PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 22 mar 2023, o 18:33
Streeter pisze: 22 mar 2023, o 18:13
dyletant pisze: 22 mar 2023, o 17:49 Resovia odpuszcza pierwsze miejsce? Tak się przestraszyła Bełchatowa?
Tak, dlatego prowadzi ;)

Streeter
Czyżby? ;)
Tak jak w momencie gdy pisałeś byli przestraszeni, tak jak w momencie gdy ja pisałem prowadzili :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Simao »

mmb pisze: 22 mar 2023, o 18:35 Weźcie już ktoś tych Słoweńców raz na zawsze, proszę
W pełni podzielam to zdanie i podpinam się. Proszę zakontraktuj ktoś Cebula, może skusi się jakiś klub azjatycki :]
granvorka
Posty: 709
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: granvorka »

[ten mem buff doge vs cheems i Mauricio w koszulkach Resovii i Czarnych - nie chce mi się robić]

Zgodnie z przewidywaniami, Resovii po tej rzeźni w PP po prostu wypada wygrać, choć niekoniecznie się to opłaca, Jastrzębski z ograniczoną wolą walki o #1.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Simao »

granvorka pisze: 22 mar 2023, o 18:58 [ten mem buff doge vs cheems i Mauricio w koszulkach Resovii i Czarnych - nie chce mi się robić]

Zgodnie z przewidywaniami, Resovii po tej rzeźni w PP po prostu wypada wygrać, choć niekoniecznie się to opłaca, Jastrzębski z ograniczoną wolą walki o #1.
Skra jest obecnie w formie, przede wszystkim Kooy i Atan, jednak mają jeszcze dwóch dość wymagających rywali. Nysie będzie ciężko o punkty w meczu z Warszawą, ale wszystko jest możliwe. Na pewno imponuje to co zrobiła Skra w meczach z ZAKSĄ i JW, jeśli awansuje ostatecznie do play-off, to dzięki tym dwóm zwycięstwom.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Marcy$ »

Coś mnie minęło z przepisami? Kiedyś póki piłka po połowie była nad siatką to można było grać a teraz paznokieć za siatką i przełożenie?
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Szary Wilk »

Fornal od kilku meczów jest w gazie. Widać forma na play off gotowa. Dziś 20/32 plus as. Świetny mecz.
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Pomocniczka »

Marcy$ pisze: 22 mar 2023, o 19:28 Coś mnie minęło z przepisami? Kiedyś póki piłka po połowie była nad siatką to można było grać a teraz paznokieć za siatką i przełożenie?
Zdaje się, że właśnie paznokcie się bardziej liczą niż piłka.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: PioterZJastrzebia »

Piekło zamarzło, JW nie przegrało 5 seta... i wyciągnęło ze stanu 8:12.
Chyba najlepszy możliwy wynik z perspektywy Jastrzębia.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: kibic_siatki »

Za to Resovia przypominała tę z ostatnich 5 lat: wygrywała nieparzyste sety, by ostatecznie przegrać. Zaważyła zagrywka Gladyra w ostatnim...
Paprykarz
Posty: 131
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Paprykarz »

Szary Wilk pisze: 22 mar 2023, o 20:21 Fornal od kilku meczów jest w gazie. Widać forma na play off gotowa. Dziś 20/32 plus as. Świetny mecz.
Co z tego skoro doledzy zapominaja jak grać i przypominają graczy USA. Ci z Francji chimeryczni i mocno niepewni.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: tomasol »

Trudno jednoznacznie ocenić mecz Resovii z Jastrzębiem. Bo Rzeszów bez DeFalco, więc teoretycznie punkt powinien ich nawet cieszyć, ale było już 2:1 w setach i 12:8 w tie breaku. Jastrzębie ostatecznie wygrało, ale cieszyć się za bardzo nie ma z czego. Bo gra długimi fragmentami dalej w lesie. Zresztą obie ekipy zepsuły 51 zagrywek i zrobiły 19 błędów w ataku, za to zrobiły razem całe 9 bloków. No jak dla mnie 70 błędów bezpośrednich w meczu to jednak za dużo, zwłaszcza jeśli mówimy o meczu na szczycie.

Na pewno wyróżnili się Fornal z Muzajem, choć ten ostatni nie ustrzegł się prostych błędów a sam Fornal w piątym secie męczył się na ataku. Co do innych jest już kłopot, no bo jak ocenić gościa, który cały mecz kopie się w czoło na zagrywce, a w końcówce tie breaka robi dwa asy ??? Albo gościa który będąc pośmiewiskiem ligi, gra najlepszy mecz w sezonie, jest cichym bohaterem swojej drużyny, a w samej końcówce robi jednak błąd za błędem ??? Trudno się na to patrzyło momentami Clevnot gra totalny piach, Toniutti gubi dokładność, Kochanowski pod formą, a przynajmniej tak wygląda, Cebulj jak zwykle w takich pojedynkach "znika" w trakcie spotkania, Boyer całe 14 pkt., środkowi ledwo robiący 50% skuteczności ataku itd. Nie zabrakło emocji i walki, ale przydałoby się więcej jakości imho.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: lukecik »

Ech Resovio, ale żeś to spieprzyła. Gladyr cały mecz serwował jak jakiś amator, a wstrzelił się w piątym secie przy 8-12. JW przegrywając ten mecz spadłoby za nas w tabeli i wystarczyłoby nam zdobyć 6 punktów w ostatnich dwóch meczach, aby zająć minimum 2. miejsce w tabeli. Mam jednak wrażenie, że JW przez napięty kalendarz zgubi przynajmniej punkt z Zaksą, co i tak pozwoli nam ich wyprzedzić, jeśli zdobędziemy komplet punktów. Najlepiej by było, gdyby to Resovia dała nam się wyprzedzić, a JW wygrało fazę zasadniczą, ale jest to najmniej realny scenariusz, chyba nawet niemożliwy. O ile oczywiście nagle nie zacznie sypać tajemniczymi niespodziankami w ostatnich dwóch kolejkach.
Ciekawe jak to wszystko się potoczy, chyba czeka nas najbardziej interesująca końcówka fazy zasadniczej od lat, jeśli nie w ogóle. Niestety jest duże pole manewru jeśli chodzi o kunktatorstwo i kombinowanie, bo grając fair można się wpędzić w kłopoty.
Z mojej perspektywy jest ciekaw Winiara, czy jako przedstawiciel włoskiej myśli beto... szkoleniowej, będzie zdolny do kombinowania w razie potrzeby, czy nie będzie się oglądał na wyniki innych meczów. Anastasi na pewno może pozazdrościć trenerom czołowych drużyn mnogości wariantów do wyboru. :)
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: kuchcik77 »

Najlepiej by było, gdyby to Resovia dała nam się wyprzedzić, a JW wygrało fazę zasadniczą, ale jest to
A czyli Ptaki,Zawiercie,Sovia to marzenie jurajskich?:)
A co na to Sovia i Jastrzebie? Poważnie to Jastrzębie w obecnej sytuacji mają znikome szanse na wygranie RZ, nawet drugi plac jest warunkowane wywiezieniem kompletu punktów z Kentaki/ spokojne z kędzierzynskimi rezerwami_
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: lukecik »

kuchcik77 pisze: 22 mar 2023, o 21:34
Najlepiej by było, gdyby to Resovia dała nam się wyprzedzić, a JW wygrało fazę zasadniczą, ale jest to
A czyli Ptaki,Zawiercie,Sovia to marzenie jurajskich?:)
Ja tu piszę wyłącznie w swoim imieniu, nie wiem jakie są preferencje innych jurajskich. :P Idealny scenariusz dla mnie to JW-Skra, Warta-AZS, Resovia-Gdańsk, Zaksa-Projekt. AZS nie będzie łatwym przeciwnikiem, ale skoro dwa razy z nimi przegraliśmy w rundzie zasadniczej, to trzeba im się za to zrewanżować, a lepszej okazji niż wywalenie ich z po nie będzie. :) Reszta mocnych nawzajem się poobija i połowa z nich odpadnie, a w ewentualnym półfinale wpadamy na Sovię/Trefl, co dałoby nam duże szanse na finał, bo obie te ekipy pokonaliśmy w tym sezonie dwukrotnie i są jak najbardziej w naszym zasięgu. Z JW i Zaksą gramy najpóźniej jak się da, w najlepszym wypadku w finale, więc scenariusz bajka.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: dyletant »

I tak mocno się Resovia postawiła. Bez Defalco to najsłabsza drużyna w całej 8.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Szary Wilk »

dyletant pisze: 22 mar 2023, o 22:07 I tak mocno się Resovia postawiła. Bez Defalco to najsłabsza drużyna w całej 8.
Przeceniasz Wartę bez Urosa :)
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: przemik »

Zarówno Uros jak i TJ, szczególnie swoją postawą w PP, udowodnili, że są najlepszymi zawodnikami grającymi w tej lidze.
Można na nich liczyć w trudnych momentach.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Simao »

przemik pisze: 23 mar 2023, o 11:03 Zarówno Uros jak i TJ, szczególnie swoją postawą w PP, udowodnili, że są najlepszymi zawodnikami grającymi w tej lidze.
Można na nich liczyć w trudnych momentach.
Mam dziwne przeczucie, że w play-offach Uros da znacznie więcej swojej drużynie niż TJ i finalnie znacznie przyczyni się do tego, że zakończą sezon z medalem.
sroka88
Posty: 118
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: sroka88 »

Simao pisze: 23 mar 2023, o 12:13
przemik pisze: 23 mar 2023, o 11:03 Zarówno Uros jak i TJ, szczególnie swoją postawą w PP, udowodnili, że są najlepszymi zawodnikami grającymi w tej lidze.
Można na nich liczyć w trudnych momentach.
Mam dziwne przeczucie, że w play-offach Uros da znacznie więcej swojej drużynie niż TJ i finalnie znacznie przyczyni się do tego, że zakończą sezon z medalem.
A ja mam dziwne wrażenie , że jeszcze dużo może się wydarzyć w tych PO i niezależnie od tego czy Zawiercie trafi na Gdańsk czy Olsztyn mogą mieć ciężką przeprawę i jak się lekko przytkają to może być spora niespodzianka w ćwierćfinale.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: kamil1999 »

Też bym bardziej bał się Gdańska niż Olszyna.
Gra bardziej uporządkowaną siatkówkę no i z Chińczykiem to już nie brakuje mocy na skrzydłach.
IMO Gdańsk może być groźniejszy niż Warszawa.
Warszawa gra teraz swojego maksa, ale z defensywnym Tillie, z robiącym sporo błędów Weberem czy tylko solidnym Klapwijkiem to mogą odbić się od czołowej drużyny.
Olsztyn może sprawić niespodziankę bo ma środki do tego tylko tam wiele rzeczy musi się ułożyć, które jak dotąd się nie ułożyły. Czy się ułożą? Wątpię, ale nie jest to niemożliwe, więc jako fan JW najbardziej chciałbym uniknąć Gdańska a później Olsztyna bo zawsze jest jakaś szansa, że Butryn i Karlitzek wystrzelą razem z formą, Pająk zacznie wystawiać dokładniej a Lipiński przypomni sobie jak grać w siatkówkę przez co może być groźna alternatywą dla Karlitzka

Wracajac jeszcze do fazy zasadniczej to dzisiaj arcyciekawe starcie. Jeśli Bielsko wygra za 3 punkty to ma szansę się utrzymać bo gra potem jeszcze mecz z Suwalkami u siebie, które po porażce z Zaksą już o nic chyba nie grają
Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, o 13:03 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXVIII

Post autor: Simao »

sroka88 pisze: 23 mar 2023, o 12:34
Simao pisze: 23 mar 2023, o 12:13
przemik pisze: 23 mar 2023, o 11:03 Zarówno Uros jak i TJ, szczególnie swoją postawą w PP, udowodnili, że są najlepszymi zawodnikami grającymi w tej lidze.
Można na nich liczyć w trudnych momentach.
Mam dziwne przeczucie, że w play-offach Uros da znacznie więcej swojej drużynie niż TJ i finalnie znacznie przyczyni się do tego, że zakończą sezon z medalem.
A ja mam dziwne wrażenie , że jeszcze dużo może się wydarzyć w tych PO i niezależnie od tego czy Zawiercie trafi na Gdańsk czy Olsztyn mogą mieć ciężką przeprawę i jak się lekko przytkają to może być spora niespodzianka w ćwierćfinale.
To prawda, oprócz ZAKSY i JW nie ma pewniaków do czwórki. Zobaczymy jak ostatecznie ułoży to się, ale przewiduję finał ZAKSA vs JW. Fajnie gdyby Resovia zagrała w końcu o medal, pewnie będzie to z Zawierciem. W czwórce może być niespodzianka w postaci Olsztyna, Gdańska. Skra, jeśli uda im się awansować do play-off to może zakończyć sezon z medalem, po tak słabej rundzie zasadniczej. To też będzie dużym zaskoczeniem, ale jest jak najbardziej możliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”