Sezon 2015-2016

phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

lipton pisze:Pytanie z nieco innej beczki. Orientuje się ktoś gdzie można znaleźć wiarygodne informacje dotyczące frekwencji na meczach Orlenligi? Na stronie orlenliga.pl w raporcie meczowym jest napisane, że wczorajszy mecz w Legionowie oglądało 800 widzów. Biorąc pod uwagę, że pojemność legionowskiej Areny to niecałe 2000 miejsc, wychodzi na to, że niemal połowa krzesełek powinna być zajęta. Tymczasem oglądając mecz w telewizji i później zdjęcia ze spotkania ciężko w to uwierzyć.
O ile dobrze się orientuję to statystyki na stronie OL zawsze pochodzą od gospodarza spotkania, w tym meczu drużyny z Legionowa. Oni zawsze zawyżają statystki :)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

lipton pisze:Orientuje się ktoś gdzie można znaleźć wiarygodne informacje dotyczące frekwencji na meczach Orlenligi? Na stronie orlenliga.pl w raporcie meczowym jest napisane, że wczorajszy mecz w Legionowie oglądało 800 widzów. Biorąc pod uwagę, że pojemność legionowskiej Areny to niecałe 2000 miejsc, wychodzi na to, że niemal połowa krzesełek powinna być zajęta. Tymczasem oglądając mecz w telewizji i później zdjęcia ze spotkania ciężko w to uwierzyć.
Zadzwoń do któregoś z Prezesów może sie dowiesz :D informacja z kas niewiele da... sporo osób wchodzi za free
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Hildebrand to wali ciągle w blok, mam wrażenie, że na serio uderza za każdym razem przed siebie, na zasadzie wyjdzie? to fart. \
Może powinna grać na libero.
Co do meczu Impel - Atom, dziewczęta z Sopotu je gromią .
:))
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Camillo Marcotti »

Ja mam takie pytanie do osób, które częściej niż ja katują się Orlen Ligą... Z racji czasu ostatnio praktycznie ligi kobiet nie oglądałem (jak już, to wolałem sobie obejrzeć PlusLigę), ostatnio obejrzałem Legionovie z Piłą, komentarz mój na temat meczu widnieje kilka postów wyżej, dzisiaj patrzę w program, oo, Sopot - Wrocław, obejrzę będzie ciekawy mecz na szczycie, a tu poziom niewiele lepszy niż w tej Legionovii. Kilka dni wcześniej sprawdzam wynik - Wrocław przegrał z jakimś Azerskim zespołem, z którego kojarzę tylko Muhlsteinovą, która nawet w naszej rewelacyjnej lidze zazwyczaj była drugą rozgrywającą. Ale do sedna, do tego pytania:

Cała ta nasza Orlen Liga to takie pseudo-mecze, bez żadnego poziomu i emocji, czy po prostu akurat takie dwa trafiłem?
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: SerCos »

Kwintesencja zamknięcia ligi, gdzie zespoły z dołów tabeli nie muszą się wysilać przy kontraktowaniu zawodniczek. Wrocławianki przy takiej miernej grze i tak wysoką utrzymują pozycje. Można powiedzieć, że do tej pory było kilka niezłych ... setów w wykonaniu zespołów z OrlenLigi.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

SerCos pisze:Kwintesencja zamknięcia ligi, gdzie zespoły z dołów tabeli nie muszą się wysilać przy kontraktowaniu zawodniczek. Wrocławianki przy takiej miernej grze i tak wysoką utrzymują pozycje. Można powiedzieć, że do tej pory było kilka niezłych ... setów w wykonaniu zespołów z OrlenLigi.
Zgadzam się. Jeszcze kilka sezonów temu to wszystko inaczej wyglądało. Pewnie też dlatego, że te słabsze zespoły ściągały zagraniczne siatkarki. Np. taki Pałac miał Rachel Adams itd...
Dziewczyny bardziej się w to angażowały. Nawet taki AZS Biaystok, który miał problemy finansowe, zawodniczki pouciekały. Na środku musiała grać Sylwia Chmiel,a na przyjęciu libero Bulbak :) Tamte dziewczyny walczyły o każdą piłkę, starały się. A teraz niektórym chyba nie zależy...

Camillo Marcotti, nie kojarzysz Cleger? (Ana Yilian Cleger Abel Piriyeva) https://www.youtube.com/watch?v=pVCxMa-ETfU
Dobrze zagrały też środkowe Ruseva i Koeva. Ogólnie to według mnie Telekom zrobił dość spory postęp patrząc na ich mecze w listopadzie, a teraz. Szukałem trochę info o Ivanović i znalazłem że grała w lidze francuskiej i nieźle tam punktowała. A ta Samadova to nie wiem skąd się wzięła :D Widzę, że się urodziła na Ukrainie, a teraz jest Azerką. Zresztą wszystkie "nowe Azerki" są z Ukrainy albo Białorusi.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Camillo Marcotti »

@phil
Po odpaleniu filmiku skojarzyłem, jakoś napisane nazwisko nie pojawiło mi w głowie obrazu siatkarki :D mimo wszystko Impel powinien taki zespół moim zdaniem ograć, biorąc pod uwagę skład polskiej ekipy.


Jeszcze kilka słów o Developresie. Jak się pojawiły, to ucieszyłem się, że Rzeszów będzie miał siatkówkę również kobiecą, ale teraz to mi trochę wstyd, że coś takiego będzie kojarzone z Rzeszowem...

Najpierw z 24:17 czy 19 przepieprzyły z Impelem, teraz z 17:9 z Legionovią... W ogóle nie spodziewałem się, że z Legionovią można przegrać 3:0. Ale jak widać nasze siatkarki potrafią. Zresztą co się dziwić, jak widzę jak te dziewczyny "zasuwają" na siłowni, to się potem nie ma co dziwić, że większość ma uderzenie o mocy głaskania kota przez dziecko. Jak zawodniczka, która chyba jako atakująca powinna zasuwać na takim treningu, żeby siłowo kończyć najważniejsze akcje siedzi sobie na schodkach przez 15 minut, bo nikt z drużyny jej nie widzi. Potem się Skrok dziwi, że czegoś brakuje. Zresztą mógłby pilnować tych swoich cudownych podopiecznych jak trenują, zamiast sobie jeździć na siłowniowym rowerku. Treningów na hali nie miałem okazji widzieć, ale jak wyglądają tak samo, jak te na siłowni, to nie ma co się dziwić, że dwa razy po tie break'u ograły takie tuzy jak Legionowo i Ostrowiec, a poza tym to nic...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

Camillo Marcotti pisze: mimo wszystko Impel powinien taki zespół moim zdaniem ograć, biorąc pod uwagę skład polskiej ekipy.
Zdecydowanie. Tylko jak dobrze wiesz, Impel nie ma trenera. Chyba zaczynam tęsknić za Tore Aleksandersenem :D Wydaje mi się, że Impel z sezonu 12/13 (chociaż wtedy nie miał rezerowych, ale Ognjenović świetnie grała ze środkowymi) czy 13/14 (Brinker, Frauke, Wilson, Pyziołek) pokonałby ten dzisiejszy zespół z gwiazdami.

Jak przypomnę sobie ten Developres z sezonu 13/14 to rzeczywiście wyglądało to lepiej niż teraz. Wtedy te dziewczyny właśnie grały siłowo. Szeremeta, Śliwińska, Jagodzińska miażdżyły rywalki zagrywką z wyskoku. Zresztą Paula głównie siłowo atakowała. Filipowicz grała czasami ciekawe, kombinacyjne akcje. Ale za transfery odpowiadają prezesi i chyba wiedzieli kogo biorą.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Michal5 »

Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

Jak widać po tabeli 8 zespołów grajacych w play-off jak i 4 w play-out (?) jest juz znanych, i nie sądzę żeby cos sie w tym temacie jeszcze przetasowało.

Kolejność tej ósemki może jeszcze sie zmienić, przy czym miejsce 1 i 2 jest raczej juz "zaklepane". Sprawę miejsc 3-5 nie chciałbym obstawiać :) tu może się chyba wszystko pozmieniać. Sporo powinno się wyjaśnić po bezpośrednich meczach tych zespołów, ale Łódź z Dąbrową grają w ostatniej kolejce i sprawa powinna być otwarta do tego pojedynku.

Analogicznie miejsca 6-8. Tu tez układ może być dowolny.

O miejsca 9-12 będzie zacięta walka, i tu również nie podejmuję sie wytypować dokładnej kolejności.

Irytuje mnie postawa PZPS i OL jeśli chodzi o decyzje w sprawie ilości drużyn i ew zasad awansu i spadku do i z Orlen Ligi.

Nie słyszałem żadnych informacji na ten temat. Pozwoliłbym sobie tylko na małą spekulację, że:
- mimo wszystko nikt nie spadnie w tym sezonie
- awansują (zostaną zaproszone) dwie drużyny z 1 ligi.
- i 14 zespołowa OL pozostanie ponownie zamknięta.

Do kiedy? Cholera wie, ale podejrzewam, że dopiero sezon- dwa po tym jak zostanie rozwiazany ten sam problem w PlusLidze.

Według mnie, żeby zachować jakiś sens sportowej rywalizacji, OL powinna jednak byc otwarta. Ostatni zespół powinien automatycznie spadać, a przedostatni grać baraż z drugim zespołem 1 Ligi. Jasno i przejrzyście. Jak widać zarówno potencjał finansowy klubów jak i personalny, chodzi zarówno o trenerów jak i zawodniczki, jest zdecydowanie niższy niż w PL, dlatego takie sztuczne rozwiązania się nie sprawdzają w OL.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: lipton »

Michal5 pisze:http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/576521/wiceprezes-developresu-wsciekly-na-zespol-nie-ma-zgody-na-brak-ambicji

Niezły wywiad z wiceprezesem Developresu.
Wywiad sam w sobie może i niezły, ale podejście prezesa mnie troszkę zadziwiło, na pytanie o przyczyny słabych wyników odpowiedział:
Wiesław Kozieł pisze:Kolokwialnie mówiąc, ożeniono nam... Niektóre transfery nie powinny mieć miejsca. Gwarantowano nam pewne rzeczy. Wszystkie dziewczyny, które mogą grać na najwyższym poziomie są z kimś podpisane. Panowie menadżerowie przysyłają nam tylko jakieś skróty wideo, z których może się okazać, że ktoś potrafi grać w siatkówkę. Potem dzieje się tak, że w rzeczywistości nic nie jest tak jak na tym wideo.
To co, siłą mu te zawodniczki wcisnęli? Przecież taka wypowiedź to jest jawny przykład niekompetencji osób odpowiedzialnych w jego klubie za kompletowanie zespołu.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: SerCos »

Legionowo wygrało seta z Bielskiem zdobywając zaledwie 5 punktów w ataku z czego 4 Smarzek :]
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: lipton »

Warto dodać, że aż 6 puntków w pierwszym secie siatkarki z Legionowa zdobyły blokiem, z czego 4 były udziałem Katarzyny Połeć.
---
2:0 i już 1 punkt na koncie Legionovii. To dopiero drugi punkt zdobyty przez zespoły z miejsc 9-12 w meczach z czołową ósemką (pierwszy zdobył KSZO w przegranym 2:3 starciu z Budowlanymi). 9 punktów w drugiej partii zdobyła Malwina Smarzek.
---
No i niespodzianka, jeśli nie sensacja, Legionowo wygrywa 3:1.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Michal5 »

http://stats.orlenliga.pl/MatchStatisti ... 383&Page=S

A narzekaliście na Drzyzgę, że gra 50 razy do Kurka :D
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:Nie słyszałem żadnych informacji na ten temat. Pozwoliłbym sobie tylko na małą spekulację, że:
- mimo wszystko nikt nie spadnie w tym sezonie
- awansują (zostaną zaproszone) dwie drużyny z 1 ligi.
- i 14 zespołowa OL pozostanie ponownie zamknięta.
Nowe zespoły chcą grać w OL, a stare nie chcą z niej spaść, więc "14" jest całkiem możliwa w przyszłym sezonie. Prezes Budowlanych Toruń w rozmowie, która pojawiła się nawet tutaj na portalu mówił, że ma zapewnienie od PLPS, że co najmniej 1 drużyna z I ligi awansuje do Orlen w przyszłym roku.
Michal5 pisze:http://stats.orlenliga.pl/MatchStatisti ... 383&Page=S

A narzekaliście na Drzyzgę, że gra 50 razy do Kurka :D
Przynajmniej nie będzie narzekań, że Skowrońska bierze pieniądze za nic :D 70 ataków, niezły wynik. Kiedyś w finale MP juniorek w czterosetowym pojedynku Smarzek dostała ponad 90 piłek i zdobyła 50 punktów.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

phil pisze: Kiedyś w finale MP juniorek w czterosetowym pojedynku Smarzek dostała ponad 90 piłek i zdobyła 50 punktów.
Rok wcześniej taka gra, w finale MPJ, przeciwko Gedanii niestety nie zdała egzaminu, wręcz powiedziałbym że właśnie ze wzgledu na jednostajną gre do Malwiny MOS przegrał złoto. W ub. roku Pałac nie potrafił grać "na Malwinię" dlatego przegrał finał o którym piszesz.

Niestety nie jest to wymierny wynik, gdyż akurat Malwina była zawodniczką wyróżniająca się na tle rówieśniczek, lecz na dzień dzisiejszy jest już dobrze rozpisana przez ligowych statystyków, i może zostać umiejetnie "wyłaczona" z gry. To z kolei, mam nadzieję, wpływa na to, że sama zawodniczka widzi potrzebę dalszej pracy, żeby nie zostać na poziomie juniorskim :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: SerCos »

phil pisze:
Artek1967 pisze:Nie słyszałem żadnych informacji na ten temat. Pozwoliłbym sobie tylko na małą spekulację, że:
- mimo wszystko nikt nie spadnie w tym sezonie
- awansują (zostaną zaproszone) dwie drużyny z 1 ligi.
- i 14 zespołowa OL pozostanie ponownie zamknięta.
Nowe zespoły chcą grać w OL, a stare nie chcą z niej spaść, więc "14" jest całkiem możliwa w przyszłym sezonie. Prezes Budowlanych Toruń w rozmowie, która pojawiła się nawet tutaj na portalu mówił, że ma zapewnienie od PLPS, że co najmniej 1 drużyna z I ligi awansuje do Orlen w przyszłym roku.
I tyle jest warta ta zamknięta liga i jej regulaminy skoro wcześniej wiadomo kto awansuje bez zbadania poszczególnych warunków :]
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:
phil pisze: Kiedyś w finale MP juniorek w czterosetowym pojedynku Smarzek dostała ponad 90 piłek i zdobyła 50 punktów.
Rok wcześniej taka gra, w finale MPJ, przeciwko Gedanii niestety nie zdała egzaminu, wręcz powiedziałbym że właśnie ze wzgledu na jednostajną gre do Malwiny MOS przegrał złoto. W ub. roku Pałac nie potrafił grać "na Malwinię" dlatego przegrał finał o którym piszesz.
Miałem na myśli właśnie ten przegrany finał z Gedanią (czterosetowy). Gedania zagrała świetnie wtedy środkowymi, a w Mos Woli wszystko szło do Malwiny.
W ubiegłym roku o ile dobrze pamiętam to Malwina zdobyła mniej punktów ok. 30.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: lipton »

Trwa transmisja meczu KSZO - Pałac, Wójtowicz już co najmniej kilka razy nazwisko SzczygiOł zamienił na SzczygiEł. Ja wiem, że kobitki, że dół tabeli, że przebijanka, trzepak, czy co tam sobie uważacie. Ale Wanio mógłby go poprawić. Gdyby tylko wiedział...
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Didek »

lipton pisze:Trwa transmisja meczu KSZO - Pałac, Wójtowicz już co najmniej kilka razy nazwisko SzczygiOł zamienił na SzczygiEł. Ja wiem, że kobitki, że dół tabeli, że przebijanka, trzepak, czy co tam sobie uważacie. Ale Wanio mógłby go poprawić. Gdyby tylko wiedział...
A Wanio się zna?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: lipton »

Następnym razem napiszę wielkimi literami I-R-O-N-I-A i wkleję strzałkę 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

lipton pisze:Następnym razem napiszę wielkimi literami I-R-O-N-I-A i wkleję strzałkę 8-)
Najgorsze jest to, że on nie tylko "nowe nazwiska" myli, ale też nie potrafi przeczytać imienia :) Dla Wanio Valentina Tirozzi jest Waleriją. Julia Piotrowska jest Julitą. Ganszczyk kiedyś była Ganaszczyk, Grajber była Grejber, Gibbemeyer była Gibbamayer. Nie wspominając już o Chinkach, Kenijkach czy Japonkach :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Noworoczny »

phil pisze:Nie wspominając już o Chinkach
No, z Chinkami to w ogóle jest problem, bo nawet znając perfect pisownię transkrypcji ich nazwisk w pinyin, występują kłopoty z właściwą wymową. Np. czołowa chińska skrzydłowa, Hui. Nie wymawiamy jej nazwiska tak, jak kibic Widzewa mówi o ełkaesie, ale hły albo hłej (zależnie od regionu). Ale to wciąż nie wszystko. Język chiński jest językiem tonicznym. Każdą zgłoskę można wymówić na pięć różnych sposobów: z akcentem wznoszącym, opadającym, w dół i górę, stałym, bez akcentu. Słowa też zmieniają znaczenie w zależności od tych akcentów. Np. słowo Ma wymienione w jeden sposób znaczy kupić, a w inny - sprzedać.

Parę wskazówek:
Q wymawiamy jak ć - więc Qiang to nie Kiang, a Ćian' (n nosowe, jak w angielskim)
X to ś - tak że Xi to nie Ksi, lecz Śi
Zh to coś na kształt ż. Zhou to Żoł, albo Żu.
B to p. Np. Bai to Paj.
R to takie pomiędzy er a żet.

Nazwisko Chińczycy podają na początku a imię (imiona) w dalszej kolejności, ale różnica pomiędzy nimi a nami jest taka, że jak przechodzimy z kimś na ty, to my mówimy po imieniu a oni po nazwisku.

Więc gdyby Jan Maria Rokita urodził się w Kraju Środka, koledzy nie mówiliby by do niego Jan, lecz Rokita.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Camillo Marcotti »

lipton pisze:Trwa transmisja meczu KSZO - Pałac, Wójtowicz już co najmniej kilka razy nazwisko SzczygiOł zamienił na SzczygiEł. Ja wiem, że kobitki, że dół tabeli, że przebijanka, trzepak, czy co tam sobie uważacie. Ale Wanio mógłby go poprawić. Gdyby tylko wiedział...
Zważywszy na zapewnie gigantyczny poziom zarówno sportowy, jak i emocje w tym meczu, to się ciesz że Wanio nie zaczął porównywać biustów siatkarek :]
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: lipton »

Camillo Marcotti pisze:Zważywszy na zapewnie gigantyczny poziom zarówno sportowy, jak i emocje w tym meczu, to się ciesz że Wanio nie zaczął porównywać biustów siatkarek :]
Ok, poziom sportowy może faktycznie pozostawiać sporo do życzenia, zwłaszcza dla ludzi oglądających damską siatkówkę tylko przy okazji telewizyjnych transmisji, ale skoro wymagamy wysokiego poziomu od siatkarek (które nota bene grają swojego maksa - po prostu umiejętności nie pozwalają im na więcej), to powinniśmy też wymagać tego od komentatorów.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: krzysiu »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65101,1 ... n=FB_Sport będzie powiększenie Ligi prawdopodobnie u kobiet
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: lipton »

Ciekawe kogo wybiorą i jakie kryterium zastosują przy wyborze i czy kogoś wyrzucą.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Camillo Marcotti »

lipton pisze: Ok, poziom sportowy może faktycznie pozostawiać sporo do życzenia, zwłaszcza dla ludzi oglądających damską siatkówkę tylko przy okazji telewizyjnych transmisji, ale skoro wymagamy wysokiego poziomu od siatkarek (które nota bene grają swojego maksa - po prostu umiejętności nie pozwalają im na więcej), to powinniśmy też wymagać tego od komentatorów.
Nie mówię, że komentatorzy nie powinni prezentować poziomu, tak tylko mi się nasunęło spostrzeżenie takie, bo pamiętam jakiś mecz KMŚ, w którym przy wyższym wyniku Wanio zaczął opowiadać, że w Katarze po galerii można łódką pływać :D więc zaprezentowany przeze mnie przykład, w przypadku tego człowieka w ogóle by mnie nie zdziwił.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

lipton pisze:Ciekawe kogo wybiorą i jakie kryterium zastosują przy wyborze i czy kogoś wyrzucą.
Na razie 4 ostatnie drużyny są "zagrożone". Żadna z nich do tej pory nie wygrała 5 meczów w fazie zasadniczej (a taki jest jeden z wymogów). Pałac do sezonu 2015/16 został dopuszczony warunkowo, a zanosi się na to, że po raz kolejny zajmie ostatnie lub przedostatnie miejsce. Sądzę, że jeżeli już ktoś spadnie z Orlen Ligi to Pałac (chociaż za wszelką cenę niektórzy będą chcieli go uratować). Najłatwiej pewnie będzie "wykopać" KSZO, które nie może znaleźć sobie nawet sponsora tytularnego.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: lipton »

A kto w zamian? Wpuszczą wszystkie 4 i powiększą do 14 czy wybiorą 2?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”