Sezon 2016/17

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: madlark »

Joanna Wołosz:
Wszyscy myśleli, że odpadniemy z tej fazy play-off albo przynajmniej w Rzeszowie będzie ciężko.
Co ona bierze? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

KSZO zagra w barażu o Orlen Ligę z Wisłą Warszawa.

Joanna Staniucha-Szczurek i Lena Dziękiewicz kończą kariery.

Dąbrowa to kolejny zespół, który będzie stawiać na młode.
Założenie jest takie, że chcemy oprzeć zespół na młodych, obiecujących dziewczynach, które już są ograne na szczeblu Orlen Ligowym, ale w tym w wypadku nie zawężamy pola. Pewnym novum w naszym wypadku będzie fakt, że będziemy wiązać się z zawodniczkami na minimum dwa, może trzy lata, żeby uniknąć nadmiernego rotowania składem i bazować w przyszłość na ogranych siatkarkach. Chcemy dać młodzieży szansę na ogranie się w Orlen Lidze, by nabrała doświadczenia i sportowej wartości.

źródło: sportowe fakty pl
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Legionovia utrzymała się w lidze, ale przed dziewczynami dopiero najważniejsze mecze sezonu (Młoda Liga) :] Widzę, że do rozgrywek zgłosili nawet Chojnacką i Korabiec. Czyli mogą zagrać prawie takim samym składem jak w OL (poza Eweliną Mikołajewską).

Sopot zakończył rozgrywki na 9 miejscu, a Muszynianka na 10.

W wywiadzie dla pewnego portalu prezes dąbrowskiego klubu mówi, że chciałby aby Magdalena Śliwa pozostała w klubie jako trener.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: krzysiu »

Każdy będzie grał młodymi, czyli niepotrzebna będzie Młoda Liga :D
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Nie wiadomo czy będzie Młoda Liga w przyszłym sezonie. Podobno pojawił się pomysł, żeby zlikwidować ML, bo niewiele zespołów spoza Orlen i Plus Ligi zgłosiło się do rozgrywek U-23.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Dzisiaj mamy oświadczenie prezesa KSZO, a w nim:
Skoro czas na podsumowania, to w tym miejscu muszę przypomnieć, że sytuacja finansowa i organizacyjna klubu przed sezonem była dramatyczna - wysokie zadłużenie klubu i utrata płynności finansowej, groziły nieprzystąpieniem do rozgrywek. Dzięki staraniom wielu ludzi, wdrożeniu programu naprawczego i przekonaniem władz ligi o naszej zdolności organizacyjno-finansowej, otrzymaliśmy zgodę na udział w rozgrywkach sezonu 2016/17.
A ja głupi myślałem, że decydują suche liczby i albo spełniasz warunki, albo nie. Okazuje się, że władze ligi można przekonać i tyle było z tej licencji.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Tak samo było wcześniej z Bydgoszczą po sezonie 14/15, gdzie do Orlen Ligi nie wpuszczono Sulechowa. Jeszcze później na twitterze Składowski chwalił Pałac, że zajmują 4 miejsce w tabeli (było tak przez moment w tym sezonie), pisząc że na efekty każdej trzeba czekać...
Wydaje mi się, że PLPS będzie starała się zrobić wszystko by KSZO zostało w lidze. W końcu prezes Kasprzyk jest z Ostrowca :]

Polecam wywiad z prezesem Bąkiem na stronie Orlen Ligi. Jest kilka zabawnych rzeczy.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Bąk faktycznie w formie :) Debeściak jakich mało...
Swoja droga szkoda troche że KSZO nie dało rady wygrać jeszcze jednego secika... Już ostrzyłem sobie apetyt na spotkanie w/w Debeściaka i prezesa Wisły W-wa :D Obaj wyjatkowo nie darzą sie sympatią i iskry latałyby chyba na każdym meczu :D

A poważniej to w KSZO niezłe bagno- wszyscy warczą na wszystkich. Może dla zdrowia bedzie jak dostana łomot od Wisły i beda się ogarniać w 1 lidze to wyjdzie im na korzyść. Warszawa gra naprawdę fajną szybka siatkówke i wierzę że dadzą rade odprawić Ostrowiec. Jednoczesnie cały czas mam nadzieję że jesli nie w przyszłym to w kolejnych sezonach włodarze ligi powróca do sprawdzonej i bardzo sprawiedliwej wg. mnie formuły że mistrz 1 ligi automatycznie awansuje (a ostatnia druzyna OL automatycznie spada- wtedy mamy jednoczesnie nagrodę i karę) a vice mistrz i przedostatnia z OL grają baraż. A tak mamy sytuację że na dzień dzisiejszy Bąku sie smieje wszystkim w nos, ze kolejny sezona gra za frajer i nikt go nie ruszy.. i równie dobrze mógłby w całym sezonie przegrać wszystko 0:3 a tylko wygrać dwa ostatnie mecze (lub mecz i złoty set- czyli na dobrą sprawę 4 sety na cały sezon) to po co ma mieć w druzynie jakieś doświadczone zawodniczki? a że dogadał sie jeszcze z JN że ten bedzie powoływał z Legionovii nawet sprzataczki to jest kryty że robi dobra robote dla kadry. Nie wspomne że jego wspólnik JN z drugiej strony asekuruje się że ON pracuje dla długofalowego dobra kadry, i dlatego powołuje same młode. Czyli raczka rączke myje, a kto nie ogarniety to łyka to bez popitki...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Artek1967 pisze: mistrz 1 ligi automatycznie awansuje (a ostatnia druzyna OL automatycznie spada- wtedy mamy jednoczesnie nagrodę i karę) a vice mistrz i przedostatnia z OL grają baraż. A tak mamy sytuację że na dzień dzisiejszy Bąku sie smieje wszystkim w nos, ze kolejny sezona gra za frajer i nikt go nie ruszy..
W takiej sytuacji Orlen Liga nie byłaby, jak to powiedział prezes Bąk "stabilna i elitarna" :D
Z jednej strony mówi, że zawodniczki nie powinny rozmyślać o kolejny sezonie w czasie trwania rozgrywek, a chwilę później mówi, że już od dawna są po rozmowach z Wawrzyniak, że nie zostanie w Legionovie :D
Ale to nie temat o prezesie. I zgadzam się z tobą, Artek, w 100%. Ligę należy zmniejszyć do 10 zespołów (niestety, taka jest prawda), przywrócić pełen system play-off oraz bezpośrednie awanse i spadki.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: krzysiu »

jak ty chcesz zmniejszać ligę jak jest taka wspaniała,że w półfinale rozgrywek drużyna niby dobra potrafi przegrać do 9 :]
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Właśnie te określenia mnie ciut poruszyły. Co znaczy "stabilna"? Wg pana B. to chyba znaczy ze ma zagwarantowaną grę w tej lidze bez wzgledu na wynik. Ja natomiast rozumiałbym to jako "stabilny poziom sportowy" czyli jesteś słaby to spadasz, i dajesz miejsce lepszemu (sportowo) ale jak sie poprawisz to zawsze mozesz awansować.
A "elitarna" to chyba sie komus , wiadomo komu, coś we łbie popier.... ło. Elitarne to mogą byc rozgrywki Ligi Mistrzów (-yń) a nie jakakolwiek liga krajowa. Mitoman i tyle.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:Właśnie te określenia mnie ciut poruszyły. Co znaczy "stabilna"? Wg pana B. to chyba znaczy ze ma zagwarantowaną grę w tej lidze bez wzgledu na wynik.
Chyba ten sposób pan Bąk to rozumie. Stabilna, czyli ten sam skład bez względu na wszystko :D
W tej rozmowie jest kilka innych ciekawych rzeczy, które można łatwo zweryfikować np. to że Skiba zagrała 2-3 mecze w sezonie. Ja naliczyłem 9 :D

Ponadto, KSZO jest niezadowolone z faktu, że zajęło ostatnie miejsce. O tę sytuację obwiniają Chemika i Atom :D
I nie wiem co kombinuje PLPS, ale wyznaczyli dzisiaj terminy spotkań KSZO i ich przeciwnikiem będzie "drużyna z 1 ligi" (ale niekoniecznie Wisła Warszawa, bo gdyby była to Wisła to wpisaliby nazwę do pliku, prawda?) :D
Kolejnym problemem KSZO jest fakt, że ich libero musi w maju stawić się na zgrupowanie reprezentacji Białorusi, a bez niej nie chcą grać.

Prezes Dąbrowy Górniczej:
Rozmowy z nowymi zawodniczkami się toczą, ale mamy umowę z prezesami klubów, że do końca sezonu nie ujawnimy szczegółów.
Czyli jak widać "pakt" siatkarskiej rodziny działa tak jak "powinien" :]
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

[quote="phil"I nie wiem co kombinuje PLPS, ale wyznaczyli dzisiaj terminy spotkań KSZO i ich przeciwnikiem będzie "drużyna z 1 ligi" (ale niekoniecznie Wisła Warszawa, bo gdyby była to Wisła to wpisaliby nazwę do pliku, prawda?) :D[/quote]

Bo jest jeszcze jeden detal w tej całej szopce. Jednym z punktów jakie ma zrobic kandydat z 1 ligi chcacy grać w OL jest audyt. Ten tak zwany audyt, nie do końca sprecyzowany czego miałby dotyczyć, jest kolejnym punktem do wypełnienia przez kandydata. Kiedy taka rzecz miałaby sie odbyć??? teraz? jutro? po barażach? nie zostało sprecyzowane... Pisze "taka rzecz" bo tak naprawdę nie wiem kto to prawnie powinien zrobić ? ktoś profesjonalnie zajmujacy sie audytem typu Deloitte · ‎PwC · ‎KPMG · ‎Ernst & Young? Czy Pan Heniek? Poza tym taki profesjonalny audyt nie robi się w godzinę :) zeby w tym wypadku zdążyć PRZED barażami..
no i tu dochodzimy do kolejnej przeszkody, o której otwarcie mówi prezes Wisły, jakie sa warunki tego audytu i JAK przeszły go niektóre zespoły w OL w kończącym sie sezonie. :D moze byc jeszcze baaardzo głośno w tej hecy..

Kolejna sprawa to CZAS. Z tym za chwile również moze być krótko. Bo niby kto ma grać w takim barażu jakby np. Wisła nie przeszła audytu? Lub do niego po prostu nie przystapiła. Ma grać Proxima? Zapewne będzie mocno zaskoczona bo z tego co wiem dziewczyny maja chwile wolnego, a nie trenuja Mikasami po dwa razy dziennie :) O audycie też chyba nie słyszeli... jeszcze. Joker Świecie nawet nie wyraził checi awansu do OL. Wyraziła go czwarta na koniec Wieliczka ale... patrz powyżej o Proximie. Cyrk Panie.. Cyrk :)

Okaze sie że nie ma kto grać z KSZO i pozostaje bez zmian w OL. To dopiero będzie numer :D Przy czym wg mnie całkiem prawdopodobny, ale chciałbym sie mylic.

Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, jeśli w nim jestem, i powyższe fakty przedstawiam przekręcone, niepełne lub brak w nich logiki.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Zaczyna się gra z Wisłą Warszawa :(

Jeśli zwycięzca I ligi nie zagra w barażu z powodu braku licencji to ja już nie mam żadnych pytań, bo wiadomo, po tym oświadczeniu prezesa KSZO, że te warunki są mocno naciągane.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: krzysiu »

Przecież to było pewne ;) czego się spodziewałeś
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

To już się dzieje.
Warunki finansowania Wisły są nie do końca znane? Dobry argument :] Lepiej zostawić w lidze zadłużone KSZO.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Gdzieś doczytałem że audyt przeprowadza Deloitle, to sam dałem sobie odpowiedź na jedno z pytań ;)

no i robi sie coraz ciekawiej ... he he
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Wczoraj Składowski mówił, że audyt w Wisle potrwa do końca tygodnia, a dzisiaj widzę, że KSZO zagra Wisłą w barażach. Nie wiem czy to świadczy o tym, że wszystko jest w porządku. Czy sytuacja jest rozwojowa i nawet w przypadku wygranej Wisła może nie wejść do ligi :D

W dodatku na prośbę KSZO baraże zostały przyspieszone i rozpoczną się 22 kwietnia.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Wypowiedź prezesa Wisły Warszawa dla Sportowe Fakty:
- Nie będziemy mieli kłopotów ze spełnieniem wszystkich tych wymagań. Hala Arena Ursynów spełnia warunki, postaramy się także zapewnić 1500 osób na meczu. Jesteśmy jednym z niewielu klubów w kraju, który nigdy nie zalegał z wypłatami. Warto przypomnieć, że w naszym zespole są dwie zawodniczki, które wciąż czekają na pensje od klubów z Orlen Ligi za sezon 2014/2015. Te kluby nie mają jednak problemów z licencją - zaznaczył.

Kulikowski odniósł się także do samego zapisu dotyczącego zapewnienia frekwencji na poziomie 1500 widzów, który ponad połowa klubów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej nie spełnia.

Jest też taki klub w najwyższej klasie rozgrywkowej, który nie posiada hali z taką widownią - dodaje - W sezonie 2015/2016 średnia widzów na większości meczów wyniosła 500-600 osób, a w obecnym na pewno niewiele więcej. Tym bardziej, że i tak z tego co wiem ta liczba jest nieco zawyżana - twierdzi prezes stołecznego klubu.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

Kasia Nadziałek i Asia Sobczak z Piły
Wiadomo
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

One chyba nawet wygrały w sądzie przeciwko PTPSowi. Jak Marzena Wilczyńska. Sprawę do sądu chciały też złożyć N. Krawulska i V. Skorupka, ale nie wiem jak to się skończyło.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

1500 osób na meczu to chyba że wprowadzą obowiązkowe mecze do oglądania w warszawskich szkołach. Nawet na meczach finałowych Wisły z Proxima nie było chyba więcej jak 100-150 osób, z czego połowa to rodziny zawodniczek i działacze, to ciekawi mnie jak to się zwiększy dziesięciokrotnie... kilkaset osób to ogląda ligowe mecze chłopaków z Politechniki. Jedynie jak jest mecz z np. Skrą to wtedy jest troche wiecej ludzi, tak że na Torwar mecz sie przenosi. 1500 osób na meczu siatki kobiecej? Takie rzeczy to tylko na derbach w mieście Łodzi :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Tylko, że na mecz I ligi może przyjść 200 czy 250 osób, bo na więcej osób trzeba mieć specjalne pozwolenie o imprezie masowej.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

Od 300 w górę
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Dzięki Jiroux za poprawienie :)

Wisła dostała oficjalne pismo, że została dopuszczona do meczów barażowych z KSZO.
Pinarello
Posty: 115
Rejestracja: 3 gru 2016, o 23:09
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Pinarello »

[ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, o 19:11 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przenieś swoje pytanie na forum religijne
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Bazinga »

tymczasem w finale Pato Ligi, Chemik bije jakas anonimowa druzyne z 3eciej ligi amatorskiej ktora dziwnym trafem znalazla sie w finale 25-14 w pierwszym secie. Druzyna przeciwna chyba pierwszy raz gra w siatkowke halowa, do tej pory zajmowala sie glownie graniem w polo.

e
poczatek drugiego seta "prawie" wyrownany. po rozegraniu 8 akcji wynik na tablicy 8-0 dla chemika. po hali chodza sluchy ze druzyna z lodzi byla pewna iz w siatkowke gra sie pilka lekarska i z takim sprzetem przygotowala sie do meczow finalowych. ten blad w przygotowaniach jak widac duzo kosztuje.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, o 20:09 przez Bazinga, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Michal5 »

0:8 w drugim, piękny finał :D
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2016/17

Post autor: TommyLeeJones »

Cóż to był za mecz! No może nie do końca... Ale na żywo widziałem, tak jak parę tysięcy ludzi. Jak zwykle gdy widzę mecz na żywo, notuję w głowie strasznie mało ale:
- w pierwszych piłkach łodzianki były tak sparaliżowane, że stały w miejscu między kolejnymi serwisami Chemika niczym posągi
- Kaja Grobelna została przekupiona i grała dla Polic
- w Łodzi grała Heike Beier, momentami Grajber i Maj
- Chemik był w każdym elemencie o klasę lepszy, Veljković widziałem pierwszy raz na żywo i jeszcze nie wiem czemu siedzi w Polsce z takim atakiem.
- atmosfera deczko piknikowa ale Budowlane nie mają jeszcze marki czy tradycji, Atlas Arena nie nadaje się na siatkówkę i sam mecz odbierał chęci do dopingu
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: krzysiu »

Siedzi w Polsce bo jej wybrankiem jest podobno Lisinac
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”