PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Szary Wilk »

Zawiercie wystarczy, że nie ma Urosa i już nie ma kto tam atakować :] No może Kwolek, ale on to za mało. Nie jest to zawodnik aż tak stricte ofensywny, żeby brać na siebie cały atak.

Kluth dołączył do zaszczytnego grona zawodników ZAKSY, którzy zepsuli więcej ataków niż zdobyli punktów (Śliwka,Kaczmarek,Huber,Kluth)
Ostatnio zmieniony 4 lut 2023, o 16:34 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: kader14 »

Kedzierzyn bez Bednorza jest jak Zawiercie bez Urosa, przecietny zespol ,ktory moze z kazdym przegrac , nie ma drugiego lidera ,kazdy tylko patrzy na siebie.
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: ptrlnd »

Dawno nie widziałem Olka popełniającego tylu błędów :o Artur jest liderem z krwii i kości, dobrze go znowu widzieć w takiej formie. Kto to jest ten z brodą na rozegraniu w Zaksie? :]
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: ciorny17 »

3% efektywności drużynowej Zaksy w ataku. Kluth na zero, Staszewski plus, Kaczmarek i Śliwka duży minus.
Kłamca.
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: kuchcik77 »

Słabo Zaksa, z tym Projektem ćwierćfinały będą ciekawe, .łatwo nie będzie, Zawiercie jeszcze Kedzierzynian moze pognębić...miał być atak na topie a bronić 4placu trzeba
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Kicu »

ZAKSA kontynuuje mniej więcej to co było w meczu z Gdańskiem. Tylko przeciwnik lepszy, więc tym razem ładnego zakończenia nie będzie.
Generalnie fatalna forma. Wpadł zespół w jakiś dziwny dołek.

11 błędów i 18 ataków zablokowanych. Nie chce mi się analizować statystyk, ale mam wrażenie, że to najgorszy mecz ZAKS-y od dobrych kilku lat. W ogóle jakoś dużo wtop w tym sezonie. Mecze przegrane bez walki, sety przegrane do 12.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2023, o 17:01 przez Kicu, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Szary Wilk »

Śliwka popełnił w ostatnich 3 meczach aż 18 błędów w ataku (6 na mecz), a zdobył 21 punktów atakiem.

I ta seria jest dłuższa, bo w 5 ostatnich meczach jest to 27 błędów w ataku (5.4 na mecz), przy 41 punktach atakiem.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: dyletant »

Kompromitujący występ ZAKsy, ale niepokoi przede wszystkim forma Hubera po powrocie.

Natomiast to co istotniejsze to reszta ligi przestała przegrywać z ZAKsą już w szatni.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: przemik »

Gwiazdor z Trentino nigdy nie osiągnie poziomu klasy Nowakowskiego i nie mówię tu o klasie sportowej.
Ta czapa, ktora dziś dostał od Piotra, to była wisienka na torcie tego meczu.
___
Noworoczny Kibic Siatki
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: PioterZJastrzebia »

Ciekawe jak szybko się zmieniły nastroje. Po meczu z Resovią na forum dominowały głosy o początku marszu Zaksy po mistrza i inne trofea. Na ten moment entuzjazm ostygł.

Zauważalne jest też, jak mocno zmieniła się percepcja na Hubera w oczach wielu kibiców Zaksy po tym jak wypłynęła informacja o jego odejściu.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Szary Wilk »

przemik pisze: 4 lut 2023, o 17:26 Gwiazdor z Trentino nigdy nie osiągnie poziomu klasy Nowakowskiego i nie mówię tu o klasie sportowej.
Ta czapa, ktora dziś dostał od Piotra, to była wisienka na torcie tego meczu.
Z tym Trentino nie mów hop, bo podobno Jastrzębie to jest naprawdę realna opcja (mimo, że pisała to Ewa Mac). Negocjuje z więcej niż jednym klubem, ale podobno najbliżej właśnie JW, bo są naprawdę zdesperowani i pewni.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

PioterZJastrzebia pisze: 4 lut 2023, o 17:59 Ciekawe jak szybko się zmieniły nastroje. Po meczu z Resovią na forum dominowały głosy o początku marszu Zaksy po mistrza i inne trofea. Na ten moment entuzjazm ostygł.
No nie wiem, ja tam dla przykładu dalej uważam, że Zaksa rutynowo wszystkich zrobi w kwietniu i maju, ale raz, że głupio pisać takie rzeczy po kompro-występie, a dwa, ludzie muszą pisać przejaskrawione komentarze, bo inaczej trzeba byłoby dojść do wniosku, że marnuje się czas na mało znaczące meczyki (jak np. ten dzisiejszy).
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: kibic_siatki »

Świetny mecz Projektu i zasłużona wygrana. Do zwycięstwa poprowadził Szalpuk, który jak jest liderem, to potrafi pociągnąć innych za sobą. W 3 secie trochę odpuścili, ale i tak 3 pkt są, co jest bardzo ważne w play-off.
Zaksa wyglądała słabo: na poziomie zagrał Staszewski, Shoji i Smith. Trudno się dziwić, niedługo ważne mecze z Zawierciem w LM(które wygląda jeszcze gorzej). Akurat dla nich ten mecz nie miał większego znaczenia.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Szary Wilk »

W tej chwili jest 8 zawodników naszej reprezentacji, którzy zasługują na powołanie i gdyby nie była to reprezentacja Polski, tylko PRAWIE każdego innego kraju, to teoretycznie każdy z nich jako ten numer 4 minimum mógłby się załapać do naprawdę czołowych reprezentacji.

Leon
Semeniuk
Fornal
Śliwka
Kwolek
Bednorz
Szalpuk
Gierżot

Jeszcze mamy wielu solidnych ligowców. Pamiętam jak Sander powiedział, że nie spodziewał się, że w tej lidze gra tylu Polaków na bardzo wysokim poziomie, których nie ma co roku w reprezentacji.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: jeep »

Projekt był lepszy w każdym elemencie, ale najdziwniejsza była katastrofalna skuteczność ZAKSy w ataku i to wszystkich zawodników, włącznie ze środkowymi. Nie ma to nic wspólnego z tzw. "obniżką formy", bo taka utrata skuteczności to nie jest choroba zakaźna. Jedynym wyjaśnieniem wydaje mi się aktywność trenera. W ataku ZAKSy dominuje obecnie nowy styl, krańcowo sprzeczny z dawnym: walić na oślep ile sił w środek bloku, niezależnie od sytuacji. Ponieważ tych sił jest za mało, żeby połamać ręce blokujących, efektem najczęściej jest czapa. Już w momencie pojawienia się Fina mówiłem, że to jego ulubiony styl i brzydzi się "kiwkami", "plasami" i "nabiciami na blok". Na "zmianę stylu" wskazuje fatalny bilans akcji wygranych przy własnej zagrywce, na tle Projektu. To była siła ZAKSy: wyblok, obrona, asekuracja, ponawianie akcji, cierpliwość. Teoretycznie ZAKSA ma obecnie, po powrocie Hubera, z Paszyckim i Bednorzem,najsilniejszy skład w lidze, a może w Europie, ponieważ połowa włoskich gwiazd to dziadkowie. Ten potencjał jest ewidentnie marnowany. Ale skoro ZAKSA kontraktuje Wiltenburga i tego zapomnianego już Bułgara na zastępstwo za Hubera i Semeniuka, to widocznie ma już dość sukcesów.
hottakesbot
Posty: 897
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 4 lut 2023, o 18:18 W tej chwili jest 8 zawodników naszej reprezentacji, którzy zasługują na powołanie i gdyby nie była to reprezentacja Polski, tylko PRAWIE każdego innego kraju, to teoretycznie każdy z nich jako ten numer 4 minimum mógłby się załapać do naprawdę czołowych reprezentacji.

Leon
Semeniuk
Fornal
Śliwka
Kwolek
Bednorz
Szalpuk
Gierżot

Jeszcze mamy wielu solidnych ligowców. Pamiętam jak Sander powiedział, że nie spodziewał się, że w tej lidze gra tylu Polaków na bardzo wysokim poziomie, których nie ma co roku w reprezentacji.
No fajnie, tylko wazniejsze dla reprezentacji jest to zeby miec mocny top, a nie szeroki. Co nam z mocnego szostego przyjmujacego? Ano nic, jak przyszlo co do czego w Paryzu i na ostatnich MS to tez z tymi wspanialymi rezerwowymi wyszlo srednio. A jesli chodzi o IO to przyszly rok to w zasadzie ostatnia szansa na zloty medal, potem Wlosi odjada, a nam sie pokoncza najlepsze roczniki.
Shift
Posty: 264
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Shift »

Mimo ze Projekt w super gazie, to ja jakoś osobiście nie widzę tej drużyny w gronie faworytów, czegoś mi u nich brakuje.
Widzę u nich potencjalne jedno zagrożenie - zdrowie, głównie przyjmujących. Tille zawodnik szklany, Szalpuk sporo kontuzji już przeszedł, Grobelny chyba też wielkim tytanem nie jest. Srodek - kolejna przerwa Wrony, Nowakowski też wiele problemów już miał. Życzę im żeby dojechali do końca w formie i zdrowiu bo mogą dodać jeszcze dużo kolorytu do play-offów :)
Swoją drogą dzisiaj jak słuchałem o 'uspieniu' Pita (swoją drogą potem w krótkim okresie czasu dostał 3 albo 4 pilki) - nigdy nie rozumiałem jak gość z takim potencjałem i przewyższeniem jest tak mało wykorzystywany. Jak dla mnie Nowakowski w swoim prime powinien być bardziej orany w ataku niż Bieniek. Rozumiem pewne braki u niego, zwłaszcza takiej siatkarskiej elastyczności. Z drugiej strony Pitowi już bliżej końca niż poczatku więc pewnie to się nie zmieni.

A co do Zaksy, nie jestem ich fanem ale na arenie międzynarodowej kibicuje każdemu polskiemu zespołowi - bardzo liczę że na najważniejsze mecze sezonu się ogarną. Zwłaszcza że w ostatnich latach byli zdecydowanie najprzyjemniejszą ekipą do oglądania, ilość błędów, cierpliwość, zgranie, blok-obrona - klasa.

Zostało raptem kilka kolejek do końca RZ a tutaj Zaksa z formą w lesie, JW gra jak wiatr zawieje, Zawiercie to loteria zwłaszcza beż Urosa. Resovoa jako tako ale dziury (albo lepiej - wahania) w postaci Muzaja i Klemena jakoś utrudniają ich ogólny odbiór. Skry nie skomentuje. Rozumiem mocno rozdmuchany kalendarz ale naprawdę dobrych meczów w tym sezonie było niewiele....
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 4 lut 2023, o 18:31
Szary Wilk pisze: 4 lut 2023, o 18:18 W tej chwili jest 8 zawodników naszej reprezentacji, którzy zasługują na powołanie i gdyby nie była to reprezentacja Polski, tylko PRAWIE każdego innego kraju, to teoretycznie każdy z nich jako ten numer 4 minimum mógłby się załapać do naprawdę czołowych reprezentacji.

Leon
Semeniuk
Fornal
Śliwka
Kwolek
Bednorz
Szalpuk
Gierżot

Jeszcze mamy wielu solidnych ligowców. Pamiętam jak Sander powiedział, że nie spodziewał się, że w tej lidze gra tylu Polaków na bardzo wysokim poziomie, których nie ma co roku w reprezentacji.
No fajnie, tylko wazniejsze dla reprezentacji jest to zeby miec mocny top, a nie szeroki. Co nam z mocnego szostego przyjmujacego? Ano nic, jak przyszlo co do czego w Paryzu i na ostatnich MS to tez z tymi wspanialymi rezerwowymi wyszlo srednio. A jesli chodzi o IO to przyszly rok to w zasadzie ostatnia szansa na zloty medal, potem Wlosi odjada, a nam sie pokoncza najlepsze roczniki.
Bednorz,Śliwka,Semeniuk,Leon,Fornal - Jest 5 topowych, jeśli są w swojej szczytowej formie. Jeśli to nie jest TOP, to wymień mi (poza Leonem) minimum 5 siatkarzy, którzy są o klasę lepsi od momentu zakończenia Igrzysk (czyli od sezonu 2021/2022 do teraz, bo niektórzy się STARZEJĄ).
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Pomocniczka »

Zaksa w ciężkim treningu przed barażami. Porażka nic nie zmienia w kwestii trzeciego miejsca na koniec sezonu, z tym, że prawdopodobnym przeciwnikiem w 1/4 staje się Warszawa.

Za to zwycięstwo Nysy za 3 prawdopodobnie oznacza definitywne odpadnięcie Skry z walki o play off.
buzinga
Posty: 1208
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 lut 2023, o 18:15
PioterZJastrzebia pisze: 4 lut 2023, o 17:59 Ciekawe jak szybko się zmieniły nastroje. Po meczu z Resovią na forum dominowały głosy o początku marszu Zaksy po mistrza i inne trofea. Na ten moment entuzjazm ostygł.
No nie wiem, ja tam dla przykładu dalej uważam, że Zaksa rutynowo wszystkich zrobi w kwietniu i maju, ale raz, że głupio pisać takie rzeczy po kompro-występie, a dwa, ludzie muszą pisać przejaskrawione komentarze, bo inaczej trzeba byłoby dojść do wniosku, że marnuje się czas na mało znaczące meczyki (jak np. ten dzisiejszy).
Nie jesteś sam. Powtarzam się jak zdarta płyta, ale naprawdę poważnie do oceny zespołów będzie można podchodzić dopiero pod koniec miesiąca jak rozstrzygnie się PP. Dziś Warszawa miała o tyle dobrze, że złapała Kędzierzyn w rozkroku między 1/4 PP, a 1/8 LM na odległości 6 dni, nawet nie ma pełnego tygodnia. Także tu były duże szanse na "niespodziankę". Seria PO rożni się jednak tym, że zespoły są już w 100% skoncentrowane na bezpośrednim pojedynku. Ciężko będzie złapać Projektowi o ile zmierzy się w 1/4 z Zaksą, przeciwnika w takiej dyspozycji jak dziś 3 razy. A widać było dość wyraźnie, że wystarczy przyzwoita gra bez fajerwerków i Warszawa sama zaczyna mieć problemy. Z resztą ja pójdę dalej w swoich przypuszczeniach. Kędzierzyn do końca sezonu może śmiało przegrać jeszcze 2 spotkania w fazie zasadniczej i dalej to nic nie zmieni. Obecnie wygląda to trochę tak, że mocniej koncentrują się na pucharach.
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: ptrlnd »

Myślę, że w Zaksie teraz jest takie myślenie jakie ma Jastrzębski (wywiad Fornala, w którym mówi, że im nie zależy na jakimś wysokim miejscu przed playoff tylko wzmacnianiu, treningach i podnoszeniu formy przed najważniejszą częścią sezonu). Prawda jest taka, że jak Jastrzębski wróci do formy z początku sezonu i jak Zaksie się włączy kolejny bieg to znowu wszystkich rozwalcują do finału, że nie będzie co zbierać. O 3cie miejsce ze swoim potencjałem na teraz to mogą się bić Resovia, Projekt i Zawiercie o ile u nich to już nie ekstremalne pikowanie w dół.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: lukecik »

Gdybym wiedział przed meczem, że nie będzie Bednorza, to moim faworytem byłby Projekt, ale i tak nie spodziewałbym się takiej przepaści. Jak to mawiał śp. Zdzisław Ambroziak: NIE-DO-WIA-RY. Tak można opisać grę Kaczmarka i w sumie Śliwki też. Masa błędów, nieskończonych ataków, gwiazdor Hubabuba tak samo schowany do kieszeni, dramatyczny występ środkowego. Patrząc na mowę ciała niektórych zawodników odnoszę wrażenie, jakby chcieli tę fazę zasadniczą przebrnąć do końca bez specjalnego wysilania się na zasadzie co będzie, to będzie. Gramy na hamulcu i na ile wystarczy, to wystarczy. Przyjdą prawdziwe mecze, to się zepniemy. Czas pokaże, jak będą wyglądać w kluczowej fazie sezonu. W sumie, to już we wtorek pierwszy test, choć rywal na tę chwilę niespecjalnie wymagający.

Śmiać mi się chciało niesamowicie, jak Śliwka zaczął fikać do Kowalczyka, przeszedł nawet na drugą stronę siatki, a gdy Kuba się do niego odwrócił i wystartował, to Olek uciekł na swoją stronę, taki kozak. :] W ogóle to zachowanie żałosne i słuszna czerwona kartka. Nawet Kubiak siatki nie przekraczał. :]

Szalpuk od jakiegoś czas w mega gazie. Jeśli mocno nie spuchnie i przede wszystkim będą go omijać problemy zdrowotne, bo z tym u niego jest różnie, to, choć nie sądziłem, że jeszcze kiedyś to w jego kontekście napiszę, powołanie do kadry będzie obowiązkiem. Bardzo fajny występ Kuby Kowalczyka, oby dostawał więcej szans, bo ten gość gra zdecydowanie mniej, niż na to zasługuje. Całkiem dobry środkowy, a przez ostatnie lata nagrał się chyba mniej niż takie Gałązki czy inne Gunie.
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: ptrlnd »

lukecik pisze: 4 lut 2023, o 23:08 Szalpuk od jakiegoś czas w mega gazie. Jeśli mocno nie spuchnie i przede wszystkim będą go omijać problemy zdrowotne, bo z tym u niego jest różnie, to, choć nie sądziłem, że jeszcze kiedyś to w jego kontekście napiszę, powołanie do kadry będzie obowiązkiem.
Z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda w statach w tym sezonie na tle innych, polskich, reprezentacyjnych przyjmujących po +/- 20 kolejkach:

Szalpuk AS-0,23 , PP-21,91 , PA-56,36 , BS-0,40

Fornal AS-0,27 , PP-21,3 , PA-48,08 , BS-0,42

Kwolek AS-0,46 , PP-18,88 , PA-47,03 , BS-0,20

Śliwka AS-0,20 , PP-22,98 , PA-47,38 , BS-0,29

Leon AS-0,70 , PP-22,8 , PA-55,00 , BS-0,46

Semeniuk AS-0,46, PP-24,6 , PA-49,00 , BS-0,17

Gierżot* AS-0,35 , PP-12,78 , PA-52,43 , BS-0,16

AS-asy na set, PP-proc. przyjecia perf., PA-proc. ataku perf., BS-bloki na set
*reprezentacyjny pewnie w tym sezonie, nawet jeśli to będzie tylko LN

Wniosków dalekoidących wyciągać z tego nie można ale co nieco te cyferki pokazują. Jeśli to staty miałyby układać hierarchię formy reprezentacyjnych przyjmujących w tym sezonie to wyglądałaby ona tak (z zastrzeżeniem, że playoffy mogą trochę zmienić):
Leon, Szalpuk, Semeniuk, Fornal, Śliwka, Kwolek, Gierżot*
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Pomocniczka »

Porównywanie przyjęcia jest całkowicie niemiarodajne. Szalpuk ma wysoki procent bo obok niego stoi Tillie, który jest od przyjmowania. Śliwka ma niski bo to on jest od przyjmowania - np. przyjmuje ze 3 razy tyle szerokości boiska co Bednorz.

Gierżot przyjmuje nie dość, że mało, to jeszcze tragicznie, dlatego słuszne były głosy o przestawieniu.

Jest oczywiste, że ten co mniej przyjmuje lepiej atakuje i na odwrót.

Asy na set to już w ogóle osobna kategoria, bo według tej statystyki zawodnik serwujący 1 asa i popełniający 9 błędów jest lepszy od tego, co trafi 10 razy i z tego będą 4 punkty.

Może się wydawać, że bloki na set są jakoś miarodajne, ale też nie. Weźmy takiego Semeniuka, który jest ostatni z wymienionych. Pamiętamy wszyscy jak on skakał do pojedynczego bloku - nawet komentatorzy chwalili, że zawsze robi to książkowo, tj. zastawia swoją pozycję nie machając rękami. W ten sposób minimalizował szanse na swój blok punktowy ale ułatwiał podbicie piłki kolegom, którzy zawsze wiedzieli, którędy piłka nie przejdzie. Z tych piłek był pewien odsetek obron, kontr i punktów, ale nie wiemy jaki, bo tego nie ma w ogólnie dostępnych statystykach.

Siatkówka to nie nabijanie indywidualnych * statystyk tylko wspólne dążenie do wygrania meczu.



* Widziano jednego libero, który trudną zagrywkę wpuszczał w boisko, bo wtedy był as a nie błąd w przyjęciu - ale to są wyjątki.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: ciorny17 »

Pomocniczka pisze: 5 lut 2023, o 06:49 Porównywanie przyjęcia jest całkowicie niemiarodajne. Szalpuk ma wysoki procent bo obok niego stoi Tillie, który jest od przyjmowania. Śliwka ma niski bo to on jest od przyjmowania - np. przyjmuje ze 3 razy tyle szerokości boiska co Bednorz.
Dlatego w 3 meczach których zagrali, Bendorz ma 78 a Śliwka 66 przyjęć. Ależ ci serwujący Trefla, Resovii i Trentino mają mega precyzyjną zagrywkę, bo trafić w półtora metra Bartka dużo ciężej jak w 4.5 metra Olka.
Kłamca.
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 59
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: x-man »

Pomocniczka pisze: 5 lut 2023, o 06:49
Gierżot przyjmuje nie dość, że mało, to jeszcze tragicznie, dlatego słuszne były głosy o przestawieniu.

Jest oczywiste, że ten co mniej przyjmuje lepiej atakuje i na odwrót.
Gierżot przyjmuje mało ??? …to kto przyjmuje dużo ??

Przyjęcia na mecz:
Kwolek - 20,26
Śliwka - 17,26
Szalpuk - 22,88
Gierzot - 24,18
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
Swistolinka
Posty: 265
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: Swistolinka »

Zachowanie Hubera i Kaczmarka w trakcie meczu żałosne.
Gra mierna, ciągnięcie swojego zespołu w dół, a tu śmiechy w kwadracie ??? ???
Bardzo źle się to oglądało.
A z drugiej strony zmotywowany walczący o każdą możliwą piłkę Projekt. Kontrast ogromny, niestety
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: niepoinformowany »

Trochę zaskoczony jestem, nie powiem, spodziewałem się wyrównanego meczu. Chociaż bez Bednorza to pewnie bym stawiał na Warszawę. I pomyśleć, że gdyby nie początek sezonu bez Szalpuka i Tille, gdzie ratowali się awaryjnie ściąganym Barankiem to mogliby walczyć nawet o zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Wspinaczka w tabeli podobnie spektakularna co Lublina.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: slawek93 »

Tłumaczenie Winiarskiego iż Bartosz Kwolek został zdjęty z problemów mięśniowych a następnie przywraca go do tie-breaka jest wysoce żenujące i wygląda na bardzo denną próbę wybielenia się. Po raz kolejny powtórzę iż nie widzę go w dalszej przyszłości jako trenera Zawiercia.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIII

Post autor: niepoinformowany »

A jeszcze co do meczu Warszawy, co się Śliwka tak zagotował? Do tej pory wyglądał mi na spokojnego gościa, który trzyma w ryzach drużynę czy to po błędach swoich czy kolegów a tu proszę, wycieczka na drugą stronę siatki :]
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”