Transfery 2023/24

slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Srebrny medal jak najbardziej w zasięgu Developresu ale nic nie wiadomo dopóki piłka w grze.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Estońska atakująca Kertu Laak zasili BKS Bostik Bielsko-Biała.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Streeter »

https://siatka.org/pokaz/agata-babicz-c ... odpowiada/

Nie ma za bardzo lepszego wątku by to wrzucić, więc wrzucam tu. Trochę nie czaję czemu liga nic nie zrobi z tym tworem. Każda zawodniczka nagle zła, jak akurat trafi do Budowlanych. Przecież to nie pierwszy taki przypadek, a chłop zawsze świętszy od papieża. A każda dziewczyna nagle się w Budowlanych okazuje hieną i niesłusznie chce pieniądze za jakąś niby pracę. Zamiast się cieszyć, że w ogóle im grać pozwolił.

Zaorać to w cholerę, jest jeden normalny klub w Łodzi, to po co drugi, w dodatku nieudany.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
MuchaLover
Posty: 78
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Transfery 2023/24

Post autor: MuchaLover »

Portorykanka Valeria Vazques ma zastąpić Lanę Conceicao w Opolu, będzie też zagraniczna atakująca.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

TauronLigowe zespoły zbroją się jak tylko mogą na nadchodzący sezon, z wyjątkiem Pałacu Bydgoszcz który chyba będzie biednie w tym sezonie bo ani widu ani słychu o jakimś ciekawym transferze a nawet jeśli coś fajnego się trafia to zawodniczka odchodzi sama i z automatu robi się niedobra.
troy
Posty: 40
Rejestracja: 15 sty 2023, o 22:15
Płeć: M
Lokalizacja: Niemcy

Re: Transfery 2023/24

Post autor: troy »

Ze Stali Mielec też nie słychać nic o transferach, poza informacjami o odejściach zawodniczek. Obok Bydgoszczy będzie to pewnie drugi kandydat do walki o utrzymanie w TL.

Wyjaśniło się może coś odnośnie dalszej gry Diouf w Łodzi? I ponoć zatrzymanie Kalandadze w Developresie nie jest takie pewne, jak jeszcze się jakiś czas temu wydawało. Widząc jej dobrą grę w ubiegłym sezonie, pewnie znowu była/jest kuszona przez Turków. Plus tego byłby jedynie taki, że Weronika Szlagowska miałaby w końcu więcej szans na grę.

Przyznam, że kluby dosyć opieszale ogłaszają nowe transfery :)
MuchaLover
Posty: 78
Rejestracja: 22 cze 2016, o 15:27
Płeć: K

Re: Transfery 2023/24

Post autor: MuchaLover »

Wygląda na to, że Bydgoszcz będzie mieć w nadchodzącym sezonie całkowicie polski skład, dzisiaj ogłosili, że Gliwa zostaje, a mają jeszcze dołączyć Lipska, Makarewicz i Ponikowska. Zatem mają już całe przyjęcie, atak, libero, pozostaje miejsce na 2 środkowe i rozgrywającą.

Mielec na razie potwierdził Gierszewską, ale główne punkty zespołu czyli Bryda, Mucha, Kucharska, Pancewicz, Kubacka mają zostać, pytanie kto dopełni skład.

Tarnów już podobno skompletowany, ale tam są problemy z dofinansowaniem od miasta. Na pewno zagra tam Chmielewska, Janiuk, Gawlak.

Najwiecej niewiadomych na razie odnośnie Wrocławia. Ciężko będzie zastąpić Pacak i Bidias.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 154
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Macka »

Znalezione na twitterze, Ewa Mac pisze tak:
Nieoficjalnie jeszcze, ale ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów niestety nie wystartuje w rozgrywkach Tauron Ligi w sezonie 2023/24. W miejsce Tarnowa pojawi się drużyna z Mogilna w przyszłym sezonie ekstraklasy Pań
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Streeter »

W miejsce Tarnowa pojawi się drużyna z Mogilna w przyszłym sezonie ekstraklasy Pań
Co się pojawi? :] aż musiałem sprawdzić co to jest. Nie no, świetny pomysł, 7 drużynę I ligi wpuścić do najwyżej klasy w połowie czerwca. Co może pójść nie tak?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Jacek »

Streeter pisze: 11 cze 2023, o 21:46
W miejsce Tarnowa pojawi się drużyna z Mogilna w przyszłym sezonie ekstraklasy Pań
Co się pojawi? :] aż musiałem sprawdzić co to jest. Nie no, świetny pomysł, 7 drużynę I ligi wpuścić do najwyżej klasy w połowie czerwca. Co może pójść nie tak?

Streeter
Mogilno to Ty szanuj. Z Mogilna pochodzi Andy79, który poza działaniem w miejscowym Sokole był jednym z twórców Strefy Siatkówki, którą chwilę temu kupił potężny koncern. Nawet Chemik Police i Developres Rzeszów zazdroszczą teraz budżetu Sokoła a co lepsze siatkarki chcą rozwiązać swoje obowiązujące kontrakty aby grać w Mogilnie ;-)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Streeter »

Jacek pisze: 12 cze 2023, o 07:03 Mogilno to Ty szanuj. Z Mogilna pochodzi Andy79, który poza działaniem w miejscowym Sokole był jednym z twórców Strefy Siatkówki, którą chwilę temu kupił potężny koncern. Nawet Chemik Police i Developres Rzeszów zazdroszczą teraz budżetu Sokoła a co lepsze siatkarki chcą rozwiązać swoje obowiązujące kontrakty aby grać w Mogilnie ;-)
Pierwszy raz słyszę o tym projekcie temu szokłem :) serio tam tyle kasy? Jak tak, to czemu zajęli 7 miejsce w I lidze, którą wygrał Mielec? Coś mi to dziwnie brzmi :) no ale niech będzie jak mówisz, jakiś fajny klub by się przydał.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Niestety ale przy takim sponsorze tytularnym jak Roleski to było nie tyle do przewidzenia co pewne że kiedyś takowa sytuacja wydarzy się. Szkoda też że Tarnów słabo promuje drużynę bo z finansami nie wiem jak to jest.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Jacek »

Streeter pisze: 12 cze 2023, o 08:48
Jacek pisze: 12 cze 2023, o 07:03 Mogilno to Ty szanuj. Z Mogilna pochodzi Andy79, który poza działaniem w miejscowym Sokole był jednym z twórców Strefy Siatkówki, którą chwilę temu kupił potężny koncern. Nawet Chemik Police i Developres Rzeszów zazdroszczą teraz budżetu Sokoła a co lepsze siatkarki chcą rozwiązać swoje obowiązujące kontrakty aby grać w Mogilnie ;-)
Pierwszy raz słyszę o tym projekcie temu szokłem :) serio tam tyle kasy? Jak tak, to czemu zajęli 7 miejsce w I lidze, którą wygrał Mielec? Coś mi to dziwnie brzmi :) no ale niech będzie jak mówisz, jakiś fajny klub by się przydał.

Streeter
Zajęli 7 miejsce i mieli mały bodżet bo dopiero teraz Strefa Siatkówki została sprzedana ;-)
stan pl
Posty: 87
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: stan pl »

slawek93 pisze: 12 cze 2023, o 11:15 Szkoda też że Tarnów słabo promuje drużynę bo z finansami nie wiem jak to jest.
Proponuję zerknąć na facebookowy post Roleski Grupa Azoty ANSTarnów z 20.04.2023. Wsparcie miast dla drużyn Tauronligi A.D.2023.
Jednocześnie jestem na maxa zdziwiony, że chodzą takie pogłoski o Tarnowie. Tuż po zakończonym sezonie, sporo solidnych zawodniczek jednak zdecydowało się pozostać w klubi. Dodatkowe trzy transfery, o których mówiło się (i nadal mówi się) głośno pokazywały, że Tarnów nadal chce mieć Tauronligę u siebie.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

stan pl pisze: 12 cze 2023, o 11:36
slawek93 pisze: 12 cze 2023, o 11:15 Szkoda też że Tarnów słabo promuje drużynę bo z finansami nie wiem jak to jest.
Proponuję zerknąć na facebookowy post Roleski Grupa Azoty ANSTarnów z 20.04.2023. Wsparcie miast dla drużyn Tauronligi A.D.2023.
Jednocześnie jestem na maxa zdziwiony, że chodzą takie pogłoski o Tarnowie. Tuż po zakończonym sezonie, sporo solidnych zawodniczek jednak zdecydowało się pozostać w klubi. Dodatkowe trzy transfery, o których mówiło się (i nadal mówi się) głośno pokazywały, że Tarnów nadal chce mieć Tauronligę u siebie.
Właśnie dlatego z nieskrywanym zdziwieniem przeczytałem dziś na necie że Tarnów wycofuje się z rozgrywek tym bardziej że koniec maja klub miał już odsłaniać wszystkie karty dotyczące składu na nowy sezon. Szkoda ale jednocześnie mam nadzieję że zespół jeszcze wróci do najwyższej klasy rozgrywkowej i przede wszystkim bez sponsora pokroju Roleskich.
stan pl
Posty: 87
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: stan pl »

slawek93 pisze: 12 cze 2023, o 12:38
Właśnie dlatego z nieskrywanym zdziwieniem przeczytałem dziś na necie że Tarnów wycofuje się z rozgrywek tym bardziej że koniec maja klub miał już odsłaniać wszystkie karty dotyczące składu na nowy sezon. Szkoda ale jednocześnie mam nadzieję że zespół jeszcze wróci do najwyższej klasy rozgrywkowej i przede wszystkim bez sponsora pokroju Roleskich.
Wiesz co? Takich sponsorów pokroju Roleskich było i jest sporo. Zerknąć choćby na Bydgoszcz (Przetwory, OnlyBio) czy Budowlanych (Grot). Kwestia dofinansowania z miasta, tak sądzę.
Natomiast co do Tarnowa- tam kręciła się Grupa Azoty. Jeśli nie posypali w Tarnowie, to znaczy że będą sypać w Policach.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Tak jak mówisz, niestety takich sponsorów tytularnych nie brakuje. Moim zdaniem powinien być szereg rygorystycznych warunków w umowach o sponsoring tytularnych tak aby działało to w obie strony a nie że głównie klub jest poszkodowany.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2023/24

Post autor: xeron »

Jestem niesamowicie ciekawy czy faktycznie Sokół Mogilno wystąpi w TL. Zaczęli jako jedni z pierwszych odsłaniać karty dotyczące składu, ale od kilku dni milczą. Wiadomo, że zostają Fojucik (abstrahując - wychowanka zespołu) i Przybyło. Dla mnie to byłaby pozytywna wiadomość ze względu, że kujawsko-pomorskie miałoby dwa zespoły w TL, z drugiej jednak jeśli ma się skończyć tak jak z Jokerem... to może lepiej nie.
stan pl
Posty: 87
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: stan pl »

xeron pisze: 12 cze 2023, o 17:27 Jestem niesamowicie ciekawy czy faktycznie Sokół Mogilno wystąpi w TL. Zaczęli jako jedni z pierwszych odsłaniać karty dotyczące składu, ale od kilku dni milczą.
xeron pisze: 12 cze 2023, o 17:27 jeśli ma się skończyć tak jak z Jokerem... to może lepiej nie.
Śmierdzi mi to wykupieniem licencji przeniesieniem siedziby klubu z Sopotu do Krakowa. Pamiętne zwinięcie- zasłużonego, co by nie mówić- Trefla na rzecz megalomanii pod postacią Trefla Proximy Kraków.
Druga sprawa- z całym szacunkiem, ale Mogilno nie kojarzy mi się jakoś z siatkówką na najwyższym poziomie. Czy miejscowa hala spełnia wymogi Tauronligi? Czy jest potencjał na siatkówkę w Mogilnie? Bo jeśli taki sam, jak w Świeciu, no to scenariusz już sam się pisze.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2023/24

Post autor: xeron »

Akurat jeśli chodzi o siatkówkę w Mogilnie, to nie jest tak, że wczoraj się ten pomysł urodził. Kilka lat temu obchodził 30 lecie istnienia siatkówki sekcji żeńskiej. W poprzednim sezonie awansował drogą sportową do I ligi, bez niesamowitych nazwisk. Wzmocnił się paroma zawodniczkami ogranymi na parkietach I ligi i zajął w debiutanckim sezonie 7 miejsce. Hala nie wygląda na małą. Sokół trenuje też młode zawodniczki, więc zaplecze jest ok. Pytanie brzmi czy poradzą sobie finansowo.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Streeter »

Martyna Grajber w Policach, jako libero. Dobra decyzja z tą zmianą pozycji.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: phil »

Melis Durul odchodzi z Budowlanych. W przyszłym sezonie zagra w Novarze.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

phil pisze: 14 cze 2023, o 19:14 Melis Durul odchodzi z Budowlanych. W przyszłym sezonie zagra w Novarze.
Niestety ale ten ruch był do przewidzenia. Poza tym co rusz znów słyszy się o nieregulowanych płatnościach względem zawodniczek od Grota, lecz nie wiadomo ile w tym prawdy.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: phil »

Skoro FIVB znowu nałożyła na Budowlanych bana na transfery zagraniczne, to raczej nie jest to plotka :D

Obrazek

Edit: Dominika Sobolska nową zawodniczką Busto Arsizio
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: slawek93 »

Jeżeli ban na transfery zagraniczne jest nadal aktualny, to transfer Mackenzie May może stanąć pod znakiem zapytania.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Streeter »

phil pisze: 15 cze 2023, o 07:04 Skoro FIVB znowu nałożyła na Budowlanych bana na transfery zagraniczne, to raczej nie jest to plotka :D
No co Ty, to te france żądne pieniędzy nabuntowały FIVB, prezes jest świętym człowiekiem :]

Ja rozumiem, że może się zdarzyć zastój środków, wynikający z umów ze sponsorami. Rozumiem, że z jednym zawodnikiem można się źle porozumieć i wówczas zawodnik może myśleć, że ma rację, jak i klub. Ale tu jest sytuacja nagminna i od dobrych paru lat, przecież jeszcze jak Gosia Niemczyk grała to tam już jaja były. Nie rozumiem jak profesjonalna liga w ogóle dopuszcza ten klub do ligi, zamiast to zaorać.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
stan pl
Posty: 87
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: stan pl »

slawek93 pisze: 15 cze 2023, o 07:46 Jeżeli ban na transfery zagraniczne jest nadal aktualny, to transfer Mackenzie May może stanąć pod znakiem zapytania.
Ban na zagraniczne transfery jest tu nieprzerwanie od lat, a jednak co roku Grot Budowlani zatrudniają zagraniczne zawodniczki. Takie bany jak widać można obejść i to robiąc wszystko w świetle dnia i białych rękawiczkach. Myślę, że Mackenzie May i tak już podpisana.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2023/24

Post autor: phil »

To tak nie działa. Budowlani muszą uregulować zaległości wobec danej zawodniczki, aby ban mógł zostać zdjęty przez FIVB.

W sumie, robią tak co roku. Pewnie w okolicach września zapłacą te pieniądzy, aby FIVB zdjęła bana, a klub mógł zarejestrować zagraniczne zawodniczki. Natomiast, kilka tygodni później nałożony będzie kolejny ban w związku z zaległościami wobec innej zawodniczki. Jednak te zawodniczki, które udało się zarejestrować będą mogły grać. I tak się to kręci od lat...
stan pl
Posty: 87
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: stan pl »

Iza Bałucka w ITA TOOLS Stal Mielec.
Po poważnej kontuzji (jeszcze we Wrocławiu), myślę że beniaminek to dobre miejsce na weryfikację możliwości pani Izy. Tym bardziej, że w zeszłym sezonie nie pograła za bardzo w Opolu.
https://www.facebook.com/ITATOOLSStalMi ... Wru92qhDCl
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 311
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2023/24

Post autor: Seweryn1908 »

Jakaś posłanka pis próbuje ratować Jedynke Tarnów.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7931216225
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”