Plotki transferowe 23/24

Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Arw165 »

kuki91 pisze: 19 mar 2023, o 22:06 W sumie skoro już poruszona chińska część świata, to orientuje się ktoś co do przyszłości Zhanga w Treflu? Zostaje, wraca do Chin, ktoś się pod niego przymierza? Widizalem to teraz na żywo w Katowicach i zaimponowal mi, fajnie by było, jakby został w PL :)
Od początku było mówione, że to tylko na chwilę. Ma wrócić z wiedzą dotyczącą organizacji ligi i klubów w Polsce, bilet na koniec maja do Chin już dawno ma kupiony. Tam władza ci mówi, czy możesz wyjechać za granicę czy nie, przynajmniej w jego wieku.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kuki91 »

Nie no, co do Chin to zgoda, tylko jakoś czytałem o bardziej persektywicznej współpracy między Plusliga, A Chińskim Zwiazkiem Siatkarskim. Liczyłem, że to oznacza więcej niż pół roku jednego gracza :D
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hunter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 mar 2023, o 18:10 Gutierrez
Kurde a mnie on jakoś nie oczarował, w Poitiers często Swan grał w szóstce zamiast niego, w Chaumont również więcej w kwadracie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

RAMIUS1983 pisze: 19 mar 2023, o 14:40
Dynia pisze: 19 mar 2023, o 11:45 Francuzi informują o Ensingu i Palonskym w przyszłym sezonie w Polsce.
Jakieś bliższe informacje. Ensing to ten atakujący amerykański a drugi?
Pamiętam Palonskiego z Tourcing
Ogromne wrażenie na mnie robił. Grał w parze z Cardenasem(co w sumie było dla mnie sporym zaskoczeniem bo spodziewałem się Martinsa w pierwszym składzie, ale gdy oglądałem wspomniany zespół to zawsze grał Cardenas) i od wyżej wymienionego zarówno lepiej atakował jak i lepiej przyjmował. Z jednej strony był całkowitym liderem ofensywnym a z drugiej ogarniał te techniczne elementy. Dla mnie to była spora niespodzianka, że nie poradził sobie w Serie A. IMO jeśli to jakiś Radom złożył mu propozycję to warto zaryzykować. Może się odbuduje i jego kariera nabierze znów rozpędu.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

Palonsky nie zagra akurat w Radomiu, ale strzelajcie dalej.
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Paragon »

Szary Wilk pisze: 20 mar 2023, o 14:52 Palonsky nie zagra akurat w Radomiu, ale strzelajcie dalej.
Lublin lub Suwałki?
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Arw165 »

Ponoć Suwałki też nie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hunter »

kamil1999 pisze: 20 mar 2023, o 14:06
Pamiętam Palonskiego z Tourcing
Ogromne wrażenie na mnie robił. Grał w parze z Cardenasem(co w sumie było dla mnie sporym zaskoczeniem bo spodziewałem się Martinsa w pierwszym składzie, ale gdy oglądałem wspomniany zespół to zawsze grał Cardenas) i od wyżej wymienionego zarówno lepiej atakował jak i lepiej przyjmował. Z jednej strony był całkowitym liderem ofensywnym a z drugiej ogarniał te techniczne elementy.
Tylko Kamil on wtedy obok siebie miał Lemaya, który brał 6 metrów przyjęcia, Palonsky dwa, a Cardenas metr. Poza tym w ataku grał słaby Starovic, później równie przeciętny Baroti a na ławce był beznadziejny Lilembo, więc Sanchez lidera musiał wykreować sobie sam. Do tego na środku młócił wtedy Loser. Dwóch rodaków w składzie, gra bez większej presji i trener, który w sumie kilku młodym pomógł w rozwoju, całkiem cieplarniane warunki. Piszę tak, bo trochę sam na tego Palonsky'ego nabrałem wtedy. Jego rola w Tours jest zgoła odmienna. W ataku jest drugą/trzecią opcja, w przyjęciu ma obok dwóch dość pewnych gości (Diez, Joao Rafael), więc teoretycznie powinno być mu łatwiej, a bywa różnie.
Niemniej tak jak już pisałem, to jest gość, którego ciągle warto obserwować i warto dać mu jeszcze szansę.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: bez_nazwy »

Russell zostaje w Japonii
Paprykarz
Posty: 131
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Paprykarz »

Co z Atanasijeviciem. Szkoda zeby taki zawodnik opuścił naszą ligę.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

Paprykarz pisze: 20 mar 2023, o 16:49 Co z Atanasijeviciem. Szkoda zeby taki zawodnik opuścił naszą ligę.
Wziąłbym go do JW zamiast Patriego skoro się nie da zatrzymać Boyera, ale z tego co tu się pisało to gdzieś we Włoszech wyląduje.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 20 mar 2023, o 17:30
Paprykarz pisze: 20 mar 2023, o 16:49 Co z Atanasijeviciem. Szkoda zeby taki zawodnik opuścił naszą ligę.
Wziąłbym go do JW zamiast Patriego skoro się nie da zatrzymać Boyera, ale z tego co tu się pisało to gdzieś we Włoszech wyląduje.
Ja słyszałem, że idzie do Mediolanu za Patry'ego i pisałęm o tym w wątku ligi włoskiej chyba jeszcze pod koniec zeszłego roku, natomiast podobno dostał jeszcze fajną ofertę z Turcji.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

Paragon pisze: 20 mar 2023, o 15:28
Szary Wilk pisze: 20 mar 2023, o 14:52 Palonsky nie zagra akurat w Radomiu, ale strzelajcie dalej.
Lublin lub Suwałki?
Biorąc pod uwagę sytuację kadrową obu zespołów, to taki ruch faktycznie byłby logiczny, ale w tym przypadku akurat nie chodzi o te kluby.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 20 mar 2023, o 17:45
Paragon pisze: 20 mar 2023, o 15:28
Szary Wilk pisze: 20 mar 2023, o 14:52 Palonsky nie zagra akurat w Radomiu, ale strzelajcie dalej.
Lublin lub Suwałki?
Biorąc pod uwagę sytuację kadrową obu zespołów, to taki ruch faktycznie byłby logiczny, ale w tym przypadku akurat nie chodzi o te kluby.
Najbardziej logiczne się wydaje Cuprum Lubin. Oni monitorują rynek francuski a będą szukać przyjmującego zagranicznego. No i Palonsky w obecnej formie to zbyt wielkie ryzyko dla takich Suwałk, które walczą co sezon o PO. Dla takich klubów jak Suwałki logicznym ruchem jest taki Kujundzic czyli zawodnik będący w fajnej formie i czołówce słabszej ligi. Abstrahuję od tego, że koniec końców to Kujundzić się nie sprawdził, ale był to na pewno logiczny ruch

Lublin to potrzebuje dużego transferu przy Brandzie. Takiego Maara(oczywiście nie konkretnie jego, ale taki typ zawodnika). Inaczej wyjdą tak jak JW wymieniające Clevenota.
Paprykarz
Posty: 131
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Paprykarz »

Szary Wilk pisze: 20 mar 2023, o 17:45
kamil1999 pisze: 20 mar 2023, o 17:30
Paprykarz pisze: 20 mar 2023, o 16:49 Co z Atanasijeviciem. Szkoda zeby taki zawodnik opuścił naszą ligę.
Wziąłbym go do JW zamiast Patriego skoro się nie da zatrzymać Boyera, ale z tego co tu się pisało to gdzieś we Włoszech wyląduje.
Ja słyszałem, że idzie do Mediolanu za Patry'ego i pisałęm o tym w wątku ligi włoskiej chyba jeszcze pod koniec zeszłego roku, natomiast podobno dostał jeszcze fajną ofertę z Turcji.
Coś słabo u nas ze skautingiem i przewidywaniem albo jego kontrakt sporo ważył skoro nikt z naszych go nie wziął ale jeśli tak to budżet skry jest bardzo wysoki. No i to co tutaj się piszę o nowym składzie skry to 2 piętra niżej niż obecnie.
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Paragon »

kamil1999 pisze: 20 mar 2023, o 17:52
Szary Wilk pisze: 20 mar 2023, o 17:45
Paragon pisze: 20 mar 2023, o 15:28

Lublin lub Suwałki?
Biorąc pod uwagę sytuację kadrową obu zespołów, to taki ruch faktycznie byłby logiczny, ale w tym przypadku akurat nie chodzi o te kluby.
Najbardziej logiczne się wydaje Cuprum Lubin. Oni monitorują rynek francuski a będą szukać przyjmującego zagranicznego. No i Palonsky w obecnej formie to zbyt wielkie ryzyko dla takich Suwałk, które walczą co sezon o PO. Dla takich klubów jak Suwałki logicznym ruchem jest taki Kujundzic czyli zawodnik będący w fajnej formie i czołówce słabszej ligi. Abstrahuję od tego, że koniec końców to Kujundzić się nie sprawdził, ale był to na pewno logiczny ruch

Lublin to potrzebuje dużego transferu przy Brandzie. Takiego Maara(oczywiście nie konkretnie jego, ale taki typ zawodnika). Inaczej wyjdą tak jak JW wymieniające Clevenota.
Też pomyślałem o Lubinie, ale śmiało tu w grę mogą wchodzić tez Katowice.
Wiadomo coś o przebudowie Czarnych? Żalinski w końcu wraca? Jak na razie ayszałem coś o zagranicznym rozgrywajacym i uzupełnianiu rezerw: Schamlewski, Formela, Piotrowski, Rajsner. Ciekawe co z Schulzem.
Wiadomo Też gdzie ma się podziać Rejno?
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

Paragon pisze: 20 mar 2023, o 18:29 Wiadomo coś o przebudowie Czarnych? Żalinski w końcu wraca? Jak na razie ayszałem coś o zagranicznym rozgrywajacym i uzupełnianiu rezerw: Schamlewski, Formela, Piotrowski, Rajsner. Ciekawe co z Schulzem.
Zbierając informacje z różnych źródeł, Ostrowski i Nowowsiak zostają, blisko pozostania też Schulz i Tammemaa. Nie wiadomo co z Wardą. Na rozegranie ma przyjść Vuk Todorović z Lublany, na dwójkę w ataku Gomułka z Krakowa, zainteresowanie Kufką z Siedlec na środek, plus zawodnicy których wymieniłeś. Temat Żalińskiego podobno nieaktualny.

W każdym razie wygląda to słabo, a nawet tragicznie przy założeniu możliwości, że przyszły sezon będzie ostatnim z 16 drużynami.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hunter pisze: 20 mar 2023, o 11:39Kurde a mnie on jakoś nie oczarował, w Poitiers często Swan grał w szóstce zamiast niego, w Chaumont również więcej w kwadracie.
Zależy o czym mówimy. Ja tam widziałem, że Gutierrez w ostatnim sezonie we Francji grał niewiele, to nie miałem żadnych oczekiwań, a wygrał z ławki parę meczów Cisternie + pokazał duży potencjał (killer zagrywka, mocna dynamika), tylko rocznik 2001, więc jeszcze brakuje techniki. 22 asy przy 25 błędach, a mówimy o ładowaniu +115km/h kamieniami, absurdalnie wyglądał w tym elemencie na zmianach momentami. Dlatego myślę, że to jednak duży talent, ale dużo tu pracy jeszcze.
hunter pisze: 20 mar 2023, o 16:01 Tylko Kamil on wtedy obok siebie miał Lemaya, który brał 6 metrów przyjęcia, Palonsky dwa, a Cardenas metr. Poza tym w ataku grał słaby Starovic, później równie przeciętny Baroti a na ławce był beznadziejny Lilembo, więc Sanchez lidera musiał wykreować sobie sam. Do tego na środku młócił wtedy Loser. Dwóch rodaków w składzie, gra bez większej presji i trener, który w sumie kilku młodym pomógł w rozwoju, całkiem cieplarniane warunki. Piszę tak, bo trochę sam na tego Palonsky'ego nabrałem wtedy. Jego rola w Tours jest zgoła odmienna. W ataku jest drugą/trzecią opcja, w przyjęciu ma obok dwóch dość pewnych gości (Diez, Joao Rafael), więc teoretycznie powinno być mu łatwiej, a bywa różnie.
Nie pamietam gdzie, ale pisałem gdzieś (możliwe, że na tym forum), że Palonsky to w sumie jest dobry przykład jak wzrost bywa zwodniczy: niby 198 cm, dobre warunki, ale chłopaczek jest taki drobny w barkach, że zasięg stojąc ma pewnie poniżej średniej dla swojego wzrostu (a zasięg stojąc > wzrost), do tego jest drobnej budowy generalnie, więc wielkiego materiału na ofensywnego przyjmującego to tutaj nie ma. A jak weźmiemy pod uwagę, że z przyjęciem to tak średnio, to w sumie zostaje mu fajna kontrola i technika ataku. Ot co typowy case dla argentyńskiej siatkówki, gdzie skrzydłowych realnie z topowymi warunkami fizycznymi to tam za bardzo nie ma, a super chłopaczki z młodzieżówki w nie-młodzieżówce już nie są tak super (Palonsky, Martinez, Quiroga, Johansen). . Ostatnio pojawił się ten Kukarcew, czyli syn Rosjan wychowany w Hiszpanii (?), coś w tym stylu. Jak jeden z trójki Brand-Palonsky-Ensing zaskoczy, to będę zaskoczony.
kamil1999 pisze: 20 mar 2023, o 17:30 Wziąłbym go do JW zamiast Patriego skoro się nie da zatrzymać Boyera
Nie szalejmy. :P
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Oskejt »

Palonsky najprawdopodobniej zagra na południu Polski, nikt nie musi tutaj strzelać ;).
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hunter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 20 mar 2023, o 20:46 do tego jest drobnej budowy generalnie
Strasznie rzuca się to w oczy, jeszcze 2 lata temu myślałem, że nabierze trochę mięśni, ale nic się nie zmieniło od tamtej pory.
WysokiPortorykanczyk pisze: 20 mar 2023, o 20:46 Ostatnio pojawił się ten Kukarcew, czyli syn Rosjan wychowany w Hiszpanii
Do Francji podobno idzie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Paragon »

PioterZJastrzebia pisze: 20 mar 2023, o 18:46
Paragon pisze: 20 mar 2023, o 18:29 Wiadomo coś o przebudowie Czarnych? Żalinski w końcu wraca? Jak na razie ayszałem coś o zagranicznym rozgrywajacym i uzupełnianiu rezerw: Schamlewski, Formela, Piotrowski, Rajsner. Ciekawe co z Schulzem.
Zbierając informacje z różnych źródeł, Ostrowski i Nowowsiak zostają, blisko pozostania też Schulz i Tammemaa. Nie wiadomo co z Wardą. Na rozegranie ma przyjść Vuk Todorović z Lublany, na dwójkę w ataku Gomułka z Krakowa, zainteresowanie Kufką z Siedlec na środek, plus zawodnicy których wymieniłeś. Temat Żalińskiego podobno nieaktualny.

W każdym razie wygląda to słabo, a nawet tragicznie przy założeniu możliwości, że przyszły sezon będzie ostatnim z 16 drużynami.
+pewnie zagraniczny na przyjęcie i limit wykorzystany, czyli zostaje do obsadzenia jeszcze podstawowy libero i przyjmujący z Polski... nie widzę nikogo sensownego, bo Kwasowski chyba do Zaksy, Waliński do Katowic, zostawałby Buchowski/Depowski o ile odchodzą, nie mówiąc już o libero, mogliby na Graniecznego postawić ale zrobi to chyba Lubin. Trudna sprawa.
Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Diomedea »

Paragon pisze: 20 mar 2023, o 21:24
PioterZJastrzebia pisze: 20 mar 2023, o 18:46
Paragon pisze: 20 mar 2023, o 18:29 Wiadomo coś o przebudowie Czarnych? Żalinski w końcu wraca? Jak na razie ayszałem coś o zagranicznym rozgrywajacym i uzupełnianiu rezerw: Schamlewski, Formela, Piotrowski, Rajsner. Ciekawe co z Schulzem.
Zbierając informacje z różnych źródeł, Ostrowski i Nowowsiak zostają, blisko pozostania też Schulz i Tammemaa. Nie wiadomo co z Wardą. Na rozegranie ma przyjść Vuk Todorović z Lublany, na dwójkę w ataku Gomułka z Krakowa, zainteresowanie Kufką z Siedlec na środek, plus zawodnicy których wymieniłeś. Temat Żalińskiego podobno nieaktualny.

W każdym razie wygląda to słabo, a nawet tragicznie przy założeniu możliwości, że przyszły sezon będzie ostatnim z 16 drużynami.
+pewnie zagraniczny na przyjęcie i limit wykorzystany, czyli zostaje do obsadzenia jeszcze podstawowy libero i przyjmujący z Polski... nie widzę nikogo sensownego, bo Kwasowski chyba do Zaksy, Waliński do Katowic, zostawałby Buchowski/Depowski o ile odchodzą, nie mówiąc już o libero, mogliby na Graniecznego postawić ale zrobi to chyba Lubin. Trudna sprawa.
zalezy w jakim sensie. watpie czy JW wypusci Maksa na dluzej, raczej na wypozyczenie, choc moze to byc dluzsze wypozyczenie. Podejrzewam, ze beda go ogrywac przy Popiwczaku i w zaleznosci od tego co pokaze puszcze albo zatrzymaja. Uwazaja, ze maja zawodnika z potencjalem na repre i nie chca go puscic w obieg. Dlatego puscili Hawryluka, bo wybrali ogrywanie mlodszego Graniecznego.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 20 mar 2023, o 20:46
kamil1999 pisze: 20 mar 2023, o 17:30 Wziąłbym go do JW zamiast Patriego skoro się nie da zatrzymać Boyera
Nie szalejmy. :P
Nie szaleję. A przynajmniej mi się wydaje, że nie szaleję;)
Po prostu przy Sedlacku(względnie nierównym Szymurze) i nierównym Fornalu to trzeba jakieś działo na ataku.
Atan jest jaki jest. Robi masę błędów, słabo blokuje, słabo broni, ale potrafi pociągnąć w ataku.
Oczywiście miałbym innych faworytów i to pewnie tańszych do zastąpienia Boyera, ale piszę w kontekście Patriego, że z tej 2 wolałbym Atana biorąc pod uwagę budowę reszty składu oczywiście. Bo do takiej Zaksy z Śliwką i Bednorzem, którzy gwarantują ofensywny ogień to Patry byłby lepszy niż Atan.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 21 mar 2023, o 00:14 Nie szaleję. A przynajmniej mi się wydaje, że nie szaleję;)
Po prostu przy Sedlacku(względnie nierównym Szymurze) i nierównym Fornalu to trzeba jakieś działo na ataku.
Atan jest jaki jest. Robi masę błędów, słabo blokuje, słabo broni, ale potrafi pociągnąć w ataku.
Oczywiście miałbym innych faworytów i to pewnie tańszych do zastąpienia Boyera, ale piszę w kontekście Patriego, że z tej 2 wolałbym Atana biorąc pod uwagę budowę reszty składu oczywiście. Bo do takiej Zaksy z Śliwką i Bednorzem, którzy gwarantują ofensywny ogień to Patry byłby lepszy niż Atan.
Obaj się nie nadają na drużyny z (europejskiej) czołówki, jeden dlatego, że mu się nie chce, drugi dlatego, że jest stary, z czego ten pierwszy pracuje z zamulaczem Piazzą, na co trzeba brać poprawkę. Prędzej 27-latkowi się zachce niż 32-latek odmłodnieje. Jedyna przewaga Atanasijevicia to fakt, że dalej ma te pojedyncze mecze, gdzie jako przecinak jest nie do zatrzymania, bo to, że ktoś tam wali przed siebie bez względu na okoliczności nie znaczy, że jest dobry na wysokiej piłce (Atanasijevic zdecydowanie nie jest), ale to raczej słaba podstawa.

Oczywiście Patry'ego za ostatnie dwa sezony też bym nie brał, ale to jest chociaż gracz z możliwościami na ścisłą czołówkę atakujących obok Kaczmarka i Alana. Może w lepszym klubie (niekoniecznie w przyszłym sezonie) będzie z tym lepiej. Wspaniale gra Alan w tej Brazylii jednak - początek po powrocie miał nierówny, więc byłem ciekaw jak tam będzie z sensownymi rywalami, a ostatnio znowu 27/39 w ataku z dobrym zespołem. Zobaczymy co pokaże z Sadą/Minas w 1/4 ligi, bo jak utrzyma ten poziom to będzie można na poważnie hype'ować ten ruch.
choe
Posty: 217
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: choe »

kamil1999 pisze: 20 mar 2023, o 17:52
Szary Wilk pisze: 20 mar 2023, o 17:45
Paragon pisze: 20 mar 2023, o 15:28

Lublin lub Suwałki?
Biorąc pod uwagę sytuację kadrową obu zespołów, to taki ruch faktycznie byłby logiczny, ale w tym przypadku akurat nie chodzi o te kluby.
Najbardziej logiczne się wydaje Cuprum Lubin. Oni monitorują rynek francuski a będą szukać przyjmującego zagranicznego. No i Palonsky w obecnej formie to zbyt wielkie ryzyko dla takich Suwałk, które walczą co sezon o PO. Dla takich klubów jak Suwałki logicznym ruchem jest taki Kujundzic czyli zawodnik będący w fajnej formie i czołówce słabszej ligi. Abstrahuję od tego, że koniec końców to Kujundzić się nie sprawdził, ale był to na pewno logiczny ruch

Lublin to potrzebuje dużego transferu przy Brandzie. Takiego Maara(oczywiście nie konkretnie jego, ale taki typ zawodnika). Inaczej wyjdą tak jak JW wymieniające Clevenota.
Kujundzić zagra w przyszłym sezonie w tureckim Galatasaray. Skoro ktoś wspomniał o Radomiu to trzeba wspomnieć, że blisko Czarnych są przyjmujący - Tomasz Piotrowski i Konrad Formela.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Streeter »

choe pisze: 21 mar 2023, o 09:03 blisko Czarnych są przyjmujący - Tomasz Piotrowski i Konrad Formela.
Jeżeli nie są to opcje na miejsca 3 i 4, to zapowiada się sroga ekipa.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: krzysiu »

Przynajmniej będzie jeden gwarantowany spadkowicz ;)
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 21 mar 2023, o 08:07
kamil1999 pisze: 21 mar 2023, o 00:14 Nie szaleję. A przynajmniej mi się wydaje, że nie szaleję;)
Po prostu przy Sedlacku(względnie nierównym Szymurze) i nierównym Fornalu to trzeba jakieś działo na ataku.
Atan jest jaki jest. Robi masę błędów, słabo blokuje, słabo broni, ale potrafi pociągnąć w ataku.
Oczywiście miałbym innych faworytów i to pewnie tańszych do zastąpienia Boyera, ale piszę w kontekście Patriego, że z tej 2 wolałbym Atana biorąc pod uwagę budowę reszty składu oczywiście. Bo do takiej Zaksy z Śliwką i Bednorzem, którzy gwarantują ofensywny ogień to Patry byłby lepszy niż Atan.
Obaj się nie nadają na drużyny z (europejskiej) czołówki, jeden dlatego, że mu się nie chce, drugi dlatego, że jest stary, z czego ten pierwszy pracuje z zamulaczem Piazzą, na co trzeba brać poprawkę. Prędzej 27-latkowi się zachce niż 32-latek odmłodnieje. Jedyna przewaga Atanasijevicia to fakt, że dalej ma te pojedyncze mecze, gdzie jako przecinak jest nie do zatrzymania, bo to, że ktoś tam wali przed siebie bez względu na okoliczności nie znaczy, że jest dobry na wysokiej piłce (Atanasijevic zdecydowanie nie jest), ale to raczej słaba podstawa.

Oczywiście Patry'ego za ostatnie dwa sezony też bym nie brał, ale to jest chociaż gracz z możliwościami na ścisłą czołówkę atakujących obok Kaczmarka i Alana. Może w lepszym klubie (niekoniecznie w przyszłym sezonie) będzie z tym lepiej. Wspaniale gra Alan w tej Brazylii jednak - początek po powrocie miał nierówny, więc byłem ciekaw jak tam będzie z sensownymi rywalami, a ostatnio znowu 27/39 w ataku z dobrym zespołem. Zobaczymy co pokaże z Sadą/Minas w 1/4 ligi, bo jak utrzyma ten poziom to będzie można na poważnie hype'ować ten ruch.
Atanasijević nie nadaje się do drużyny z europejskiej czołówki? To kto się nadaje? Bo odnoszę wrażenie, że częściej pisze się o graczach, że się nie nadają, aniżeli się nadają.

Poza tym, trzeba określić, kto jest tą europejską czołówką. ZAKSA,Jastrzębie,Trentino,Perugia i? Halkbank? Modena? (<--no tu raczej nie) Resovia? Warta? Rosjan nie liczę. No nie wiem. Ilu jest lepszych atakujących od Atanasijevicia? Jeśli mamy liczyć tych grających w Polsce/Italii/Rosji, to chyba nie ma ich szczególnie dużo. Włosi to w ogóle są przereklamowani.

Atanasijević to pewna opcja w ataku. Wciąż świetny gracz. Bez problemu mógłby grać w zespole, który liczy się w walce o wysokie cele. Atanasijević słabo broni i to jest wada jako atakującego? Spoko, a jak bronią Lagumdzija czy Sapożkow?
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Papito13 »

Szary Wilk pisze: 21 mar 2023, o 16:21
WysokiPortorykanczyk pisze: 21 mar 2023, o 08:07
kamil1999 pisze: 21 mar 2023, o 00:14 Nie szaleję. A przynajmniej mi się wydaje, że nie szaleję;)
Po prostu przy Sedlacku(względnie nierównym Szymurze) i nierównym Fornalu to trzeba jakieś działo na ataku.
Atan jest jaki jest. Robi masę błędów, słabo blokuje, słabo broni, ale potrafi pociągnąć w ataku.
Oczywiście miałbym innych faworytów i to pewnie tańszych do zastąpienia Boyera, ale piszę w kontekście Patriego, że z tej 2 wolałbym Atana biorąc pod uwagę budowę reszty składu oczywiście. Bo do takiej Zaksy z Śliwką i Bednorzem, którzy gwarantują ofensywny ogień to Patry byłby lepszy niż Atan.
Obaj się nie nadają na drużyny z (europejskiej) czołówki, jeden dlatego, że mu się nie chce, drugi dlatego, że jest stary, z czego ten pierwszy pracuje z zamulaczem Piazzą, na co trzeba brać poprawkę. Prędzej 27-latkowi się zachce niż 32-latek odmłodnieje. Jedyna przewaga Atanasijevicia to fakt, że dalej ma te pojedyncze mecze, gdzie jako przecinak jest nie do zatrzymania, bo to, że ktoś tam wali przed siebie bez względu na okoliczności nie znaczy, że jest dobry na wysokiej piłce (Atanasijevic zdecydowanie nie jest), ale to raczej słaba podstawa.

Oczywiście Patry'ego za ostatnie dwa sezony też bym nie brał, ale to jest chociaż gracz z możliwościami na ścisłą czołówkę atakujących obok Kaczmarka i Alana. Może w lepszym klubie (niekoniecznie w przyszłym sezonie) będzie z tym lepiej. Wspaniale gra Alan w tej Brazylii jednak - początek po powrocie miał nierówny, więc byłem ciekaw jak tam będzie z sensownymi rywalami, a ostatnio znowu 27/39 w ataku z dobrym zespołem. Zobaczymy co pokaże z Sadą/Minas w 1/4 ligi, bo jak utrzyma ten poziom to będzie można na poważnie hype'ować ten ruch.
Atanasijević nie nadaje się do drużyny z europejskiej czołówki? To kto się nadaje? Bo odnoszę wrażenie, że częściej pisze się o graczach, że się nie nadają, aniżeli się nadają.

Poza tym, trzeba określić, kto jest tą europejską czołówką. ZAKSA,Jastrzębie,Trentino,Perugia i? Halkbank? Modena? (<--no tu raczej nie) Resovia? Warta? Rosjan nie liczę. No nie wiem. Ilu jest lepszych atakujących od Atanasijevicia? Jeśli mamy liczyć tych grających w Polsce/Italii/Rosji, to chyba nie ma ich szczególnie dużo. Włosi to w ogóle są przereklamowani.

Atanasijević to pewna opcja w ataku. Wciąż świetny gracz. Bez problemu mógłby grać w zespole, który liczy się w walce o wysokie cele. Atanasijević słabo broni i to jest wada jako atakującego? Spoko, a jak bronią Lagumdzija czy Sapożkow?
Recency bias cię dopadło. Tak, Atanasijevic z ostatnich kilku spotkań jest bardzo dobrym zawodnikiem. Ale on nie gra na tym poziomie regularnie od kilku sezonów, a młodszy nie będzie. Szybko zaczął, jego kariera była intensywna, zaliczył spory zjazd po kontuzji i już w ścisłym topie nie jest i szanse na powrót są mizerne. Przecież on w ostatnich paru sezonach był zupełnie nieobliczalny i potrafił z najskuteczniejszego zawodnika meczu stawać się najskuteczniejszym zawodnikiem, ale przeciwnika. I to nie z meczu na mecz, ale nawet z seta na set. A w sytuacji, gdy zagrywka mu nie siedzi i w ataku nie kończy to nagle nie dość, że gra na minusie to jeszcze nie dołoży za wiele w obronie czy nawet bloku.
W tej chwili Aleks jest zawodnikiem, który może w meczu zrobić różnicę, ale może go też w pojedynkę przegrać. A taka charakterystyka jednak do topowego atakującego nie pasuje. W jego wieku nie można chyba liczyć, że nagle wróci do top formy po takim długim zjeździe, nawet jeśli odpocznie od kadry (a jeśli ktoś na to liczy to podejmuje ryzyko większe niż Olsztyn z Alanem)
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

@Papito

Łatwo jest być siatkarzem dobrego klubu, ciężej jest grać w zespole, gdzie dźwigasz cały ciężar na swoje barki. Gdyby Atanasijević grał w Resovii/Jastrzębiu/ZAKSIE, a nawet Warcie, to jego obraz byłby inny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”