Sezon 2014/2015

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

To mógł być zawał. Zdanie przerwane w połowie (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

to pierwsza z mozliwości:) dzieki za troskę

a prosze jak miło:

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... stwo-bks-u

Czyli dokładnie to co zdażyłem napisac- Impel beznadzieja, Bielsko duzy plus i na wisienke Trojan MVP :) naprawde fajna srodkowa, obserwujcie ja dalej.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2015, o 18:20 przez Artek1967, łącznie zmieniany 1 raz.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:to pierwsza z mozliwości:) dzieki za troskę

a prosze jak miło:

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... stwo-bks-u
BKS zagrał przyzwoity mecz. Nie popełniały głupich błędów (no może czasami), widać, że grały "z głową". Impel jest w totalnej rozsypce. Ktoś chyba powinien to jak najszybciej posprzątać.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Aż żal oglądać taki Impel mając na dodatek w pamięci to, jak ten zespół wyglądał jeszcze w poprzednim sezonie. Nie mam pojęcia kto odpowiada za tą całą rozsypkę tamtej drużyny i przede wszystkim fatalne transfery na czele z Hanke, po Kauffeldt, Topić i Cuturę. Zagraniczna beznadzieja, inaczej tego ująć się nie da. Do tego opieranie gry na Kaczor, która, o zgrozo! jest chyba mimo wszystko najjaśniejszą postacią w tym zespole, a i tak zwykle kończy spotkania z beznadziejną skutecznością w ataku.
Generalnie brawa dla Bielska! Tutaj mamy zupełne przeciwieństwo - fajna gra mimo nie największego potencjału, ale za to przemyślane transfery i przede wszystkim pomysł na tę drużynę. Mam nadzieję, że bielszczanki awansują do czwórki, bo na Impel po prostu nie idzie patrzeć. A i może ktoś we Wrocławiu po przegranym ćwierćfinale wreszcie przejrzy na oczy i zrobi tam w kolejnym sezonie jakiś porządek.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

Akurat Hana gra dobrze i jako jedyna z zagranicznych powinna zostać w Impelu moim zdaniem!
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

serBalonSwann pisze:No, i do tego jest przepiękna

https://cevadmin.cev.lu/FTPFiles/Media/ ... iginal.jpg
Eee... chyba nie ?
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Wrocław dzisiaj zszedł jeszcze stopień niżej niż dotychczas.
Od nie oszukujmy się nie najmocniejszego Bielska zebrane solidne baty, dużo słabsze w każdym elemencie.
Szczególnie widoczna przewaga w zagrywce, bloku i obronie.
Znakomity mecz Wójtowicz, obie środkowe Trojan i LIs solidny mecz, Horka, Mulhsteinova i Beier na swoim poziomie, na plus Łyszkiewicz, większość zagrywek szła w nią ale jakoś dała radę.
A Impel mam nadzieję, że przegra rywalizację i rozpędzą tą drużynę, tyle nieporozumień, zero obrony, wszystko to na sztywnych nogach.
Sawickiej trochę szkoda, jej chyba zależało, w przedostatniej akcji meczu aż za bardzo.


Muszyna wyrównała, szkoda, że transmisji nie było ale patrząc po statystykach chyba szału nie było jeśli chodzi o poziom, przynajmniej w przyjęciu i ataku.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

Ja tam uważam, że Gryka, Ptak, Cutura i Sawicka mogą zostać, Kaczor też ale raczej na łąwke, no zresztą Gryka oczywiscie tez na ławke, Cutura Ptak i Sawicka mogą byc nawet w pierwszzym skłądzie, ale do Hany potrzeba dobrze przyjmującej zawodniczki numer 2 ktora takze bedzie dobra w ataku, np. Gozde Sonsirma lub z tych bardziej w zasięgu Kelsey Robinson
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

serBalonSwann pisze:Ja tam uważam, że Gryka, Ptak, Cutura i Sawicka mogą zostać, Kaczor też ale raczej na łąwke, no zresztą Gryka oczywiscie tez na ławke
Jeżeli Cutura będzie grała na przyjęciu to Impel potrzebowałby na drugim przyjęciu bardziej defensywnej zawodniczki np. Pyziołek. Według mnie samobójstwem Impelu jest to, że w podstawowej szóstce wychodzą Cutura i Mroczkowska czyli w sumie 2 atakujące grające na przyjęciu.
Jeżeli Kaczor na ławkę i Gryka też to Impel będzie musiał poszukać zagranicznej atakującej i rozgrywającej.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

A ja bym to widział tak, że mogłyby grać Sawicka-Pyziołek-Cutura i w ataku Mroczkowska, albo niech kupią np. Kowalińską i grają tak jak w ubiegłym sezonie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: krzysiu »

I co im daje taki skład ? I tak mają gorszy od Sopotu i Polic. Tu trzeba szukać poprawy ,a oni w rok zrobili ogromny regres
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

W tamtym roku starczyło na 2. miejsce i wyrównane mecze z Chemikiem.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: krzysiu »

Ale tamten skład był inny jednak i lepszy ,a teraz zamiast wzmocnień wyszło nawet nie wiadomo co..
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

serBalonSwann pisze:Ja tam uważam, że Gryka, Ptak, Cutura i Sawicka mogą zostać, Kaczor też ale raczej na łąwke, no zresztą Gryka oczywiscie tez na ławke, Cutura Ptak i Sawicka mogą byc nawet w pierwszzym skłądzie, ale do Hany potrzeba dobrze przyjmującej zawodniczki numer 2 ktora takze bedzie dobra w ataku, np. Gozde Sonsirma lub z tych bardziej w zasięgu Kelsey Robinson
Ptak i Sawicka jeszcze ok, Gryka i Cutura out. Kaczor na ławce? Bądźmy rozsądni, kogo stać na coś takiego, nierealne, Kaczor z racji narodowości zawsze ma i mieć będzie miejsce w 6 w którejś z drużyn z czołówki.

serBalonSwann pisze:No, i do tego jest przepiękna

https://cevadmin.cev.lu/FTPFiles/Media/ ... iginal.jpg
Tyle ładnych dziewczyn w OL gra a Ty piszesz, że Cutura piękna..? :|
Za takie coś powinieneś dostać ostrzeżenie od moderatorni :D
phil pisze: I o ile dobrze pamiętam to trener Serramalera przyszedł go gotowego zespołu, bo transfery robił prezes, prawda?
Tylko czy to ma aż tak duże znaczenie i czy zawsze jest dobre? Tore w tym sezonie sam sobie dobierał zawodniczki i efekt jest tragiczny.
Od Dąbrowy nikt nie wymagał walki o miejsca 1-2 ale już o 3-5 całkiem śmiało. W składzie teoretycznie najlepsza rozgrywająca w lidze (teraz już nie wiem) Ozge i kilka nie wybitnych ale bardzo solidnych zawodniczek, więc na papierze to nie wyglądało źle, a w rzeczywistości jest źle. Ozge gra tragicznie, ja tu jednak widzę rękę trenera i obecnego, i jeszcze trochę poprzedniego.
krzysiu pisze:Ale tamten skład był inny jednak i lepszy ,a teraz zamiast wzmocnień wyszło nawet nie wiadomo co..
Wyszło sentymentalne nastawienie Aleksandersena, za które bardzo możliwe, że zapłaci posadą, choć ja jednak zostawiłbym go.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

hunter pisze:Od Dąbrowy nikt nie wymagał walki o miejsca 1-2 ale już o 3-5 całkiem śmiało. W składzie teoretycznie najlepsza rozgrywająca w lidze (teraz już nie wiem) Ozge i kilka nie wybitnych ale bardzo solidnych zawodniczek, więc na papierze to nie wyglądało źle, a w rzeczywistości jest źle. Ozge gra tragicznie, ja tu jednak widzę rękę trenera i obecnego, i jeszcze trochę poprzedniego.
Ale spójrz na to jakie mają. Mancuso i Katsiaryna nie błyszczą w tym elemencie. Strasz też lepiej spisuje się w obronie niż w przyjęciu. Środek mają bardzo przeciętny. Dziękiewicz ma już swoje lata, a Sobolska 2 lata nie grała (rok kontuzja, a potem ława w Chemiku).
hunter pisze:Wyszło sentymentalne nastawienie Aleksandersena, za które bardzo możliwe, że zapłaci posadą, choć ja jednak zostawiłbym go.
Pewnie wyszło tak i sentymentalnie i finansowo. Zagraniczne zawodniczki są z tej samej agencji co Aleksandersen, ale to on pewnie je wybierał. Sądził, że Kauffeldt czy Hanke będą gwiazdami ligi. Zapowiadał, że Cutura będzie drugą Rourke...
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
3:2 (28:26, 25:15, 21:25, 21:25, 15:6)
MVP: Paulina Maj-Erwardt

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
3:0 (25:19, 25:23, 26:24)
MVP: Natalia Kurnikowska

Znamy pierwszego półfinalistę rozgrywek. Muszynianki uciekły spod topora ale w pełni wykorzystały atut boiska i wygrały rywalizację 2:1. Trzeba przyznać, że Muszyna w pełni zasłużyła na pierwszą czwórkę, zwłaszcza za dobrą rundę zasadniczą.

=======================================================================

Developres SkyRes Rzeszów - PGNiG Nafta Piła
3:1 (27:25, 25:21, 24:26, 28:26)

Bardzo fajny mecz dzisiaj był na Podpromiu. Nie wiem jak z poziomem sportowym ale z emocjami było całkiem nieźle. I set 8:0, 11:1 czy 15:5 a skończyło się na przewagi. Brakuje ewidentnie Magdy Olszówki, trzymała przyjęcie, a Śliwińska i Mucha średnio, ta pierwsza często zmieniana przez Paulinę Głaz. Dobry mecz MVP Pauli Szeremety. W drużynie z Piły wyróżniały się atakująca Sobczak i przyjmująca Raczyńska. Rozgrywająca za niskie piłki do środkowych, zwłaszcza na początku spotkania. Libero obu drużyn wiele obron, dużo długich akcji. Fajnie było :) Kto będzie teraz rywalem Developresek, Budowlani Łódź jak odpadną z Atomem?
2012, 2013, 2015
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Gratulacje dla Muszyny !
:))
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

Mi tam się Hana najbardziej podoba z Orlen ligi :v

Co do drugiej przyjmującej obok Hany to napisałęm, że musi dobrze przyjmować ;)

Jak dla mnie skład może wyglądać tak:
przyjęcie: Cutura, Pyziołek, Damaske, Robinson
atak: Smarzek, Kaczor
rozegranie: Ozge, Gryka
srodek: Ptak, Karg, Trojan
libero: Sawicka, Saad
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: sharkinator »

serBalonSwann pisze:Mi tam się Hana najbardziej podoba z Orlen ligi :v
A Maja Ognjenović? Jak dla mnie sa podobne i raczej mi się nie podobają. ;)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

MaciejJoker pisze:Kto będzie teraz rywalem Developresek, Budowlani Łódź jak odpadną z Atomem?
Teraz Developres zagra o "9" miejsce z Pałacem. Jeżeli Developres wygra z Pałacem to zagra z 8. drużyną czyli Legionowem (Chemikiem). Jeżeli przegra to zagra z Łodzią (Atomem).
Według statystyk bardzo dobrze zagrała Emilia Mucha.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

serBalonSwann pisze:Mi tam się Hana najbardziej podoba z Orlen ligi :v
:o

Drużyna, która wygrała jeden mecz w sezonie zasadniczym nie zajmie ostatniego miejsca w tabeli, trochę ułomność systemu wyszła, strasznie niesprawiedliw to, Ostrowiec grając jako tako cały sezon na sam koniec przegrywa z cały sezon żenującą Bydgoszczą. Może ten złoty set to niezłe rozwiązanie na puchary ale na ligę kompletnie spudłowane.


Muszyna awans, w sumie zasłużenie, a w Dąbrowie sporo pracy się szykuje.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SerCos »

To był dopiero play-off o rozstawienie, spokojnie jeszcze Pałac może zająć ostatnie miejsce w lidze.

Teraz Pałac Bydgoszcz gra z Rzeszowem, a Piła z Ostrowcem

Potem gra o miejsca 5-12 wg schematu

przegrany z meczu Wrocław / Bielsko - przegrany z meczu Piła / Ostrowiec
Dąbrowa Górnicza - wygrany z meczu Piła / Ostrowiec
przegrany z meczu Sopot / Łódź - przegrany z meczu Bydgoszcz / Rzeszów
przegrany z meczu Police / Legionowo - wygrany z meczu Bydgoszcz / Rzeszów

potem wygrani grają o miejsca 5-8, a przegrani o miejsca 9-12, a potem już rywalizacja o konkretne miejsce

kompletny system rozgrywek play-off o miejsca 5-12 http://www.orlenliga.pl/download/action ... a_5-12.doc
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Aha...no tak bardziej już tego nie można było namieszać :|
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Nie no, wszystko jest logiczne.
1-8 grają to i 9-12 grać. Zwycięstwo Develeprosowi bardzo się przydało bo Pałac Bydgoszcz i później ew. mecz z Legionovią to zdecydowanie łatwiejsza drabinka niż KSZO i dalej Dąbrowa, Bielsko lub Wrocław.
Przynajmniej nie ma jak u panów idiotycznych pojedynków drużyn z miejsc 6-9 i 5-7 :P
2012, 2013, 2015
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

MaciejJoker pisze:Nie no, wszystko jest logiczne.
1-8 grają to i 9-12 grać. Zwycięstwo Develeprosowi bardzo się przydało bo Pałac Bydgoszcz i później ew. mecz z Legionovią to zdecydowanie łatwiejsza drabinka niż KSZO i dalej Dąbrowa, Bielsko lub Wrocław.
Przynajmniej nie ma jak u panów idiotycznych pojedynków drużyn z miejsc 6-9 i 5-7 :P
Wychodzi na to, że po sezonie zasadniczym każda z drużyn z miejsca 9-12 zagra jeszcze 10 spotkań (5xdwumecz). W starym systemie to drużyna ostatnia z przedostatnią grały do 4 zwycięstw, a potem baraże do 3.
Chyba dlatego stworzyli ten system, żeby drużyny "grały" do maja, a nie kończyły sezonu w marcu (chociaż liga i tak jest "zamknięta").
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

Tak, Maja Ognjenovic też mi się bardzo podoba:)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

serBalonSwann pisze:Tak, Maja Ognjenovic też mi się bardzo podoba:)
Ale zdecydowanie nie jest podobna do Cutury jak napisał sharkinator :D Obie i tak są ładniejsze od "zrobionej" Simony Gioli.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

To może dla kontrastu ktoś wrzuci naprawdę ładną siatkarkę ?
Jaqueline, żona Michała Łasko, Helena Havelkova ?
2012, 2013, 2015
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

MaciejJoker pisze:To może dla kontrastu ktoś wrzuci naprawdę ładną siatkarkę ?
Jaqueline, żona Michała Łasko, Helena Havelkova ?
Sabina Altynbekova :) http://www.eska.pl/hotplota/news/najpie ... kova/79618
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”