Impel Gwardia Wrocław

Janek6
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2009, o 19:46
Płeć: M

Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Janek6 »

Jakaś niesamowita cisza przed sezonem w gronie kibiców drużyny z Wrocławia :(
Nie ma żadnego forum, żadnych wiadomości kuluarowych ??? , nawet krytyki która zawsze mobilizuje zespół :o .
Czyżby drużyna Gwardii nie miała fanów ??? , rozumiem klub kibica jest na wakacjach :]
A tak poważnie co słychać w zespole ??? może ktoś coś wie.
Zapraszam do dyskusji :]
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: nulon »

Jak to nie ma kibiców. Ma przynajmniej jednego :)

Ale dzisiaj mnie dziewuchy zaskoczyły. Fajnie grała ta młoda rozgrywająca: Asia Wołosz. Niezłe kiwki i zagrywka. Trochę brakuje zgrania ze środkowymi, zwłaszcza na krótkiej, ale poza tym bardzo ładnie.

Za to Dąbrowa słabo. Mam nadzieję że coś zmienią w grze bo będzie lipa w LM.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Robert »

Brawa dla KRZYSZTOFA - wiernego kibica Gwardii i za jego postawę w DG, wielkie słowa uznania. Pisze niemal tydzień po meczu, ale jestem pełen uznania dla wiernego kibica. Joanna Wołosz - powiem krótko prawidłowo się rozwija i za parę sezonów powinna być czołową rozgrywającą w PL.
LoganTom
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2009, o 16:08
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: LoganTom »

moge zyczyc tylko powodzenia Gwardii :)
JU ES EJ !:P
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: przeemekk90 »

Na forum przeoczono ważny wątek. Otóż Gedania zdobyła pierwszego seta w sezonie i to właśnie z Gwardią.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Janek6
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2009, o 19:46
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Janek6 »

Nie wiem czy się narażę kibicom Gwardii, ale ta drużyna już tak słabo jak ostatnie mecze dawno nie grała. Trener nie ma zbytnio manewru jeśli chodzi o ławkę, ale chyba popełnia błąd np. trzymając na parkiecie Sobolską, która jak statystyki wskazują zagrała bardzo słaby mecz (5 setów - 5 pkt). No chyba, że Szafraniec jest jeszcze słabsza.
Obawiam się, że jedną 6 Gwardia nie ma szans na zainkasowanie choćby 2 pkt. w pozostałych meczach ligi, co może nawet grozić 9 miejscem, a w najlepszym przypadku 8 m.
Mam nadzieję, że dziewczyny powalczą jeszcze, choć przeciwniczki są bardzo mocne (Muszyna, B-B, Piła, Bydgoszcz).
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: evija »

Najgorszy terminarz ma chyba Białystok...

Zresztą oto jak wygląda sytuacja obecnie:

9 miejsce i 15 pt: Stal Mielec> Białystok (wyjazd), Gedania (dom), Łódź (d), Muszyna (w)
8 miejsce i 16pt : PTPS Piła> Bydgoszcz (w), Dąbrowa (d), Wrocław (w), Białystok (d)
7 Miejsce i 17 pt: AZS Białystok> Mielec (d), Muszyna (w), Bielsko (d), Piła (w)
6 miejsce i 18 pt: Pałac Bydgoszcz> Piła (d), Łódź (w), Dąbrowa (w), Wrocław (d)
5 miejsce i 20 pt: Gwardia Wrocław> Muszyna (d), Bielsko (w), Piła (d), Bydgoszcz (w)

Myślę, że Budowlane Łódź nie są w strefie zagrożenia... 21 punktów i jutro mecz z Piłą u siebie. Zobaczymy, jeśli Piła wygra za 3pt zrobi się gorąco, ale jeśli wygra Łódź to już będzie pewniak w play-off.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Antonella Hard Core »

Młoda (22 lata) amerykańska środkowa A.Wilson zastąpi M.Tokarską na środku siatki w Gwardii Wrocław. Co ciekawe pozyskaniem tej utalentowanej czarnoskórej zawodniczki zainteresowany był włoski słynny klub z Bergamo o czym można przeczytać na jednej z poważnych włoskich stron zajmujących sie siatkówką.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: dreamer »

Antonella Hard Core pisze:Młoda (22 lata) amerykańska środkowa A.Wilson zastąpi M.Tokarską na środku siatki w Gwardii Wrocław. Co ciekawe pozyskaniem tej utalentowanej czarnoskórej zawodniczki zainteresowany był włoski słynny klub z Bergamo o czym można przeczytać na jednej z poważnych włoskich stron zajmujących sie siatkówką.
Decyzja o wybraniu Gwardii zamiast Bergamo jak najlepiej świadczy o tej zawodniczce. Dla Gwardii to zaś może okazać się gwarantem wielkiego zaangażowania w grę młodej Amerykanki.
Odnoszę wrażenie, że ona po prostu nie wyjechała ze stanów (przynajmniej na razie) zarobić na siatkówce, tylko jeszcze się czegoś nauczyć, przy okazji częstego grania.

Na marginesie tego transferu powiem tylko, że przykładając oczywiście odpowiednią miarę popularności siatkówki żeńskiej i męskiej, odnoszę wrażenie, że w tym okresie transferowym przed rozpoczęciem PlusLigi Kobiet, zaczyna się dziać coś ciekawego, co może spowodować, że liga kobieca zdecydowanie mocniej zwiększy swoją atrakcyjność w przyszłym sezonie niż PlusLiga. Śmiem twierdzić, że transfery pokroju Megan Hodge, Alisha Glass, Korina Ssuschke, Margareta Kozuch, Ana Grbac, Frauke Dirickx a do tego to, czego od lat nie mogę doczekać się w lidze mężczyzn - mianowicie , jak mi się zdaje, mocne otwarcie się na amerykańską ligę uniwersytecką, to nowe i mam nadzieję, że coraz lepiej wróżące na przyszłość symptomy zmian w polskiej siatkówce kobiecej.
Mam dziwne przeczucie, że Wielki Konrad jakoś inaczej prowadzi ekipę Atomu Trefla niż Skry. Czyżby w Skrze jednak nie miał decydującego głosu...? A może jednak bliższe prawdy jest stwierdzenie, że nie tyle w Skrze nie ma decydującego głosu, co w Atomie Treflu ma lepszych podpowiedaczy.

Coraz niecierpliwiej czekam na nowy sezon, ale nie PlusLigi tylko jej żeńskiej imienniczki.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Antonella Hard Core »

Nową zawodniczką Gwardii Wrocław została podstawowa libero reprezentacji Polski juniorek D.Medyńska która pewnie w pierwszym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywek będzie terminować u boku bardziej doświadczonej A.Krzos ale i tak to dobrze że kolejna reprezentacyjna juniorka trafia do Plusligi Kobiet.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Streeter »

Milena Rosner w Gwardii :)

W sumie nie spodziewałbym się że zobaczymy Milenę w tym roku w naszej lidze, oby wróciła do swojej formy sprzed lat i pomogła jeszcze kadrze. Tylko czy Milena przychodzi w charakterze przyjmującej, czy libero?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Antonella Hard Core »

Streeter pisze:Tylko czy Milena przychodzi w charakterze przyjmującej, czy libero?
Zdecydowanie na przyjęcie ponieważ po pierwsze Gwardia na przyszły sezon ma zakontraktowane już dwie inne zawodniczki na pozycje libero (A.Krzos i młoda D.Medyńska) a po drugie zdaje sie że we Wrocławiu są jakieś problemy zdrowotne u przyjmujących zawodniczek ( konkretnie chyba chodzi o A.Witczak i B.Barańską).
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Streeter »

@Antonella Hard Core

W przypadku wszystkich zdrowych zawodniczek na przyjęciu tworzy się naprawdę fajny skład: Jaszewska, Barańska, Rosner i Witczak. Myślę, że taka Gwardia może sporo namieszać w kobiecej lidze.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Streeter »

Nie ma tematu na najbliższy sezon, więc wkleję tu:
Vesna Djurisic pisze:ORLEN Liga jest trzecią najsilniejszą ligą na świecie.
O ile jeszcze do siatkarzy można łatkę trzeciej ligi przypisać, o tyle do siatkarek to jest zdrowa przesada... Włochy, Turcja, Azerbejdżan, Rosja - bez problemu można wymienić co najmniej cztery lepsze ligi od naszej.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Skrzypek »

Streeter pisze:Nie ma tematu na najbliższy sezon, więc wkleję tu:
Vesna Djurisic pisze:ORLEN Liga jest trzecią najsilniejszą ligą na świecie.
O ile jeszcze do siatkarzy można łatkę trzeciej ligi przypisać, o tyle do siatkarek to jest zdrowa przesada... Włochy, Turcja, Azerbejdżan, Rosja - bez problemu można wymienić co najmniej cztery lepsze ligi od naszej.
Do tego należy doliczyć ligę chińską i japońską dlatego Orlen Liga plasuje się około 7/8miejsca na świecie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: madlark »

A Brazylijska się nie załapie?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: tomasol »

Tak od paru dni miałem ochotę skomentować obecną sytuację Gwardii i głośno zastanowić się czy będą kozły ofiarne. No i są, choć spodziewałem się, że może to być szkoleniowiec ekipy Wrocławskiej. Nie żebym był zwolennikiem takiego ruchu, bo szczerze mówiąc nie śledzę uważnie sytuacji we Wrocławiu.
Holenderka gwiazdą rozegrania nie jest i jak już o niej pisano w temacie Orlen Ligi, jej braki w reprezentacji Holandii na przykład przykrywały lepsze od niej partnerki. Czy jednak należało od razu sięgać po takie środki ??? Nie jestem z zasady przekonany do takich ruchów, poza przypadkami wynikającymi ze złamania dyscypliny lub jakiś nadzwyczajnych okoliczności. Wydaje mi się, że kłopoty ekipy Wrocławskiej biorą się raczej z niezbyt dobrego dobrania zawodniczek. Wzmocnione pozycje raczej drugorzędne lub takie które niekoniecznie wymagały wzmocnień. Można by też się zastanowić czy inne ruchu transferowe były trafione, nie tylko Staelens.
W trwającym meczu Łodzi z AZS Białystok para komentatorów podała, że nową rozgrywającą będzie Agnieszka Rabka. Jak to wyjdzie trudno powiedzieć, Rabka jest zawodniczką ograną, doświadczoną i prezentująca solidny poziom, tyle że przez ostatnie lata kariery była głównie rezerwową, może mieć więc problem z zagraniem równo całego sezonu. Nie wspominając o tym, że jest kompletnie niezgrana z zespołem a poprawić to nie będzie wcale łatwo. W końcu sezon w pełni same treningi to za mało, a przecież sparingów gdzie takie eksperymenty można robić bezboleśnie raczej nie będzie kiedy zorganizować. W końcu sytuacja Wrocławianek w tabeli jest bardzo trudna, przedostatnie miejsce z którego wydostać się wcale nie będzie łatwo. Mało tego Gwardia ma teraz dwa wyjazdy do Bielska i Legionowa i na tym przedostatnim miejscu może zakopać się jeszcze bardziej.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: akukuk »

Stało się to, czego we Wrocławiu tak długo oczekiwano - Rafał Błaszczyk został zwolniony z funkcji trenera Impelu. Jednym z kandydatów na zastępcę Błaszczyka jest Matlak, co raczej wrocławskich kibiców nie powinno cieszyć.
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Roberto36 »

swoja droga Rafał Błaszczyk i tak długo był trzymany,jak dla mnie najsłabsza drużyna w lidze patrząc po potencjale jaki ma ta drużyna.
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Streeter »

akukuk pisze:co raczej wrocławskich kibiców nie powinno cieszyć.
Niby dlaczego? Bo dwa razy wyleciał z pracy bez powodu?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: madlark »

Streeter pisze:
akukuk pisze:co raczej wrocławskich kibiców nie powinno cieszyć.
Niby dlaczego? Bo dwa razy wyleciał z pracy bez powodu?
Skąd wiesz, że bez powodu?
Jeśli miał dobrze skonstruowany kontrakt, to powinien iść do sądu
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Streeter »

madlark pisze: Skąd wiesz, że bez powodu?
Jeśli miał dobrze skonstruowany kontrakt, to powinien iść do sądu
W przypadku Sopotu masz rację, nie wiem, natomiast w przypadku kadry - został zwolniony, bo gwiazdeczkom się nie chciało zapieprzać na treningu i wolały Pana, który cieszy się, że w ogóle są (przy całym szacunku dla Alojzego). Matlak to jeden z najlepszych szkoleniowców w kraju i nic tego nie zmieni. Zresztą widzieliśmy jak Sopot zagrał z Asystelem. To raczej nie była zasługa Grabowskiego, tylko właśnie Jurka. Osobiście życzyłbym sobie go we Wrocławiu, ciekawe co powiedzieliby właściciele Atomu i niektórzy kibice, gdyby Impel odbił się od dna po Jego przyjściu.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pan Trener
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2012, o 20:37
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Pan Trener »

Streeter pisze:
madlark pisze: Skąd wiesz, że bez powodu?
Jeśli miał dobrze skonstruowany kontrakt, to powinien iść do sądu
W przypadku Sopotu masz rację, nie wiem, natomiast w przypadku kadry - został zwolniony, bo gwiazdeczkom się nie chciało zapieprzać na treningu i wolały Pana, który cieszy się, że w ogóle są (przy całym szacunku dla Alojzego). Matlak to jeden z najlepszych szkoleniowców w kraju i nic tego nie zmieni. Zresztą widzieliśmy jak Sopot zagrał z Asystelem. To raczej nie była zasługa Grabowskiego, tylko właśnie Jurka. Osobiście życzyłbym sobie go we Wrocławiu, ciekawe co powiedzieliby właściciele Atomu i niektórzy kibice, gdyby Impel odbił się od dna po Jego przyjściu.
A skąd masz takowe informacje. Nie widzisz podobieństw? Jedna strona rzuca cepem na oślep, a druga siedzi cicho. Matlak, to na pewno jeden z najbardziej utytułowanych polskich trenerów, ale z pewnością nie najlepszy. Jego metody zatrzymały się kilkanaście lat temu i w ogóle nie idą z duchem postępu. I powiem ci jak zachowają się szefowie Atomu, odetchną z ulgą, bo o ile Impel dogada się z tym trenerem, szybko może okazać się, kto tak naprawdę miał rację.
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Jan Solarek »

Myśląc w taki sposób można rzec, że Bolt to jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów ale z pewnością nie najlepszy. Zrozumiałe jest to, że jedna strona rzuca cepem na oślep (z kontekstu wypowiedzi wynika, że chodzi o trenera Matlaka) a druga siedzi cicho (a co ma do powiedzenia? To, że próbowała starego numeru "na alkomat" i się nie udało?). Poza tym w tej sferze działań nie jest trudno zrozumieć reakcję Matlaka. Może i nie najlepszy ale na pewno z największym dorobkiem ligowy trener w Polsce a w klubach działacze 35 + lat. Wtedy gdy on miał już medale i prowadził kadrę, byli w planach rodziców lub bawili się "w wojnę". Ponieważ stoją za nimi różne układy i kasa, to wydaje się im, że mogą sobie każdym wycierać obuwie. Nie wiem o co chodziło w tym konkretnym przypadku, może i trener coś zawalił, ale tak się z takim człowiekiem nie postępuje. Ot, po prostu.
Od męża występującej w ubiegłym roku w Atom-ie zawodniczki wiem, że dla niej organizacja tego klubu, sytuacja finansowa, ludzie którzy nim administrują i zarządzają, to jedno pasmo kompromitacji. Ponieważ zawodniczka poszła w świat, to i ta opinia tam poszła. Natomiast o Matlaku można usłyszeć różne rzeczy ale każdy klub z którego odchodził, znajdował się na wyższym poziomie organizacyjnym niż przed jego przyjściem i miał sukcesy sportowe. A panowie z Atom-u na razie mają tytuł, który generalnie pasuje jak kwiatek do kożucha.

Natomiast mam pytanie odnośnie sformułowania: "jego metody zatrzymały się kilkanaście lat temu i nie idą z duchem postępu". Można jaśniej? Co Pan Trener rozumie przez metodę, ducha postępu, po czym poznaje, że coś się zatrzymało?

Pozdrawiam

Jan Solarek
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: krzysiu »

Tore Aleksandersen nowym trenerem zespołu Impel Wrocław
marek.bb33
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2013, o 15:58
Płeć: M
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: marek.bb33 »

Tore Aleksandersen i teraz na pewno będą niezłe wyniki.
Koniecznie zajrzyj tutaj i sprawdź [url=http://mediacontract.pl/category/karty-pamieci-flesh]karta sandisk[/url].
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Szkoda, że nie wpadli na to wcześniej, te teoretycznie prościejsze mecze Wrocławianek, które powinny wygrać, a przegrywały dałyby im punkty do tabeli...
:))
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Ted »

Z drugiej strony równie dobrze można powiedzieć, że to zasługa rozgrywającej, która mogła się zaaklimatyzować w klubie/zgrać z zespołem co przyniosło efekty, a śmietankę spija nowy szkoleniowiec.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Impel Gwardia Wrocław

Post autor: Streeter »

Czy ja wiem... Z tego co oglądałem parę razy Wrocław, zawsze kulało przyjęcie, z 5-6 metra to raczej żadna rozgrywająca nie pogubi bloku. Oczywiście nie wiem jak wyglądały inne mecze, mówię o tych, które widziałem w TV (2-3 spotkania). Ogólnie jak tak patrzę na naszych "trenerów" (Serwiński, Błaszczyk, Nawrocki, Kowal) to coraz bardziej jestem za wycofaniem polskiej myśli szkoleniowej i zatrudnianiu obcokrajowców.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”