Plotki transferowe 23/24

Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

Podaje jak swoje i jeszcze słowo w słowo z forum kopiuje :]
olek322
Posty: 432
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: olek322 »

choe pisze: 23 sty 2023, o 22:50 Możliwe, że było, ale zdaje się, że temat jest dograny - Nicolas Szerszeń trafi po sezonie 2022/2023 do Indykpolu AZS Olsztyn. To nie koniec rozbioru LUK.
Sugerujesz jakieś problemy finansowe Lublina, czy to wynika z jakiejś rewolucyjnej koncepcji budowy nowego składu?
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: qtp »

Ciekawe gdzie wyląduje Daszkiewicz? Może w końcu większy krok do przodu i np Bełchatów?
asps
Posty: 359
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: asps »

Jeśli potwierdziłby się Perry w Skrze + trójka z Olsztyna i do tego zostałby Bieniek, to na prawdę ciekawie by to wyglądało, przydałby się jeszcze ogarnięty trener i Skra z takim składem wróciłaby do gry o medale. Pytanie czy Perry będzie chciał przyjść do Bełchatowa znając sytuacje, bo jeśli miałoby to wyglądać na zasadzie gra na 2 libero, Perry do przyjęcia a Piechocki do obrony, to ja na miejscu Australijczyka podziękowałbym za taką ofertę.

Podobno nici z Filipiaka w Olsztynie, jak na razie średnio ten skład Olsztynian się układa na następny sezon, odejście połowy składu do Skry, Averill pewnie też odejdzie, kontuzjowanego Tuanige teoretycznie łatwiej powinno być zatrzymać, do tego kontuzjogenni Karliztek z Szerszeniem, dobrze rokujący Hawryluk na libero plus nie wiadomo kto na środku, zostaną pewnie Jakubiszak z Siwczykiem i ktoś jeszcze dojdzie, także jak narazie z plotek można wywnioskować, że w nowej Uranii o ile będzie na następny sezon, to akademikom ciężko będzie walczyć o play offy.

No i pytanie co się dzieje w Lublinie ? Dość niepokojące sygnały tutaj na forum o tym, że zanosi się rewolucja w składzie biorąc pod uwagę, że pomimo trudnego początku sezonu udało się zbudować Daszkiewiczowi walczący zespół i ciągle się liczą w walce o top8. Czyżby jednak nie było tych funduszy na siatkówkę od sponsora, który zapowiadał budowę drużyny walczącą o wysokie cele ? Dotychczas budowa składu wyglądała dość pozytywnie, bez większych fajerwerków, ale udawało się kontraktować dobrych lub bardzo dobrych siatkarzy.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2023, o 17:17 przez asps, łącznie zmieniany 1 raz.
choe
Posty: 218
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: choe »

Wojciech Włodarczyk (LUK Lublin) blisko PSG Stali Nysa.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: leeon »

asps pisze: 24 sty 2023, o 15:39 Jeśli potwierdziłby się Perry w Skrze + trójka z Olsztyna i do tego zostałby Bieniek, to na prawdę ciekawie by to wyglądało, przydałby się jeszcze ogarnięty trener i Skra z takim składem wróciłaby do gry o medale. Pytanie czy Perry będzie chciał przyjść do Bełchatowa znając sytuacje, bo jeśli miałoby to wyglądać na zasadzie gra na 2 libero, Perry do przyjęcia a Piechocki do obrony, to ja na miejscu Australijczyka podziękowałbym za taką ofertę.

Podobno nici z Filipiaka w Olsztynie, jak na razie średnio ten skład Olsztynian się układa na następny sezon, odejście połowy składu do Skry, Averill pewnie też odejdzie, kontuzjowanego Tuanige teoretycznie łatwiej powinno być zatrzymać, do tego kontuzjogenni Karliztek z Szerszeniem, dobrze rokujący Hawryluk na libero plus nie wiadomo kto na środku, zostaną pewnie Jakubiszak z Siwczykiem i ktoś jeszcze dojdzie, także jak narazie z plotek można wywnioskować, że w nowej Uranii o ile będzie na następny sezon, to akademikom ciężko będzie walczyć o play offy.

No i pytanie co się dzieje w Lublinie ? Dość niepokojące sygnały tutaj na forum o tym, że zanosi się rewolucja w składzie biorąc pod uwagę, że pomimo trudnego początku sezonu udało się zbudować Daszkiewiczowi walczący zespół i ciągle się liczą w walce o top8. Czyżby jednak nie było tych funduszy na siatkówkę od sponsora, który zapowiadał budowę drużyny walczącą o wysokie cele ? Dotychczas budowa składu wyglądała dość pozytywnie, bez większych fajerwerków, ale udawało się kontraktować dobrych lub bardzo dobrych siatkarzy.

Uuu nowy prezes będzie w Skrze?
TheDaniel
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2017, o 20:57
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: TheDaniel »

Patrząc na ostatnie plotki dotyczące ruchów (out) z Lublina, nasuwa się myśl, że może oznaczać to problemy głównego sponsora, który zajmuje się branżą budowlaną (deweloperka), a co za tym idzie mniejszy budżet klubu, który początkowo miał dość poważne plany - choć na ten moment to tylko teza, bo brak informacji o ruchach do klubu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

@choe

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... ta/cgqeels

Myślisz, że Perugia?

Sirci wariat, ciekawe kogo weźmie na środek, już to pisałem przed sezonem, że Sirci miał dużo pecha na wielu płaszczyznach, bez Rosjan na rynku Perugia będzie bezkonkurencyjna. Oby się skończyło na Huberze, Ben Tarze i ew. Bednorzu, bo tu ufam @Jacek. Najlepiej punktujący ligi z polską licencją pójdzie do rotacji do włoskiego potentata, tak żem czuł właśnie (;]), że podobnie mogą się skończyć te dywagacje o Serie A w kryzysie.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sty 2023, o 20:23 @choe

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... ta/cgqeels

Myślisz, że Perugia?

Sirci wariat, ciekawe kogo weźmie na środek, już to pisałem przed sezonem, że Sirci miał dużo pecha na wielu płaszczyznach, bez Rosjan na rynku Perugia będzie bezkonkurencyjna. Oby się skończyło na Huberze, Ben Tarze i ew. Bednorzu, bo tu ufam @Jacek. Najlepiej punktujący ligi z polską licencją pójdzie do rotacji do włoskiego potentata, tak żem czuł właśnie (;]), że podobnie mogą się skończyć te dywagacje o Serie A w kryzysie.
Odnoszę wrażenie, że bardziej kibicujesz Serie A niż naszej rodzimej lidze. Ogromna strata i mega szkoda, że to Serie A się tym razem wzmacnia naszymi zawodnikami, a nie na odwrót. Oby w końcu ta bańka pękła, bo kryzys we Włoszech może niedługo nadejść i to może być nasza szansa na podebranie im zawodników. U nas siatkówka sponsorowana jest nieco z innych źródeł niż tam.

Do rotacji? Ben Tara to taki gracz, że jak zrobi jeszcze jeden krok naprzód, to może być nawet szóstkowym. To nie jest Herrera.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

Ben Tara nie idzie do rotacji. Ben Tara idzie walczyć o grę w "6" giganta.
Pewnie jak mu to się nie uda to wróci do Polski, ale kibicuję mu by skrzydła Perugii były w 100% polskie:)
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 21:24 Ben Tara nie idzie do rotacji. Ben Tara idzie walczyć o grę w "6" giganta.
Pewnie jak mu to się nie uda to wróci do Polski, ale kibicuję mu by skrzydła Perugii były w 100% polskie:)
:D :D :D

No jak Ben Tara dla Ciebie jest bardziej polski od Rychlickiego, to jestem ciekaw, czy rosyjscy separatyści w Donbasie są bardziej ukraińscy od Ukrainek przebywających od lat w Polsce.

Z tego co się orientuje, to Rychlicki ma polski paszport i to znacznie dłużej niż Ben Tara, więc ciekawymi kategoriami się kierujesz.
granvorka
Posty: 743
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: granvorka »

Panowie, nie drapcie się, jeszcze Grobelny i Szerszeń na ławkę i mamy chyba komplet (tu wstawić adekwatne określenie) w najlepszej drużynie świata.
hottakesbot
Posty: 983
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hottakesbot »

No dokladnie, Rychlicki jest Polakiem bo cos tam kiedys napisal na Instagramie, tak bylo.

Nadal nie rozumiem czemu Lube woli Chinenyeze od Bienka, jedyny sensowny powod to to, ze Francuz tanszy. A Ben Tara bedzie tak walczyl o szostke jak Hadrava w Lube, to transfer tego samego pokroju.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 24 sty 2023, o 21:49 No dokladnie, Rychlicki jest Polakiem bo cos tam kiedys napisal na Instagramie, tak bylo.

Nadal nie rozumiem czemu Lube woli Chinenyeze od Bienka, jedyny sensowny powod to to, ze Francuz tanszy. A Ben Tara bedzie tak walczyl o szostke jak Hadrava w Lube, to transfer tego samego pokroju.
No dobra, a dlaczego on nie jest a Ben Tara tak? Wytłumacz.

Jaki Instagram? W wywiadzie dla SF powiedział, że jest Polakiem.
hottakesbot
Posty: 983
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 24 sty 2023, o 21:52 No dobra, a dlaczego on nie jest a Ben Tara tak? Wytłumacz.
Nic nie pisalam o Ben Tarze, a Rychlicki swoja tozsamosc (a wlasciwie jej brak) pokazuje najlepiej czynami, nie slowami w wywiadach - cytujac klasyka "rownie dobrze moglby grac dla Afganistanu".
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 21:24Ben Tara nie idzie do rotacji. Ben Tara idzie walczyć o grę w "6" giganta.
Czyli do rotacji. Chyba, że jednak Trentino, tu rzeczywiście szedłby realnie walczyć o grę w szóstce. Tak, Rychlicki nie jest 100-procentowym pewniakiem, ale to podstawowy gracz, na włoskiej licencji.
hottakesbot pisze: 24 sty 2023, o 21:49 Nadal nie rozumiem czemu Lube woli Chinenyeze od Bienka, jedyny sensowny powod to to, ze Francuz tanszy. A Ben Tara bedzie tak walczyl o szostke jak Hadrava w Lube, to transfer tego samego pokroju.
Bo Bieniek na tym "obecnym" poziomie zaczął grać po Igrzyskach, a jak w lutym dogadujesz gracza, to ostatnie istotne wspomnienie to Igrzyska. I tu Chinenyeze był lepszy. I młodszy. I pewnie tańszy. Nie wiem czy tak było, ale może dlatego.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 24 sty 2023, o 21:57
Szary Wilk pisze: 24 sty 2023, o 21:52 No dobra, a dlaczego on nie jest a Ben Tara tak? Wytłumacz.
Nic nie pisalam o Ben Tarze, a Rychlicki swoja tozsamosc (a wlasciwie jej brak) pokazuje najlepiej czynami, nie slowami w wywiadach - cytujac klasyka "rownie dobrze moglby grac dla Afganistanu".
Bo dla nas nie może grać, skoro jest Leon. Jak więc mają być czyny, a nie słowa? Skoro twierdzi, że wszystko mu jedno w jakiej kadrze będzie teraz grać, to raczej Włochem też się nie czuje :D Kiedy było pewne, że Leon dla nas zagra, Rychlicki był jeszcze mało znanym siatkarzem z Masseik, który sobie rekreacyjnie pykał w kadrze Luksemburga. Dla funu, bo ta kadra to amatorzy.

Poza tym, skoro dla ciebie poczucie przynależności do kraju nic nie świadczy, to ja nie wiem co świadczy.

Przypomnę ci tylko, że dla Ciebie Grobelny to Belg, choć urodził się w Polsce i wychował w polskiej rodzinie. Tylko dlatego, że przyjął belgijskie obywatelstwo i grał w tamtej kadrze, z której zrezygnował dla polskiej licencji. Epizod.

I jednocześnie twierdzisz, że Leon jest Polakiem, choć w porównaniu do Grobelnego brzmi komicznie.

A Wassim to taki Polak, że się go doprosić nie mogą kolejny rok z rzędu o załatwienie sobie polskiej licencji, bo ma to w 4 literach i teraz idzie grać do Włoch :] :] :] Spytajcie Grobelnego ile mu to zajęło - kilka miesięcy. Miał oferty z Polski. Miał załatwić paszport. Wypiął się. A szkoda, bo on akurat może nazywać się "Polakiem i Tunezyjczykiem", ponieważ ma matkę Polkę i ojca Tunezyjczyka.
hottakesbot
Posty: 983
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 24 sty 2023, o 22:25 Skoro twierdzi, że wszystko mu jedno w jakiej kadrze będzie teraz grać, to raczej Włochem też się nie czuje :D

Poza tym, skoro dla ciebie poczucie przynależności do kraju nic nie świadczy, to ja nie wiem co świadczy.

Przypomnę ci tylko, że dla Ciebie Grobelny to Belg, choć urodził się w Polsce i wychował w polskiej rodzinie. Tylko dlatego, że przyjął belgijskie obywatelstwo i grał w tamtej kadrze, z której zrezygnował dla polskiej licencji. Epizod.
No wg mnie Rychlicki nie jest ani Polakiem, ani Luksemburczykiem (choc tu chyba najblizej) ani Wlochem, to ty probujesz wszystkim wmowic, ze jest Polakiem bo cos tam napisal na Instagramie. Mysle ze po prostu gra dla najlepszej dostepnej kadry i tyle, podstawowa roznica miedzy nim a Leonem np., ktory moglby sobie wybrac mocniejsze druzyny narodowe za lepsze pieniadze, a tego nie zrobil.

Grobelny jest Belgiem bo sie wychowal w Belgii i potem byl reprezentantem Belgii, to prosta sprawa, to skad sa jego rodzice nie ma zadnego znaczenia, bo rozmawiamy o nim, a nie o jego rodzicach. Polska licencje sobie zalatwil, bo to zwieksza jego wartosc jako siatkarza w polskiej lidze, tak samo jak Paczko Bozko kiedys. No i chyba nie oczekujesz, ze w wywiadach z polskimi dziennikarzami bedzie mowil, ze czuje sie Belgiem, nawet jesli tak jest :]

Mysle ze w tej kwestii nie dojdziemy do porozumienia, let's agree to disagree.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sty 2023, o 21:58
kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 21:24Ben Tara nie idzie do rotacji. Ben Tara idzie walczyć o grę w "6" giganta.
Czyli do rotacji. Chyba, że jednak Trentino, tu rzeczywiście szedłby realnie walczyć o grę w szóstce. Tak, Rychlicki nie jest 100-procentowym pewniakiem, ale to podstawowy gracz, na włoskiej licencji.
Znaczy zgadzam się, że raczej to Rychlicki wygra rywalizację. Też miewa różne momenty, ale obecnie koło Nimira może to być nawet najlepszy atakujący globu. Niemniej chodzi mi o to, że Ben Tara raczej nie zaakceptował oferty Perugii bo woli grać jako rezerwowy w Perugii niż jako gwiazda PL.
Jeśli faktycznie zaakceptował ten kontrakt to pewnie jest ambitny i to on chce być tą "1" we włoskiej potędze.
Jeśli mu się nie uda to pewnie wróci.
Choć trzymam kciuki by jednak mu się udało, ale gdybym miał obstawiać to też bym postawił na Rychlickiego. Jakieś 80 do 20.
Szary Wilk pisze: 24 sty 2023, o 21:32
kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 21:24 Ben Tara nie idzie do rotacji. Ben Tara idzie walczyć o grę w "6" giganta.
Pewnie jak mu to się nie uda to wróci do Polski, ale kibicuję mu by skrzydła Perugii były w 100% polskie:)
:D :D :D

No jak Ben Tara dla Ciebie jest bardziej polski od Rychlickiego, to jestem ciekaw, czy rosyjscy separatyści w Donbasie są bardziej ukraińscy od Ukrainek przebywających od lat w Polsce.

Z tego co się orientuje, to Rychlicki ma polski paszport i to znacznie dłużej niż Ben Tara, więc ciekawymi kategoriami się kierujesz.
Szary luz. Ja mówię o licencjach sportowych. Rychlicki będzie miał włoską. Bycia Polakiem mu nie odmawiam. Ani arbitralnie nie decydują jakiej narodowości reprezentantem może się czuć. To twoja brożka.
Może powinienem się jaśniej sprecyzować i napisać, że kibicuję by skrzydła Perugii były w 100% wypełnione zawodnikami z Polską licencją, którzy są reprezentantami albo potencjalnymi reprezentantami w przyszłości. Ale sam przyznasz, że to niezgrabnie brzmi i chyba lepszy ten mów skrót myślowy;)

PS Paszport to chyba Ben Tara ma tak długo jak Rychlicki skoro we Francji grał jako Polak a nie Tunezyjczyk.
Tu chodzi o licencję a by ją załatwić to nie jest kwestia tylko Ben Tary. Są na tym forum osoby, które lepiej się znają na tym ode mnie i może oni wytłumaczą, ale z tego co kojarzę to zmianę licencji musi zatwierdzić CEV czy też FIVB.

2.PS- wychowanie się w danej kulturze też automatycznie nie oznacza narodowości. Grobelny, więc nawet jeśli się wychował w Belgii może czuć się Polakiem a w tym konkretnym przypadku są raczej pewne przesłanki, że jednak tym Polakiem się czuje. Leon zresztą też wychował się nie w Polsce tylko na Kubie. To indywidualna kwesta każdorazowo, ale nie po to jest forum siatkarskie by dyskutować o narodowościach a już w ogóle nie powinniśmy odmawiać komuś poczucia przynależności narodowej co robisz zarówno ty szary jak i koleżanko o dość trudnym nicku:)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2023, o 23:36 przez kamil1999, łącznie zmieniany 2 razy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 23:13 Jeśli faktycznie zaakceptował ten kontrakt to pewnie jest ambitny i to on chce być tą "1" we włoskiej potędze.
Przyczyna, poza pieniędzmi, może być jednak prozaiczna: jeżeli Ben Tara po bardzo dobrym sezonie w Nysie nie ma lepszych ofert aniżeli zmiennik w Perugii, to bez sensu jest zostawanie w Nysie, żeby za rok potencjalnie znowu nie mieć lepszych ofert aniżeli zmiennik w Perugii. Czy tak jest? Nie wiem, tak czy siak zostanie w Nysie dla 27-latka z ambicjami rzeczywiście nie brzmi zbyt sexy. Ale Rychlicki nie ma jeszcze kontraktu na przyszły sezon, no i ja ufam @choe, aczkolwiek po 28-0 to nie wiem co tam by się musiało wydarzyć, żeby Kamil odszedł (bo z Perugii się generalnie nie odchodzi).
kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 23:13PS Paszport to chyba Ben Tara ma tak długo jak Rychlicki skoro we Francji grał jako Polak a nie Tunezyjczyk. Tu chodzi o licencję a by ją załatwić to nie jest kwestia tylko Ben Tary. Są na tym forum osoby, które lepiej się znają na tym ode mnie i może oni wytłumaczą, ale z tego co kojarzę to zmianę licencji musi zatwierdzić CEV czy też FIVB.
Ja już nie chciałem się odnosić do tych bzdur, ale owszem: do zmiany federacji trzeba zatwierdzenia przez FIVB, przy akceptacji ze strony obu federacji (możliwa specjalna procedura pomimo braku akceptacji ze strony macierzystej federacji, ale nie wiem na ile to funkcjonuje w praktyce, bo Leon i Leal tak długo czekali na zmianę dlatego, ze nie chciała się zgodzić kubańska federacja). Ben Tara zakończył reprezentacyjną karierę żeby zmienić federację na polską, na jakim etapie jest jego wniosek zmiany federacji - nie wiem.

Z Gabim Garcią, portorykańska federacja nie chciała się zgodzić, ale w sumie nie wiem czy ostatecznie FIVB ich zignorowała, czy amerykańska federacja zapłaciła i rozeszli się w zgodzie.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2023, o 23:36 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: dezerter »

Szary Wilk pisze: 24 sty 2023, o 21:32
kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 21:24 Ben Tara nie idzie do rotacji. Ben Tara idzie walczyć o grę w "6" giganta.
Pewnie jak mu to się nie uda to wróci do Polski, ale kibicuję mu by skrzydła Perugii były w 100% polskie:)
:D :D :D

No jak Ben Tara dla Ciebie jest bardziej polski od Rychlickiego, to jestem ciekaw, czy rosyjscy separatyści w Donbasie są bardziej ukraińscy od Ukrainek przebywających od lat w Polsce.

Z tego co się orientuje, to Rychlicki ma polski paszport i to znacznie dłużej niż Ben Tara, więc ciekawymi kategoriami się kierujesz.
Anis ma paszport polski od urodzenia, wygrał z Rychlickim? :]
granvorka
Posty: 743
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: granvorka »

hottakesbot pisze: 24 sty 2023, o 22:54

Grobelny jest Belgiem bo sie wychowal w Belgii i potem byl reprezentantem Belgii, to prosta sprawa, to skad sa jego rodzice nie ma zadnego znaczenia, bo rozmawiamy o nim, a nie o jego rodzicach.
Co za bezsens, dla Twojej wiadomości - nie zostaniesz Belgiem (=otrzymasz obywatelstwo) z automatu nawet będąc urodzonym w Belgii, mając polskich rodziców. Akurat w większości krajów na świecie obywatelstwo dziedziczy się z krwi, a nie ziemi, więc Grobelny został Polakiem (w sensie formalnym) od momentu urodzenia, z polskich rodziców, do tego, przy okazji, w Radomiu (ale nie, nie jest "prawdziwym Polakiem", bo jak setki milionów innych ludzi w historii świata wyemigrował z rodzicami jako dziecko i nabył drugie obywatelstwo w kraju, w którym mieszkał). Podobnie jak jego siostra (i Rychlicki), jasno dawał do zrozumienia w wywiadach, że wybrał grę dla kadry Belgii, bo nie wyobrażał sobie, że kiedyś wejdzie na taki poziom, żeby móc grać dla Polski, a chciał się rozwijać sportowo itd.

W ogóle cała ta wiecznie powracająca dyskusja o TOŻSAMOŚCI narodowej (w rozumieniu samoświadomości, a nie obiektywnych kryteriów formalnych - bo takie spełniają wszyscy, którzy są tu wymienieni) oceniana z perspektywy osoby trzeciej to chyba największe kuriozum tego forum.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2023, o 00:11 przez granvorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

dezerter pisze: 24 sty 2023, o 23:36
Szary Wilk pisze: 24 sty 2023, o 21:32
kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 21:24 Ben Tara nie idzie do rotacji. Ben Tara idzie walczyć o grę w "6" giganta.
Pewnie jak mu to się nie uda to wróci do Polski, ale kibicuję mu by skrzydła Perugii były w 100% polskie:)
:D :D :D

No jak Ben Tara dla Ciebie jest bardziej polski od Rychlickiego, to jestem ciekaw, czy rosyjscy separatyści w Donbasie są bardziej ukraińscy od Ukrainek przebywających od lat w Polsce.

Z tego co się orientuje, to Rychlicki ma polski paszport i to znacznie dłużej niż Ben Tara, więc ciekawymi kategoriami się kierujesz.
Anis ma paszport polski od urodzenia, wygrał z Rychlickim? :]
Nigdzie nie negowałem polskiego pochodzenia Ben Tary. Piszę tylko, że on ma nas gdzieś i nawet licencji mu się nie chciało wyrabiać, więc nazywanie go Polakiem, jednocześnie nie uważając Rychlickiego za takowego - można się przyczepić ;)


WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sty 2023, o 23:30
kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 23:13 Jeśli faktycznie zaakceptował ten kontrakt to pewnie jest ambitny i to on chce być tą "1" we włoskiej potędze.
Przyczyna, poza pieniędzmi, może być jednak prozaiczna: jeżeli Ben Tara po bardzo dobrym sezonie w Nysie nie ma lepszych ofert aniżeli zmiennik w Perugii, to bez sensu jest zostawanie w Nysie, żeby za rok potencjalnie znowu nie mieć lepszych ofert aniżeli zmiennik w Perugii. Czy tak jest? Nie wiem, tak czy siak zostanie w Nysie dla 27-latka z ambicjami rzeczywiście nie brzmi zbyt sexy. Ale Rychlicki nie ma jeszcze kontraktu na przyszły sezon, no i ja ufam @choe, aczkolwiek po 28-0 to nie wiem co tam by się musiało wydarzyć, żeby Kamil odszedł (bo z Perugii się generalnie nie odchodzi).
kamil1999 pisze: 24 sty 2023, o 23:13PS Paszport to chyba Ben Tara ma tak długo jak Rychlicki skoro we Francji grał jako Polak a nie Tunezyjczyk. Tu chodzi o licencję a by ją załatwić to nie jest kwestia tylko Ben Tary. Są na tym forum osoby, które lepiej się znają na tym ode mnie i może oni wytłumaczą, ale z tego co kojarzę to zmianę licencji musi zatwierdzić CEV czy też FIVB.
Ja już nie chciałem się odnosić do tych bzdur, ale owszem: do zmiany federacji trzeba zatwierdzenia przez FIVB, przy akceptacji ze strony obu federacji (możliwa specjalna procedura pomimo braku akceptacji ze strony macierzystej federacji, ale nie wiem na ile to funkcjonuje w praktyce, bo Leon i Leal tak długo czekali na zmianę dlatego, ze nie chciała się zgodzić kubańska federacja). Ben Tara zakończył reprezentacyjną karierę żeby zmienić federację na polską, na jakim etapie jest jego wniosek zmiany federacji - nie wiem.

Z Gabim Garcią, portorykańska federacja nie chciała się zgodzić, ale w sumie nie wiem czy ostatecznie FIVB ich zignorowała, czy amerykańska federacja zapłaciła i rozeszli się w zgodzie.

:D


@hottakesbot

Grobelny się wychował w Belgii więc jest Belgiem. Rozumiem. O Idąc tym tokiem rozumowania, Messi to Katalończyk/Hiszpan. Zresztą pewnego razu powiedział, że Belgiem to jest tylko na papierze. Jest nawet ten wywiad na stronie TVP Sport. Ale ty wiesz lepiej od samego Grobelnego kim jest ;)

Leon się urodził, wychował i reprezentował Kubę, ale jest Polakiem.

Jak będziesz robić dalej takie fikołki, to masz medal na Igrzyskach w gimnastyce.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2023, o 00:22 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: kamil1999 »

granvorka pisze: 25 sty 2023, o 00:09

W ogóle cała ta wiecznie powracająca dyskusja o TOŻSAMOŚCI narodowej (w rozumieniu samoświadomości, a nie obiektywnych kryteriów formalnych - bo takie spełniają wszyscy, którzy są tu wymienieni) oceniana z perspektywy osoby trzeciej to chyba największe kuriozum tego forum.
No dokładnie. Nic tylko się podpisać pod tymi słowami
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 25 sty 2023, o 00:18
granvorka pisze: 25 sty 2023, o 00:09

W ogóle cała ta wiecznie powracająca dyskusja o TOŻSAMOŚCI narodowej (w rozumieniu samoświadomości, a nie obiektywnych kryteriów formalnych - bo takie spełniają wszyscy, którzy są tu wymienieni) oceniana z perspektywy osoby trzeciej to chyba największe kuriozum tego forum.
No dokładnie. Nic tylko się podpisać pod tymi słowami
Gdyby obywatelstwa nie były rozdawane jak cukierki w przedszkolu, to uniknęlibyśmy takich sytuacji. Jeden spędza naście/dziesiąt lat w kraju, w którym chce wychować dzieci, drugi dostaje po znajomości świstek, żeby w siatkówkę mógł sobie grać we włoskiej lidze to potem go Włochem nazwą a gość się śmieje. Tak to działą i trudno.

Wracając do plotek - Ben Tara ma cały czas oferty z Polski i teoretycznie nic nie jest przesądzone, ale właśnie licencja musi zostać zmieniona i tutaj jest kość niezgody.

Teoretycznie to Ben Tara mógłby grać nawet dla naszej reprezentacji i nic nie stoi na przeszkodzie, by był powoływany na Ligę Narodów (warunek - nie mogą być z Leonem w tej samej kadrze meczowej). Teoretycznie przy urazie Leona mógłby nawet jechać na poważny turniej. Czy chce to nie wiem.

Generalnie, to będę do bólu monotonny, ale według mnie na grze w reprezentacji Rychlickiego czy Ben Tary zyskalibyśmy więcej pod względem równowagi, bo po Kurku jest dziurka, a bez Leona umiemy wygrywać. Ciekawe czy da radę WIlfredo przestawić na atak w kadrze, ale on chyba na prawym niespecjalnie lubi grać.

LUK Lublin mimo utraty swoich podstawowych siatkarzy, ma dość ambitne plany na kolejny sezon, także pozostaje czekać na pierwsze ruchy.
Swistolinka
Posty: 278
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: Swistolinka »

Herrera gra świetnie na zmianach, wielokrotnie odmieniał grę Perugii po wejściu z ławki jak Płotnicki, jak zaczynał w szóstce to też nie zawodzi.
Dziwi mnie, że Sirci planuje kombinować i zmieniać coś co do tej pory świetnie działa bo Rychlicki i Herrera to dwaj zupełnie różni atakujący i świetnie się uzupełniają.
Widziałam, że fani Perugii raczej nie są zachwyceni tym newsem.
To Trentino faktycznie by bardziej pasowało.
hottakesbot
Posty: 983
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 25 sty 2023, o 00:27

Gdyby obywatelstwa nie były rozdawane jak cukierki w przedszkolu, to uniknęlibyśmy takich sytuacji. Jeden spędza naście/dziesiąt lat w kraju, w którym chce wychować dzieci, drugi dostaje po znajomości świstek, żeby w siatkówkę mógł sobie grać we włoskiej lidze to potem go Włochem nazwą a gość się śmieje. Tak to działą i trudno.
Przeciez Rychlicki spelnil wszystkie formalne warunki, zeby dostac wloskie obywatelstwo jak kazdy inny obcokrajowiec z UE mieszkajacy we Wloszech, nic nie zostalo przyspieszone.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hottakesbot pisze: 25 sty 2023, o 00:34 Przeciez Rychlicki spelnil wszystkie formalne warunki, zeby dostac wloskie obywatelstwo jak kazdy inny obcokrajowiec z UE mieszkajacy we Wloszech, nic nie zostalo przyspieszone.
Trochę tak, a trochę nie, ale:
granvorka pisze: 25 sty 2023, o 00:09W ogóle cała ta wiecznie powracająca dyskusja o TOŻSAMOŚCI narodowej (w rozumieniu samoświadomości, a nie obiektywnych kryteriów formalnych - bo takie spełniają wszyscy, którzy są tu wymienieni) oceniana z perspektywy osoby trzeciej to chyba największe kuriozum tego forum.
Taa. Plus fakt, że:

- nie-Polak Leon wybrał Polskę mając oferty m.in. z Rosji
- Polak Rychlicki wybrał Włochy
- Tunezyjczyk-Polak Ben Tara wybrał Polskę, ale niektórym się nie podoba, że zarazem wybrał Perugię (czy tam Trentino), a nie Nysę
- Grobelny niby wybrał Belgię, ale ostatecznie jednak Polskę

Pokuszę się o odkrywczą opinię, że opinie userów forum.siatka.org na temat tożsamości poszczególnych zawodników prezentują bardzo ograniczoną korelację z ich rzeczywistymi wyborami, co czyni podnoszenie tego średnio raz na tydzień kompletnie bezsensownym (przynajmniej na stronie siatkarskiej).
Swistolinka pisze: 25 sty 2023, o 00:31 Herrera gra świetnie na zmianach, wielokrotnie odmieniał grę Perugii po wejściu z ławki jak Płotnicki, jak zaczynał w szóstce to też nie zawodzi.
Dziwi mnie, że Sirci planuje kombinować i zmieniać coś co do tej pory świetnie działa bo Rychlicki i Herrera to dwaj zupełnie różni atakujący i świetnie się uzupełniają.
Widziałam, że fani Perugii raczej nie są zachwyceni tym newsem.
To Trentino faktycznie by bardziej pasowało.
A skąd pewność, że Herrera chce zostać jako zmiennik? Dlatego btw. nie kupuję tej walki o wyjściowy skład Ben Tary, bo Herrera rzeczywiście jest świetnym zmiennikiem. Zrobi coś Ben Tara więcej niż 60% ataku na zmianach i wybitna zagrywka? Nie zrobi.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2023, o 00:39 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: dezerter »

Nigdzie nie negowałem polskiego pochodzenia Ben Tary. Piszę tylko, że on ma nas gdzieś i nawet licencji mu się nie chciało wyrabiać, więc nazywanie go Polakiem, jednocześnie nie uważając Rychlickiego za takowego - można się przyczepić ;)
@Szary Wilk
Więc i tu mylisz się i to nawet bardziej. Proponuję posłuchać chwilę, co Pliński mówił o Anisie i jego problemach z licencją oraz przyszłą (potencjalnie) grą dla Polski. ;)

Od około 41 minuty:
https://youtu.be/DqAAFtfMaiQ
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe 23/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dezerter pisze: 25 sty 2023, o 00:39
Nigdzie nie negowałem polskiego pochodzenia Ben Tary. Piszę tylko, że on ma nas gdzieś i nawet licencji mu się nie chciało wyrabiać, więc nazywanie go Polakiem, jednocześnie nie uważając Rychlickiego za takowego - można się przyczepić ;)
@Szary Wilk
Więc i tu mylisz się i to nawet bardziej. Proponuję posłuchać chwilę, co Pliński mówił o Anisie i jego problemach z licencją oraz przyszłą (potencjalnie) grą dla Polski. ;)

Od około 41 minuty:
https://youtu.be/DqAAFtfMaiQ
Dokładnie. Opłata do FIVB to 25 tysięcy franków + chyba opłata do rodzimej federacji + zgoda ze strony rodzimej federacji + dyskrecjonalna decyzja komitetu FIVB jeżeli nie ma takiej zgody + rzecz jasna zgoda nowej federacji. Z tego co widzę ostatni kongres FIVB był we wrześniu, to pewnie teraz będzie na wiosnę, jeżeli Pliński ma i tutaj rację. Swego czasu z Achremem było tak, zawodnik chciał, Anastasi chciał - a PZPS nie chciał, i koniec tematu. :] Ale wtedy nie trzeba było polskiej federacji do gry jako Polak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”