Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Jako, że sezon już się skończył to myślę, że już powoli można robić jego podsumowanie. Zanim napiszę swoje to wstawię parę wybranych przez siebie statystyk.
Brałem pod uwagę liczbę ataków+ich skuteczność, zagrywkę na set(to lepsza statystyka na zbadanie użyteczności zagrywki niż liczba asów bo pokazuje przy kogo zagrywce przeciwnicy mają największe problemy zrobić przejście), obrony na set oraz bloki na set.
By statystyki były przejrzyste to zrobiłem to w excelu i pogrupowałem pozycjami. Czyli np. w klasyfikacji defensywy na górze tabelki są najlepsi defensorzy wśród atakujących jak Boyer, Kaczmarek czy Butryn a na dole ci najsłabiej broniący jak Weber czy Romać.
Wśród libero wziąłem pod uwagę jeszcze % perfekcyjnego przyjęcia plus % błędów w przyjęciu
Brałem pod uwagę "6" zawodników plus paru takich rezerwowych premium, którzy zdołali sporo się nagrać jak Bucki, Szymura, Żaliński. Ale w przypadku rezerwowych wiadomo, że statystyki będą trochę zakłamane niestety bo wejście na podwójną zmianę to już jest statystycznie set rozegrany.
Ale nie przedłużając dłużej to tu są statystyki. Dajcie znać czy link działa.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Te statystyki burzą parę mitów.
Niektórzy pisali, że lepszy atakier z prawdziwego zdarzenia czyli taka pierwsza opcja w ataku niż taki systemowy i jako przykład był podawany Kaczmarek i Boyer. A jak się okazuje to Boyer tak jak Kaczmarek jest bardziej takim systemowym atakującym właśnie. Tyle, że dużo bardziej skutecznym w tym sezonie. Ale ataków na set ma naprawdę mało+ gość jest świetny zarówno w bloku, zagrywce jak i w obronie. Więc to statystyki takiego typowo systemowego gracza. I tu będzie wzmocnienie za Muzaja mimo tego, że zgadzam się, że to bardziej wzmocnienia za Cebulja trzeba szukać. Choć Muzaj to jak się okazało też nie jest jakaś pierwsza opcja. Nią jest przede wszystkim Hanes, Bołądź czy Butryn. Skuteczność Bołądzia przy ilości ataków na set jest bardzo imponująca. Solidnie też wygląda na zagrywce i bloku. Chyba szłusznie to on a nie Muzaj dostał powołanie.
Czytało się o postępie Bednorza w defensywnych elementach i mimo tego, że przyjęcie dalej kaleczy tak i mi się wydawało, że defensywę znacznie poprawił, ale tego też w statystykach nie widać. Jest w gronie gorzej broniących przyjmujących. Daleko mu do Tilie, DeFalco czy Fornala, którzy są w ścisłej czołówce w tej kategorii. Po prostu parę widowiskowych występów ma wpływ na naszą percepcję i w ważnych momentach Bednorz i w defensywie popracował, ale scholastycznie postępów w tym elemencie nie ma.
Choć statystyki więcej też forumowych potwierdzają niż im zaprzeczają.
Ja sam trochę broniłem Cebulja no bo pamiętam tych Hoagów i innych wirtuozów w Resovii, więc prowadziłem narrację, że lepszy gołąb w garści, ale statystyki są bezlitosne dla Cebulja. W ataku udział jak defensywny przyjmujący. W obronie fatalnie, blok słaby. Na zagrywce solidny bez szału.
Za to statystyki pokazują ile wartości wniósł DeFalco. W ataku 1 opcja, w zagryce blisko czołówki, choć pewnie pod względem asów nie powala w tym sezonie, blok czołówka i obrona też ścisła czołówka.
Staty też potwierdzają niestety opinie, że Zatorski słabo broni. Wśród libero jest jednym ze słabszych w tej statystyce. W przyjęciu też sporo spuścił z tonu. Nie jest to chyba już czołówka.
Perry natomiast deklasuje nie tylko w przyjęciu, ale i obronie. Na drugim miejscu w obronie jest nas młody talent co mnie nie dziwi bo sporo piłek wyciagał. Perry też najmniej błędów w przyjęciu popełnia.
Statystyki Janusza potwierdzają też to, że to najprawdopodobniej najlepszy rozgrywający w lidze jeśli chodzi o elementy poza rozegraniem. Najlepszy blok, czołówka w obronie, niezła zagrywka, choc spodziewałem się, że też będzie w niej w czołówce.
Sezon Averilla w tych statystykach wygląda nawet lepiej niż myślałem. Czołówka w bloku, na zagrywce, ogromy udział w ataku przy super skuteczności. Nawet w tak mało ważnej statystyce dla środkowego jak obrona wypadł nieźle na tle konkurencji na pozycji.

Swoje podsumowanie sezonu udostępnię za jakiś czas a tymczasem zachęcam by pisać o wrażeniach z tego sezonu. Co zaskoczyło, jaki odbiór tego sezonu, jak oceniacie poszczególne drużyny, może rozczarowania i odkrycia sezonu jeśli chodzi o zawodników/transfery czy też w sumie fajne by było myślę takie podsumowanie okiem kibica swojego zespołu. Cokolwiek chcecie:)
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: zyll »

kamil1999 pisze: 17 maja 2023, o 12:43 A jak się okazuje to Boyer tak jak Kaczmarek jest bardziej takim systemowym atakującym właśnie. Tyle, że dużo bardziej skutecznym w tym sezonie. Ale ataków na set ma naprawdę mało+ gość jest świetny zarówno w bloku, zagrywce jak i w obronie. Więc to statystyki takiego typowo systemowego gracza.
A dolicz ataki Hadravy, skoro na 3-4 ustawienia w każdym secie Boyer znikał z boiska ;)
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: rzr »

Ciekawe, że "ociężały" i "mało mobilny" Drzyzga broni lepiej niż "świetnie broniący" Kaczmarek czy Śliwka.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

rzr pisze: 17 maja 2023, o 13:57 Ciekawe, że "ociężały" i "mało mobilny" Drzyzga broni lepiej niż "świetnie broniący" Kaczmarek czy Śliwka.
Nom, szczególnie, że rozgrywający są statystycznie średnio po libero najlepiej broniącą pozycją, według statystyk Kamila.
I tak "średni przyjmujący" broni 1,17, "średni rozgrywający" 1,28, a "średni atakujący" - 1,03. Więc tutaj Śliwka broni słabiej niż "średni przyjmujący", Drzyzga gorzej jak "średni rozgrywający" a Kaczmarek lepiej niż "średni atakujący". Porównywajmy do swoich pozycji, a nie do innych zawodników.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Simao »

ciorny17 pisze: 17 maja 2023, o 14:15
rzr pisze: 17 maja 2023, o 13:57 Ciekawe, że "ociężały" i "mało mobilny" Drzyzga broni lepiej niż "świetnie broniący" Kaczmarek czy Śliwka.
Nom, szczególnie, że rozgrywający są statystycznie średnio po libero najlepiej broniącą pozycją, według statystyk Kamila.
I tak "średni przyjmujący" broni 1,17, "średni rozgrywający" 1,28, a "średni atakujący" - 1,03. Więc tutaj Śliwka broni słabiej niż "średni przyjmujący", Drzyzga gorzej jak "średni rozgrywający" a Kaczmarek lepiej niż "średni atakujący". Porównywajmy do swoich pozycji, a nie do innych zawodników.
Uważam, że najistotniejsze w kwestii rozgrywających to przede wszystkim jakość rozegrania. W dalszej kolejności blok(ważne, aby nie był "dziurą"), zagrywka i dopiero obrona (ważne, aby była na solidnym poziomie). Drzyzga jest solidny w obronie, umie odpowiednio ustawić się na boisku. Zazwyczaj to co powinno być podbite, zostaje w grze.
Ps. Mamy doczynienia z bardzo ciekawą sytuacją, FIVB zażądała od polskich decydentów szybkiego zakończenia finałów Tauron 1. Ligi. Jutro będzie chyba ostatni mecz tej rywalizacji, inaczej kluby 1 ligowe będą mieć problemy, sankcje i zakazy transferowe. Z tego co wiem to nie pomoże nawet PZPS i Polsat. Tak na marginesie to te rozgrywki na zapleczu powinny się kończyć w tym czasie co PlusLiga, może nawet szybciej. Z jednej przyczyny, aby dać beniaminkowi więcej czasu na przygotowanie się i zbudowanie lepszej drużyny przed startem w PlusLidze. Z drugiej strony taka ingerencja ze strony FIVB to ingerencja w niezależności i suwerenność naszego krajowego związku PZPS. Te zaszczerzenia powinny być już dawno, nie w momencie kończącym sezon, patologiczna sytuacja.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Orzi »

Simao pisze: 17 maja 2023, o 14:38
ciorny17 pisze: 17 maja 2023, o 14:15
rzr pisze: 17 maja 2023, o 13:57 Ciekawe, że "ociężały" i "mało mobilny" Drzyzga broni lepiej niż "świetnie broniący" Kaczmarek czy Śliwka.
Nom, szczególnie, że rozgrywający są statystycznie średnio po libero najlepiej broniącą pozycją, według statystyk Kamila.
I tak "średni przyjmujący" broni 1,17, "średni rozgrywający" 1,28, a "średni atakujący" - 1,03. Więc tutaj Śliwka broni słabiej niż "średni przyjmujący", Drzyzga gorzej jak "średni rozgrywający" a Kaczmarek lepiej niż "średni atakujący". Porównywajmy do swoich pozycji, a nie do innych zawodników.
Uważam, że najistotniejsze w kwestii rozgrywających to przede wszystkim jakość rozegrania. W dalszej kolejności blok(ważne, aby nie był "dziurą"), zagrywka i dopiero obrona (ważne, aby była na solidnym poziomie). Drzyzga jest solidny w obronie, umie odpowiednio ustawić się na boisku. Zazwyczaj to co powinno być podbite, zostaje w grze.
Ps. Mamy doczynienia z bardzo ciekawą sytuacją, FIVB zażądała od polskich decydentów szybkiego zakończenia finałów Tauron 1. Ligi. Jutro będzie chyba ostatni mecz tej rywalizacji, inaczej kluby 1 ligowe będą mieć problemy, sankcje i zakazy transferowe. Z tego co wiem to nie pomoże nawet PZPS i Polsat. Tak na marginesie to te rozgrywki na zapleczu powinny się kończyć w tym czasie co PlusLiga, może nawet szybciej. Z jednej przyczyny, aby dać beniaminkowi więcej czasu na przygotowanie się i zbudowanie lepszej drużyny przed startem w PlusLidze. Z drugiej strony taka ingerencja ze strony FIVB to ingerencja w niezależności i suwerenność naszego krajowego związku PZPS. Te zaszczerzenia powinny być już dawno, nie w momencie kończącym sezon, patologiczna sytuacja.
Zgadzam się. Z jednej strony totalne głupota FIVB, a z drugiej strony za nic pojąć nie mogę czemu te rozgrywki nie zostały zakończone tak z miesiąc szybciej.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 17 maja 2023, o 14:15
Nom, szczególnie, że rozgrywający są statystycznie średnio po libero najlepiej broniącą pozycją, według statystyk Kamila.
I tak "średni przyjmujący" broni 1,17, "średni rozgrywający" 1,28, a "średni atakujący" - 1,03. Więc tutaj Śliwka broni słabiej niż "średni przyjmujący", Drzyzga gorzej jak "średni rozgrywający" a Kaczmarek lepiej niż "średni atakujący". Porównywajmy do swoich pozycji, a nie do innych zawodników.
Dokładnie. Dlatego też posegregowałem te statystyki co do pozycji.
Bo powszechnie wiadomo, że statystycznie rozgrywający więcej broni niż na przykład atakujący co bierze się z tego faktu, że rozgrywający musi mieć z reguły większą technikę użytkową niż atakujący. Natomiast środkowi wiadomo, że będą bronić najmniej bo po pierwsze mają dwa razy mniej okazji do obrony niż inni zawodnicy a po drugie do tego by spełniać się jako środkowy to zawodnicy mogą być nawet bardzo "drewniani" i surowi technicznie i niejednego takiego środkowego mamy w lidze.
Statystyki Śliwki rzeczywiście też łamią trochę te narracje, że to dobrze broniący zawodnik. To bardziej takie spoiwo. Gdy rozgrywający obroni lub nie dobiegnie to on rozegra, w trudnej sytuacji weźmie sprawy na swoje barki, ponowi akcję, ale w obronie najwyżej jest solidny a na pewno nie dobry. Choć może to być też pokłosie słabego sezonu. Nie wiem jak w poprzednim wypadł w defensywie. Ja te staty zbierałem w trakcie sezonu z raportów meczowych ze strony Plusligi.

Jeszcze tak dla uzupełnienia moja szóstka sezonu to:
Fornal, DeFalco, Firlej, Ben Tara, Kochanowski, Averill, Perry, MVP:DeFalco(największy koło Urosa wpływ na zespół praktycznie w każdym elemencie i uniósł najważniejsze mecze mimo 1 słabego meczu z Zaksą)
Rezerwowi:
Bednorz, Uros, Yenipazar, Boyer, Bieniek, Gładyr

No i może pozytywne niespodzianki sezonu(mniej więcej w tej kolejności):
Sawicki, Szczurov, Filipiak(fatalny poprzedni sezon i średnie te wcześniejsze, obecny jest najlepszy w karierze), Berger(pewnie nieoczywisty wybór bo nazwisko jednak duże, ale zeszły sezon miał fatalny a w tym był zarówno liderem w ofensywie jak i trzymał elementy defensywne), Averill, Gierżot, Szalpuk, Yenipazar, Perry(zakładałem, że będzie to czołówka, ale obecnie to top 1 na świecie)

Negatywne niespodzianki sezonu(mniej więcej w podanej kolejności):
Lipiński(nie rozumiem co tu się wydarzyło), Kwolek, Ferens, Kapica, Tammemma, Kaczmarek, Kooy, Śliwka, Semeniuk, Borges(u większości będzie pewnie wyżej, ale ja się cudów niespodziewałem, ale niemniej myślałem, że takim solidnym defensywnym przyjmującym dalej może być), Kujundzić, Gergye, Popiwczak.

Pozytywne niespodzainki jeśli chodzi o zespoły to Nysa, Warszawa i Gdańsk po tym jak stracili Orczyka
Negatywne niespodzianki to Skra(choć dawałem im chyba 6 miejsce w typowaniach, więc za wysoko ich nie windowałem no i Cuprum sądziłem, że ciekawszą siatkówkę będą grać. Ale Kapica i Ferens zanotowali olbrzymie zjazdy a Kovalov to chyba nie poziom na PL.

Co do poziomu PlusLigi w tym sezonie to pójdę pod prąd i według mnie był bardzo wysoki. Przede wszystkim te drużyny drugiego planu(Suwałki, Nysa, Gdańsk, Warszawa, Olsztyn) były silniejsze niż kiedykolwiek. Do tego Zaksa czy JW to już od zeszłego sezonu dwie czołowe drużyny mogące wygrać z każdą drużyna w Europie/ na świecie. Zawiercie czy Resovie jakby wstawić do PlusLigi w 1017/2018/2019 to pewnie śmiało o mistrzostwo by powalczyły, ale niestety dla nich to obecna Zaksa czy JW to poziom wyżej. Choć Resovia i Zawiercie miały momenty, że powalczyły.
Choć minusem jest spora ilość drużyn no i dwie ostatnie drużyny, które mocno odstawały poziomem. Mecz Radom-Bielsko to żal by było w ramch 1 ligi pokazywać, nie mówiąc o PL.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Simao »

@kamil1999 z Firlejem i Ben Tarą to polemizowałbym. Jednak każdy ma prawo do własnej szóstki sezonu :) Na pewno Firlej po początku sezonu (kryzys miała cała drużyna) naprawdę dobry sezon. W pierwszej części rundy zasadniczej dużo osób pisało, że popełnił błąd odchodząc z Olsztyna. Finalnie okazało się, że był to dobry ruch z jego strony, zrobił progres.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: qtp »

Na pewno do negatywnych dołączył bym Vasine, były spore oczekiwania a zagrał parodystyczny sezon.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 17 maja 2023, o 20:32 Na pewno do negatywnych dołączył bym Vasine, były spore oczekiwania a zagrał parodystyczny sezon.
W drugiej części sezonu nie chciałem w trakcie meczu pójść do kuchni i wydłubać sobie oczu widelcem, więc raczej omijałem mecze Skry, możesz rozwinąć? W pierwszej części sezonu łysy pseudo-magik uparł się, że zmartwychwstanie Kooya, a co się działo dalej to nie interesowałem się. Ale w pierwszej fazie jak już mu się zdarzyło dostać na boisko, to wyglądał nieźle.

Edit:
Gdzieś w Internatach mi mrugnął top efektywności ataku wśród przyjmujących i się okazało, że Andringa był... 6 w całej lidze :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Fornal wybrany MVP PlusLigi.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 23 maja 2023, o 21:15 Fornal wybrany MVP PlusLigi.
W pełni podzielam ten wybór, decyzję podjęli ludzie znający się na tym sporcie, prawdziwi eksperci.
McMatheo
Posty: 30
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:14
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: McMatheo »

Simao pisze: 23 maja 2023, o 21:54
Szary Wilk pisze: 23 maja 2023, o 21:15 Fornal wybrany MVP PlusLigi.
W pełni podzielam ten wybór, decyzję podjęli ludzie znający się na tym sporcie, prawdziwi eksperci.
Nie żartuj!

Zaraz może też napiszesz o sekcji diamentów - jak za publiczne pieniądze spółek skarbu państwa jeden drugiemu co nieco wylizuje.
Gala obrzydliwa, mało sportu, wiele układzików.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Vivo »

Uważam, że Fabian bardziej zasługiwał.

Fornal nie dojechał w Turynie.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Arw165 »

To była gala PLS, chyba naturalnie polskie rozgrywki powinny być brane pod uwagę.
Huskerinho
Posty: 79
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Huskerinho »

Szary Wilk pisze: 23 maja 2023, o 21:15 Fornal wybrany MVP PlusLigi.
Nie wiem czy tak obiektywnie nie zasłużył Boyer, ale jak dla mnie bardzo dobry wybór :)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Simao »

McMatheo pisze: 23 maja 2023, o 22:04
Simao pisze: 23 maja 2023, o 21:54
Szary Wilk pisze: 23 maja 2023, o 21:15 Fornal wybrany MVP PlusLigi.
W pełni podzielam ten wybór, decyzję podjęli ludzie znający się na tym sporcie, prawdziwi eksperci.
Nie żartuj!

Zaraz może też napiszesz o sekcji diamentów - jak za publiczne pieniądze spółek skarbu państwa jeden drugiemu co nieco wylizuje.
Gala obrzydliwa, mało sportu, wiele układzików.
Abstrahując już od tego wszystkiego, MVP dla Fornala chyba nie jest kontrowersyjne. Moim subiektywnym zdaniem, jeśli chodzi o rozgrywki w samej lidze to najlepszy gracz. JW zakończył sezon z MP, On był jednym z filarów tej drużyny. Grał regularnie przez całą rundę zasadniczą i play-off na dobrym lub bardzo dobrym poziomie. Oczywiście słabsze momenty też zdarzały się, ale takie ma każdy. Nikt nie jest idealny.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: lukecik »

Co to za różnica kogo wybrali MVP ligi. Najważniejsze, że nagrodę dla dziennikarza roku dostał Kamil Drąg. Wybitna postać, legenda za życia, o której przyszłe pokolenia będą uczyć się z podręczników historii.
KibicSiatki
Posty: 606
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Vivo pisze: 23 maja 2023, o 22:09 Uważam, że Fabian bardziej zasługiwał.

Fornal nie dojechał w Turynie.
Fabian Drzyzga też nie dojechał do Turynu przynajmniej pokibicowac Zaksie czy JW . Jego ojciec Wojciech przynajmniej był i to komentatorem telewizji. :D
Czy buczny Fornal też swoją nagrodę popchnal na parkiet jak nagrodę w Turynie dla swojej drużyny JW 250 tysięcy euro makietę ? :D
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Vivo »

KibicSiatki pisze: 23 maja 2023, o 23:55
Vivo pisze: 23 maja 2023, o 22:09 Uważam, że Fabian bardziej zasługiwał.

Fornal nie dojechał w Turynie.
Fabian Drzyzga też nie dojechał do Turynu przynajmniej pokibicowac Zaksie czy JW . Jego ojciec Wojciech przynajmniej był i to komentatorem telewizji. :D
Czy buczny Fornal też swoją nagrodę popchnal na parkiet jak nagrodę w Turynie dla swojej drużyny JW 250 tysięcy euro makietę ? :D
Nie zgadzam się. Pieniądze były prawdziwe.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Orzi »

Vivo pisze: 23 maja 2023, o 22:09 Uważam, że Fabian bardziej zasługiwał.

Fornal nie dojechał w Turynie.
A co Liga Mistrzów ma do nagrody najlepszego gracza PLUSLIGI?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Przecież Fornal jako jedyny w sezonie nie zszedł poniżej poziomu i zdecydowanie był najrówniejszym graczem JW z eksplozją w półfinałach i finałach. W pełni zasłużona nagroda.
Kłamca.
KibicSiatki
Posty: 606
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

ciorny17 pisze: 24 maja 2023, o 07:12 Przecież Fornal jako jedyny w sezonie nie zszedł poniżej poziomu i zdecydowanie był najrówniejszym graczem JW z eksplozją w półfinałach i finałach. W pełni zasłużona nagroda.
Jesli uznając , ze to ma byc siatkarz sezonu , z uwzględnieniem Ligi Mistrzów ,a nie tylko ligi , to powinien zostac nim Bednorz .
Fornal niech się nie zachowuje jak kapryszone dziecko i fochy robi , bo umiejętnosci ma .
To fabianeczka nie można pisać po nazwisku , bo jest nie wiadomo kim , ale już wszystkich innych zawodników to trzeba pisać po nazwisku . :D
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Streeter »

KibicSiatki pisze: 24 maja 2023, o 09:32 Jesli uznając , ze to ma byc siatkarz sezonu , z uwzględnieniem Ligi Mistrzów ,a nie tylko ligi , to powinien zostac nim Bednorz .
Dlaczego w siatkarzu PlusLigi miałaby być uwzględniana Liga Mistrzów?
KibicSiatki pisze: 24 maja 2023, o 09:32 Fornal niech się nie zachowuje jak kapryszone dziecko i fochy robi , bo umiejętnosci ma .
Nie wiem, moim zdaniem zachowania Fornala czy Bednorza są OK, podkręcają atmosferę, coś się dzieje, przecież z całą drużyną Piotrków Nowakowskich to szachy byłyby ciekawsze od siatkówki. Rozróżnijmy grę na emocjach, cieszenie się z fanami czy nawet lekkie prowokowanie rywali od buractwa, jakim jest naparzanie słupków sędziowskich, rzucanie krzesłami czy wyzywanie innych. Moim zdaniem to są dwa zupełnie różne zachowania i te pierwsze są dla mnie jak najbardziej OK.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

KibicSiatki pisze: 24 maja 2023, o 09:32
ciorny17 pisze: 24 maja 2023, o 07:12 Przecież Fornal jako jedyny w sezonie nie zszedł poniżej poziomu i zdecydowanie był najrówniejszym graczem JW z eksplozją w półfinałach i finałach. W pełni zasłużona nagroda.
Jesli uznając , ze to ma byc siatkarz sezonu , z uwzględnieniem Ligi Mistrzów ,a nie tylko ligi , to powinien zostac nim Bednorz .
Fornal niech się nie zachowuje jak kapryszone dziecko i fochy robi , bo umiejętnosci ma .
To fabianeczka nie można pisać po nazwisku , bo jest nie wiadomo kim , ale już wszystkich innych zawodników to trzeba pisać po nazwisku . :D
Jeśli uznając, że to ma być siatkarz CAŁEGO sezonu, z uwzględnieniem Ligi Mistrzów, a nie tylko ligi, to nadal powinien zostać nim Fornal. Jak można dać komuś MVP sezonu za pół sezonu? Jednocześnie, wyróżnienie przyznane jest za prezentowaną w trakcie sezonu formę i poziom sportowy, a nie za dobre maniery i ekspresyjność.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Street, kopanie piłek w trybuny po ostatnim punkcie zalicza się do którego rodzaju zachowania?
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 24 maja 2023, o 09:44 Street, kopanie piłek w trybuny po ostatnim punkcie zalicza się do którego rodzaju zachowania?
Do drugiego. Po meczu wjechały reklamy, więc takiego zachowania nie odnotowałem ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
alk123
Posty: 119
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: alk123 »

Arw165 pisze: 24 maja 2023, o 09:44 Street, kopanie piłek w trybuny po ostatnim punkcie zalicza się do którego rodzaju zachowania?
No nie wierzę. Czy Wy ludzie naprawdę nie macie nic lepszego do roboty w życiu niż analizowanie takich pierdół?
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: PabloFX »

Streeter pisze: 24 maja 2023, o 09:37 Nie wiem, moim zdaniem zachowania Fornala czy Bednorza są OK, podkręcają atmosferę, coś się dzieje, przecież z całą drużyną Piotrków Nowakowskich to szachy byłyby ciekawsze od siatkówki. Rozróżnijmy grę na emocjach, cieszenie się z fanami czy nawet lekkie prowokowanie rywali od buractwa, jakim jest naparzanie słupków sędziowskich, rzucanie krzesłami czy wyzywanie innych. Moim zdaniem to są dwa zupełnie różne zachowania i te pierwsze są dla mnie jak najbardziej OK.

Streeter
Finały 2021/2022, 3. mecz w KK ;)
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Klugenhammer »

Gala towarzystwa wzajemnej adoracji, której kwintesencją było nagroda dla, jak go zapowiedziano, "zawsze ostrego i krytycznego" Drąga. :D

Niektóre wybory wynikały z układanki w myśl zasady "każdy klub musi coś dostać". Oczywistym było, że tytuł MVP musiał trafić do kogoś z drużyny mistrza Polski i że musiał to być Polak, bo w przeciwnym razie nie byłoby sensu przyznawać osobnego tytułu obcokrajowca roku. Tak więc z grona Popiwczak-Fornal-M’Baye całkowicie słusznie wybrano Fornala. Podobnie z trenerem roku - musiał zostać nim trener mistrzowskiego zespołu. Z kolei Boyer zasłużył na tytuł "Obcokrajowca roku", ale wówczas JW zbyt mocno zdominowałoby nagrody, a ZAKSA też musiała coś dostać. I tak to sobie poukładali, żeby żaden z klubów nie czuł się pominięty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”