Siatkarski BANDYTYZM

siwy91
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 22:57

Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: siwy91 »

http://www.sport.pl/sport/1,65025,10835 ... arzem.html
17.12.2011 polała sie krew - zawodnik jaworzna Michalski niczym bandyta biega po sali w gorzowie z pięściami sprawą powinienzająć się wydział dyscypliny oraz sąd karny
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: mily66 »

Na temat swojego zawodnika wypowiedział się bardzo jasno trener Gerymski, z tego wynika ,że chłopak zbyt prędko sobie nie pogra w siatkówkę na tym poziomie.


KSW czeka(Najman też)
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
marcin_r

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: marcin_r »

No ale jakies konsekwencje powinna ponieść także i druga strona bo też nie zaprezentowała zachowania godnego sportowców.

Choc mnie osobiscie takie zachowanie specjalnie nie ruszają w końcu to męska gra grają emocje a tu nawet nie można okazać radości i w związku z tym siatkówka blado wypada na tym polu w porównaniu z piłka nożna koszykówka ręczną czy szczególnie hokejem. I w związku z tym pojawiają się argumenty ze to sport dla panienek a spora jest grupa osób którym własnie takie scysje przypadają do gustu.
Nie twierdze ze gdzie indziej jest lepiej ale w siatkówce przesadzono w drugą stronę i przepisy zbyt rygorystycznie regulują zachowanie zawodników. Swoja droga nawet pewnie czesc fanow siatkówki uslyszala w ten sposob o obu ekipach i sprawcy wydarzenia.

A sprawa sie pewnie sąd karny nie zajmie bo watpie zeby uszczerbek był powyżej 7 dni. Zreszta trzeba też wziąc pod uwagę zachowanie drugiej strony.
Droopi
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2009, o 12:16
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: Droopi »

Gdyby nikt gościa nie szarpał za koszulkę itd. to by w czapę nie dostał. Jego sfera osobista została naruszona, więc zadziałał instynktownie. Jeżeli dajecie się szarpać byle komu i nie reagujecie to jesteście nie obrażając nikogo "panienki". Jeden i drugi powinni zostać ukarani tak samo. Jeden za udaną prowokację, a drugi za to, że dał się sprowokować. Proszę, nie róbcie z tego wydarzenia wielkiego halo. Na boiskach piłki nożnej, ręcznej czy hokeja w trakcie gry panowie załatwiają porachunki mocniejszymi trafieniami, których nawet nie widzicie, a tutaj zszedł mu cios, bo chciał mu w czółko pacnąć i krew się polała.
siwy91
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 22:57

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: siwy91 »

Aż dziw mnie bierze że kibice siatkarscy tak bagatelizują tą sprawę, powtarzam w śiatkówce to bezprecedensowy przypadek. Proponuje dobrze obejrzeć materiał - juz po rozkwaszeniu nosa Nerojowi pan Michalski ganiał za nim po sali z pięściami z zamiarem rękoczynów a to nie jest już odruch. Powtarzam raz jeszcze byliśmy świadkami BANDYTYZMU na boisku, to czy uszczerbek jest 7 dniowy nie mam wątpliwości jeżeli dostał młota od 2 metrowca prosto w nos. W piłce nożne więcej jest aktorstwa pozatym to gra kontaktowa nie mówiąc o hokeju gdzie walą się pięsciami po kaskach. Siatkówka jednak prezentuje wyższy poziom kultury i zawodnik wg mnie powinien już nigdy nie zagrac profesjonalnie w siatkówkę. Rodzic idąc na mecz siatkówki z dzieckiem jest pewny standardów i napewno żaden z nich nie chciałby aby dzieciaki oglądały takie "widowisko".
Wg mnie- sprawa karna (wyrok pewnie w zawieszeniu) nauczkę musi dostać, kara dla klubu, wysokie odszkodowanie dla Neroja i dożywotni zakaz gry na szczeblu krajowym.
marcin_r

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: marcin_r »

Nie wiesz o czym mówisz.
To było lekkie uderzenie wiec o zadnym uszczerbku powyzej 7 dni nie moze byc mowy. No chyba ze Neroj jest ze szkła a sprawca ma cios Mike Tysona ukryty w ciosie otwartą dłonią. A w takim przypadku mamy tryb prywatnoskargowy a nie widze powodu do właczania sie prokuratora do sprawy. Czyli pan Neroj musiałby sam opłacic adwokata wszcząc proces i tym samym narazic sie na smieszność ogladając jego zachowanie na tym filmie. Licze jednak ze zachowa sie jak człowiek dojrzały który wie ze jak sie sprowokuje to można dostać w mordę czasami. To troche tak jakbys chciał kogos pozwac o naruszenie dobra osobistego za osobista wycieczke na forum. Nie tedy droga.

Osobiscie nie przypominam sobie nawet wyroków za ciosy zamknieta dłonia jakie mozna zobaczyc na boiskach piłkarskich.
A dozywotnia dyskwalifikacja za takie zachowanie to gruba przesada. I czemu karany ma byc tylko sprawca a nie prowokator? Słowem nie wieszajmy za kradziez 5 złotych bo co zrobimy z mordercą?
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: nicram »

' jak dla mnie obydwaj panowie powinni być zawieszeni do końca sezonu ;)
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Mikasaa
Posty: 50
Rejestracja: 25 lip 2009, o 19:18
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: Mikasaa »

Stała się rzecz niespotykana do tej pory na siatkarskich parkietach,która na pewno będzie miała jakieś sankcje dyscyplinarne.
Opinie kolegi siwy91 są nie zrozumiałe?????? dla mnie, Ja oglądając widzę co innego ,mianowicie to nie Michalski biega za Nerojem a na odwrót to Neroj goni Michalskiego z zaciśniętymi pięściami po całej hali,a wcześniejsze ujęcie wyraźnie pokazuje jak jest traktowany podczas podziękowania pod siatką zawodnik Jaworzna prze Neroja i Szulika ,
siwy91 pisząc takie posty bądź bardziej obiektywy izn:patrz i czytaj ze zrozumieniem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a osądzanie zachowania zawodników pozostaw odpowiednim władzą które na pewno nie pozostawia tego bez odpowiedzi i wyciągną surowe konsekwencje z zaistniałej sytuacji
basia
Posty: 171
Rejestracja: 15 paź 2009, o 20:34
Płeć: K

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: basia »

Jak dla mnie to dyskwalifikacja dozywotnia dla siatkarza-boksera !!!
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/2 ... wie-wideo/
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: arbas »

Oj tam puściły im nerwy i tyle - jakaś kara dyscyplinarna (np odpowiednia grzywna oraz ban na 3 mecze) powinny wystarczyć i to na pewno dla obu stron po równo.
marcin_r

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: marcin_r »

JA nie rozumiem tego oburzenia. Sto razy bardziej mnie mierzi jak zawodnicy łgają w zywe oczy ze nie było po bloku albo ze był aut niz jak z emocji dadza sobie po ryju. To też jest część sportu i jesli obie strony są aktywne a nie jedna jest bita to nie można tego traktować jako przewiniena godnego dozywotniej dyskwalifikacji. Siatkówka w żadnym wypadku nie jest lepsza z tego powodu że zawodnicy coś sobie złośliwie pod nosem szepczą zamiast załatwic sprawę po męsku.
Na drugim biegunie stoi rugby sport dosc brutalny i kontaktowy gdzie jednak zawodnicy prezentują o wiele wyższy poziom postawy sportowej niż w zdecydowanej większosci innych dyscyplin.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: weary_skier »

marcin_r pisze:Sto razy bardziej mnie mierzi jak zawodnicy łgają w zywe oczy ze nie było po bloku albo ze był aut niz jak z emocji dadza sobie po ryju. To też jest część sportu
Taa, jasne.
Cieszy mnie, że mało kto podziela Twoją opinię.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
marcin_r

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: marcin_r »

[quote]Taa, jasne.
Cieszy mnie, że[b] mało kto podziela Twoją opinię[/b].[/quote]
Proponuje sprawdzic na co czeka bardzo wielu ogladajacych przemysł sportowy nieporównywalnie większy niz jakakolwiek liga siatkarska- np NHL czy NFL. Ile jest filmików w siecie poświeconych takim wydarzeniom w futbolu jak brutalny faul czy bójka. Jest ich cała masa nie wiem czy jest jakikolwiek poważniejszy incydent nagrany kamerą i nie zamieszczony w sieci. I cieszą się ona wielką popularnością. Brutalna prawda jest taka ze dzieki temu zdarzeniu sporo osob w Polsce usłyszało ze są w ogóle takie kluby i tacy zawodnicy jak wyżej wymienieni. Ludzie czekają na show na cos co nimi wstrząsnie a konkretna bójka na oczach kamer to własnie coś takiego. Dlatego moim zdaniem problemem dla rozwoju siatkówki jest własnie to ze w oczach bardzo dużej grupy ludzie jest to sport dla osób wydelikaconych jak z filmu Woody Allena. Zreszta bardzo czesto widze kompleksy w druga strone i poglady ze kibice siatkówki to elita wśród kibiców sportowych itd itp. Jest to po pierwsze stereotyp a po drugie jest to wynikające z braku rozeznania przekladanie specyficznej sytuacji w Polsce na cały świat gdzie jest chyba więcej krajów gdzie o siatkówce nie mają bladego pojęcia niż gdzie ma ona ugruntowana mocną pozycję.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: weary_skier »

Ok, sam lubię pooglądac bijatyki czy to w NHL czy profesjonalistów w UFC. O ile to drugie uznaję jako sport, tak w hokeju jest to dla mnie dodatek, takie show właśnie, ale nigdy częśc hokeja jako sportu.
Co do siatkówki, to zgadzam się, jest to zbyt ugrzeczniony sport. Nic nie dodaję smaku tak jak spojrzenie prosto w oczy po spektakularnym bloku.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: arbas »

Nie zapominajmy o słynnej już główce Zidana w 2006 roku. Były oczywiście kontrowersje ale jakoś nikt nie wspominał o dożywotniej dyskwalifikacji itd. A sam zawodnik też specjalnej skruchy nie okazał (cytat z wiki nizej)

"In 2010, Zidane said that he "would rather die" than apologize to Materazzi for the headbutt in the final,[38] but also admitted that he “could never have lived with himself” had he been allowed to remain on the pitch and help France win the match.[39]"
marcin_r

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: marcin_r »

Moim zdaniem wystarczy spojrzec ile dało zliberalizowanie przepisów na temat dotkniecia dolnej tasmy. Bo dla mnie najbardziej irytujaca była akcja piekny blok i strata punktu za musniecie górnej tasmy. Ja bym jeszcze to zliberalizował i wprowadził zasade ze nie ma przerywania akcji o ile dotkniecie bloku nie wpłyneło istotnie na jej rozwój. Pojawia sie oczywiscie pojecie niedookreslone i od razu bedzie budzic kontrowersje ale ja bym to zaakceptował.

Moznaby jeszcze np zliberalizowac przepisy na ten podwójnego odbicia, pozwolic na większe przeszkadzanie i walke z rozgrywającym o piłke nad tasma. Pewnie siatkarscy dogmatycy sie oburza ze chce traktowac siatke jak szmate ale moim zdaniem cel uświeca środki.

No i druga sprawa to własnie zachowania pod siatka- to w koncu sport dla duzych chłopców a sa traktowani jak czwartoklasisci. Umiejetnosc wyprowadzenia rywala z równowagi to cenna umiejetnosc w kazdym sporcie podobnie jak i w zyciu.


Zidana akurat ciezko było karac zeby nie wyszło smiesznie z racji ze tym meczem kończył kariere.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: Pele »

iśmy porównywać siatkówki do piłki nożnej. Nie ta kasa, nie tacy kibice nie tacy zawodnicy.
Co do incydentu to nie widziałem całości zdarzenia a tylko jego zakończenie. TAk więc na pewno ukrałbym Michalskiego, za czyn którego nie można się dopuścić na parkiecie ! Ale być może został on sprowokowany więc warto by ustalić czy napewno Neroj Go nie sprowokował i jakąć karę też powinien ponieść.
Załuję że takie coś miało miejsce w zespołach prowadzonych przez dwóch wspaniałych siatkarzy z wielkiego Mostostalu, tym razem na ławkach trenerów.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Diego

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: Diego »

Oj tam płaczcie wszyscy. Jeden i drugi naruszyli swoje prywatne tereny, troszkę rozwiązania siłowego i już płaczecie. Powinni zostać ukarani pieniężni czy zawieszenie na maks. 2 mecze i po sprawie.
stef
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2010, o 13:20

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: stef »

Michalski jest niewinny i tyle. Młody zawodnik dał się sprowokować dwójce (Szulik i Neroj) starszych i doświadczonych zawodników. Dla nich kara powinna być dotkliwsza. Po prostu nie przystoi. Zresztą nie była to prowokacja tylko słowna ale i ręczna. Swoje zawodowe frustracje powinni potrafić rozładować punktami w tabeli a nie szarpaniną po meczu z młodym zawodnikiem. PZPS powinien wziąć dobro zawodnika pod uwagę a nie "przykładne karanie bandytyzmu" bo takowego nie było. Ponadto organizator meczu powinien zagwarantować ochronę na meczach w Gorzowie zwłaszcza przy takim poziomie frustracji własnych zawodników spowodowanej brakiem punktów w tabeli. Na meczach wyjazdowych też mogliby brać ochronę w trosce o potencjalne rozbite nosy. Tak czy inaczej życzę obu drużynom powodzenia i zdrowia.
Ostatnio zmieniony 8 sty 2012, o 11:59 przez mazia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: A po co podkreślenie?
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: Kali BBTS »

I chyba nie został zawieszony A.Michalski. Grał wczoraj ze Ślepskiem
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Ejt
Posty: 216
Rejestracja: 8 lis 2009, o 19:59
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: Ejt »

Neroj też grał :) Moim zdaniem wszystko rozejdzie się po kościach... choć osobiście ukarałbym Neroja.Bo Michalskiego za co??? ;)
stef
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2010, o 13:20

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: stef »

A czy Szulik też grał? Nie wiem dlaczego pomijacie jego udział w prowokacji.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: Kali BBTS »

II liga jeszcze nie grała, ale w sparingu z PW zagrał. Czyli sprawa rozeszła się po kościach
Naprzód małymi łyżeczkami :)
prezio
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2009, o 08:24
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: prezio »

Sprawa być mozę jeszcze się wyjasni. Z tego co wiem dzisiaj jest posiedzenie Wydziału Dyscypliny i tam mają zapaść decyzje co do tych zawodników. Neroj podobno został dotkliwie ukarany finansowo przez klub. Nie wiem tylko jak przecież klub i tak mu nie płaci
Kami3n147
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:53
Płeć: M

Re: Siatkarski BANDYTYZM

Post autor: Kami3n147 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”