzy i inna osoba zapytała o osobę Kaczmarka i tak to poszło.
Nie ktoś tylko właśnie ja to napisałem, i akurat nie o Kaczmarka chodzi (albo nie tylko)
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Szary Wilk »

bez_nazwy pisze: 4 gru 2022, o 23:30
Szary Wilk pisze: 4 gru 2022, o 21:57
bez_nazwy pisze: 4 gru 2022, o 21:40 zastanawia mnie dlaczego nagle tak rozwinął się temat Kaczmarka?
Ktoś zasugerował, że ZAKSA może stracić ważnych siatkarzy i inna osoba zapytała o osobę Kaczmarka i tak to poszło.
Nie ktoś tylko właśnie ja to napisałem, i akurat nie o Kaczmarka chodzi (albo nie tylko)
Kaczmarek i Śliwka kontrakty chyba do 2024. Jedynie jak ktoś ich wykupi. I w to akurat wątpię, bo Lube nie ma kasy, Modena podobnie. Rosja odpada, kierunek Turecki? Może tak, może nie. Azja bardziej prawdopodobna. We włoszech jedynie Piacenza.

Ale kto miałby odejść tak naprawdę? Huber albo Shoji to mogą być realne opcje, w resztę wątpię.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: michal1983 »

Prawie każdy zawodnik ma jakieś propozycje lub zapytania. To takie trochę wróżenie z fusów dla zabawy.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: jinx »

Zasianie delikatnego fermentu. Mam nadzieję, że ten rok był wypadkiem przy pracy. Każdy zespół się kiedyś kończy i jeśli odejdą kluczowi zawodnicy, to klub zarobi trochę pieniędzy i zbudujemy nową szóstkę, która będzie cieszyć oko kibiców.
Gra Adrianem, Kalembką, czy Wojtkiem jest częściowo winą prezesa, bo takich zawodników zakontraktował oraz trenera. On ich klepnął a teraz on trzyma (Bułgara i Holendra) na ławce.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Diomedea
Posty: 4247
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Diomedea »

hottakesbot pisze: 4 gru 2022, o 21:38

To z tego, ze nie gral o medale w Pluslidze, bo nie prezentuje i nie prezentowal odpowiedniego poziom, ten playoff w ktorym gral to tez raczej do zapomnienia. Kaczmarek to byl przyjmujacy, ktory zmienial pozycje, mial swietne warunki fizyczne i spore (jak sie okazalo) pole do progresu, w przypadku Butryna i Boladzia tak nie bylo, nie ma sensu ich porownywac, calosciowo to nie ten poziom. Boladziowi brakuje techniki, Butrynowi wzrostu i bloku. Jesli Zaksa chce nadal prowadzic madra polityke transferowa, czyli brac mlodych graczy z potencjalem, to predzej do wziecia jest Kapica, ale przed nim duzo, duzo pracy. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia, bo mlodych zdolnych graczy jest malo, a chetnych wiecej niz miejsc. Miedzy innymi dlatego Drzyzga dostaje tez fajne kontrakty i w Rosji i w Polsce, bo po prostu jest malo rozgrywajacych na dobrym poziomie globalnie, a on jak by nie patrzec sie do nich zalicza. A do Konarskiego polecam jednak troche wiecej szacunku, skoro kolejni trenerzy kadry (agent nie ma tu nic do rzeczy) na niego stawiali. Tylko do tego trzeba patrzec na troche wiecej niz skutecznosc w ataku (mala podpowiedz: istnieja tez inne statystyki siatkarskie, jak rowniez mnostwo bardziej zniuansowanych czynnikow, ktore wplywaja na ocene siatkarza).
Podpowiem Ci. My znamy tez bardziej zniuansowane statystyki, a podpieramy sie najczesciej tymi najlatwiej dostepnymi dla wszystkich (niestety) bo w szybkiej dyskusji lepsze takie niz zadne. Wiec wystaw peryskop i upusc powietrza. Po napisaniu o slabej grze BB nawet tych mniej zniuansowanych statystyk nie potrafilas podac.

Butryn niezle broni, w bloku, w tym wyraznie slabszym sezonie ma ponad 0,2 czyli slabiutko, w zeszlym mial 0,3 na set.
Konarski, zawsze chwalony za blok, ma w obecnym sezonie (slabszym) 0,3 na set, w zeszlym 0,4. Jest widoczna roznica, nie jest to raczej przepasc.
Powiedzmy, ze Butryn najslabszy blok ze scislej czolowki w ataku. Trzeba by sprawdzic, czy kompensuje obrona (wzrokowo broni lepiej) i serwisem gdzie Konar jest przyzwoity. Nie jest wielka tajemnica, ze Butryn miewal klopoty z barkiem. Nie wiadomo z czym jest zwiazana jego obecna slabsza forma. W bloku i Kaczmarek i Ben Tara wypadna chyba lepiej, rowniez od Konara.
Nie bez powodu Grbic do Konara nie zadzwonil.
Granie atakujacym bedacym 3cia opcja w ataku da sie uzasadniac, ale trzeba sie nagimnastykowac. No i trzeba miec te 2 pierwsze opcje otwarte.
W Skrze Wlazly bywal i 4ta, jak gral Lisinac. Wtedy jeszcze czasem dokladal serwis i robil za lidera mentalnego (nie wiam czy dla wszystkich). No i byl oparciem dla Kacpra.

Natomiast jesli szukac atakujacego bez bloku, bedzie to zdecydowanie Kapica. 0,1 obecnie, 0,15 na set w poprzednim sezonie. Zreszta w mlodziezowce wyroznial sie atakiem i niezlym serwisem, a nigdy blokiem . Problemem jest tez spora ilosc kontuzjji przy tym zawodniku.
Nie sadze by stawianie na niego bylo najlepszym wyborem, jesli mierzy sie w top ligi. Zreszta bedzie problem, bo ida slabsze roczniki, najbardziej perspektywiczni sa srodkowi i libero i na tych mlodych powinna Zaksa patrzec, budujac srodek, libero i sype z Polakow. A reszte-najoptymalniej jak sie da, w nagorszym wypadku w stylu wloskim.
Za kilka lat moze rozjasni sie na ataku, bo Dulski wyjety, pozostaje 2 niepewnych atakujacych wchodzacych w dorosla siatkowke, a potem te odlegle roczniki 05-07. Wiec trzymac Kaczmarka, nawet jesli nierowny i Sliwke na maksa. IMHO warto popatrzec na 2 mlodych Slowencow na przyjeciu i ataku, moze jeszcze Wlosi ich nie dogadali, i na rozwoj Kubickiego i Hawryluka.
Tylko, ze graczy zagranicznych tez latwiej przejac z ligi francuskiej, czy sredniaka polskiej. Chyba ze chce sie zostac sredniakiem.

Obstawiam, ze waszego srodkowego kusza. Brzydko tak, w czasie rehabilitacji. JW czy Resovia?
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: kamil1999 »

Doprawdy nie wiem skąd się wzięło przekonanie o słabym bloku Butryna. To solidny blokujący. W skali ligowej w środku stawki. Do tego on akurat zwykle lepiej wygląda na wybloku niż w bloku. W wybloku nawet w tym słabszym w bloku sezonie wygląda nieźle. M.in to są już te rozszerzone statystyki, których się nasza nowa koleżanka na forum domagała. Argument typu: "ten jest lepszy bo w gra w czołowych klubach a Bołądź nie i nie bez powodu bo to wybierają eksperci" jest niemerytoryczny. To tak zwane powoływanie się na eksperta, które nic do dyskusji nie wnosi. Jeśli uważamy, że lepszy jest "a" to napiszmy czemu a nie, że "a jest lepszy bo tak sądzi x"
Co do wcześniejszego argumentu o wzroście to też dość słaby argument bo wzrost, wzrostem, ale Butryn i Kaczmarek mają zasięg w ataku porównywalny. Jeśli to Kaczmarek przypadkiem nie ma słabszego. Może być wysoki, ale skoczności mu brakuje. Ale wysokie zasięgi to nie ich styl gry. Zaletą jednego i drugiego jest coś innego. Konarski w tym bloku może być niezły(choć też bez przesady), ale odstaje na zagrywce i przede wszystkim w obronie. Tak jak pisała koleżanka Diomedea. Z reprezentacyjnych atakujących to chyba tylko Muzaj gorzej broni. Jeśli Konara możemy jeszcze nazywać reprezentacyjnym atakującym. Co do tego stawiania na Kapicę to niech udowodni, że warto. Sezon na razie średni. W zeszłym sezonie niezły, ale atakował głównie z rozegranych(wysokie szły do lewego) no i tak w zeszłym jak i w tym sezonie słabo gra na bloku. W obronie to nie zdążyłem się przyjrzeć jak gra, ale nie kojarzę go z obron. Bardziej prosperujący jest Ben Tara, ale i ten jest zbyt nierówny by preferować go ponad Bolądzia. Dużego pecha ma Bołądź, że choć w skali reprezentacyjnej mówimy o braku na pozycji atakującego to w skali ligowej ma dużo większą konkurencję niż Konar czy Bociek w ich primie.
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: hottakesbot »

Ja tam zgaduje, ze Sliwke kusza powrotem do Resovii z ladna podwyzka. Huber wspominal, ze chce sprobowac we Wloszech, wiec moze o to chodzi. Wiadomo ze transfery dogaduje sie w grudniu/styczniu i rehabilitacja nie ma nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Klugenhammer »

Ja słyszałem, że podchody robiły JW i Reska pod Janusza i Śliwkę, ale nie wiem który klub pod którego gracza, no i czy to w ogóle prawda czy fake.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: michal1983 »

Resovia robi podchody pod każdego kto ma dwie ręce i potrafi odbijać piłkę.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Heimlock »

Bołądź znowu pociągnął Trefl - 29 pkt, 2 asy, 50 % efektywności ataku. Na ten moment ma kosmiczne 6,1 pkt/set, najwięcej zagrywek na set przy bardzo dobrym współczynniku asów, przyzwoicie i ponad średnią w bloku oraz drugą efektywność ataku po Boyer przy największej ilości piłek.

Ładny pipe z Wlazłym też :)
Ostatnio zmieniony 5 gru 2022, o 21:08 przez Heimlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Arw165 »

A po pierwszym secie Bartka zastanawiałam się, czy zaraz Wlazły nie będzie musiał wejść na atak.
Diomedea
Posty: 4247
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Diomedea »

hottakesbot pisze: 5 gru 2022, o 18:50 Ja tam zgaduje, ze Sliwke kusza powrotem do Resovii z ladna podwyzka. Huber wspominal, ze chce sprobowac we Wloszech, wiec moze o to chodzi. Wiadomo ze transfery dogaduje sie w grudniu/styczniu i rehabilitacja nie ma nic do rzeczy.
Roznie moze byc. Zerwany Achilles, jak sama raczej wiesz, to nie skrecona kostka, czy zlamany palec. Powrot moze potrwac, a i ponowienia urazu nie da sie wyeliminowac. W grudniu czy styczniu jeszcze nie za bardzo bedzie widac, na czym Huber stoi.
Wiec ewantualnie ktos bogaty, z szeroka lawka, inaczej za duze ryzyko. Chyba, ze Reska nie moze odzalowac dawnego gracza mlodziezowego, na ktorego w slepocie nie odwazyla sie postawic.

A co do bardziej wyrafinowanych statystyk. Kiedys baza do dyskusji byl data volley ( bo na tym chodzila straona PL). A zeby cos wiecej wyciagnac, trzeba bylo popracowac na data volley i jednoczesnie na ustawieniach i wtedy wychodzily fajne rzeczy. Duza robota. Podrzucano tu kiedys tego typu staty przez np robione prze Lebedewa, podrzucano i staty od Kuby Bednaruka. I milo sie to dyskutowalo. Ale to raczej sporo roboty, i przecietny kibic, nawet jak sobie otrzaska data volleya to nie bedzie sie meczyl z takimi obliczeniami.
Dlatego , jak ktos ma dostep, to ludzie wrzucaja, jest zabawa i jest dyskusja.
Jak masz, to zwyczajnie wrzuc, zamiast pisac w tym nadetym tonie. Bedzie fajnie i bardziej merytorycznie.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2022, o 21:31 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: ciorny17 »

Arw165 pisze: 5 gru 2022, o 21:03 A po pierwszym secie Bartka zastanawiałam się, czy zaraz Wlazły nie będzie musiał wejść na atak.
Wlazły już chyba do końca sezonu będzie opcją na przyjęcie a Nasevich w razie słabszej gry Boładzia na atak.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4247
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Diomedea »

ciorny17 pisze: 5 gru 2022, o 21:27
Arw165 pisze: 5 gru 2022, o 21:03 A po pierwszym secie Bartka zastanawiałam się, czy zaraz Wlazły nie będzie musiał wejść na atak.
Wlazły już chyba do końca sezonu będzie opcją na przyjęcie a Nasevich w razie słabszej gry Boładzia na atak.
To chyba niezly deal.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: ciorny17 »

Dla mnie, jaki fana Nasevicha-atajujacego jak najbardziej :D
Kłamca.
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: hottakesbot »

Diomedea pisze: 5 gru 2022, o 21:17
Roznie moze byc. Zerwany Achilles, jak sama raczej wiesz, to nie skrecona kostka, czy zlamany palec. Powrot moze potrwac, a i ponowienia urazu nie da sie wyeliminowac. W grudniu czy styczniu jeszcze nie za bardzo bedzie widac, na czym Huber stoi.
Wiec ewantualnie ktos bogaty, z szeroka lawka, inaczej za duze ryzyko. Chyba, ze Reska nie moze odzalowac dawnego gracza mlodziezowego, na ktorego w slepocie nie odwazyla sie postawic.
Skra kiedys potrafila sobie pozwolic na dlugofalowe transfery graczy w zdrowotnej rozsypce typu Winiarski czy Conte, wiec nie ma powodu, zeby tak nie zrobila np. Resovia czy JW z Huberem. Huber jesli juz odejdzie z Zaksy to przeciez do innego zespolu ze scislej czolowki, zostaje w zasadzie tylko JW i Resovia wlasnie, chyba ze Zawiercie sypnie groszem.
Diomedea
Posty: 4247
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Diomedea »

Chodzilo mi raczej o to, ze on jeszcze nie wyrobil sobie takiej marki miedzynarodowej, zeby bez problemow po kontuzji zalapac sie do gornej polowy wloskiej ligi. Skauting jest, wiadomo-populacja zawodnikow nie jest duza. Ale to juz nie junior, co przyjdzie sie ogrywac za male pieniadze, wiec i wymagania Wlochow co do bezpieczenstwa transferu moga byc wieksze.
U nas chetni sie znajda, wartosc Norberta jest znana.

Tez jestem fanka Nasevicha na ataku, interesuje mnie rowniez czy jeszcze troche rosnie, czy zatrzymal sie na tych 197 (co zle nie jest).
Najwazniejsze, ze chyba podobnie widzi to trener Trefla. Podoba mi sie jego koncepcja :)
Miales racje ciorny-fajny trener. Dobrze ze go wyciagneli z Rosji.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 5 gru 2022, o 22:34 Chodzilo mi raczej o to, ze on jeszcze nie wyrobil sobie takiej marki miedzynarodowej, zeby bez problemow po kontuzji zalapac sie do gornej polowy wloskiej ligi. Skauting jest, wiadomo-populacja zawodnikow nie jest duza. Ale to juz nie junior, co przyjdzie sie ogrywac za male pieniadze, wiec i wymagania Wlochow co do bezpieczenstwa transferu moga byc wieksze.
U nas chetni sie znajda, wartosc Norberta jest znana.

Tez jestem fanka Nasevicha na ataku, interesuje mnie rowniez czy jeszcze troche rosnie, czy zatrzymal sie na tych 197 (co zle nie jest).
Najwazniejsze, ze chyba podobnie widzi to trener Trefla. Podoba mi sie jego koncepcja :)
Miales racje ciorny-fajny trener. Dobrze ze go wyciagneli z Rosji.
Podobno te dane są nieaktualne i Nasevich ma równe 2 metry, ale głowy sobie uciąć nie dam.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 5 gru 2022, o 17:06 Co do wcześniejszego argumentu o wzroście to też dość słaby argument bo wzrost, wzrostem, ale Butryn i Kaczmarek mają zasięg w ataku porównywalny. Jeśli to Kaczmarek przypadkiem nie ma słabszego. Może być wysoki, ale skoczności mu brakuje. Ale wysokie zasięgi to nie ich styl gry.
Generalnie zgoda, tylko warto zwrócić uwagę, że wspomniany zasięg jesteś w stanie wykręcić przy piłce rozegranej, jak dostaniesz śmiecia albo sytuacyjną z miejsca, to tu w teorii dużo łatwiej będzie zagrać Kaczmarkowi, a nie Butrynowi.

W sumie ciekawe jakby wyjął liczby takich ataków obu atakujących z poprzedniego sezonu, czy Kaczmarek miał tą teoretyczną przewagę. Bo tak wizualnie to Kaczmarek z sytuacyjnych wydaje się mieć większy wachlarz, ale i często mu wraca ta piłka, Butryn znowu częściej łupnie z takiej piłki, bo wtedy już raczej bloku nie ominie (chyba, że źle ustawiony), ale sporo z tego mu jednak wchodzi. Oczywiście mówię tu o poprzednim sezonie, bo w tym jak ktoś wyżej przytaczał liczby Butryna to nawet nie ma go póki co po co porównywać z Kaczmarkiem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 376
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: KentuckiFan »

michal1983 pisze: 5 gru 2022, o 20:50 Resovia robi podchody pod każdego kto ma dwie ręce i potrafi odbijać piłkę.
Hehe, dokładnie, niech biorą Denisa :P Kaczmarek, Śliwka, Janusz i Huber to zawodnicy, którzy musieli by iść drogą Semena, tylko wtedy wydaje się, że to by się im "opłaciło" czy było przez nich rozważane. Czy któryś z nich pasuje do specyfiki ligi włoskiej? klubów z TOP3, bo przecież nie pójdą do średniaka. Liga rosyjska odpada. Zmiana klubu na inny polski, wydaje się żadnym dobrym rozwiązaniem, myślę, że to by już nastąpiło gdyby miało. Który klub z "hegemonów" ligi narzeka na brak atakującego, rozgrywającego, środkowego, przyjmującego? Skra? :D OKey, Reska mogła by sobie dokupić na "w razie gdyby", bo ich stać, ale Oni nie są na etapie kariery Buszka.
Dyskutować zawsze warto.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: kamil1999 »

W czołówce ligi włoskiej mamy choćby Nikołowa, który może być wielkim talentem, ale ma sporo mankamentów a Michieletto to też mniej więcej poziom Śliwki, więc jak najbardziej chętny na dwukrotnych mistrzów Europy może się znaleźć w czołówce włoskiej. Choć samo założenie, że jak Śliwka czy Kaczmarek odejdą to tylko do włoskiej IMO błędne. Kochanowski, Zatorski czy Toniutti odchodzili z najlepszej w Polsce Zaksie do innych polskich klubów, które po prostu dały więcej. Nie wykluczone, że Kaczmarek/Śliwka a zwłaszcza Huber, który w tym klubie aż tak długo nie jest, pójdą też ich drogą. Poza tym są jeszcze Chińczycy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

KentuckiFan pisze: 6 gru 2022, o 10:10 Czy któryś z nich pasuje do specyfiki ligi włoskiej? klubów z TOP3, bo przecież nie pójdą do średniaka.
Możliwe, że miejsce na przyjęciu będzie miała pewnie tylko Modena obok Ngapetha i Mediolan, na ataku może być różnie, na rozegraniu są Giannelli, Bruno, De Cecco, Brizard, Sbertoli, Porro, Spirito, Cachopa - i może jedynie Francuzowi kończy się umowa (ale możliwe, że nie, bo cały skład podpisywał do 2024), na środku ciężko powiedzieć. Myślę, że Śliwka z polskiej ligi nie odejdzie, Janusz także.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: lukecik »

Radom zagrał tak dobrze, że przegrał z KK po pięciu setach, czy Zaksa tak źle? Brak Śliwki był aż tak widoczny, że męczyli się z Czarnymi na pełnym dystansie?
Swoją drogą patrzę w statystyki i widzę, że Staszewski dostał najwięcej piłek w ataku (42), więcej nawet od Kaczmarka (39). Całkiem to zabawne, bo jeszcze chwilę temu byłoby to nie do pomyślenia. Ciekawe to jednak zjawisko, jak duży wkład w grę daje Staszewski, naprawdę dobrze się spisuje i jak tak dalej pójdzie, to styczniowy transfer będzie niepotrzebny. :)
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: buzinga »

lukecik pisze: 6 gru 2022, o 11:32 Radom zagrał tak dobrze, że przegrał z KK po pięciu setach, czy Zaksa tak źle? Brak Śliwki był aż tak widoczny, że męczyli się z Czarnymi na pełnym dystansie?
Swoją drogą patrzę w statystyki i widzę, że Staszewski dostał najwięcej piłek w ataku (42), więcej nawet od Kaczmarka (39). Całkiem to zabawne, bo jeszcze chwilę temu byłoby to nie do pomyślenia. Ciekawe to jednak zjawisko, jak duży wkład w grę daje Staszewski, naprawdę dobrze się spisuje i jak tak dalej pójdzie, to styczniowy transfer będzie niepotrzebny. :)
Radom zagrał całkiem nieźle, ale generalnie to Zaksa powinna co najmniej jeden z tych zaciętych setów przeciągnąć na swoją stronę i wygrać za 3. Problemem nie była obecność duetu Staszewski-Żaliński, co gra Kalembki. Nie chce pastwić się nad Tomkiem, ale w ustawieniach z nim pod siatką idą regularnie serie punktów u rywali. Nie ma chyba gorzej blokującego środkowego w naszej lidze. Staszewski jest obecnie w życiowej formie. Nie pociągnie tak reszty sezonu, raczej z 6 tygodni i się wypompuje. Nie zmienia to faktu, że kupił Zaksie trochę czasu na ogarnięcie Śliwki i być może Żalińskiego, bo Wojtek to tak raczej średnio wygląda obecnie.
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIII

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 6 gru 2022, o 10:52 W czołówce ligi włoskiej mamy choćby Nikołowa, który może być wielkim talentem, ale ma sporo mankamentów a Michieletto to też mniej więcej poziom Śliwki, więc jak najbardziej chętny na dwukrotnych mistrzów Europy może się znaleźć w czołówce włoskiej. Choć samo założenie, że jak Śliwka czy Kaczmarek odejdą to tylko do włoskiej IMO błędne. Kochanowski, Zatorski czy Toniutti odchodzili z najlepszej w Polsce Zaksie do innych polskich klubów, które po prostu dały więcej. Nie wykluczone, że Kaczmarek/Śliwka a zwłaszcza Huber, który w tym klubie aż tak długo nie jest, pójdą też ich drogą. Poza tym są jeszcze Chińczycy.
Ja napiszę nawet więcej, to Zaksa wybrała Śliwkę, Kaczmarka, Semeniuka nad Kochanem, Zatorem i Tottim. Gdyby Ci co odeszli dostali podwyżki kosztem tych którzy zostali to sytuacja byłaby odwrotna i Ben z Zatorem graliby nadal w Kędzierzynie. Jeśli nie dojdzie do zwiększenia budżetu to Zaksę czekają w następnym sezonie podobne decyzje. Dlatego uważam, że kluczowe jest obecnie sprowadzenie Gierżota. Jasne chłopak ma teraz dołek tak jak cała Nysa. Nie zmienia to faktu, że każdy gracz ma. Klasowi zawodnicy łapią po prostu mniejsze wahnięcia i grają najlepiej wtedy kiedy trzeba. Przed Michałem jeszcze daleka droga, ale doświadczenia tego sezonu dają perspektywę Zaksie do ogarnięcia go przez następną fazę zasadniczą tak, żeby na kolejne PO chłopak był już gotowy. W zasadzie chyba nie ma lepszego miejsca w Polsce do ustabilizowania młodego zdolnego chłopaka na wysokim poziomie niż Kędzierzyn. A sam ruch da KK swobodę w budowaniu drużyny na przyszłość, bo za 2 lata będzie można odpuścić kolejną podwyżkę dla Śliwki i puścić go do Rzeszowa, jak nie będzie podobać mu się wysokość kontraktu na Opolszczyźnie. Wtedy Kędzierzyn będzie miał przestrzeń zbudowania zespołu wokół młodego Gierżota już jako lidera. Moim zdaniem to jest nawet ważniejszy ruch od pozostania Hubera. Paszycki z Porębą na środku są w stanie dać radę. Nie ma sensu licytować się o Norberta jeśli ten ma duże wymagania lepiej ściągnąć na ławkę do ogrywania Majchrzaka. No, ale zobaczymy jak to się potoczy. Zgadzam się z Wysokim Śliwka, Janusz i dodam od siebie, że zapewne Kaczmarek raczej zostaną w Pluslidze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”