Sezon 2014/2015

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

cohen pisze:witam. czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat wczorajszego meczu pomiędzy atomem i legionovią? sam spotkania nie widziałem ale jego wynik, a szczególnie przebieg budzi moje zdziwienie, by nie powiedzieć niesmak i to pomimo mojej szczerej sympatii dla klubu (składu) z podwarszawskiej miejscowości...
jako warszawiak życzę by legionowia załapała się do play offów i z chęcią wybrałbym się na mecz z chemikiem, ale coś mi tu pachnie "włoskim targiem".
W zasadzie za dużo to się tam nie działo, Smarzek jak zwykle grała na wysokim procencie, podobnie Zaroślińska, a reszta... cóż. Wielka pustka w przyjęciu po obu stronach.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Jiroux »

hunter pisze:
Jiroux pisze:Zdegradują go prawdopodobnie za to
Ironizujesz czy piszesz poważnie?
Nie ironizuję. Na dziękuję mimo wszystko nie było tak źle znajomego wychodząc z hali usłyszeliśmy coś w stylu gdyby nie było zobaczylibyśmy się w przyszłym sezonie. Najprawdopodobniej go zdegradują. Co ciekawe sędziuje następny mecz Dąbrowie.
L-wo
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2012, o 14:30
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: L-wo »

cohen pisze:witam. czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat wczorajszego meczu pomiędzy atomem i legionovią? sam spotkania nie widziałem ale jego wynik, a szczególnie przebieg budzi moje zdziwienie, by nie powiedzieć niesmak i to pomimo mojej szczerej sympatii dla klubu (składu) z podwarszawskiej miejscowości...
jako warszawiak życzę by legionowia załapała się do play offów i z chęcią wybrałbym się na mecz z chemikiem, ale coś mi tu pachnie "włoskim targiem".
Pierwsze dwa sety Legionovii na super przyjęciu i z super atakiem a Sopot wcale nie grał źle, w 3 i 4 secie Sopocianki "roztrzelały" Legionowo zagrywką ale poza tym wcale nie grał lepiej - to Legionowo psuło co mogło. Losy piątego seta mogłyby (choć nie musiały) potoczyć się inaczej gdyby przy oczywistym punkcie Legionovii sędzina nie gwizdnęła dla Sopotu (nawet Sopocianki były tym mocno zdziwione). Generalnie Sopot wygrał zasłużenie bo choć w 1 i 2 secie był trochę gorszy to w 3 i 4 secie był dużo lepszy a w 5 miał szczęście i o żadnym "oddaniu" dwu setów nie ma mowy (kto nie wierzy niech zobaczy statystyki bloków pierwszych setów) - no ale ja jestem nieobiektywny :o bo kibicuję Legionovii.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Z kim Krowy grają w 1/4?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Jakie znowu Krowy?
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: chemical_brother »

Noworoczny pisze:Z kim Krowy grają w 1/4?
Z Kozami
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Abdullo »

akukuk pisze:Jakie znowu Krowy?
Obraźliwe określenie kobiet.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Heh, mi się skojarzyło z Budowlanymi, ale stejki chyba już ich nie sponsorują. Tak czy siak pary 1/4 (jeśli grają normalnie):
Police - Legionowo
Sopot - Łódź
Muszyna - Dąbrowa
Wrocław - Bielsko
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: timshel »

lipton pisze:Heh, mi się skojarzyło z Budowlanymi
Ja bym postawiła na Dąbrowianki ;> Ale zbyt padnięta jestem na rozkminę, więc z wdzięcznością przyjmę wyjaśnienie.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Przepraszam bardzo. Rację miał Lipton. Wszedłem na stronę [słuszna automoderacja], na której znają się na żeńskiej, i tam jest logotyp Beefmastera przy Budowlanych. Przez analogię do Olsztyna tak mi wyszło. Prywatnie bardzo lubię zawodniczki grające w Łodzi, choć grają kaszankę (może były sponsor wymaga).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

A które znasz oprócz Pyci, Fuji?
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

I RUNDA PLAY-OFF:

Budowlani Łódź - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (17:25, 25:22, 20:25, 25:27)
MVP: Katarzyna Zaroślińska

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:23, 25:16, 25:19)
MVP: Katarzyna Konieczna

SK bank Legionovia Legionowo - Chemik Police 0:3 (15:25, 20:25, 19:25)
MVP: Mariola Zenik

Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:22, 29:27, 25:16)
MVP: Małgorzata Skorupa

PGNiG Nafta Piła - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:18, 24:26, 19:25, 25:21, 15:9)
MVP: Natalia Krawulska
2012, 2013, 2015
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: sharkinator »

Martwi mnie to, że sezon się kończy, a w tym wątku napisanych zostało raptem 100 postów. A dziwimy się, że PZPS ma daleko w poważaniu siatkówkę żeńską, jak wśród kibiców jest podobnie.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

sharkinator pisze:Martwi mnie to, że sezon się kończy, a w tym wątku napisanych zostało raptem 100 postów. A dziwimy się, że PZPS ma daleko w poważaniu siatkówkę żeńską, jak wśród kibiców jest podobnie.
Bo niestety żeńska liga jest strasznie spolaryzowana jeśli chodzi o poziom, tzn. są 2 dobre kluby, ze 3 przeciętne i reszta słabsza, przez co nie ma czego oglądać. Kiedyś MP mogło trafić do Muszyny, Bielska, Piły, Kalisza i ciężko było to przewidzieć, bo mimo że składy teoretycznie słabsze- to bardzo wyrównane.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

sharkinator pisze:Martwi mnie to, że sezon się kończy, a w tym wątku napisanych zostało raptem 100 postów. A dziwimy się, że PZPS ma daleko w poważaniu siatkówkę żeńską, jak wśród kibiców jest podobnie.
Czy każdy kibic oglądający siatkówkę kobiet musi o tym pisać? Albo pisać akurat na tym forum? :) Poszukaj na innych stronach o siatkówce.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: sharkinator »

phil pisze:
sharkinator pisze:Martwi mnie to, że sezon się kończy, a w tym wątku napisanych zostało raptem 100 postów. A dziwimy się, że PZPS ma daleko w poważaniu siatkówkę żeńską, jak wśród kibiców jest podobnie.
Czy każdy kibic oglądający siatkówkę kobiet musi o tym pisać? Albo pisać akurat na tym forum? :) Poszukaj na innych stronach o siatkówce.
Nie chodzi o to, czy musi pisać. Tylko jak popatrzę ile postów dotyczy męskiej siatkówki to robi mi się przykro.
W Plus Lidze prawie 200 tys. postów, a w jej żeńskim odpowiedniku 40 razy mniej. To za duża dysproporcja, nawet uwzględniając to, że siatkówka męska jest atrakcyjniejsza, ale na pewno nie 40 razy, tylko co najwyżej 2-3.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

Nie przejmuj sie tam w wiekszosci sami/e plotkarze, i zajmują się czasami strasznymi pierdułkami, stad nabijaja posty w takim tempie. :]
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

sharkinator pisze:Martwi mnie to, że sezon się kończy, a w tym wątku napisanych zostało raptem 100 postów. A dziwimy się, że PZPS ma daleko w poważaniu siatkówkę żeńską, jak wśród kibiców jest podobnie.
Ok od dzisiaj zaczynam spamować, Artek1967 liczę na pomoc.

Zakończyła się runda zasadnicza, więc najpierw kilka słów o tym.
1 i 2 miejsce bez niespodzianek, fajnie, że Sopot wygrał PP, przynajmniej laski z Polic dostały po dupie i jakiś mały sygnał może dostaną, że o mistrzostwo wcale tak łatwo nie będzie (choć i tak wygrają).
Dalej małe zaskoczenie na plus, czyli Muszyna, o dziwo Boguś mając bardzo przeciętny skład zrobił wynik ponad miarę.
Na duży minus Wrocław, Aleksandersen w ogóle nie poradził sobie w czasie okienka transferowego, w czasie którego ściągnął stare znajome ze Schwerineru, które u nas nie sprawdziły się.
Drugi minus to Dąbrowa, kolejny eksperyment na ławce i kolejne pudło, to ja już wolę Kawkę albo Popika, zakładam, że są do tego tańsi.
Trochę rozczarowująco Łódź, skład jednak na nieco lepszą pozycję.
Miejsca 8-12 bez żadnych zaskoczeń w zasadzie.

Police w sumie jakiegoś szału nie grały ale jeśli im się tylko chciały i wyszły w miarę skoncentrowane to raczej wygrywały łatwo.
Najbardziej podobała mi się z tej drużyna środkowa Veljković, świetne czucie w bloku, szkoda, że tak mało grała, więc takie zdanie bardziej do tematu Ligi Mistrzyń.
Pozytywnie zaskakuje mnie Bjelic, sceptycznie byłem nastawiony do jej transferu ale trzeba przyznać, że robi postępy.
Trochę męczy się Glinka, zwłascza w przyjęciu, niby nic nowego ale czasami strasznie nieporadnie wygląda.

W Sopocie świetnie prezentuje się środkowa Cooper, jeden z lepszych transferów w tym sezonie.
Dobry powrót zaliczyła także Efimenko, wydaje mi się, że powinna znowu dostać szansę w reprezentacji.
Zaroślińska potwierdza, że w tej chwili jest u nas numero uno na młotku, (chyba, że Skowrońska miałaby wrócić) chociaż czasami mi jej szkoda, bo Bełcik chyba chce czasami ją zajechać.

W Muszynie na duży plus Radenković i Carter, w końcu na dobrym poziomie zaczęła grać Kurnikowska, świetny sezon Wojcieskiej, szkoda tej kontuzji...

W Impelu więcej minusów, fatalnie Cutura i Hanke, Kauffeldt w ogóle miała problemy z przebiciem się do składu, o Kaczor już kiedyś pisałem, niby nieźle punktuje ale ja nigdy nie nabiorę do niej przekonania, Topić jeszcze jako tako, Kąkolewska może być fajną środkową, blok ma ok, jeszcze jakby popracowała nad siłą, bo te jej plasy w ataku to wyglądają żenująco.

Dąbrowa spory minus, w ogóle nie rozumiem gry na dwie libero, Urban jakoś mi się nie podoba, przyjmuje chyba gorzej od Strasz.
Rozczarowuje mnie Ozge, powinna się trochę wybijać ponad poziom ale jakoś równa w dół do koleżanek.
Strasznie cieniują w przyjęciu. Na plus środkowa Sobolska.

Dobry powrót do Polski zaliczyła Popović, fajna runda w jej wykonaniu biorąc pod uwagę to jakie piłki musiała kończyć. Niestety ale Śliwa gra bardzo słabo.
Pozytywnie zaskoczyła Polańska, szkoda, że dopiero w wieku 27 lat.
Courtois i Sieczka w sumie ok.

Legionowo ma jedną perełkę, czyli Smarzek, debiut w OL jak na razie udany ale mam pewne obawy co do niej, za dużo tych wszystkich meczów, ma dopiero 18 lat gra w reprezentacji seniorek, juniorek, OrlenLidze i Młodej Lidze, za dużo.
Pozytywnie też Thibault, jakby Wójcik ogarnęła przyjęcie do jakiegoś amatorskiego poziomu to też mogłoby być coś z niej.

KSZO na swoim poziomie w sumie, czasami potrafiły powalczyć, teraz wyszły im problemy kadrowe i finansowe.
W sumie Ganszczyk nieźle się prezentowała.

Rzeszów zaczął dobrze ale później trochę kontuzje przyszły i gra siadła.

Ostatnie dwa kluby Piła i Bydgoszcz na dobrą sprawę nie mają prawa być w OL, poziom żenujący, problemy organizacyjne.



Pierwsze mecze PO już minęły i żenująca Dąbrowa rozbija dobrze grającą Muszynę :D
Znakomity mecz Koniecznej, z kolei słabiutko Carter.
W dwóch pozostałych bez niespodzianek, Police 3-0, Sopot 3-1.

Bydgoszcz pierwszy komplet punktów od ponad 500 dni, KSZO przyjechało w 8, bez Ganszczyk i Bawoł z podstawy. 2 set ciekawy przebieg 16-8, 18-18, 24-21, 24-24, 29-27 dwie setowe Ostrowiec zmarnował w między czasie ;).
Piła 3-2 z Rzeszowem, szkoda, że nie było w TV.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

hunter pisze:Ok od dzisiaj zaczynam spamować, Artek1967 liczę na pomoc.
Liczy się jakość a nie ilość :] Nie lubię pisać takich elaboratów jak hunter ale podsumowanie sezonu zasadniczego aż prosi sie o kilka postów. Postaram się swoje spostrzeżenia przedstawić tak jak przedmówca -omówić każda drużyne.

CHEMIK POLICE

Przy takim budżecie jaki ma Chemik na rynku transferowym może robić co chce, i to widać. Inna sprawa, że zawodniczki , jak i obecny trener, sa praktycznie z jednej stajni. Jesli nie zdobęda Majstra to bedzie megasensacja.
Zawodniczki: Bielica, Ognienovic czy Velikovic wnoszą sporo do poziomu ligi i zespołu, to taka Malagurski kompletnie mnie nie przekonuje. Maggie ,zapewnie zakończy karierę po tym sezonie (oby w koronie LM- czego Jej życzę), mimo problemów z przyjęciem jej obecność jednak robi różnicę, szczególnie w ataku. Z pozostałych dziewczyn, potencjalnych kadrowiczek, to utrzymują bardzo przyzwoity poziom. Oglądałem ostatni ich mecz w Legionowie i odniosłem wrażenie że np. Werblińska gra jakby na odwal. Do przyjęcia to może sie schylić, ale już zrobic krok do przodu to po co? Bednarek bez fajerwerków- jak dla mnie są juz zawodniczki na które przyszły selekcjoner powinien zwrócić baczniejszą uwagę. Najbardziej chyba zalezało na grze Żebrowskiej, która chyba powinna zmienic klub bo za długo juz się meczy w Chemiku. Wyszłoby to jej zdecydowanie na korzyść, tam sie marnuje, a ma naprawdę młotek w ręku i w niejednym zespole robiła by lepszą robotę.Na koniec przyznaje, że Zenik jest jak wino :) im starsza tym chyba lepsza. Może komus się narażę, ale czasami mam wrażenie jakby grały za karę, my jesteśmy "debeściaczki" i nikt nam nie podskoczy.
hunter pisze: fajnie, że Sopot wygrał PP, przynajmniej laski z Polic dostały po dupie i jakiś mały sygnał może dostaną, że o mistrzostwo wcale tak łatwo nie będzie (choć i tak wygrają)
100% zgoda

ATOM TREFL SOPOT

Fajnie poukładany zespół, bez spektakularnych gwiazd jak bywało wczesniej, po prostu druzyna zawodniczek na wysokim poziomie. Cooper- świetny transfer, pozostałe zagraniczne niewiele wnoszą. Przyjmuje na klate wszelka krytyke, ale odnośnie np. takiej Leys mam strasznie ambiwalentne odczucia. Gra na zasadzie-albo się uda (całe spotkanie) albo nie. O wysokim poziomie zespołu świadczy również ilość zawodniczek, które widziałbym w reprezentacji. Tokarska, Efimienko, Zaroślińska, Durajczyk, ew.(!) Kaczorowska to raczej pewniaczki. Bełcik i Miros dziękuje ale juz nie. Damaske (wkrótce- ale nie JUŻ!!!)) i Łukasik (może, aczkolwiek niekoniecznie) to potencjalne kolejne do powołania. Micelli bardzo fajnie poukładał ich grę. Jakbym miał porównać zespoły z OL do PL to Chemik byłby Skrą, a Atom wypisz wymaluj to Resovia :)

CDN...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA

Trzecie miejsce po rundzie zasadniczej to przede wszystkim zasługa Serwińskiego. Trener, który ma naprawde doświadczenie w pracy z kobietemi, poskładał drużynę bez wielkich gwiazd, ale z solidnymi zawodniczkami. Paradoksalnie najwiekszą gwiazda Muszyny jest dla mnie Maj, i na mojej liscie jest pewniakiem do reprezentacji. Transfery- Carter i młoda Radenkovic super, fortuny nie wydał a ma fajną przekatna. Ivana swój poziom trzyma, cięzko powiedzieć czy to jest zagraniczny transfer.
Srednia wieku w druzynie dość wysoka czyli zawodniczki ze sporym doświadczeniem. Tak jak wszyscy obserwuję młodzież czyli w Muszynie Kurnikowska (i Jasińską) ale na mój gust to jeszcze nie poziom reprezentacji. Dookoła słyszę że jest to nasza nadzieja... ale narazie nie spełniona

IMPEL WROCŁAW

Transfery to totalna porażka. Jak mam być szczery to trener sie zagubił w akcji. O ile nie neguję jego doswiadczenia w pracy z kobietami, to w kwestii transferów dał plame. Ani ładu ani składu. Rozeznanie na krajowym podwórku też niewielkie. Czwarte miejsce tym składem uznaje za sukces. Mocno się zastanawiam kogo by tu wyróżnić ale... wychodzi mi że jednie Kaczor cos znaczy dla druzyny. Do naszej reprezentacji chyba nikogo nie widze w tym zespole (o Kakolewskiej nie bede sie powtarzał, a Grejman za mało gra, żeby ją lepiej poobserwować). Jak dla mnie sa bez szans na powtórzenie ubiegłorocznego wyniku. O poziomie zespołu świadczy również ich wystep w LM...

CDN...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

BKS ALUPROF BIELSKO BIAŁA

Najwyższa pozycja zespołu w którym jest tyle młodych zawodniczek.... cale szczęście że stojących w kwadracie. Wiekszość bardzo solidnych ligowych zawodniczek. Dwie solidne pary "przekątnych", dość solidny środek Lis/Trojan (zwracam uwagę na tą druga - bardzo fajna, jeszcze młoda dziewczyna z ogromnym potencjałem dla reprezentacji, sporo potrafi, niezła technicznie), na przyjęciu dość przyzwoicie. Beier razem z Wójtowicz to najlepsze przyjecie w lidze. I całe szczęście bo drugie przyjecie hmmm .. pod górkę. Z młodych- Łyszkiewicz niby robi postępy, ale przy 193 wzrostu to powinna łapać na 315 a nie 299cm... Pozostałe mogliby odesłać do MLK żeby a) troche sobie pograły, b)poprawić wynik- przedostatnie miejsce w lidze! Stanie w kwadracie jako dumna zawodniczka OL, nie wpływa na ich rozwój, ale niektórzy uwazaja inaczej.

TAURON BANIMEX MKS DĄBROWA GÓRNICZA

Selekcja dziewczyn do zespołu to raczej nie zasługa trenera, na pewno nie pierwszego. Jak dla mnie pierwszy trener jest kompletnie z łapanki. Nagroda dla gościa który go wymyslił na tym stanowisku! Mozna się trochę czepiać Cemberci ale są gorsze "importy" w lidze. Przyjecie Mancuso+Strasz i.... nic więcej. Na siłę szukaja trzeciej, i tu jest problem. Zawsze mocno mnie zastanawia sytuacja, gdy do zespołu bierze się trzy nominalne atakujace, i stara się z jednej z nich zrobic przyjmujaca. Ostatnio taki przypadek był u Makowskiego (Kowalińska,Zaroslińska,Smarzek)i wszyscy wiemy jak to sie skończyło, a tu bedzie podobnie. Dość doświadczone środkowe, Sobolska ma się od kogo uczyć ale... jakoś nie widzę tu reprezentantek Polski, sorry.

CDN....
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

BUDOWLANI ŁÓDŹ

Fanfary przed sezonem za skład. Po rundzie zasadniczej chyba ogromne rozczarowanie. Jedyny sukces do odnotowania to chyba nawieksza liczba spotkań 5-cio setowych :) Ale akurat w tym zespole mozna było zaobserwowac naprawdę ciekawe działania. Po pierwsze - Popovic- strzał w dziesiątke. Szkoda że nie ma nominalnej zmienniczki, bo jak idzie jej przecietnie to nawet podwójną zmianę nie bardzo jest z kim zrobic. Wielka szkoda, że Medyńska odniosła tak powazna kontuzję, bo w pełni dyspozycji jest na pewno w czołówce naszych libero, ale Courtois w charakterze straży pożarnej nawet sie spisuje. Srodek bardzo przyzwoity. Gabrysia czasami nawet trafia w pomarańczowe na zagrywce!!!!! WOW. U Pyci widac ogromne doswiadczenie. I prosze obserwować Asie Pacak, jeszcze nie dziś ale ma dziewczynka "papiery" na środek. Przyjęcie- szkoda że takie słabe parametry, bo zarówno Ściurka jak i Sieczka naprawde trzymaja ten element. Na koniec zostawiłem sprawe rozegrana. Tu mam chyba najwiecej zastrzeżeń, bo zarówno "matka"(Śliwa) jak i "córka"(Kajzer) nie spełniaja pokładanych w nich nadziei.
Z racji, że Niemczyk ma najblizej do komentowania meczy z Łodzi, stad czyni to niejako standardowo, chyba zdecydowanie zniechęcił mnie do umiejetności obu tych zawodniczek. Albo ogladamy jednocześnie inne mecze :]

SK BANK LEGIONOVIA
hunter pisze:
Legionowo ma jedną perełkę, czyli Smarzek, debiut w OL jak na razie udany ale mam pewne obawy co do niej, za dużo tych wszystkich meczów, ma dopiero 18 lat gra w reprezentacji seniorek, juniorek, OrlenLidze i Młodej Lidze, za dużo.
Pozytywnie też Thibault....
.... i tu bym skończył. Sorry, nie! Nie moge przejść obojetnie obok naprawdę dobrze przyjmującej! Paszek , bo o niej myslę, jest bardzo poprawna w tym elemencie, i pod tym wzgledem jest duzo lepsza od przereklamowanej Wójcik. Jej osobowość mozna porównać do Doroty Swieniewicz, woli porządnie robić swoje ,a nie grać gwiazdę. I obok Malwiny jest to druga zawodniczka którą chciałbym widzieć z tej druzyny z powołaniem do reprezentacji. Z innej beczki to bardzo podoba mi sie ściąganie do klubu naszych młodych perspektywicznych zawodniczek. Ale... w Legionowie chyba idzie to zbyt daleko. Nazwa HURT SK BANK LEGIONOVIA bardziej mi tu pasuje. Mają świetnego szkoleniowca do młodzieży, ale on sie nie rozerwie. Z kolei do tych wszystkich dziewczyn z pierwszego zespołu powinni w zainwestować w naprawde dobrego szkoleniowca od kobiet a nie w brata stryja [cenzura] Helenki o podobnym nazwisku. Fartowne 8 miejsce to totalny MAX który mogli osiagnąć.

CDN....

eeeeetaammm z ta cenzura to przegięcie!!! napisałem w liczbie mnogiej "siostry wujka" czyli c i o t k i .. a tu korekta... fuuu
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Bardzo fajnie czyta się te podsumowania. Czekam na kolejne zespoły.
2012, 2013, 2015
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:Nie przejmuj sie tam w wiekszosci sami/e plotkarze, i zajmują się czasami strasznymi pierdułkami, stad nabijaja posty w takim tempie. :]
Jak czasami patrzę na to co piszą o siatkówce na twitterze to tam same fanki Winiarskiego, Wlazłego i Bartmana :)

Czekam na kolejne podsumowania.
hunter pisze:Drugi minus to Dąbrowa, kolejny eksperyment na ławce i kolejne pudło, to ja już wolę Kawkę albo Popika, zakładam, że są do tego tańsi.
Prezes Dąbrowy mówił, ze chcieli Polaka, ale wszyscy byli o wiele drożsi od zagranicznych.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:Prezes Dąbrowy mówił, ze chcieli Polaka, ale wszyscy byli o wiele drożsi od zagranicznych.
Sciema jakich wiele, ale nie byłem przy rozmowach stąd to moja subiektywna opinia. A odwracając problem, to skoro nie stac ich było na polskiego trenera (w co baaardzo watpie) to wzieli pierwszego z brzegu na którego ich było stać? Prosze Cię, wierzysz w to? Jesli by naprawde chcieli to by znaleźli. Długo nie szukając, przed sezonem było kilku trenerów od siatkówki kobiet, co uwazam za dość istotny argument, którzy z pewnoscia zrobiliby lepsza robote niz ten "wynalazek". Przykłady- Wiktorowicz, Bujek, Pasiński. I wierz mi, kazdy z nich wycisnałby duzo więcej z tego zespołu.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

Odnosnie zespołów 1-8 juz opisałem swoją (subiektywna) ocenę. A skoro powiedziało się a "A" trzeba powiedziec "B" :D

KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Beniaminek. Bezsprzecznie najlepsza druzyna w ub sezonie w 1 lidze. Swietne zaplecze (jak sobie przypomne w jakiej hali grał Chemik Police walczac o OL to w porównaniu do Ostrowca to był barak) dobry klimat w miescie, niby stabilny sponsor.. Jednak jak sie okazuje to nie wystarcza. Wierzę, że trener Parkitny robił co mógł ale miał troche pecha. Nawet nie troche! Poza kompletnie mnie nie przekonujacym angażem Vasilievej, miał do dyspozycji praktycznie tylko te zawodniczki z którymi wywalczył awans. A to troche za mało. Zabrakło mu seta aby być w 1-8, ale to chyba i tak ogromne osiągniecie. Na koniec dopadła ich jeszcze plaga kontuzji, szkoda, ale mam nadzieje ze jednak obronia swoje miejsce po rundzie zasadniczej. Naprawde im tego zyczę. (i wiekszej stabilnosci finansowej w przyszłym sezonie).

właśnie się pojawiło: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... trowiec-sw


DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW

Kolejny beniaminek, który udowodnił że można z powodzeniem walczyc zespołem pierwszoligowym w OrlenLidze, co znaczy że albo część zespołów z OL jest w niej przez pomyłkę (która to teoria bardziej mi pasuje) lub poziom 1 ligi jest niewiele nizszy (z czym też można sie zgodzić ale dotyczy to wyjatkowych/pojedyńczych zespołów). Tym niemniej ogromny szacun dla Wójtowicza, że potrafił wykrzesac ze swojego składy tyle, że 10 miejsce było praktycznie nie zagrozone. W składzie kilka zawodniczek prezentujacych bardzo przyzwoity poziom. Przy czym jeśli patrzeć pod kontem reprezentacji do przyjmujace z Rzeszowa nie sa takie najgorsze, a wręcz przeciwnie! Szkoda że dość niskie...moze poza Muchą, ale zarówno Olszówka jak i Śliwińska nie sa przodujace w tym parametrze.Tym niemniej rzeszowska mlodzież ma sie od kogo uczyć. I jeszcze jedna sprawa, akurat w Rzeszowie uznaje, że zmiana trenera (nie wnikam w powody tej zmiany) na pewno nie była zmiana z łapanki.

hunter pisze:Ostatnie dwa kluby Piła i Bydgoszcz na dobrą sprawę nie mają prawa być w OL
i tu równiez 100% zgoda.

PTPS PIŁA

Ciężko cos powiedzieć o tak bezbarwnym zespole. Przy czym nie jest to zasługa dziewczyn! Kilka z nich naprawdę fajnie sie oglada, lecz niestety suma składowych całego zespołu, nie jest wystarczająca na utrzymanie OL. Dochodza mnie różne, nie potwierdzone informacje, że Piła sie sprzeda po sezonie. Czy cos z tego wyniknie- nie wiem. Cos mi sie obiło o uszy, ale nie jest to informacja wiarygodna. Za jej treść nie biore zadnej odpowiedzialności!!!! :D

KS PAŁAC BYDGOSZCZ

Porażka sezonu. I koniec w temacie.Zbiór dziewczyn z dobrymi, a czasami bardzo dobrymi parametrami, których nikt nie wykorzystuje. W ciagu kilku ostatnich lat kto laduje w Pałacu to staje w rozwoju. Klub, ktory od lat odnosi znaczące sukcesy w młodzieżówce ściągając z całego kraju perspektywiczne dziewczyny, nie potrafi zrobic z nich wyniku po juniorkach. Przeciez do tych dziewczyn nalezałoby dołaczyć 3-4 doswiadczone zawodniczki i dać przyzwoitego trenera i powinno to zadziałać. Niestety podejrzewam, ze w Bydgoszczy są spore problemy, i pewnie chodzi o pieniadze. Szkoda. Grabowski na pewno nie bedzie ich Mesjaszem, a przy takim kolejnym sezonie maja gwarantowany spadek. Jesli coś ugraja z KSZO to tylko i wyłacznie dzieki sytuacji kadrowej ostrowiczanek.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2015, o 08:25 przez Artek1967, łącznie zmieniany 1 raz.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Artek1967 pisze:Jestem w stanie sie załozyć, że Pałac
Czy Administracja zna może adres Artka i mogłaby wezwać pogotowie?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

Noworoczny pisze:
Artek1967 pisze:Jestem w stanie sie załozyć, że Pałac
Czy Administracja zna może adres Artka i mogłaby wezwać pogotowie?
że cos mam z głowa? :D moze, dawno nie badałem

ale spokojnie , to była tylko awaria neta
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:Prosze Cię, wierzysz w to? Jesli by naprawde chcieli to by znaleźli. Długo nie szukając, przed sezonem było kilku trenerów od siatkówki kobiet, co uwazam za dość istotny argument, którzy z pewnoscia zrobiliby lepsza robote niz ten "wynalazek". Przykłady- Wiktorowicz, Bujek, Pasiński. I wierz mi, kazdy z nich wycisnałby duzo więcej z tego zespołu.
Nie wierzę tylko piszę to co znalazłem. Racja. Bujek to dobry trener, ale chyba trochę niedoceniany. Wiktorowicz to samo (chociaż podobno on strasznie kłótliwy jest). Ale mogli szukać polskiego trenera racja. I o ile dobrze pamiętam to trener Serramalera przyszedł go gotowego zespołu, bo transfery robił prezes, prawda?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:I o ile dobrze pamiętam to trener Serramalera przyszedł go gotowego zespołu, bo transfery robił prezes, prawda?
Trzeba by przejrzeć chronologię informacji w mediach, mozna by wtedy prześledzic historie transferów. Tym niemniej na chwilę obecną to już mało istotne. Teraz możemy tylko wyrażać swoje opinie o zaistniałych faktach, każdy na swój sposób ;)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”