Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Huskerinho
Posty: 79
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Huskerinho »

PioterZJastrzebia pisze: 24 maja 2023, o 09:42
KibicSiatki pisze: 24 maja 2023, o 09:32
ciorny17 pisze: 24 maja 2023, o 07:12 Przecież Fornal jako jedyny w sezonie nie zszedł poniżej poziomu i zdecydowanie był najrówniejszym graczem JW z eksplozją w półfinałach i finałach. W pełni zasłużona nagroda.
Jesli uznając , ze to ma byc siatkarz sezonu , z uwzględnieniem Ligi Mistrzów ,a nie tylko ligi , to powinien zostac nim Bednorz .
Fornal niech się nie zachowuje jak kapryszone dziecko i fochy robi , bo umiejętnosci ma .
To fabianeczka nie można pisać po nazwisku , bo jest nie wiadomo kim , ale już wszystkich innych zawodników to trzeba pisać po nazwisku . :D
Jeśli uznając, że to ma być siatkarz CAŁEGO sezonu, z uwzględnieniem Ligi Mistrzów, a nie tylko ligi, to nadal powinien zostać nim Fornal. Jak można dać komuś MVP sezonu za pół sezonu? Jednocześnie, wyróżnienie przyznane jest za prezentowaną w trakcie sezonu formę i poziom sportowy, a nie za dobre maniery i ekspresyjność.
Jak mówiłem wcześniej zgadzam się w 100% z nagrodą dla Tomka (zagrał wyborny sezon), ale co do twierdzenia jak można dostać taką nagrodę za pół sezonu - przed przyjściem Bartka Zaksę się typowało na max półfinał (a raczej by się skończyło na ćwierćfinale). Dzięki jego przyjściu wpadł PP (tutaj wysiłek całego zespołu), finał plusligi (Zaksa wciągnięta do niego za uszy przez Bartka) i złoto LM (przejście Perugii to też głównie zasługa Bartka). Ogromna różnica względem odpadnięcia w ćwierćfinale.

Ba, z ławką Jastrzębia wierzę, że i bez Tomka można było osiągnąć to samo co z Tomkiem (aczkolwiek zamiast bez problemu to przy dużo większych perypetiach mimo wszystko), więc w sumie wybór Bartka na MVP też bym zrozumiał (oczywiście, jeśli z jakiegoś dziwnego powodu do PL bralibyśmy pod uwagę też osiągnięcia w LM). Gdyby nie to, że był taki chimeryczny to pasowałby tu jeszcze DeFalco za rewelacyjne PlayOffy.

Klugenhammer pisze: 24 maja 2023, o 10:00 Gala towarzystwa wzajemnej adoracji, której kwintesencją było nagroda dla, jak go zapowiedziano, "zawsze ostrego i krytycznego" Drąga. :D

Niektóre wybory wynikały z układanki w myśl zasady "każdy klub musi coś dostać". Oczywistym było, że tytuł MVP musiał trafić do kogoś z drużyny mistrza Polski i że musiał to być Polak, bo w przeciwnym razie nie byłoby sensu przyznawać osobnego tytułu obcokrajowca roku. Tak więc z grona Popiwczak-Fornal-M’Baye całkowicie słusznie wybrano Fornala. Podobnie z trenerem roku - musiał zostać nim trener mistrzowskiego zespołu. Z kolei Boyer zasłużył na tytuł "Obcokrajowca roku", ale wówczas JW zbyt mocno zdominowałoby nagrody, a ZAKSA też musiała coś dostać. I tak to sobie poukładali, żeby żaden z klubów nie czuł się pominięty.
I dlatego zawsze te nagrody mnie śmieszą, IMO powinni pozwolić je zdominować Jastrzębiu tak, jak Jastrzębie zdominowało ligę.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Siekier »

Podsumowanie sezonu z Jakubem Malke jest już na naszym YouTube:

https://youtu.be/JpviHN66KxQ

✅czy trzeba zmniejszyć ligę❓
✅skąd wziąć pieniądze na siatkówkę❓
✅czy klasyfikacja medalowa to zaskoczenie❓
✅jak usprawnić sędziowanie❓
✅co dalej ze Skrą❓
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
granvorka
Posty: 710
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: granvorka »

Chyba nie do końca chodziło o uhonorowanie wszystkich klubów z czołówki, Resovia bodaj nie dostała żadnej nominacji.

Ogólnie, jak można było się spodziewać, absurdalna imprezka, kolejny rok z rzędu, komiczny skład kapituły, która chyba nie za bardzo ogarnia wydarzenia boiskowe, by móc złożyć jakieś sensowne nominacje. Myślę, że to takie celowe trollowanie środowiska kibicowskiego nieprzychylnego grupie trzymającej władzę, czego szczytem był rok temu "żart socjologiczny" Rzecznika Dwudziestolecia. Sądząc po reakcjach - i w tym roku cel osiągnęli, proponuję następnym razem poświęcić im zero uwagi, bo na tyle zasługują. I nie wiem czy to tylko ja, ale ogólny klimat, wystrój sceniczny, program imprezy etc. nasuwają mi skojarzenia z galami januszy biznesu sprzed dekady-dwóch, nawet te "diamenty" to taka copypasta, że aż skwierczy.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Arw165 »

alk123 pisze: 24 maja 2023, o 09:56
Arw165 pisze: 24 maja 2023, o 09:44 Street, kopanie piłek w trybuny po ostatnim punkcie zalicza się do którego rodzaju zachowania?
No nie wierzę. Czy Wy ludzie naprawdę nie macie nic lepszego do roboty w życiu niż analizowanie takich pierdół?
Pytasz osobę, która lubi oglądać całe mecze z kamery statystyków, bo interesują ją zachowania zawodników w całych meczach albo jak reagują na swoje udane i nieudane akcje. Czy to oznacza, że nie mam życia to nie chcę oceniać. :) Biorąc pod uwagę ilu ekspertów "zawodowych" podkreśla mental jednego czy drugiego zespołu albo gracza i się takiej analizy psychologicznej drużyny podejmuje, to chyba nie jestem aż tak odosobniona.

Dla mnie Fornal jednoznaczny faworyt, wplątywanie w to LM niepotrzebne. Mogliby dać więcej nominacji (byłby czas jakby dać mniej reklam albo mniej kabaretu :() albo żadnych nominacji, to by było mniej kontrowersji, że ktoś wzięto pod uwagę a kogoś pominięto.
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Klugenhammer pisze: 24 maja 2023, o 10:00 Oczywistym było, że tytuł MVP musiał trafić do kogoś z drużyny mistrza Polski
A u babek tak nie było. Nagrodę dostała Fedusio a ona w Ełksie nie gra. Przy okazji pytanko, gdyż za dużo nie było oglądane: czy Valentina nie była absolutnie najbardziej wartościową zawodniczką ligi? Bo swojej drużyny na pewno.
hottakesbot
Posty: 897
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Pomocniczka pisze: 24 maja 2023, o 20:48
Klugenhammer pisze: 24 maja 2023, o 10:00 Oczywistym było, że tytuł MVP musiał trafić do kogoś z drużyny mistrza Polski
A u babek tak nie było. Nagrodę dostała Fedusio a ona w Ełksie nie gra. Przy okazji pytanko, gdyż za dużo nie było oglądane: czy Valentina nie była absolutnie najbardziej wartościową zawodniczką ligi? Bo swojej drużyny na pewno.
Te nagrody były przeznaczone tylko dla Polaków, tak? Bo Fedusio dostała nagrodę tylko dlatego że jest Polką, a wszystkie liderki z mocniejszych zespołów były z zagranicy. Ewentualnie Górecka, ale w kluczowym momencie sezonu złapała kontuzję.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Vivo »

Arw165 pisze: 24 maja 2023, o 10:28
Pytasz osobę, która lubi oglądać całe mecze z kamery statystyków, bo interesują ją zachowania zawodników w całych meczach albo jak reagują na swoje udane i nieudane akcje.
Z tego powodu swego czasu zostawałem na halach tak długo, że potem ochrona prosiła mnie, żebym chociaż pogasił światła gdy już w końcu wyjdę.

Ale do rzeczy:
Arw165 pisze: 24 maja 2023, o 10:28 Dla mnie Fornal jednoznaczny faworyt, wplątywanie w to LM niepotrzebne. Mogliby dać więcej nominacji (byłby czas jakby dać mniej reklam albo mniej kabaretu :() albo żadnych nominacji, to by było mniej kontrowersji, że ktoś wzięto pod uwagę a kogoś pominięto.
1. Tak. Niepotrzebnie wtrąciłem o tym Fornalu. W ten sposób całkowicie umknęła opinia o Fabianie.

2. Tak bardzo miałem w nosie ten plebiscyt, że nawet nie wiedziałem, że się odbywa. Trafiłem przypadkiem na końcówkę, bo myślałem, że Polsat tradycyjnie puszcza powtórkę z finału LM.

3. Wplątywanie LM, hmm. W samej tylko końcówce temat LM nie schodził z ust Mielewskiego, dziś przyuważyłem, że poświęcili temu nawet fragment tej gali i jakieś skróty. Zdaje się, że wyłącznie nazwa tego zacnego wydarzenia zdefiniowała ramy.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Wiadomo, że środowisko medialne będzie się chciało ogrzać przy tym sukcesie, całe szczęście, że oba zespoły dojechały na ten finał zdrowe. Ciekawe, jakby to spotkanie wyglądało jako szóste w serii. Zabrakło tylko, żeby wzorem pewnego polskiego aspirującego trenera, powiedziano, że ten polski finał był możliwy dzięki rozszerzeniu ligi.
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Ale np. Swędro (ceniony przez b. wielu kibiców) na sam koniec powiedział, że jak ktoś twierdzi, iż jest za dużo spotkań, to jest MALKONTENTEM.
alk123
Posty: 119
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: alk123 »

Podsumowanie wszystkich lig. Perspektywa spoza Europy. Fornal MVP.

https://www.youtube.com/watch?v=2UbXFiMBq1I&t=1s
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

alk123 pisze: 25 maja 2023, o 16:31 Podsumowanie wszystkich lig. Perspektywa spoza Europy. Fornal MVP.

https://www.youtube.com/watch?v=2UbXFiMBq1I&t=1s
Widać, że goście oglądają mecze i widzą o co chodzi w siatkówce. Polecam ten fragmencik:
https://youtu.be/2UbXFiMBq1I?t=2011
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: leeon »

Wyczyn sezonu. Łopoka nie jest już w 4 dziesiątce przyjmujących ligi. Jest 50 -ty. Zaczyna brakować skali dla tego talentu.
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: astronauta »

Pomocniczka pisze: 25 maja 2023, o 18:27
alk123 pisze: 25 maja 2023, o 16:31 Podsumowanie wszystkich lig. Perspektywa spoza Europy. Fornal MVP.

https://www.youtube.com/watch?v=2UbXFiMBq1I&t=1s
Widać, że goście oglądają mecze i widzą o co chodzi w siatkówce. Polecam ten fragmencik:
https://youtu.be/2UbXFiMBq1I?t=2011
Czy chodzi o ten fragment?
"When they bring someone in, they don't miss a beat, right?"
Karyagin się nie zgadza :]
PS. To żart, żeby uprzedzić ataki zacietrzewionych obrońców drużyny, która boleśnie poległa w finale Plusligi i niemal cudownie powstała jak Feniks z popiołów w finale LM.
Ciekawy podcast.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Huskerinho
Posty: 79
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Huskerinho »

Pomocniczka pisze: 25 maja 2023, o 18:27
alk123 pisze: 25 maja 2023, o 16:31 Podsumowanie wszystkich lig. Perspektywa spoza Europy. Fornal MVP.

https://www.youtube.com/watch?v=2UbXFiMBq1I&t=1s
Widać, że goście oglądają mecze i widzą o co chodzi w siatkówce. Polecam ten fragmencik:
https://youtu.be/2UbXFiMBq1I?t=2011

Ogólnie też polecam jako inne spojrzenie na europejską siatkówkę, ale w ostatnim odcinku padła teza, że finał LM był najlepszym meczem w tym sezonie :D
Wprawdzie drugi prowadzący już wytypował serię Zaksa-Trentino, ale nie mogłem powstrzymać śmiechu przy tym pierwszym.

Inna sprawa, że to oznacza, że polski finał LM był rzeczywiście dużą promocją naszej siatkówki, skoro nawet otrzaskani kibice śledzący kilka lig jednocześnie nie krytykują go jakoś mocno.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: hardy »

W sumie nie ma gdzie napisać, ale jest kilka informacji o których nie wszyscy wiedzą:
1. W przyszłym sezonie Lwów swoje mecze rozgrywać będzie w Wieluniu, w hali która nie spełnia wymagań Plusligi. Takie drobne ustępstwo.
2. W sezonie 2024/25 w Pluslidze zagra 14 drużyn. Jedną z dwóch drużyn które pożegnają się z ligą może być Lwów, gdyż ich umowa została podpisana na 2 sezony.
3. Rekordowe, ponoć ponad 20-to milionowe wydatki Skry w tym sezonie mogą być poniekąd spowodowane, iż mieli na liście płac nawet czterech trenerów jednocześnie. Oczywiście chodzi o tych z którymi klub się rozstał, a płacić musiał.

Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Orzi »

hardy pisze: 26 maja 2023, o 20:58 W sumie nie ma gdzie napisać, ale jest kilka informacji o których nie wszyscy wiedzą:
1. W przyszłym sezonie Lwów swoje mecze rozgrywać będzie w Wieluniu, w hali która nie spełnia wymagań Plusligi. Takie drobne ustępstwo.
2. W sezonie 2024/25 w Pluslidze zagra 14 drużyn. Jedną z dwóch drużyn które pożegnają się z ligą może być Lwów, gdyż ich umowa została podpisana na 2 sezony.
3. Rekordowe, ponoć ponad 20-to milionowe wydatki Skry w tym sezonie mogą być poniekąd spowodowane, iż mieli na liście płac nawet czterech trenerów jednocześnie. Oczywiście chodzi o tych z którymi klub się rozstał, a płacić musiał.
A zmniejszenie ligi nie nastąpi dopiero od sezonu 25/26? Gdzieś czytałem, że w sezonie 23/24 spada tylko jedna drużyna
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Simao »

hardy pisze: 26 maja 2023, o 20:58 W sumie nie ma gdzie napisać, ale jest kilka informacji o których nie wszyscy wiedzą:
1. W przyszłym sezonie Lwów swoje mecze rozgrywać będzie w Wieluniu, w hali która nie spełnia wymagań Plusligi. Takie drobne ustępstwo.
2. W sezonie 2024/25 w Pluslidze zagra 14 drużyn. Jedną z dwóch drużyn które pożegnają się z ligą może być Lwów, gdyż ich umowa została podpisana na 2 sezony.
3. Rekordowe, ponoć ponad 20-to milionowe wydatki Skry w tym sezonie mogą być poniekąd spowodowane, iż mieli na liście płac nawet czterech trenerów jednocześnie. Oczywiście chodzi o tych z którymi klub się rozstał, a płacić musiał.
Odnośnie punktu pierwszego, miałem o to zapytać gdzieś, nie miałem 100% pewności. Ciekawa sytuacja...
Pierwotnie mówiło się o hali w Mielcu bądź w Ostrowcu Świętokrzyskim. Okazało się, że będą grać w Wieluniu. Jest to brak konsekwencji, łamanie zasad i przepisów po to tylko, aby mogli rozgrywać mecze w PlusLidze. Ewidentne faworyzowanie klubu z przyczyn politycznych.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: lukecik »

hardy pisze: 26 maja 2023, o 20:58 2. W sezonie 2024/25 w Pluslidze zagra 14 drużyn. Jedną z dwóch drużyn które pożegnają się z ligą może być Lwów, gdyż ich umowa została podpisana na 2 sezony.
Oby to była prawda. Od sezonu 25/26 widziałbym nawet 12 zespołów, liga byłaby jeszcze mocniejsza.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Orzi »

lukecik pisze: 26 maja 2023, o 23:30
hardy pisze: 26 maja 2023, o 20:58 2. W sezonie 2024/25 w Pluslidze zagra 14 drużyn. Jedną z dwóch drużyn które pożegnają się z ligą może być Lwów, gdyż ich umowa została podpisana na 2 sezony.
Oby to była prawda. Od sezonu 25/26 widziałbym nawet 12 zespołów, liga byłaby jeszcze mocniejsza.
IMO 14 jest OK. Terminarz nie byłby zabójczy, a jak patrzymy na drużyny z miejsc 13-14 to potrafią wnieść trochę do Plusligi. 12 też nie byłoby złe, ale IMO wtedy trzeba by zwiększyć prestiż 1 ligi poprzez dofinansowanie oraz większą widoczność (więcej meczów w Polsacie?), a może nawet zmniejszenie i zrobienie 2 ligi ogólnopolskiej na wzór piłkarski.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Jednak ci dziennikarze i redaktory w plusliga.pl to fachowcy są, żeby taką szóstkę wybrać XD
Obrazek
Kłamca.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Indyk AZS Ol »

Faworyzują głównie dwie drużyny :D :D
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Zupełnym zbiegiem okoliczności jest fakt, że te dwie drużyny to finaliści. Przypadek.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Widać momentalnie jakie było główne kryterium dla twórców tego zestawienia. Im wyżej twoja drużyna skończyła sezon, tym większa szansa że znajdziesz się w dream teamie sezonu.
Dziewiętnaście nazwisk na liście - tylko trzy to zawodnicy bez medalu.
Huskerinho
Posty: 79
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Huskerinho »

Fakt, że Totti bezsprzecznie do wymiany na Fabiana, Śliwka na TJ'a, a i Piwka bym wymienił na Luke'a, ale spodziewałem się dramatu, a nie jest tak źle. Tak obiektywnie może jeszcze kogoś z Wawy, ew Ben Tare ze Stali można było dorzucić, ale brak zawodników Zawiercia, Trefla czy Olsztyna mnie jakoś nie dziwi.

No dobra, wyróżnienie dla Zwierza to jednak też przesada, bo jak już to błyszczał raczej w LM, ale to nawet nie rezerwa więc nie kole aż tak w oczy.
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Lista jak lista, ale jak kolega wyżej wspomniał Kaczmarka nie ma w rezerwowych a to jest najważniejsze!
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: Streeter »

Pomocniczka pisze: 2 cze 2023, o 10:38 Lista jak lista, ale jak kolega wyżej wspomniał Kaczmarka nie ma w rezerwowych a to jest najważniejsze!
Te nagrody nigdy nie będą obiektywne, bo być nie mogą. Albo powinno się na sztywno wybrać ze statystyk, co też nie do końca będzie fair (np. w 2006 najlepiej punktującym został Hector Soto, mimo że odpadł gdzieś tam w połowie imprezy, no ale że był jedynym w ekipie co potrafić trafić w piłkę, no to zdobył prawie wszystkie punkty, co wystarczyło by w po ludzku ułożonej drużynie nikt nie zdobył więcej mimo większej ilości spotkań). Albo uwzględnić tylko czołowe kluby, w myśl że tamci jakby byli dość dobrzy, to by ich drużyny grały w półfinale, no ale nie Bieńka wina, że Piechocki taki szajs zbudował. Także i tak źle i tak nie dobrze :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: jeep »

Szóstka sezonu zasadniczo dobrze wytypowana: Boyer, Smith, ale zamiast Śliwki Bednorz (grał krótko, ale na super poziomie), Toniutti, zamiast Kochanowskiego Gładyr no i Fornal oczywiście.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Z "6" sezonu to się zgadzam jedynie z Fornalem i Kochanowskim i może trochę z Boyerem, choć dla mnie w skali sezonu trochę lepszy był Ben Tara, który miał mniejsze zapaści formy no i przede wszystkim był liderem zespołu podczas tego gdy w JW atak był rozłożony na całą 3 skrzydłowych.

Toniutti miał ogólnie sezon raczej średni, choć trochę go podratował finałami PL tak dalej Firlej, Yenipazar czy Tavares po prostu rozgrywali lepiej.

Śliwka miał kiepski sezon z niezłymi momentami gdzie trochę pociągnął grę, ale to był jego najsłabszy sezon od lat. DeFalco, Uros, Sawicki, Karlitzek, Bednorz i pewnie jeszcze bym potrafił mnóstwo lepszych zawodników od niego w tym sezonie wymienić

Smith był solidny, ale w cyferkach choćby gorszy od swojego kolegi z zespołu czyli Paszyckiego. Do tego w ataku procentowo mały wpływ, na bloku przeciętny i tylko w zagrywce czołówka. Zamiast niego powinien być Averil lub Bieniek, którzy wpływy na swoje zespoły mieli monstrualne
Averill wśród środkowych był w ścisłej czołówce zagrywających(zagrywka na set), blokujących i atakujacych(udział w ataku połączony z super skutecznością). Gładyr formą w końcówce ligi też zasłużył. Poza tym też miał większy wpływ na grę JW niż Smith Zaksy. W zagrywce też blisko czołówki, w bloku znacznie lepszy i podobne procenty w ataku przy jeśli się nie mylę większej ilości. Kozamernik też zbudował super formę na PO.

Popiwczak też był gorszy zarówno od Perrego jak i od Dananiego i połowy stawki pewnie z jakimś Czunkiewiczem i Wattenem włącznie.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLigi 2022/2023

Post autor: jeep »

Mnie się wydaje że z podsumowania sezonu powinna wynikać ocena poziomu całej ligi a nie poszczególnych zawodników. Według mnie to poszło dwutorowo: podniósł się poziom czołówki, a ściślej JW, ZAKSy i Resovii, a obniżył się ogona. Siłą rzeczy takie oceny muszą wynikać z porównania z ligą włoską bo pozostałe są daleko w tyle. Gdyby podjęto kroki w kierunku zmniejszenia liczby grających zespołów (do 14 a perspektywicznie do 12) nastąpiłoby to wyrównanie poziomu w górę, do czołówki i tym samym poziomu samej czołówki. Rzecz w tym, że może nie mamy potencjału finansowego na swobodne transfery, ale mamy od dawna niespotykany potencjał zawodniczy i to trzeba by było wykorzystać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”