TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

Chyba pora, aby założyć świeży wątek o rozpoczętym sezonie.

I na początku mam pytanie. Dlaczego kalendarz meczów jest tak strasznie pocięty i to już od pierwszej/drugiej kolejki?

Przykładowo mecze 1 kolejki zakończą się... w grudniu, ale będą również w październiku. To samo z drugą kolejką i następnymi.
O co tu chodzi, może mi ktoś to wyjaśnić?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: mewa »

dezerter pisze: 26 wrz 2021, o 18:33 O co tu chodzi, może mi ktoś to wyjaśnić?
część zawodników gra w MŚ do lat 21.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

mewa pisze: 26 wrz 2021, o 18:44
dezerter pisze: 26 wrz 2021, o 18:33 O co tu chodzi, może mi ktoś to wyjaśnić?
część zawodników gra w MŚ do lat 21.
Dziękuję.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: kri$ »

Dzisiaj Gwardia gra ze Spałą. Być może doczekamy się pierwszego zwycięstwa tego bądź co badź faworyta do awansu ;)
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: PabloFX »

Gwardia strasznie 'męczyła bułę' swoją grą. Jeśli sie nie ogarną to z takim poziomiem ciężko będzie nawet o ósemkę na koniec fazy zasadniczej
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

W Bielsku jakis srodkowy za Onisza?
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: rafak »

Bardzo fajne meczycho we Wrześni. Krispol był dla mnie kandydatem to spadku, a tu Kardas robi super robotę. Dużo młodych chłopaków, pościągani z ławek z innych klubów. Do tego ten młody Jankowski na środku, a dzisiaj dzień konia miał Cieślik. Wszystko prowadzone po profesorsku przez Lipińskiego.

Tomaszów taki nijaki.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

Coś BBTS ostatnie kolejki jakos tak nijak gra.. atmosfera w drużynie średnia z tego co widać.. Kali BBTS może uchylisz rąbka tajemnicy co tam u was sie dzieje?
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

pwpl97 pisze: 28 lis 2021, o 15:57 Coś BBTS ostatnie kolejki jakos tak nijak gra.. atmosfera w drużynie średnia z tego co widać.. Kali BBTS może uchylisz rąbka tajemnicy co tam u was sie dzieje?
Prawdopodobnie "zimowa" zadyszka przyszła trochę wcześniej.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

dezerter pisze: 28 lis 2021, o 20:47
pwpl97 pisze: 28 lis 2021, o 15:57 Coś BBTS ostatnie kolejki jakos tak nijak gra.. atmosfera w drużynie średnia z tego co widać.. Kali BBTS może uchylisz rąbka tajemnicy co tam u was sie dzieje?
Prawdopodobnie "zimowa" zadyszka przyszła trochę wcześniej.
Nie chodzi tylko o zadyszke ale również o to co sie dzieje w klubie, jakieś dziwne rotacje ciekawe czym to jest spowodowane..
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Według Artema Marko Ferreira dołączy do Gwardii Wrocław.
IMO zawodnik nawet lepszy niż Bociek.
Tylko co z limitami bo mają Grozera i Tichacka.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: kri$ »

Bardzo ciekawy transfer. Moze byc ciekawym wzmocnieniem. Problem za to pojawią się na przyjęciu. Jak do tej pory ta pozycja to spore rozczarowanie. Grozer nie gra jakos super ale do tej pory wygląda jednak najlepiej.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: Bartek O »

kamil1999 pisze: 11 gru 2021, o 12:36 Według Artema Marko Ferreira dołączy do Gwardii Wrocław.
IMO zawodnik nawet lepszy niż Bociek.
Tylko co z limitami bo mają Grozera i Tichacka.
Jeżeli nic mi się nie pomyliło, to Lukas na parkietach PlusLigi grał jako Polak. Zatem we Wrocławiu cała wymieniona przez Ciebie trójka może grać jednocześnie.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Bartek O pisze: 13 gru 2021, o 13:13
kamil1999 pisze: 11 gru 2021, o 12:36 Według Artema Marko Ferreira dołączy do Gwardii Wrocław.
IMO zawodnik nawet lepszy niż Bociek.
Tylko co z limitami bo mają Grozera i Tichacka.
Jeżeli nic mi się nie pomyliło, to Lukas na parkietach PlusLigi grał jako Polak. Zatem we Wrocławiu cała wymieniona przez Ciebie trójka może grać jednocześnie.
Z tego co wiem to potem jako obcokrajowiec, więc teraz też powinien.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 29 sty 2022, o 17:21
Streeter pisze: 29 sty 2022, o 14:26 Czy w przypadku awansu do PlusLigi Bielska bądź Będzina, które są obecnie w czubie tabeli jest nadzieja na zbudowanie czegoś lepszego niż mieliśmy wątpliwą przyjemność oglądać podczas poprzednich pobytów tychże klubów w PlusLidze? Bo tak z czysto "poziomoligowego" powodu wydaje mi się, że lepszym byłby awans Bydgoszczy lub Wrocławia, chyba że w Bielsku bądź Będzinie coś się pozmieniało?

Streeter

A dlaczego pytasz w tym temacie?

Ci nawiecej sie tutaj udzielajacy raczej wejsc w zarzadach wspomnianych klubow nie maja.
Odpowiem już w dobrym, po prostu pomyliły mi się wątki :) przeglądałem obydwa i napisałem posta na złej karcie.

Tak się zastanawiam kogo najlepiej byłoby zobaczyć w PlusLidze pod kątem poziomu ligi. Z obecnych ruchów i planów wychodziłoby, że Wrocław, choć póki co raczej mają nikłe szanse na awans.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

Streeter pisze: 29 sty 2022, o 21:10
Diomedea pisze: 29 sty 2022, o 17:21
Streeter pisze: 29 sty 2022, o 14:26 Czy w przypadku awansu do PlusLigi Bielska bądź Będzina, które są obecnie w czubie tabeli jest nadzieja na zbudowanie czegoś lepszego niż mieliśmy wątpliwą przyjemność oglądać podczas poprzednich pobytów tychże klubów w PlusLidze? Bo tak z czysto "poziomoligowego" powodu wydaje mi się, że lepszym byłby awans Bydgoszczy lub Wrocławia, chyba że w Bielsku bądź Będzinie coś się pozmieniało?

Streeter

A dlaczego pytasz w tym temacie?

Ci nawiecej sie tutaj udzielajacy raczej wejsc w zarzadach wspomnianych klubow nie maja.
Odpowiem już w dobrym, po prostu pomyliły mi się wątki :) przeglądałem obydwa i napisałem posta na złej karcie.

Tak się zastanawiam kogo najlepiej byłoby zobaczyć w PlusLidze pod kątem poziomu ligi. Z obecnych ruchów i planów wychodziłoby, że Wrocław, choć póki co raczej mają nikłe szanse na awans.

Streeter
Przypomnę, że Suwalki awansowały do PlusLigi po zakończeniu drugiej rundy na czwartym miejscu, tak więc za wcześnie na takie typy. Liczy się forma z play-off. ;)
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

dezerter pisze: 30 sty 2022, o 00:49 Przypomnę, że Suwalki awansowały do PlusLigi po zakończeniu drugiej rundy na czwartym miejscu, tak więc za wcześnie na takie typy. Liczy się forma z play-off. ;)
Wiem, wiem. Tak się tylko zastanawiam co by było najciekawsze dla Ligi, bo w sumie z żadnym z klubów nie wiąże mnie jakiś związek (poza AGHem Kraków, ale ten jest raczej bez szans), więc chciałbym zobaczyć w PlusLidze ciekawszy ośrodek niż spadający Będzin (tam się chyba zmienił zarząd jak spadli? Więc może po powrocie nie byłoby to aż taką parodią, jak niedawno?).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Też wydaje mi się, że Wrocław nie awansuje. Pisałem już o tym przed sezonem. Po prostu kompozycja składu wygląda tam fatalnie. Nazwiska jak na 1 ligę są, ale nie trzyma się to kupy.
Gdybym miał obstawiać to awansuje albo Bielsko albo Bydgoszcz(choć ta też raczej zawodzi). Dla mnie te zespołu są najlepiej zbudowane i sądzę, że na PO mogą zbudować fajną formę.
Czy Będzin lub Bielsko stać na coświęcej po awansie do PlusLigi. Nie wiem. Bielsko raczej nie bo tam pieniądze chyba głównie z miasta były a Będzin to kto wie? Zbudowali nową halę i może dzięki temu budżet jakoś się podniesie. Były sezony gdzie byli w stanie ściągnąć fajne nazwiska jak Sanders, Fayazi czy Sossenheimer wtedy, który jednak nie rozwinął się tak jak sporo osób oczekiwało.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 30 sty 2022, o 11:03 Były sezony gdzie byli w stanie ściągnąć fajne nazwiska jak Sanders, Fayazi czy Sossenheimer wtedy, który jednak nie rozwinął się tak jak sporo osób oczekiwało.
Były, tylko potem część tych zawodników uciekała bo nie dostawała pieniędzy. Ja osobiście takich wynalazków wolałbym w lidze nie widzieć. Choć patrząc po obecnej grze to oni i Bielsko mają największe szanse.

Moim zdaniem w obydwu przypadkach problem polega na tym, że te kluby są w stanie zapewnić w miarę stabilny budżet na właśnie takim poziomie, jak obecnie - czyli na zbudowanie bardzo solidnej drużyny w warunkach pierwszoligowych, albo jakiegoś babola na poziomie PlusLigi. W Bydgoszczy jest chociaż szansa że pod Jurkiewiczem może uda się wrócić do czegoś ciekawego, wszak Bydgoszcz już trochę w PlusLidze grała i czasem z całkiem niezłym skutkiem. We Wrocławiu wydaje się że już mają najwięcej pieniędzy z całej I-ligowej stawki, choć fakt, że zbudowano nieco dziwnie z tego ekipę, przez co wypadają póki co dość średnio.

Czyli podsumowując wydaje się, że bardziej ligę ubarwiłby Wrocław albo Bydgoszcz, ale obecnie największe szanse na awans mają Bielsko lub Będzin.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

No podobnie uważam jak ty. Wrocław mógłby być kolejnym silnym ośrodkiem. Bydgoszcz też stać na poziom ekipy środka tabeli co najmniej, więc liczę na te ekipy. Ten Będzin niby w formie, ale kadrowo wydaje mi się słabszy od Bielska, Bydgoszczy czy Wrocławia i myślę, że w PO 1 ligi może polec.
Koppers to ciekawy siatkarz, ale poza nim to zawodnicy tylko solidni jak na warunki 1 ligi.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

We Wrocławiu jest duże ciśnienie na awans. Finansowo są gotowi, ale czy tym składem są w stanie powalczyć, trochę wątpię. Nie wiem, jak to będzie, gdy przegrają z kretesem swoją szansę w tym sezonie, bo z tego co kojarzę, to plan awansu mieli w trzy lata i ten okres chyba się kończy właśnie w tym sezonie.
Zobaczymy. Moi faworyci do finału to: Bielsko-Biała i Bydgoszcz. Następnie Bedzin i Wroclaw, ale nie skreślałbym Siedlec i Świdnika. Będzie jeszcze ciekawie. Nie pamiętam tak mocnej ligi i tylu zespołów z aspiracjami, jak w tym sezonie.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

No tak, poziom jak na pierwszą ligę to myślę że może być najwyższy od czasu Gdańska i Edgara tam grającego. Wtedy też pamiętam było kilka ekip, które spokojnie mogły walczyć z PlusLigowymi.

Ja oczywiście broń Boże nikomu nie odbieram możliwości awansu do PlusLigi, jeżeli najlepszy okaże się Będzin, to będzie znaczyło nie mniej, nie więcej niż to, że wśród pierwszoligowych ekip najbardziej na to zasłużyli. Szkoda jednak by było, gdyby przez brak awansu plany Wrocławia przepadły, a Będzin w połowie sezonu okazałby się niewypłacalny i na koniec spadł z pięcioma punktami.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

dezerter pisze: 31 sty 2022, o 00:11 We Wrocławiu jest duże ciśnienie na awans. Finansowo są gotowi, ale czy tym składem są w stanie powalczyć, trochę wątpię. Nie wiem, jak to będzie, gdy przegrają z kretesem swoją szansę w tym sezonie, bo z tego co kojarzę, to plan awansu mieli w trzy lata i ten okres chyba się kończy właśnie w tym sezonie.
Polemizowałbym z tym, czy są finansowo gotowi. Nie ma przypadku w tym, że są takie a nie inne nazwiska. Ja tam w awans Gwardii nie wierzę, bo sportowo odstają i to bardzo mocno od czołówki. Co prawda, pewnie by Rysiu jakąś SSP znalazł, żeby plusligowy zespół finansowała, ale dalej raczej awansu w tym roku nie będzie.
Kłamca.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: kri$ »

Nazwiska wzieli całkiem konkretne, ale nazwiska nie grają. Podejrzewam, że płacą najwięcej w 1 lidze. Bociek, Tichacek, Sobański, teraz Ferreira, pewnie trochę kosztowali. Problem w tym, że większość nowych skrzydłowych to niewypały i taki Frąc z Lubaczewskim grają do nich porównywalnie albo nawet lepiej.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

Tymczasem BBTS zastąpił Cedzyńskiego Mateuszem Zawalskim. Zmiana raczej na plus.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: dezerter »

Streeter pisze: 31 sty 2022, o 23:25 Tymczasem BBTS zastąpił Cedzyńskiego Mateuszem Zawalskim. Zmiana raczej na plus.

Streeter
Jeżeli zmiana na plus, to dlaczego Jastrzębie go nie wzięło?
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

dezerter pisze: 1 lut 2022, o 04:53 Jeżeli zmiana na plus, to dlaczego Jastrzębie go nie wzięło?
Dobre pytanie. Zawalski przed przyjęciem do Zaksy był jeżeli dobrze pamiętam najlepiej blokującym pierwszej ligi. W Zaksie mało pograł, ale jak już gdzieś go widziałem na boisku, to nie wyglądał źle. W tym sezonie na piątym miejscu wśród blokujących. Może to nie są jakieś osiągnięcia mające wgnieść w krzesło, ale na pewno większe niż Cedzyńskiego. Zresztą może pytali, a Mateusz po prostu wolał większą szansę na grę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
raff1322
Posty: 27
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 10:00
Płeć: M

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: raff1322 »

A w Bydgoszczy Yudin i Marcyniak na dłużej (znów) z kontuzjami.
Są na rynku jacyś wolni zawodnicy do wzięcia? Pewnie kiepsko.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: kri$ »

Trener Gwardii to chyba przeciwieństwo Włoskiej szkoły. Taki Anastasi to trzyma na boisku zawodników, któych uważa za docelowo najlepszych nawet jak są w tragicznej formie. Zastanawia mnie dlaczego Estończyk tak mocno trzyma się Frąca na ataku. Wydaje się, że jeśli chcą awansować to muszą doprowadzić do dobrej formy Marco (a wcześniej Boćka). Chyba najlepiej to zrobić poprzez regularną grę? Zrozumiałbym jakby Frąc rzeczywiście jakoś super grał, ale niespełna 40% w ataku w ostatnim meczu mnie nie przekonuje.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TAURON 1. Liga Sezon 2021/2022

Post autor: Streeter »

Koniec końców czwórka wyszła taka, jaką większość przewidywała.

Pary Play-Off:
- BBTS Bielsko-Biała - Legia Warszawa
- MKS Będzin - KRISPOL Września
- Chemeko-System Gwardia Wrocław - Polski Cukier Avia Świdnik
-BKS Visła Proline Bydgoszcz - KPS Siedlce

Spadek:
- Zaksa Strzelce Opolskie
- SMS PZPS Spała

Osobiście z wspominanych już wielokrotnie powodów liczę na finał Wrocław - Bydgoszcz. Ale trzeba przyznać, że Bielsko gra całkiem dobrze w obecnym sezonie. Może być ciężko ich pokonać.

Z drugiej strony, gdyby się okazało, że Nysa zagra bez afrykańskich reprezentantów, to każda z tych czterech ekip powinna mieć szansę w barażu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”