PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

treonik
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2008, o 08:51

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: treonik »

W 7 strefie też mają lokowanie produktu?
przemik
Posty: 1476
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: przemik »

Jeszcze niech się jutro Czarni przełamią na Projekcie i mamy komplet
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1530
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: lukecik »

W Bełchatowie zginęły właśnie zalążki drużyny, tam jest obecnie chyba jeszcze większy gnój niż ten, który się zrobił w Warszawie w poprzednim sezonie. Wszyscy są sobą zmęczeni i wychodzą na boisko jakby za karę. Skry w ósemce zabraknie, nie chce się wierzyć, by było inaczej.

Z trenerem trzeba zrobić natychmiast to, co przed laty Tomaszewski chciał zrobić ze Smudą, bo będą się w tym bagnie topić dalej. Mimo, że sezon ligowy już trzeba spisać na straty, to nie ma na co czekać.
granvorka
Posty: 695
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: granvorka »

Arw165 pisze:
Szary Wilk pisze: 28 sty 2023, o 16:34 Jak sobie przeanalizować grę Olka w tym sezonie przeciwko czołówce, to wygląda to naprawdę słabo. Przede wszystkim jestem zaskoczony ilością błędów w ataku. Fajnie, że zaczął podejmować ryzyko. Już od dawna nie jest klepaczem. Ale czy ta modyfikacja stylu gry wpłynęła na niego dobrze? Według mnie trochę ze skrajności w skrajność. Pchał, kiwał na siłę, a teraz bije ile fabryka dała pod górę, co też nie można robić zawsze.

Sammelvuo chyba nie ma na Olka zbyt dobrego wpływu, taka moja opinia.
Tak czytałam twoje posty przez ostatnie tygodnie, że podoba ci się teraz Śliwka bardziej w ataku i zastanawiałam się, kiedy się wreszcie kapniesz, że preferowany przed ciebie styl w jego przypadku się nie bilansuje. ;) Teraz z kolei będzie pisanie, że kiepski zawodnik, bo robi za dużo błędów itp.
Co do ostatniego zdania - może coś w tym jest. Różnica w podejmowanym ryzyku między poprzednim sezonem a obecnym jest ogromna (a przecież to poprzedni był rokiem po bardziej rygorystycznych igrzyskach, które to podejście wobec pchanych piłek chciała kontynuować Plusliga) i jest to dla mnie zastanawiające, czy po tylu latach podejście zawodnika aż tak przeszłoby w drugą stronę niesprowokowane żadnym wpływem zewnętrznym.
Hm, imho Śliwka grał już twardziej w ataku w ubiegłym sezonie, a zwłaszcza na kadrze. Pomiędzy VNL/MŚ a ligą obecną nie widzę wielkiej optycznej różnicy (teraz gra na słabszych procentach i robi więcej błędów(?), ale styl podobny). Takie mam wrażenie. Ew. jeśli macie rację i rzeczywiście gra bardziej siłowo teraz niż wcześniej, to raczej upatrywałbym tego w odejściu Semeniuka i przejęciu ważniejszej roli w ataku.

A ogólnie to szkoda, że Olek tak często ostatnio „szanuje” zagrywkę i puszcza te swoje balony, bo mocna po skosie bardzo dobrze mu siedzi.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2023, o 23:59 przez granvorka, łącznie zmieniany 1 raz.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: jeep »

Po prostu nie wierzę. Takich meczów nie ma w przyrodzie. Leci plasik, czterech patrzy, jak spada w środek boiska. Leci balonowa zagrywka, przyjmujący oglądają się, jak spada pół metra przed linią. I tak 4 razy. Nawet Skra nie może tak grać. Chcą się pozbyć trenera przed końcem sezonu? Albo coś innego?
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 590
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: bez_nazwy »

To co? Od jutra Kolanek do końca sezonu?
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: ptrlnd »

Vivo pisze: 29 sty 2023, o 22:51
treonik pisze: 29 sty 2023, o 22:37 Największym wygranym sezonu Kacper, nikt się nie może czepiać, że z nim czy bez niego była różnica…
Jest dokładnie odwrotnie. Zespół notuje spektakularny blamaż, bo jego barw nie broni podstawowy libero. Niestety nie udało się godnie zastąpić tej straty (Gruszczyński to zupełnie nie ta liga co Kacpi) i efekt jak na dłoni. Na szczęście zostaje na następny sezon, a więc za rok powrót do gry o medale.
:] Tłuste koty, łącznie z prezesem. Takie budowanie składu musiało się kiedyś zemścić. W dodatku zatrudniać wuefistę z Anglii i usuwać jedynego, który miał odwagę powiedzieć jak jest, Bąkiewicza. Konrad, kończ już, wstydu oszczędź.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 590
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: bez_nazwy »

ptrlnd pisze: 30 sty 2023, o 00:10
Vivo pisze: 29 sty 2023, o 22:51
treonik pisze: 29 sty 2023, o 22:37 Największym wygranym sezonu Kacper, nikt się nie może czepiać, że z nim czy bez niego była różnica…
Jest dokładnie odwrotnie. Zespół notuje spektakularny blamaż, bo jego barw nie broni podstawowy libero. Niestety nie udało się godnie zastąpić tej straty (Gruszczyński to zupełnie nie ta liga co Kacpi) i efekt jak na dłoni. Na szczęście zostaje na następny sezon, a więc za rok powrót do gry o medale.
:] Tłuste koty, łącznie z prezesem. Takie budowanie składu musiało się kiedyś zemścić. W dodatku zatrudniać wuefistę z Anglii i usuwać jedynego, który miał odwagę powiedzieć jak jest, Bąkiewicza. Konrad, kończ już, wstydu oszczędź.
Bąku nie usunął prezes tylko sam się usunął
Pomocniczka
Posty: 1880
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Pomocniczka »

Odnotujmy, że po prostu 12 drużyna wygrała z 11. Tak rzadko to się nie zdarza.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: ciorny17 »

bez_nazwy pisze: 30 sty 2023, o 00:10 To co? Od jutra Kolanek do końca sezonu?
Oby nie.
Kłamca.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 765
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: jimiq »

[/quote]

A jeśli nie, to potem Cuprum u siebie w twierdzy, wtedy to już bankowo. Trzymam kciuki.
Kacpi ostatnio w 7# strefie mówił, że będą walczyć o każdą jedną (!) piłkę i ja mu ufam.
[/quote]

kolega widzę kabarety ogląda, ale fakt w punkt.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nigdy się nie przekonam do tego Sancheza, ale chyba za dużo we mnie szkiełka i oka, a za mało czucia i wiary. Będą boleć te stracone punkty z ekipami, które grają o nic, zobaczymy czy na tyle żeby zaważyć o playoffach dla Lublina, Suwałk i Nysy (bo pewnie tak będzie ostatecznie wyglądać walka o #8).
bryt.bryt
Posty: 368
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: bryt.bryt »

zera Projektu po 2 setach:
-stracone sety
-czasy dla trenera
-challenge
przemik
Posty: 1476
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: przemik »

Projekt bez problemów wygrywa 3-0 z Czarnymi
MVP - Janek Firlej
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Szary Wilk »

Projekt pędzi jak szalony. Co raz lepiej wygląda Firlej. Może coś powalczy o skład w tym roku w reprezentacji. A przede wszystkim życzę trenerowi Grabanowi utrzymania posady, bo widać, że ma rękę do tego zespołu.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Diomedea »

Tez mi sie to podoba. Tak scichapek i prosze, zespol wyglada dobrze. Nie dzieki wybitnemu nazwisku trenera.
Trzymam kciuki za kontynuacje w nastepnym sezonie. Tyle bylo placzu, o stawianie na obcych trenerow. A przy tej rotacji trenerskiej u nas szanse na wybicie sie zdarzaja sie nie tak rzadko.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Blanco »

Janusz w pierwszym secie: na pojedynczy do Bednorza - Bednorz nie kończy. Do Olka na pajpa bez bloku - Olek nie kończy, Zator broni.
Fabian w pierwszym secie: niedokładnie do Muzaja, niedokładnie do Muzaja, problemy z Kochanowskim.

Ciorny opisując pierwszy set:
ciorny17 pisze: 28 sty 2023, o 14:59 Janusz trochę jakby miał pełne gacie.
Resovia bez zagrywki, bez Muzaja i bez Kochanowskiego, który zepsuł Rzeszowowi pierwszego seta. Bardzo słabe wejście Kędzierskiego, bardzo. W Zaksie świetny Kaczmarek.

Wszedł Huber na zagrywkę, od razu przechodząca. Próbując sobie przypomnieć, kiedy my mieliśmy tak zagrywającą parę na środku jak Bieniek-Huber, musiałem się cofnąć do MŚ 2006 i Kadziewicza i Plińskiego. A w odwodzie przecież jeszcze jest Kochanowski. Grzmoty.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: ciorny17 »

Konkretnie odkopałeś. Chodziło mi o początek meczu, gdzie Śliwka dostaję pajpa za plecy, Kaczmarek na 3/4 siatki a środkowy, nie pamiętam który, wrzucony na potrójny blok. Później już Marcin grał bardzo dobrze. Tyle.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Diomedea »

Generalnie, jak czlowiek pisze komentarz w czasie meczu, to odnosi sie do aktualnego momentu: seta, kawalka seta itp.
Dzielimy sie spostrzezeniami chwili i emocjami w czasie gry, i to jest fajne. Ja, jak nie mam dostepu to lubie chociaz poczytac. To stwarza bardziej plastyczny obraz niz same staty.

Komentowanie takich komentarzy pare godzin czy dni pozniej, bez uwzglednienia w jakim momencie powstawaly, to albo brak pomyslunku, albo celowe szukanie zaczepki.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Szary Wilk »

No a według mnie ta mizerna skuteczność na skrzydłach ma jakieś podłoże i nie wiem czy to kwestia rozegrania czy założeń taktycznych co do ataku, ale w wielu meczach wygląda to mizernie. Kaczmarek czy Śliwka grając z drużynami z TOP 8 grają po prostu ultra padakę, a teraz przyszedł Bednorz i...też gra padakę i męczy się niemiłosiernie w ataku. Janusz ze środkowymi gra miód, oni lecą czasem na +90 % skuteczności, podczas gdy skrzydła grają czasem na 30/0 % w ataku.

Raz to wypadek przy pracy, ale jak dzieje się tak naprawdę często, no to kiepsko. Pytanie brzmi czy Janusz faktycznie dobrze rozgrywa, bo być może jest problem z tempem ataku.

Co z tego, że gra dokładnie, skoro Śliwka czy Bednorz bardzo często biją na podwójnym bloku i to z piłki, która raczej ani nie jest szczególnie szybka, ani nie ma tempa. Marcin czyszczący siatkę lub rozgrywający na lotny blok to jest rzadkość i będę przy swoim.

Poza tym, Janusz ma duże problemy z dostosowaniem się do kogoś, zazwyczaj to ktoś musi się dostosować do jego gry, bo jak pamiętam grę w reprezentacji, to mimo MIESIĘCY współpracy, piłki do Kurka były często wysyłane z automatu jak do Kaczmarka, czyli na niskim pułapie.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 2 lut 2023, o 11:00 Poza tym, Janusz ma duże problemy z dostosowaniem się do kogoś, zazwyczaj to ktoś musi się dostosować do jego gry, bo jak pamiętam grę w reprezentacji, to mimo MIESIĘCY współpracy, piłki do Kurka były często wysyłane z automatu jak do Kaczmarka, czyli na niskim pułapie.
I tak i nie. Np. wczoraj najpierw za krótko do Bednorza na lewe w 2 secie a znów następna jak dla Keity wystawił. A że Bednorz nie podumał to dostał 2 czapy. Janusz w mojej ocenie miał do pewnego czasu czysto żygadłową charakterystykę. Od ostatniego sezonu w Gdańsku plus te w KK zaczyna być kreatorem, a to wynika z innego rozkładu gry i potrzeb wolumenowych swoich skrzydłowych. Prywatnie i w kontekście kadry wolałbym tę pierwszą wersję, ale może rozwinie się na tyle, żeby móc grać jedno i drugie w zależności od sytuacji a nie względnie od widzimisię.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Diomedea »

Z Kurkiem i pilkami na prawe to masz racje.
Ale w Gdansku Janusz np gral z Lipa bardzo szybko i Lipa zanotowal przy nim bardzo dobry sezon.
Kaczmarek tez w LM gral z Januszem niezle.

Janusz czesto biega poza czwarty metr, wiec troche trudno z tego zgubic blok. Przyjmujacy Zaksy czrodziejemi przyjecia nie sa, a i Janusz moze byc troche rozregulowany grajac raz z Kariaginem, raz z Zalinskim i potem ze Staszewskim i Bednorzem.
Jak Janusz wchodzil do Zaksy, to wlasnie dlatego bylo malo zmian, by mogl sie dograc ze stalym skladem skrzydlowych.

OLek zaczal troche walic na pale, jak dostal innego trenera i przy braku Semeniuka musial odgrywac jeszcze wazniejsza role w ataku.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 2 lut 2023, o 11:12 OLek zaczal troche walic na pale, jak dostal innego trenera i przy braku Semeniuka musial odgrywac jeszcze wazniejsza role w ataku.
I tutaj powinniśmy odbyć "akademicką" dyskusję nad pewnym tematem, ale to nie miejsce i czas :D Przyjdzie kadra, to eseje będą pisane, reaktywuje się Adriano i inni i dyskusja sama się napędzi.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 2 lut 2023, o 11:17
Diomedea pisze: 2 lut 2023, o 11:12 OLek zaczal troche walic na pale, jak dostal innego trenera i przy braku Semeniuka musial odgrywac jeszcze wazniejsza role w ataku.
I tutaj powinniśmy odbyć "akademicką" dyskusję nad pewnym tematem, ale to nie miejsce i czas :D Przyjdzie kadra, to eseje będą pisane, reaktywuje się Adriano i inni i dyskusja sama się napędzi.
No może i się reaktywują takie osoby, ale prawda jest taka, że Olek w tym sezonie wygląda kiepsko. Słabo w przyjęciu, słabo na zagrywce, średnio w bloku i męczarnie w ataku. Popełnia też naprawdę dużo błędów jak na niego. Winę za to ponosi na pewno częściowo Sammelvuo.

Olek robi np 5/15 w ataku przy 4 błędach, ale skończy ze trzy mega ważne piłki i tu się obraz słabej gry zakrywa. Fornal czy Kwolek za takie mecze by zostali zjechani.

Tylko, że jak przyjdzie sezon reprezentacyjny, to Grbić wzorem Heynena czy Anastasiego zacznie swoją gadkę o żołnierzach i rolą, której nie widać w cyferkach. Przy Leonie to będzie istna strzelnica. Generalnie to Olek ma naprawdę mocny mental i jest wartościowym zawodnikiem, ale jak będzie grać dalej jak gra i na kadrze znów będzie niepewny i zmieniany, to nie ma się co dziwić, że będzie krytyka.

Sam wielokrotnie krytykowałem Śliwkę, ale ostatnie 2 sezony w klubie wyśmienite, w kadrze...no powiedzmy, że od 1/4 MŚ dawał radę, ale tyle co kredytu zaufania dostał, to nie dostał żaden inny siatkarz i trzeba to spłacić.
hottakesbot
Posty: 865
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: hottakesbot »

Sliwka gra duzo bardziej silowo w ataku nie od odejscia Semeniuka, a od duzo wczesniej. Ci ktorzy caly czas kojarza, ze kiwka Sliwka itd., to chyba nie ogladali przez jakies ostatnie 3 lata jego zadnych meczow. To samo z zagrywka, ktora kolosalnie poprawil - i sile i roznorodnosc i stabilnosc, bo kiedys mnostwo psul. Po prostu teraz ma dolek formy spowodowany przeciazeniem. Moze troche slabszy trener, i nawet na poziomie podejmowania decyzji o formie ataku w zaleznosci od sytuacji (ktora Sliwka w formie ma absolutnie world-class) jest troche gorzej niz zwykle.
Arw165
Posty: 1400
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Arw165 »

Szary wilku, dodam jeszcze że Bednorz miał lekkie przeziębienie i jego występ we wczorajszym meczu nie był pewny. Mogło to wpłynąć na jego dyspozycję z treflem wczoraj. Jego trener zmienił jako pierwszego na Adriana jak poczuł komfort.
granvorka
Posty: 695
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: granvorka »

Śliwka obecnie przyjmuje wyraźnie lepiej niż w sezonie kadrowym, lepiej też serwuje i blokuje (co najmniej od połowy sezonu), ale rzeczywiście ma problem w ataku. Sugeruje to typowy problem przeciążeniowy. W kadrze też grał z Januszem i nie miał problemów z wysoką skutecznością i efektywnością, gorzej było w innych aspektach, nie pierwszy raz w jego karierze to się tak obraca, że jak jeden element działa lepiej to inny gorzej. Jeśli chodzi o kiwki to imho wyraźną cezurą jest Tokio, ostatnie dwa sezony prawie w ogóle nie pcha, choć oczywiście już za Grbicia w Zaksie grał dużo pewniej w ataku. Kaczmarek strasznie faluje w ataku, do tego mam wrażenie, że przez swoją charakterystykę ma problemy z najściem i często gubi rytm mimo obiektywnie dobrej wystawy. Bednorz jest wciąż na niskich obrotach, ale miał już dobre mecze z Trentino i Resovią, więc za wcześnie, żeby rozliczać go za słabą skuteczność. Co do Janusza, to ja nie widzę obecnie dużego spadku formy względem sezonu ligowego 21/22 (względem sezonu kadrowego progres), raczej na jego konto idzie trochę z ogólnie niższej/falującej dyspozycji zespołu, zwłaszcza skrzydeł. W dyskusji o "czyszczeniu siatki" nie chcę mi się brać udziału, bo to chochoł jakich mało - mogę do niej wrócić jak mi ktoś pokaże, że na próbie +/- 10 meczów Firlej z pozytywnego przyjęcia wystawia na pojedynczy blok statystycznie istotnie częściej niż Janusz.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Blanco »

Diomedea pisze: 2 lut 2023, o 10:56 Komentowanie takich komentarzy pare godzin czy dni pozniej, bez uwzglednienia w jakim momencie powstawaly, to albo brak pomyslunku, albo celowe szukanie zaczepki.
Oglądając mecz, przeglądałem też forum i ten komentarz Ciornego w pierwszym secie mi zapadł, i dlatego też pisząc swoją opinię odnosiłem się bezpośrednio wyłącznie do pierwszej partii (a zwłoka wynikała tylko z dostępu do laptopa z kontem), a jedyna kontrowersja, jaka była związana z tym (meczem), to chyba taka, że Fabian miał coś udowodnić Grbiciowi na meczu, a jeśli już coś wyciągać z tego spotkania, to chyba tylko tyle, że Janusz potwierdził swoją pozycję.

A jeszcze co do Olka i Kaczmarka. Oni obaj nie dawali rady w liderowaniu już sezon temu, więc nic dziwnego, że jak zabrakło lidera, to dalej nie dają. I to przyjście Bednorza może im tylko pomóc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”