Sezon 2021/22

miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Sezon 2021/22

Post autor: miro1905 »

Dziś rozpoczyna się sezon 2021/22 Tauron Ligi.
Przynajmniej miał się rozpocząć. :] Realizacja nie wytrzymała widoku Jacka Nawrockiego w barwach Chemika i zamiast początku meczu oglądamy reklamy. :D

Problemy naprawione. Sezon oficjalnie rozpoczęty.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2021/22

Post autor: SevenUP »

Jak widać Kąkolewska i Wasilewska w formie ;) szkoda że na reprezentacje za słabe były :] Od razu widać kto ich nie przygotowywał do sezonu :]
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

Iga naprawdę nieźle wyglądała jak na pierwszy oficjalny mecz (nie liczę tych kilku sparingów w jakich wystąpiła w ostatnich dwóch tygodniach) po takiej kontuzji.

Ja jestem bardzo ciekaw jak dalej będzie wyglądała rywalizacja o miejsce pierwszej rozgrywającej. Pamiętam, że na jednym ze sparingów Chemika jaki widziałem (3 tygodnie temu?) Marlena nie skakała przy rozegraniu. Widać, że po przyjściu J. Nawrockiego od razu zmienił się styl Marleny :D
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Por.Columbo »

Szkoda, że trener Vettori postawił w całości na zawodniczki, które przyszły w tym roku do UNI, W składzie typowo I ligowym z tamtego roku mogłoby to wyglądać lepiej. O ile jeszcze Bidias, czy Pellegrino można zrozumieć, to stawianie na Wołodko, czy niespróbowanie chociaż na chwilę Sieradzkiej mocno dziwi. Na obronę Bączyńskiej trzeba przyznać, że miała masę śmieci w ataku, ale tak naprawdę poza krótkim epizodem na ataku w Grocie, gdzie prezentowała się całkiem nieźle, później był to już co najwyżej poziom I ligowy. Podsumowując, ze słabszymi zespołami Bidias może się jeszcze przydać, Pellegrino też mimo wieku jest niezłą siatkarką, ale ogólnie transfery Uni bardzo kiepskie. Jedynie co mnie cieszy, to postawienie na Stronias. Dzisiaj było kiepsko, ale widać, że nerwy odegrały tutaj ogromną rolę. Dalej powinno być już tylko lepiej, bo jest to dziewczyna, którą stać na grę na poziomie ekstraklasowym.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2021/22

Post autor: SevenUP »

A mecz Radomia pokazał, że może być problem z siłą ognia. Jak wróci Skorupa pewnie z automatu będzie to wyglądać lepiej, ale mimo wszystko Kaśka najlepsze lata ma już za sobą i to już w poprzednim sezonie było widać. A Wójcik i Lazić to jednak nie są mocno ofensywne zawodniczki. Tutaj kluczem będzie przyjęcie, Kasia Skorupa i gra ze środkowymi.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon 2021/22

Post autor: xeron »

Por.Columbo pisze: 24 wrz 2021, o 18:56 Szkoda, że trener Vettori postawił w całości na zawodniczki, które przyszły w tym roku do UNI, W składzie typowo I ligowym z tamtego roku mogłoby to wyglądać lepiej. O ile jeszcze Bidias, czy Pellegrino można zrozumieć, to stawianie na Wołodko, czy niespróbowanie chociaż na chwilę Sieradzkiej mocno dziwi. Na obronę Bączyńskiej trzeba przyznać, że miała masę śmieci w ataku, ale tak naprawdę poza krótkim epizodem na ataku w Grocie, gdzie prezentowała się całkiem nieźle, później był to już co najwyżej poziom I ligowy. Podsumowując, ze słabszymi zespołami Bidias może się jeszcze przydać, Pellegrino też mimo wieku jest niezłą siatkarką, ale ogólnie transfery Uni bardzo kiepskie. Jedynie co mnie cieszy, to postawienie na Stronias. Dzisiaj było kiepsko, ale widać, że nerwy odegrały tutaj ogromną rolę. Dalej powinno być już tylko lepiej, bo jest to dziewczyna, którą stać na grę na poziomie ekstraklasowym.
Sieradzkiej nie było w składzie, chyba jakaś kontuzja. Makarowska zjadła Wołodko, bylo to widać w 3 secie. Bączyńska na ataku też nie przekonuje mnie zbytnio.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

Por.Columbo pisze: 24 wrz 2021, o 18:56 Czy niespróbowanie chociaż na chwilę Sieradzkiej
Oliwia w ogóle była na hali? Jakiś czas temu lokalny portal pisał, że Oliwia jest kontuzjowana. Poza tym nie było jej na sesji zdjęciowej drużyny i nie ma jej na wideo z prezentacji zespołu.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Por.Columbo »

Dzięki za wyjaśnienia w sprawie Sieradzkiej. Gdyby Polsat nie spóźnił się z transmisją nie byłoby w ogóle tego tematu ;)
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

@Por.Columbo, zajrzałem teraz na stronę internetową UNI i widzę, że Oliwia Sieradzka została usunięta ze składu na sezon 2021/22.
Czyli wychodzi na to, że niekoniecznie kontuzja musi być tutaj problemem :o
http://siatkowka.uni.opole.pl/sklad2021-22/
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon 2021/22

Post autor: xeron »

Wszystko wskazuje na to, że Oliwia nie jest już zawodniczką Uni. Zagadkowy jest tylko powód i to, że w mediach nie było żadnej oficjalnej informacji.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Por.Columbo »

Miałem już przygotowany mocno krytyczny komentarz dla klubu, ale przeglądając media społecznościowe natrafiłem na świeże stories Bączyńskiej na Instagramie w którym pisze, żeby Oliwia już wracała, więc to jednak kontuzja lub jakieś problemy osobiste. Choć jej brak na stronie, czy w oficjalnym przedstawieniu składu na sezon jest dziwne.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

Może to rzeczywiście jakieś problemy osobiste, i w klubie nie wiedzą czy/kiedy Oliwia wróci do zespołu.

Jestem bardzo ciekaw jak Opole wypadnie w kolejnym spotkaniu - grają z Jokerem. Dzisiaj Świecianki zagrały poniżej swoich możliwości. Liczylem na bardziej zaciętą rywalizację z Budowlanymi. Nie jestem też fanem stawiania Malu na przyjęciu. Swoje najlepsze spotkania rozgrywała jako atakująca.
elkrike
Posty: 28
Rejestracja: 1 maja 2020, o 16:20
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: elkrike »

SevenUP pisze: 24 wrz 2021, o 19:33 A mecz Radomia pokazał, że może być problem z siłą ognia. Jak wróci Skorupa pewnie z automatu będzie to wyglądać lepiej, ale mimo wszystko Kaśka najlepsze lata ma już za sobą i to już w poprzednim sezonie było widać. A Wójcik i Lazić to jednak nie są mocno ofensywne zawodniczki. Tutaj kluczem będzie przyjęcie, Kasia Skorupa i gra ze środkowymi.
Poczekajmy po pierwsze na zgranie z Alanko,która dojechała po ME 5 września.Po drugie co znaczy gra ze Skorupą pokazała dzisiejsza gra i procenty Honorio.
Lazic i Wójcik to akurat ofensywne zawodniczki a skoro Zaroślińska jednak przy małym zgraniu z Alanko wykręciła 33% to chyba nie jest z nią jeszcze tak źle....;)
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Por.Columbo »

Patrząc wczoraj kolejny raz na Twardowską, nie można nie odnieść wrażenia, że jest ona trochę takim Lemańskim, czy Filipem Tauron Ligi. Zawodniczka o świetnych warunkach i niczym więcej, na którą nabierają się kolejni prezesi i trenerzy. Zresztą przyjęcie Skrzypkowska, Twardowska, to najgorsze ustawienie w całej lidze. Nie wiem do końca na co stać Rachkovską, ale muszą dać jej więcej szans. Po dzisiejszym wejściu widać, że siła w ataku jest niezła, ostatecznie też skończyła na lepszej skuteczności niż pozostałe przyjmujące.

Cieszy mnie wygrana Opola, bo to na ich meczach pierwszoligowych zacząłem interesować się bardziej kobiecą siatkówką. Nie przeszkodziło mi w tym nawet, że zespół był prowadzony w amatorski sposób, a sportowo spuścili w tamtym sezonie zespół do II ligi ;D. Zresztą, jak na Opole, zaskakująco dużo kibiców było na pierwszym spotkaniu. Ciekawi mnie, czy to jedynie efekt ciekawości i Chemika, czy będzie się to dalej utrzymywać. Na pewno takie zwycięstwa jak dzisiaj, mogą w tym pomóc. Cieszy też, że Vettori zaczął z Makarowską i Orzyłowską. Nie był to jeszcze idealny mecz Gabrysi. Nadal kuleje gra do tyłu z Bączyńską, szczególnie jak jest w drugiej linii, choć nie wiem, czy problem jest tylko w wystawie,, czy też w najściu do ataku Ani, bo z Sieradzką wyglądało, to dużo płynniej. W każdym bądź razie trzeba zwrócić uwagę na rozkład ataku. Wszystkie punktujące zawodniczki na boisku, zdobyły co najmniej 10 punktów, co trzeba zapisać na plus po stronie rozgrywającej.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

Podobnie jak Por.Columbo zacząłem się zastanawiam nad tymi atakami z drugiej linii. Rzeczywiście w ubiegłym roku z Sieradzką wyglądało to o wiele lepiej. Nie kojarzę, żeby Sieradzka miała aż takie problemy z atakowaniem jak wczoraj Bączyńska.
Wydaje mi się, że atakującą jest takim brakującym elementem w Uni. Z lepszą zawodniczką na tej pozycji byłaby wczoraj szansa na 3-0.

Jeżeli chodzi o Jokera to trochę zastanawia mnie ustawienie zespołu. Widziałem, że w niektórych sparingach oraz w meczu z Budowlanymi, Malu grała na przyjęciu. Wczoraj już grała na ataku. I chyba na tej pozycji czuje się lepiej niż na lewym.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Por.Columbo »

Zadziwiająco dobrze wyglądała dzisiaj Zaroślińska. Obstawiam, że to bardziej wyskok na ambicji przeciwko byłemu klubowi, ale może się mylę i w Radomce odżyje, wskakując ponownie na wyższy poziom.
Czekałem na pierwszy mecz ŁKS-u i choć oczywiście nie ma co oceniać po pierwszym spotkaniu, ale jednak już widać z jakimi problemami może się borykać w sezonie ŁKS. Perry na przyjęciu może się bilansować pozytywnie jedynie, jeśli Grajber z Maj przytrzymają na bardzo dobrym poziomie przyjęcie. Jak będą przyjmować tak jak dzisiaj, to Łodzianki na mecze z lepszymi zespołami nie dojadą.
Cieszy chociaż to, że Sobiczewska wykorzystała swoją szansę, choć na pewno jej dzisiejsza gra miałaby dużo większy wpływ na pozycję w klubie i w oczach kibiców, gdyby koleżanki jej pomogły i mogła odebrać statuetkę mvp spotkania.
Przy okazji Weroniki duży kamyk do ogródka komentatorów. Ja naprawdę rozumiem, że I liga kobiet nie stoi na zbyt wysokim poziomie i nie jest pasjonującym produktem dla przeciętnego widza, ale przyznawanie się, że nie ma się żadnej wiedzy i praktycznie słyszy się po raz pierwszy nazwisko mocno wyróżniającej się zawodniczki z pierwszej ligi, jest żałosne. Warto byłoby tutaj zadać pytanie, za co owi komentatorzy biorą pieniądze, skoro wiedzę wynikającą z zainteresowania rozgrywkami, mają na poziomie przeciętnego niedzielnego widza?
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Por.Columbo »

Swoją drogą, wie ktoś, jak wygląda w tym sezonie kwestia przeprowadzania własnych transmisji przez kluby ze spotkań nieobjętych ramówką polsatu? Z tego co widzę, w następnej kolejce, tak jak dzisiaj, transmisja z Rzeszowa jest oznaczona jako polsat box. Patrząc na dzisiejszą analogiczną transmisję puszczaną na stronie internetowej polsatu, widać, że nie jest to sygnał przygotowywany przez polsat. Czy Rzeszów jakoś się dogadał z polsatem, że może puszczać własne domowe spotkania na ich stronie, czy wszystkie kluby mają takie możliwości, tylko z nich nie korzystają?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2021/22

Post autor: mewa »

Por.Columbo pisze: 2 paź 2021, o 22:29 Swoją drogą, wie ktoś, jak wygląda w tym sezonie kwestia przeprowadzania własnych transmisji przez kluby ze spotkań nieobjętych ramówką polsatu?
Każdy klub ma taką możliwość, musi tylko wyprodukować sygnał (co trochę kosztuje, ale niektórym się opłaca).
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

Por.Columbo pisze: 2 paź 2021, o 22:13 Przy okazji Weroniki duży kamyk do ogródka komentatorów. Ja naprawdę rozumiem, że I liga kobiet nie stoi na zbyt wysokim poziomie i nie jest pasjonującym produktem dla przeciętnego widza, ale przyznawanie się, że nie ma się żadnej wiedzy i praktycznie słyszy się po raz pierwszy nazwisko mocno wyróżniającej się zawodniczki z pierwszej ligi, jest żałosne. Warto byłoby tutaj zadać pytanie, za co owi komentatorzy biorą pieniądze, skoro wiedzę wynikającą z zainteresowania rozgrywkami, mają na poziomie przeciętnego niedzielnego widza?
Podobnie było w przypadku V. Jones-Perry. Komentatorzy powtarzali, że bardzo daleko jej do kadry USA. Jednak w tym sezonie reprezentowała kraj w mistrzostwach NORCECA oraz Pan American Cup. Zdaję sobie z tego sprawę, że to nie jest kadra A na Igrzyska Olimpijskie, ale mimo wszystko można było o tym wspomnieć.
Jeżeli chodzi o Julitę Piasecką to chyba również tutaj brakowało wiedzy, że zawodniczka ta reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata U20 i radziła sobie nieźle w SMSie.
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Sekator »

Jeśli chodzi o Jones Perry, to dziwi mnie że ŁKS pozwolił jej grać oba turnieje wspomniane przez Phila. O ile w pierwszym grały zawodniczki, które jakieś tam szanse na dalsze powołania do amerykańskiej kadry mają, o tyle w drugim była trochę zbieranina zawodniczek bez klubów na ten sezon, jedyne wyjątki to była właśnie Roni i Danielle Cuttino (ale ona gra w lidze brazylijskiej, a ta liga miała opóźniony start ze względu na mistrzostwa Ameryki Południowej). No chyba że Roni bardzo chciała się osobiście pokazać Karchowi, bo on był tylko na tym drugim ...

Jeśli chodzi o jej szanse na dalszą grę w reprezentacji to mimo wszystko ciężko będzie ... Co prawda będą się zwalniać miejsca na przyjęciu, Hill już zakończyła karierę, Larson pewnie niedługo pójdzie w jej ślady, a i Bartsch i K-Rob są w okolicach 30 ale Karch ceni przede wszystkim dobre przyjęcie a z tym u Roni jest olbrzymi problem. Chociażby w meczu z Dominikaną na Pan Am Cup rywalki obrały sobie ją za cel i była masakra... Tutaj szanse mają przede wszystkim dobrze przyjmujące jak Courtney (która tak na marginesie wczoraj przy Aśce Wołosz pokazała się bardzo dobrze w ataku w meczu o Superpuchar Włoch ). Tym bardziej że inne mocno bijące amerykańskie przyjmujące jak Wilhite czy Plummer mimo wszystko są w stanie wykręcić lepsze liczby na przyjęciu od Roni...

Może w ataku byłaby szansa ale tu problemem może być wzrost Roni - 180 cm to mało nawet na przyjmującą ... Co prawda Roni nadrabia wyskokiem i szybkością ale to zawsze będzie problemem. Drews, która gra trochę poza radarem w Japonii, jest bardzo solidna, nie ten kaliber co Egonu czy Bosko ale daje radę, Thompson, choć niczego szczególnego w Turcji jeszcze nie pokazała też w reprezentacji gra solidnie, a do tego potrafi zagrać na przyjęciu... i jeszcze bardzo wysoka Plummer w odwodzie, która też może grać w ataku...

Za to na pewno Roni pokazała się z dużo lepszej strony podczas obu tych turniejów niż bardziej znana Cuttino,jeśli chodzi o ofensywę to ciągnęła grę reprezentacji, więc może jakieś powołanie np na Ligę Narodów dostanie :) Trzymam za to mocno kciuki bo to bardzo sympatyczna i pracowita dziewczyna :)
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

Tak jak mówisz Sekator. Na pewno VJP nie będzie miała łatwego zadania, żeby dostać się do pierwszej reprezentacji USA. Zobaczymy jak w elemencie przyjęcia poradzi sobie w ŁKS, bo wydaje mi się że poziom tego elementu będzie tutaj kluczowy. Podobnie w przypadku Kary Bajemy, która zawsze nieźle prezentowałą się w ataku, ale o wiele gorzej było z przyjęciem zagrywki.

Jeżeli chodzi o tę pozycję to tutaj Amerykanki zawsze miały sporo talentów. Do drzwi pierwszej reprezentacji pukają m.in. Wilhite Parsons, Plummer, Frantti, Jeżeli chodzi o taką kadrę "B" na turnieje w stylu: Pan American Games czy Pan American Cup to mają również: Kingdon, Lanier, Ruddins, Snyder. Potencjalnie jest też sporo ciekawych zawodniczek na tej pozycji w lidze uniwersyteckiej: Alli Stumler, Mac May, Logan Eggleston, Dani Drews czy grająca na przyjęciu i libero (to co Karch lubi najbardziej :D) Brooke Nuneviller.

Jeżeli chodzi po pozycję atakującej, to tutaj sytuacja jest chyba jeszcze bardziej skomplikowana. Są Drews, Thompson, które spokojnie są w stanie grać do Igrzysk w Paryżu. Poza tym są m.in. wspomniana Danielle Cuttino czy Stephanie Samedy i Madi Skinner.

Edit: Zapomniałem jeszcze o Megan Courtney, która wczoraj została MVP Superpucharu Włoch :D
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: troche zorientowany »

mnie najbardziej interesuje angaż Colombo i Jukoski. One są na zgrupowaniu ŁKS od dawna a nie widać jeszcze ich znaczącego wkładu do gry. Sam fakt bycia brazylijską siatkarką nie uprawnia do powołania. Jestem lekko rozczarowany ale oczywiście postawę ŁKS u należy ocenić dopiero za ok miesiąc lub dwa bo wtedy będzie po okresie zgrania i albo te siatkarki wniosą wiele albo nietrafiony będzie to transfer. Szkoda tylko że zgranie przypada na pojedynki z najmocniejszymi rywalkami. Początek 0:9 będzie bardzo ciężko odrobić. Oczywiście wcale tak nie musi być bo i Veronica i Roberta roegrały pierwszy mecz a są dopiero od tygodnia w Polsce. Zatem na oceny przyjdzie jeszcze czas.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

Jeżeli chodzi o Ivnę oraz Pietrę to tuż po informacji o transferach sprawdziłem statystyki obu zawodniczek. Obie były znaczącymi postaciami w swoimi zespole (oczywiście według cyferek). Natomiast, jeżeli chodzi o Ivnę to zdarzało się jej mieć świetny sezon, a następnie fatalny. Tak też było w sezonie 19/20, gdzie nie podołała wyzwaniu zostania liderką zespołu w lidze japońskiej. Mimo wszystko dałbym im trochę czasu. Zobaczymy jak za kilka tygodni będzie wyglądać sytuacja.
elkrike
Posty: 28
Rejestracja: 1 maja 2020, o 16:20
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: elkrike »

Sekator pisze: 3 paź 2021, o 11:26 Jeśli chodzi o Jones Perry, to dziwi mnie że ŁKS pozwolił jej grać oba turnieje wspomniane przez Phila. O ile w pierwszym grały zawodniczki, które jakieś tam szanse na dalsze powołania do amerykańskiej kadry mają, o tyle w drugim była trochę zbieranina zawodniczek bez klubów na ten sezon, jedyne wyjątki to była właśnie Roni i Danielle Cuttino (ale ona gra w lidze brazylijskiej, a ta liga miała opóźniony start ze względu na mistrzostwa Ameryki Południowej). No chyba że Roni bardzo chciała się osobiście pokazać Karchowi, bo on był tylko na tym drugim ...

Jeśli chodzi o jej szanse na dalszą grę w reprezentacji to mimo wszystko ciężko będzie ... Co prawda będą się zwalniać miejsca na przyjęciu, Hill już zakończyła karierę, Larson pewnie niedługo pójdzie w jej ślady, a i Bartsch i K-Rob są w okolicach 30 ale Karch ceni przede wszystkim dobre przyjęcie a z tym u Roni jest olbrzymi problem. Chociażby w meczu z Dominikaną na Pan Am Cup rywalki obrały sobie ją za cel i była masakra... Tutaj szanse mają przede wszystkim dobrze przyjmujące jak Courtney (która tak na marginesie wczoraj przy Aśce Wołosz pokazała się bardzo dobrze w ataku w meczu o Superpuchar Włoch ). Tym bardziej że inne mocno bijące amerykańskie przyjmujące jak Wilhite czy Plummer mimo wszystko są w stanie wykręcić lepsze liczby na przyjęciu od Roni...

Może w ataku byłaby szansa ale tu problemem może być wzrost Roni - 180 cm to mało nawet na przyjmującą ... Co prawda Roni nadrabia wyskokiem i szybkością ale to zawsze będzie problemem. Drews, która gra trochę poza radarem w Japonii, jest bardzo solidna, nie ten kaliber co Egonu czy Bosko ale daje radę, Thompson, choć niczego szczególnego w Turcji jeszcze nie pokazała też w reprezentacji gra solidnie, a do tego potrafi zagrać na przyjęciu... i jeszcze bardzo wysoka Plummer w odwodzie, która też może grać w ataku...

Za to na pewno Roni pokazała się z dużo lepszej strony podczas obu tych turniejów niż bardziej znana Cuttino,jeśli chodzi o ofensywę to ciągnęła grę reprezentacji, więc może jakieś powołanie np na Ligę Narodów dostanie :) Trzymam za to mocno kciuki bo to bardzo sympatyczna i pracowita dziewczyna :)
Klub nie ma nic do gadania w tej kwestii.Zwłaszcza USA federacja ma szczegółowe zapisy w tym temacie.Musi zwolnić zawodniczkę na obowiązki kadrowe i koniec.
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Sekator »

co do zasady tak, natomiast wszystkie inne zawodniczki z klubów europejskich jak Frantti czy Bajema po pierwszym turnieju wróciły do Europy, tylko Roni grała oba
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

I skazywane na pożarcie Opole wygrało kolejne spotkanie :D
Widać, że Legionovia podobnie jak w kolejnym sezonie przyzwyczaja nas do rozdawania punktów różnym zespołom. Oczywiście nie mówię tego złośliwie, bo zespół się wzmocnił m.in. przez pozyskanie Silvy czy Gryki, ale mimo wszystko przegrana z beniaminkiem z Opola to niespodzianka.
Patrząc na statystyki to bardzo dobrze w ataku zagrała dzisiaj Erkek. Widać, że powołanie jej w tym sezonie do tureckiej kadry B nie było przypadkiem.
Zablokowany18
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2021, o 22:51
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Zablokowany18 »

Coś czuję,że projekt "Młoda Polska" wyjdzie Budowlanym bokiem w tym sezonie,a szkoda,bo zamiast ryzykować sprowadzając dosyć zaawansowaną wiekowo Kubankę po urlopie macierzyńskim,której dyspozycja już przed sezonem stała pod znakiem zapytania,to można było zainwestować w dobrą doświadczoną rozgrywającą,która przede wszystkim zapewniała większy spokój na boisku,umiejętnie uwydatniłaby walory ofensywne zdolnych skrzydłowych i od której taka młodziutka Martyna Łazowska mogłaby się uczyć siatkarskiego rzemiosła.Tak to są drżące ręce i przestoje od stanu 8:12 do 8:19,a szkoda,bo jeszcze w zeszłorocznych rozgrywkach Budowlane miały jakikolwiek podjazd pod pierwszą czwórkę,może niekoniecznie pod Chemika czy Developres,ale Radomka i ŁKS przy dobrej dyspozycji wydawały się w zasięgu.Może to faktycznie brak Jones-Perry...
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 310
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Seweryn1908 »

Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(22:25, 18:25, 25:15, 21:25)
MVP:Veronica Jones-Perry



https://www.tauronliga.pl/games/id/1101692.html#stats
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 310
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Seweryn1908 »

ŁKS Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0(25:20 25:21 25:13)
MVP Roberta Ratzke da Silva
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101681.html#stats
https://youtu.be/IXmByNut1fA
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Streeter »

Dawid Murek przestał być pierwszym trenerem Volley Wrocław i został... Drugim trenerem. Pierwszym trenerem zaś został... Drugi trener Mateusz Żarczyński. Chyba nie przypominam sobie drugiej takiej roszady.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”