Sezon 2021/22

Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Sekator »

Myślę że już same sportowe kwestie przeważyły … Chemik po dwa razy przegrał z Developresem (liga i superpuchar) i nierównym ŁKSe ,a to drużyny z którymi będzie gra o medale.Odpadniecie z Pucharu Polski na tym etapie też trudne do obrony, Legionovia to solidny zespół, ale kilka tygodni wcześniej Chemik rozbił ją w lidze 3-0. Był to jakiś sygnał, że forma Chemika wcale nie idzie w górę ale wręcz przeciwnie.W Lidze Mistrzyń też można było ugrać więcej. Niby w grupie był obrońca tytułu Imoco, ale też i dwa ogórki z Węgier i Serbii, z jednym z nich Chemik stracił seta. Imoco w tym sezonie wygląda słabiej i szkoda było szczególnie tego meczu w Szczecinie. Włoski zespół przyleciał prosto po Klubowych MŚ, gdzie w 5 dni zagrał 4 spotkania, w tym przegrany pięciosetowy finał z Vakifbankiem, a mimo to Chemik nawet nie podjął walki ze zmęczonym rywalem. A gdyby się udało ugrać seta z Imoco i nie stracić tego jednego z ogórkiem to byłby awans.

Jeśli chodzi o konflikty to nie można tego wykluczyć. Wbrew temu co Kasprzyk opowiadał, to nie było tak, że w reprezentacji to były animozje tylko na linii Wołosz – Nawrocki… Sporo dziewczyn było albo niezadowolonych albo w najlepszym razie nie miało ochoty pójść w ogień za Nawrockim. Kąkolewska, która przecież została kapitanem po rezygnacji Wołosz, bardzo ostro wypowiadała się o Nawrockim po tym jak Kacprzyk zrobił przeciek kontrolowany do prasy o buncie w kadrze. Kowalewska, mimo że mogła dużo zyskać na odejściu Wołosz, też miała swoje kłopoty z nim. A Wasilewskiej Nawrocki nigdy do kadry nie powołał, nie wiem czy ze względów osobistych, czy może dlatego że preferował na środku bardzo wysokie dziewczyny (nawet jeśli drewniane) a Wasilewska jest dość niska jak na środkową. Tak czy inaczej już na wstępie miał w Chemiku parę dziewczyn, które delikatnie mówiąc nie były jego fankami.

Co do Drews… hmmm też początkowo pomyślałem to co Phil… Amerykańskie zawodniczki są dość wrażliwe jeśli chodzi o trenerów. Jones Perry po pobycie w Brescii mówiła, że brakowało jej indywidualnego podejścia, rozmów z trenerem, tego wszystkiego co było codziennością na uczelni w Usa. Ale nawet jeśli Drews czuła, że jest to problem, to raczej nie winiłbym Nawrockiego ale ogólnie różnice na linii Usa – Europa. Ogólnie skłaniam się do tego, że to Amerykanka tutaj zachowała się bardzo nieprofesjonalnie. Najpierw mówiła że ucieka przed wojną na prośbę rodziców, potem tak jak Phil przytoczył jej matka podczas pierwszego tygodnia Athletes Unlimited mówiła, że po prostu Drews źle się czuła, a podczas ostatniego dnia ponoć komentatorzy znów wrócili do narracji o wojnie, tak jakby Drews zorientowała się, że powód „źle się czuła” nie jest wystarczający do zerwania kontraktu. Dodatkowo styl w jakim Amerykanka odeszła, informując koleżanki na Whatsuppie będąc już na lotnisku, świadczy o niej niezbyt dobrze. Niestety nie pierwsza to Amerykanka, która wycięła taki numer, wcześniej chociażby Tanner z Legionovii, czy Samanta Seliger Swenson( żona Erika Loeppkiego) zrobiły podobnie.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2021/22

Post autor: SevenUP »

Nawrockiego nie ma, Łukasik 60%, Czyrniańska 65% w ataku :] zbieg okoliczności zupełnie przypadkowy :]
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Sezon 2021/22

Post autor: rzr »

Zemściło się na Developresie granie tylu tych tie-breaków ze słabszymi drużynami. Świetni mecz Czyrniańskiej. U nas to momentami Wenerska trochę po drzyzgowemu grała, ogólnie to mecz mi trochę przypominał ten z Vakifbankiem - 2 pierwsze sety przegrane przez przyjęcie, potem mobilizacja i wygrana, a na końcu szybkie odjechanie przez przeciwnika, brak zmian i po ptokach.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
kamas_zyzio
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2022, o 09:19
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: kamas_zyzio »

Po Developresie widać zmęczenie. Praktycznie cały sezon gra jedną szóstką. Gdy Wenerska ma przyjęcie, to rozrzuca, gdy go nie ma to gra opcja. Brakuje Szczygłowkiej w przyjęciu i Bruny w ataku. A Chemik na świeżości. Czyrna głodna gry, wypoczęta pociągnęła zespół. W Policach się cieszą, bo na ich zmorę ŁKS nie trafią, no chyba że w finale.
Ciekawi mnie jak Radomka zareaguje na nowego szkoleniowca i czy będzie w stanie nawiązać walkę z ŁKSem.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Sezon 2021/22

Post autor: rzr »

Co ciekawe Ewa Mac na twitterze pisze, że Developres jest mocno zainteresowany zatrudnieniem Malwiny na play-offy i ponoć nie jest bez szans. Ruch zrozumiały wobec słabości rzeszowianek na pozycji atakującej.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
kamas_zyzio
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2022, o 09:19
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: kamas_zyzio »

No to jest oficjalne info. MALWINA SMARZEK w Rzeszowie!
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Sezon 2021/22

Post autor: rzr »

nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: lukecik »

TT Jacek Balcerzak:
Nie odchodzę z Lokomotivu, bo chcę. Myślę, że wszyscy rozumieją, dlaczego tak się dzieje. Jest mi bardzo przykro, że sytuacja potoczyła się w ten sposób. I jeszcze raz chcę powiedzieć: Dziękuję bardzo. Bardzo polubiłam Rosjan, którzy mnie tu otaczają.Chcę wam wszystkim podziękować za ostatnie 8 miesięcy, za wasze wsparcie. Czułem się jak w domu. To był jeden z najlepszych sezonów w moim życiu. Przed Loko ważny i trudny etap mistrzostw. Bardzo mi przykro, że nie mam szansy zagrać z drużyną w playoffach.
Malwina trochę jakby się pogrąża. Niefortunna wypowiedź.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Streeter »

Szkoda, że na Vakifbank nie udało się jej ściągnąć, byłyby większe szanse. Choć nie wiem czy dałoby ją się jeszcze do pucharów zgłosić.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

@Streeter, Kiedyś była (i chyba nadal obowiązuje) taka zasada, że zawodniczka/zawodnik nie można grać w Lidze Mistrzyń (Mistrzów) dla dwóch różnych drużyn w tym samym sezonie.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: slawek93 »

Streeter pisze: 22 mar 2022, o 11:16 Szkoda, że na Vakifbank nie udało się jej ściągnąć, byłyby większe szanse. Choć nie wiem czy dałoby ją się jeszcze do pucharów zgłosić.

Streeter
Zawsze jest szansa, że załapie się jeżeli faktycznie z VakifBanku odejdzie Michelle Bartsch-Hackley.
Z innej beczki : Super, że Radomka wczoraj wygrała, co do nowego trenera mam wrażenie że po odejściu z Lokomotiwu zechciano go na siłę wcisnąć do Tauron Ligi za trenera, a że nie było żadnych kandydatów do zwolnienia to wymyślono sobie że wyrzuci się Ricardo Marchesiego ze to niby gra Radomki faluje. Jednym słowem USTAWKA.
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Sekator »

Chodziło o to, że Smarzek na mecze z Vakifbankiem nie udało się ściąnąć do Rzeszowa :D :D :D

Smarzek to jednak trochę nie ten kaliber, żeby w Vakifbanku grać, a zresztą MBH to akurat przyjmująca i do tego bardziej defensywna :]
W przyszłym sezonie atakującą Vakif będzie Egonu.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Streeter »

phil pisze: 22 mar 2022, o 11:30 @Streeter, Kiedyś była (i chyba nadal obowiązuje) taka zasada, że zawodniczka/zawodnik nie można grać w Lidze Mistrzyń (Mistrzów) dla dwóch różnych drużyn w tym samym sezonie.
No właśnie tak coś mi się wydaje, że jest taki przepis, dlatego napisałem, że pewnie i tak by to nie przeszło, nawet jakby przyjechała do Rzeszowa wcześniej :) ale biorąc pod uwagę, że w Turcji brakło dwóch dobrych piłek w końcówce czwartego seta i byłby tie break, a tam już różnie mogło się potoczyć (a nawet jeśli by się potoczyło źle, to byłby jeszcze złoty set), to z Malwiną czasem rzeczywiście mogłyby ten Vakifbank przejść, co byłoby nie lada sensacją.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 311
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Seweryn1908 »

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0
(25:17, 25:18, 25:16)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla ŁKS-u

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (9), Witkowska (3), Diouf (18), Ratzke, Alagierska (10), Jones-Perry (11), Maj-Erwardt (l.ibero) oraz Sobiczewska i Pacak (4)
Radomka: Murek (9), Szczepańska 1), Zaroślińska-Król (11), Aelbrech (9), Lazić (1), Moskwa (6), Adamek (libero) oraz Wójcik (2), Kobus i Biała

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... ref=slider
https://www.polsatsport.pl/film/lks-com ... u_7030830/
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 311
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Seweryn1908 »

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(18:25, 19:25, 21:25)

Składy zespołów:
Radomka: Murek (17), Szczepańska (2), Wójcik (2), Aelbrecht (6), Lazić (7), Moskwa (4), Adamek (libero) oraz Zaroślińska-Król (4), Kobus, Biała
ŁKS: Grajber (7), Witkowska (8), Diouf (22), Ratzke (1), Alagierska (9), Jones-Perry (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (4)

MVP: Valentina Diouf
https://www.tauronliga.pl/games/id/1101955.html#stats
https://www.polsatsport.pl/film/elecler ... deo_slider
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Jacek »

Oczywiście gratulacje dla ŁKSu, trzymam dalej kciuki.

Mam 2 pytania do śledzących na bieżąco te rozgrywki:
1. Co było przyczyną zmiany trenera w Radomiu i skąd akurat ten wybór?
2. Brak Skorupy spowodowany jest jakąś kontuzją?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

Odpowiadając na twoje pytania:

1. Chyba tylko zarząd klubu wie co było przyczyną zmiany trenera. Co prawda Radomka cały sezon grała w kratkę, jednak zmiany trenera bardziej spodziewałbym się pod koniec ubiegłego roku, niż teraz na chwilę przed play-offami, gdzie drużyna nie wyglądała tak źle jak w środku sezonu.
Najlepsze w całej historii jest to, że już 3 dni po zwolnieniu było wiadomo, że trener Marchesi podpisał kontrakt z francuskim Saint-Raphaël na nowy sezon.

2. Tutaj są dwie wersje. Oficjalna to taka, że Katarzyna Skorupa znowu ma problem z nadgarstkami i nie może grać. Nieoficjalna jest taka, że Katarzyna Skorupa po odejściu trenera Marchesiego rozwiązała kontrakt z klubem.
Tak czy inaczej, wygląda na to że Radomkę znów czeka rewolucja kadrowa. Gdyby się tak zastanowić, to nie wiem czy Radomka nie jest jakimś rekordzistą pod tym względem. Licząc tak na szybko, to przez 4 sezony w ekstraklasie przez zespół przewinęło się około 50 siatkarek...
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Sekator »

Phil a nie wiesz jak to chronologicznie wyglądało ? Skorupa odeszła już na wieść o dymisji Marchesiego czy już po treningach z Krzyształowiczem ?

Zmiana trenera wyglądała na chęć dania impulsu zespołowi, który według zarządu grał poniżej potencjału. No własnie, ale czy na pewno ?
Zeszły sezon był świetny dla Radomki, ale powodem tego były udane transfery, zawodniczki świeże w polskiej lidzie (Johnson, Honorio, Skorupa). Wydawało się, że Radom pójdzie tą ścieżką, ale zamiast tego zbudowali zespół oparty na Polkach i do tego Lazić, która nic wielkiego w Rzeszowie nie pokazała. Może jestem pod tym względem nudny i zbyt surowy dla naszych dziewczyn ale uważam, że nie da się zbudować drużyny z Polkami jako liderkami, która by walczyła o coś więcej niż środek tabeli. Widzimy to chociażby w Kaliszu czy w Budowlanych.
Sam Krzyształowicz też wielkim specem nie jest. Radomka w tych dwóch meczach z ŁKS wygląda dużo słabiej nie tylko sportowo ale i mentalnie niż za Marchesiego.
.it
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2021, o 08:42

Re: Sezon 2021/22

Post autor: .it »

Sekator pisze: 11 kwie 2022, o 11:44 Może jestem pod tym względem nudny i zbyt surowy dla naszych dziewczyn ale uważam, że nie da się zbudować drużyny z Polkami jako liderkami, która by walczyła o coś więcej niż środek tabeli. Widzimy to chociażby w Kaliszu czy w Budowlanych.
Chemik Police po odejściu Nawrockiego, który zarzekał się, że będzie stawiał na Polki, a któremu najwyraźniej minęło działanie bakcyla żeńskiej siatkówki, polega obecnie praktycznie tylko na polskich siatkarkach za wyjątkiem Brakoczević, bo Milenković, na którą tak uparcie stawiał Nawrocki, u Mierzwińskiego była rezerwową i najprawdopodobniej nic nie zmieni się w tej kwestii do końca sezonu. Poza serbską atakującą, czołowe role odgrywają tam Kąkolewska, Łukasik, Czyrniańska i Kowalewska, a rozkład w ataku obdzielony jest równomiernie na wszystkie siatkarki. Bez Kowalewskiej gra pomorskiego klubu byłaby mocno ograniczona, bo ma wypracowane połączenia z wieloma tamtejszymi siatkarkami, oparte na wcześniejszym treningu i grze nie tylko w klubie, ale i w reprezentacji. Było to mocno widać szczególnie wtedy, kiedy Nawrocki jeszcze w początkowej fazie sezonu próbował promować Naiane jako pierwszą rozgrywającą. Tempo Kąkolewskiej i Łukasik w ataku to zasługa głównie Kowalewskiej. Chemik Police wydaje się być wyjątkiem od założonego stwierdzenia, ale najpierw trzeba mieć w swoim składzie a potem stawiać na siatkarki o tak gigantycznym potencjale jak Czyrniańska. Powtórzyła się niemal dokładnie sytuacja z lutego 2018, kiedy w Chemiku Police Smarzek była głównie rezerwową kosztem zagranicy i też doszło do zmiany trenera. Co się stało krótko potem, to bicie wszelkich możliwych rekordów punktowych w lidze narodów 2018 i 2019. W sezonie 2020/2021 Szczyrk zajął z dużą ilością punktów drugie miejsce w tabeli fazy zasadniczej 1. ligi. Najlepszy wynik w historii Szczyrku wskazujący na jedne z najlepszych juniorek w historii polskiej siatkówki, o ile nie najlepsze. Obok Czyrniańskiej brylowały tam Piasecka i Borowczak, ale one grzeją ławę. Nie każdy ma tyle szczęścia.
Sekator pisze: 11 kwie 2022, o 11:44Sam Krzyształowicz też wielkim specem nie jest. Radomka w tych dwóch meczach z ŁKS wygląda dużo słabiej nie tylko sportowo ale i mentalnie niż za Marchesiego.
Zespół z Radomia wyglądał słabo w 1/4, bo mierzył się z zespołem, który niedawno zasiliła Diouf, jedna z najlepszych atakujących na świecie. Diouf to jedna z nielicznych wartościowych zagranicznych siatkarek w polskiej lidze i być może najbardziej wartościowa. Radom nie miał absolutnie najmniejszych szans na przejście ŁKS.
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Sekator »

Nie mogę się zgodzić z pewnymi rzeczami, które napisałeś. Trudno jednak nazwać Chemik drużyną, gdzie liderkami są Polki skoro motorem zespołu jest Brakocević. Serbka najlepsze lata ma za sobą i często irytuje swoją grą, tym niemniej to główna postać zespołu z Polic. Przez kilka tygodni w Chemiku, do czasu swojej niechlubnej ucieczki, grała Dani Drews. Amerykanka nie była asem w przyjęciu ale w ofensywnie jednak duzo lepsza niż Polki. Gdyby Fugitiva Drews (jak to ją Brazylijczycy przezwali :D ) wciąż była w Polsce to do niej dobierano by Polkę do gry w wyjściowej szóstce.


Kowalewska w skali europejskiej to jednak przeciętna rozgrywająca. Zauważyli to w Policach i stąd transfer Naiane. Brazylijka nie zaskoczyła, choć mam wrażenie, że Nawrocki nigdy nie dał jej prawdziwej szansy. Być może decydujące były tu problemy lingwistyczne naszego kochanego Jacka. Żeby dogadać się z zagraniczną sypaczką potrzeba znać trochę więcej słów niż high ball, pipe czy dump.

Co do Diouf to udany transfer, bez dwóch zdań, choć największym problemem ŁKS wciąż jest przyjęcie. O ile można się było spodziewać że Jones Perry będzie tu cierpieć, to fakt że Grajber i Maj Erward często wykręcają nawet gorsze od niej liczby w przyjęciu woła o pomstę do nieba !!!

Mimo wszystko nie można usprawiedliwić Radomki, że tak gładko przegrała własnie przez Diouf. Przecież już z nią w składzie Łodzianki przegrały derbowy mecz. Krzyształowicz miał zmobilizować zespól specjalnie pod play offy a Radomianki wyglądały tak, jakby chciały pojechać czym prędzej na wakacje.

Wracając do Diouf, nazywanie jej obecnie jedną z najlepszych atakujących to jednak gruba przesada.Włoszka swój najlepszy sezon zagrała ładnych parę lat temu w Busto, u boku naszej Wołosz zresztą. Od tego czasu jej kariera mocno wyhamowała. Przed przejściem do Łodzi w Perugii miała skuteczność w okolicach 34 procent co dawało jej miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki atakujących w Serie A.

Najlepsze w tej chwili atakujące to Egonu,Haak, Bosko. Za nimi z dużą stratą Lippmann, Vargas, Mingardi,Annie Drews i może nasza Stysiak, choć Magda ma kolejny taki sobie sezon, ostatnio nawet częściej gra Lise Van Hecke w jej miejsce. Diouf na ten moment daleko za nimi.
.it
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2021, o 08:42

Re: Sezon 2021/22

Post autor: .it »

Sekator pisze: 13 kwie 2022, o 12:56 Być może decydujące były tu problemy lingwistyczne naszego kochanego Jacka. Żeby dogadać się z zagraniczną sypaczką potrzeba znać trochę więcej słów niż high ball, pipe czy dump.
Nawrocki zna jeszcze włoski, ale ma problemy z poprawnym używaniem rodzajników określonych i nieokreślonych, albo w ogóle ich nie używa. Na pewno zna czas teraźniejszy trybu oznajmującego.
elkrike
Posty: 28
Rejestracja: 1 maja 2020, o 16:20
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: elkrike »

Jacek pisze: 11 kwie 2022, o 06:29 Oczywiście gratulacje dla ŁKSu, trzymam dalej kciuki.

Mam 2 pytania do śledzących na bieżąco te rozgrywki:
1. Co było przyczyną zmiany trenera w Radomiu i skąd akurat ten wybór?
2. Brak Skorupy spowodowany jest jakąś kontuzją?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Zmiana trenera to raczej oczywista sprawa.Brak wyników ale przede wszystkim złe przygotowanie drużyny do sezonu i zły dobór zawodniczek.Trener Marchesi na siłę kosztem drugiej atakującej sprowadził Marković,która okazała się totalnym niewypałem.
Skorupa ma kontuzję drugiego nadgarstka(pierwszy był operowany we wrześniu) i 4 tygodnie ręka musi być unieruchomiona.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: slawek93 »

elkrike pisze: 14 kwie 2022, o 11:54
Jacek pisze: 11 kwie 2022, o 06:29 Oczywiście gratulacje dla ŁKSu, trzymam dalej kciuki.

Mam 2 pytania do śledzących na bieżąco te rozgrywki:
1. Co było przyczyną zmiany trenera w Radomiu i skąd akurat ten wybór?
2. Brak Skorupy spowodowany jest jakąś kontuzją?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Zmiana trenera to raczej oczywista sprawa.Brak wyników ale przede wszystkim złe przygotowanie drużyny do sezonu i zły dobór zawodniczek.Trener Marchesi na siłę kosztem drugiej atakującej sprowadził Marković,która okazała się totalnym niewypałem.
Skorupa ma kontuzję drugiego nadgarstka(pierwszy był operowany we wrześniu) i 4 tygodnie ręka musi być unieruchomiona.
Mam pytanie odnośnie Radomki: Dlaczego od pewnego czasu nie pojawia się libero Agata Witkowska?
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Sezon 2021/22

Post autor: kinagyo »

Ciekawy meczyk Legionovia vs Grot Budowlani
Nie wiem ja Fedusio wypada w statystykach, ale na oko gra bardzo dobrze we wszystkich elementach, również w obronie. Co prawda nie skończyła piłki na 25:22, ale zaraz się poprawiła kończąc piłkę setową
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: phil »

Fedusio w ostatnim czasie "notuje" bardzo dobre statystyki. Zdecydowanie wyróżnia się pośród pozostałych skrzydłowych Budowlanych.
Trzeba przyznać że również Cleger ostatnio złapała formę i wygląda o wiele lepiej niż w pierwszej części sezonu.
elkrike
Posty: 28
Rejestracja: 1 maja 2020, o 16:20
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: elkrike »

slawek93 pisze: 14 kwie 2022, o 15:10
elkrike pisze: 14 kwie 2022, o 11:54
Jacek pisze: 11 kwie 2022, o 06:29 Oczywiście gratulacje dla ŁKSu, trzymam dalej kciuki.

Mam 2 pytania do śledzących na bieżąco te rozgrywki:
1. Co było przyczyną zmiany trenera w Radomiu i skąd akurat ten wybór?
2. Brak Skorupy spowodowany jest jakąś kontuzją?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Zmiana trenera to raczej oczywista sprawa.Brak wyników ale przede wszystkim złe przygotowanie drużyny do sezonu i zły dobór zawodniczek.Trener Marchesi na siłę kosztem drugiej atakującej sprowadził Marković,która okazała się totalnym niewypałem.
Skorupa ma kontuzję drugiego nadgarstka(pierwszy był operowany we wrześniu) i 4 tygodnie ręka musi być unieruchomiona.
Mam pytanie odnośnie Radomki: Dlaczego od pewnego czasu nie pojawia się libero Agata Witkowska?
Złamane żebro
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Mordimer Madderdin »

Developres gra z ŁKS a tu cisza jak makiem zasiał.
Słabo rzeszowianki prezentują się w ataku, jakby bez mocy. Malwina to typ zawodniczki którego nie trawię. Sztywne ruchy. I ta kołkowatość dziś wychodzi. Jej wyjście na drugi set to nieporozumienie. Śmiało mogła wejść Bruna.
Łodzianki ładnie się pozbierały po świetnej serii i przewadze gospodyń w pierwszym secie i ma chwilę obecną wyglądają pewniej.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: efratello »

Trzymam kciuki za ŁKSianki, w pierwszym secie przecierałem oczy ze zdumienia, jak można seta na takim poziomie z 6:15 wyciągnąć na 17:17. Fajnie, jakby ŁKS się na Ligę Mistrzyń załapał, dołączył na szczycie do Chemika i Delevelopresu, z Ratzke i Diouf (choć bez Jones-Perry) i potencjalnie z innymi jeszcze wzmocnieniami mógłby być dobry wynik. Dla Diouf nie byłby to zły pomysł, żeby zostać w klubie grającym w ChL.
A Smarzek się dziś nie popisała, delikatnie rzecz ujmując. Pamiętam, jak przed przyjazdem z Lokomotiwem na mecz do Rzeszowa mówiła, że Developres by co najwyżej mógł walczyć w Rosji o miejsce w połowie tabeli, po czym przegrała 2:3 i ostatecznie zajęła w grupie drugie miejsce za rzeszowiankami. Teraz przy okazji transferu od razu zaznaczyła, że w Polsce jest tylko przejazdem. Łaski bez, naprawdę.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Sezon 2021/22

Post autor: kinagyo »

Wygląda na to, że będzie tie break, który - mam nadzieję - wygrają Rzeszowianki
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Sezon 2021/22

Post autor: Sekator »

Diouf ma siły na góra dwa sety. Drugi raz Rzeszów tak słabo nie zagra więc myślę że znamy pierwszego finalistę. Oglądałem wczoraj mecz Imoco ze Scandicci i jednak różnice w poziomie są gigantyczne ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”