Sezon 2008/09 - 6. kolejka

damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Sezon 2008/09 - 6. kolejka

Post autor: damianho »

6. kolejka - 08.11.2008
Orzeł Międzyrzecz : Pronar Parkiet Hajnówka
MCKiS Jaworzno : SMS PZPS I Spała
BBTS Bielsko-Biała : AZS PWSZ Nysa
Avia Świdnik : Gwardia Wrocław
GTPS Gorzów Wlkp. : Siatkarz Wieluń
MKS MOS Będzin : pauzuje
Ciekawe jak się spisze Hajnówka o 2 ostatnich porażkach ???
ciekawe mecze w Bielsku, Świdniku i Gorzowie Wlkp
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: sezon 2008/2009 6 kolejka

Post autor: dreamer »

Rzeczywiście, jednym z ciekawszych (przynajmniej dla mnie) wydarzeń, będzie mecz w Międzyrzeczu pomiędzy Orłem i Pronarem Hajnówka. Pronar śledzę z większą uwagą od czasu, gdy poszedł tam z Poznania Łukasz Staniewski. Do Międzyrzecza ostatnio poszli też z Poznania bracia Lachowie. Uważam, że Orzeł ma wielkie szanse na to, żeby w tym sezonie bez większych problemów wybronić się przed spadkiem.
W tym meczu jednak bardziej stawiam na Pronar.
Cały czas intryguje mnie, czy wreszcie Grzegorzowi Wagnerowi udało się zbudować zespół na miarę awansu do ekstraklasy?
Nie mogę zrozumieć sytuacji w Gorzowie, gdzie przecież jeden z najrozsądniejszych trenerów jakich znam - Sławomir Gerymski, wydawało się, że już "poczuł" grunt pod nogami, a jednak nie do końca.
Uważam, że w I lidze dopiero zacznie się dziać w następnych kolejkach.
Za najbardziej nieobliczalną na tym etapie rozgrywek uważam Gwardię Wrocław.
Coraz więcej wątpliwości co do dalszych losów w lidze mam w odniesieniu do Avii i Nysy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Sojek
Posty: 224
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:47
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyzrecz
Kontakt:

Re: sezon 2008/2009 6 kolejka

Post autor: Sojek »

Orzeł 3;0 Hajnówka uuuuuuuuuuuuuu Orzeł to jest potęga!!!!!tak dalej chłopaki!! a jak Gorzów??
vixen
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2008, o 20:27

Re: sezon 2008/2009 6 kolejka

Post autor: vixen »

Gorzów przegrał z Wieluniem 2:3
(18:25; 18:25; 25:18; 25:20; 11:15)
Awatar użytkownika
Katerina
Posty: 17
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:08
Płeć: K
Kontakt:

Re: sezon 2008/2009 6 kolejka

Post autor: Katerina »

dreamer pisze: Cały czas intryguje mnie, czy wreszcie Grzegorzowi Wagnerowi udało się zbudować zespół na miarę awansu do ekstraklasy?
A to Wagner miał w ogóle taki zamiar? W tym sezonie to udało się mu zbudowac równy zespół i za to mu chwała ;) ale w Bielsku o powrocie do ekstraklasy to chyba sobie można tylko pomarzyc... To nie Trefl Gdańsk i nikt narazie się nie pali do wyłożenia kasy, żeby przynajmniej można było myślec o PlusLidze. A szkoda.
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 6. kolejka

Post autor: yfysk »

jakby ktoś mi powiedział przed sezonem, że po 6 kolejkach tabele będą zamykać: Nysa, Wrocław i Gorzów to bym go uznał za szalonego...hehe
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: sezon 2008/2009 6 kolejka

Post autor: dreamer »

Katerina pisze:...A to Wagner miał w ogóle taki zamiar? W tym sezonie to udało się mu zbudowac równy zespół i za to mu chwała ;) ale w Bielsku o powrocie do ekstraklasy to chyba sobie można tylko pomarzyc... To nie Trefl Gdańsk i nikt narazie się nie pali do wyłożenia kasy, żeby przynajmniej można było myślec o PlusLidze. A szkoda.
Wiesz, mi się wydaje, że trener na tym poziomie ligi (ostatni etap przed ekstraklasą) zawsze jak zaczyna pracę to ma ciche nadzieje, że uda mu się awansować. Myślę, że Grzegorz Wagner, znając jego ambicję, nie byłby sobą, gdyby nie wkalkulowywał wawansu jako możliwego finału sezonu.

A jeśli chodzi o tych sponsorów, którzy nie palą się do tego, aby wykładać kasę, to popatrz wkoło (nawet w ekstraklasie - np. Olsztyn, niedawno Sosnowiec) - mało jest takich "pewnych finansowo" klubów. czasami kandydat do wydania pewnej kwoty pieniędzy może pojawić się dopiero wtedy, gdy awans stanie się już faktem. Czasy teraz u nas takie, że pewność co do finansów ma może z 3-4 potentatów siatkarskich. Reszta gra z roku na rok i pieniądze organizuje z roku na rok, jeżeli nie z miesiąca na miesiąc.

A na marginesie, kolejny krok BBTS zrobił w kierunku do PlusLigi... :D z Nysą pewne 3:0.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 6. kolejka

Post autor: Kali BBTS »

To prawda,ale trzeba przyznać,że jak dotąd sprzyja nam terminarz. Teraz czekają nas mecze z Gwardią, Stilonem, Avią i Wieluniem. Jeśli po tych meczach będziemy w czołówce to można będzie myśleć o sukcesie w rozgrywkach. Na razie skupmy się na meczu we Wrocławiu. Pozdrawiam zwycięzców.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 6. kolejka

Post autor: damianho »

Szczęśliwie dla nas, tym razem nie sprawdziła się zasada, że kto nie wygrywa w trzech setach, przegrywa w pięciu :D
Orzeł wygrał łatwo 3:0, co się stało w Hajnówce ?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - 6. kolejka

Post autor: dreamer »

Kali BBTS pisze:To prawda,ale trzeba przyznać,że jak dotąd sprzyja nam terminarz. Teraz czekają nas mecze z Gwardią, Stilonem, Avią i Wieluniem. Jeśli po tych meczach będziemy w czołówce to można będzie myśleć o sukcesie w rozgrywkach. Na razie skupmy się na meczu we Wrocławiu. Pozdrawiam zwycięzców.
Częściowo oczywiście zgadzam się z Tobą, że BBTS-owi sprzyjał kalendarz, ale popatrzył bym na to nieco inaczej. Zakładam, że Ty raczej masz na myśli to, że na początek BBTS dostał sezpoły słabsze i narobił na nich sporo punktów. Zwróć jednak uwagę, że ekipy z Jaworzna i Międzyrzecza, które początkowo grały dość słabo i BBTS zdobył na nich komplet punktów, z czasem się otrząsnęły, pozbierały i wielu dobrym zespołom już zdołały pourywać punkty, a nawet zgarnąć cały bank. Z Będzinem porażka tylko 2:3, a z Pronarem zwycięstwo w tym samym stosunku. Teraz Będzin i Pronar przeżywają lekki kryzys, ale zakładam, że nie potrwa on do końca sezonu i jeszcze wiele drużyn z nimi przegra a przynajmniej straci punkt. Nysa też do ułomków nie należy - trudno zakładać z góry, że nie otrząsną się do końca sezonu. Zatem moja opinia jest taka, że BBTS-owi udało się szczęśliwie trafić na początku na słabszą dyspozycję kilku drużyn, które teraz już grają dużo lepiej, a dodatkowo bielszczanie złapali parę cennych punktów z zespołami mocnymi (Będzin, Pronar). Sądzę, że to może wystarczyć (zakładając równą grę zespołu do końca fazy zasadniczej - bez długich okresów obniżki formy) do zajęcia miejsca w szczycie tabeli po fazie zasadniczej. A potem, to już naprawdę jakby nowe rozgrywki się zaczynały... :D

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Sojek
Posty: 224
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:47
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyzrecz
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 6. kolejka

Post autor: Sojek »

Orzeł 3:1 Sms Spała stracony set ,ale najważniejsza wygrana i 3 ptk :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”