Play-offy o awans do PlusLigi

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Antonella Hard Core »

Za nami pierwsze dwa mecze play-offów o awans do PlusLigi, nie było niespodzianek i wygrane w trzech setach zaliczył Jadar ( nad BBTS-em) i GTPS Gorzów (nad Nysą), walka w dwóch pozostałych parach ( Trefl-Pekpol i Ślepsk-Joker) jeszcze sie nie rozpoczeła.
Awatar użytkownika
kfadrat
Posty: 102
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 12:06
Płeć: M
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: kfadrat »

Dziś również bez niespodzianki ! :D

Gorzów 1 - 3 Nysa
;)
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Mania »

Trener Luks chyba czuje ciśnienie na sportowy awans do Plus Ligi, bo już zaczyna się tłumaczyć, bo nie no, w żadnym wypadku, Trefl nie jest faworytem. :D
Trzecia pozycja po rundzie zasadniczej jest dobra do walki o awans?

- Można powiedzieć, że nie jest zła, natomiast optymalną byłaby druga. Faworytem był i jest Jadar Radom, naszpikowany zawodnikami ogranymi w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Naszpikowany? Jak wobec Maciończyka, Kike (III), Michała Kaczmarka, Thomasa Edgara czy nawet Skórskiego mają się postacie takie jak Terlecki, Kruk (stary i bez formy), Stańczak (w Treflu libero też dobry), Wołosz oraz dwaj młodzi ale nie ograni w Plus Lidze Radomski i Mikołajczak?? :D Dawno takiej głupoty nie czytałam, widać, że przerzucanie presji na innych już się zaczęło.

Swoją drogą, postawa Radomia to pozytywne zaskoczenie dla wszystkich, również dla nich. O awans mieli walczyć najwcześniej za rok, o ile w ogóle (Kupidura show...).
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
mama66
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2009, o 22:30
Płeć: K

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: mama66 »

Jestem kibicem Trefla i pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą.Wspomniany KIKE jest kompletnie przereklamowany i jest to co prawda gwiazda ale jej blask wygasł juz dawno,a australijczyk ma co prawda świetne warunki ale technikę dziecka z sksu,
Macionczyk?-no cóż,jak chce to moze pociągnać mecz,ale pytanie brzmi-kiedy chce?O pozytywnych zawodnikach nie będe pisać ,żeby nie ułatwiać przeciwnikom zadania.Ogólnie uwazam ,że nie ma 100% faworyta i wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
Gorzowianin
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2010, o 21:52
Płeć: M
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Gorzowianin »

kfadrat pisze:Dziś również bez niespodzianki ! :D

Gorzów 1 - 3 Nysa
To jednak jest ogromna niespodzianka. GTPS dziś rozjechał Akademików (szczególnie w 2. partii 25:10) i przeszedł do półfinałów.
Kto z kim zagra można zobaczyć w serwisie:http://pl.wikipedia.org/wiki/I_liga_pol ... 2010/2011)
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Antonella Hard Core »

W półfinałach zagrają: Jadar Radom vs. Ślepsk Suwałki oraz GTPS Gorzów Wlkp vs. Trefl Gdańsk. Wydaje sie że w finale I ligi powinny spotkać sie kluby z plusligowym doświadczeniem czyli Jadar i Trefl. Pierwsze mecze zdaje sie już za tydzień i po nich będzie więcej wiadomo.
Awatar użytkownika
Gorzowianin
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2010, o 21:52
Płeć: M
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Gorzowianin »

Antonella Hard Core pisze:W półfinałach zagrają: Jadar Radom vs. Ślepsk Suwałki oraz GTPS Gorzów Wlkp vs. Trefl Gdańsk. Wydaje sie że w finale I ligi powinny spotkać sie kluby z plusligowym doświadczeniem czyli Jadar i Trefl. Pierwsze mecze zdaje sie już za tydzień i po nich będzie więcej wiadomo.
Poprawka, Jadar i GTPS. Nie piszę tak dlatego, że jestem za GTPSem, tylko dlatego, że GTPS jest po prostu lepszy.
stalowyZKS
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2011, o 12:02
Płeć: M

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: stalowyZKS »

Gorzów miał farta i tyle ;/

[ingerencja moderatora]
Awatar użytkownika
Gorzowianin
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2010, o 21:52
Płeć: M
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Gorzowianin »

stalowyZKS pisze:Gorzów miał farta i tyle ;/

[ingerencja moderatora]
To Stal miała farta wygrywając jeden mecz.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Mania »

Wszystko zmierza ku finałowi między Treflem i Jadarem, bo w obu półfinałach po 2-0, co ciekawe z identycznymi wynikami (3-0 i 3-2). ;]

Zauważyłam w składzie Trefla Szczurka w 1 składzie, czy Maciończyk jest kontuzjowany? Tym bardziej wrażenie robią wygrane mecze, bo granie mało doświadczonym rozgrywającym w najważniejszej fazie rozgrywek mogło zakończyć się różnie. ;)

edit: ok już wyczytałam, Maciończyk chory na anginę, nawet nie pojechał do Gorzowa. Tym bardziej brawa dla Patryka. :)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
AdAmS_VM
Posty: 122
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 23:11
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: AdAmS_VM »

Ślepsk 1-3 Jadar

Stan rywalizacji: 0-3

Jadar w finale o PlusLigę.
Wojciech Sapiecha 1981-2009 - pamiętamy...
KU CHWALE VM!
Awatar użytkownika
AdAmS_VM
Posty: 122
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 23:11
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: AdAmS_VM »

Lotos Trefl Gdańsk - GTPS Gorzów Wlkp. 3:0 (26:24, 25:21,25:19)

Stan rywalizacji 3:0 dla Trefla Gdańsk.

Finał I Ligi: Jadar - Trefl

3. GTPS Gorzów Wlkp.
4. Ślepsk Suwałki
Wojciech Sapiecha 1981-2009 - pamiętamy...
KU CHWALE VM!
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: damianho »

i będzie teraz bardzo emocjonujący finał... sam dałbym promocję obu zespołem bo należy im się najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Antonella Hard Core »

Już dzisiaj startuje finał I ligi i mimo że faworytem wydaje sie zespół Trefla to statystyki spotkań między Jadarem a Treflem przemawiają zdecydowanie na korzyść tych pierwszych. Radomianie wygrali aż 9 z 11 meczów ligowych przeciwko Treflowi, ciekawe czy finałowe starcia poprawią bilans gdańskiego klubu.

Mecze Jadaru z Treflem:
Sezon 2010/11, I liga, sezon zasadniczy- Radom-Gdańsk 1:3 i 3:2
Sezon 2009/10, baraże o PlusLige- Radom-Gdańsk 3:1,3:2 i 3:1
Sezon 2008/09, PlusLiga, sezon zasadniczy- Radom-Gdańsk 3:0 i 0:3
Sezon 2008/09, PlusLiga, mecze o utrzymanie- Radom-Gdańsk 3:1,3:1,3:1 i 3:0
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Mateusz1993 »

Jadar- Trefl 2:2 (w pierwszym meczu), jest ciekawie, zobaczymy czy Treflowi uda się przełamać Jadar. Co ciekawe Wilk to niezły kartkowicz dostał żółtą (chyba w 3 secie) i czerwoną (w 4) kartkę.
Pieczar
Posty: 71
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Pieczar »

tak tylko wtrącę ;) Avia - Energetyk 1:3 i Avia spada
Pozdrawiam
Pieczar
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Mania »

Pierwszy mecz finałowy dostarczył widzom (prawie pełna hala, chyba pierwszy raz w tym sezonie!) niezwykłych emocji.
Kartki, oprócz Wilka zebrali jeszcze Hernandez (czerwoną też mógł spokojnie zarobić...), trener Luks oraz kapitan Jadrau, Kruk. Także wióry leciały aż miło. :D Ale trzeba też dodać, że oliwy do ognia dodawało fatalne sędziowanie przez panią Barbarę Krzywdę (taak dobre nazwisko!). Poziom sportowy meczu pozostawał wiele do życzenia, ale emocje... no przyznam, że ostatnio to nawet meczów Polibudy tak nie przezywałam. ;)

W normalnych warunkach byłabym dziś (w sobotę) za Radomiem, ale to co się wyrabiało z sędziowaniem sprawiło, że sercem byłam za Treflem. No i oliwa sprawiedliwa. A w 5 secie było już 10-5 dla gości. :D

Grę zawodników opiszę może po niedzielnym meczu, by zsumować dokonania. ;]
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: kevinpsb »

Mania pisze: Poziom sportowy meczu pozostawał wiele do życzenia, ale emocje
W żadnym wypadku to nie prawda... W każdym z setów można było zobaczyć 3 czy 4 fenomenalne obrony czy to Stańczaka czy Żurka. Wiele akcji kombinacyjnych. Sporo pipe'ów na dobrym tempie. Kruk parokrotnie zagrał przesuniętą z 3, 4 metra. Do tego można było zobaczyć wiele fajnych kierunkowych i widowiskowych ataków Wilka i Mikołajczaka. Poziom sportowy za równo dziś jak i wczoraj stał na niezłym poziomie. Zresztą moje słowa się potwierdzą bo żadna z tych dwóch drużyn łatwo skóry w barażu nie sprzeda...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Mania »

Dla mnie pozostawiał, było zbyt dużo złych emocji. W niedzielę zaś było lepiej, to był kapitalny mecz w świetnej atmosferze na trybunach. :D Naprawdę warto było się przejechać i zobaczyć oba mecze.

http://www.ksjadar.pl/wiecej.php?pageid=454

Kevin przejrzyj te liczby. Tam wyraźnie widać, że w niedziele mecz stał na o wiele wyższym poziomie ogólnym. To, że były ciekawe akcje to jedno, ale poziom gry to drugie. ;]

Po stronie Radomia w obu pojedynkach świetnie zagrali Mikołajczak i Wołosz. W bloku kapitalnie Gaca. Zagrywką gonił rywali Radomski (w ataku był chowany, i słusznie). Nieźle Stańczak.
Po stronie Trefla ciężko mi wyróżnić poszczególnych graczy, bo każdy miał lepsze i (dużo) gorsze momenty. Zganić za to muszę Edgara, bo dawno nie widziałam takie drewna na ataku. Wilk swoje błędy też popełniał, ale był solidny w grze. Kike też niestety słabo, choć w niedzielę miał kilka takich ataków, że mi szczęka opadała z wrażenia, ale to było za mało. W obu meczach nadawał się do zmiany. Hernandez po za swoim kontrowersyjnym zachowaniem to dość ciekawy gracz, ale czasem zbyt mocno się podpalał. ;] Średnio Maciończyk, bardzo dobre zmiany Szczurka. Środkowi... Kaczmarek ma przekozacką zagrywkę, nie pamiętam za bardzo jak grał w PLSie, ale tutaj pokazał się bardzo pozytywnie. Świrydowicz jest solidny, ale zbyt słaby na siatce i nietypowych sytuacjach wychodzi jego "drewno". ;) Żurek to fajny libero, niczym mnie nie zaskoczył. Mam tylko wrażenie, że czasem ma problemy z kontrolą poprawności odbicia palcami w sytuacyjnych, bo w sobotę chyba ze 3 takie piłki mu gwizdnięto.

Zapomniałabym o trenerach. ;] Kwapisiewicz to taki pozytywny wariat, niesamowicie żyje meczem, widać też super team spirit. A Luks... zdecydowanie nie zmieniłam o nim negatywnej opinii, jego decyzje czasem wprawiały mnie w osłupienie. A na czasach często więcej mówił Kike niż trener. :D Naprawdę Kike to niesamowity duch zespołu i przywódca, ale jak gra słabo to trzeba go panie Luks zmieniać, bo nie pomaga to drużynie. :(

Widzom w Gdańsku życzę równie ciekawych spotkań, a sobie powrotu rywalizacji do Radomia. ;)
Pozdrawiam.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Mateusz1993 »

No i Trefl Gdańsk blisko awansu do Plusligi, do pełni szczęścia brakuje im już tylko (i aż) 1 zwycięstwa, dziś wygrali 3:0.
Niebawem się przekonamy czy jutro poznamy nowego beniaminka?
Osobiście (lekko) na to liczę. :D
Awatar użytkownika
AdAmS_VM
Posty: 122
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 23:11
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: AdAmS_VM »

Lotos Trefl Gdańsk 3-0 Jadar Radom (25-18,25-19,25-19)

STAN RYWALIZACJI: 3-1 dla Trefla Gdańsk - AWANS do PlusLigi
Wojciech Sapiecha 1981-2009 - pamiętamy...
KU CHWALE VM!
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: hugo »

Trefl Gdańsk 3:0 Jadar Radom


Witamy Trefl Gdańsk w PlusLidze!
\
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Play-offy o awans do PlusLigi

Post autor: Mania »

Gratulacje dla Trefla za awans :)
Niestety, oba mecze bardzo mnie rozczarowały. Poziom był bardzo niski w stosunku do tego co działo się w Radomiu. I to z winy gości, którzy w obu spotkaniach byli jakby nieobecni na parkiecie. W siatkówkę grał tylko Gdańsk.

Zapewne w elementach siatkarskich kolosalnej róznicy nie było, ale różnicę tę stanowiło dwóch graczy: Maciończyk i Hernandez. Wobec problemów na pozycji rozgrywającego w Radomiu, nawet dobre przyjęcie sprawiało, że skuteczność w ataku radomian była słabiutka. ;/
To co zagrał Jarek Maciończyk... oglądam go od kilku sezonów i jestem pewna, że nigdy nie widziałam go w takiej formie. :o Zagrywka świetna, a rozegranie poezja. Super dwa mecze i śmiało mogę powiedzieć, że to on dał Treflowi awans. Z wczoraj zapamietam szczególnie jedną akcję w 2 secie, po której mi normalnie szczęka opadła. Koledze, który gościł na tych meczach na siatce pierwszy raz, również. :D
Hernandez to też ciekawy grajek, jestem ciekawa jak włodarze klubu widzą jego przyszłość w klubie.

Pozdrawiam. :)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”