Sezon 2008/09 - 19. kolejka

damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: damianho »

SMS PZPS I Spała : MKS MOS Będzin
AZS PWSZ Nysa : Orzeł Międzyrzecz
MCKiS Jaworzno : Gwardia Wrocław
Siatkarz Wieluń : BBTS Bielsko-Biała
GTPS Gorzów Wlkp. Avia Świdnik
Pronar Parkiet Hajnówka : —

Według mnie jedna z ciekawszych kolejek, mianowicie będą 2 hity kolejki. Ciekawie jak zagra Siatkarz po porażce z Avią w meczu z BBTS w sobotę będzie już gotów Bartek Matejczyk. Kolejny hit to mecz w Gorzowie gdzie tamtejszy GTPS podejmie lidera ze Świdnika. Myślę że GTPS urwie coś Avii ;) Mecz na wysokim poziomie i o utrzymanie będzie na pewno w Nysie gdzie w "trudniej" hali zagra Orzeł, kolejny mecz na szczycie o utrzymanie to Jaworzno (które pokonało gładko Nysę 3:0) z Gwardią. Według mnie wszystkie mecze będą ciekawe oprócz tego w Będzinie, ponieważ drużyny walczące ze sobą są blisko siebie w tabeli i będą chcieli mieć najwyższe miejsce przed rundą play-off
ppoh
Posty: 107
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:31

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: ppoh »

Po wywiadzie z trenerem Lemieszkiem zrozumiałem, że drużyny z miejsc 1-3 mogą (choć nie muszą), odpuścic sobie ostatnie mecze, a na poważnie będzie grać 7 drużyn. Warto wziąć to pod uwagę przy obstawianiu wyników.
zibiavia
Posty: 47
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:22
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: zibiavia »

Avia nie odpuści żadnego meczu.
ppoh
Posty: 107
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:31

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: ppoh »

Mimo problemów zdrowotnych Hajnówka nie odpuściła z SMS-em Spała i wygrala 3:0
niki18
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2009, o 22:13

faza play-off

Post autor: niki18 »

witam:)
Mam takie pytanko... Jak odbywa sie faza play-off i ile drużyn awansuje to pierwszej ligi ze pośrednio i po meczach z drużyną z Plusligi? Jesli wiecie to proszę o odpowiedz:)
Pozdrawiam
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: Artek »

Pierwsza czwórka gra ze sobą o awans. Jedna drużyna awansuje bezpośrednio, druga w barażach.
Drużyny 5-6. grają chyba między sobą o 5. miejsce.
A 7-10 walczą o utrzymanie. 2 spadają bezpośrednio.
niki18
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2009, o 22:13

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: niki18 »

Dziękuje za informacje... A ta jedna z tych dwóch drużyn co spadaja nie gra baraży z drużyna z II ligi, która awansuje? podobnie jak przy walce o PLS...
ppoh
Posty: 107
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:31

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: ppoh »

Turniej Mistrzów Grup (17-19.04.2009)

W turnieju biorą udział 4 drużyny, które po II etapie fazy play-off znalazły się na pierwszym miejscu tabel grupowych. Podczas turnieju zespoły rozegrają mecze „każdy z każdym". Miejsce turnieju zostanie wybrane drogą losowania, podobnie jak numery, z jakimi drużyny przystąpią do turnieju. Spośród uczestników wyłonieni zostaną 2 zwycięscy, którzy od razu awansują do I ligi. Zespoły zajmujące 3.-4. miejsce po turnieju wezmą udział w turnieju barażowym o I ligę z dwoma drużynami z I ligi walczącymi o utrzymanie.
iscariot
Posty: 29
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 08:33
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: iscariot »

GTPS 3: 1 AVIA

(za gorzów24.pl)

Tradycji stało się zadość - Avia z GTPSem na wyjeździe w tym wieku jeszcze nie wygrała chyba...
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: yfysk »

szopka z trenerem kadry się skończyła i BB wraca na lidera ;)
Marcin Podwysocki na prezydenta!
zibiavia
Posty: 47
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:22
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: zibiavia »

Każda seria kiedyś się kończy, seria kolejnych zwycięskich meczów Avii zatrzymała się na cyfrze 8.
wieluniak
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2009, o 23:46
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: wieluniak »

Siatkarz - BBTS 1:3 (-23, 23, -24, -20)
zadecydowała 3 partia, gdzie gospodarze nie wykorzystali prowadzenia 23:21 i setbola przy 24:23. mecz bardzo wyrównany. w czwartym secie goście odjechali po asach Mikołajczaka na 11:8 i bezpieczną przewagę utrzymali do końca. W Siatkarzu w 1 składzie rozgrywał Kosmęda, ale przy 15:15 w 2 secie zmienił go nominalnie pierwszy Matejczyk (kontuzja barku)
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: damianho »

w 3 partii przy stanie 24:22 dla Pamapolu, sędzia popełnia ewidentnie 1 błąd na rzecz BB, 2 piłka dla BB też była kontrowersyjna, ale wczoraj coś zawiodło, według mnie był to blok i dużo błędów na zagrywce, na poziomie zagrał Lubiejewski.
Brawo dla GTPS !!! Według mnie szczęście sprzyja Siatkarzowi który ma słabe zespoły do ogrania i jest wręcz w innej sytułacji niż koledzy z BB i Świdnika.
wieluniak
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2009, o 23:46
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: wieluniak »

zawiedli wszyscy łącznie z Lubiejewskim. może poza rozgrywaczami
Awatar użytkownika
borek
Redaktor
Redaktor
Posty: 28
Rejestracja: 21 sie 2007, o 20:50
Lokalizacja: Międzyrzecz/Zielona Góra

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: borek »

Może to trochę przysłowiowa musztarda po obiedzie ale specjalnie opóźniłem ten wątek żeby nie było zarzutów, że tłumaczę porażkę "moich" tym czy owym. Na meczu nie byłem. Słyszałem jedynie relacje słowne, które nie zawsze są wiarygodne ale jak przeczytałem to samo w gazecie to uznałem, że coś rzeczywiście było nie tak. A po tym co napisali w Gazecie Lubuskiej wygląda na to, że to "nie tak" było grube!

Oto lead do relacji z meczu: "Gdy w czwartym secie nasi posłali piłkę meczową w pole rywali, arbiter powinien zakończyć spotkanie. Ale sprawiedliwy widział inaczej, a potem podobny numer powtórzył w tie breaku..."

Z tej relacji wynika dalej, że Orzeł powinien wygrać ten mecz najpierw 3:1 a potem był bliżej wygranej 3:2. "Gdy "Orły” zdobyły punkt na 14:12, sprawiedliwi odebrali go nam za... nadmierne okazywanie radości."

Zabrali punkt za nadmierne okazywanie radości?? Po zdobyciu punktu na wagę meczu??
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: Arff »

Jeżeli okazywanie radości było rzeczywiście nadmierne, to sędzia mógł pokazać żółty kartonik.. o czym dobitnie przekonała się choćby Kaśka Skowrońska podczas ME w Turcji w 2003 roku...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
borek
Redaktor
Redaktor
Posty: 28
Rejestracja: 21 sie 2007, o 20:50
Lokalizacja: Międzyrzecz/Zielona Góra

Re: Sezon 2008/09 - 19. kolejka

Post autor: borek »

Owszem, sędzia ma prawo ukarać zawodnika żółtą kartką za "nadmierną radość" ale czy przy wyniku 14:13 w tie-breaku żółta kartka, która nie jest ewidentna jak np w przypadku niesportowego zachowania a jedynie jest osobistym odczuciem arbitra, nie jest przypadkiem decyzją wypaczającą wynik spotkania? Nie macie odczucia, że powinien raczej zwyciężyć sportowy duch walki a nie decyzja sędziego, której pewnie wielu w tej sytuacji by nie podjęło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”