Transfery sezon 2020/2021!

xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: xeron »

phil pisze:
xeron pisze:Ciekawi mnie najbardziej pozycja przyjęcia. Zostaje Kukulska, Nowacka wraca na libero, przychodzi Muszyńska, ale na tej pozycji przydałoby się wzmocnienie.
Nie wiem czy to dobry trop, ale widziałem że ich posty na facebooku likowała Kasia Marcyniuk.
Na razie nigdzie nie została ogłoszona też Ola Lipska, która ostatni sezon zaczynała w Wiśle, a kończyła w Serie A2.
Mam nadzieję, że to dobry trop bo Kasia nie pokazała w Wiśle swoich możliwości.
okon pisze:Bardzo mnie ciekawi gdzie ta Stenzel zagra!! Na libero ta dziewczyna to jest czołówka światowa.Jeśli pójdzie do jakiegoś średniaka to nie mam pytań.
Jak na moje to zostaje w Budowlanych, ale zobaczymy.
MuchaLover
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: MuchaLover »

Też mi się wydaję, że Stenzel zostanie w Budowlanych, ale dlaczego w takim wypadku mówi, że będziemy zaskoczeni gdzie trafi? Może jednak dostała jakąś ofertę nie do odrzucenia z Włoch czy Turcji?

Lipska łączona była z Radomiem na początku karuzeli transferowej, ale może porzucili ten pomysł? Teraz podobno Szczygioł jest w ich zainteresowaniu, a drugą atakującą pewnie będzie jakaś zagraniczna zawodniczka.

Joker wygląda dla mnie bardzo kiepsko, moim zdaniem mogli ten skład zbudować nieco lepiej, jest wiele sensowniejszych siatkarek dostępnych na rynku niż te, które pozyskali. Przydałby się zaciąg zagraniczny, ale raczej się na to nie zapowiada.

Ciekawe tez czy Bydgoszcz planuje ściągnąć jakąś zagraniczną atakującą albo środkową, bo jak na razie skład słabiutki.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: xeron »

MuchaLover pisze: Ciekawe tez czy Bydgoszcz planuje ściągnąć jakąś zagraniczną atakującą albo środkową, bo jak na razie skład słabiutki.
Odeszła Fedusio, Stencel, Balmas, które były dodatnią wartością.
Przyszła Mucha( więc nie jest źle), ale mówiąc że skład słabiutki to trochę nadużycie. Została przecież Mazurek, Krzywa, Ziółkowska, Jagła, które też miały dobry sezon. Jeszcze sporo kart jest nierozdanych.

Ja żałuje, że Świecie nie powalczyło o Orianę Miechowicz, bo to byłaby dobra atakująca na Tauron ligę, nie jestem przekonany do Sobczak, mimo że była najlepiej atakującą zawodniczką w poprzednim sezonie w I lidze. Ktoś tu mądrze napisał, że lepiej budować skład na miarę swoich możliwości, niż popłynąć jak Wisła.
Też się zastanawiam jakie sensowniejsze zawodniczki miałby wyciągnąć Joker. Czołówka I ligi nie różni się poziomem od dołu tabeli dawnej LSK, więc jeżeli mogą wyciągnąć tańszą zawodniczkę, która po pierwsze rozegrała cały sezon, po drugie jest na podobnym poziomie, to dla mnie nie ma konkurencji :)
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Seweryn1908 »

Agata Wawrzyńczyk ponownie zagra w ŁKS Łódź
https://www.lkscommerceconlodz.pl/wiewi ... o-dziupli/
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Goscinnie »

Nie no nie żartujmy z Miechowicz, dobra była na tle słabych klubów 1 ligowych, na pewno w Jokerze zrobiła progres, grała lepiej niż w Radomiu, jest też nie starą zawodniczką, więc może dużo jeszcze przed nią, ale powiedzmy sobie szczerze, jeśli TL otworzy się na szeroką skalę dla zawodniczek tej klasy, to nie będzie to świadczyło dobrze o lidze, uzupełnienie składu ok, zawodniczka do kwadratu, może być zadaniowa przy swojej specyficznej zagrywce i tyle, nic więcej,

Ciężko mi też zgodzić się ze stwierdzeniem, że Wojtowicz z mało znanych zawodniczek zrobił nie wiadomo kogo, cenię jego pracę i uważam, że wśród młodszych trenerów krajowych na pewno jest wybijającą się postacią, być może nawet ten następny sezon w TL da mu "awans" do mocniejszego klubu. Jednak kilka nazwisk takich na poziomie conajmniej mocnej 1 ligi i z fajnych ograniem miał
Majkowska ma za sobą kilka dobrych sezonów w 1 lidze
Tomczyk to Bydgoszcz i ŁKS (jej osobiście akurat nie uważam, za wybitną zawodniczkę)
Fojucik Bydgoszcz
Nowacka 5 sezonów w 1 lidze z tego co kojarzę
O Wenerskiej była tu już mowa
Brzoska miała epizod zagraniczny
Kukulska - Piła


A co do Marcyniuk, też nie przesadzajmy, nie jest to wybitna zawodniczka, choć bardzo ciekawa, ale na pewno nie na najmocniejsze skrzydło w zespole, szczególnie na poziomie TL
Joker01
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2020, o 21:05
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Joker01 »

No i jeszcze ze "znanych zawodniczek" jest Aleksandra Żurawska która z Jokera przechodzi do Polic.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Goscinnie »

Żurawska skończyła SMS w Szczyrku, była w centralnym systemie szkolenia, reprezentowała Polskę, nie mówmy więc, że jest nieznaną zawodniczką.

Co oczywiście nie oznacza, że Wojtowicz nie miał swojego wkładu w jej rozwój
MuchaLover
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: MuchaLover »

Brazylijska atakująca Bruna Honorio łączona z Radomiem - https://esportes.estadao.com.br/blogs/b ... edium=link
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Kliper »

MuchaLover pisze:Brazylijska atakująca Bruna Honorio łączona z Radomiem - https://esportes.estadao.com.br/blogs/b ... edium=link
Jak dojdą jeszcze te dwie amerykanki to bardzo ciekawy zespół się szykuje
Camillo Marcotti

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Camillo Marcotti »

Ktoś coś wie czy Joker planuje jakieś ekstraklasowe transfery? Póki co to wygląda jakby budowali ekipę na pierwszą ligę.
Joker01
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2020, o 21:05
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Joker01 »

Podobno mają być 2 zawodniczki z przeszłością z LSK .Rozmawiają też z zagranicznymi ( amerykanka i holenderka) ale nie wiadomo co z tego będzie, chodzi tu o pozycję środkowej.
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: dmak1 »

Bruna Honorio zawodniczką E.Leclerc Radomki Radom

https://siatka.org/pokaz/bruna-honorio- ... mki-radom/
sinlikeastone
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2020, o 09:12

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: sinlikeastone »

Z tego co wiem to Joker ma skład na który w tym momencie go stać... według prezesa. Jak widać w innych klubach niestety tendencja do mocniejszego skłądu jest zależna od trenera. W Radomiu Skrok czy Grabowski nie miał takiego jaki będzie miał Włoch. W Legionovii Strzałkowski czy ten młody nie miał nigdy takiego jak konstruują Ciapinniemu. Przykładów można mnożyć - Developres Wojtowicza, Wiktorowicza czy Skroka a później Micellego itd.
Według mnie najlepsze zawodniczki I Ligi Kobiet z zeszłego sezonu w niczym nie ustępują tym kóre są kontraktowane do Kalisza, Piły , Bielska czy Wrocławia więc nie ma co biadolić że Świecie ma co ma. Chcą być wypłacalni i dobrze.
Będę trzymać za nich kciuki bo to fajny zespoł z dobrym trenerem.
A z przeszłością ekstraklasową już mają kilka zawodniczek - Kukulska, Wenerska, Sikorska, Nowak - maja takie samo podejrzewam doświadczenie boiskowe w LSK, jak choćby Polak która ma być główną rozgrywającą w Kaliszu (ok trenowała w Chemiku ale na boisku była mnie,j lub tyle samo, od w/wymienionych), a poprzednei sezony grały non stop i to w najlepszych drużynach 1 ligi.
Camillo Marcotti

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Camillo Marcotti »

Cieszę się, że budują skład, na jaki ich stać, ale jak mają 5 tysięcy na budowanie zespołu, to się mogli do LSK nie pchać. Tak, wiem, że awansowali, że zasłużyli itp., weszli za Wisłę, więc gorzej nie będzie, ale marzy mi się taka liga, gdzie takie odpały jak właśnie Wisła czy niegdyś Żukowo, Ostrowiec nie będą się pojawiały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy tak będzie z Jokerem nie wiem, ale na razie nic nie wskazuje na to, by miało wyjść coś lepszego. Ale poczekajmy aż zbudują całą ekipę, bo jak słusznie zauważyliście poziom dołu LSK zbyt wysoki nie jest, więc może się okazać, że dokupienie 2-3 sensownych zawodniczek spowoduje spokojne utrzymanie.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Może Joker czeka na rozwój sytuacji. Może zaczną być bardziej aktywni na rynku transferowym w przypadku gdy źle zaczną sezon, albo nadarzy się okazja na zakontraktowanie solidnej zawodniczki.
Według informacji podawanej prasie przez prezesa, budżet Jokera na sezon w Tauron Lidze to nieco ponad 2 mln złotych.
ostrowianka
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2017, o 21:12
Płeć: K

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: ostrowianka »

Drużkowska w Bielsku. Wygląda na to, że odpuścili sobie Lis i na ataku będzie grać Kazała, a Szlagowska szykowana jest z Kossi do pierwszej szóstki.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Wygląda na to, że Oliwia Urban zostanie nową siatkarką Jokera (źródło: zagadka klubu na facebooku)
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: okon »

Podobają mi się dotychczasowe ruchy transferowe klubów.Będzie interesująco,bo wygląda,że mocne będą Chemik,Rzeszów(chociaż tu mam obawy,że jest znacznie słąbiej niż w poprzednim sezonie)Legionovia, ŁKS, Radom.Być może Budowlani też dołączą do tej stawki,jeśli kupią mocną atakującą i drugą przyjmującą.Solidne składy Kalisza, Wrocławia.Jak młode nabytki z Bielska zagrają na miarę swojego potencjału to też wydaje mi się ,że ta drużyna nie będzie słabsza w stosunku do sezonu ubiegłego.
sinlikeastone
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2020, o 09:12

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: sinlikeastone »

A ja mam mieszane uczucia co do Bielska. Pewnie będą grali z Kosi i Radosową na przyjęciu. Kazała na ataku. Środki z I ligi Janiuk i Witowska. Rozegranie dużo słabsze niż rok temu (Wawrzyniak, Natalia). Myślę że będą walczyć z Piłą, Jokerem, Wrocławiem, Kaliszem, może Bydgoszczą, która na razie mocno sie osłabiła o play offy.
Pierwsza częśc tabeli to przede wszystkim daleko z przodu Chemik. Później stawiałbym ŁKS i Legionovie, dalej Developres i Radomka. Budowlani na pograniczu bo jeszcze nie wiadomo co tam będzie. A dalej drużyny kótre wymieniłem.
Ciekawe kto spadnie bo kto mistrza zdobędzie już jest wiadomo.
Według mnie oczywiście.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

sinlikeastone pisze:Pewnie będą grali z Kosi i Radosową na przyjęciu.
A to Radosova przychodzi do Bielska?
Informacje na ich stronie internetowej sugerują, że do klubu przyjdą jeszcze dwie atakujące, a formacja przyjęcia została już zamknięta transferem Drużkowskiej.
https://bks.bielsko.pl/siatkowka/druzyna-20202021.html
sinlikeastone
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2020, o 09:12

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: sinlikeastone »

Radosowa na 100%. Może na atak :D
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: okon »

A jak dla mnie to będą grali :Gajewska przyjęcie Kazała i Kosaniova. Ewentualnie ta Radosova za Kazałe.Środek Świrad i nie wiem kto drugi, atak Drużkowska libero Drabek ,czyli fajne perspektywiczne trzy dziewczyny Drabek,Drużkowska ,Świrad plus solidne jak na polską ligę inne zawodniczki typu Kazała czy ta Czeszka.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: SevenUP »

W Budowlanych ma grać na przyjęciu Fedusio z Jones Perry, więc duża siła ognia. Ale przez zakaz transferów, może być słabo na pozostałych pozycjach.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Goscinnie »

okon pisze:A jak dla mnie to będą grali :Gajewska przyjęcie Kazała i Kosaniova. Ewentualnie ta Radosova za Kazałe.Środek Świrad i nie wiem kto drugi, atak Drużkowska libero Drabek ,czyli fajne perspektywiczne trzy dziewczyny Drabek,Drużkowska ,Świrad plus solidne jak na polską ligę inne zawodniczki typu Kazała czy ta Czeszka.
No to na środku mają jedną zawodniczkę, bo pozostałe dwie to przyzwoity poziom pierwszoligowy, nic więcej.
Druzkowska jest nieopierzona więc moze się okazać, że będą mieli słabe prawe.
Jedna środkowa i dobra libero to trochę za mało na TL
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: okon »

Ja tam widzę na poziomie TL Kazałe(w razie co atak),Świrad, Drabek, Kosaniową.Jeżeli ma być ta Radosova to tez jest reprezentantka swojego kraju więc tez ogarnie.Gajewska też najsłabsza w lidze na swojej pozycji nie będzie.A tak jak pisałem,że mają jeszcze Drużkowska czy Szelągowską, które są niewiadomą i może ten sezon to jeszcze za mało doświadczenia,ale z drugiej strony jak odpalą od razu to mogą być mega wartością.Czyli wg Ciebie ogólnie to za mało,a dla mnie spokojnie wystarczająco na poziom TL.
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Kliper »

SevenUP pisze:W Budowlanych ma grać na przyjęciu Fedusio z Jones Perry, więc duża siła ognia. Ale przez zakaz transferów, może być słabo na pozostałych pozycjach.
Jeżeli ban nie zostanie zniesiony to Jones Perry też nie przyjdzie
ostrowianka
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2017, o 21:12
Płeć: K

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: ostrowianka »

Kliper pisze:
SevenUP pisze:W Budowlanych ma grać na przyjęciu Fedusio z Jones Perry, więc duża siła ognia. Ale przez zakaz transferów, może być słabo na pozostałych pozycjach.
Jeżeli ban nie zostanie zniesiony to Jones Perry też nie przyjdzie
Ale zakaz dotyczy tylko zawodniczek z Europy z tego co się orientuje, także Jones może przyjść, atakującej też szukają za oceanem.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: SevenUP »

Zakaz dotyczy tylko Europy :) Jones Perry była klepnięta, więc jeśli nic po drodze się nie wydarzyło niespodziewanego to ona miała tam być ;p
Camillo Marcotti

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Camillo Marcotti »

SevenUP pisze:Zakaz dotyczy tylko Europy :) Jones Perry była klepnięta, więc jeśli nic po drodze się nie wydarzyło niespodziewanego to ona miała tam być ;p
Ciekawi mnie geneza tego zakazu. W sensie co poeta miał na myśli, że nie można nie płacić zawodniczkom europejskim, ale takim z Brazylii to już można nie płacić :) a i krajowe też mogą grać za darmo. Btw., za jaką w takim wypadku należy uważać zawodniczkę z Azerbejdżanu? Technicznie Azerbejdżan leży poza Europą, ale bierze udział w zawodach europejskich.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: mewa »

Camillo Marcotti pisze:Ciekawi mnie geneza tego zakazu.
Domyślam się, że CEV nie może nałożyć takiej kary za sprawy dotyczące zawodnika spoza tej federacji. Tu musi wejść jakieś ciało FIVB i dopiero za jego zgodą CEV może rozszerzyć zakaz.

Azerbejdżan należy do CEV (nie ma znaczenia położenie geograficzne, tylko członkostwo w organizacji).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”