PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: ciorny17 »

Pół emocji nie miałem, jak wczoraj o tym wspomniałem.
Abstrahując od kwestii życia w grupie, komunikacji, poczucia wykluczenia, to chodzi mi o także o kwestię samego przekazu komunikatu.
Jeśli 6 na 7 zawodników jest Polakami, trener Polakiem, a swoje uwagi na czasie mówi dość mocno uproszczonym angielskim wokabularzem, to zastanawia mnie istota takiego prowadzenia drużyny na dłuższą metę. Keep the ball high, czy don't play soft, to raczej takie wytrychy i powtarzane slogany niż przekaż konkretnego zalecenia czy instrukcji. Jeśli przypomnę sobie te merytoryczne czasy Gogola to w porównaniu z Winiarskim czy Woickim już ten angielski w przekazie mniej irytujący.

Ale widzę niepotrzebnie poruszyłem temat i mogłem tę uwagę zostawić dla siebie.
Kłamca.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: michal1983 »

36mln trenerów, 36mln znawców „od wszystkiego”. Zawsze do usług, zawsze z dobrą radą. Od religii przez politykę po sport.

Gdybyśmy tyle energii inwestowali w „siebie” co pożytkujemy na pouczanie innych, byli byśmy dziś drugą Japonią.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Szary Wilk »

Potężny Mauricio Borges w wyjściowym składzie Resovii. Klemen klaszcze w kwadracie. Najlepsze jest to, że na następny sezon będzie grać Cebulj lub ewentualnie Kvalen. Współczuję kibicom Resovii. Niech się martwią czy przejdą Bełchatów, bo według mnie 3 miejsce to będzie w tym sezonie szczyt możliwości, ale raczej Jastrzębie/Warta faworytem w takim meczu o brąz.

No i Resovia trwoni 6 czy 7 punktową przewagę i przegrywa seta. Fabian ugotował Muzaja, grając mu 3 piłki pod rząd, środka w końcówce nie było, generalnie tak jak było u młodego Drzyzgi tak jest.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: mmb »

Resovia jedyne co w tym sezonie może wygrać to pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, i to jak widać nie tak łatwo :D
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 26 mar 2023, o 14:18 Potężny Mauricio Borges w wyjściowym składzie Resovii. Klemen klaszcze w kwadracie. Najlepsze jest to, że na następny sezon będzie grać Cebulj lub ewentualnie Kvalen. Współczuję kibicom Resovii. Niech się martwią czy przejdą Bełchatów, bo według mnie 3 miejsce to będzie w tym sezonie szczyt możliwości, ale raczej Jastrzębie/Warta faworytem w takim meczu o brąz.
Ciekawi mnie reakcja klubu w sytuacji wygrania rundy zasadniczej i odpadnięcia ze Skrą. Swoją drogą to dziś możemy przegrać, nawet za trzy. Resovia jest słaba jako drużyna. Za dużo słabych punktów. Ciekawe czy Cebulj w przypadku odpadnięcia ze Skrą będzie dalej przewidywany do wyjściowego składu Resovii w kolejnym sezonie, byłoby to całkowite oderwanie od rzeczywistości sztabu szkoleniowego i prezesa. Dobra byłaby też zmiana na rozegraniu, gdy pojawiłaby się możliwość zakontraktowania dobrego rozgrywającego. Tak czułem, że te sieroty przegrają jeszcze tego seta, jeszcze gdy było pięć punktów przewagi. Zakłady live to super sprawa.
PS. Najbardziej szkoda kibiców Resovii będących na hali. Lepiej niech Oni przegrają też ostatni mecz rundy zasadniczej, bo z obecną Skrą nie mają szans na wejście do czwórki. Swoją drogą, może w końcu byłoby małe trzęsienie i odszedłby Cebulj i Fabian. Wszyscy wiedzą, że ważne kontrakty w siatkówce jeszcze nic nie znaczą.
Komentujący zwrócili uwagę na to, o czym pisałem. Defalco nie jest za bardzo warty tych pieniędzy, bo po prostu zawodzi w ważnych meczach. Podobnie było, gdy grał jeszcze w Olsztynie, raczej to się nie zmieni w play-offach. Dochodzi zawsze chimeryczny i również zawodzący Cebulj i mamy idealny przepis na katastrofę.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: jimiq »

Ależ wymiana, Perry super, ale Zator też nie odstaje.
4 set akcja na 17-16 dla GDA
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Szary Wilk »

Świetny mecz i sezon Muzaja. Przede wszystkim dziś skończył mega ważne piłki. Zasłużył na powołanie w tym sezonie, a nie zasłużył np Karol Butryn, nad czym ubolewam, bo miałem duże oczekiwania co do niego.
zbycho123
Posty: 220
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: zbycho123 »

Ja już palce oblizuje i czekam na play-off bo będzie się działo
hottakesbot
Posty: 974
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 26 mar 2023, o 16:14 Świetny mecz i sezon Muzaja. Przede wszystkim dziś skończył mega ważne piłki. Zasłużył na powołanie w tym sezonie, a nie zasłużył np Karol Butryn, nad czym ubolewam, bo miałem duże oczekiwania co do niego.
Jeśli chodzi o mecze o pietruszkę to Muzaj to najlepszy atakujący na świecie.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Resofan »

Resovia z taką grą ma duże szanse odpaść w ćwierćfinale ze Skrą. Jak się Cebula nie ogarnie cały a Defalco nie schłodzi głowy, to Skra będzie faworytem. Dziś pierwszego seta Resovia koncertowo przegrała w stylu tie break'a z JW. Po 20 punkcie chyba 5 zagrywek nie przyjęli lub przyjęli na drugą stronę. W ogóle jeden z najsłabszych meczów odkąd jest w Resovii zagrał Zatorski (mam nadzieję, że to tylko zły dzień, a nie spadek formy) i nie rozumiem, dlaczego na boisku nie zobaczyliśmy Potery. Defalco nierówno, środkowi średnio (Kochanowski gdyby się nazywał Krulicki to napisałbym, że dobrze, ale nazywa się Kochanowski, więc napiszę że średnio) a w ustawieniu z Mauricio lewe mocno niedomaga. Muzaj dobry mecz, choć wydaje mi się, że z JW miał chyba lepszy. Dobrze oprócz niego zagrał jeszcze tylko Drzyzga.
W Treflu po zejściu Chinczyka przyjmowali większość zagrywek w punkt i taki rozgrywający jak Kampa mógł robić co chciał. W ogóle Trefl przyjmuje i broni świetnie, ale w bloku orłami nie są a w ataku jak Martinez jest na boisku to w dużym stopniu grę musi ciągnąć Bołądź, którego notabene Resovia przez długi czas nie mogła zatrzymać. Chińczyk w ataku ma ogromny potencjał, ale w przyjęciu to jeszcze dużo pracy przed nim. Trefl zaczął grać dopiero po zastąpieniu go Martinezem.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Paprykarz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Paprykarz »

Simao pisze: 26 mar 2023, o 14:30
Szary Wilk pisze: 26 mar 2023, o 14:18 Potężny Mauricio Borges w wyjściowym składzie Resovii. Klemen klaszcze w kwadracie. Najlepsze jest to, że na następny sezon będzie grać Cebulj lub ewentualnie Kvalen. Współczuję kibicom Resovii. Niech się martwią czy przejdą Bełchatów, bo według mnie 3 miejsce to będzie w tym sezonie szczyt możliwości, ale raczej Jastrzębie/Warta faworytem w takim meczu o brąz.
Ciekawi mnie reakcja klubu w sytuacji wygrania rundy zasadniczej i odpadnięcia ze Skrą. Swoją drogą to dziś możemy przegrać, nawet za trzy. Resovia jest słaba jako drużyna. Za dużo słabych punktów. Ciekawe czy Cebulj w przypadku odpadnięcia ze Skrą będzie dalej przewidywany do wyjściowego składu Resovii w kolejnym sezonie, byłoby to całkowite oderwanie od rzeczywistości sztabu szkoleniowego i prezesa. Dobra byłaby też zmiana na rozegraniu, gdy pojawiłaby się możliwość zakontraktowania dobrego rozgrywającego. Tak czułem, że te sieroty przegrają jeszcze tego seta, jeszcze gdy było pięć punktów przewagi. Zakłady live to super sprawa.
PS. Najbardziej szkoda kibiców Resovii będących na hali. Lepiej niech Oni przegrają też ostatni mecz rundy zasadniczej, bo z obecną Skrą nie mają szans na wejście do czwórki. Swoją drogą, może w końcu byłoby małe trzęsienie i odszedłby Cebulj i Fabian. Wszyscy wiedzą, że ważne kontrakty w siatkówce jeszcze nic nie znaczą.
Komentujący zwrócili uwagę na to, o czym pisałem. Defalco nie jest za bardzo warty tych pieniędzy, bo po prostu zawodzi w ważnych meczach. Podobnie było, gdy grał jeszcze w Olsztynie, raczej to się nie zmieni w play-offach. Dochodzi zawsze chimeryczny i również zawodzący Cebulj i mamy idealny przepis na katastrofę.
Na miejscu resovii spróbowałbym zakontraktować Kooya przynajmniej chłop ma większy potencjał w ataku aniżeli Cebulj. Jedyny minus to taki że to dalej strzelnica i trochę mniej ambitny jest Holender.
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Patrol035 »

Ale Bednorz dzisiaj dał show. ZAKSA w końcu szybko wygrała mecz.
Semper fidelis
dyletant
Posty: 5079
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: dyletant »

Jazda Nyso, na przekór wszystkiemu.
A jak się nie uda to na powrocie wbijcie jutro do nas do Bełchatowa. Tak naprawdę gramy już tylko dla Was.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
hottakesbot
Posty: 974
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: hottakesbot »

Jak na razie Gierżot przeczołgany w przyjęciu, wszystko na 3 metr albo gorzej.
kuchcik77
Posty: 2339
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: kuchcik77 »

Warszawa w takim gazie ze nie straszna im Zaksa w 1/4 i Sovia/Skra w półfinale...Jastrzebie z Zaksa ostatni mecz o rozstawienie (przegrana Ptaków zrzuci ich za Zawiercie, przegrana Zaksy za Warszawe...)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2023, o 20:02 przez kuchcik77, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Marcy$ »

Ogólnie są w gazie ostatnie miesiące ale... Nysa to akurat nie wyznacznik dzisiaj.
przemik
Posty: 1554
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: przemik »

Z tego co mówi Papa wynik jest dziś drugorzędny dla Grabana. Tillie już na ławce i Wrona tez odpoczywa. Maja grać i bawić się siatkówką - jeszcze może być różnie w tym meczu.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Nuriel »

kuchcik77 pisze: 26 mar 2023, o 20:00 Warszawa w takim gazie ze nie straszna im Zaksa w 1/4 i Sovia/Skra w półfinale...Jastrzebie z Zaksa ostatni mecz o rozstawienie (przegrana Ptaków zrzuci ich za Zawiercie, przegrana Zaksy za Warszawe...)
Przyjdzie poważne granie, to już ta Warszawa tak wymiatać nie będzie.
dyletant
Posty: 5079
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: dyletant »

hottakesbot pisze: 26 mar 2023, o 19:58 Jak na razie Gierżot przeczołgany w przyjęciu, wszystko na 3 metr albo gorzej.
Ale jak lata. Czekałem na takiego polskiego Kubańczyka od czasów młodości Wlazłego
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
przemik
Posty: 1554
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: przemik »

dyletant pisze: 26 mar 2023, o 20:22
hottakesbot pisze: 26 mar 2023, o 19:58 Jak na razie Gierżot przeczołgany w przyjęciu, wszystko na 3 metr albo gorzej.
Ale jak lata. Czekałem na takiego polskiego Kubańczyka od czasów młodości Wlazłego
Tylko ta jego dziwna motoryka przy wykonywaniu ataku -nie mogę się do tego przekonać
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Simao »

Stali wystarczy wygrana za 2 punkty, aby awansować do play-offów, ciekawe jak zakończy się ten mecz.
landka
Posty: 195
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: landka »

Nysa przepchnie ten mecz, Warszawa nie ma potrzeby rzucać wszystkich sił na takie spotkanie, tym bardziej, że ich wygrana otworzyłaby drzwi dla Skry.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 628
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: bez_nazwy »

szóstka Skry może już pakować walizki i jechać na wakacje
kuchcik77
Posty: 2339
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: kuchcik77 »

Warszawa nie ma potrzeby rzucać wszystkich sił na takie spotkanie
rzucą wszystkie siły na spotkanie Brazylia-Bułgaria tfu Warszawa-Gdansk;)) tylko jest obawa ze na 3 miejscu skończa Ptaki a 2 bedzie Zawiercie..
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: ciorny17 »

I po zabawie. Dziękuję Skrze za 3 tygodnie emocji.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5079
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: dyletant »

ciorny17 pisze: 26 mar 2023, o 21:02 I po zabawie. Dziękuję Skrze za 3 tygodnie emocji.
Jeszcze nie, na razie odpada LUK
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: Nuriel »

ciorny17 pisze: 26 mar 2023, o 21:02 I po zabawie. Dziękuję Skrze za 3 tygodnie emocji.
Jeszcze musi to Nysa domknąć...
Mają dwie szansę, nie powinni tego wypuścić, ale nigdy nic nie wiadomo.
PioterZJastrzebia
Posty: 1218
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: PioterZJastrzebia »

ciorny17 pisze: 26 mar 2023, o 21:02 I po zabawie. Dziękuję Skrze za 3 tygodnie emocji.
Po zabawie na ten moment to ma Lublin. Los Skry rozstrzygnie się w kolejnych setach. Choć nie wygląda to dla nich optymistycznie.

Nysie wszystko wychodzi, aż za dużo. Za to język ciała zawodników Projektu sugeruje że niespecjalnie im zależy.
przemik
Posty: 1554
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: przemik »

Co się dzieje w tym meczu to dawno nie było grane
___
Noworoczny Kibic Siatki
dyletant
Posty: 5079
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXIX

Post autor: dyletant »

48 letni Klapwijk na ratunek Skrze. Ta liga nie przestanie mnie zaskakiwać.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”