Tauron Liga Sezon 2022/23

Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 310
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Seweryn1908 »

Wszystko na temat sezonu 22/23
https://siatka.org/wyniki/ligi-polskie1 ... nicza-705/
Kto mistrzem kto vicemistrzem kto rewelacją sezonu kto spadnie z ligi.
slawek93
Posty: 275
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: slawek93 »

Moje typy:
I miejsce - Chemik Police lub ŁKS Commercecon Łódź
III miejsce - Developres Rzeszów/Radomka Radom/Grot Budowlani Łódź
Dodatkowe zespoły w play-off: Volley Wrocław, Energa MKS Kalisz,BKS Bostik Bielsko Biała
Spadkowicz: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
kibic37
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:40
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: kibic37 »

slawek93 pisze: 14 paź 2022, o 18:00 Moje typy:
I miejsce - Chemik Police lub ŁKS Commercecon Łódź
III miejsce - Developres Rzeszów/Radomka Radom/Grot Budowlani Łódź
Dodatkowe zespoły w play-off: Volley Wrocław, Energa MKS Kalisz,BKS Bostik Bielsko Biała
Spadkowicz: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
Co???
Pałac z Bałdyga na rozegraniu i na skrzydłach z Bociek-Gałkowską i Żurawski i solidnym środkiem spokojnie w tym sezonie będzie walczył o play-off.
Jest moc na skrzydłach co pokazali w turnieju w Mławie z Radomka!
Śmieszny typ- w ogóle nielogiczny i bez argumentów stawiający Pałac do spadku.
Pałac ma ciekawsza kadrę i to bez dwóch zdań od takiego Volley-a Wrocław czy Kalisza!
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: xeron »

Też oglądałem ten mecz i widziałem co grała Bałdyga, była prawdziwą kreatorką gry i zasłużyła na wczorajsze MVP. Dodatkowo ze wszystkimi zawodniczkami miała wspólny język. Chyba nigdy nie widziałem tak dynamicznych ataków Lewandowskiej czy Poli Nowakowskiej. Nie chce wróżyć z jednego meczu co się stanie, ale wczoraj to wyglądało obiecująco. Radomka też zagrała nieźle szczerze mówiąc, lepiej w obronie. Dobra współpraca Bugg ze środkowymi, szczególnie ze Świrad. Brakuje ewidentnie Murek i drugie przyjęcie to niewiadoma, bo wczoraj na skrzydle zamiast Amerykani grała Jasek, a Gozde Yilmaz przyjmowała.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Mnie z kolei dziwi typowanie Budowlanych do walki o medal, wyżej 4 miejsca nie podskoczą, a i to będzie moim zdaniem duży sukces. Ja na podium obstawiam 1. ŁKS (świetny zagraniczny zaciąg Chiappini, Ratzke, Diouf, dobre transfery Gryki, Góreckiej i Scuki, rozwojowa Piasecka, doświadczona Maj, Witkowska i Szczepanik powinny chyba zabrać ze sobą dobrą atmosferę z kadry). 2. Chemik (na papierze wciąż najmocniejszy skład, dałem na drugie miejsce, bo Chiappini>Mierzwiński, Brakocević metryka może zacząć dawać się we znaki, Fabiola jest jeszcze parę lat starsza, ogólnie jest trochę zamieszanie na pozycji rozgrywającej w związku z kontuzją Marleny, ale skład tradycyjnie znakomity, więc rywalizacja o złoto zapowiada się ciekawie). 3. Developres (zespół osłabiony w stosunku do poprzedniego sezonu, dużo zależy od tego, jak wpasują się Szlagowska i Orvosova). Myślę, że to będzie kolejny rok, w którym te trzy kluby będą mocno odstawać w lidze. Największe szanse na ostatnie miejsce w półfinałach powinien mieć Radom, ale o to miejsce może powalczyć kilka zespołów, np. Kalisz, jeśli Drużkowska wystrzeli.
Na dnie tabeli spodziewam się rywalizacji między Legionovią a Tarnowem.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: phil »

Radom? Dlaczego sądzisz, że Radom będzie walczył o miejsce w czwórce? Moim zdaniem oni mają skład na miejsce w okolicach 8.
Radom moim zdaniem wygląda gorzej niż w ubiegłym roku. Bugg nie jest rozgrywającą na poziomie Skorupy. Yilmaz miała ostatnio bardzo słabe sezony w Turcji. Być może w kilku meczach rzeczywiście będzie się wyróżniać, ale to już nie jest zawodniczka zdobywająca po 30 punktów na mecz (coś jak Kasia Zaroślińska w ubiegłym sezonie gdzie dobre mecze przeplatała bardzo słabymi). Na pozycji przyjmującej będzie pewnie sporo roszad. Magda Damaske oczywiście jest kontuzjowana, również na razie grać nie może Natalia Murek. Transferu Amerykanki nawet nie będę komentować, bo ktoś tutaj musiał wykonać sporo pracy, aby "sprzedać" ją w Europie jako przyjmującą, podczas gdy w USA często nawet nie grała pełnych 6 rotacji (będąc w pierwszej linii była chowana w przyjęciu, a w drugiej zmieniana przez defensywną zawodniczkę). Na libero występują w Radomiu dwie zawodniczki, które są świetne w obronie, natomiast obie gorzej spisują się w przyjęciu zagrywki.

Nie wiem też co musiałoby się stać, aby Tarnów przegrywał z Legionowem. Na ten moment Legio do dyspozycji ma 10 zawodniczek. 2 zagraniczne środkowe nie zostały oficjalnie zarejestrowane... Paula Czerwińska widnieje w składzie na stronie ligi, ale klub milczy na jej temat. Na razie bardziej to przypomina Wisłę Warszawa niż Legionovię z trzech ostatnich sezonów.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

phil pisze: 27 paź 2022, o 19:51 Radom? Dlaczego sądzisz, że Radom będzie walczył o miejsce w czwórce? Moim zdaniem oni mają skład na miejsce w okolicach 8.
Radom moim zdaniem wygląda gorzej niż w ubiegłym roku. Bugg nie jest rozgrywającą na poziomie Skorupy. Yilmaz miała ostatnio bardzo słabe sezony w Turcji. Być może w kilku meczach rzeczywiście będzie się wyróżniać, ale to już nie jest zawodniczka zdobywająca po 30 punktów na mecz (coś jak Kasia Zaroślińska w ubiegłym sezonie gdzie dobre mecze przeplatała bardzo słabymi). Na pozycji przyjmującej będzie pewnie sporo roszad. Magda Damaske oczywiście jest kontuzjowana, również na razie grać nie może Natalia Murek. Transferu Amerykanki nawet nie będę komentować, bo ktoś tutaj musiał wykonać sporo pracy, aby "sprzedać" ją w Europie jako przyjmującą, podczas gdy w USA często nawet nie grała pełnych 6 rotacji (będąc w pierwszej linii była chowana w przyjęciu, a w drugiej zmieniana przez defensywną zawodniczkę). Na libero występują w Radomiu dwie zawodniczki, które są świetne w obronie, natomiast obie gorzej spisują się w przyjęciu zagrywki.

Nie wiem też co musiałoby się stać, aby Tarnów przegrywał z Legionowem. Na ten moment Legio do dyspozycji ma 10 zawodniczek. 2 zagraniczne środkowe nie zostały oficjalnie zarejestrowane... Paula Czerwińska widnieje w składzie na stronie ligi, ale klub milczy na jej temat. Na razie bardziej to przypomina Wisłę Warszawa niż Legionovię z trzech ostatnich sezonów.
Ja nie mówię, że będzie przegrywał, tylko że moim zdaniem to dwie najsłabsze drużyny w stawce, a nie żaden Pałac jak tu ktoś nie wiedzieć czemu pisał :)
Co do Radomia - to, że ktoś na razie nie może grać, nie przekreśla jeszcze szans na koniec sezonu (choć tak naprawdę, żeby wejść do czwórki można w fazie zasadniczej zająć w najgorszym razie 5 miejsce). Też z tą Yilmaz zobaczymy, jednak ona jest od Zaroślińskiej sporo młodsza, może się odrodzi, poza tym liga turecka stoi na wyższym poziomie niż nasza (btw. masz jej statystyki z ostatnich sezonów może?). To kto Twoim zdaniem jest głównym kandydatem do 4-ego miejsca / gry w półfinale?
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: phil »

Tu znajdziesz statystyki Gozde z ostatniego sezonu:
https://tvf-web.dataproject.com/Statist ... Player=419
Rozpoczęła ona sezon w Karayolları, gdzie nie grała nawet w każdym spotkaniu. Następnie przeniosła się do Eczacibasi, gdzie nabijała punkty głównie na słabych rywalach. W starciach z czołowymi drużynami ligi grała już Boskovic.

Jeżeli chodzi o typowanie ostatniego miejsca w czołowej czwórce to trudno wskazać moim zdaniem jakiegoś faworyta. Każda drużyna, która będzie walczyć o półfinał ma problemy na niektórych pozycjach:
Budowlani - moim zdaniem największy problem będą mieć na pozycji atakującej. Nie przekonuje mnie na tej pozycji ani Julia Twardowska (Kąkol) ani Turczynka
Bielsko - wydaje się, że mają mocniejszy zespół niż w ubiegłym sezonie, ale znając ich możliwości to pewnie znów zawalczą o miejsce 6-7(jak właściwie co sezon). Pod znakiem zapytania stoi u nich pozycja środkowej. Jest Dominika Pierzchała, która od dłuższego czasu zmaga się z problemami z kolanem oraz trzy przeciętne środkowe: Janiuk, Majkowska, Abramajtys. W sparingach ich liderką jest przyjmująca Ceasar, ale nie wiadomo czy przez cały sezon utrzyma tak wysoką formę.

Niektórzy do czwórki typują Kalisz. Może w tym sezonie rzeczywiście coś zmieniło się w klubie, ale sugerując się poprzednimi sezonami można odnieść wrażenie, że co rok jakieś zawodniczki opuszczają klub w trakcie sezonu. Ponadto ich problemem będzie przyjęcie zagrywki. Nie wiem jaki obecnie jest status w drużynie Zuzy Szperlak, ale wydaje się być jedyną zawodniczką z dobrym przyjęciem. Nie wyobrażam sobie duetu Drużkowska - Wójcik w pierwszej szóstce przez cały sezon.
Bydgoszcz i Opole mają bardzo wąską kadrę i pewnie każde spotkanie rozpoczynać będą te same zawodniczki. W przypadku jakiejkolwiek kontuzji pole manewru jest tam bardzo niewielkie.
Jest też Radom, który może mieć trudny początek sezonu. Będą na koniec fazy zasadniczej na 6-8 miejscu trudno może im być wskoczyć do półfinałów.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Dzięki wielkie! Za staty i rozbudowaną opinię.
Też tak to widzę, liga w tym roku będzie jeszcze mniej wyrównana niż w poprzednim i miejsca 4-5 w fazie zasadniczej to właściwie jedyna szansa, żeby się zakwalifikować do półfinału spoza trójki Chemik/ŁKS/Developres.
ŁKS się wzmocnił i doszlusował do zeszłorocznych finalistek, a drużyny, które w zeszłym roku kręciły się za czołówką: Legionovia, Radomka, Budowlani i imo chyba jednak też BKS (bez Orvosovej i Szlagowskiej) są słabsze. W przypadku Legionovii ten zjazd to bolesny upadek.
Też po tym, co Górecka opowiadała, jak tam w Budowlanych od środka wygląda prowadzenie klubu, to ja nie sądzę, żeby one powyżej tego, co widać na papierze zagrały.
Po dobrym występie kadry, przydałby się jakiś sukces klubowy teraz (na co bez rosyjskich zespołów jest nawet jakaś tam szansa w LM), żeby ta liga trochę więcej przyciągnęła zainteresowania kibiców i sponsorów, no ale to już trochę sfera fantazji.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 310
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Seweryn1908 »

UNI Opole - ŁKS Łódź 0:3 (15:25 20:25 21:25)
kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: kibol1989 »

Piasecka weszła w 3 secie przy stanie bodajze 16-14 i zdobyła 3 pkt 100% w ataku. Słowenka Scuka 2,5 seta -4 punkty -20% .To jest dramat ,że marnują nam najzdolniejsze polki.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

kibol1989 pisze: 28 paź 2022, o 19:57 Piasecka weszła w 3 secie przy stanie bodajze 16-14 i zdobyła 3 pkt 100% w ataku. Słowenka Scuka 2,5 seta -4 punkty -20% .To jest dramat ,że marnują nam najzdolniejsze polki.
na razie jeden mecz tylko, skuteczność lewego skrzydła tragiczna, więc sztab pewnie pójdzie po rozum do głowy.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: phil »

phil pisze: 28 paź 2022, o 06:55 Niektórzy do czwórki typują Kalisz. Może w tym sezonie rzeczywiście coś zmieniło się w klubie, ale sugerując się poprzednimi sezonami można odnieść wrażenie, że co rok jakieś zawodniczki opuszczają klub w trakcie sezonu. Ponadto ich problemem będzie przyjęcie zagrywki. Nie wiem jaki obecnie jest status w drużynie Zuzy Szperlak, ale wydaje się być jedyną zawodniczką z dobrym przyjęciem. Nie wyobrażam sobie duetu Drużkowska - Wójcik w pierwszej szóstce przez cały sezon.
I tak jak przeczuwałem, Zuzanna Szperlak (Wawrzyniak) została usunięta na stronie ligi ze składu MKSu Kalisz. Jej miejsce zajęła kadetka Zofia Sobanty.
slawek93
Posty: 275
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: slawek93 »

Czy znane są powody odejścia Zuzanny z Energa MKS Kalisz?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: mewa »

slawek93 pisze: 30 paź 2022, o 16:14 Czy znane są powody odejścia Zuzanny z Energa MKS Kalisz?
pewnie są na tyle prywatne, że nie ma sensu ich ujawniać.
slawek93
Posty: 275
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: slawek93 »

kibol1989 pisze: 28 paź 2022, o 19:57 Piasecka weszła w 3 secie przy stanie bodajze 16-14 i zdobyła 3 pkt 100% w ataku. Słowenka Scuka 2,5 seta -4 punkty -20% .To jest dramat ,że marnują nam najzdolniejsze polki.
Jak dla Mnie Julita Piasecka to taka sama przyszłość kadry jak Martyna Czyrniańska i powinna grać dużo częściej w ŁKSie.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

W pierwszym meczu Budowlane i Radomka potwierdziły moje oczekiwania, Yilmaz zresztą też.
Nagroda MVP dla Jasek, która grając na ataku miała po 1 secie 0/8, to jakiś żart, nie wiem co ci komisarze biorą. Powinna dostać albo Świrad (7/13 w ataku, 0 błędów=54% efektywności, 6 bloków), albo Yilmaz, która ciągnęła grę, świetnie zagrywała (19 punktów, 23 zagrywki w 3 setach, w tym 3 asy, 44% skuteczności w ataku, choć też sporo walenia po autach i stąd 25% efektywności), ew. Bugg, bo też naprawdę fajny mecz w jej wykonaniu.
Yilmaz pokazała, że wciąż ma spore możliwości, a też w polskiej lidze powinno być jej trochę łatwiej niż w tureckiej, i w Radomiu będzie miała niekwestionowany status liderki, więc może będzie czuła się pewniej.

Radomka zagrała nieźle mimo braku dwóch podstawowych skrzydłowych i z Yilmaz w przyjęciu, natomiast łodzianki zagrały bardzo słaby mecz, opieranie siły ofensywnej zespołu o Fedusio (9/32 w ataku, 9% efektywności) to nie jest niestety przepis na sukces.
slawek93
Posty: 275
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: slawek93 »

Tak samo myślałem że nagroda MVP z powodzeniem powędruje do Yilmaz lub Świrad ale że do Jasek to jest dla Mnie totalne nieporozumienie.
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: titerlitury »

Miałem wrażenie, że wczorajszy mecz Developresu to kolejna gra kontrolna. Sporo rotacji, mało emocji. Fajnie się patrzyło na spokój i pewność w grze rzeszowianek, procentuje doświadczenie. Kasia Wenerska - klasa, świetne zagrania sytuacyjne. To samo Jelena, choć mam jakieś obawy, że ciężko Jej będzie utrzymać formę z ubiegłego sezonu, moim zdaniem najlepszego ze wszystkich lat gry w Polsce. Wzmocnienia składu na papierze przed sezonem wyglądały raczej na uzupełnienia i nic się nie zmieniło w tej kwestii po pierwszym meczu. Potencjał jednak jest, dobry trener też - liczę, że jak zwykle w miarę trwania sezonu pojawi się znaczny progres.
Podoba mi się jasno sformułowane założenie - idziemy po złoto. I na krajowym podwórku to może się udać. Martwi, że transfery wskazują odpuszczenie Europy. Szkoda, bo "gąska w ogródku" wydawała się być już blisko.
Wrocław w końcu skombinował ciekawą paczkę, do tej pory miałem wrażenie, że marketing grubo przeganiał rzeczywistość. Z Developresem jeszcze ruchu wrocławianki nie miały, ale pomysł na grę jest. Fajnie Muhlsteinova, jeszcze lepiej Witowska, szkoda, że dziewczyna musiała szukać sobie miejsca poza Rzeszowem.
Drugi mecz rozczarował poziomem, bo Radomka i Budowlani to zespoły niezmiennie aspirujące. Chociaż w kontekście osłabień Radomki ich gra w pełnym składzie może być ciekawa.
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: jureczek »

Miło mi zobaczyć po latach nieobecności, że forum przy siatka.org nadal istnieje, działa i są jacyś kibice, którzy nadal interesują się żeńską siatkówką. Mam nadzieję, że i moja osoba również na nowo znajdzie tu swoje miejsce. Niestety po wypadnięciu z rozgrywek Muszynianki, nie kibicuję już żadnemu konkretnemu klubowi, choć z dużą sympatią odnoszę się do Bielska i do tego co się tam dzieje. Mam również nadzieję, że właśnie to ten klub - Bielsko-Biała z powodzeniem powalczy o miejsce w pierwszej czwórce.
Zobaczymy ???

Pozdrawiam wszystkich uczestników tego forum serdecznie ! :D :D :D
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

Cieszy wygrana Radomki i w niezłym stylu. Pisałem w transferach, że teoretycznie osobowo Radomka może i jest słabsza, ale myślę że jest szansa że jako zespół będzie to lepiej wyglądać niż w ubiegłym roku.
Trzy zespoły typowane do medali (Chemik, ŁKS i Rzeszów) natomiast w pierwszej kolejce bez wysiłku pozgarniały pełną pulę. Zainteresowanie ligą większe, ale duży wpływ na to miał ostatni występ naszych zawodniczek w MŚ. Jeszcze lepiej byłoby jakbyśmy weszli do strefy medalowej, było blisko, teraz podwójnie szkoda...
slawek93
Posty: 275
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: slawek93 »

W kontekście poniedziałkowego zwycięstwa Radomki, myślę że warto byłoby zastanowić się nad czwartą środkową co pokazał ubiegłoroczny przykład czy obecnie z przyjmującymi. Na ten temat aktywnie już wypowiada się Pan Jan Komorowski, a jeżeli Radomka faktycznie ma liczyć się w walce o medale, to warto jedna o tą dodatkową środkową pokroju Jovany Stefanovic się pokusić.

Aktualizacja: Do Radomki właśnie powróciła Samara de Almeida Coelho, która broniła barw Radomki w sezonie 2020/2021.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Dobry ruch z tą Almeidą, bo żeby Yilmaz przyjmowała 45 piłek w meczu to masakra (47%/29% to bardzo dobry wynik w przyjęciu, ale nic dziwnego, że u nominalnej atakującej leci w dół skuteczność ataku przy takich obciążeniach). Patrzę po statystykach, bo dzisiaj meczu nie mogłem obejrzeć. Chętnie poczytam opinie forumowiczów na temat tego spotkania.

Wczorajszy mecz ŁKS-u widziałem i można powiedzieć o nim tyle, że po prostu się odbył, gra na pół gwizdka, tyle dobrego, że grała Piasecka, dwa pozostałe wyniki są dla mnie zaskoczeniem. W Radomce najlepsza w ataku rozgrywająca ;)
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Dziwny mecz. Tak źle grających Polic jak w 1 i 3 secie dawno nie widziałem. Słaby mecz Fabioli, która kompletnie nie może się zgrać z koleżankami. Czyrniańska nie doszła jeszcze do pełni formy. Brakocević zabija wzrokiem, ale nie atakiem ;))
slawek93
Posty: 275
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: slawek93 »

Pomimo porażki bardzo miło oglądało się grę #Volley Wrocław przeciwko Chemikowi Police. Zbyt wcześnie oceniać ale zespół jak najbardziej zasługuje na fazę play-off.
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: jureczek »

Po dwóch kolejkach, ŁKS, Developres i Chemik na czele. Najprawdopodobniej to te zespoły zagrają o medale w tym sezonie.
O czwarte miejsce w mojej opinii zagrają: Radom, Wrocław, Bydgoszcz i Bielsko.
Bielsko w ostatniej kolejce pokonało Budowlanych i pokazało, że w tym sezonie też będą się liczyć w walce o czwarte miejsce.
Trzeba jednak przyznać uczciwie, że dwa kolejne zespoły - Opole i Kalisz też niewiele ustępują tej czwórce poprzednio wymienionych. Ogólnie poza pierwszą trójką pozostałe zespoły są dość wyrównane. No może Legionowo wydaje się być najsłabsze.
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: jureczek »

Jutro superpuchar Polski !
Stawiam na Chemika. Chyba Developres jeszcze nie jest gotowy na takie mecze. W pierwszej szóstce ma trzy nowe młode dziewczyny, to zbyt wiele aby pokonać Chemika.
W ostatnim meczu Developresu z Bydgoszczą, Developres wystąpił w ciekawym ustawieniu, bez Blago, za to ze Szlagowską i Kalandadze na przyjęciu. Muszę szczerze napisać, że to naprawdę ciekawa opcja o bardzo dużym potencjale. Co ciekawe - wcale nie spisywała się źle na przyjęciu. Tylko czy stać Antigę na takie eksperymenty w ważnych meczach? - osobiście wątpię.
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Bardzo fajny mecz o superpuchar, sporo efektownych akcji. Developres się najlepiej prezentuje ze wszystkich ekip na początku sezonu. Odpowiadając na moje wcześniejsze pytanie :D jak się wpasuje Orvosova i jak sobie poradzi jako zastępstwo dla Bruny: świetna gra, Brakocević na jej tle wyglądała trochę blado (mimo że liczby niby podobne). Bardzo dobrze też wyglądały Blagojević i Szczygłowska, Wenerska dużo lepiej od Fabioli, która zresztą wciąż się nie może zgrać z Korneluk. Fajnie, że Centka pogra w takim dobrym zespole i w LM, chciałoby się, żeby trafiła do kadry. Energia, atmosfera w zespole też wydaje się na oko lepsza niż w Chemiku. Chemik gra nierówno, nie pierwszy raz w tym sezonie, niektóre zawodniczki jeszcze nie dojechały z formą, ale też to oznacza, że są duże rezerwy.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 602
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: rzr »

Nareszcie Developres ma 3 skrzydłowe, które są w stanie regularnie punktować. Jeśli Szlagowska nie poprawi swojego ataku to Kalandadze na stałe zadomowi się w szóstce.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: titerlitury »

@efratello, no nie, Szczygłowska nie wyglądała dobrze, chyba, że nie chodziło Ci o grę. Szczęśliwie Antiga nie próbował Jej przełamywać do końca meczu. O Kalandadze zawsze należy się obawiać, bo Gruzinka potrafi zagrać dwubiegunowo. Tym razem wyszło to naprawdę bardzo dobrze, może tę stabilność dobrej gry osiągnie akurat teraz.
Bardzo dobre indywidualne występy praktycznie wszystkich zawodniczek, a że ewidentnie był pomysł na przeciwnika, nie pojawiła się nerwowość po przegranych setach, to i Chemik został złamany. Police mocne, ale przewidywalne.
Bardzo dobry, emocjonujący mecz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”