Sezon 2007/08 - 13. kolejka

Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Sezon 2007/08 - 13. kolejka

Post autor: Ted »

Ciekawa będzie 13. kolejka LSK. Bezapelacyjny szlagier kolejki zapowiada się w Bielsku-Białej, gdzie Aluprof gra z Farmutilem. Nie mniej ciekawe zapowiadają się pojedynki w Gdańsku i Poznaniu. Ciekaw jestem jak po przygodzie w Mielcu zagrają "Mineralne"? Z doniesień prasowych można wyczytać, że do meczu z AZS-em podchodzą z respektem. I na koniec zostawiłem mecz "nowego" Centrostalu z Winiarami. Celowo napisałem "nowego" bo z nowym-starym trenerem, poza tym zespół w końcu przełamał złą passę.
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - 13. kolejka

Post autor: lolexxx488-myslenice »

Pozwolę sobie zapowiedzieć i obstawić spotkania.
Aluprof Bielsko-Biała - Farmutil Piła 1:3
W dwóch ostatnich spotkaniach Bielsko grało praktycznie z rozgrywającymi na "włosku". W meczu z Białymstokiem, tylko słaba gra akademiczek. Prowadziły 17:11 w drugim secie i przegrały. Mogły wygrać to spotkanie. Z Kaliszem zagrały słabo.
Centrostal Bydgoszcz - Winiary Kalisz 1:3
Winiary bez Ani Barańskiej i Agaty Sawickiej powinny sobie poradzić z Centrostalem, chociaż ten miał przebłysk formy 3:0 z mielcem.
AZS AWF Poznań - Stal Mielec 2:3
Mielec gra w kratkę. Przegrana w beznadziejnym stylu w Bydgoszczy, a po chwili zwyciestwo z Muszynianką. Z dobrej strony pokazała się Koleva. Będzie ciekawie w Poznaniu.
Gedania Gdańsk - MKS Dąbrowa Górnicza 3:2
Znów ciekawy pojedynek. Dąbrowa musi zdobywać punkty, bo Centrostal niedługo może ich wyprzedzić. Gdańsk jednak jest w formie.
AZS Białystok - Muszynianka Muszyna 1:3
W ostatniej kolejce Muszyna wygrała gładko z Białymstokiem. Jednak osłabione brakiem Oli Przybysz już mogą tak łatwo sobie nie poradzić.
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

13 kolejka - podsumowanie

Post autor: lolexxx488-myslenice »

To była ciekawa kolejka...

BKS Aluprof - Farmutil Piła 2:3 (23:25, 25:27, 25:23, 25:10, 11:15)
Wydawało się, po dwóch setach, że to Farmutil zgarnie 3 punkty z Bielska-Białej. Po 4 setach byłem pewny, ze to Bielsko wygra. Duzo nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Gedania - MMKS Dąbrowa 3:2 (16:25, 25:13, 27:25, 19:25, 19:17)
To spotkanie Dąbrowa miała w kieszeni. W trzeciej partii prowadziły, w tie-breaku również.

Centrostal - Winiary Kalisz 3:0 (25:22, 25:22, 25:19)
Gdy zobaczyłem ten wynik myślałem że to pomyłka. Zdaje się, że Centrostal zaczyna się "budzic".
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: 13 kolejka - podsumowanie

Post autor: evija »

wypowiedzi pana Krzyżanowskiego ( http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.24254 ) , baaardzo miłe doprawdy, jak ma tak gadać,to niech zamilknie... mocni mają być mocni... tere fere... żeby liga była mocna, to powinno być tak, że każdy może wygrać z każdym, co powoli, powoli staje się coraz powrzechniejsze w naszej LSK.

Ja naturalnie się cieszę, super zwycięstwo, a Kaliszanki chyba myślały, że się samo wygra... nie wygrało się.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: 13 kolejka - podsumowanie

Post autor: jasson »

Ciekawa i wyrównana kolejka. Największa niespodzianka to oczywiście zwycięstwo Centrostalu nad Winiarami. Rozumiem, że kaliszanki zagrały bez Spalowej i Sawickiej ale kilka tygodni temu pisałem że słaba ławka jest problemem Winiar i szybko mnie wyprostowano... Centrostal chyba się obudził z zimowego letargu i jeśli wygra w Białymstoku to spokojnie będzie mógł kończyć ligę.
W meczu kolejki znowu dużo emocji. Piła znów na przekór wszystkim zrobiła niespodziankę i ograła na wyjeździe Aluprof. Żal teraz straconych 3 punktów w Białymstoku bo Farmutil miałby szansę na wyższe miejsce... A bielszczanki wpadły w mały dołek, choć jeśli za tydzień wygrają w Dąbrowie to nikt o tym nie będzie pamiętał.
Gedania długo się biła z Dąbrową ale w końcu wygrała. Kolejna porażka MKS-u stawia ten zespół w bardzo ciężkiej sytuacji. Prorokowałem to po pierwszej rundzie bo w drugiej zespół ten ma ciężki kalendarz...
Muszyna poradziła sobie w Białymstoku więc nie ma o czym pisać.
A w dzisiejszym meczu znowu emocje. Poznań wygrywając z Mielcem jest praktycznie pewny awansu. 17 punktów zazwyczaj dawało utrzymanie. Mielec musi jeszcze walczyć ale wystarczy że wygra z Dąbrową za trzy punkty i będzie spokojny. Ciekawe że w meczu tym każda wchodząca poznanianka dawała dobrą zmianę. Cały mecz grała tylko Frąckowiak choć koejny raz zawiodła szczególnie w przyjęciu i obronie. Swoją drogą zawodniczka ta na boisku ma taką minę jakby ktoś jej kazał grać za karę... Mielec miał słabszą ławkę więc znowu nie wygrał na wyjeździe...
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 13 kolejka - podsumowanie

Post autor: mAt »

Ty pisałeś o terminarzu Dąbrowy? Myślałem, że ja przy okazji 8. kolejki. :)

Dlaczego twierdzisz, że jeden wygrany mecz Mielca da mu play-offy? Myślę, że w tej sytuacji (teoretycznie tylko Białystok zagra w barażach) jeszcze prawie każdy zespół z miejsc 5-9 może nie czuć się pewny. Może te dwa punkty przewagi Poznania nad Gdańskiem dają mu jakiś komfort, ale z kolei Poznań ma najgorszy terminarz. Będzie miał jeszcze wyjazd do Białego i kończyć będzie sezon w Bydgoszczy (może być to bardzo ważny mecz dla obu zespołów).

Tak więc, poczekajmy jeszcze z wyrokowaniem co komu daje jedna czy dwie wygrane.

Co do meczu w Gdańsku. Nie zagrała z powodu kontuzji Skowrońska, która jest najlepszą punktującą ligi. W związku z tym na lewych skrzydłach grały u nas dwie juniorki (Nuszel i Kaliszuk), a mimo to udało się ograć D.G., która już przez wielu ludzi (nawet tutaj) była uznawana za pewniaka do utrzymania.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: 13 kolejka - podsumowanie

Post autor: jasson »

Chodziło mi o to że jeśli Mielec wygra z Dąbrową za 3 punkty a Bydgoszcz w Białymtoku również za 3 punkty to MKS i AZS B. stracą kontakt z ósmą lokatą a tak naprawdę nie będą miały gdzie tego odrobić. No chyba że nadal będziemy mieć sensacje typu Mielec - Muszyna czy Centrostal - Winiary. W co wątpię...
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”