Sezon 2020/21

Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

ostrowianka pisze:Piękna dzisiaj gra Bielska. Wróciła i Kossanyiova i Świrad, pochwalić trzeba Gajewską, bardzo się dziewczyna rozwinęła. Żeby tylko Orvosova wskoczyła na nieco wyższe obroty, a może się uda zakończyć ligę w górnej części tabeli :D
Faktycznie gra Bielska dobrze wyglądała, ale na tle takiego przeciwnika to nie wyczyn,
co do Gajewskiej, to trudno oceniać jej grę w takim meczu, bo przeciwnik jakoś nieszczególnie utrudniał

a do ocen trenera Wrocławia to bym się wolał nie ustosunkowywać, bo jest takim trenerem jakim jest
zresztą analizowaliśmy już skład Wrocławia
Jedna rozgrywająca po mocno średnim sezonie w Kaliszu, druga po słabym w pierwszej lidze
jedna atakująca według mnie mocno przeceniana, a jakoś niekoniecznie udowodniła swoją wartość, druga na poziomie pierwszoligowym,
przyjęcie powiedzmy że nieco lepsze
a środek, jedna przyzwoicie, a może nawet i dobrze grająca, druga chimeryczna, a trzecia nie gra
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

mewa pisze:W kwestii praw nic się nie zmieniło - nadal ma je Polsat (Ipla to Polsat). Zmieniło się jak widzę podejście Polsatu do transmisji internetowych z meczów, które nie wejdą w ramówkę.
Dzięki za wyjaśnienie. Na ten moment na stronie Ipli w ramówce widnieje też transmisja z piątkowego spotkania BKSu z Radomką (godz. 18:00)
ostrowianka
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2017, o 21:12
Płeć: K

Re: Sezon 2020/21

Post autor: ostrowianka »

Ptaszki ćwierkają, że Pan Chardin z Radomia intensywnie się rozgląda za przyjmującą. Czyżby Twardowska miała polecieć? :D
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

ŁKS Łódź - Legionovia Legionowo 3:0 (25:21,25:18,25:18)
Mvp Katarina Lazović
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101273.html#stats
https://www.polsatsport.pl/film/lks-com ... u_6947512/
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: okon »

[quote="ostrowianka"]Ptaszki ćwierkają, że Pan Chardin z Radomia intensywnie się rozgląda za przyjmującą. Czyżby Twardowska miała polecieć? :D[/quo Dość prawdopodobne patrząc na jej ostatni mecz. Mogli by zajrzeć do Szczyrku tam dwie dziewczyny jak dla mnie robią furorę. Julita Piasecka i Martyna Czyrniańska to dwie najlepsze zawodniczki 1 ligi. Wczoraj pokonały lidera rozgrywek grając pół meczu w grę szkolną bez rozgrywającej, bo dostała kontuzji i wystawiała ta co jest na środku:)wyciągneły w takim ustawieniu od 0-2 do 3-2.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

okon pisze:
ostrowianka pisze:Ptaszki ćwierkają, że Pan Chardin z Radomia intensywnie się rozgląda za przyjmującą. Czyżby Twardowska miała polecieć? :D[/quo Dość prawdopodobne patrząc na jej ostatni mecz. Mogli by zajrzeć do Szczyrku tam dwie dziewczyny jak dla mnie robią furorę. Julita Piasecka i Martyna Czyrniańska to dwie najlepsze zawodniczki 1 ligi. Wczoraj pokonały lidera rozgrywek grając pół meczu w grę szkolną bez rozgrywającej, bo dostała kontuzji i wystawiała ta co jest na środku:)wyciągneły w takim ustawieniu od 0-2 do 3-2.
Julita Piasecka ma podpisany kontrakt z ŁKS Łódź https://www.lkscommerceconlodz.pl/t/julita-piasecka/
elkrike
Posty: 28
Rejestracja: 1 maja 2020, o 16:20
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: elkrike »

ostrowianka pisze:Ptaszki ćwierkają, że Pan Chardin z Radomia intensywnie się rozgląda za przyjmującą. Czyżby Twardowska miała polecieć? :D
Najpierw to niech ptaszki Ci zaćwierkają,że prezes Radomia nazywa się Renard-Chardin i używa pierwszego nazwiska :D :D
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Aquino »

Jako, że nie ma dzisiaj żadnego meczu Plusligi lub 1 ligi do obejrzenia to postanowiłem obejrzeć jakiś mecz Tauronligi i trafiło na Piła-Świecie.
Boże drogi, jak można oglądać coś takiego na codzień. Liga rozumiem mieni się profesjonalną i dopuszcza taki poziom na swoich parkietach? Zaczynam rozumieć dlaczego kobieca reprezentacja nie potrafi nic osiągnąć skoro my mamy taką słabą ligę.
Nie rozumiem tylko narzekań osób, które twierdzą, że Polsat dyskryminuje Tauronligę jeśli chodzi min. o transmisje.
Bardzo dobrze, że tak się dzieje.Jak ktoś ma wątpliwości, to niech włączy to sportowe arcydzieło i po minucie będzie wiedział o co mi chodzi.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Czyli uważasz, że o poziomie Tauron Ligi świadczy starcie dwóch najsłabszych zespołów, w tym jednego który dopiero wrócił po Covidzie?
Piła dotychczas ugrała w tej lidze 1 seta, a Joker do treningów wrócił w piątek.
To tak jakby powiedzieć, że cała Plus Liga jest do bani po włączeniu spotkania Będzina z Lubinem.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Aquino »

Sęk w tym, że taki mecz Lubin-Będzin stał na naprawdę wysokim poziomie i dobrze się go oglądało. Kobieca siatkówka wcale nie musi być gorsza od męskiej, bo zdarzało mi się oglądać emocjonujące mecze, których poziom stał bardzo wysoko ale, gdyby Lubin zbliżyłby się do takiej padaki to nikt nie zostawiłby na nich suchej nitki.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon 2020/21

Post autor: xeron »

Czemu zawsze wszyscy porównują męską siatkówkę do żeńskiej, jeśli chodzi o poziom? Ta sama dyscyplina, ale przecież to zupełnie inne charakterystyki gry. Tak w zasadzie, to Pan Aquino nie podał żadnych argumentów, poza swoją subiektywną opinią, że mecz to "padaka", ale dlaczego? Rozumiem, że chodzi o poziom gry, lecz nie rozumiem jak można oceniać całą ligę, po spotkaniu dwóch drużyn, które miały być pożarte w tej lidze. Joker wygrał do tej pory dwa mecze, w tym na inauguracje, zresztą zupełnie zasłużenie, ale ta drużyna wróciła parę dni temu, po trzech tygodniach przerwy, a Piła grała zupełny piach od samego początku, zresztą też nie ustrzegła się Covida. Mecz był szarpany, z dużą ilością niedokładności, ale nigdy był nie powiedział, że był nie do obejrzenia. To gruba przesada; Chyba, że ktoś z góry zakłada, że rozgrywająca z Piły czy Świecia, będzie rzucać piłkę jak Toniutti, a skrzydłowe będą tak dynamiczne jak zawodnicy Plusligi.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

No właśnie, takie porównywanie jest równie bezsensowne, co porównywanie kobiet i mężczyzn sprinterów, piłki ręcznej czy też koszykówki żeńskiej i męskiej.
Oczywiście poziom ligi nie jest wysoki, a mecz Piły ze Świeciem był meczem na średnim pierwszoligowym poziomie sprzed 2-3 sezonów, ale też i takie są składy.
A kwestia relacji telewizyjnych i poziomu ligi to sprawa mocno ze sobą związana, bo im więcej relacji, tym większa szansa na pozyskanie przez kluby większych środków finansowych. Więc ich ograniczanie z powodu niskiego poziomu ligi to też nijako ograniczenie rozwoju klubów i samej ligi

A z oceną poziomu meczu Będzina z Lubinem bym nie przesadzał. Nie był to wybitny mecz, tylko na tle przeciwnika nie było widać słabej gry jednego czy drugiego zespołu
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

Volley Wrocław - ŁKS Łódź 1:3 (25:23,20:25,16:25,14:25)
MVP: Krystyna Strasz
https://www.tauronliga.pl/news/id/44687.html
MuchaLover
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Sezon 2020/21

Post autor: MuchaLover »

Nie wiem czy ktoś już zauważył, ale na stronie Tauron Ligi w zespole Kalisza pojawiła się Ola Gromadowska. Całkiem ciekawe jak będzie sobie radzić w hali po tylu latach gry na piasku. Ciągle bardzo perspektywiczna zawodniczka - 24 lata, 188cm wzrostu.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: compact »

Antiga poważnym trenerem także u kobiet? Mało śledze ostatnio Tauron Ligę, ale Developres jak na żeńską siatkówkę jest POTĘŻNIE poukładany, z tego co widziałem.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: ciorny17 »

compact pisze:Antiga poważnym trenerem także u kobiet? Mało śledze ostatnio Tauron Ligę, ale Developres jak na żeńską siatkówkę jest POTĘŻNIE poukładany, z tego co widziałem.
Nie jest poważnym i nigdy nie będzie, bo ośmielił się jego ekselecję Fabię z rodu Drzyzgów, herbu Bordeaux posadzić na ławce kosztem Łomacza w męskiej kadrze. Nie wiem czemu, ale ja cały czas się łudzę, że Stefan albo zostanie trenerem kadry po czasach gry w niej Kubiaka i Drzyzgi, bo w zasadzie ci się ostali z tego jego pamiętnego zwolnienia albo chociaż Skry.
Kłamca.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Czyżby ptps nie płacił że Kucharska przeniosła się do Kalisza w trakcie sezonu?
Czy są inne możliwości zmiany barw klubowych jeśli zawodniczka grała już w tym sezonie?
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Zawsze można wypożyczyć zawodniczkę, zwolnić z klubu itd.
W ostatnich latach w LSK taka zmiana klubów to dość częsta praktyka.
Pamiętam chociażby sezon 2018/19 gdzie Stysiak z Chemika przeniosła się do Budowlanych, Bączyńska z Radomki do Budowlanych. Koleta Łyszkiewicz z Budowlanych do KSZO. Anna Miros z KSZO do MKSu Kalisz, a Paula Słonecka z KSZO do Piły.

Wszyscy raczej wiedzą, że PTPS Piła od kilku sezonów zmaga się z problemami finansowymi, wymieniając co roku prawie cały skład. Klub ma też nałożony przez CEV ban na transfery zawodniczek zagranicznych oraz udział w rozgrywkach międzynarodowych.

Poza tym jeden z dziennikarzy napisał na twitterze, że zapowiadają się kolejny odejścia z Piły.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Por.Columbo »

Piła i ich wypłacalność to jedno, ale druga sprawa, to czy Kucharska Kaliszowi jest do czegokolwiek potrzebna? Szczerze mówiąc - śmiem w to wątpić.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Kalisz raczej nie miał dobrej rozgrywającej wcześniej. Polak jest słaba, bardzo nierówna.
Więc ściągnięcie Kucharskiej jest jakąś opcją
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Por.Columbo »

Co do oceny Polak, to zgadzam się, że jest co najmniej mocno przeciętna, ale Kucharska jest jeszcze gorsza. Przyznaję, że w poprzednim sezonie nie oglądałem zbyt wielu spotkań Piły, więc nie neguję, że być może grała wtedy lepiej. W tym sezonie jednak obejrzałem wszystkie transmitowane spotkania pilanek i to co w nich prezentowała, to długimi momentami był siatkarski kryminał.
Awatar użytkownika
zakadam
Posty: 40
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:52
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz - miasto ze wszystkich w Polsce najstarsze

Re: Sezon 2020/21

Post autor: zakadam »

W Kaliszu jako druga miała być Szczotkiewicz ale kontuzja całkowicie wyeliminowala ja z przed sezonowych przygotowań. Na szybko ściągnięto Chrzan ale chyba nie spełniała pokładanych w niej nadzieję skoro wrócono po Kucharska.
Ja się bardzo cieszę iż Sylwia z powrotem jest w Kaliszu :) duet Polak, Kucharska jest kilka razy lepszy niż Budzon, Wawrzyniak jaki mieliśmy wątpliwą przyjemność oglądać ostatnio w Kaliszu.
pozdrawiam
zakadam ;)
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Por.Columbo pisze:Co do oceny Polak, to zgadzam się, że jest co najmniej mocno przeciętna, ale Kucharska jest jeszcze gorsza. Przyznaję, że w poprzednim sezonie nie oglądałem zbyt wielu spotkań Piły, więc nie neguję, że być może grała wtedy lepiej. W tym sezonie jednak obejrzałem wszystkie transmitowane spotkania pilanek i to co w nich prezentowała, to długimi momentami był siatkarski kryminał.
To jak się przyjrzeć rozgrywającym w TL to można stwierdzić że na początku sezonu to co grała Nowicka to był kryminał, to samo Grabka, Mazurek, Pelczarska, Budzon, Wołodko itd
A nie powala gra Kaczmar, Bongaerts, Pleśnierowicz,
Taki mamy po prostu poziom ligi
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Jiroux »

Owszem w Pile jest spory problem z pieniędzmi. Na tyle, że ja nie rozumiem jakim cudem ten klub jeszcze trzyma się w lidze. Głupio mi było jak pytałam jednej z dziewczyn z Piły bodajże w grudniu jak wygląda kwestwia finansów, a ona mi na to że widziała ostatni raz pieniądze w sierpniu za pierwszy miesiąc przygotowań. Nie robią tak jak inne kluby że są problemy z płatnością za klubowe mieszkania, ale to tyle. Patola... także przejście Kucharskiej mnie absolutnie nie dziwi i moim zdaniem to dobry wybór.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

ŁKS Łódź - PTPS Piła 3:0 (25:15 25:14 25:16)
Mvp: Ann Kalandadze
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101295.html
Radomka Radom - ŁKS Łódź 1:3 (25:17 24:26 17:25 19:25)
Mvp: Katarzyna Zaroślińska-Król
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101289.html#stats
Ps. Co sądzicie o zmianie trenera w drużynie ŁKS Łódź?
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Dla mnie zmiana trenera w ŁKS-ie to tylko potwierdzenie ze jakieś dziwne rzeczy się tam dzieją. Absurdalne wydawało się zwolnienie Maska i zatrudnienie Solarewicza. Teraz w trakcie sezonu zmiana kolejna niezrozumiala
Może wiec coś się dzieje w klubie czego nie wiemy
ostrowianka
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2017, o 21:12
Płeć: K

Re: Sezon 2020/21

Post autor: ostrowianka »

Marta Wellna przeniosła się z Piły do Wrocławia. Jeszcze jakieś transfery wewnątrzligowe, że tak to nazwę, się zapowiadają? Skrzypkowska pewnie też odejdzie z PTPSu, bo już w kolejnym meczu nie gra.
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2020/21

Post autor: iti »

Koronawirus w Developresie po powrocie z Wloch. U Niemek tez sa zarazenia. Pytanie kto kogo zarazil, ale to jest w zasadzie malo wazne. Juz druga kwarantanna...
titerlitury
Posty: 347
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: titerlitury »

Ostrowianka, przykład Piły, wcześniej KSZO czy Sparty Warszawa pokazuje, że 10 drużyn w Tauron Lidze to pułap jako takiej gwarancji finansowej i sportowej jakości. A w Plus Lidze - 12.
MuchaLover
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Sezon 2020/21

Post autor: MuchaLover »

Natalia Skrzypkowska rozwiązała kontrakt z Piłą i być może trafi teraz do Jokera. To by było fajne wzmocnienie, bo ostatnio skrzydłowe Świecia jakieś bez życia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”