Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: mewa »

Kiepski pisze:Oj coraz marniej to wygląda. Martwi mnie liga mistrzów, zanosi się na klęskę mistrza Polski. A co na to działacze? Dalej piją szampana?
PS. Nieudolność polskich działaczy w klubach (nie ważna dyscyplina, bo prawie w każdej) rozwala
Co rozumiesz przez "nieudolność działaczy" na przykładzie ŁKS-u. Rozwiń proszę (abstrahując od tego, że w ŁKS nie ma działaczy na etatach)
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: zibibobi »

Prawdopodobnie Kiepskiemu chodzi o to, że zespół, który wywalczył mistrzostwo Polski, w nadchodzącym sezonie będzie słabszy personalnie. A to nie wróży niczego dobrego w kontekście gry w LM czy nawet w rozgrywkach krajowych. I jak zauważył Kiepski nie dotyczy to li tylko siatkówki, ale także innych dyscyplin ( vide Piast Gliwice w piłce nożnej). Ale to tylko moje przemyślenia. A działacze, etatowi czy wolontariusze, jak podejmują się określonych działań winni to robić z pełnym oddaniem. Nie mówię, że w ŁKS-ie tak nie jest.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: Kiepski »

Tak, chodziło mi jak to kolega zibibobi wyjaśnił. U nas działacze myślą krótko dystansowo. Dlatego po zdobyciu mistrza Polski z reguły zamiast wzmocnić zespół jest z reguły osłabiany. Rozumiem, że po dobrym sezonie czasami niektóre zawodniczki lub zawodnicy chcą podwyżki, ale powinno dążyć się do tego żeby zastąpił ktoś na podobnym poziomie. Przy sukcesie (czytaj MP) o pieniądze od sponsorów łatwiej raczej niż w przypadku braku takowego sukcesu.
PS. Nie wiem czy są akurat w ŁKS-ie "Działacze" ale chyba ktoś decyzje podejmuje i wszystkim kieruje ;)
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: mewa »

Kiepski pisze:Dlatego po zdobyciu mistrza Polski z reguły zamiast wzmocnić zespół jest z reguły osłabiany.
Nie wynika to z krótkowzrocznego myślenia "działaczy". Każdy chciałby mieć jak najsilniejszy zespół. Trzeba sobie jednak zdać sprawę z tego, że po osiągnięciu sukcesu zawodnicy/zawodniczki, którzy ten sukces osiągnęli, stają się drożsi (normalna rzecz). A budżet po osiągnięciu sukcesu w siatkówkę nie wzrasta sam z siebie - nie ma ogromnych nagród finansowych dla klubów po osiągnięciu sukcesu. Żeby zachować chociaż w częsci skład, który sukces osiągnął, a nie zadłużyć klubu, trzeba prowadzić zbilansowaną politykę finansowo-kadrową. To wg mnie raczej przejaw dalekowzroczności niż krótkowzroczności.

Nie jest problemem podążać drogą MKS-u Dąbrowa Górnicza, Stoczni Szczecin czy jeszcze paru klubów i wzmacniać się non stop żyjąc na kredyt.

Co do drużyny ŁKS-u obecnej - dajmy jej czas i dopiero wówczas zobaczymy, czy jest silniejsza, czy słabsza i jak sobie poradzi :)
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: Kiepski »

Dlatego napisałem że jak widać że w trakcie sezonu jakaś zawodniczka jest w formie to trzeba wcześniej próbować przedłużyć kontrakt lub szukać już na wszelki wypadek alternatyw wcześniej. Operatywni "działacze" jak wspomniałem powinni też wykorzystać sukces jakim jest MP. Ale nie czepiam się tylko ŁKS, żeby nie było. Mówię ogólnie. Bo każdy przypadek jest inny i z tym się zgadzam. Co nie zmienia faktu że transferami łksianek jestem po części zawiedziony i stąd mój post
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: Kiepski »

I żeby też nie było że tylko się czepiam, duży plus za Lazović. Z niej akurat możliwe że będzie pociecha
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 311
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: Seweryn1908 »

Nicole Edelman w ŁKS Łódź
Witamy w Łodzi!
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: phil »

Nieoficjalnie: Brazylijki Joycinha (Joyce Gomes) i Nikolle del Rio (Correa) w Wiśle Warszawa.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: Goscinnie »

Pierwsza z nich potwierdzona
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 311
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Prawdopodobne transfery przed sezonem 2019/20

Post autor: Seweryn1908 »

Natalia Skrzypkowska podobno dostała propozycję z Wisły Warszawa a do Budowlanych ma dołączyć Regiane Bidias.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”