Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: Ted »

Dzisiaj zaczynamy 11. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. I co tu mamy? Na dzień dobry AZS AWF Poznań gra z Dąbrową Górniczą. Mecz o tyle ciekawy, że możemy go rozpatrywać z tych w kategorii za sześć punktów, tym bardziej, że stawka meczu bardzo wysoka. Nie mniej ciekawie może być w Bydgoszczy, nowy - stary trener poprowadzi zespół w meczu ze Stalą, która trzeba przyznać była w zeszłym tygodniu o krok od sprawienia niespodzianki. Muszę się powtórzyć - bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów. W niedzielę szlagier kolejki Farmutil gra u siebie z Winiarami Kalisz. Rozwodzić się nad tym meczem nie będę ;) W Muszynie mecz powinien zakończyć się zwycięstwem miejscowych, ale ... No własnie, wczoraj Mineralki grały zaległe spotkanie z AZSem Białystok - można powiedzieć, że było 3:0 więc się specjalnie (z wyjątkiem III seta) nie zmęczyły, ale jeśli dołożymy do tego grypę zołądkową, z która zmagał się zespół na poczatku tygodnia, to zwycięstwo wcale takie oczywiste nie musi być.
I na koniec zostawiłem sobie mecz lidera a outsaiderem ligi. Aluprof bez Mileny, AZS z Olgą i Kasią - mimo wszytsko stawiam na zwycięstwo bielszczanek.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: jasson »

Ciekawa kolejka się zapowiada...
Dziś Poznań wygrał z Dąbrową, choć... Mecz nie stał na wielkim poziomie. Warto zauważyć że Dąbrowa grała składem pierwszoligowym, na zmiany wchodziła Cabajewska i Czerwińska ale niczego nie pokazały. Dziwne więc że Poznań sie męczył i gdyby nie błąd sędziego to zamiast 1:1 byłoby 2:0 dla MKS. Dąbrowa ma problemy z kontuzjami i ciężki kalendarz więc tu przewiduję problemy. Poznań natomiast praktycznie zapewnił sobie utrzymanie - ma już 15 punktów. W ub. sezonie 16pkt a dwa lata temu chyba 14pkt dawały awans do ósemki. Ciężko kogoś wyróżnić w ekipie z Poznania. Liderka Frąckowiak grała na słabiutkiej skuteczności a większośc piłek i tak szła na "lewe". Ale kto teraz o tym pamięta...
Mecz kolejki to pojedynek Farmutilu i Winiar. Kto szybciej zapomniał o porażce w Lidze Mistrzów ten wygra, typuję że będa to Winiary choć w Holandii zagrały słabiutko. Farmutil jeśli nie wygra - na stałe usiądzie na miejcu czwartym. Typ: 2:3.
Aluprof w trzech setach pogoni Białystok. Co prawda nie zagra Sadurek ale druga rozgrywająca Kaczmar już tydzień temu sobie poradziła w trudniejszym meczu w Mielcu. AZS Pronar punktów musi szukać gdzie indziej... Typ: 3:0.
Muszynianka - Gedania. Gospodynie mają szansę na drugie miejsce więc w takich meczach punktów nie moga gubić. Gedania łatwo pokonała Bydgoszcz ale to nie ta sama drużyna co kiedyś więc jutro będzie cięzko o jakąkolwiek zdobycz.typ: 3:0.
Centrostal - Stal. Który to już mecz bydgoszczanek o "sześć" punktów... Myślę, że ostatni. Jak tym razem Centrostal nie wygra to może zacząc przygotowywac się do baraży. Mielec ostatnio też nie zachwyca ale jest w lepszej sytuacji i dwa punkty weźmie w ciemno. Typ: 2:3.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: szyderca »

W Poznaniu też brakowało Małgosi Cieśli a to spore osłabienie dla tego zespołu. Z tym błędem sędziego polemizowałabym. W perspektywie całego meczu to AZS był lepszy. Ciekawie zrobiło się w czwartym secie, ciekawe co by się działo gdyby pogoń ruszyła kilka akcji wcześniej :) No i czuło się, że kiedy Karolinę złapało kolano, nagle coś siadła gra dąbrowianek. Cabajewska... No cóż... Grała tak se, że tak się wyrażę. W czwartym secie pod wrażeniem jestem Ani Marcina Wiki, podobała mi się jako środkowa. W Poznaniu... brawa Ola brawa Asia. Poznań dalej walczy o 5 miejsce w play-off.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: jasson »

Błąd był ewidentny co pokazywały powtórki i co podkreślali komentartorzy. Gdyby Dąbrowa wygrała tego seta to Poznań mógłby się już nie podnieść. I wtedy mówilibysmy że to Dąbrowa w perspektywie meczu była lepsza:)
Po kontuzji Pazderskiej było wiadomo że jest po meczu. Z jedną środkową się nie da wygrać - blok jeszcze był ale już bez ataku. Jak zwykle MKS zagrał ambitnie ale tym razem na nic to nie wystarczyło.
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: lolexxx488-myslenice »

Typy na pozostałe mecze :

Muszynianka - Gedania 3:1
Centrostal - Mielec 2:3
Bielsko - Białystok 3:1
Piła - Winiary 1:3
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: szyderca »

A mozesz przypomniec o jaka sytuacje chodzilo, bo coś nie potrafię sobie tego przypomnieć. Też zauważyłam, że dąbrowianki są mistrzyniami przegrywania w pięknym stylu. A już za tydzień do Zagłębia przyjeżdża Farmutil i z taką grą i tymi kłopotami kadrowymi nie ma wątpliowści kto zdobędzie komplet punktów.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: mAt »

Ja odpowiem za niego.

Set drugi, stan 24-23 dla AZS-u. Frąckowiak atakuje w aut, sędzie pokazuje pole.

Owszem nie grała Cieśla, ale akurat nie uważam żeby było to jakieś osłabienie. Nie oceniam tu umiejętności, tylko kadrę AZS-u. Jest przecież Gomułka, która wg mnie gra na tym samym poziomie. Wczoraj zdobyła 14 punktów więc nie ma mowy o osłabieniu. Nie ma też mowy o porównywaniu kto był bardziej osłabiony, bo granie z jedną środkową w meczu do łatwych zadań nie należy.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: jasson »

szyderca pisze:Z tym błędem sędziego polemizowałabym.
10 godzin później...
szyderca pisze:A mozesz przypomniec o jaka sytuacje chodzilo, bo coś nie potrafię sobie tego przypomnieć.
???

Odpowiedział mAt...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: evija »

Jak tam wrażenia po derbach Wielkopolski...?

ale to był mecz... straszny pojedynek ;) pierwsze 4 rundy to wzajemne bokserskie okładanie się ;) w 3 rundzie Kalisz był już doliczony na deskach do 8, ale wstał i w 4 rundzie przechylił szalę na swoja korzyść, wyrównując stan punktowy u sędziów. W 5 rundzie obaj zmęczeni bokserzy toczyli wyrównaną walkę, a gdy pod koniec Kalisz osiągnął już lekką przewagę, jego główne oręże ataku uległo kontuzji, twardy jednak zawodnik z tego Kalisza i wygrał z Piłą, której zabrakło jaj by skończyć kontuzjowanego rywala ;)

To tak trochę po boksersku... nie wszystko da się przenieść na siatkówkę (boks sport indywidualny, a siatkówka drużynowa, ale generalnie Ania Barańska dla drużyny z Kalisza takim głównym orężem ataku jest ;) ) mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi ;)

Ciężki był to psychologicznie mecz dla zawodniczek, nie stał na wysokim poziomie, ale był wyniszczający ze względu na te wysokie przewagi jednej czy drugiej drużyny.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: Ted »

Spodziewałem się bardziej zaciętej rywalizacji, a tak emocje były i to do końca - z tym, że dopiero po tie-breaku. Mecz mnie nie zachwycił, co prawda nie posiadam statystyk, ale przesadnie zaryzykowałbym stwierdzenie, że zespoły częsciej zdobywały punkty po błędzie przeciwniczej niż po własnych atakach. A schodząc z chmur... wielkie brawa dla pilskiego bloku.
Zwróciłbym uwagę, że dzisiejszy mecz pokazał co dla zespołu z Kalisza oznacza brak Agaty Sawickiej.

Tymczasem ostrzę sobie ząbki na dzisiejsze spotkanie z cyklu o kolejne sześć punktów czyli Centrostal podejmuje Stal ;)
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: evija »

Tymczasem ostrzę sobie ząbki na dzisiejsze spotkanie z cyklu o kolejne sześć punktów czyli Centrostal podejmuje Stal ;)
Takie trochę prawie jak derby, bo Stalowe ;)
Nie chcę myśleć co będzie "po", jeśli przegramy... sytuacja jest chyba już dramatyczna, więc nie ma rady, trzeba wygrać bez straty punktu. Stać je na to, naprawdę. Tylko ile razy już miało wszystko "zagrać", a nie zagrało :(... staram się być dobrej myśli, ale to takie be or not to be. Wynik oczywiście otwarty w obie strony, nie sądzę by był to ładny mecz. Pałacanki pewnie i tak są wystarczająco zdenerwowane swoją "passą" porażek, a to działa na korzyść Mielca, którego dziewczyny są jednak pod ciut mniejszą presją. Stawiam ( z urzędu, wiary i potrzeby ) na 3:1 lub 3:0 dla moich Pałacanek.


-----
and the Oscar goes to... ( co mnie podkusiło by oglądać :D )
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - 11. kolejka

Post autor: jasson »

W końcu Pałac pokazał swoje niemałe możliwości. Jednak bardzie zaskoczyła mnie postawa Mielca. Zagrały po prostu fatalnie. Ostatnie mecze w wykonaniu zespołu trenera Murdzy są tragiczne. Kompletnie szwankuje przyjęcie, skrzydłowe nie kończą ataków, brakuje punktów z zagrywki i bloku. Jak dalej pójdzie to Mielec wyląduje poza ósemką. Moim zdaniem lepiej w tej chwili prezentuje się nawet Białystok. Czy ta wygrana to przebudzenie bydgoszczanek?
Po zwycięstwie z Dąbrową trochę spokoju zapewnił sobie Poznań. Siatkarki MKS są w coraz trudniejszej sytuacji a do tego skład się robi coraz węższy...
W meczu na szczycie zamiat hitu był kit ale oba zepoły myślały chyba o przegranych meczach w LM. Szczególnie dotyczy to Winiar w trzecim secie - mistrzowi Polski taka postawa nie przystoi. Ale za wygraną gratuluję.
Z większymi niż się wydawało problemami wygrały swoje mecze Muszyna i Bielsko. Szczególnie grający pół meczu bez rozgrywających Aluprof mógł stracić punkty ale AZS Białystok nie potrafił wykorzystać nawet tego...
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”