PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Indyk AZS Ol »

06.12.2022 r.
g. 16:15, TV PS, PSG Stal Nysa - Projekt Warszawa
g. 18:30, TV PS, Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki
g. 21:00, TV PS, Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom

07.12.2022 r.
g. 16:15, TV PS, Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów
g. 18:30, TV PS, LUK Lublin - Cuprum Lubin
g. 21:00, TV PS, BBTS Bielsko-Biała - Barkom Każany Lwów

08.12.2022 r.
g. 16:15, TV PS, GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
g. 18:30, TV PS, Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: dyletant »

O 16 ze Skrą w środę...Może standardowo Skra ściągnie komplet, ale o tej porze wyczuwam frekwencyjną porażkę, nawet w tym iławskim kurniku.

No i zapowiada się hit na który wszyscy zwolennicy powiększenia ligi czekali, aczkolwiek Lwów na chwilę obecną zdecydowanie broni się swoją obecnością.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: ciorny17 »

Dzisiaj Klapwijk dzień konia. 13/17 póki co w ataku
Kłamca.
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: przemik »

Projekt wygrywa z Nysą 3-1

MVP - Klapwijk

Niezły mecz Projektu - zaden z zawodników nie zszedł ponizej 50% w ataku.
___
Noworoczny Kibic Siatki
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Chyba wróci do reprezentacji Szalpuk jeśli nic nie zrobi sobie po drodze.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: dezerter »

Żal patrzeć na Nysę.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 gru 2022, o 18:22 Chyba wróci do reprezentacji Szalpuk jeśli nic nie zrobi sobie po drodze.
Ofensywnie poza zagrywką wygląda bardzo dobrze.
Jednak z bardziej wymagającymi drużynami, które potrafią lepiej zagrywać jak Bielsko, jednak widać deficyty w przyjęciu.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Aranger »

Kwolek w zagrywce wraca chyba do swoich lepszych czasów.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: bono »

Jezu jaki łomot w Zawierciu - Suwałki uciułały 46 punktów - to może być rekord sezonu.
Zawiercianie po za wpadką z Berlinem prezentują się świetnie i chwilowo są liderem +L.
Co tam się stało z tymi Suwałkami bo nie widziałem meczu? Ktoś im talenty pozabierał jak Space Jam-ie? ;)
nie ma już nic... :<
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: PioterZJastrzebia »

Źle gra Jastrzębie w ostatnich tygodniach, nic tu nie przypomina drużyny z początku sezonu. Jechanie na indywidualnych występach. Na razie Clevenot wystarcza na Radom, ale goście mogą tutaj powalczyć o wygraną.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: bono »

Przepchną to jakoś.
Chociaż fanem kopanej nie jestem ale dobrze że są te mistrzostwa - lepiej się to ogląda niż ostatnio +L ;)
nie ma już nic... :<
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: dezerter »

PioterZJastrzebia pisze: 6 gru 2022, o 21:39 Źle gra Jastrzębie w ostatnich tygodniach, nic tu nie przypomina drużyny z początku sezonu. Jechanie na indywidualnych występach. Na razie Clevenot wystarcza na Radom, ale goście mogą tutaj powalczyć o wygraną.
Każdy zespól musi złapać zadyszkę, dla JW lepiej, że to teraz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dezerter pisze: 6 gru 2022, o 23:50 Każdy zespól musi złapać zadyszkę, dla JW lepiej, że to teraz.
Zadyszka, zadyszką - na starcie sezonu to ''niezatapialne'' Jastrzębie jechało na kosmicznej grze Boyera, wystarczyło, że Francuz zagrał bardzo dobrze, a nie super wybitnie i było np. bardzo wymęczone zwycięstwo z Zaksą w Superpucharze. Teraz całościowo to wygląda gorzej i u Francuza, i w Jastrzębiu, ale jak popatrzymy indywidualnie to się całościowo okaże, że Toniutti chyba na dobre po swoim prime, środek to tło, Popiwczak w przyjęciu jest ósmym libero na razie (mając obok Fornala i Clevenot, przyjmując mniej od innych libero), Fornal ot co dobrze w ogólnej, ligowej skali od początku sezonu - troszkę atakujący grający na 65% ataku (żaden gracz na świecie nie utrzyma tego na dystansie sezonu) jednak to wszystko tuszował.

Ale o tym, jak opinie na bazie rundy zasadniczej, zwłaszcza jej pierwszej części sezonu, zwłaszcza zbyt szerokiej Plusligi, nie mają wiążącego znaczenia, najlepiej świadczy fakt, że mocno chwalone Jastrzębie wyprzedza krytykowane Zawiercie o całe dwa punkty, a Jastrzębiu został do końca jeszcze mecz z Zaksą. I potem się może okazać, że krytykowany Winiarski z tego samego terminarza ugra +- to samo co fachowiec Mendez czy chwalony Medei, który nie ma LM. ;) I nie chcę wdawać się w dyskusje (tzn. chwalić Winiarskiego czy krytykować Mendeza), bo - jak wyżej - grudniowa ocena po prostu nie ma znaczenia, ale, no wiecie.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: bono »

Kuba Popiwczak po wczorajszym meczu JW - Czarni

"No i tak patrząc na trybuny dzisiaj, na to jak to spotkanie wyglądało, szczególnie ze strony radomian, ja nie chcę nikomu tutaj ujmować, bo przyjechali, chcieli zagrać, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy i widać, że w niedzielę wypruli się w Kędzierzynie, przyjechali tutaj i ciężko im było podjąć walkę z nami, a myślę, że główny powód tego jest taki, że gramy bez przerwy, gramy co dwa dni, gramy cały czas. Ja nie wiem czy to jest produkt, który ludzie faktycznie chcą dostawać, czy przed telewizorem, czy tutaj na żywo, bo hala dzisiaj chyba najsłabsza frekwencja w tym sezonie. Podejrzewam, że przed TV również najlepiej to nie wygląda, także myślę, że jest to temat do zastanowienia, bo nie wiem czy to ma sens"
nie ma już nic... :<
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Dejwu »

Kolejna wypowiedź, która potwierdza to co myślą wszyscy prócz włodarzy ligi.

No może już włodarze ligi zdają sobie sprawę, że ta decyzja to wielkie nieporozumienie tylko teraz nie można już z tego się wycofać, najwcześniej od sezonu 24/25.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Streeter »

Są gdzieś ogólnodostępne takie statystyki oglądalności żeby sobie spojrzeć jaka była oglądalność poszczególnych spotkań? Bo w sumie może być ciekawy temat do analizy.

Po sobie przyznam, że na początku sezonu starałem się zobaczyć każdą z ekip, żeby sobie wyrobić opinię, zerknąć na nowych zawodników itp. ale potem stwierdziłem, że części zespołów szkoda oglądać i lecą ewentualnie w tle jak jestem w domu i robię coś innego w pobliżu telewizora, ale nie jest to coś na co czekam z utęsknieniem i notuję w kalendarzu, aby obejrzeć. I podejrzewam, że większość bezstronnych kibiców może mieć podobne podejście.

Dla zawodników takie mecze też mogą być problemem, zbudujmy takiemu Jastrzębiu trzy kolejki z rzędu Radom, Bielsko i np. Lubin. W teorii wszystko powinni łupnąć po 3:0, więc ciężko może być się zmotywować na takie spotkania, co w powiązaniu z dużym obciążeniem może dać taki wynik Jastrzębia, jak ostatnio, właśnie z Lubinem.

Tak więc wychodzi, że kibicom te mecze są obojętne, dla zawodników są problemem, jeżeli kibice nie oglądają, no to sponsorzy i telewizja też kokosów z tego nie ma, kto więc jest na plus w tej sytuacji? Bo nie dostrzegam.

Ja mimo wszystko jestem zdania, że dałoby się zrobić porządny produkt z 16-zespołowej ligi, ale to, co dostaliśmy w obecnym sezonie jest bardzo dalekie od takiego produktu. Dlatego skoro nie zamierzamy dążyć tym do porządnego produktu (a nie widzę żadnych zachowań decydentów, by chociaż próbowali), to jedynym rozwiązaniem na ten moment wydaje się ponowne zmniejszenie ligi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 7 gru 2022, o 10:33 Ja mimo wszystko jestem zdania, że dałoby się zrobić porządny produkt z 16-zespołowej ligi, ale to, co dostaliśmy w obecnym sezonie jest bardzo dalekie od takiego produktu. Dlatego skoro nie zamierzamy dążyć tym do porządnego produktu (a nie widzę żadnych zachowań decydentów, by chociaż próbowali), to jedynym rozwiązaniem na ten moment wydaje się ponowne zmniejszenie ligi.
Raczej nie dało.
Nie oszukujmy się, nasza liga dla topowych zawodników w prime, jest drugim wyborem. W dalszej kolejności widać pewien trend, że młodzi aspirujący zawodnicy, którzy mają potencjał, na przedsionek wejścia to klubów topowych wybierają średniaków z Serie A jak Polskę (ofc poza tymi, z polskim paszportem). Nie chcę z nikim wdawać się w dyskusję o jakiś kompleksach itp, ale faktem jest, że nasza liga rodzimymi zawodnikami stoi, a casus poszukiwania przyjmującego do Mistrza Polski i Klubowego Mistrza Europy to doskonały przykład.

Druga sprawa to limity. Tak się zastanawiałem, co w momencie rozszerzenia limitów. I później zdałem sobie sprawę, że dość mocno i tak, w klubach z dołu mamy "szrot". Oczywiście z całym szacunkiem dla zawodników jak Mauricio, Kowaliow, czy Sinoski, ale oni już są w tej lidze, a pewnie jeszcze kilku graczy o takim profilu by się pojawiło.

16 zespołów jest błędem. Tutaj nie ma dyskusji. Ale i tak skazujemy się na jeszcze jeden sezon takiego grania, no chyba, że jak to ma miejsce w Polsce, nagle ktoś rano wstanie, przestawi mu się i na kolanie zmieni się przepisy. Mi osobiście ciężko było oglądać wczorajszy mecz, bo Radom prezentował się bardzo źle. Inne mecze w weekend podobnie. Czy poza Polsatem jest ktoś zadowolony z rozszerzenia ligi i zwiększonego czasu antenowego dla reklam, które są wplecione w siatkówkę? No chyba nie.
Kłamca.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Resofan »

Streeter pisze: 7 gru 2022, o 10:33 Ja mimo wszystko jestem zdania, że dałoby się zrobić porządny produkt z 16-zespołowej ligi, ......
Nie dałoby się. Po pierwsze mamy zbyt mały "zasób" polskich zawodników gwarantujących odpowiedni poziom. Pewnym rozwiązaniem w tej sytuacji mogłoby być zwiększenie limitu obcokrajowców do czterech na boisku, ale w tym momencie wchodzi to "po drugie", że nie mamy wystarczająco dużo mocnych finansowo i organizacyjnie klubów, które gwarantowałyby sprowadzenie zagranicznych zawodników na odpowiednim poziomie. Tak więc wniosek jest prosty - zmniejszenie ilości klubów w PLS, moim zdaniem o co najmniej 4. 12 drużyn w lidze i bardziej rozbudowane play-offy to jest to, na co PLS stać i co zwiększyłoby atrakcyjność rozgrywek.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: jeep »

Przy tej częstotliwości grania (2 mecze tygodniowo) nie da się utrzymać poziomu. Chodzi nie tylko o mecze, ale też uciążliwe wyjazdy, praktycznie każdy mecz wyjazdowy to dwa dni, które wypadają z kalendarza. Brakuje czasu na pełną regenerację, systematyczny trening, przygotowanie do konkretnego meczu. Można grać nawet cztery razy tygodniowo, ale nie przez cały sezon, zmęczenie się kumuluje i ponadto następuje psychiczny przesyt siatkówki, stopniowo zawodnik stara się grać jak najmniejszym wysiłkiem. Można dodać, że taki stan zwiększa podatność na kontuzje. To są rzeczy oczywiste, ale w sprzeczności pomiędzy wartościami sportowymi a biznesem wygrywa biznes. Pomimo zachwytów ekspertów poziom ligi w tym sezonie już obniżył się właśnie z tych powodów. Jastrzębie w tym sezonie jakoś utrzymuje poziom z ubiegłego, ale choćby wczorajszy mecz pokazuje, że zaczyna zjeżdżać. Dlatego od początku byłem zdania, że w LM nasze kluby wiele nie zwojują, czego dowodzi ostatnia kolejka i lanie ZAKSy i Zawiercia.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Diomedea »

I wzmocniloby tez I lige.
Juz przy 14tu bylo roznie, 16 to ogromny babol. Tez duuzo rzadziej ogladam, choc na poczatku ogladalam wszystko.
I z rozszereniem limitu to nie jest wyjscie. Nawet Zaksa, z w koncu nie ostatnim budzetem, nikogo sensowniejszego nie dala rady wyciagnac.

Ile klubow bedzie moglo sobie pozwolic na topowych zawodnikow w liczbie 4rech? Jeden? Dwa? Czy to zwiekszy poziom ligi?
Raczej wykreuje przepasc pomiedzy tymi co moga, a tymi ktorych nie stac. A jak ze 2 kluby zgarna 4 mocnych badz miesznke mocnych i srednich zawodnikow, to jaka czworke cudzoziemcow zmontuja te nizej uplasowane? Takich Borgesow bedz 10ki. 4x16 to jest 64. Naprawde znacie 64 siatkarzy, ktorych zechcecie ogladac w PL?
Kluby owszem, moga na to pojsc. Zgodnie z zasada Kopernika (ze gorszy pieniadz wypiera lepszy). Juz samo rozszerzenie jest z ta zasada zgodne. Bo ci cudzoziemcy moga byc tansi od mlodych Polakow. Wiec i poziom ligi sie nie podniesie, a zawodnicy w stylu Gierzota, Kapicy i Dulskiego dluzej posiedza na lawce.
To ja wole lige mniejsza, w ktorej ze 2 lata pojawi sie Tokajuk, czy Gomulka a pierwszym wchodzacym w Radomiu bedzie Firszt, badz jego odpowiednik po ograniu sie w Iwszej, mocniejszej lidze.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: fwasilcz »

Moim zdaniem dałoby się zrobić dobrą, 16 zespołową ligę ale musiałoby to się wiązać z rewolucją organizacyjną. Przy takiej liczbie drużyn i napiętym kalendarzu zmęczenie i wyeksploatowanie zawodników zawsze będzie się negatywnie odbijać na poziomie i choćby ze względów "strategicznych" nie mogą (i nie chcą) oni grać na 100% cały czas.
Takie rewolucje to mogłoby być na przykład podział na dywizje, albo system turniejów co drugi tydzień, który niedawno w podcaście u Kadzia proponował Wrona. Nie mówię, że to dobre rozwiązanie, trzeba by przeanalizować szczegóły. Jedno jest pewne, w formacie 16 drużyn, gra każdy z każdym poziom idzie w dół.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Najlepsze, że z tym kalendarzem to dopiero się zaczyna jazda, my kończymy rundę zasadniczą na początku kwietnia, Włochy w drugim tygodniu marca, trzy tygodnie różnicy, przy tym samym systemie playoffów, już się nie mogę doczekać sytuacji, gdzie ekipy po 30 meczach w rundzie zasadniczej będą mogły grać pięć meczów w odstępie 1,5 tygodnia, a potem ... będą miały przed sobą wizję kolejnych 5 meczów przez 1,5 tygodnia. :|

19.03-08.04
13.04-25.04
30.04-14.05

vs

8.04-19.04
22.04-30.04
3.05-17.05

Finał LM 21.05.

Chyba, że coś się zmieniło i wrzucili jeszcze więcej meczów w tygodniu w rundzie zasadniczej, a playoffy zaczną się wcześniej, ale nie widzę takiego info.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Dejwu »

Już nie chodzi czy mamy potencjał na 16 mocnych zespołów jeżeli chodzi o ilość krajowych zawodników i finansów.

Przy obecnym systemie gry w siatkówkę jest to niewykonalne - jest to jedyny sport, który ma kalendarz klubowy i reprezentacyjny niemal identyczny. Jeżeli sezon reprezentacyjny trwałby 2-3msc to moglibyśmy sobie na to pozwolić, obecnie 14 to jest absolutny max, optymalne rozwiązanie to 12 zespołów.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 gru 2022, o 18:22 Chyba wróci do reprezentacji Szalpuk jeśli nic nie zrobi sobie po drodze.
Reprezentacja nie ma takiej potrzeby. Szalpuk w ataku gra fajnie, ale nie ma żadnego "wow". Cała konkurencja dystansuje go w przyjęciu. Większość także w bloku. Może nawet na zagrywce. To byłby typ zawodnika do rywalizacji z Bednorzem, który tez się na ten moment nie łapie, a w ostatnich 3 latach był daleko przed Szalpukiem.

Jeśli ma by ktoś do szerokiej z małymi szansami na występy, ale jakieś pojedyncze mecze, to pojawia się pytanie, czy lepiej dać pograć Gierżotowi czy Szalpukowi. I chyba odpowiedź jest prosta.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Streeter »

No ale to co napisaliście @ciorny17 i @Resofan no to mieści się w moim zdaniu:
Streeter pisze: 7 gru 2022, o 10:33 to, co dostaliśmy w obecnym sezonie jest bardzo dalekie od takiego produktu.
Brak możliwości walki o najlepszych zawodników i limity na graczy to nic innego, jak "dalekość od porządnego produktu". Nie zwalczajcie proszę obiekcji, których ja nie wytworzyłem, bo przecież napisałem dalej ze w obecnej sytuacji jedyne sensowne rozwiązanie to zmniejszenie ligi :)

A gdyby nas było stać na najlepszych zawodników, mielibyśmy bardziej przyjazne limity, a także zmienilibyśmy formułę ligi, by nie grać co dwa dni, to wówczas 16-druzynowa liga miałaby szansę być czymś sensownym. O to mi mniej więcej wyżej chodziło :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: jeep »

Trochę to dziwne. Po co kombinować na wszystkie strony, z limitami, planem rozgrywek itd.? Sprawa jest prosta: powiększenie ligi do 16 drużyn było błędem i trzeba się z tego wycofać i wrócić do 12. Świder powinien to rozumieć. Interesuje mnie tylko jedno: dlaczego nie można podjąć takiej oczywistej decyzji? Skoro tak lubimy naśladować zagranicę, to najsilniejsza liga włoska liczy 12 drużyn i od lat pozostaje najsilniejszą, i nie tylko dlatego, że jest najbogatsza. Czy to nikomu nic nie mówi?
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Diomedea »

Bo kluby z transmisji dostaja pieniadze. Wola wiec sprzedac wiecej, gorszego produktu po tej samej cenie. Tak jak wola zaplacic mniej zagranicznemu zawodnikowi niz wiecej Polakowi, jesli obaj sa na zblizonym poziomie, albo Polak nieznacznie lepszy, czy bardziej obiecujacy.
Nie prezesi i sponsorzy jezdza tymi autokarami, skacza na boisku, lecza kontuzje.
PL nie jest zalezna od PZPS. Swider moze pewnie sugerowac, ale nie zarzadzic. I nie wiem czy jego pozycja jest mocna.

Wiecej zawodnikow powinno sie wypowiadac, mowic o ryzyku dla ich zdrowia, obnizeniu poziomu, rowniez tego kadry.
Moze kibice tez powinni zawiazac jakis ruch o lepsza, choc mniejsza lige. Jakis transparencik itp. Nacisk medialny.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: kamil1999 »

jeep pisze: 7 gru 2022, o 15:01 Trochę to dziwne. Po co kombinować na wszystkie strony, z limitami, planem rozgrywek itd.? Sprawa jest prosta: powiększenie ligi do 16 drużyn było błędem i trzeba się z tego wycofać i wrócić do 12. Świder powinien to rozumieć. Interesuje mnie tylko jedno: dlaczego nie można podjąć takiej oczywistej decyzji? Skoro tak lubimy naśladować zagranicę, to najsilniejsza liga włoska liczy 12 drużyn i od lat pozostaje najsilniejszą, i nie tylko dlatego, że jest najbogatsza. Czy to nikomu nic nie mówi?
Być może się z tego liga wycofa. Sądzę, że po tak zdecydowanej reakcji ze strony praktycznie wszystkich to nawet na pewno. Ale jest to możliwe tylko od sezonu 2024/2025 bo zmiana przepisów w trakcie gry jest bardzo niepoważna. Wyobraźmy sobie, że oprócz dajmy na to Bielska to spada jeszcze taki Radom i Cuprum. Zbudowały takie składy by utrzymać się w lidze z której spada jedna drużyna. To by było bardzo nie fair wobec takich zespołów.
Dlatego sądzę, że wraz z rozpoczęciem przyszłego sezonu wejdzie przepis, który będzie głosił spadek 3 zespołów i awans jednego z 1 ligi lub spadek 2 i baraż ze zwycięzcą 1 ligi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 7 gru 2022, o 15:11 PL nie jest zalezna od PZPS. Swider moze pewnie sugerowac, ale nie zarzadzic. I nie wiem czy jego pozycja jest mocna.
Świderski sam zaklepał te zmiany, jeszcze jako prezes Zaksy. Bo klubom to pasuje.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XIV

Post autor: Klugenhammer »

Nie można zmniejszyć ligi już od przyszłego sezonu, ale wciąż jeszcze można odchudzić same rozgrywki.
Wystarczy zmodyfikować rundę zasadniczą. Zamiast 30 kolejek (każdy z każdym u siebie i na wyjeździe) zrobić np coś takiego:
- pierwsza część rundy zasadniczej: każdy z każdym u siebie LUB na wyjeździe, ale bez rewanżów (15 kolejek),
- w połowie rundy podział na dwie połówki po 8 klubów, wg tabeli 1-8 i 9-16,
- mecze rewanżowe ale tylko w zespołami ze swojej połówki (7 kolejek).
Wychodzą 22 kolejki czyli o 8 mniej niż obecnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”