Tauron Liga Sezon 2022/23

efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Ciekawie się zapowiada ta rywalizacja w top3, bo niby Rzeszów ma najsłabszy na papierze, najmniej gwiazdorski skład (choć vs. ŁKS można by pewnie dyskutować), ale Antiga wie, co robi i to jest jego długofalowy projekt. Wyleciały mu z zespołu dwie podstawowe skrzydłowe w tym przypadku = dwie z trzech największych gwiazd, a wydaje się, że zespół dalej gra swoje, mało tego, otwarcie zapowiada walkę o złoto. Jeśli Kalandadze i Szlagowska będą się dobrze uzupełniać, to nawet ciężko wskazać słabe strony.
kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: kibic_siatki »

titerlitury pisze: 10 lis 2022, o 07:36 Szczygłowska nie wyglądała dobrze, chyba, że nie chodziło Ci o grę. Szczęśliwie Antiga nie próbował Jej przełamywać do końca meczu. O Kalandadze zawsze należy się obawiać, bo Gruzinka potrafi zagrać dwubiegunowo. Tym razem wyszło to naprawdę bardzo dobrze, może tę stabilność dobrej gry osiągnie akurat teraz.
Chyba chodziło Ci o Szlagowską, bo Szczygłowska grała do końca meczu i choć kilka razy dawała sobie wrzucić zagrywkę za kołnierz w ostatnie centymetry boiska, to jej gra nie była zła.
Jeśli chodzi o samą grę, to lepiej prezentowały się Rzeszowianki praktycznie we wszystkich setach, jednak w 2 pierwszych miały słabe końcówki i niespodziewanie je przegrały. To był pojedynek przyjmujących, bo atakujące po obydwu stronach grały na bardzo dobrym poziomie. Blagojević i Kalandadze zagrały na lepszym poziomie niż Łukasik i Czyrniańska. Czyrniańska gorzej przyjmowała od Gruzinki i była zdejmowana z boiska, choć Martyna ma pewnie zwykle lepsze przyjęcie. Łukasik też nie błyszczała i końcowy wynik jest sprawiedliwy.
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: titerlitury »

Tak, zdecydowanie o Szlagowską, starość nie radość :)
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Szczygłowska przede wszystkim bardzo dobrze broniła, mówię to na podstawie obserwacji. W przyjęciu miała parę kiksów, ale też bez przesady, zresztą Chemik ma kilka świetnie serwujących zawodniczek, wiadomo, że wszystkiego się nie uda przyjąć. Bardzo mi się podoba ta dziewczyna i nie, nie mam na myśli względów pozasportowych. Zresztą dość błyskotliwa kariera w ostatnich latach, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dopiero od niedawna gra w Tauron lidze, zdaje się, że nie grała też w młodzieżowych kadrach Polski (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę), a jest drugą libero seniorskiej reprezentacji i pierwszą libero w Rzeszowie.
Wenerska trochę podobny przypadek, w pewnym sensie nawet bardziej zaskakujący, bo jest parę lat starsza. Fajnie, że grają w Rzeszowie pod okiem Antigi i mogą się tam rozwijać, ogrywać w LM itd.

Czyrniańska i Łukasik nie wróciły jeszcze do formy, ale do gry o medale jeszcze dużo czasu, więc z ich dzisiejszej dyspozycji nie ma co wyciągać daleko idących wniosków. Jeśli chodzi o Chemika to dla mnie zagadką jest Fabiola, która ma przebłyski fajnej gry, co nie może dziwić, biorąc pod uwagę jej przeszłość, ale też dużo niedokładności, zdarzają się rażące błędy. Jakie są rokowania Marleny, tzn. kiedy wróci do gry po kontuzji?
Pietroos
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2022, o 00:55
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Pietroos »

Fabiola jest niesamowicie gorąca jak na 40stke
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Połowa drugiego seta, Scuka 0/4 w ataku, dwa błędy w przyjęciu, a Piasecka dalej na ławce... Górecka za to bardzo skuteczna

EDIT Piasecka weszła na 3 ostatnie akcje 2. seta i zdobyła 2 punkty w ataku

Świetny mecz Witkowskiej i Góreckiej - Zuza 14/23 w ataku, świetnie w obronie, dobrze w przyjęciu, zasłużone MVP. Piasecka prawie za każdym razem jak dotknęła piłki to zamieniała w punkt, łącznie była na boisku mniej niż pół seta i zdobyła więcej punktów (4) od Scuki (3)
Zablokowany18
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2021, o 22:51
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Zablokowany18 »

Miejmy nadzieję, że w meczach z lepszymi zespołami Julita udowodni, że zasługuje na miejsce w 1szym składzie, bo naprawdę szkoda, gdyby ta dziewczyna siedziała kolejny sezon na ławie. Kiedy w końcu przeminie trend marnowania najbardziej zdolnych Polek na rzecz przeciętnie grających zagranicznych siatkarek...
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Zablokowany18 pisze: 12 lis 2022, o 01:26 Kiedy w końcu przeminie trend marnowania najbardziej zdolnych Polek na rzecz przeciętnie grających zagranicznych siatkarek...
Pewnie wtedy, gdy te będą od nich lepsze ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
slawek93
Posty: 275
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: slawek93 »

Otóż to, jak dla Mnie marnowanie w rezerwach takie zawodniczki jak Julita Piasecka czy Martyna Czyrniańska to jest totalna głupota. Przecież te dziewczyny to przyszłość naszej kadry i NALEŻY je rozwijać od samego początku.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: mewa »

slawek93 pisze: 12 lis 2022, o 11:47 Otóż to, jak dla Mnie marnowanie w rezerwach takie zawodniczki jak Julita Piasecka czy Martyna Czyrniańska to jest totalna głupota. Przecież te dziewczyny to przyszłość naszej kadry i NALEŻY je rozwijać od samego początku.
nawet gdy są niezdolne do gry od pierwszej do ostatniej piłki meczu? Nawet wtedy, gdy grozi to utratą punktów (skąd w ogóle pomysł, że klub, będący prywatną spółką coś musi)?
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Streeter pisze: 12 lis 2022, o 08:31
Zablokowany18 pisze: 12 lis 2022, o 01:26 Kiedy w końcu przeminie trend marnowania najbardziej zdolnych Polek na rzecz przeciętnie grających zagranicznych siatkarek...
Pewnie wtedy, gdy te będą od nich lepsze ;)

Streeter
a to wg Ciebie Scuka jest lepsza od Piaseckiej czy o co chodzi? o jakąś ogólną zasadę, że na boisku zawsze grają najlepsi, a na ławce zawsze siedzą słabsi? to dlatego np. w Czarnych od początku sezonu Borges wychodził w pierwszym składzie itd.?

@mewa kolega slawek93 nie pisał, że klub musi, klub sobie będzie robił, co będzie chciał i nikt nie ma na to wpływu. tu raczej chodziło o powinność (to, co "należy"), domyślam się, że z punktu widzenia interesów reprezentacji, zawodniczki, a może i klubu (ja np. jako łodzianin właśnie na klub przede wszystkim patrzę, ale nie widzę tu sprzeczności między interesem klubu i kadry). jeśli Julita ma uraz, to trudno mieć do kibiców pretensje, że nie biorą tego pod uwagę, bo nie tylko nie było na ten temat żadnego komunikatu, ale też tego nie widać, tj. jak wychodziła na krótkie zmiany, to wykonywała wszystkie elementy skutecznie i bez grymasu na twarzy, kibic nie wróżka, niestety, a prawo do swoich opinii ma. co do tego, że klub jest prywatną spółką, to nie przesadzajmy, że nikomu nic do tego, bo jest współfinansowany z publicznych (miejskich) pieniędzy, miasto z tego co wiem jest "sponsorem strategicznym", a Piasecka była szkolona w SMSie za publiczne pieniądze i jej rozwój też jest w publicznym interesie. jasne, jeśli klub będzie marnował jej talent, to nikt z tym nic nie zrobi, ale ludzie będą to oceniać, mieć ŁKS-owi za złe i klub też z tym nic nie zrobi.
slawek93
Posty: 275
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: slawek93 »

Nie wiedziałem że Julita Piasecka ma uraz stąd mój wpis o tym że powinna grać. Przy okazji dziękuję za wyjaśnienia i naświetlenie sytuacji jak to wygląda bo faktycznie klub nie podał do wiadomości tego że z zawodniczką jest coś nie tak. Pozostaje tylko życzyć jej dużo zdrowia.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: mewa »

slawek93 pisze: 12 lis 2022, o 18:05 Nie wiedziałem że Julita Piasecka ma uraz stąd mój wpis o tym że powinna grać.
Nie wiem, skąd ten wniosek, nic takiego nie pisałem. Byłem tylko ciekaw, czy przy urazie polskiej zawodniczki nadal należy ją promować. Nie znam stanu zdrowia zawodniczek.
kibol1989
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: kibol1989 »

Scuka nic nie pokazuje i to jest dramat ,że gra kosztem Piaseckiej , która ma bardzo dobre wejścia. Wszędzie się mówi ,że polak zagranicą czy polka musi zdecydowanie pokazać ,że jest lepsza i dopiero wtedy gra. Tutaj Chiappini nie wiem czym się kieruje. Scuka fatalnie przyjmowała , nie kończy ataków ,a nasza zdolna polka siedzi na ławce. ŁKS będzie wygrywał i tak ,bo ma silne pozostałe zawodniczki, ale tutaj jest coś ewidentnie nie tak.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

kibol1989 pisze: 12 lis 2022, o 18:41 Scuka nic nie pokazuje i to jest dramat ,że gra kosztem Piaseckiej , która ma bardzo dobre wejścia. Wszędzie się mówi ,że polak zagranicą czy polka musi zdecydowanie pokazać ,że jest lepsza i dopiero wtedy gra. Tutaj Chiappini nie wiem czym się kieruje. Scuka fatalnie przyjmowała , nie kończy ataków ,a nasza zdolna polka siedzi na ławce. ŁKS będzie wygrywał i tak ,bo ma silne pozostałe zawodniczki, ale tutaj jest coś ewidentnie nie tak.
Może jest tak, jak próbowała tłumaczyć ten fenomen Milena Sadurek - że Scuka dostaje szansę, żeby się zapoznać z polską ligą i przełamać. Przy czym Milena tu próbowała wchodzić w rolę adwokatki diabła, też się dziwiła, że Scuka tyle gra, że ma u trenera "taki kredyt zaufania", że Piasecka jest sadzana z powrotem po świetnym wejściu w końcówce seta itd. Pytała: ciekawe, gdzie jest ta granica? Na razie zespół nie przegrał seta, więc nic się wielkiego nie dzieje, ale jeśli w meczu z Rzeszowem, który na razie się prezentuje najlepiej w TL, Scuka się nie przełamie i ŁKS przegra, to chyba właśnie będzie ta granica.

Inna sprawa, że Piasecka i Górecka się po prostu lepiej uzupełniają, jeśli chodzi o umiejętności i warunki fizyczne, natomiast Scuka jeśli dojdzie do formy byłaby niezłą opcją na rezerwę. O ile poprawi przyjęcie, mogłaby np. wchodzić na poprawę przyjęcia ;)

Ostatecznie może trener daje pograć Scuce w meczach z łatwiejszymi rywalkami, a domyślnie ona będzie rezerwową. Tylko czy Piasecka potrzebuje odpoczynku, czy raczej ogrywania i zbierania doświadczeń przed trudniejszymi momentami sezonu? Czas pokaże, oby w tym była jakaś wyższa logika, której na razie nie da się dostrzec.
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

efratello pisze: 12 lis 2022, o 16:22
Streeter pisze: 12 lis 2022, o 08:31
Zablokowany18 pisze: 12 lis 2022, o 01:26 Kiedy w końcu przeminie trend marnowania najbardziej zdolnych Polek na rzecz przeciętnie grających zagranicznych siatkarek...
Pewnie wtedy, gdy te będą od nich lepsze ;)

Streeter
a to wg Ciebie Scuka jest lepsza od Piaseckiej czy o co chodzi? o jakąś ogólną zasadę, że na boisku zawsze grają najlepsi, a na ławce zawsze siedzą słabsi? to dlatego np. w Czarnych od początku sezonu Borges wychodził w pierwszym składzie itd.?
Chodzi mi o to, że jak dany zawodnik czy zawodniczka będzie lepszy/a, lepiej rokujący/a, no to będzie grać. Nikt na siłę ani nie będzie kisił Polki, ani na siłę grał zagranicznym zawodnikiem. A wspomniany przez Ciebie Borges już przywitał się z kwadratem dla rezerwowych, niejako potwierdzając tę regułę. No a że ktoś zaczyna sezon zawodnikiem, który kosztował tyle, co trzech pozostałych, to chyba nikogo nie dziwi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 310
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Seweryn1908 »

T'ara Ceasar kontuzja ,podobno poważna. Wawrzyniak (Szperlak) jest w ciąży https://youtu.be/1mVeDLDnos0
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Streeter pisze: 13 lis 2022, o 19:20
efratello pisze: 12 lis 2022, o 16:22
Streeter pisze: 12 lis 2022, o 08:31

Pewnie wtedy, gdy te będą od nich lepsze ;)

Streeter
a to wg Ciebie Scuka jest lepsza od Piaseckiej czy o co chodzi? o jakąś ogólną zasadę, że na boisku zawsze grają najlepsi, a na ławce zawsze siedzą słabsi? to dlatego np. w Czarnych od początku sezonu Borges wychodził w pierwszym składzie itd.?
Chodzi mi o to, że jak dany zawodnik czy zawodniczka będzie lepszy/a, lepiej rokujący/a, no to będzie grać. Nikt na siłę ani nie będzie kisił Polki, ani na siłę grał zagranicznym zawodnikiem. A wspomniany przez Ciebie Borges już przywitał się z kwadratem dla rezerwowych, niejako potwierdzając tę regułę. No a że ktoś zaczyna sezon zawodnikiem, który kosztował tyle, co trzech pozostałych, to chyba nikogo nie dziwi.

Streeter
Kubiak w kadrze mężczyzn w sezonie olimpijskim, Martyna Grajber w kadrze Nawrockiego, Wlazły w Gdańsku... przykłady można by mnożyć, nie zawsze gra zawodnik lepszy czy będący w lepszej formie, a powody tego są różne. Poza tym są trenerzy, którzy chętnie wpuszczają młodych zdolnych, i tacy, którzy kiszą talenty. Niektórzy też bronią swojej wizji zespołu do upadłego, wbrew rzeczywistości. W Pluslidze np. bryluje teraz Gierżot, a u niektórych trenerów prawdopodobnie by grzał ławę, bo nie dość doświadczony, i np. czekałby na swoją szansę aż El Graoui albo Buszek dozna kontuzji (tak jak prawdopodobnie ławę będzie grzał Dulski, niezależnie od formy Konara). Czasami zawodnik czy zawodniczka musi dostać szansę albo kilka szans w lidze, żeby pokazać, że jest lepszy/lepsza. W przypadku Borgesa klub przegrywał mecz za meczem, w powietrzu wisiała groźba dymisji, co wywarło na trenera dodatkową presję, w ŁKS-ie to się nie przydarzy, bo nie licząc pojedynczych wypadków przy pracy, które zawsze się mogą zdarzyć, Chemik, Developres i ŁKS będą tracić punkty tylko między sobą. Ale zespół ma dobrego trenera, więc pewnie tu będzie tak jak mówisz i coś się wyklaruje, tj. albo Scuka w ciągu najbliższych kilku kolejek się poprawi, albo Piasecka zacznie wychodzić w szóstce.
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Ale mówiłeś, że grają zagraniczne zawodniczki słabsze, kosztem młodych polskich dziewczyn i argumentujesz to grą Kubiaka, Martyny Grajber i Wlazłego... :D

Oczywiście zdarzają się takie przypadki jak mówisz, ale to raczej skrajności, jak zawodnik zaczyna dawać zespołowi więcej, niż ten grający w podstawowym składzie, no to po prostu zaczyna w nim grać.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

T'ara Ceasar jednak wykluczona. Problem z achillesem. Duża strata dla Bielska, bo fajnie się wprowadziła. Muszą szukać zastępstwa.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Streeter pisze: 15 lis 2022, o 06:38 Ale mówiłeś, że grają zagraniczne zawodniczki słabsze, kosztem młodych polskich dziewczyn i argumentujesz to grą Kubiaka, Martyny Grajber i Wlazłego... :D

Oczywiście zdarzają się takie przypadki jak mówisz, ale to raczej skrajności, jak zawodnik zaczyna dawać zespołowi więcej, niż ten grający w podstawowym składzie, no to po prostu zaczyna w nim grać.

Streeter
Mylisz mnie z innymi rozmówcami ;) Ja patrzę głównie pod kątem gry ŁKS-u, próbuję zrozumieć, dlaczego bardzo słabo grająca zawodniczka jest na boisku zamiast zawodniczki, która się pokazuje z dobrej strony na krótkich zmianach, ma lepsze warunki fizyczne i jest skądinąd znana z dużego potencjału. Narodowość ma dla mnie drugorzędne znaczenie, trudno żeby słabsza Polka grała za lepszą zagraniczną zawodniczkę tylko dlatego, że jest z Polski, to byłby absurd.

Natomiast z Twojego komentarza wynikało, że Scuka jest lepsza od Piaseckiej i o to próbowałem dopytać, skąd taka ekscentryczna opinia czy raczej sugestia.

Jeśli chodzi o narodowość - jedyne co, to broniłem tego, że kibice / inni użytkownicy forum mają prawo oceniać, co się dzieje ze zdolnymi Polkami w poszczególnych klubach, nawet jeśli klub to prywatna spółka.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, o 20:53 przez efratello, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

No to nieco się rozeszliśmy z opiniami :) wiesz, też wielokrotnie były przypadki, gdzie zawodniczka z ławki wyglądała inaczej niż wychodząc w szóstce, ja nie śledzę ligi pań aż tak, by wiedzieć jak obydwie zawodniczki spisują się na treningach, możliwe, że tam Scuka wygląda po prostu lepiej i dlatego gra. To są ciężkie sytuacje do oceny z perspektywy kanapy, ale pomijając skrajne przypadki to raczej rzadko trener szkodzi drużynie grając zawodniczką w jego opinii gorszej. Czasem zawodniczkę teoretycznie lepszą trenerzy próbują przełamać, ale gdy to się nie udaje, to stawiają na tą drugą. Więc jeżeli tendencja się utrzyma, a Piasecka będzie się prezentować lepiej, no to myślę, że zacznie grać w większym wymiarze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: phil »

Streeter pisze: 18 lis 2022, o 20:52 Możliwe, że tam Scuka wygląda po prostu lepiej i dlatego gra.
Ostatnio słyszałem jak Milena Sadurek wypowiadała się na ten temat. Podobnie jak większość osób wypowiadających się na forum wolałaby aby więcej grała młoda Polka niż reprezentantka Słowenii. Wskazała jednak na to, że Lana lepiej prezentuje się podczas treningów i dlatego to ona wychodzi w szóstce.

Jeżeli chodzi o zawodniczki wchodzące z ławki, musiałbym cofnąć się o kilka dobrych sezonów i przypomnieć przypadek Katarzyny Koniecznej i Anny Miros. Obie dość dobrze prezentowały się jako zawodniczki wchodzące z ławki często wykręcając bardzo dobre liczby. Miros to nawet kilka razy odwracała losy meczów Atomu Trefla w europejskich pucharach, gdy wchodziła na boisko. Natomiast obie gdy zaczynały mecz od samego początku to bardzo często grały poniżej swoich umiejętności.

Teraz jeszcze przypomniałem sobie jak Iza Kowalińska weszła z ławki podczas meczu Ligi Mistrzyń w listopadzie 2019. W spotkaniu przeciwko drużynie ze Stuttgartu weszła pod koniec 4 seta i w tie-breaku zanotowała 8/8 w ataku.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

phil pisze: 19 lis 2022, o 10:13
Streeter pisze: 18 lis 2022, o 20:52 Możliwe, że tam Scuka wygląda po prostu lepiej i dlatego gra.
Ostatnio słyszałem jak Milena Sadurek wypowiadała się na ten temat. Podobnie jak większość osób wypowiadających się na forum wolałaby aby więcej grała młoda Polka niż reprezentantka Słowenii. Wskazała jednak na to, że Lana lepiej prezentuje się podczas treningów i dlatego to ona wychodzi w szóstce.

Jeżeli chodzi o zawodniczki wchodzące z ławki, musiałbym cofnąć się o kilka dobrych sezonów i przypomnieć przypadek Katarzyny Koniecznej i Anny Miros. Obie dość dobrze prezentowały się jako zawodniczki wchodzące z ławki często wykręcając bardzo dobre liczby. Miros to nawet kilka razy odwracała losy meczów Atomu Trefla w europejskich pucharach, gdy wchodziła na boisko. Natomiast obie gdy zaczynały mecz od samego początku to bardzo często grały poniżej swoich umiejętności.

Teraz jeszcze przypomniałem sobie jak Iza Kowalińska weszła z ławki podczas meczu Ligi Mistrzyń w listopadzie 2019. W spotkaniu przeciwko drużynie ze Stuttgartu weszła pod koniec 4 seta i w tie-breaku zanotowała 8/8 w ataku.
Milena mówiła, że wg jej wiedzy Lana rzeczywiście się lepiej prezentuje na treningach, czy to była jedna z jej wielu hipotez, domysłów (o niektórych już tu wspominałem), dlaczego mimo wszystko gra Scuka? Gdzie ta wypowiedź? Komentując ostatni mecz ŁKS-u w TL Milena poświęciła sporo miejsca próbom rozgryzienia tej zagwozdki, ale zdaje się, że nie miała żadnej insajderskiej wiedzy, sugerowała, że jest wręcz przeciwnie, tj. dużo mówiła o swojej niewiedzy i ciekawości
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: phil »

efratello pisze: 20 lis 2022, o 14:55 Komentując ostatni mecz ŁKS-u w TL Milena poświęciła sporo miejsca próbom rozgryzienia tej zagwozdki, ale zdaje się, że nie miała żadnej insajderskiej wiedzy, sugerowała, że jest wręcz przeciwnie, tj. dużo mówiła o swojej niewiedzy i ciekawości
A ja ostatniego meczu akurat nie widziałem. Milena mówiła to w programie "Siatkarskie Ligi" (odcinek bodajże numer 13)
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

phil pisze: 20 lis 2022, o 19:02
efratello pisze: 20 lis 2022, o 14:55 Komentując ostatni mecz ŁKS-u w TL Milena poświęciła sporo miejsca próbom rozgryzienia tej zagwozdki, ale zdaje się, że nie miała żadnej insajderskiej wiedzy, sugerowała, że jest wręcz przeciwnie, tj. dużo mówiła o swojej niewiedzy i ciekawości
A ja ostatniego meczu akurat nie widziałem. Milena mówiła to w programie "Siatkarskie Ligi" (odcinek bodajże numer 13)
Dzięki! Wygląda na to, że Milena rozmawiała z Pauliną Maj po tym właśnie meczu, zapytała ją, co jest grane z tą Scuką i stąd informacja o tym, że na treningach wygląda lepiej - jest równiejsza od Piaseckiej
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Wyszła wreszcie Piasecka w szóstce i ŁKS zagrał najlepszy set w sezonie. Tak dobrego przyjęcia i tyle gry środkiem sobie nie przypominam, nie tylko w wykonaniu ŁKS-u. 92% pozytywnego i 46% perfekcyjnego przyjęcia, co jest zasługą Góreckiej i Piaseckiej, 9/10 ataków ze środka w ciągu jednego seta, w tym Gryka 6/7, co ciekawe Diouf 0/4, ale jak widać nie trzeba polegać tylko na niej.

EDIT1: Po drugim secie poziom przyjęcia utrzymany, 7 punktowych bloków (!) w secie, Piasecka do świetnego przyjęcia i obrony dołożyła też serię bodaj 7 zagrywek, w tym dwie przechodzące. Nie najgorzej też gra w ataku (50%, dwa nieudane ataki z 2 linii to były dość przypadkowe piłki po obronie).

EDIT2: W trzecim secie wkradły się momenty rozkojarzenia, ale ogólnie najlepszy mecz ŁKS-u w sezonie. Gryka 10/12 w ataku i 4 bloki, świetna gra Ratzke, Alagierskiej i Góreckiej, Piasecka też wyjaśniła trenerowi, że to na nią powinien stawiać, wydaje się wręcz, że to był taki brakujący X factor, bo dotąd gra ŁKS-u mimo że skuteczna (wszystkie mecze 3:0) średnio się mogła podobać, a dziś ręce składały się do oklasków. Słabszy mecz Diouf, ale może to pokłosie tej drobnej kontuzji, poza tym to w pewnym sensie pozytyw - nie sama słabsza gra, ale że mimo to ŁKS zagrał tak dobrze, bo po pierwszych meczach sezonu zanosiło się, że będzie cała gra szła przez Diouf, a jak się okazuje, można też grać siatkówkę bardziej urozmaiconą i nie polegać w ofensywie wyłącznie na mocarnej atakującej.

Mam nadzieję, że Lavarini śledzi uważnie TL, bo Gryka zdecydowanie powinna być w obszarze jego zainteresowań ;)

EDIT 3: W Radomce w PP przeciwko drużynie z Sosnowca grała już Yilmaz, więc będą i Murek, i Yilmaz dostępne, powinna Radomka iść w górę, szanse na czwórkę rosną.
slawek93
Posty: 275
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: slawek93 »

Także moim zdaniem powrót Gözde i Natalii wyjdzie Radomce tylko na plus także czwarte miejsce jak najbardziej realne. Ciekawi mnie kwestia Natalii Mędrzyk: Jeżeli uda się że Natalia po powrocie do gry w siatkówkę będzie w bardzo dobrej dyspozycji, czy będzie brana pod uwagę do kadry przez trenera Lavariniego?
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: jureczek »

Mam nadzieję, że Lavarini śledzi uważnie TL, bo Gryka zdecydowanie powinna być w obszarze jego zainteresowań ;)
Gryka, jak najbardziej, już jest w obszarze zainteresowania trenera reprezentacji ponieważ, już grała w tegorocznych rozgrywkach VNL i brała udział w przygotowaniach do MŚ.
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Tauron Liga Sezon 2022/23

Post autor: efratello »

jureczek pisze: 24 lis 2022, o 21:50
Mam nadzieję, że Lavarini śledzi uważnie TL, bo Gryka zdecydowanie powinna być w obszarze jego zainteresowań ;)
Gryka, jak najbardziej, już jest w obszarze zainteresowania trenera reprezentacji ponieważ, już grała w tegorocznych rozgrywkach VNL i brała udział w przygotowaniach do MŚ.
Wiem, że była powołana, nawet komentowałem ten fakt tutaj na forum ;) a potem z niej zrezygnował, co zdaje się nawet sama komentowała w mediach. Ja mówię o kolejnym sezonie reprezentacyjnym i nadziei na grę na najważniejszych imprezach, Gryka gra akurat w zespole z dwiema innymi reprezentantkami na tej pozycji i to może jej i pomoc, i zaszkodzić (pomóc, bo rywalizacja o miejsce w składzie może ja ciągnąć do góry, zaszkodzić, bo może mieć mniej okazji do pokazania swoich umiejętności). Pisałem to przed MŚ i dalej tak uważam, że to dziewczyna do gry w kadrze, wg mnie najlepiej w miejsce Alagierskiej, ale w danym sezonie to oczywiście zależy od aktualnej formy, zdrowia itd. więc nie piszę: "Lavarini powinien ją brać do kadry" tylko że mam nadzieję, że odnotował ten rewelacyjny występ ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”