Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

parfek
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: parfek »

Czas na oficjalny wątek na nowy sezon (?) W pierwszej kolejce obejrzymy 5 spotkań (3 mecze zostały przełożone), a sezon zainauguruje dzisiejsze starcie Bydgoszczy z Lechią Tomaszów Mazowiecki

15.09.2022, godzina 20:30, Polsat Sport News - BKS Visła Proline Bydgoszcz vs Lechia Tomaszów Mazowiecki
17.09.2022, godzina 18:00 - BAS Białystok - MKS Będzin
17.09.2022, godzina 18:00 - Legia Warszawa - SPS Chrobry Głogów
17.09.2022, godzina 18:00 - MKST Astra Nowa Sól - AZS AGH Kraków
18.09.2022, godzina 17:00 - Chemeko-System Gwardia Wrocław - Mickiewicz Kluczbork
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Poziom dzisiejszego meczu taki, że oczy bolą od oglądanie. Zwłaszcza w tie- breaku

Tego Elgerta byłem ciekawy, ale poziom też bardzo przeciętny
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

I liga już co prawda była, ale zrobiłem dzisiaj update o Spałę i kilku brakujących zawodników, gdyby ktoś potrzebował to zapraszam - co ciekawe wyszło dokładniejsze od oficjalnej strony ligi :]

http://laczynassiatka.pl/#/leagues/2022 ... 9f903bb482

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
parfek
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: parfek »

Streeter pisze: 16 wrz 2022, o 21:13 I liga już co prawda była, ale zrobiłem dzisiaj update o Spałę i kilku brakujących zawodników, gdyby ktoś potrzebował to zapraszam - co ciekawe wyszło dokładniejsze od oficjalnej strony ligi :]

http://laczynassiatka.pl/#/leagues/2022 ... 9f903bb482

Streeter
Trochę błędów w sztabach szkoleniowych
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Jacek »

parfek pisze: 17 wrz 2022, o 09:30Trochę błędów w sztabach szkoleniowych
I czcionka jakaś taka czarna :P

A tak serio to kawał dobrej roboty. Parfek jak widzisz błędy to napisz jakie a nie że są ;-) Ja jakoś nie miałem czasu na śledzenie okienka transferowego to widzę tylko jeden. II trenerem BASu jest Janusz Ignaciuk.
parfek
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: parfek »

Jacek pisze: 17 wrz 2022, o 09:46
parfek pisze: 17 wrz 2022, o 09:30Trochę błędów w sztabach szkoleniowych
I czcionka jakaś taka czarna :P

A tak serio to kawał dobrej roboty. Parfek jak widzisz błędy to napisz jakie a nie że są ;-) Ja jakoś nie miałem czasu na śledzenie okienka transferowego to widzę tylko jeden. II trenerem BASu jest Janusz Ignaciuk.
Bez spiny, nie wiem jaki autor ma zarys i wizję strony, ja mu mogę podać sztaby wraz ze statystykami, ale o nas zazwyczaj się nie piszę. Na szybko. Brak trenera w Kluczborku, asystent w Basie o którym już wspomniałeś, brak Szlendaka w Siedlcach, na jego miejsce duet asystentów Nowicki i Filimoniuk. W razie czego jestem dostępny na PW i autorowi strony mogę chętnie pomóc w razie jakby potrzebował ;-) A robota jak wspomniał wyżej Jacek jak najbardziej na plus! Brawo :)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

To podrzuć na PW co tam się nie zgadza w sztabach, to zrobię update, bo ciężko się nieraz dogrzebać do niektórych informacji :) dość powiedzieć, że jak Dróżdża usiłowałem dodać do bazy, to na jednej stronie widniał jako atakujący, na drugiej jako przyjmujący, a na trzeciej jako środkowy :D jako że robię to sam i po godzinach to nie zawsze mam czas przeprowadzić śledztwo, które info jest bliższe prawdy :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Anto89 »

Jako że w weekend rozpoczął się sezon, a od paru lat dosyć intensywnie obserwuje te rozgrywki to przedstawię wam krótki opis drużyn razem z moimi przewidywaniami:

1. MKS Będzin

Maciończyk, Gonciarz
Teppan, Frąc
Koppers, Pietruczuk, Rohnka, Ptaszyński
Swodczyk, Ratajczak, Usowicz, Piwowarczyk
Olenderek, Marek

Dobry przykład, że warto czasem zrobić krok wstecz. Drużyna moim zdaniem silniejsza i lepiej zbudowana niż miało to miejsce w ostatnim sezonie w PlusLidze. Bezdyskusyjnie największy kandydat do wygranej ligi i awansu. Bardzo silna pierwsza szóstka oraz dobrzy zmiennicy. Teppan i Koppers śmiało mogliby grać w lidze francuskiej, a jednak wybrali Tauron 1 Ligę co świadczy o wysokim poziomie.

2. Gwardia Wrocław

Dervisaj, Kuźmiczonek
Gryc, Godlewski
Maruszczyk, Fornal, Lubaczewski, Nowik
Cedzyński, Schamlewski, Zawalski, Pieknik
Mihułka, Chmielewski

Równie silna drużyna co Będzin, jednak brakuje tutaj rezerwy. W przypadku gorszego dnia podstawowego składu lub jakiejś kontuzji to nie ma za bardzo czym łatać i dlatego uważam, że na dystansie przegrają z Będzinem. Zagadką również jest szwajcarsko niemiecki rozgrywający. Miejmy nadzieję, że Nowik dostanie swoje szanse na przyjęciu i że trener Murek wyciągnie z niego co najlepsze, chociaż patrząc na konkurencję na pozycji to nie sądzę żeby dostał zbyt dużo szans na grę.

3. Norwid Częstochowa

Kowalski, Biliński
Kryński, Borkowski
Sobański, Kogut, Gibek, Sługocki
Graham, Schmidt, Popiela, Szewiński
Takahashi, Olczyk

Ciekawą drużynę zmontowali w Częstochowie, może w końcu w tym mieście wróci siatkówka na najwyższym poziomie. Transfery Australijczyka i Japończyka jak najbardziej na plus, mogą zostać gwiazdami ligi. Dodatkowo na przyjęciu szansa na odbicie się po 2 słabych sezonach Sobańskiego oraz Kogut, który jest za dobry na 1 ligę, a za słaby na PlusLigę. Warto obserwować Bilińskiego (chociaż tutaj może być problem z grą bo Kowalski ma przewagę warunków i doświadczenia) oraz Borkowskiego (2002), który zaliczał świetne wejścia w Siedlcach i ma potencjał na PlusLigowe granie. Sezon weryfikacji dla trenera Gruszki - jeśli takim składem nie ugra niczego znaczącego w 1 lidze to chyba może sobie zrobić przerwę od trenowania na jakiś czas.

4. Mickiewicz Kluczbork

Bereza, Kopacz
Linda, Siemiątkowska
Górski, Pasiński, Makowski, Mendel
Olczyk, Kosian, Mucha, Michalski
Jaskułą, Łysiak

Solidna drużyna, warto obserwować Berezę i Jaskułę bo moim zdaniem to już jest poziom PlusLigowy. Szkoda że ten pierwszy nie dostał nawet szansy w Lublinie w poprzednim sezonie. Silnie obsadzone przyjęcie powinno zagwarantować dobrą skuteczność z lewego skrzydła.

5. Visła Bydgoszcz

Elgert, Szczechowicz
Wierzbicki, Cieślik
Gutkowski, Krysiak, Śliwka, Kwasigroch
Kaźmierczak, Radziwon, Narkowicz
Bonisławski, Jędruszczak

Debiutancki sezon Masnego w roli trenera i na start dostaje trudne zadanie. Skład nie jest zbyt mocny i raczej nie ma tu mowy o szansach na awans. Taktyka drużyny raczej będzie jasna - jak najwięcej piłek do Wierzbickiego i miejmy nadzieję, że skończy (w 1 meczu sezonu to się sprawdziło). Zobaczymy na co stać kanadyjskiego rozgrywającego. Sporo zawodników do obserwacji - Krysiak moim zdaniem w przyszłym sezonie mógłby odnaleźć się w PlusLidze, dodatkowo Śliwka i Kwasigroch - mam nadzieję że dostaną jak najwięcej okazji na grę bo jest potencjał. Na środku warto obserwować Radziwona bo rośnie bardzo dobry blokujący - ma czucie, gorzej w ataku, aczkolwiek jest jeszcze bardzo młody i uważam, że za rok/dwa będzie na poziomie PlusLigowym.

6. Avia Świdnik

Walawender, Matula
Rećko, Walczak
Kosiba, Hukel, Łysikowski, Błądziński
Siwicki, Obermeler, Toma, Machowicz
Kuś, Guz

Sensacja poprzedniego sezonu postawiła na stabilizację i utrzymała praktycznie cały skład. Szkoda, że finalnie nie udało się wyciągnąć Ptaszyńskiego z Będzina bo byłby lepszym wzmocnieniem niż Hukel. Bardzo dobra drużyna ale brakuje lepszego rozegrania na włączenie się do gry o medale. Dziwie się, że nikt nie wyciągnął jeszcze Kosiby - w tamtym sezonie momentami wyglądał jak Semeniuk w PlusLidze, bawił się grą i przeciwnikami. Należy mu się szansa na najwyższym poziomie.

7. Lechia Tomaszów Mazowiecki

Tomczak, Bieńkowski, Neroj
Piotrowski, Kulik
Stolc, Sokołowski, Szwed, Hendzelewski
Sterna, Markiewicz, Baran, Bączek
Dzierżyński, Kędzierski

Po kilku średnich sezonach ściągają na ławkę jednego z lepszych trenerów w 1 lidze - Mateusza Mielnika. Jednak wciąż bez większych zmian w składzie, który moim zdaniem nie jest wystarczający na włączenie się do gry o medale. Warto zwrócić uwagę na Hendzelewskiego (2004). W sparingach trener Mielnik regularnie na niego stawiał kosztem Sokołowskiego, który też ma potencjał na całkiem ciekawe granie, ale tu chyba brak zimnej głowy. Hendzelewski potencjał na pewno ma bardzo duży, gdyż już w wieku 18 lat bardzo dobrze prezentuje się w 1 lidze, jednak jest tu problem ze wzrostem i nie jestem pewien czy przebije się gdzieś wyżej. Oby Markiewicz rozegrał cały sezon w 1 składzie i w przyszłym sezonie dostał już szanse w Zawierciu bo ma świetne warunki fizyczne i czucie w bloku.

8. KPS Siedlce

Fenoszyn, Pigłowski
Kupka, Wnuk
Długosz, Dobosz, Kopij, Gołębiowski
Strulak, Kufka, Kubisz, Szczeciński
Waloch, Potera

Tutaj jak co roku średnie nazwiska, niektóre wyciągnięte nie wiadomo skąd (Pigłowski od 2 lat nie miał klubu), a i tak finalnie pewnie osiągną niezły wynik. Jak to trener Grabda ma w zwyczaju, ściągnął kilku młodych. Oby Kupkę omijały kontuzje i rozegrał cały sezon w 1 składzie bo ma świetne warunki (206cm) i potencjał, taki atakujący przydałby się kadrze. Ponadto na środku dwóch zawodników do obserwacji - Strulak, który podobnie jak Bereza stracił cały sezon w Lublinie oraz Kufka z kadry u20, który notował świetne liczby w bloku w MPJ. Oby obaj grali jak najwięcej bo jest potencjał na PlusLigę.

9 Olimpia Sulęcin

Zrajkowski, Szymczak
Owczarz, Turek
Frankowski, Subotic, Leitermeier, Grzegorczyk
Lipiński, Michalak, Kłysz
Sobczak, Sawerwain

Trzon drużyny w postaci doświadczonych graczy (Zrajowski, Owczarz, Frankowski, Sobczak) powinien zapewnić solidną postawę, ale fajerwerków nie ma co tu oczekiwać. Ciekawy obieżyświat na przyjęciu - Subotić. Do obserwacji Seweryn Lipiński z Trefla (możliwe że w dalszym ciągu na wypożyczeniu) bo w poprzednim sezonie bardzo dobrze sobie radził, co zaowocowało powołaniem do kadry u23.

10 BAS Białystok

Witkoś, Czetowicz
Goss, Walczak
Rawiak, Naliwajko, Kacperkiewicz, Janikowski
Shmat, Turski, Wójcik, Cholewiński
Ostaszewski, Micewicz

Liczę na udany sezon drużyny trenera Andrzejewskiego. Brakuje tutaj trochę atakującego bo Goss moim zdaniem to nie jest ten poziom, a Walczak mimo świetnych warunków to nie pokazuje nic szczególnego. Mocno obsadzone lewe skrzydło. Liczę na jak najwięcej gry Czetowicza bo był najlepszym rozgrywającym w swoim roczniku i wciąż jest młody.

11. Chrobry Głogów

Antosik, Słotarski
Napiórkowski, Rykała
Biegun, Ociepski, Janiszewski, Lisicki
Węgrzyn, Polański, Waligóra, Tubiak
Januszewski, Kałkowski

Chrobry wydaje mi się taką drużyną drwali, nie ma za bardzo na co tutaj patrzeć, ciężko się ogląda ich mecze (mówię z tego co widziałem w tv i 2 mecze na żywo w poprzednim sezonie), ale mają takie nazwiska w składzie, że powinno to wystarczyć na spokojne utrzymanie. Ciekawa rywalizacja na przyjęciu.

12. AGH Kraków

Krawiecki, Komar
Gomułka, Zawadzki
Borkowski, Tokajuk, Kraut, Świdroń
Rymarski, Janusz, Miniak, Putkowski
Czyrek, Dereń

Klasycznie młoda drużyna, ten sezon mogą mieć ciężki, ale liczę na rozwój Gomułki (pierwszy mecz świetny) tak jak to miało miejsce w przypadku Dulskiego i transfer do PlusLigi. Poza nim Borkowski ma szanse na grę w topowym klubie 1 ligi lub jako 4 przyjmujący w PlusLigowych klubach. Na libero Czyrek wykręca dobre liczby i wciąż jest młody. Dziwię się, że nie dostaje szansy w PlusLidze, kosztem Bińka, Dembca, Ciunajtisa, Piechockiego.

13. Krispol Września

Lipiński, Ziółkowski
Ratajewski, Tupta
Polczyk, Kaciczak, Olszewski, Buczek
Cichosz-Dzyga, Sadkowski, Rudnicki, Laskowski
Zieliński, Ligocki

Średnia drużyna, szczególnie jeśli chodzi o przyjmujących i atakujących, ale wiecznie młody Piotrek Lipiński i tak prawdopodobnie zapewni młodym chłopakom utrzymanie. Do obserwacji Ratajewski bo nieźle grał w Spale (drugi atakujący kadry u20) i Cichosz-Dzyga, wychowanek Jastrzębia, 210cm, w poprzednim sezonie bardzo fajnie się prezentował, ma potencjał na PlusLigę.

14. Legia Warszawa

Prokopczuk, Szewczyk
Romaniutti, Szczepaniak
Stępień, Szlęzak, Bobrowski, Gawrzydek
Akala, Kozłowski, Lelila, Gregorowicz
Tomaczak, Sumara

Duże problemy klubu ze stolicy (niespodzianka), ale ostatecznie udało się złożyć drużynę. Na rozegraniu Prokopczuk ma szansę się wykazać, ma potencjał na lepsze kluby. Hitowy transfer Romaniuttiego na atak, zobaczymy co pokaże argentyński emeryt, który poprzedni sezon spędził na Cyprze (pierwszy mecz zaliczył dobry). Na przyjęciu do obserwacji Szlęzak, może być solidny gracz 1 ligi ale bez szans na nic więcej raczej.

15. Astra Nowy Sól

Ruciński, Wołowicz
Kowalczyk, Kłęk
Pizuński, Brzeziński, Busch, Czyrniański
Nożewski, Pranko, Drzazga, Skibicki
Foltynowicz, Kołtowski

Brakuje tutaj trochę jakości, ale nie wykluczone, że wolą walki urwą trochę punktów i utrzymają się w lidze. Szkoda że Warszawa podkupiła im Pawluna. Zobaczymy co pokaże Busch po 3 ligowych włoskich wojażach (w 1 meczu dobre wejście). Czyrniański kolejny przyjmujący z rocznika 99, który świetnie się zapowiadał, a ostatecznie raczej rozczarował. Miejmy nadzieję, że Kołtowski będzie jedynką bo podobał mi się wchodząc w poprzednim sezonie w Gwardii.

16. SMS Spała

Ciężko mi coś powiedzieć o tych chłopakach bo to głównie roczniki 2005 i 2006. Jedyne czego jestem pewien, że dwóch z 2004 - Majchrzak i Nowak, środkowi po tym sezonie trafią do PlusLigi bo świetnie wyglądają zarówno pod względem warunków (204cm i 214cm) jak i umiejętności. Nowakowi brakuje jeszcze trochę koordynacji, ale robi duże i szybkie postępy.
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Swietna robota.
Oceny mlodziezy mamy zblizone. Nie wiedzialam, ze Kamil Kosiba sie tak rozwinal. On mi sie wydawal raczej mocno sztywny, niz "semeniukowy".
I nie jestem fanka Koltowskiego, po wystepacg w MP i grze w kadrze. Moze akurat te momenty mu nie wyszly.

O przypuszczalnym skladzie Spaly to pisal kolega zajczik w poscie o sledzeniu mlodziezy.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2022, o 20:51 przez Diomedea, łącznie zmieniany 3 razy.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 21 wrz 2022, o 13:51 O przypuszczalnym skladzie Spaly to pisal kolega zajczik w poscie o sledzeniu mlodziezy.
Są już też podane na stronie ligi i u mnie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: dezerter »

Dawid Bułkowski,, ktoś wie co się z nim stolo? Nie znalazł drużyny w 1 Lidze?
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: zajczik »

Kosiba już w Bydgoszczy się rozkręcał ale w Świdniku to już wyśmienita gra wielokrotnie. Ja jak zazwyczaj w I lidze skupiam się na młodzieży. Też uważam Będzin za głównego faworyta. Spała w ramach przygotowań grała turniej w Częstochowie. Można rzucić okiem [url]
https://youtube.com/channel/UCw3RBJXUut ... BRFfjQ/url]
Tommy
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2021, o 14:20
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Tommy »

Dawid Bułkowski, Filip Grygiel coś wiadomo o nich ?
siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: siatkarz014 »

Tommy pisze: 22 wrz 2022, o 07:09 Dawid Bułkowski, Filip Grygiel coś wiadomo o nich ?
Dawid Bułkowski wyjechał do pracy do Danii do grudnia, miał tam też coś grywać w jakimś klubie, ale w jakim? Nie mam pojęcia. Być może jakiś klub pokusi się jeszcze na jego transfer po powrocie do Polski, bo okienko transferowe cały czas będzie otwarte.
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Anto89 »

Diomedea pisze: 21 wrz 2022, o 13:51 Nie wiedzialam, ze Kamil Kosiba sie tak rozwinal. On mi sie wydawal raczej mocno sztywny, niz "semeniukowy".
Statystycznie w tamtym sezonie grał na zbliżonym poziomie co Galabov, Koppers, Pietruczuk (czołowe nazwiska ligi na przyjęciu) i na lepszym poziomie niż zawodnicy teoretycznie na jego poziomie - Krysiak, Borkowski, Grozer. Bez niego Avia nie weszłaby do półfinałów, grał znacznie lepiej od Urbanowicza, który defacto wrócił do PlusLigi.
Tommy pisze: 22 wrz 2022, o 07:09 Dawid Bułkowski, Filip Grygiel coś wiadomo o nich ?
Grygiel w tamtym sezonie miał kontuzję cały rok, więc może problemy zdrowotne spowodowały zakończenie kariery lub jakiś rok przerwy bo słuch o nim zaginął. A szkoda bo z rocznika 2000 to on miał większy potencjał niż Kapica i grając w Zaksie SO w pojedynkę trzymał ich w lidze
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Co do potencjalu wiekszego niz Kapica to sie nie zgodze. Zreszta jak grali w reprezentacji to poczatkowo gral Grygiel, Kapica pozniej sie rozwinal.
Remek byl dynamiczniejszy i chyba dokladniejszy w doborze kierunkow. Zreszta w ktorychs ME byl w czolowce atakujacych, mimo ze to rocznik uzupelniajacy a i granie konczylismy tam szybko. Ale Grygiel ladnie pogral w Zaksie i rzeczywiscie trzymal ich na powierzchni.


Przyjmujacy, o ktorych piszesz to wlasnie przyklad zawodnikow mocnych na 1lige, a na PL za slabych, nawet srednio na rezerwe, przynajmniej na srodek tabeli za slabi. Ja myslalam o wystrzeleniu na poziom plusligowy. Jak rozumiem jeszcze do tego nie doszlo, i niekoniecznie dojdzie.

Jeszcze wracajac do SMSu i przyszlej pozycji Nowika. Przeciez oni juz maja duzego przyjmujacego, co powinien potrafic uderzyc i do Nowika parametrami jest zblizony. Szymon Pobrotyn, 199cm, dodatkowo ten sam rocznik co Alek Nowik, czyli 2006. Wiec i przyjmujacych i atakujacych maja wielu, nie wiem jak wszystko to ogarna.
A na ataku maja Pateckiego-niby 198cm, ale ani demon dynamiki, ani sily, ani szybka reka. Myslacy, staranny owszem, ale jakis taki wycofany.
I do tego maja Rybaka, ktory w finale turnieju w Czestochowie gral jako podstawowoy atakujacy, ale on ma chyba 192 cm.
Wiec ewentualne przestawianie Nowika z powrotem na przyjecie jest szalenie krotkowzroczne.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2022, o 21:44 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: zajczik »

Pobrotyn rocznik 2007 raczej będzie grał w II lidze.
https://mlodzicymmp.volleystation.com/players/2103602/
Rybak był MVP turnieju w Cz-wie, więc dobry start w Spale. Parametry moim zdaniem podawane zaniżone.
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

zajczik pisze: 22 wrz 2022, o 21:11 Pobrotyn rocznik 2007 raczej będzie grał w II lidze.
https://mlodzicymmp.volleystation.com/players/2103602/
Rybak był MVP turnieju w Cz-wie, więc dobry start w Spale. Parametry moim zdaniem podawane zaniżone.
Masz racje, nawet dyskutowalismy jego gre w MP mlodzika.
Zmylil mnie spis uczniow Spaly, gdzie figuruje w klasie rocznika 2006 https://smsspala.pl/strona/rok-szkolny-2022-2023
Moze taki dobry w nauce, ze awansowal? ;)
Co nie zmienia faktu, ze 2 duzych i troche slabo zbierajacych sie do ataku po przyjeciu zawodnikow juz mamy: Chacinski z 05 i Pobrotyn z 07.

Spala powinna przestac dazyc do medali za wszelka cene i przestawiac pod ekipe Spaly (Domagala), a dazyc do zbudowania jakigos optimum w zaleznosci od zdolnosci ruchowych.

Co do Rybaka-nic nie jest wykluczone ale miejsce na watpliwosci sa, nawet jesli to 194 , a nie 192-3.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: TommyLeeJones »

@Anto89, dzięki za rozpiskę, bardzo pomocna, gdy ktoś zerka na mecz I ligi raz na miesiąc i nie wie co w trawie huczy. Nie wiedziałem, że Będzin zmontował tak konkretną ekipę.

A że oglądam właśnie Białystok - Siedlce, to... W Siedlcach na ataku Wnuk zamiast Kupki. Młody Kufka ciekawie kombinuje z zagrywką a'la antigówka ale widać po nim wiek. Pigłowski znikąd też jest jako pierwszy. Białystok gra jak zespół z półki wyżej.

Edit: pochwaliłem BAS i rzecz jasna dali się rozstrzelać flotem jak młode kaczki... :]
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: zajczik »

Oglądam dopiero od 4 seta i zupełnie nie rozumiem trenera BASu trzymającego Janikowskiego z tak fatalnym przyjęciem floata. Kufka to będzie moim zdaniem gość na Plusligę w przyszłości.Dziś widzę najlepiej punktujący w druzynie! Podobał mi się już jak go widziałem na żywo w juniorach w AT Jastrzębskim gdzie była świetna współpraca z Kubickim. Kupka też teraz całkiem dobrze. Mam nadzieję, że ustabilizuje formę w tym sezonie.
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Kupka przebil Kufke. 25 pkt w 3 sety to niezle, plus 22 bilans i 10 BP. 64% efektywnosc :o
Ale Kyfka 7 blokow pkt, 5 wyblokow.
Pytanie na czym polegaja problemi (duza chimerycznosc) Przemka. Miesnie brzucha, szczegolnie niedoleczona kontuzja, lubia nawracac. A i morole historia tamtego grania z kontuzjami mogla mu podkopac. I gral z Fenoszynem jako sypaczem (zmiana od 3 seta).
To byl, i mam nadzieje ze jest, gracz na duze granie. Pulap ma wyzej niz Wnuk, bez watpliwosci. Ale ampituda zastanawiajaca. Az do tamtych feralnych ME byl stabilny.
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Anto89 »

Anto89 pisze: 20 wrz 2022, o 19:13 Sezon weryfikacji dla trenera Gruszki - jeśli takim składem nie ugra niczego znaczącego w 1 lidze to chyba może sobie zrobić przerwę od trenowania na jakiś czas.
No i szybko nastąpiła weryfikacja, Piotr Gruszka nie jest już trenerem Norwida
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: zajczik »

Anto89 pisze: 27 paź 2022, o 20:11 No i szybko nastąpiła weryfikacja, Piotr Gruszka nie jest już trenerem Norwida
Brak zaskoczenia. Nie przekonywał mnie na ławce. Skład Norwida też nie zachwyca- przynajmniej mnie:)
luckyluck1997
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2022, o 20:20
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: luckyluck1997 »

Skład sezon temu i teraz na pierwsza piątkę.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: zajczik »

Anto89 pisze: 20 wrz 2022, o 19:13 Brakuje tutaj trochę atakującego bo Goss moim zdaniem to nie jest ten poziom,
Goss od siódmej do pierwszej kolejki
+20/+14/+10/+5/+14/+10/+3
25pkt/23/ 17/10/19/22/10
Opinia jak na razie mocno przestrzelona. Pamiętam Jędrzeja gdy zdobywał medal w rozgrywkach młodzieżowych, więc cieszy mnie progres.

Warto odnotować świetny występ środkowego SMS Spały Mateusza Nowaka- 19 punktów (efektywność 78%) w tym 3 asy i blok.
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Anto89 »

zajczik pisze: 29 paź 2022, o 21:07
Anto89 pisze: 20 wrz 2022, o 19:13 Brakuje tutaj trochę atakującego bo Goss moim zdaniem to nie jest ten poziom,
Goss od siódmej do pierwszej kolejki
+20/+14/+10/+5/+14/+10/+3
25pkt/23/ 17/10/19/22/10
Opinia jak na razie mocno przestrzelona. Pamiętam Jędrzeja gdy zdobywał medal w rozgrywkach młodzieżowych, więc cieszy mnie progres.

Warto odnotować świetny występ środkowego SMS Spały Mateusza Nowaka- 19 punktów (efektywność 78%) w tym 3 asy i blok.
Poza pierwszą kolejką Goss wygląda naprawdę dobrze, nie spodziewałem się aż takiej gry tego zawodnika. Pamiętam go z gry w 1 i 2 lidze w Lublinie i Chełmie i nie przekonywał mnie, a tu jednak wszedł na wyższy poziom.

Dobra kolejka atakujących:
Rećko 19pkt przeciwko Gwardii
Kupka 20pkt w 3 setach (58% skut.)
Wierzbicki 35 (!) pkt przy 63% skuteczności i 57% efektywności!
Goss 25pkt, po drugiej stronie siatki Romaniutti też solidnie na 61%
Linda 30pkt przy 64% skuteczności

Dodatkowo jak wcześniej wspomniałeś bardzo dobry występ Nowaka w Spale oraz Buscha i Koppersa (27pkt i 28pkt). Kolejka indywidualności :)
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: dezerter »

Gratulacje dla Mickiewicza Kluczbork za wskoczenie na fotel lidera. :o
marekreg2020
Posty: 53
Rejestracja: 14 mar 2021, o 12:04
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: marekreg2020 »

Teraz będą grali z samą górą tabeli. Zobaczymy jak sobie poradzą.
Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: Anto89 »

Jesteśmy na półmetku rundy zasadniczej, bardzo ciekawa i wyrównana liga w tym roku. O mistrzostwo bije się 6 zespołów (choć szanse na awans mają tylko 4). Poniżej moje spostrzeżenia na temat wszystkich zespołów

1. Norwid Częstochowa
Lekkie zaskoczenie, mimo problemów na początku sezonu udało się osiągnąć pozycję lidera na półmetku rundy zasadniczej. Problem najwidoczniej był w trenerze Gruszce – od jego odejścia Norwid gra świetnie. Borkowski dostaje dużo szans, które wykorzystuje, na przyjęciu w ostatnich meczach Sobański stał się rezerwowym kosztem bardzo dobrego w tym sezonie Gibka. Środek świetnie chodzi zarówno w ataku jak i bloku oraz ogromną robotę robi japoński libero Takahashi – świetny w przyjęciu i obronie. Rozgrywają swoje mecze domowe na hali HSC – tej samej na której grał AZS za czasów PlusLigi, więc w przypadku wygrania przez nich ligi jest duża szansa na przejście audytu PLS.

2. Avia Świdnik
Avia jak zwykle zaskakuje i robi wynik ponad stan. Uważam, że gdyby tam wstawić lepszego rozgrywającego i libero (np. Gonciarz i Jaskuła) to mieliby duże szanse na wygranie ligi. Kamil Kosiba potwierdza swój potencjał, razem z Rećko (tutaj lekkie zaskoczenie bo nie spodziewałem się po nim takiej gry) ciągną tą drużynę. Moim zdaniem obydwaj mają szansę trafić do PlusLigi w przyszłym sezonie bo grają świetnie. Odżył Siwicki po chorobie, a także pojawił nam się nowy Paweł Rusin – Mateusz Łysikowski. Identyczny profil, skoczny, dynamiczny ze świetną zagrywką i bardzo dobrym przyjęciem. Wykonuje dużo czarnej roboty. Jedyne problemy to pozycja libero i rozgrywającego.

3. Visła Bydgoszcz
Tutaj również wynik lekko ponad stan. Do strzelby Wierzbickiego dołączył Maciej Krysiak i tych dwóch zawodników ciągnie tą drużynę. Młodszy z braci Śliwka i Kwasigroch póki co bez szału. Kanadyjski rozgrywający też nie należy do wirtuozów. Ciekawa sytuacja na środku – do młodego Damiana Radziwona w ostatnich meczach dołączył Paweł Cieślik, który zaczynał 4 lata temu jako rozgrywający, potem był atakującym, a teraz na potrzebę chwili stał się środkowym i robi ciekawe liczby. Póki co udany debiutancki sezon trenera Masnego.

4. MKS Będzin
Pierwsze rozczarowanie. Liga zweryfikowała Rene Teppana, który nie pokazuje tak naprawdę nic i muszą się ratować Frącem. I to w zasadzie jedyny problem Będzina, bo na przyjęciu jest 4 równych zawodników, którymi można śmiało rotować, na środku i libero podobna sytuacja, na rozegraniu weteran Maciończyk. Brakuje jedynie prawego skrzydła i czuję, że może być coś tam na rzeczy między zawodnikami a sztabem. Nie zdziwię się jeśli trener Serafin straci swoją posadę.

5. Mickiewicz Kluczbork
Drużyna grająca na miarę swojego potencjału. Bereza wykreował Lindę jako lidera i sprawdza się w tej roli bardzo dobrze. Wspierany jest głównie przez Pasińskiego, który jest zdecydowanie najlepszym na lewym skrzydle. Problem jest w jego partnerach – Makowski zalicza mocny zjazd, a Górski niby dobrze punktuje, ale zazwyczaj kończy mecz z ratio w okolicach zera. Jest mało efektywny. Brakuje też kogoś lepszego na środku bo o ile Olczyk prezentuje solidny poziom tak Mucha to nie jest poziom walki o medale, a Kosian nie prezentuje tego czego się po nim spodziewałem. Jaskuła również delikatnie obniżył swoje loty.

6. Gwardia Wrocław
Strasznie falują, nie wykorzystują swojego potencjału. Gryc gra słaby sezon w porównaniu do poprzedniego w Bielsku, ale największym rozczarowaniem jest lewe skrzydło. Myślałem, że Fornal i Maruszczyk rozniosą tą ligę, a póki co grają słabo. Jedyne co można pochwalić to środek bo Schamlewski i Zawalski świetnie blokują.

7. SPS Chrobry Głogów
Zadziwiająco dobra gra tej drużyny. Rykała notuje bardzo dobry sezon co jest dla mnie zaskakujące. Nie spodziewałem się, że będzie grać w szóstce, a co dopiero, że będzie robić takie liczby. Wspierany jest dodatkowo przez Lisickiego na lewym skrzydle, Ociepski zapewnia dobre przyjęcie i dzięki temu notują wynik ponad stan.

8. AGH Kraków
Gomułka podobnie jak Dulski w poprzednim sezonie ciągnie Krakowską drużynę, choć wydaje mi się, że Dulski w tamtym sezonie był lepszy. Fajnie prezentuje się Tokajuk na przyjęciu, potwierdza swój potencjał, może przejść do lepszego klubu. Borkowski zalicza słabszy sezon w ataku, ale dużo pomaga w przyjęciu.

9. Lechia Tomaszów Mazowiecki
Trener Mielnik ma chyba za duże bogactwo. Wyrównany skład na każdej pozycji, ciągłe rotacje i z tego powodu tak słaby wynik. Brak tutaj widocznych liderów. Na duży plus Marcel Hendzelewski – rocznik 2004, pewny filar drużyny i podstawowy przyjmujący. Fajnie na środku rozwija się Markiewicz – w bloku bardzo dobry poziom, atak do poprawy.

10. KPS Siedlce
Słaba gra drużyny z Siedlec. Cieszy na pewno powrót do formy Kupki, zaczął grać na miarę potencjału, może trafi do PlusLigi po tym sezonie. Na środku bardzo fajnie prezentuje się Kufka, przypomina mi trochę Kochanowskiego lub Urbanowicza, w jego przypadku też uważam, że trafi do PlusLigi w przyszłym sezonie. Najbardziej zawodzi lewe skrzydło bo Długosz, Dobosz i Kopij zaliczają słaby sezon.

11. Astra Nowa Sól
Ładna gra beniaminka, którego przed sezonem spisywałem na straty. Młodzież w drużynie stworzyła fajną atmosferę i razem z tym przychodzą wyniki. Środkowi bardzo fajnie w bloku, na przyjęciu w dobrej formie jest Busch, jedyny problem to prawe skrzydło, bo brakuje tam widocznego lidera, klasycznej strzelby.

12. Olimpia Sulęcin
Tak jak pisałem przed sezonem trzon drużyny w postaci doświadczonych zawodników wystarczy do utrzymania. Po kontuzji Zrajkowskiego ściągnięty został na rozegranie Prokopczuk, na ataku męczy się Turek i Owczarz, liderem drużyny stał się Frankowski. Warto też pochwalić Lipińskiego na środku – zalicza dobry sezon i notuje fajne liczby, też powinien przejść do lepszego klubu.

13. BAS Białystok
Słabo prezentują się przyjmujący i stąd taka niska pozycja w tabeli. Przed sezonem sądziłem, że lewe skrzydło będzie ciągnąć drużynę, a tymczasem Rawiak i Naliwajko notują bardzo słabe sezony. Zaskakuje za to Goss, po którym nie spodziewałem się takiej gry i takich statystyk. Na rozegraniu Czetowicz fajnie wygląda w ofensywie, super zagrywka i częste ataki, ale jeśli chodzi o jakość rozegrania to jest średnio.

14. Legia Warszawa
Brzydka gra dla oka stołecznej drużyny. W zasadzie nie ma kogo pochwalić. Romaniutti gra w kratkę, na przyjęciu mizeria, środek też, po odejściu Prokopczuka dziura na rozegraniu. Problemy z finansami. Prawdopodobnie spadną.

15. Krispol Września
Myślałem, że nieco lepiej będą się prezentować bo na papierze skład mają lepszy od kilku zespołów. Na ataku słabo gra Ratajewski, na przyjęciu ciągła rotacja, podobają mi się wejścia Buczka, dynamiczny zawodnik. Na plus też środkowi bo całkiem nieźle prezentują się w bloku. Myślę, że powalczą o utrzymanie i ostatecznie uda im się pozostać w lidze.

16. SMS Spała
Ich wyniki pokazują jaką mamy dziurę pokoleniową. Wyróżnić można jedynie dwóch środkowych – Majchrzaka i Nowaka, którzy trafią prawdopodobnie do PlusLigi w przyszłym roku. Poza nimi, na ten moment nie widzę za bardzo zawodników z potencjałem na 1 ligę, z tym że wielu z nich to roczniki 2005 i 2006, więc może w przyszłym sezonie zaprezentują się lepiej po okrzepnięciu w tym sezonie.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Tauron 1 Liga - Sezon 2022/2023

Post autor: dia30 »

Anto89 pisze: 23 gru 2022, o 15:13
11. Astra Nowa Sól
Ładna gra beniaminka, którego przed sezonem spisywałem na straty. Młodzież w drużynie stworzyła fajną atmosferę i razem z tym przychodzą wyniki. Środkowi bardzo fajnie w bloku, na przyjęciu w dobrej formie jest Busch, jedyny problem to prawe skrzydło, bo brakuje tam widocznego lidera, klasycznej strzelby.
Kto tam jest młody ? Może poza drugim libero ?
Pierwszy rozgrywacz 28 lat
Podstawowe przyjęcie 28 i 31 lat
Podstawowy środek Pranko 31 lat
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”