Sezon 2008/09 - 1. kolejka

jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: jasson »

W końcu rusza kobieca ekstraklasa. Moje typy:

Gwardia Wrocław - Muszynianka Muszyna 0:3
AZS Białystok - Farmutil Piła 1:3
Calisia Kalisz - Stal Mielec 3:1
Aluprof Bielsko-Biała - Centrostal Bydgoszcz 3:0
MKS Dąbrowa Górnicza - Gedania Żukowo 3:0

Nie powinno być niespodzianek ale I kolejka to zawsze jest niewiadoma. Niektóre zespoły są jeszcze w miarę ciężkim treningu, inne polują na punkty już w pierwszej fazie rozgrywek. Najwięcej emocji powinno być w Kaliszu i Białymstoku. W innych meczach ich nie przewiduję, aczkolwiek to jest I kolejka...
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: I kolejka

Post autor: mAt »

MKS-Gedania 3-0 (15, 25, 22)

Pierwszy set to nawet prowadzenie Gedanii 8-7. Wystarczyły dwie serie MKS-u po 5 punktów i set padł łatwym łupem dąbrowianek.

W partii drugiej już tak łatwo nie było. Gedania miała nawet piłkę setową przy stanie 25-24, jednak doświadczenie MKS-u pozwoliło im obronną ręką wybrnąć z tarapatów.

W secie trzecim walka punkt za punkt do stanu 20-19. Potem kontrowersyjna decyzja sędziego i jeszcze jeden zdobyty punkt MKS-u rozstrzygnął mecz.

Szkoda, że byliśmy w Dąbrowie bez Sawoczkiny i Ziemcowej. Wynik mógł być wtedy inny. Dąbrowa wcale nie miała łatwo, pomimo mnóstwa błędów własnych ze strony Gedanii. Świadczy o tym chociażby fakt, że Kawka ani na chwilę nie zmienił swojej podstawowej szóstki.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: I kolejka

Post autor: Roberto36 »

Nio to jeden typ ci niewszedł,natomiast mecz SSK Calisia Kalisz - KPSK Stal Mielec
Drużyna z Kalisza biorąc pod uwagę wynik bardzo słabo wypadła we własnej hali,szczerze mówiąc myślałem ze będzie lepiej grała.Ale i ciesz mnie dobra postawa Stali. :D Wynik:
SSK Calisia Kalisz - KPSK Stal Mielec 0:3 (18:25, 18:25, 17:25)
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: mateo9 »

Mat
mozesz napisac slowko jak grala Tokarska?? i czy wogole grala :)

a Kalisz przegral ze STala 0-3;/ no ale nie dziwota to jak sie popelnia 15 bledow w przyjeciu w tym 9 Sieradzan...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: I kolejka

Post autor: Robert »

mAt - Gedania źle nie grała, jak wzmocnią klub zawodniczki, o których wspominałeś nie powinno być źle. W Pierwszym secie owszem pani Magdalena Śliwa zanotowała serię zqagrywek i było po sprawie, potem Magdalena Sadowska poprawiła i było po secie. Maja Tokarska bardzo dobrze blokowała i serwowała, będzie miała Gedania z niej pożytek. Ela Skowrońska i Nuszel ciągneły grę jak mogły, Wellna też dobrze grała. Jednak z tego co widziałem to Gedania popełniła 25 błędów własnych, a tak się niestety nie da wygrać meczu. Uważam, że jak trener i drużyna dobrze popracują to wcale nie stoją na straconej pozycji.

Mielec przełamała swoją niemoc meczy wyjazdowych i w końcu wygrał, jednak ja do tego podchodzę trochę inaczej. W składzie Kalisza jest raptem dziewięc zawodniczek, trener jakby chiał zmieniać zawodniczki w trakcie meczu to nie ma kogo. W Kaliszu powinni jak najszybciej pomyśleć o wzmocnieniach. Należy brać też pod uwagę, że to były pierwsze mecze, którym towarzyszą nerwy i stres. Zobaczymy co wydarzy się w kolejce numer dwa.
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: lolexxx488-myslenice »

AZS Białystok - Farmutil Piła 3:1
co wy o tym sądzicie? niespodzianka!!!!!!
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: I kolejka

Post autor: Robert »

To jest pierwsza kolejka. Spokojnie należy poczekać z ocenami do 4-5 kolejki i wtedy coś więcej będzie można powiedzieć o każdej z drużynie. Wynik poszedł w świat i zwycięstwo Białegostoku to niespodzianka. Zobaczymy co będzie dalej. Białystok wyciągnął wnioski z dwóch poprzednich sezonów i widać, że trener Luks wykonał kawał dobrej roboty.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2008, o 12:08 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: I kolejka

Post autor: Roberto36 »

lolexxx488-myslenice pisze:AZS Białystok - Farmutil Piła 3:1
co wy o tym sądzicie? niespodzianka!!!!!!

Na pewno jakaś niespodzianka jest,ale nie zapominajmy ze były zawirowania w jakim składzie ostatecznie wybiegnie Farmutil w Białymstoku.I tak jak przedmówca powiedział to jest pierwsza kolejka,jeszcze na pewno dużo niespodzianek nas czeka w tym sezonie.Ale nie można umniejszyć ze AZS bardzo dobrze grał ;) ..
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: Roberto36 »

I Mistrz Polski wygrał swój mecz z Gwardia łatwo prócz dwóch pierwszych setów.
Gwardia Wrocław - Muszynianka Muszyna 1:3 (26:24, 20:25, 14:25, 11:25)
Widać ze w zespole z Dolnego śląska jest potencjał,lecz jednak nie wystarczający na Muszyniankę Muszynę.
Zapowiada sie ciekawa liga.. :D
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: bartolina_89 »

pierwszy set to był set błędów, plasy, plasiki, aut, siatka i w tej gierce była lepsza gwardia, po tem u Muszyny było z minute na mimuty coraz lepiej i z seta na set u gwardii było gorzej. Mecz stał na bardzo niskim poziomie, zero siłowych ataków i same plasiki i plasy. Wiecej oczekiwałem od Muszynianki jak przystało na mistrza...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: Robert »

Za co to pan Serwiński otrzymał żółtą kartę? Po pierwszej kolejce wiele nie wynika. Nawet porażka Piły, czy może nienajlepsza postawa Muszyny nie są żadnym wyznacznikiem. Drużyny na dobrą sprawę grają mecze o stawkę i po kolejnych kolejkach będzie można powiedzieć coś więcej. Bardzo ciekawi mnie postawa BB w jutrzejszym meczu z Bydgoszczą.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: dreamer »

Mnie zaś bardziej interesują dalsze mecze z udziałem mieleckiej Stali.
Zwróćcie uwagę, że Stal jakoś tak bez wielkiego zainteresowania medialnego, bez wścibskich dziennikarzy :D przeszła sobie okres przygotowawczy i jedyne co praktycznie cały czas powtarzał trener Murdza, to fakt, że w takim komforcie Stal nie przygotowywała się już dawno do sezonu. Czyżby Stal miała tym razem naprawdę wysokie aspiracje?
Może to i ma ręce i nogi, bo przecież rewolucja kadrowa w PLK nastąpiła niebywała...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: jasson »

A ja myślę że to jednak Kalisz jest słabszy niż wcześniej się wydawało. Oczywiście Mielec w tym sezonie będzie solidny ale Calisia nie ma składu który spokonie zapewni utrzymanie. Jest w Kaliszu kilka znanych zawodniczek ale bardziej z tego że w swoich poprzednich klubach grzały ławę. Teraz muszą grać w szóstce i udźwignąć ciężar gry i tu pojawia się problem. Jednak gra w szóstce to co innego niż wchodzenie na zmiany z ławki. A jej brak to kolejny problem - trener Pieczonka nie ma kogo wpuścić jak nie idzie. Ciekaw jestem co pokaże Japonka. To że sama się zgłosiła oznacza że wielką gwiazdą nie jest ale może chociaż przyjęcie w Kaliszu poprawi.

Serwiński dostał kartkę za jakąś gestykulację do sędziego.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: Robert »

Chyba coś w tym jest Jasson - Kalisz o czym pisałem wcześniej i teraz Ty to również zauważyłeś ma "krótką" ławkę, moim zdaniem za krótką. Dziesięć zawodniczek na cały sezon i dojdą do tego mecze w PP? Poza tym mogą przytrafić się kontuzje i powstanie pytanie : kim grać? Aspekt o którym napisałeś też jest ważny, zawodniczki znane, ale mało grały i odpowiedzialność za wynik może powodować słabszą dyspozycję czy stres. Życzę Kaliszowi jak najlepszych występów w lidze. Dreamer - poczekamy, zobaczymy, a stare przysłowie mówi: "nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz". Trener Roman to dobry trener i na pewno wykrzesa z zawodniczek maksimum zaangażowania i woli walki w meczach ligowych.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: mAt »

Kalisz ma 7 zawodniczek, plus Japonka i dwie siostry W. Czyli w skrócie ma jedną szóstkę plus libero i dwie przeciętne środkowe. Nie wiadomo jak Japonka się spisze, ale na tę chwilę gra jedną szóstką może niczego dobrego im nie przynieść.

Bydgoszcz w meczu z BKS-em słabiutko. Zaryzykuje stwierdzenie, że mają zespół na tym samym poziomie co rok temu, a wszyscy wiedzą jak skończył się dla nich sezon. Myślałem, że powalczą więcej z BKS-em, tymczasem gładkie zwycięstwo bielszczanek. Udane pojedyncze akcje Pałacu. Kuligowska słabiutko (chyba już nie wróci do swojej dawnej formy), zmienniczka Kowalkowskiej też średnio. Jedyne wzmocnienie to Kasia Mróz na środku i Monika Smak. Reszta to uzupełnienie składu, bo nie wydaje mi się, że Zielińska jest lepsza od Ściurki.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: jasson »

Też myślałem że Pałac się lepiej zaprezentuje. Z trójki wg mnie najsłabszych w PLK to bydgoszczanki zagrały najsłabiej. Gwardia i Gedania jednak więcej powalczyły. Nadal nie biorę pod uwagi spadku Kalisza ale jeszcze 2-3 takie mecze jak z Mielcem i zdanie zmienię.

U góry najlepiej Bielsko, słabiej Muszyna i fatalnie Piła. Dąbrowa, Białystok i Mielec (kolejność nieprzypadkowa) potwierdziły że awans do półfinału jest możliwy. Ktoś czwarty w strefie medalowej przecież musi być...

W połowie pierwszej rundy będzie można zrobić korektę tych rozważań.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: Robert »

Postawa Gedanii - mocno na plus i jak wzmocni drużynę Yana Sawoczkina będzie bardzo ciekawie. Młode zawodniczki zagrały bardzo dobrze, obrona na plus, atak też, a mecz przegrany głównie przez błędy. Bie;lsko ładnie rozpoczęło i ciekawi mnie ich dalsza gra w następnych kolejkach. Wiadomo, ze kiedyś kryzys i spadek formy przyjdzie. W tamtym sezonie przyszedł w nieodpowiednim momencie.
Tak z innej beczki trochę Anna Białobrzeska była zawodniczka MKS Dąbrowa Górnicza podpisała kontrakt z MOSIR Jasło (3 liga podkarpacka).
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: bartolina_89 »

mAt pisze:Kalisz ma 7 zawodniczek, plus Japonka i dwie siostry W. Czyli w skrócie ma jedną szóstkę plus libero i dwie przeciętne środkowe. Nie wiadomo jak Japonka się spisze, ale na tę chwilę gra jedną szóstką może niczego dobrego im nie przynieść.
Moim zdaniem Sylwia Wojcieska ma duży potencjał, jest bardzo skupiona przy każdym zagraniu, więc do Wojcieskiej nie ma zastrzerzeń, a Toborek również pokazała pazur, więc moim zdaniem są ambitnymi środkowymi.
mAt pisze: Bydgoszcz w meczu z BKS-em słabiutko. Zaryzykuje stwierdzenie, że mają zespół na tym samym poziomie co rok temu, a wszyscy wiedzą jak skończył się dla nich sezon. Myślałem, że powalczą więcej z BKS-em, tymczasem gładkie zwycięstwo bielszczanek. Jedyne wzmocnienie to Kasia Mróz na środku i Monika Smak. Reszta to uzupełnienie składu, bo nie wydaje mi się, że Zielińska jest lepsza od Ściurki.
A czego ty się spodziewałeś? Może 3:0 dla Bydgoszczy? Albo żeby Bielszczanki grały nogami?
Co do Katarzyny Mróz, to bardzo dobrze atakowała, podobnież jak jej śp.siostra Agata. Co do Moniki Smak grała dzisiaj źle i to się odzwierciedliło w wyniku który był dobijający, ale Bydgoszcz powinien przegrać 3:0 tylko nie w takim stylu

Co do Gedani to Sawoczkina dojdzie, również dojdzie Natalia Ziemcowa (obydwie czekają na papiery pozwalające na grę) i podobno ma jeszcze dołączyć jakaś Białorusinka.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: mAt »

Co ma ambicja i skupienie w grze do umiejętności? Chyba nie za wiele. Nie mówię, że to złe środkowe - przeciętne i daleko im do tych, które grały w Kaliszu a patrząc jakie problemy miał teraz Kalisz w przyjęciu to mogę one stać się prawie bezużyteczne.

Czego się spodziewałem. Chyba nie wygranej Bydzi. Jednak spodziewałem się walki. Czytaj uważniej co napisałem, bo rozeznanie o lidze to ja mam. Tylko głupiec liczyłby na wygraną Pałacu. Jednak przed sezonem zdawało się, że Pałac zmieniając swój skład zmieni też trochę styl gry z poprzedniego roku. Jak na razie nie udaje mu się to.

Jana nie ma problemu z papierami. Ma je wyłącznie Natalia. A skąd mają mieć niby kasę na Białorusinkę? Kto Ci to powiedział? Chyba, że burmistrz Żukowa wyłoży coś kasy na klub (czego bym sobie życzył).
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: bartolina_89 »

mAt pisze: Jana nie ma problemu z papierami. Ma je wyłącznie Natalia.
http://www.energa-gedania.pl/?cmd=VDT_EDIT&idn=1485

- Na wkomponowanie się do zespołu będzie potrzebowała około dwóch tygodni. Liczę, że na pierwszy mecz w Żukowie, 8 listopada powinna być już nieźle zgrana z drużyną - ocenia Grzegorz Wróbel, który na rozegraniu miał tylko 18-letnią Aleksandrę Pasznik oraz o rok młodszą Paulinę Szpak. Nastolatki będą musiały poprowadzić grę Gedanii w pierwszej ligowej kolejce, gdyż certyfikat Sawoczkiny jeszcze nie dotarł do Polski

Najpierw czytaj, a potem pisz...
mAt pisze: A skąd mają mieć niby kasę na Białorusinkę? Kto Ci to powiedział? Chyba, że burmistrz Żukowa wyłoży coś kasy na klub (czego bym sobie życzył).
Nie martw się mam swoje źrodło :D
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: mAt »

Nie lubię takich odzywek więc proszę Cie abyś zmienił ton. O tym zespole wiem na pewno najwięcej na tym forum. Sprzeczać się o to nie będę bo wiem, że mam rację. :D Poza tym czytaj ze zrozumieniem. Certyfikat nie dotarł na pierwszy mecz, który odbył się w sobotę. Jaki dzień dzisiaj mamy? Odpowiedz sobie sam.

Po drugie: Nie stać nas na Białorusinkę. To napisałem. Jeśli coś będzie na rzeczy to chylę czoła przed działaczami. Spróbuję się coś dowiedzieć u źródła.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: bartolina_89 »

No właśnie czytaj ze zrozumieniem
mAt pisze:Nie lubię takich odzywek więc proszę Cie abyś zmienił ton. O tym zespole wiem na pewno najwięcej na tym forum. Sprzeczać się o to nie będę bo wiem, że mam rację. :D Poza tym czytaj ze zrozumieniem. Certyfikat nie dotarł na pierwszy mecz, który odbył się w sobotę. Jaki dzień dzisiaj mamy? Odpowiedz sobie sam.

Po drugie: Nie stać nas na Białorusinkę. To napisałem. Jeśli coś będzie na rzeczy to chylę czoła przed działaczami. Spróbuję się coś dowiedzieć u źródła.
Odzywasz się tak samo jak ja, więc tonu nie zmienie, i nie będziesz mnie pouczał jeśli robisz to samo a nakazujesz mi zebym tego nie robił. Ja uważam że racji nie masz i nie potrzebnie wmawiasz że ja masz. ,,Poza tym czytaj ze zrozumieniem."- nawzajem. Napisam post wczoraj i najprawdopodobniej certyfikat jeszcze wtedy nie doszedł. ,,O tym zespole wiem na pewno najwięcej na tym forum" - to się wykaż. Wiem...może ty jesteś jakimś trenerem Gedani lub statystykiem,że wszystko o niej wiesz?
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: mAt »

Prezesem jestem. :D Koniec dyskusji bo się tylko pośmiać można.

Słyszałem, że Gedania ściąga Amerykanki. Tak mówiono, info pewne na 100%.

Uwielbiam takie plotkarskie pierdoły.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: Robert »

Piła rozwiązała?/ nie doszło do podpisania kontraktu? z Łotyszką Swietłaną Dukule, czy ktoś bardziej wtajemniczony lub zainteresowany mógłby powiedzieć dlaczego? Jakie były tego przyczyny?
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 1. kolejka

Post autor: bartolina_89 »

powodem jest bardzo duży spadek formy u Dukule, dlatego Jerzy Matlak nie podpisał z nią kontraktu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”