Przygotowania do sezonu 2008/09

Awatar użytkownika
virus304
Posty: 54
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:19
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: virus304 »

Temata o przygotowanich do nowego sezonu.




Stal Mielec pokonała w meczu towarzyskim pokonała AZS BIAŁYSTOK 3:1 (28:26, 22:25, 25:19, 25:13). Dzisiaj o 16 drugi mecz.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: jasson »

Z poprzednich spotkań...

Muszynianka - MKS DG 2:2
Muszynianka - MKS DG 3:1
Calisia - Gwardia 3:2
Gwardia - Calisia 3:2
AZS Białystok - Budowlani Łódź (I) 3:1
AZS Białystok - Legionovia (II) 5:0
Prostejov (CZE) - Aluprof 4:0
Prostejov (CZE) - Aluprof 0:4
Aluprof - wygrana turnieju na Słowacji
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

...i jeszcze

Gedania - TPS Rumia (I) 2-2

Dzisiaj kolejny mecz.

Gedania - TPS 1-3
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
virus304
Posty: 54
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:19
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: virus304 »

Stal Mielec pokonała w meczu towarzyskim pokonała AZS BIAŁYSTOK 3:1 (28:26, 22:25, 25:19, 25:13). Dzisiaj o 16 drugi mecz.
W drugim meczu wygrał AZS Białystok 3:1
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Robert »

W dniach 9-10 września 2008 odbędzie się w Krakowie turniej o Srebrną Siatkę w Krakowie. Turniej z udziałem Piły, DG, Mielca, Wisły Kraków i Budowlanych Łódź. Szkoda tylko, że w środku tygodnia gdyż z frekwencją może być kiepsko.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Macka »

Akademickie Mistrzostwa Polski - faza grupowa (rezultaty AZS-u Białystok): AWF Warszawa 3:0 (25:16, 25:15, 25:17); AZS UE Kraków 3:0 (25:17, 25:20, 25:18); Politechnika Śląska Gliwice 3:0 (25:12, 25:16, 25:18).
Półfinały: AZS Białystok - Uniwersytet Rzeszowski 3:0 (25:20, 25:14, 26:24), AZS Ostrowiec Świętokrzyski - Politechnika Śląska 1:3.

O brązowy medal: Uniwersytet Rzeszowski - AZS Ostrowiec Świętokrzyski 3:2.
Finał: AZS Białystok - Politechnika Śląska 3:0 (27:25, 25:16, 25:17).
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: evija »

Pierwszy sparing w Cetniewie:

KS Pałac Bydgoszcz - TPS Rumia 5:0 - niestety wyników w poszczególnych setach nie znam... Picel masz jakieś info? ;)

W czwartek (tj. jutro) drugi mecz.

Na obóz pojechały - czyli po prostu skład Pałacu: Tatiana Hardziejewa, Izabela Kasprzyk, Dominika Kuczyńska, Joanna Kuligowska, Justyna Łunkiewicz, Katarzyna Mróz, Monika Naczk, Dominika Nowakowska, Monika Smak, Katarzyna Wysocka, Kinga Zielińska i Ewa Kowalkowska.

Ja bardziej czekam na ten poważny turniej z Dreznem i Chabarowskiem, choć jeśli Gedania remisuje, a potem przegrywa z Rumią, to nie wiem co o tym myśleć... ważne by się zgrywały, wyniki aż tak istotne nie są...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: bartolina_89 »

przypominam że Gedania była po 3 godzinnym treningu motorycznym! Ja to nawet bym nie ustał po takim treningu, a co dopiero Gedanistki mają powiedzieć? były wyczerpane! Przecież to są zwykli ludzie!
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: evija »

Nie wiem czy przypominasz, jak coś to informujesz, bo ja przy wyniku nie widzę informacji, że przedtem miały 3-godzinny trening, ale wynik faktycznie na to wskazuje :)

To właśnie też daje przykład dlaczego nie należy się kierować wynikami sparingów... ;) jest taki klub, który rozliczał za wyniki gierek przed sezonowych, ale w styczniu po transferze z Radomia w koncu się opanował :P... bo pachniało orindż ekstraklasowo z tymi rotacjami ;)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Robert »

Wchwili obecnej drużyny mają treningi wytrzymałościowe i za wcześnie wyciągać daleko idące wnioski ze sparingów. Wiadomo, że teraz kładzie się nacisk na siłę a poza tym drużyny z 1 ligi są na innym etapie jak i drużyny z LSK ponieważ 1 liga startuje 27 września, a LSK niemal miesiąc później.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: jasson »

Z następnych sparingów ...

Gwardia - MKS Dąbrowa 4:1,

Muszynianka - Piast 3:1.

Za chwilę zaczną się turnieje i tych meczów będzie więcej a więc i forma będzie coraz bardziej przypominała tą ligową, a nie przedsezonową...
matiss
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2008, o 11:21

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: matiss »

Farmutil Wygrał dwa pierwsze spotkania na Słowacji z zespolami z Czech i Słowacji po 3:0.Dziś o 17 grał meczy półfinałowy lecz nie wiem jaki jest wynik.
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: bartolina_89 »

Walka o Puchar Burmistrza miasta Żukowo: (;p)
Turniej w Żukowie:

PROGRAM TURNIEJU:
12 września (piątek)
17.00 Gedania Gdańsk - Piast Szczecin
18.50 Otwarcie V Pomorskiego Festiwalu Sportu
19.00 AZS Pronar Białystok - Calisia Kalisz

13 września (sobota)
10.00 Calisia Kalisz - Piast Szczecin
12.00 Gedania Gdańsk - AZS Pronar Białystok
17.00 Piast Szczecin - AZS Pronar Białystok
19.00 Gedania Gdańsk - Calisia Kalisz

14 września (niedziela)
10.00 Mecz o III miejsce
12.00 Mecz o I miejsce
13.55 Zakończenie i wręczenie nagród

Jestem straszliwie podjarany że w tak małej mieścinie jaką jest Żukowo będzie siatkówka na wysokim poziomie:) <jupi>
A Wracając do tematu to ja jako faworyta bym upatrywał AZS Białystok, na drugim miejscu Kalisz na trzecim Szczecin i niestety na czwartym Gedania, ale niestety taka jest prawda ;(
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Macka »

Myślę, że Piast może sprawić niespodziankę, tzn może zając II a może i I miejsce. AZS Białystok albo nie dawno skończył, albo jeszcze jest w treningu siłowym. Myślę, że będzie gra wyglądała lepiej niż w Rzeszowie na AMP, ale cudów się nie spodziewam.

Gedania będzie grała z kadrowiczkami, bo nie wiem kiedy ME się kończy
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: pek »

Mistrzostwa kończą się dopiero w niedzielę. W Wiśle na "Srebrnej Siatce" nie zagra Iza Śliwa. Zresztą w ogóle jeszcze w lecie nie trenowała z drużyną.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

W Gedanii mają się pojawić na testach środkowe. Czy się pojawią to już inna sprawa. Szkoda, że ta tę chwilę brak rozgrywaczki bo to zupełnie przekreśla nas w walce o utrzymanie.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
serdelek
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2008, o 10:36
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: serdelek »

MAt, a Gedania nie moze sciagnac Wołosz?? Na ME gra bardzo dobrze.
serdelek
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2008, o 10:36
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: serdelek »

To kto bedzie w takim razie rozgrywal w Gedanii na turnieju w Zukowie?? Gedania nie chce tej Ukrainki w koncu?;/
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Macka »

W pierwszym meczu na Turnieju w Krakowie Dąbrowa Górnicza pokonała Wisłę 3:0 (11,17,22)
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Monika18
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2008, o 19:21
Płeć: K
Lokalizacja: Gedania.

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Monika18 »

byl pomysł ze ściagnieciem Wołosz, ale ona chce zostać do końca liceum w SMS-ie..
na turnieju w Żukowie, będzie rozgrywala juniorka - Paulina Szpak .
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

serdelek pisze:Gedania nie chce tej Ukrainki w koncu?;/
Jak odgadniesz chłopie co chce Gedania to mogę Ci piwko postawić.

Białorusinki nie chcieli choć była lepsza od tych co mamy. Śmieszne są w ogóle testy, gdy nie można ocenić rozgrywającej na tle kompletnego zespołu. W tym przypadku nie było środkowych i nadal nie ma. Jest Tokarska, ale jej z wiadomych przyczyn nie było jej w trakcie tych testów.

Nie wiadomo czy w ogóle ktoś przyjedzie na te testy. Jak nie przyjadą to możecie już spokojnie wtedy wieszać psy na Gedanii i obstawiać spadek u buków. ;)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mateo9 »

Muszynianka Fakro Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3

(16:25, 23:25, 17:25, 28:26)

hmmm wynik mowi sam za siebie byl to pierwszy sparing B-B i wygrana w przekonywujacy sposob. Sawicka doznala urazu u na libero grala Ciacho. Muszyna grala bez Rosner i Zenik
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

Sawoczkina nie zagra w Gdańsku. Brawo Panowie. Nic tylko liczyć na cuda w sezonie.

Strona Gedanii podała, że w przyszłym sezonie zespół nazywać się będzie Gedania Żukowo.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

Testowaną zawodniczką na turnieju będzie wyłącznie Olga Awierina. Ostatnie dwa lata grała w Ankarze. Ma 188cm i jest środkową.

Prezes powiedział też, że w Gedanii ponownie zagra Natalia Ziemcowa. Jeśli to prawda to ogromnie się cieszę.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
serdelek
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2008, o 10:36
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: serdelek »

"Podczas rozgrywek trener Grzegorz Wróbel sprawdzi umiejętności Olgi Awieriny. 22-letnia środkowa bloku dziś przyjechała do Gdańska z Białorusi. - "Wywodzę się z Mińska, ale przez dwa ostatnie lata grałam w jednej z drużyn w Ankarze. Mierzę 188 centymetrów. Byłam powoływana do reprezentacji kraju, ale jeszcze nie rozegrałam w niej żadnego oficjalnego meczu" - powiedziała nam kandydatka do gry w Gedanii.


Na środku bloku na kolejny sezon grać będzie Natalia Ziemcowa. - "Uzgodniliśmy z nią warunki kontraktu. 14 września wraca z kadry i rozpocznie starania o prawo pobytu w Polsce. Myślę, że najpóźniej do końca miesiąca powinna dołączyć do drużyny" - informuje Zdzisław Stankiewicz, prezes gdańskiego klubu."

MaT, czyli na rozegraniu duet Pasznik/Szpak?? Oby juniorki nie zostaly rzucona na zbyt głęboką wodę...;/
Monika18
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2008, o 19:21
Płeć: K
Lokalizacja: Gedania.

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Monika18 »

na testy ma przyjechać brazylijska rozgrywająca, mierząca 176cm, w ubiegłym sezonie grająca w Niemczech ..
a na turnieju w Żukowie sama Szpaku bedzie rozgrywać. ; ))
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

Dobry joke. Ona już rok temu miała tu być i wyszło z tego to co zwykle. Wiele hałasu i nic.

serdelek ja mam nadzieję, że jednak nie będzie to taka obsada.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
serdelek
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2008, o 10:36
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: serdelek »

Ta brazylijska rozgrywajaca jest dobra?:>JAk sie nazywa:> Brazylijki juz byly testowane w Białymstoku i sie okazaly kompletnym niewypalem :(
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Macka »

Jeżeli to będzie Sylvia, która była testowana u nas to najgorszym rozwiązaniem by to nie było. Ona jako jedyna z Brazylijek prezentowała jakiś poziom. Tzn. oceniam to po kilku treningach i meczach kontrolnych, które widziałam
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Robert »

mAt- nazwa nie jest ważna, dobrze, że zagrają w LSK, ponieważ były czarne chmury. Niepokojącą sprawą są natomiast transfery, do rozpoczęcia sezonu pozostał miesiąc i czasu na dobre zgranie jest coraz mniej, ma nadzieję, że Yana Sawochkina dołączy i będzie rozgrywająca?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”