Plotki transferowe 23/24

Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

lukecik pisze: 29 sty 2023, o 18:40
Szary Wilk pisze: 29 sty 2023, o 13:08 Wiele wskazuje na to, że na następny sezon w Warcie Zawiercie duet atakujących pozostanie niezmienny. A więc Dawid Konarski jedynka, Dawid Dulski zmiennik.
Wytłumaczcie mi proszę, z czysto sportowego punktu widzenia, jakie argumenty przemawiają za tym rozwiązaniem? Ja już jestem naprawdę zrozpaczony i mam ochotę walnąć łbem o ścianę z tej bezsilności. Może jestem głupi, ale nie widzę nic, co przemawiałoby za Konarskim w zestawieniu z Bołądziem czy nawet z Muzajem. Obecny sezon jeszcze dobitniej pokazuje, że jedna strzelba na skrzydłach to za mało, bo dwóch z trzech skrzydłowych summa summarum rozczarowuje i spisuje się w ataku przeciętnie bądź słabo, więc dlaczego nie można jednej z nich wymienić? Czy to mityczne doświadczenie i gra blokiem to wystarczające argumenty, by kolejny sezon męczyć się z Konarskim? Przecież on pewnie nawet kontrakt ma większy niż Bołądź (rok temu coś słyszałem o 50 tysiach na miesiąc + opłacany dom), bo zawsze się cenił.

Jeśli naprawdę sprowadzimy Bieńka, to całą euforię przy tym transferze zgasi przedłużenie kontraktu z Konarskim, bo na ataku wciąż będzie mizeria. Chyba, że to Dulski będzie częściej jedynką, a Konar będzie miał robić za taką doświadczoną dwójkę, która w razie kryzysu wejdzie z kwadratu i spróbuje pomóc (byle nie z takim efektem jak wczoraj). Pytanie tylko, czy jest to możliwe z obecnym trenerem.
Konarski ma świetnego agenta (Matijasević), więc będzie grać dalej o wysokie cele, mimo że się nie nadaje do gry w klubie z TOP 4 już od czasów powrotu z Turcji i obecnie jest atakującym, który nie powinien się łapać nawet do klubu walczącego o play off. Taka jest prawda, no ale co zrobisz.

Za Konarskim nie przemawia nic. Jeszcze te kilka lat temu mówiono, że przecież blok, a i serwis dobry, ale teraz to nawet w bloku nie jest w czołówce (11 miejce wśród skrzydłowych, lepsi między innymi Ben Tara,Kaczmarek,Bołądź,Filipiak, A NAWET ŻALIŃSKI I ROMAĆ). W polu serwisowym to w ogóle jest daleko w tyle. Skutecznośc i efektywność ataku jedna z najgorszych w lidze, jeśli brać pod uwagę atakujących. I do tego wszystkiego fakt, że to jest 3 opcja w ataku.

A więc DOŚWIADCZENIE to w tej chwili jedyny argument, którym można go bronić. Ma przecież 2 medale MŚ (gdzie pełnił marginalną rolę, niczym 4 środkowy).
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: buzinga »

lukecik pisze: 29 sty 2023, o 18:40

Wytłumaczcie mi proszę, z czysto sportowego punktu widzenia, jakie argumenty przemawiają za tym rozwiązaniem? Ja już jestem naprawdę zrozpaczony i mam ochotę walnąć łbem o ścianę z tej bezsilności. Może jestem głupi, ale nie widzę nic, co przemawiałoby za Konarskim w zestawieniu z Bołądziem czy nawet z Muzajem. Obecny sezon jeszcze dobitniej pokazuje, że jedna strzelba na skrzydłach to za mało, bo dwóch z trzech skrzydłowych summa summarum rozczarowuje i spisuje się w ataku przeciętnie bądź słabo, więc dlaczego nie można jednej z nich wymienić? Czy to mityczne doświadczenie i gra blokiem to wystarczające argumenty, by kolejny sezon męczyć się z Konarskim? Przecież on pewnie nawet kontrakt ma większy niż Bołądź (rok temu coś słyszałem o 50 tysiach na miesiąc + opłacany dom), bo zawsze się cenił.

Jeśli naprawdę sprowadzimy Bieńka, to całą euforię przy tym transferze zgasi przedłużenie kontraktu z Konarskim, bo na ataku wciąż będzie mizeria. Chyba, że to Dulski będzie częściej jedynką, a Konar będzie miał robić za taką doświadczoną dwójkę, która w razie kryzysu wejdzie z kwadratu i spróbuje pomóc (byle nie z takim efektem jak wczoraj). Pytanie tylko, czy jest to możliwe z obecnym trenerem.
W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Ja ogólnie uważam takie rozwiązanie za optymalne pod warunkiem, że Winiarski będzie coraz mocniej zacierał granice między pierwszym a drugim atakującym coraz odważniej stawiając na Dulskiego. Sprowadzanie mocnego atakującego to policzek dla młodego Dawida i jasny sygnał: chcesz grać? to szukaj sobie klubu. Ten chłopak jest zbyt utalentowany, żeby puścić go w taki sposób. Rozumiem rozgoryczenie wczorajszym meczem, ale tam problemem nie była zmiana atakującego. Dulski i tak sporo pograł i oby w kolejnych spotkaniach też mógł pograć tyle co z GKSem. Zawiercie z nim na boisku, mimo wszystko i tak szło na porażkę. Dziwić powinno tylko jedno. Skoro Makoś jest niezgrany z zespołem to czemu nie przebrać w koszulkę libero Walińskiego i nie rotować w meczu tak jak robił to Sammelvou z parą Żaliński-Banach, kiedy wypadł mu Shoji. Marcin jest w rytmie treningowym i przyjmuje razem z chłopakami. Na pewno lepiej się rozumie od Makosią. Aż dziwi, że nie spróbował tego Michał. Wiem zaraz ktoś napisze, że w ten sposób nie byłoby 3 przyjmującego na ławce, no moim zdaniem warto było zaryzykować. Winiar jest za miękki na tak odważne decyzje.

Ogólnie uważam, że największym problemem Warty jest rozegranie. Już nie wiem czy to wina Tavaresa czy ma takie założenia taktyczne. No, ale na litość: dystrybucja. Zawiercie nie ma aż tak słabych środkowych, żeby robić z nich kaleki. Nawet Kampa w Gdańsku całkiem z głową używa Niemca. A Szałacha to chyba jednak lepszy zawodnik. Zniszczoł też daje radę. Tam naprawdę czasami można przyorać środkiem tak jak zrobił to z Olsztynem Kozłowski w secie nr 3. Może warto byłoby jednak poszukać lepszego rozgrywającego na następny sezon.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

buzinga pisze: 29 sty 2023, o 19:48
lukecik pisze: 29 sty 2023, o 18:40

Wytłumaczcie mi proszę, z czysto sportowego punktu widzenia, jakie argumenty przemawiają za tym rozwiązaniem? Ja już jestem naprawdę zrozpaczony i mam ochotę walnąć łbem o ścianę z tej bezsilności. Może jestem głupi, ale nie widzę nic, co przemawiałoby za Konarskim w zestawieniu z Bołądziem czy nawet z Muzajem. Obecny sezon jeszcze dobitniej pokazuje, że jedna strzelba na skrzydłach to za mało, bo dwóch z trzech skrzydłowych summa summarum rozczarowuje i spisuje się w ataku przeciętnie bądź słabo, więc dlaczego nie można jednej z nich wymienić? Czy to mityczne doświadczenie i gra blokiem to wystarczające argumenty, by kolejny sezon męczyć się z Konarskim? Przecież on pewnie nawet kontrakt ma większy niż Bołądź (rok temu coś słyszałem o 50 tysiach na miesiąc + opłacany dom), bo zawsze się cenił.

Jeśli naprawdę sprowadzimy Bieńka, to całą euforię przy tym transferze zgasi przedłużenie kontraktu z Konarskim, bo na ataku wciąż będzie mizeria. Chyba, że to Dulski będzie częściej jedynką, a Konar będzie miał robić za taką doświadczoną dwójkę, która w razie kryzysu wejdzie z kwadratu i spróbuje pomóc (byle nie z takim efektem jak wczoraj). Pytanie tylko, czy jest to możliwe z obecnym trenerem.
W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Ja ogólnie uważam takie rozwiązanie za optymalne pod warunkiem, że Winiarski będzie coraz mocniej zacierał granice między pierwszym a drugim atakującym coraz odważniej stawiając na Dulskiego. Sprowadzanie mocnego atakującego to policzek dla młodego Dawida i jasny sygnał: chcesz grać? to szukaj sobie klubu. Ten chłopak jest zbyt utalentowany, żeby puścić go w taki sposób. Rozumiem rozgoryczenie wczorajszym meczem, ale tam problemem nie była zmiana atakującego. Dulski i tak sporo pograł i oby w kolejnych spotkaniach też mógł pograć tyle co z GKSem. Zawiercie z nim na boisku, mimo wszystko i tak szło na porażkę. Dziwić powinno tylko jedno. Skoro Makoś jest niezgrany z zespołem to czemu nie przebrać w koszulkę libero Walińskiego i nie rotować w meczu tak jak robił to Sammelvou z parą Żaliński-Banach, kiedy wypadł mu Shoji. Marcin jest w rytmie treningowym i przyjmuje razem z chłopakami. Na pewno lepiej się rozumie od Makosią. Aż dziwi, że nie spróbował tego Michał. Wiem zaraz ktoś napisze, że w ten sposób nie byłoby 3 przyjmującego na ławce, no moim zdaniem warto było zaryzykować. Winiar jest za miękki na tak odważne decyzje.

Ogólnie uważam, że największym problemem Warty jest rozegranie. Już nie wiem czy to wina Tavaresa czy ma takie założenia taktyczne. No, ale na litość: dystrybucja. Zawiercie nie ma aż tak słabych środkowych, żeby robić z nich kaleki. Nawet Kampa w Gdańsku całkiem z głową używa Niemca. A Szałacha to chyba jednak lepszy zawodnik. Zniszczoł też daje radę. Tam naprawdę czasami można przyorać środkiem tak jak zrobił to z Olsztynem Kozłowski w secie nr 3. Może warto byłoby jednak poszukać lepszego rozgrywającego na następny sezon.
Ja uważam, że Tavares nie jest winowajcą tej cienkiej gry Warty.

Po pierwsze - ma jedną z najsłabszych par środkowych, ze wszystkich drużyn kwalifikujących się obecnie do play off. I na pewno dużo słabszą od tych, którymi dysponują najlepsi (Resovia,ZAKSA,Jastrzębie).

Po drugie - jego atakujący jest 3 opcją w ataku, grającym na zabójczych 45/30 % w ataku. Przy czym jest niestety bezużyteczny na wysokiej piłce i wszystkie sytuacyjne trzeba pchać na siłę na lewe skrzydło.

Po trzecie - Kovacević ma jednak bardzo dużo do powiedzenia w kontekście dystrybucji piłek i on chce dostawać mnóstwo. Biorąc pod uwagę rolęw zespole - Tavares nie ma podjazdu, by się temu postawić.

Po czwarte - może wszyscy czepiamy się tego Winiara, ale według mnie przy nim Tavares akurat ma związane ręce jeśli chodzi o jakikolwiek postęp.
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 29 sty 2023, o 20:07

Po czwarte - może wszyscy czepiamy się tego Winiara, ale według mnie przy nim Tavares akurat ma związane ręce jeśli chodzi o jakikolwiek postęp.
Tyle, że mi chodziło o większe zaangażowanie środka w meczach ze średniakami żeby na "właściwe" mecze z czołówką Kovacević był nieco bardziej wypoczęty, bo jak popatrzysz na mecz z Olsztynem i zmianę jaką dał Kozłowski to okazuje się, że na tle Averilla i Poręby całkiem fajnie chodziła mu przesunięta krótka i taki Michał jest w stanie ją grać? A Tavares ma związane ręce? No, ja nie jestem pewny. Myślę, że Zawiercie wzięłoby z chęcią nowego rozgrywającego, problem w tym że sam na rynku nie widzę nikogo interesującego. Tylko ja całego rynku nie znam i nie monitoruje sytuacji kontraktowej każdego znanego mi zawodnika ;)
kubika132
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2023, o 20:05
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kubika132 »

W Zawierciu prezes Baran mógłby pomyśleć o zaciągu gdańskim. Podpisać Bałądza, Perrego oraz Kampe. Finansowo pewnie wyszło by podobnie, zabezpieczyłoby to wszystkie aktualne braki, a dokładając jeszcze do tego Bienia można realnie myśleć o MP.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

buzinga pisze: 29 sty 2023, o 20:17
Szary Wilk pisze: 29 sty 2023, o 20:07

Po czwarte - może wszyscy czepiamy się tego Winiara, ale według mnie przy nim Tavares akurat ma związane ręce jeśli chodzi o jakikolwiek postęp.
Tyle, że mi chodziło o większe zaangażowanie środka w meczach ze średniakami żeby na "właściwe" mecze z czołówką Kovacević był nieco bardziej wypoczęty, bo jak popatrzysz na mecz z Olsztynem i zmianę jaką dał Kozłowski to okazuje się, że na tle Averilla i Poręby całkiem fajnie chodziła mu przesunięta krótka i taki Michał jest w stanie ją grać? A Tavares ma związane ręce? No, ja nie jestem pewny. Myślę, że Zawiercie wzięłoby z chęcią nowego rozgrywającego, problem w tym że sam na rynku nie widzę nikogo interesującego. Tylko ja całego rynku nie znam i nie monitoruje sytuacji kontraktowej każdego znanego mi zawodnika ;)
Dobrych rozgrywających po prostu nie ma. Christenson,De Cecco,Brizard czy Bruno są nieosiągalni. Podobnie Capocha. Poza tym Włosi nie do wyjęcia, o Rosjanach nie wspominam. Micah Ma'a zostawił za sobą brud w Polsce. W PlusLidze nie ma kogo wyjąć. Może warto poszukać gdzieś w lidze brazylijskiej?
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Biciut »

Szary Wilk pisze: 29 sty 2023, o 20:58
buzinga pisze: 29 sty 2023, o 20:17
Szary Wilk pisze: 29 sty 2023, o 20:07

Po czwarte - może wszyscy czepiamy się tego Winiara, ale według mnie przy nim Tavares akurat ma związane ręce jeśli chodzi o jakikolwiek postęp.
Tyle, że mi chodziło o większe zaangażowanie środka w meczach ze średniakami żeby na "właściwe" mecze z czołówką Kovacević był nieco bardziej wypoczęty, bo jak popatrzysz na mecz z Olsztynem i zmianę jaką dał Kozłowski to okazuje się, że na tle Averilla i Poręby całkiem fajnie chodziła mu przesunięta krótka i taki Michał jest w stanie ją grać? A Tavares ma związane ręce? No, ja nie jestem pewny. Myślę, że Zawiercie wzięłoby z chęcią nowego rozgrywającego, problem w tym że sam na rynku nie widzę nikogo interesującego. Tylko ja całego rynku nie znam i nie monitoruje sytuacji kontraktowej każdego znanego mi zawodnika ;)
Dobrych rozgrywających po prostu nie ma. Christenson,De Cecco,Brizard czy Bruno są nieosiągalni. Podobnie Capocha. Poza tym Włosi nie do wyjęcia, o Rosjanach nie wspominam. Micah Ma'a zostawił za sobą brud w Polsce. W PlusLidze nie ma kogo wyjąć. Może warto poszukać gdzieś w lidze brazylijskiej?
Ktoś tutaj wczesniej pisal, że bardzo mozliwe jest rozstanie ze wzgledow na ciecia w budzecie z Eemi Tervaporttim.
Pieczar
Posty: 68
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Pieczar »

DD kończy po sezonie przygodę z LUK Lublin. Ma go zastąpić MMG.
Pozdrawiam
Pieczar
choe
Posty: 216
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: choe »

Bartłomiej Bołądź, na ten moment, w Projekcie Warszawa. Do stolicy miał również trafić Mateusz Bieniek, ale niemal identyczną ofertę (+ buyout) złożyło Zawiercie. Wybór padł na... Jurajskich Rycerzy. Niewykluczone, że poza Bołądziem Gdańsk opuści Luke Perry, a najbliższym kierunkiem jest obecnie... Zawiercie.
85jacek
Posty: 85
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: 85jacek »

Bołądż w Warszawie, Muzaj w Nysie, to kogo obstawiacie w Olsztynie gdy Filipiak im odpadł?
Może Linus Weber dołączy do Karlitzka?
Pawel9221
Posty: 1163
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Pawel9221 »

choe pisze: 31 sty 2023, o 09:45 Bartłomiej Bołądź, na ten moment, w Projekcie Warszawa. Do stolicy miał również trafić Mateusz Bieniek, ale niemal identyczną ofertę (+ buyout) złożyło Zawiercie. Wybór padł na... Jurajskich Rycerzy. Niewykluczone, że poza Bołądziem Gdańsk opuści Luke Perry, a najbliższym kierunkiem jest obecnie... Zawiercie.
Uwazam, ze wymiana Perry na Dananiego jest troche bez sensu, Perry gra akurat ten sezon rewelacyjny, a Danani nawet lekko ponizej oczekiwan. Ale ogolnie w ostatnim czasie z lepszej strony pokazywal sie Danani. Danani juz 2 rok bedzie i bedzie bardziej zgrany z Kwolkiem i Urosem i uwazam wymiana libero, gdzie szczerze mowiac nie jestem pewien, ze Perry zagra 2gi taki kosmicczny sezon ma sens
przemik
Posty: 1476
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: przemik »

choe pisze: 31 sty 2023, o 09:45 Bartłomiej Bołądź, na ten moment, w Projekcie Warszawa. Do stolicy miał również trafić Mateusz Bieniek, ale niemal identyczną ofertę (+ buyout) złożyło Zawiercie. Wybór padł na... Jurajskich Rycerzy. Niewykluczone, że poza Bołądziem Gdańsk opuści Luke Perry, a najbliższym kierunkiem jest obecnie... Zawiercie.
Warszawa musi mieć spory budżet, skoro robiła podchody pod Bieńka, a to raczej tani zawodnik nie jest.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: leeon »

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1530
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: lukecik »

choe pisze: 31 sty 2023, o 09:45 Bartłomiej Bołądź, na ten moment, w Projekcie Warszawa. Do stolicy miał również trafić Mateusz Bieniek, ale niemal identyczną ofertę (+ buyout) złożyło Zawiercie. Wybór padł na... Jurajskich Rycerzy. Niewykluczone, że poza Bołądziem Gdańsk opuści Luke Perry, a najbliższym kierunkiem jest obecnie... Zawiercie.
Wg twoich informacji deal z Bieńkiem jest już klepnięty w 100%? Pewnie sprężyna Kwolka zadziałała, który naopowiadał Mateuszowi o jego końcowej fazie pobytu w Warszawie i Bieniu bał się nie wdepnąć w g. Trzeci rok z rzędu robimy hit transferowy, a ciągle do mnie nie dociera, że jesteśmy już tak poważnym graczem, że bierzemy do siebie takie nazwiska. Nawet mi się to nie śniło, że taką markę sobie wyrobimy. Dopiero co grali u nas Swodczyk, Patak, de Leon i Zajder, a teraz... wow.
Pawel9221 pisze: 31 sty 2023, o 10:09Uwazam, ze wymiana Perry na Dananiego jest troche bez sensu, Perry gra akurat ten sezon rewelacyjny, a Danani nawet lekko ponizej oczekiwan. Ale ogolnie w ostatnim czasie z lepszej strony pokazywal sie Danani. Danani juz 2 rok bedzie i bedzie bardziej zgrany z Kwolkiem i Urosem i uwazam wymiana libero, gdzie szczerze mowiac nie jestem pewien, ze Perry zagra 2gi taki kosmicczny sezon ma sens
Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Danani nie gra za frytki i Perry nie dość, że gra sezon kosmiczny, to pewnie ma znacznie mniejsze oczekiwania finansowe. Prezes Berlina wypowiadał się przed sezonem, że Argentyńczyk dostał 5x lepszą ofertę od nas dlatego odszedł. Nawet jeśli hiperbolizował, to i tak pewnie Danani zarabia dużo. Skoro rzuciliśmy się na Bienia to trzeba gdzieś przyoszczędzić. Akurat mnie się ten ruch podoba. Żeby tylko jeszcze pozbyć się Konarskiego... Z tym że w obecnej sytuacji nie ma na to szans. Zamiast walczyć o Bołądzia to w ogóle nie było temat, czego nie potrafię kompletnie zrozumieć.
hottakesbot
Posty: 865
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hottakesbot »

lukecik pisze: 31 sty 2023, o 11:06 Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Danani nie gra za frytki i Perry nie dość, że gra sezon kosmiczny, to pewnie ma znacznie mniejsze oczekiwania finansowe. Prezes Berlina wypowiadał się przed sezonem, że Argentyńczyk dostał 5x lepszą ofertę od nas dlatego odszedł. Nawet jeśli hiperbolizował, to i tak pewnie Danani zarabia dużo. Skoro rzuciliśmy się na Bienia to trzeba gdzieś przyoszczędzić. Akurat mnie się ten ruch podoba. Żeby tylko jeszcze pozbyć się Konarskiego... Z tym że w obecnej sytuacji nie ma na to szans. Zamiast walczyć o Bołądzia to w ogóle nie było temat, czego nie potrafię kompletnie zrozumieć.
Bardzo latwo to zrozumiec, jest kumplem trenera z boiska. Najwiekszym hamulcowym dla Zawiercia jest trener, a nie to, czy na libero bedzie Perry czy Danani.
Pawel9221
Posty: 1163
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Pawel9221 »

lukecik pisze: 31 sty 2023, o 11:06
choe pisze: 31 sty 2023, o 09:45 Bartłomiej Bołądź, na ten moment, w Projekcie Warszawa. Do stolicy miał również trafić Mateusz Bieniek, ale niemal identyczną ofertę (+ buyout) złożyło Zawiercie. Wybór padł na... Jurajskich Rycerzy. Niewykluczone, że poza Bołądziem Gdańsk opuści Luke Perry, a najbliższym kierunkiem jest obecnie... Zawiercie.
Wg twoich informacji deal z Bieńkiem jest już klepnięty w 100%? Pewnie sprężyna Kwolka zadziałała, który naopowiadał Mateuszowi o jego końcowej fazie pobytu w Warszawie i Bieniu bał się nie wdepnąć w g. Trzeci rok z rzędu robimy hit transferowy, a ciągle do mnie nie dociera, że jesteśmy już tak poważnym graczem, że bierzemy do siebie takie nazwiska. Nawet mi się to nie śniło, że taką markę sobie wyrobimy. Dopiero co grali u nas Swodczyk, Patak, de Leon i Zajder, a teraz... wow.
Pawel9221 pisze: 31 sty 2023, o 10:09Uwazam, ze wymiana Perry na Dananiego jest troche bez sensu, Perry gra akurat ten sezon rewelacyjny, a Danani nawet lekko ponizej oczekiwan. Ale ogolnie w ostatnim czasie z lepszej strony pokazywal sie Danani. Danani juz 2 rok bedzie i bedzie bardziej zgrany z Kwolkiem i Urosem i uwazam wymiana libero, gdzie szczerze mowiac nie jestem pewien, ze Perry zagra 2gi taki kosmicczny sezon ma sens
Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Danani nie gra za frytki i Perry nie dość, że gra sezon kosmiczny, to pewnie ma znacznie mniejsze oczekiwania finansowe. Prezes Berlina wypowiadał się przed sezonem, że Argentyńczyk dostał 5x lepszą ofertę od nas dlatego odszedł. Nawet jeśli hiperbolizował, to i tak pewnie Danani zarabia dużo. Skoro rzuciliśmy się na Bienia to trzeba gdzieś przyoszczędzić. Akurat mnie się ten ruch podoba. Żeby tylko jeszcze pozbyć się Konarskiego... Z tym że w obecnej sytuacji nie ma na to szans. Zamiast walczyć o Bołądzia to w ogóle nie było temat, czego nie potrafię kompletnie zrozumieć.
Moze byc to prawda, ze Danani sie cenil, tylko czy Perry gdyby szedl do klubu o tak duzych aspiracjach i po swietnym sezonie nie ma na ten moment tak duzych wymagan. Co do Konarskiego to chcialbym wierzyc, ze od nastepnego sezonu planuja mocniej postawic na Dulskiego, a Konar do pomocy, choc znajac wysokosc kontraktu Konarskiego nie mialoby to duzego takie rozwiazanie
oskars
Posty: 9
Rejestracja: 1 sty 2022, o 21:11
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: oskars »

W Nysie przyszedł rachunek za telefon... dużo połączeń +33... jak to dograją będzie duże transferowe booom
bryt.bryt
Posty: 368
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: bryt.bryt »

85jacek pisze: 31 sty 2023, o 10:01 Bołądż w Warszawie, Muzaj w Nysie, to kogo obstawiacie w Olsztynie gdy Filipiak im odpadł?
Może Linus Weber dołączy do Karlitzka?
Szkoda by było odejścia Webera.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: qtp »

lukecik pisze: 31 sty 2023, o 11:06 Perry nie dość, że gra sezon kosmiczny, to pewnie ma znacznie mniejsze oczekiwania finansowe.
A z jakiego powodu grający kosmiczny sezon Perry ma mieć znacznie mniejsze wymagania finansowe?
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: buzinga »

Cenę zawodnika zawsze podbija zainteresowanie kilku zespołów. Jeśli Perrym interesuje się oprócz Zawiercia, Skra i ma chłopak jeszcze ofertę przedłużenia w Gdańsku to raczej tańszy od Dananiego nie będzie. Może odrobinę, ale cudów bym się nie spodziewał. Sam ruch rozpatrywałbym bardziej pod kątem sportowym, bo Perry wygląda na upgrade nad Dananim. Oczywiście w teorii, praktyka potrafi spłatać figla i np na intensywniejszym kalendarzu i większej presji wyniku zawodnik może spuścić z tonu i grać mniej więcej to co Argentyńczyk obecnie, co i tak należy rozpatrywać pozytywnie. Z drugiej strony może też potwierdzić swoją klasę i ustabilizować się jako najlepszy libero świata. Na razie przez grę w Gdańsku raczej trudno go tak nazywać, bo Trefl to nie ten poziom trudności co np Zawiercie.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Artem »

leeon pisze: 31 sty 2023, o 11:00 Artem namierzają Cię :]
https://sport.wprost.pl/siatkowka/11074 ... onilo.html
Miłe i stresujące jednocześnie. :)
Nuriel
Posty: 837
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Nuriel »

buzinga pisze: 31 sty 2023, o 12:27 . Z drugiej strony może też potwierdzić swoją klasę i ustabilizować się jako najlepszy libero świata. Na razie przez grę w Gdańsku raczej trudno go tak nazywać, bo Trefl to nie ten poziom trudności co np Zawiercie.
Chłop odstawił drugiego najlepiej przyjmującego na grubo ponad 10%, a mamy już rozegrane 22 kolejki.
Jest na ten moment najlepszy na świecie i to gdzie gra, nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 765
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: jimiq »

Artem pisze: 31 sty 2023, o 12:32
leeon pisze: 31 sty 2023, o 11:00 Artem namierzają Cię :]
https://sport.wprost.pl/siatkowka/11074 ... onilo.html
Miłe i stresujące jednocześnie. :)
Magiera z wodzireja został komentatorem jak się postarasz to kto wie...manager :D ;)
85jacek
Posty: 85
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: 85jacek »

Czyżby Patry w Nysie? 🤔
hottakesbot
Posty: 865
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hottakesbot »

85jacek pisze: 31 sty 2023, o 14:03 Czyżby Patry w Nysie? 🤔
Nie, Muzaj idzie do Nysy wg forum.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: michal1983 »

jimiq pisze: 31 sty 2023, o 13:33
Artem pisze: 31 sty 2023, o 12:32
leeon pisze: 31 sty 2023, o 11:00 Artem namierzają Cię :]
https://sport.wprost.pl/siatkowka/11074 ... onilo.html
Miłe i stresujące jednocześnie. :)
Magiera z wodzireja został komentatorem jak się postarasz to kto wie...manager :D ;)
;)
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Zksiak »

85jacek pisze: 31 sty 2023, o 14:03 Czyżby Patry w Nysie? 🤔
Skad ten news o Patry w Stali? Przeciez o Muzaju glosno w Nysie co juz nie jest plotka a wrecz pewnikiem
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3937
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Klugenhammer »

Jeśli wydzwaniali do Francji (+33) to niekoniecznie chodzi o Francuza, a raczej o kogoś, kto obecnie jest (gra) we Francji.
Patry siedzi we Włoszech, więc nie ten kierunkowy ;)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2023, o 15:53 przez Klugenhammer, łącznie zmieniany 1 raz.
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: buzinga »

Nuriel pisze: 31 sty 2023, o 12:39
buzinga pisze: 31 sty 2023, o 12:27 . Z drugiej strony może też potwierdzić swoją klasę i ustabilizować się jako najlepszy libero świata. Na razie przez grę w Gdańsku raczej trudno go tak nazywać, bo Trefl to nie ten poziom trudności co np Zawiercie.
Chłop odstawił drugiego najlepiej przyjmującego na grubo ponad 10%, a mamy już rozegrane 22 kolejki.
Jest na ten moment najlepszy na świecie i to gdzie gra, nie ma znaczenia.
Żeby nie było też jestem pod dużym wrażeniem gry Australijczyka. Uważam jednak, że to gdzie kto gra ma znaczenie. Perry swoją postawą w tym sezonie zasłużył na transfer do topowego klubu i szanse gry o wysokie cele. Nie spieszyłbym się jednak z określaniem go najlepszym libero na świecie, bo presja w Gdańsku mniejsza i kalendarz rozgrywek lżejszy. No było kilku graczy notujących dobre sezony w tym klubie i średnio potrafiących się odnaleźć w lepszych zespołach. Fakt żaden nie grał tak rewelacyjnie jak obecny libero, ale to dalej pułapka wyciągać tak daleko idące wnioski. Dla przykładu rok temu można było nazwać Dimę Vołkowa najlepszym przyjmującym na świecie. Przyszło do decydujących spotkań w lidze rosyjskiej i się chłopak równo obsrał. A grający nieco gorzej Semeniuk w decydującej fazie sezonu zrobił krok dalej i wszyscy widzieliśmy gdzie zaprowadził swój klub.
przemik
Posty: 1476
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: przemik »

Tuaniga potwierdza, że zostaje w AZS na następny sezon.
___
Noworoczny Kibic Siatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”