Transfery sezon 2020/2021!

phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Monika Ptak zostaje w Kaliszu na kolejny sezon.
http://mks-kalisz.pl/volleyball/czolowa ... jny-sezon/
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: titerlitury »

phil pisze:Monika Ptak zostaje w Kaliszu na kolejny sezon.
http://mks-kalisz.pl/volleyball/czolowa ... jny-sezon/
Mała niespodzianka jednak w kontekście Rzeszowa. Kto w takim razie do Developresu ???
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: rzr »

Ewentualnie myślałem nad Freyą Aelbrecht bo nie tak dawno była w Rzeszowie i bodajże od tamtego momentu dość długo siedziała w Polsce ale po szybkim sprawdzeniu znalazłem newsa że podpisała w Perugii. Tak na dobrą sprawę to Developres ma jeszcze jedno miejsce dla zagranicznej środkowej w szóstce - oczywiście przy założeniu, że to Rasińska będzie w wyjściowym składzie.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: okon »

Rzeszów środek ma ok.Tam przydałaby się mocna przyjmująca,bo jak ma grac ta Fidon w podstawie to kiepsko.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Tak, Aelbrecht podpisała już kontrakt w Perugii.
Wydaje mi się, że Developres nie szuka środkowej do szóstki, a raczej tę czwartą do uzupełnienia składu. Na rynku jest jeszcze kilka wolnych/nieogłoszonych nigdzie zawodniczek: Kwiatkowska, Soter, Janicka, Wójcik czy Łozowska. Żadna z nich nie odgrywała znaczącej roli w poprzednim sezonie. Część z nich też pauzowała z powodu kontuzji.

Edit: Tymczasem atakująca Kinga Hatala przenosi się z Wrocławia do greckiego klubu Thetis.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2020, o 19:08 przez phil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: rzr »

No właśnie te środkowe w Developresie to niby ok ale jak się przyjrzy ich grze bliżej to już tak super nie było, można powiedzieć że z trzech elementów atak-blok-zagrywka to sensownie wyglądały tylko dwa ostatnie, zwłaszcza u Efimienko, Witkowska miała więcej dobrych momentów w ataku ale ogólnie mało piłek szło na środek, Polańska i Hawryła były żelaznymi rezerwowymi i po ich wejściu na boisko jakiejś znaczącej zmiany na plus nie było. W ubiegłym sezonie nie przyglądałem się zbyt uważnie Stencel, więc nie mam zdania odnośnie tego jaki wpływ będzie miała na grę, po cichu liczę że jednak będzie więcej ofensywnej gry środkiem.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: okon »

Stencel i Ptak to najlepiej chodzące na jedną nogę środkowe.Był najlepiej punktującymi środkowymi,więc pod względem Rzeszów powinien być mocniejszy.A dla mnie szkoda ,że ta Polańska już jakby odpuściła, bo pod względem ataku to był olbrzymi potencjał niestety nigdy niewykorzystany.
Kliper
Posty: 299
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Kliper »

titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: titerlitury »

rzr - pisałem już o tym, taktyka gry za Micellego nic się nie zmieniła po przyjściu Antigi. Środek konsekwentnie był i jest ostatnią, bardzo ostatnią opcją w Developresie. Nawet w wywiadach niektórych dziewczyn dawało się wyczytać niezadowolenie z tegoż. Znamienne, że więcej środkiem starały się grać wchodzące z ławki (Rabka, Kaczmar) niż nominalnie podstawowe rozgrywające. No i szkoda, nie dość, że potencjalnie wysoka siła ognia dobrych środkowych niewykorzystana, to jeszcze w efekcie uproszczona i czytelna gra w ataku.
Mimo braku Ptak, trzy aktualne środkowe dalej stanowią atut. Faktycznie więc, można poszukać budżetowego uzupełnienia. Z wymienionych przez phila zawodniczek to Kwiatkowska z największą wartością sportową, choć myślę, że dojdzie jakaś dziewczyna po taniości. Szkoda, że nie Kasia Żabińska, ostatnia dziewczyna, która pamięta marsz w górę rzeszowskiej siatkówki żeńskiej, jeszcze od czasów Zelmeru.
elkrike
Posty: 28
Rejestracja: 1 maja 2020, o 16:20
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: elkrike »

https://siatka.org/pokaz/zuzanna-goreck ... dowlanych/
Zuzia Górecka potwierdzona w Budowlanych. Ciekawe czy Perry to jednak plotka czy prawda. Jeśli prawda to ciekaw jestem ,czy Fedusio będzie chciała siedzieć na ławce? Chyba ,że Perry na atak ale nie maja dobrych środkowych chodzących na fasta....
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Sekator »

Jones Perry zaczęła śledzić Budowlanych na Instagramie więc chyba jest to pewny transfer. Z trójki Perry, Fedusio, Górecka moim zdaniem to Górecka ma najbliżej na ławkę. A jest jeszcze młoda Damaske. No i tej Chinki nikt oficjalnie jeszcze nie pożegnał :)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: SevenUP »

Niestety dla Góreckiej, raczej marne szanse na granie, powinna pójść do klubu gdzie będzie w pierwszej 6.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Chudzik coś wspominał ostatnio w Toyi, że rozmawiają ze skrzydłową zza oceanu (Jones-Perry?). Zdradził, że decyzja o tym czy będzie grała na przyjęciu czy ataku zalezy od sztabu szkoleniowego.
Wspomniał też coś o możliwości gry na trzy przyjmujące skrzydłowe.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Kiepski »

Możliwe, że Fedusio będzie grała z Górecką przemiennie. Góreckiej po przesiedzeniu sezonu na ławie przydałoby się regularne granie. Nie wiadomo także kto obok Michalak na ataku i możliwe że Jones Perry czasami będzie grała i w ataku. Budowlani szykują młody skład, najstarsza bodajże Tobiasz w chwili obecnej ma 26 lat.

Przy braku problemów z limitami szkoda że nie została Pencova, bo na chwilę obecną środek Budowlanych kiepsko wyglada.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2020, o 11:00 przez Kiepski, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Kiepski »

Kliper pisze:Janisa Johnson w Radomce!
https://siatka.org/pokaz/amerykanska-pr ... a-radomce/
Może ktoś z użytkowników odnieść się do tego czy Radomka na wymianie Jones Perry na Janisę Johnson wyjdzie na plus czy na minus? Bo dla mnie transfer Jones Perry (choć dużo o niej wcześniej nie wiedziałem) okazał się rewelacyjny.
MuchaLover
Posty: 78
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: MuchaLover »

Kiepski pisze:
Kliper pisze:Janisa Johnson w Radomce!
https://siatka.org/pokaz/amerykanska-pr ... a-radomce/
Może ktoś z użytkowników odnieść się do tego czy Radomka na wymianie Jones Perry na Janisę Johnson wyjdzie na plus czy na minus? Bo dla mnie transfer Jones Perry (choć dużo o niej wcześniej nie wiedziałem) okazał się rewelacyjny.
Można sobie obejrzeć jak Johnson grała w ostatnim sezonie we Francji - na YT są fragmenty meczów w jej wykonaniu. Na pewno jest bardzo skoczna i nadrabia tym braki wzrostu, przyjęcie takie sobie, jak dla mnie Perry>Johnson, ale trzymam kciuki, żeby się odnalazła w naszej lidze :)
Camillo Marcotti

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Camillo Marcotti »

Tak, Zuzia co w poprzednim sezonie była 3 przyjmującą kadry nie przebije się przez młodą Damaske :) idzie się uśmiać na tym forum

Kto normalny zamieniłby ławkę Novary na ławkę średniaka LSK. Już pomijając że Zuza te Fedusie to wciągnie nosem.
elkrike
Posty: 28
Rejestracja: 1 maja 2020, o 16:20
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: elkrike »

Kiepski pisze:
Kliper pisze:Janisa Johnson w Radomce!
https://siatka.org/pokaz/amerykanska-pr ... a-radomce/
Może ktoś z użytkowników odnieść się do tego czy Radomka na wymianie Jones Perry na Janisę Johnson wyjdzie na plus czy na minus? Bo dla mnie transfer Jones Perry (choć dużo o niej wcześniej nie wiedziałem) okazał się rewelacyjny.
Radomka musiała zakontraktować Polkę z górnej półki na którąkolwiek pozycję.Po podpisaniu z Twardowską,Perry z automatu nie mogła przyjść bo leżałoby trochę przyjęcie.Johnson ma bardzo dobre przyjęcie,została najlepiej broniącą ligi francuskiej w zeszłym sezonie i do tego naprawdę nie ma słabego ataku.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: SevenUP »

Camillo Marcotti pisze:Tak, Zuzia co w poprzednim sezonie była 3 przyjmującą kadry nie przebije się przez młodą Damaske :) idzie się uśmiać na tym forum

Kto normalny zamieniłby ławkę Novary na ławkę średniaka LSK. Już pomijając że Zuza te Fedusie to wciągnie nosem.
Co to znaczy 3 przyjmującą kadry? Przecież ona ledwo weszła parę razy na boisko i zaraz schodziła. Jeżeli w Łodzi będzie normalna atakująca, to Górecka jest w kolejce do gry 3 po Jones Perry i Fedusio. Monika grała cały sezon w Bydgoszczy i do tego grała bardzo dobrze. Górecka klaskała w kwadracie więc skąd ten optymizm?
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Por.Columbo »

Camillo Marcotti pisze:Tak, Zuzia co w poprzednim sezonie była 3 przyjmującą kadry nie przebije się przez młodą Damaske :) idzie się uśmiać na tym forum

Kto normalny zamieniłby ławkę Novary na ławkę średniaka LSK. Już pomijając że Zuza te Fedusie to wciągnie nosem.
Fakty są takie, że Górecka z ostatniego sezonu w którym grała, czyli z Legionovii jest słabszą zawodniczką od Fedusio z poprzedniego sezonu z Pałacu. Oczywiście można liczyć na jej mityczny już potencjał i progres jaki zrobiła odbijając na treningach we Włoszech z lepszymi zawodniczkami, lecz póki co są to tylko życzenia, które mogą się spełnić, ale nie muszą.
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: okon »

Prawdopodobnie będą grać na 3 przyjmujące, bo nie sądze,żeby jeszcze wyciągneli jakąś atakująca z wysokiej półki.Jeśli Stenzel zostanie to mogą mieć najlepsze przyjęcie w lidze, więc szkoda ,że środkowe bez większej siły rażenia.
elkrike
Posty: 28
Rejestracja: 1 maja 2020, o 16:20
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: elkrike »

okon pisze:Prawdopodobnie będą grać na 3 przyjmujące, bo nie sądze,żeby jeszcze wyciągneli jakąś atakująca z wysokiej półki.Jeśli Stenzel zostanie to mogą mieć najlepsze przyjęcie w lidze, więc szkoda ,że środkowe bez większej siły rażenia.
Pod warunkiem,że będzie grała Górecka na przyjęciu.
Kliper
Posty: 299
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Kliper »

elkrike pisze:
Kiepski pisze:
Kliper pisze:Janisa Johnson w Radomce!
https://siatka.org/pokaz/amerykanska-pr ... a-radomce/
Może ktoś z użytkowników odnieść się do tego czy Radomka na wymianie Jones Perry na Janisę Johnson wyjdzie na plus czy na minus? Bo dla mnie transfer Jones Perry (choć dużo o niej wcześniej nie wiedziałem) okazał się rewelacyjny.
Radomka musiała zakontraktować Polkę z górnej półki na którąkolwiek pozycję.Po podpisaniu z Twardowską,Perry z automatu nie mogła przyjść bo leżałoby trochę przyjęcie.Johnson ma bardzo dobre przyjęcie,została najlepiej broniącą ligi francuskiej w zeszłym sezonie i do tego naprawdę nie ma słabego ataku.
Ciekawy jestem kto jeszcze może przyjść do Radomki plotki były o Seliger Svenson jeszcze jest kilka miejsc do obsadzenia.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: rzr »

Kiera van Ryk już oficjalnie w Developresie.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
MuchaLover
Posty: 78
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: MuchaLover »

Ktoś tu informował o Radosovej w Bielsku, ale trafiła na Węgry, więc wygląda na to, że jeszcze ogłoszą Witowską i Kazałę i skład gotowy.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Por.Columbo »

Wracając jeszcze do tematu Budowlanych, to nikt nie odnotował, że po ogłoszeniu Justyny Kędziory klub ma już zakontraktowane 4 przyjmujące (Damaske,Fedusio,Górecka,Kędziora). Stąd pytanie do osób z lepszymi informacjami, czy temat Jones-Perry w Łodzi w ogóle jeszcze funkcjonuje?
No chyba, że Amerykanka miałaby przyjść do klubu jako atakująca, choć wydaje mi się to średnio prawdopodobne, bo nie ma aż tak tragicznego przyjęcia, żeby rezygnować z niej na przyjęciu.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Martyna Łukasik zostaje w Chemiku na kolejny sezon.

Joker wkrótce ogłosi nazwisko nowej środkowej. Zawodniczka przedstawiona na grafice na ich fb to prawdopodobnie Kasia Urbanowicz z Wisły Warszawa.
Kliper
Posty: 299
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Kliper »

Samantha Seliger Swenson w Radomce.
https://siatka.org/pokaz/samantha-selig ... mce-radom/
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: xeron »

Alexandra Dascalu w Pałacu :D Na drugim ataku ma być zawodniczka, która grała/ gra w zespołach juniorskich Pałacu, prawdopodobnie Reiter albo Bartkowska z San Pajdy.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Wygląda na to, że Pałac będzie słabszy niż rok temu. Stencel zastąpiona została Hawryłą, która spędziła kilka ostatnich sezonów na ławie.
Duet, Fedusio i Polak zastąpili Muchą. Zobaczymy czy wypali im Dascalu, która końcówkę sezonu w lidze francuskiej miała dość przeciętną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”