Sezon 2008/09 - 6. kolejka

wuba
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2008, o 20:17

Sezon 2008/09 - 6. kolejka

Post autor: wuba »

AZS Białystok - Centrostal Bydgoszcz 1: 3

AZS - koszmarna gra, błąd za błędem, bardzo słabe rozegranie, zagrywka - lepiej nie wspominać. Brak mocnych punktów , cały zespół w kryzysie. Najsłabszy mecz w tym sezonie jaki widziałem. Tak to bywa w kobiecej siatkówce, że nie wiadomo dlaczego zdarza się taki mecz. Jako kibic AZS wierzę, że po kilku kolejkach będzie lepiej. Potrafią przecież dobrze grać.

Centrostal - z dzisiejszym AZS-em wygrałby każdy I ligowy zespół, dziewczyny z Bydgoszczy grając tylko poprawnie, bez fajerwerków zainkasowały łatwo 3 punkty. Gratulacje. Wykorzystane wszystkie słabości przeciwniczek.
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: zbyszek_2013 »

No to się Centrosal rozbrykał. A znów miały być kandydatem do spadku ( wg. fachowców oczywiście ). Brawo dziewczyny z Bydgoszczy.
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
Awatar użytkownika
virus304
Posty: 54
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:19
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: virus304 »

z dzisiejszym AZS-em wygrałby każdy I ligowy zespół
oby taka forma utrzymałą się do niedzieli :p



Gwardia Wrocław - Stal Mielec 2:3

(25:12, 25:27, 17:25, 25:23, 12:15)


pierwszy set porażka.
spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: spioch »

Bydgoszcz gra bardzo dobrze blokiemw tym elemencie 15 razy punktowały ten zespół ma jeden set słabszy w każdym meczu ale co ważne w decydujacym momencie demoluje przeciwnika z ciekawością wybiorę sie do muszyny bo może być(bedzie) niespodzianka
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: dreamer »

Co do możliwości zrobienia niespodzianki przez Centrostal w Muszynie - byłbym jednak ostrożny z takimi prognozami.
Mi nawet bardzo odpowiada (dla poprawy ciekawości zmagań ligowych), że Centrostal prezentuje się wyjątkowo dobrze. Ale jednak kadra Muszyny jest z Centrostalem nieporównywalna. Zresztą, ja osobiście uważam, że Muszyna niestety nie wykorzystuje wszystkich swoich atutów (może dzisiejszego meczu z gedanią to nie dotyczy, bo tym razem grały przez sporą część meczu głębokie rezerwy). jestem zdania, że niestety od lat Muszyna wrzuca pieniądze w błoto. Nie dlatego, że źle robi transfery. Wręcz przeciwnie - moim zdaniem transfery są dobre, ale tej plejady gwiazd niestety nie potrafi prowadzić średniej klasy szkoleniowiec jakim jest Bogdan Serwiński.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: mateo9 »

powiem szczerze ze postawa Palacu mnie bardzo zaskakuje ja ich raczej stawialem na miejscy gdzies pod koniec tabeli a jak narazie jedna porazka dobra gra no no naprawde niespodziewalem sie . myslalem ze tymi druzynami tuz za "wielka 3" beda AZS i Dg a wyglada na to ze Palac tez zglasza gotowosc by awansowac do 4. a AZS mnie rozczarowuje po obiecujacym poczatku uszlo z nich powietrze i z troche silniejszymi druzynami nie maja nic do powiedzenia;/

cieszy ze Kalisz zaczyna sie stawiac. kibicuje BIelsku i sledzac cyferki mozna bylo zawalu dostac ale Kalisz to tez druzyna ktorej sympatyzuje i tak nie ladnie wyglada Kalisz na 9 miejscu :( oby sie wzbili i spokojnie sie utrzymali
Porter
Posty: 47
Rejestracja: 25 mar 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: Porter »

dreamer pisze: Wręcz przeciwnie - moim zdaniem transfery są dobre, ale tej plejady gwiazd niestety nie potrafi prowadzić średniej klasy szkoleniowiec jakim jest Bogdan Serwiński.

dreamer
Z obserwacji wydaje się, że plejada gwiazd sama się prowadzi :D Szacunek dla niej, dwa tytuły mistrzowskie...
Tylko dlaczego Muszyna jest krytykowana, wysokie transfery, szkoleniowiec średni....
W ubiegłym Jerzy wyśmiewał się z Bogdana. A w tym Bogdan się z Jerzego nie wyśmiewa, chyba.Każdy powinien pilnować piasku w swojej piaskownicy.
Bogdan ma to wszystko i wszystkich serdecznie z tyłu i bardzo dobrze!!! Jest cel postawiony i jadą z tym koksem, a czy się uda, zobaczymy niebawem.

Stop polskiej zawiści i zazdrości!!!
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: Conrados »

Calisia - BKS 1-3

Pomimo porażki we wczorajszym meczu zespół z Kalisza zasłużył na spore brawa, które po przegranym meczu od otrzymał od publiczności. Skazywany na porażkę zespół zagrał bardzo dobry mecz, stawiając bielszczankom większy opór niż Farmutil w zeszłym tgodniu. Brawo dla kibiców w Kaliszu - ilość widzów na wczorajszym na każdym musiało zrobić wrażenie. Potwierdza się fakt, że pod względem średniej ilości widzow obserwujących mecze ligowe, nikt z ligi pań oraz bardzo nieloczni (jeśli w ogóle) z ligi panów nie może równać się z Kaliszem. BRAWO!

Bardzo dobrze zagrały środkowe Calisii, które zdobyły po 10 punktów. Kolejny świetny mecz rozegrała Sylwia Wojcieska, która 6 razy zablokowała bielszczanki (ogólnie 9 punktów blokiem Calisii, przy tylko 5 punktach bielszczanek, to też może troszkę dziwić patrząc na składy). Bardzo dobrze we wczorajszym meczu w obronie zaprezentowała się też Marta Kuehn-Jarek, która nie ani przez chwilę nie pozwoliła kibicom zatęsknić za byłą kaliską libero Agatą Sawicką.

Calisia zaprezentowała się naprawdę dobrze, zagrała najlepszy mecz w tym sezonie, niestety nie wystarczyło to, aby pokonać BKS. Nie ma się czemu dziwić, skoro w pewnym momencie w kwadracie dla rezerwowych po bialskiej stronie stały takie tuzy jak Bamber, Horka czy Gajgał... Fajnie było widzieć bardzo zdenerwowanego Igora Prielożnego w 3. secie przy stanie 20-18 dla Calisii. BKS chyba spodziewał się łatwiejszej przeprawy, a dużo nie brakło, aby potentat sracił punkcik lub dwa. Calisia gra coraz lepiej, to już nie ten sam zespół, który wydaje się na boisku bezradny jak na przykład w meczu z Mielcem czy oddaje wygrane sety jak w meczu z Farmutilem. Przed meczem w Dąbrowie można być umiarkowanym optymista, jeśli Calisia zaprezentuje taki poziom gry jak w meczu z BKSem, nie powinno być źle.

Temat pracy sędziów najlepiej pominąć, wypada tylko żałować, że tacy nieudacznicy (mylili się w obie strony) sędziują mecze w najwyższej lidze.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: Robert »

Conrados pisze:Brawo dla kibiców w Kaliszu - ilość widzów na wczorajszym na każdym musiało zrobić wrażenie. Potwierdza się fakt, że pod względem średniej ilości widzow obserwujących mecze ligowe, nikt z ligi pań oraz bardzo nieloczni (jeśli w ogóle) z ligi panów nie może równać się z Kaliszem. BRAWO!
Tutaj podważałbym Twoją tezę, że nikt nie może się porównmywać z Kaliszem pod względem ilości kibiców. Co powiesz na 3 tysiące na meczu DG - Muszyna? Co powiesz na 1,5 -2 tys na pozostałych meczach w DG?? Zapraszam Ciebie do DG, żebyś zobaczył doping i oprawę na meczach. Spodziewam się zacietego meczu DG - Kalisz. DG jest w dołku. Znów po frajersku przegrany mecz w Pile i takie porażki bolą i to bardzo. Hala może być atutem DG i dłuższa ławka rezerwowych jest po stronie DG. Jak będzie zobaczymy.
Porter
Posty: 47
Rejestracja: 25 mar 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: Porter »

Chyba Robert masz rację co do kibiców DG. W Polsacie funkcjonuje zwiastun najbliższego meczu w Mielcu. Są pokazane drużyny, które zagrają główne role, czyli Mielec i Bialy, oraz w pewnym momencie są pokazani kibice, jacy? Dąbrowscy. Dziwne to trochę :D

Najlepszego :]
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: Conrados »

Robert pisze:Tutaj podważałbym Twoją tezę, że nikt nie może się porównmywać z Kaliszem pod względem ilości kibiców. Co powiesz na 3 tysiące na meczu DG - Muszyna? Co powiesz na 1,5 -2 tys na pozostałych meczach w DG?? Zapraszam Ciebie do DG, żebyś zobaczył doping i oprawę na meczach. Spodziewam się zacietego meczu DG - Kalisz. DG jest w dołku. Znów po frajersku przegrany mecz w Pile i takie porażki bolą i to bardzo. Hala może być atutem DG i dłuższa ławka rezerwowych jest po stronie DG. Jak będzie zobaczymy.
Robercie, byłem w Dąbrowie Górniczej w zeszłym roku, w tym raczej nie uda mi się w środku tygodnia przyjechać. Opieram się na oficjalnych statystykach, wg których jasno wynika, że w poprzednim sezonie największą liczbą widzów na meczach mógł pochwalić się Kalisz. Oficjalnymi statystykami dotyczącymi tego sezonu na razie nie dysponuję. W Kaliszu frekwencja nie maleje pomimo tego, że siatkarki grają o inne cele niż zazwyczaj do tej pory, więc mam nadzieję, że w tym roku również Kalisz będzie w tej klasyfikacji najlepszy, oczywiście minimalnie przed Dąbrową :)

Przed nami mecz Dąbrowa - Calisia. Gdyby mecz odbywał się na początku sezonu bez wątpienia wskazałbym na Dąbrowę. Dziś jednak zespół z Kalisza gra jednak o wiele lepiej niż na początku, więc po cichu liczę na niespodziankę w postaci wygranej mojej Calisii :)

pozdrawiam
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: mateo9 »

Stal MIelec-AZS BIalystok 1-3

cos strasznego...Bialy zagral swietny mecz poza 3 setem. mocne zbicia skladne akcje do czasu niezle przyjecie Zebrowska szalala konczyla wszystklo swietny mecz Koczorowskiej . statystycznie miala 1 blok ale jakos mi sie nie chce w to wierzyc bo w samym 1 seciue miala z 2-3. AZS popelnial malo bledow i ich wystep naprawde trzeba pochwalic i zyczyc im wiecej takich wystepow. po drugiej zas stronie siatki stal MIelec-kompromitujaca gra tego zespolu nic tram nie gralo zero przyjecia zero skladnej akcji rozegranie czytelne na dodatek nieziemsko niedokladne . moementami(ale to tez krotkimi) graly dobrze i wtedy mecz stal na niezlym poziomie(glownie poczatek 4 seta) im mozna zyczyc jak najmniej takich wystepow
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: SEZON 2008/09 6 kolejka

Post autor: mateo9 »

sory zly temat :) prosilby o przeniesienie postu do tematu o 7 kolejce :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”