Sezon 2020/21

phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Już w najbliższy czwartek startuje nowy sezon Tauron Ligi.

Sezon rozpocznie starcie Budowlanych Łódż z Jokerem Świecie.

Cały terminarz znajduje się tutaj: https://www.tauronliga.pl/games.html
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Budowlani słabsi w tym sezonie, przynajmniej na papierze, ale czy Joker da radę wyszarpac choćby punkt ? Niestety wątpię.
Developres powinien gładko wygrać z Wrocławiem
Chemik też za 3 punkty z Legionovia
Radom - Bydgoszcz, ciężko powiedzieć, gdyby nie Skorupa nie miałbym wielkiego przekonania do Radomki, zobaczymy jak to będzie wyglądać
Piła - Kalisz , przyjezdne za 3 pkt
ŁKS - Stal, gładkie 3 punkty dla ŁKS-u
raff1322
Posty: 27
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 10:00
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: raff1322 »

Nową siatkarką Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz została Brazylijka Regiane Bidias !!
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: ciorny17 »

Oglądam jednym okiem, ale Nowicka to gra fatalnie.
Kłamca.
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Komentatorzy mówią, że trzeba dać jej czas :D

Nigdy nie byłem fanem Nowickiej na rozegraniu. W poprzednim sezonie miała dość solidną zmienniczkę w postaci Bałdygi, teraz pewnie będzie grać prawie cały sezon w szóstce.

Edit: O, jednak pojawia się Tobiasz. Ciekawe ile piłek wystawi prosto do rywalek na drugą stronę :D
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Por.Columbo »

Pierwszy raz żałuję, że nie komentował spotkania Jarosz. Co by złego o nim nie powiedzieć, to ma jedną zaletę - nie zostawiłby suchej nitki na grze Nowickiej.
Zresztą analizując cały zespół Budowlanych. Do takich młodych dziewczyn, z naprawdę sporym potencjałem, potrzeba przede wszystkim porządnego trenera. Krzyształowicz za takiego niewątpliwie się uważa, bo ego u niego jest nieskończone, ale jak dla mnie jest trenerem mocno przeciętnym, który nic ciekawego nie jest w stanie tym dziewczynom przekazać.

Co do Jokera, na pewno po tym meczu widać, że mają spore szanse na utrzymanie. Przede wszystkim jak na zespół złożony z zawodniczek bez nazwisk, z przeszłością głównie w I lidze, dysponują całkiem stabilnym przyjęciem. Choć może po prostu Budowlane tak słabo dzisiaj zagrywały. W każdym bądź razie z zainteresowaniem będę śledził dalsze poczynania Jokera w lidze i życzę im na ten sezon jak najwięcej takich spotkań jak dzisiaj.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Krzyształowicz to faktycznie ma większe ego niż umiejętności. W tym meczu według mnie różnice zrobili trenerzy, a dokładniej to jak przepracowali okres przygotowawczy. Ale Jokerowi to może nie wystarczyć na cały sezon. Kolejne mecze pokażą na co będzie beniaminka stać i czy potrzebne będą wzmocnienia czy nie
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Camillo Marcotti »

Co prawda nie widziałem wczorajszego meczu (może nadrobię na weekendzie), ale moim zdaniem jeżeli Joker utrzyma się w Tauron Lidze to są dwie możliwości: a) w Świeciu mają świetnego łowcę talentów, który wydarł zawodniczki z pierwszej ligi, czego nikt inny nie zrobił, bo miał nosa lub b) poziom ligi jest coraz słabszy i żeby się utrzymać wystarczy uzbierać pierwszoligowych zawodniczek. Który punkt jest prawdziwy dowiemy się za jakiś czas.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: SerCos »

Rozumiem, że Salas i Mędrzyk kontuzjowane, skoro na przyjęciu gra Grajber z Łukasik.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Mędrzyk pewnie jeszcze nie jest w pełni sprawna, trochę jej czasu jeszcze zajmie powrót do formy
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Camillo Marcotti pisze:Co prawda nie widziałem wczorajszego meczu (może nadrobię na weekendzie), ale moim zdaniem jeżeli Joker utrzyma się w Tauron Lidze to są dwie możliwości: a) w Świeciu mają świetnego łowcę talentów, który wydarł zawodniczki z pierwszej ligi, czego nikt inny nie zrobił, bo miał nosa lub b) poziom ligi jest coraz słabszy i żeby się utrzymać wystarczy uzbierać pierwszoligowych zawodniczek. Który punkt jest prawdziwy dowiemy się za jakiś czas.
Myślę że po części jedno i drugie.
Przy ograniczonym budżecie Wojtowicz musiał kombinować ze składem
Natomiast to chyba raczej oczywiste że poziom ligi spada, zobaczmy jaki poziom sportowy prezentowały w ostatnich latach Wrocław Ostrowiec czy Warszawa
Poza tym mamy od jakiegoś czasu zaciag zawodniczek z niższych lig, można by tu długo wymieniać nazwiska. W tym sezonie wyraźnie widać ta tendencje
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon 2020/21

Post autor: xeron »

Poziom ligi spada, ale to te pierwszoligowe zawodniczki pokazują jak dotychczas dobrą siatkówkę :D
W meczu Joker - Budowlani dobre spotkanie Kukulskiej(MVP), Wenerskiej czy Nowak. W meczu BKS vs ŁKS, Janiuk wyrwana z Opola (środkowa) najlepiej punktująca drużyny. 10/13 w ataku( 77$ w ataku), 4 bloki i jeden as :D
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Lynn »

Jakiś pomór Łódzkich drużyn w pierwszej kolejce.

Ogólnie na razie pomór faworytów, bo Chemik też przegrywa ;)
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Gierek »

I mamy kolejną niespodziankę w tej kolejce, bo Legionovia pokonała Chemik Police 3:2. Ciekawą kolejkę mamy. :)
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Jeśli chodzi o Opole to najlepszą rzeczą którą Janiuk zrobiła to to że odeszła, Janiuk wróciła do Bielska.

A Wenerska i Kukulska grały już w lsk
Nie debiutują w lidze
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon 2020/21

Post autor: xeron »

Nigdzie nie napisałem, że debiutują, ale zarówno Wenerska i Kukulska nie pograły za wiele, dopiero teraz grają pierwsze skrzypce.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Por.Columbo »

Kilka słów na temat wczorajszych spotkań.

Cieszy mnie bardzo wygrana Legionovii, ale niestety w dużej mierze była ona spowodowana słabszym spotkaniem Chemika, a szczególnie sporymi niedokładnościami u Marleny Kowalewskiej, które w tamtym sezonie dużo rzadziej jej się przytrafiały i w tym też na pewno wejdzie na wyższy poziom.
To co jednak na minus rzuca się w Legionovii w oczy, to kompletny brak przyjęcia. Olivia nie zagra każdego spotkania na 54% przy 48 piłkach, z czego większość była na podwójnym/potrójnym bloku. (Średnią z poprzedniego sezonu miała na poziomie 36,9%).
Najgorsze dla Legionovii jest to, że w przyjęciu nie za bardzo ma kto jej pomóc. Przyjęcie Rivero Marin nie wydaje się być wiele lepsze, a Iza Lemańczyk swoje problemy w przyjęciu także zawsze miała. Jest zdecydowanie lepsza w obronie niż przyjęciu.
Widzę tutaj spory błąd przy budowaniu składu, bo nie ma w składzie zawodniczki, która chociaż na zmianie mogłaby w ważnym momencie przytrzymać przyjęcie. Na ławce jest Szczyrba i Zdovc Sporer. Młode zawodniczki, szczególnie Słowenka uważana za duży talent, ale na ten moment nie wydaje się aby przyjęcie było mocną stroną którejkolwiek z nich.

Co do meczu Łks-u z Bks-em. Niespodzianki się zdarzają, przegrać mecz można, ale jak można nie dokonać żadnej zmiany gdy skrzydła przez cały mecz zanotowały skuteczność od 21% do 33% kompletnie nie rozumiem. Nie pamiętam za dobrze Cuccariniiego z czasów Chemika, bo wtedy kobiecą siatkówkę oglądałem od święta, ale jeżeli w taki sposób ma zamiar prowadzić zespół to nie wróżę im w tym sezonie medalu.
Dla Bielska tak, czy siak należą się brawa. Fajnie, że zespoły skazywane na spadek potrafią powalczyć z teoretycznie lepszymi zespołami. Mam nadzieję, że zwiastuje, to bardzo ciekawy sezon również na dole tabeli.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Por.Columbo »

W Kaliszu ciekawie zapowiada się rywalizacja na ataku. We wczorajszym spotkaniu Szczurowska wyraźną liderką zespołu (56% przy 25 próbach). Póki co bardzo dobrze wykorzystuje szansę jaką dostała przez problemy zdrowotne w okresie przygotowawczym Moniki Gałkowskiej.
Patrząc jednak ze strony Moniki, może być to dla niej ciężki i frustrujący sezon, jeśli w ciągu dwóch lat spadnie z pozycji podstawowej atakującej mistrzyń polski do poziomu rezerwowej w MKS-ie Kalisz. Z całym szacunkiem oczywiście dla kaliszanek, które w budżetowym wydaniu stworzyły całkiem ciekawy skład.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Sezon 2020/21

Post autor: rzr »

Czarnecki załatwił siatkarkom z Wrocławia nowego sponsora - KGHM https://twitter.com/r_czarnecki/status/ ... 39552?s=19
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

A czy KGHM nie podpisał z nimi kontraktu już w marcu tego roku?
https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,kg ... 53813.html

Chyba, że ten kontakt z marca był tylko do zakończenia poprzedniego sezonu...
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Sezon 2020/21

Post autor: rzr »

W tym artykule co zalinkowałeś napisane jest, że umowa jest do końca czerwca, więc teraz pewnie po "okresie próbnym" przedłużenie umowy + jakaś podwyżka.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Ok, dzięki. Tego nie wyłapałem wcześniej.

Myślę, że ten skład budowali z myślą, że umowa zostanie przedłużona. Raczej nie liczyłbym na kolejne wzmocnienia, chociaż we Wrocławiu na pewno przydałaby się lepsza atakująca niż dwójka Jasek-Rapacz.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Seweryn1908 »

Wszystkie wyniki pierwszej kolejki
Jakieś niespodzianki oprócz klęski ŁKS Łódź z BKS Stal Bielsko-Biała
gospodarzgośćwynikwyniki setów17-09-2020 Budowlani Łódź - Joker Świecie 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 22:25)
Developres Rzeszów - #VolleyWrocław 3:1 (21:25, 25:22, 25:17, 27:25)
Legionovia Legionowo - Chemik Police 3:2 (27:25, 19:25, 19:25, 25:22, 17:15)
Radomka Radom - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)
PTPS Piła - MKS Kalisz 0:3 (23:25, 21:25, 17:25)
ŁKS Łódź - BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 28:30, 20:25)
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

phil pisze:Ok, dzięki. Tego nie wyłapałem wcześniej.

Myślę, że ten skład budowali z myślą, że umowa zostanie przedłużona. Raczej nie liczyłbym na kolejne wzmocnienia, chociaż we Wrocławiu na pewno przydałaby się lepsza atakująca niż dwójka Jasek-Rapacz.
Jeszcze rozgrywające by im się przydały
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: phil »

Goscinnie pisze: Jeszcze rozgrywające by im się przydały
Trener Kurczyński w maju, w jednym wywiadów zachwycał się swoimi rozgrywającymi, mówiąc, że jedna świetnie grała przez ostatnie dwa sezony i była liderką swojego zespołu, a druga rozwinęła się w I lidze :D
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

phil pisze:
Goscinnie pisze: Jeszcze rozgrywające by im się przydały
Trener Kurczyński w maju, w jednym wywiadów zachwycał się swoimi rozgrywającymi, mówiąc, że jedna świetnie grała przez ostatnie dwa sezony i była liderką swojego zespołu, a druga rozwinęła się w I lidze :D
Na wstępie zadałbym pytanie jakim trenerem jest ten pan ;)
A jeśli chodzi o sypy to Budzoń miałem okazję obserwować i wrażenia na mnie raczej nie zrobiła. A Wołodko nie miała prawa się rozwinąć w Opolu. Tam raczej się zawodniczki, szczególnie rozgrywające, zwijają
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Goscinnie »

Moje typy na drugą kolejkę:
Świecie - ŁKS , mimo wygranej Jokera w pierwszy męczy stawiam na ŁKS, 1:3
Kalisz - Bielsko 3:1
Bydgoszcz - Piła 3:2 powinno być wyrównany mecz .
Police - Radom 3:1
Wrocław - Legionowo 0:3
Budowlani - Rzeszów 1:3
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Sezon 2020/21

Post autor: okon »

Niektórzy pisali ,że Bielsko za słabe na tą ligę w wątku o transferach, a tutaj proszę dwa świetne mecze za nimi.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2020/21

Post autor: Jiroux »

Mają za sobą znakomicie przepracowany okres przedsezonowy i sztab wykonał z dziewczynami super robotę zwłaszcza jeśli chodzi o pracę systemem blok-obrona. Myślę też, że przyjście Iwo Wagnera w roli statystyka bardzo dużo im daje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”