Sezon 2020/21

titerlitury
Posty: 347
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: titerlitury »

Therion, długo nie trzeba było czekać. W trwającym właśnie meczu Katowice - KK, w drugim secie przy piłce na 5:12 Zniszczoł został zablokowany przez Kochanowskiego. Piłka wraca i spływa po Miłoszu, dwukrotnie dotykając jego tułowia bez zamierzonego ruchu zawodnika. Odgwizdano podwójne odbicie, sugerowane też wyraźnie przez Kochanowskiego. Sytuacja bliźniacza z tą, o której dyskutowaliśmy.
Sumując, nie neguję zapisu regulaminu. Ale nie miałem mylnego wrażenia, że takie sytuacje, dość często są jednak interpretowane w dwie strony. I tyle ode mnie na ten temat.
Meczu Developresu z Policami nie widziałem, więc tym razem nie mam podstaw do jojczenia. Oczywiście, szkoda meczu i perspektywy gry o Puchar Polski. Nieśmiało jednak przyznaję, że jestem częścią tych kibiców, którzy uważają, że to rywalizacja w lidze jest najważniejsza. A także w wywalczonym legalnie i legancko meczu o Superpuchar ;)
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Nawiążę tu do Pucharu Polski,
Radomka jest bez szans w walce o medale bez Skorupy,
Zaborowska wystawia poprawnie ale nie gubi bloku, gra bardzo przewidywalnie, a bez dobrego rozegrania Honoria i Johnson nie istnieją na skrzydłach

W meczu z Chemikiem biednie z kolei zagrała Bongaerts,
Przy tak dyponowanych sypach ani Radomka ani ŁKS nie powalczy o finał play offów
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Jiroux »

A ja myślę, że to nie brak Skorupy jest głównym problemem. Radomka ma problem polegający na tym, że Honorio kończy i głównie ga dobrze, ale samą Honorio nie da rady wygrać meczu, więc jeśli nawet Zaborowska nie gubli bloku co utrudnia grę, to i tak nie da rady bez wsparcia kogokolwiek na drugim skrzydle a nie ma go w postaciu ani Johnsson, ani Twardowskiej, ani Samary. Co do ŁKS-u moim zdaniem Pasznik to całkiem wartościowa zmiana, która coś tam da radę uratować jak Bongaerts nie gra. Ale tutaj jest problem polegający na tym, że Zaroślińska w tym sezonie prezentuje poziom w którym nie wybija się ponad 40% w większości meczów a to jak na kogoś, kto miał być bombardierką bardzo mało.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Na stronie FIVB pojawiła się nowa lista sankcji nałożonych na kluby. Tradycyjnie na liście znajduje się PTPS Piła z zakazem transferów międzynarodowych oraz udziałem w rozgrywkach międzynarodowych i Budowlani Łódź z banem na transfery zagraniczne.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Jiroux pisze:A ja myślę, że to nie brak Skorupy jest głównym problemem. Radomka ma problem polegający na tym, że Honorio kończy i głównie ga dobrze, ale samą Honorio nie da rady wygrać meczu, więc jeśli nawet Zaborowska nie gubli bloku co utrudnia grę, to i tak nie da rady bez wsparcia kogokolwiek na drugim skrzydle a nie ma go w postaciu ani Johnsson, ani Twardowskiej, ani Samary. Co do ŁKS-u moim zdaniem Pasznik to całkiem wartościowa zmiana, która coś tam da radę uratować jak Bongaerts nie gra. Ale tutaj jest problem polegający na tym, że Zaroślińska w tym sezonie prezentuje poziom w którym nie wybija się ponad 40% w większości meczów a to jak na kogoś, kto miał być bombardierką bardzo mało.
Jeśli oceniamy tylko występ w pucharze, to się zgodzę,
natomiast w lidze ma wsparcie, Janisa robi w większości meczów dwucyfrówki, w siedmiu meczach 20 i więcej punktów, w dwóch tylko poniżej 10 pkt
Twardowska niestety nierówna
ale przy lepszym wykorzystaniu środków też trochę luźniej miały by skrzydłowe
a na środku Radomka ma potencjał
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon 2020/21

Post autor: xeron »

A moim zdaniem Radomka ma najgorzej obsadzony środek ze wszystkich pozycji

Łukasik zupełnie bez bloku, Bałucka to dobra zawodniczka, ale na I ligę albo na dół tabeli, Picussa również mnie nie przekonuje, myślę, że Radom mógłby pokusić się o kogoś lepszego, Laskowska w tym sezonie bez gry, a Moskwa też rzadko gra, ale w Budo grała przeciętnie, dużo pozytywniej pokazywała się Ania Lewandowska :)
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2020/21

Post autor: akukuk »

phil pisze:Na stronie FIVB pojawiła się nowa lista sankcji nałożonych na kluby. Tradycyjnie na liście znajduje się PTPS Piła z zakazem transferów międzynarodowych oraz udziałem w rozgrywkach międzynarodowych i Budowlani Łódź z banem na transfery zagraniczne.
Z którą zawodniczką Budowlani toczą ten spór?
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

akukuk pisze:
phil pisze:Na stronie FIVB pojawiła się nowa lista sankcji nałożonych na kluby. Tradycyjnie na liście znajduje się PTPS Piła z zakazem transferów międzynarodowych oraz udziałem w rozgrywkach międzynarodowych i Budowlani Łódź z banem na transfery zagraniczne.
Lays Femke i Pencova
Z którą zawodniczką Budowlani toczą ten spór?
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

ŁKS Łódź - Radomka Radom 3:0 (25:17 25:23 25:13)
MVP: Britt Boangerts
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101184.html
https://www.polsatsport.pl/film/tauron- ... u_6966839/
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

PTPS Piła - ŁKS Łódź 1:3 (25:20 17:25 22:25 24:25)
MVP Agata Wawrzyńczyk
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101193.html#stats
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

ŁKS Łódź - BKS Stal Bielsko Biała 3:1(23:25 25:14 26:24 27:25)
MVP Katarina Lazović
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101330.html#stats
https://www.polsatsport.pl/film/lks-com ... u_6970292/
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Kiepski »

W Radomce na play-offy niestety wypadła dobrze prezentująca się na przyjęciu Janisa Johnson. Jest to duża strata, Kruk w wywiadzie wspomniał o jakimś zastępstwie (transfer medyczny), ale sam wątpi czy to zrekompensuje ta stratę. Po pierwsze nowa zawodniczka będzie niezgrana z resztą zespołu, po drugie w tym momencie sezonu ciężko o klasową zawodniczkę (jedyna nadzieja to, że może ktoś się trafi z lig azjatyckich, gdzie sezon kończy się właśnie w marcu).
Szkoda tylko, że Radomce która w tym sezonie naprawdę prezentowała się dobrze, na końcówkę sezonu wypadają kluczowe zawodniczki. Najpierw Kasia Skorupa (chyba wróci na najważniejsze mecze, ale po przerwie nigdy nie wiadomo jak będzie z dyspozycją), teraz Johnson. Pierwszą rundę powinny przejść, ale potem najprawdopodobniej trafiają na Chemik i tu już będzie w obliczu takich strat ciężko. Aczkolwiek Chemik ma chyba najcięższego przeciwnika w pierwszej rundzie. Budowlane tanio skóry nie sprzedadzą.
Drugi półfinał to prawdopodobnie Rzeszów kontra ŁKS. Mnie w tym sezonie łodzianki w ogóle nie przekonują. Po prostu gra ich jest taka (brakuje mi słowa ) tak to nazwę "bezjajeczna" i nie widzę ich w finale. Ale sport rzadzi sie swoimi sprawami, więc nigdy nie wiadomo.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Kiepski pisze:W Radomce na play-offy niestety wypadła dobrze prezentująca się na przyjęciu Janisa Johnson. Jest to duża strata, Kruk w wywiadzie wspomniał o jakimś zastępstwie (transfer medyczny), ale sam wątpi czy to zrekompensuje ta stratę. Po pierwsze nowa zawodniczka będzie niezgrana z resztą zespołu, po drugie w tym momencie sezonu ciężko o klasową zawodniczkę (jedyna nadzieja to, że może ktoś się trafi z lig azjatyckich, gdzie sezon kończy się właśnie w marcu).
Ana Bjelica została nową zawodniczką Radomki.
Miała grać w tym sezonie w Chinach, później w Turcji, jednak ze względów covidowych rozegrała część sezonu w lidze serbskiej. Zobaczymy jak Ana poradzi sobie na lewym skrzydle w Radomiu.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Kiepski »

Nie bardzo wiem jak to ma wyglądać, Bjelica to jednak atakująca. Pożyjemy, zobaczymy jak to trener poukłada. Na pewno nie jest to dla trenera sytuacja komfortowa. Pomimo wszystko jest nadal szansa na historyczny wynik dla Radomki. Trzymam kciuki!
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Bjelica miała większe i mniejsze epizody na przyjęciu m.in. w Volero, więc nie jest to dla niej aż taka nowość.
Zobaczymy jak sobie poradzi wrzucona na głęboką wodę do innej ligi.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Kiepski »

Niestety wczoraj mieliśmy potwierdzenie tego ile dla Radomki w tym sezonie dawały Kasi Skorupa i Janisa Johnson. Sama Honorio nie da rady. Pozostałe podstawowe skrzydłowe zdobyły 16 punktów. Nie wiem czy w rewanżu zagra już Bjelica, ale cienko to widzę. Wysiłek dobrej gry w sezonie zasadniczym może okazać się daremny. A szkoda. Mam nadzieję że nie zniechęci to sponsora do dalszego inwestowania w tą drużynę, bo powstał bardzo fajny projekt. Podoba mi się praca jaką wykonuje Kruk (w przeciwieństwie do Stępnia w Czarnych - też przecież mają nie najgorszy budżet ). Radomka w krótkim czasie jest ligową czołówką,a Czarni zamiast do przodu, zrobili dwa kroki do tyłu
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Sinead Jack dołączy do Chemika Police na zasadzie transferu medycznego za Igę Wasilewską
https://www.volleyball.it/polonia-colpo ... -play-off/
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

FIVB na swojej stronie opublikowała najnowszą wersję dokumentu z sankcjami nałożonymi na kluby. https://www.fivb.com/en/thefivb/legal

Tak jak ostatnio na liście znajdują się: PTPS Piła z zakazem transferów międzynarodowych oraz udziałem w rozgrywkach międzynarodowych, a także Budowlani Łódź z banem na transfery zagraniczne.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

ŁKS Łódź - BKS Stal Bielsko-Biała 3:1(16:25 25:22 21:25 21:25)
MVP Nadia Ninković
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101329.html#stats
https://www.polsatsport.pl/film/bks-bos ... u_6971829/
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Kiepski »

Radomka jako ostatnia ekipa melduje się w ćwierćfinale Plusligi Kobiet. Zamieszanie spowodowane choroba Janisy Johnson jednak nie wyszło bokiem, a moje obawy zwiazanę z grą Bjelicy na przyjęciu chociaż na chwilę obecną okazały się niepotrzebne. Ana wczoraj ładnie punktowała i zasłużenie została MVP spotkania. teraz rywal z najwyższej półki, czyli Chemik. Radomka uważam, że mimo to nie jest bez szans. Trzymam kciuki!
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: dmak1 »

Kiepski pisze:Radomka jako ostatnia ekipa melduje się w ćwierćfinale Plusligi Kobiet. Zamieszanie spowodowane choroba Janisy Johnson jednak nie wyszło bokiem, a moje obawy zwiazanę z grą Bjelicy na przyjęciu chociaż na chwilę obecną okazały się niepotrzebne. Ana wczoraj ładnie punktowała i zasłużenie została MVP spotkania. teraz rywal z najwyższej półki, czyli Chemik. Radomka uważam, że mimo to nie jest bez szans. Trzymam kciuki!
Ana weszła na dużej świeżości i pewności w ten zespół. Trzeba też dodać to co najważniejsze, że zespół z PANIĄ Katarzyną Skorupą, a bez, to jednak dwa różne światy. Mam nadzieję, że uda się ją utrzymać w składzie na przyszły sezon (chociaż pewnie szanse niewielkie), bo z każdej zawodniczki wyciaga to co najlepsze. Z Chemikiem myślę że obecnie szanse 50/50, zwłaszcza że pomimo niższej lokaty po fazie zasadniczej to większa presja jest po stronie zespołu z Polic. Radomka już osiągnęła największy sukces w historii, a może być tylko lepiej.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

dmak1 pisze:
Ana weszła na dużej świeżości i pewności w ten zespół. Trzeba też dodać to co najważniejsze, że zespół z PANIĄ Katarzyną Skorupą, a bez, to jednak dwa różne światy. Mam nadzieję, że uda się ją utrzymać w składzie na przyszły sezon (chociaż pewnie szanse niewielkie), bo z każdej zawodniczki wyciaga to co najlepsze. Z Chemikiem myślę że obecnie szanse 50/50, zwłaszcza że pomimo niższej lokaty po fazie zasadniczej to większa presja jest po stronie zespołu z Polic. Radomka już osiągnęła największy sukces w historii, a może być tylko lepiej.
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że jednak Chemik poza zasięgiem Radomki
Myślę, że realny jest brązowy medal dla Radomki, nic więcej
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: dmak1 »

Goscinnie pisze:
dmak1 pisze:
Ana weszła na dużej świeżości i pewności w ten zespół. Trzeba też dodać to co najważniejsze, że zespół z PANIĄ Katarzyną Skorupą, a bez, to jednak dwa różne światy. Mam nadzieję, że uda się ją utrzymać w składzie na przyszły sezon (chociaż pewnie szanse niewielkie), bo z każdej zawodniczki wyciaga to co najlepsze. Z Chemikiem myślę że obecnie szanse 50/50, zwłaszcza że pomimo niższej lokaty po fazie zasadniczej to większa presja jest po stronie zespołu z Polic. Radomka już osiągnęła największy sukces w historii, a może być tylko lepiej.
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że jednak Chemik poza zasięgiem Radomki
Myślę, że realny jest brązowy medal dla Radomki, nic więcej
Dwa pierwsze sety pokazały, że są w stanie walczyć z Chemikiem, ale to prawda że raczej zespół z Polic jest faworytem do zamknięcia tego w 2 meczach. Dalej jednak jest to sport i wszystko się jeszcze może wydarzyć. Jeżeli Bjelica i Bruna zagrają swój top to są w stanie powalczyć. W innym wypadku raczej bym się spodziewał 3-1 dla Chemika w drugim meczu. Myślę, że 3 miejsce jak najbardziej w zasięgu, przy potencjalnych meczach z ŁKS. Czas gra na korzyść Radomki - zgranie Kasi Skorupy z Ana Bjelica.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

Developers Rzeszów - ŁKS Łódź 0:3 (25:27 23:25 23:25)
MVP Katarina Lazović
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101345.html#stats
https://www.polsatsport.pl/film/develop ... deo_recent
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

dmak1 pisze:
Dwa pierwsze sety pokazały, że są w stanie walczyć z Chemikiem, ale to prawda że raczej zespół z Polic jest faworytem do zamknięcia tego w 2 meczach. Dalej jednak jest to sport i wszystko się jeszcze może wydarzyć. Jeżeli Bjelica i Bruna zagrają swój top to są w stanie powalczyć. W innym wypadku raczej bym się spodziewał 3-1 dla Chemika w drugim meczu. Myślę, że 3 miejsce jak najbardziej w zasięgu, przy potencjalnych meczach z ŁKS. Czas gra na korzyść Radomki - zgranie Kasi Skorupy z Ana Bjelica.
Jeden mecz i zmienia nam się myślenie
teraz to poza pewnym według mnie medalu dla Chemika
nie ma żadnych innych pewniaków,
nie skreślam Developresu w walce o finał, ale ŁKS zrobił kawał dobrej roboty od finałów Pucharu Polski,
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: drukjul »

Developersowi udało się w końcu zdjąć uroki magiczne ŁKS-u i zagrają w finale.

Czwarty set ostatniego meczu półfinałowego do był niezły dreszczowiec i kawał siatkarskiego spektaklu. Duże brawa dla obu zespołów. :P
titerlitury
Posty: 347
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: titerlitury »

Tak jak można było przewidzieć, ŁKS wydatnie wzmocnił swoją wartość sportową poprzez charakterystyczny dla siebie w ważnych meczach aspekt żywiołowości. Nie sądzę żeby rzeszowianki miały słabszy mental, ale ŁKS na pewno ma ten element bardziej wyeksponowany, co też ma swoje znaczenie. W jakimś sensie przykład płynie od trenerów, bo i Czech w ŁKS-ie, i Turek w Chemiku, to wybuchowi aktorzy, przy nich Stefan to jakaś skandynawska, utwardzona odmiana spiżu. Rywalizacja zakończyła się jednak sprawiedliwie, wygrał zespół lepszy w przekroju sezonu i bezpośrednim porównaniu lepszy również.
Developres (a nie -pers) po długiej przerwie wygrał twardy mecz. To fajny prognostyk przed dzisiejszym spotkaniem. Kilka subiektywnych spostrzeżeń. Więcej Ani Stencel. Ustalanie środkowych powinno zaczynać się od Niej. Może Eda Erdem to nie jest, ale atak z obejścia ma, moim zdaniem, najlepszy w lidze. Potrafi skorygować niedokładność wystawy i wyciągnąć z każdej piłki maxa. A siła ofensywna środka w Developresie jest przeciętna, więc predyspozycje Stencel to złoto. Jest jeszcze ten, jak to określiła Joasia Kaczor- "krzyż", ale w każdym jego incydencie w meczu z ŁKS-em grany był na potrójny blok. Do poprawki. JF-L jak gra, to widać. Mimo mocarnej budowy atakuje piłki z siłą mimozy. Ale muszę Ją pochwalić, że będąc w trudnej sytuacji, zdecydowanie poprawiła swoją grę w drugiej linii oraz w bloku. Niech więc to Ją wzmacnia, bo zespołowi jest jak widać bezsprzecznie potrzebna, skoro Lazic nie może podnieść się po wirusie.
Czekam na dobry mecz dzisiaj, forza Rzeszów !!!
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Jiroux »

Chyba jednak Słowak ;)
titerlitury
Posty: 347
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: titerlitury »

Jiroux pisze:Chyba jednak Słowak ;)
Czeski błąd, przepraszam ;) Ale urodził się jeszcze w Czechosłowacji, to ja, jako starożytna skamielina mogę w tej kwestii coś pokręcić. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Mordimer Madderdin »

Zastanawiam się ile czasu może trwać challenge... To jakaś żenada kompletna.
Zgadzam się, że za mało było Ani Stencel. Natomiast przyjęcie wciąż jakieś takie maślane, no i atak z lewego Julietty nazwałbym ostrożnym.
Chemik w gwiazdorskiej obsadzie, natomiast Rysice są wg mnie bardziej powtarzalne. Może uda się w końcu wywalczyć mistrzostwo.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”