Sezon 2018/2019

dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dakuul »

Dzisiejszy mecz rozpocznie się o 20.15. W TV na Polsacie Sport Extra. Co do ew. linku - nie wiem, jestem tzw. abonentem :)
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

dakuul pisze:Dzisiejszy mecz rozpocznie się o 20.15. W TV na Polsacie Sport Extra. Co do ew. linku - nie wiem, jestem tzw. abonentem :)
Za Polstem nie trafisz :<

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... port-news/
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Sezawon 2018/2019

Post autor: dakuul »

Bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd :). Sytuacja była mocno dynamiczna, a program zmieniał się wprost na oczach mojej rodziny, która śledziła cały proces - pono emocje większe niż na filmie akcji...

A na poważnie - wczoraj Gwardia Wrocław pokonała w trzech setach Olimpię Sulęcin. Mecz bez historii (nie narzekam), z kilkoma ciekawymi akcjami gospodarzy. Wrocławianie byli zwyczajnie lepsi w każdym elemencie.

W meczu nie zagrali Śnieżek (ręka w szynie) i Lubaczewski (nie wiem, z jakiego powodu), więc Gwardia grała praktycznie bez zmiany dla Superlaka.
Pelikan
Posty: 15
Rejestracja: 3 maja 2018, o 17:46
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: Pelikan »

Jak tak eksperci ktoś sie wypowie co do tabeli ? Ktoś na + a kto najbardziej na - ?
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

Stal wyjazdowo pokonuje lidera Lechię 0-3 i obejmuje lidera tabeli przynajmniej do wtorku. We wtorek Krispol zmierzy się z AGH i wygrana za 2pkt.da im fotel lidera. AZS Cz-wa po przegranych derbach z Norwidem na dobrej drodze do 2ligi! :o
Chyba już czas na jakieś decyzje personalne (trener), bo inaczej ciężko to widzę.
Gwardia dzielnie pracuje na miano czarnego konia tegorocznych rozgrywek. Brawo.
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

AZS na dobrej drodze do drugiej ligi będzie po 2 porażkach w fazie play out, więc powstrzymaj się od wysyłania AZSu ligę niżej ;) No i te derby jeszcze nie nastąpiły, choc wynik raczej nie jest zbyt trudny do przewidzenia...

Kontraktu z Tanikiem nie można chyba zerwać - tzn zerwać bez konsekwencji, inaczej nastąpiłoby to już nieco wcześniej raczej. Klubu nie stać na kary z tytułu zerwania umowy z Turkiem i włóczenie się po sądach, zatem na nowego trenera nie ma co liczyć, podobnie jak na wzmocnienia.
Pozostaje żyć nadzieją, że między klęskami w poszczególnych meczach z klubami z "czuba", które będą po częstochowskich akademikach zapewne jechały jak walec, jakieś punkty z drużynami typu Kluczbork czy Sulęcin się urwie. Jeśli faktycznie sytuacja jest j.w., czyli patowa, to pozostaje czekac na play outy z nadzieją że w nich się uda, bo na ten moment nie ma szans na bezpieczne miejsca 9-10 - na ten moment strata AZSu do tych pozycji to (przy mało prawdopodobnym, ale zawsze jednak w jakimś stopniu realnym) zwycięstwie w 3 lub 4 setach AGHu nad Krispolem będzie wynosiła 6 pkt...

Swoją drogą zastanawia mnie rozmiar pomocy Tauronu, skoro nadal są zeszloroczne zaległości i kłopoty...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

Czyli pozostaje honorowe podanie się Tanika do dymisji? Naprawdę słabo to widzę... I nie wysyłam AZSu ligę niżej, zaznaczyłem tylko, że są na "dobrej drodze".A szczerze to powiem Ci, że przykro na to patrzeć.
Pelikan
Posty: 15
Rejestracja: 3 maja 2018, o 17:46
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: Pelikan »

A czy czasem ptaki nie ćwierkają ze AZS tylko do końca rundy i ,,nie wytrzymają ciśnienia” i niestety bedzie wycofanie ? Ktoś coś słyszałal o tym?
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

Pelikan pisze:A czy czasem ptaki nie ćwierkają ze AZS tylko do końca rundy i ,,nie wytrzymają ciśnienia” i niestety bedzie wycofanie ? Ktoś coś słyszałal o tym?
A Ty co słyszałeś i od kogo? (działacze, kibice, zawodnicy?)
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

Pelikan pisze:A czy czasem ptaki nie ćwierkają ze AZS tylko do końca rundy i ,,nie wytrzymają ciśnienia” i niestety bedzie wycofanie ? Ktoś coś słyszałal o tym?
A jaki widzisz w tym sens? Bo ja żadnego...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: olog55 »

Derby Częstochowy. Jeden z lepszych meczy, które transmitował Polsat z I ligi. Gdyby AZS utrzymał poziom z I seta byłaby sensacja. A Norwid, widziałem w tym sezonie lepsze mecze tej drużyny. :]
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

"Sinan Tanik nie jest już trenerem AZSu Częstochowa. Nowy trener zostanie ogłoszony niebawem." - info z FP Biało Zielonych.

Nareszcie, ostatni dzwonek, by to zrobić...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: tomaszn »

Zobaczymy, który trener chciałby popracować w gratisie .
HalaMadrid
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 00:20

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: HalaMadrid »

Nie w takim gratisie, ostatnio sytuacja finansowa się poprawiła, co było widać w derbach, że chciało im się grać.
A trenerem Piotrek Łuka ;)
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: tomaszn »

Skoro wiesz że, poprawiła się sytuacja finansowa , to pewnie wiesz ilu komorników jest w Azsie?
HalaMadrid
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 00:20

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: HalaMadrid »

Paru jest
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

I co zatrudniają nowego trenera?
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

dezerter pisze:I co zatrudniają nowego trenera?
No przecież Piotrek Łuka nim został...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

mAiZkSe pisze:
dezerter pisze:I co zatrudniają nowego trenera?
No przecież Piotrek Łuka nim został...
Wiem, pisałem w odniesieniu do plotek na temat komorników i wycofania klubu z rozgrywek. ;)
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

dezerter pisze:Wiem, pisałem w odniesieniu do plotek na temat komorników i wycofania klubu z rozgrywek. ;)
Nie nauczyłeś się jeszcze, że internet przyjmie każde pisanie? A im większa "afera" tym większa oglądalność ? ;)
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
HalaMadrid
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 00:20

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: HalaMadrid »

Szymański w Azsie jako 2 trener podobno
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

Brawo Kluczbork. Druga wygrana z rzędu. Chyba w końcu odpalili. 8-)
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

dezerter pisze:Brawo Kluczbork. Druga wygrana z rzędu. Chyba w końcu odpalili. 8-)
To powoduje, że od teraz czerwoną latarnią ligi są Akademicy spod Jasnej Góry. Wzmocnienia potrzebne od zaraz...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

mAiZkSe pisze:
dezerter pisze:Brawo Kluczbork. Druga wygrana z rzędu. Chyba w końcu odpalili. 8-)
To powoduje, że od teraz czerwoną latarnią ligi są Akademicy spod Jasnej Góry. Wzmocnienia potrzebne od zaraz...
Jeżeli w przyszłej 13-tej (nomen omen-pechowej) kolejce, AZS Częstochowa nie uda się zdobyć żadnych punktów (najlepiej wygrać za 3!) w Sulęcinie, który nic nie nauczył się po premierowym sezonie! To będzie już prawdziwa katastrofa w Cze-wie! Wygląda na to, że zarząd zareagował dobrze na niepowodzenia i zmienił trenera. Dla Piotrka Łuki, to również będzie mecz niesamowicie ważny, żeby wybić chłopaków z marazmu. Nie wiem na jaką pozycję potrzebne są wzmocnienia, ale patrząc na "papier" Ci goście nigdy nie powinni grzać ostatniego miejsca! No właśnie. Nie powinni, a grzeją. Wiem tylko jedno. Piotrowski po pierwszym nieudanym sezonie w plusie powinien stamtąd uciekać jak poparzony, a on znalazł sobie ciepłą miejscówkę na kolejny sezon i z zawodnika, który w sezonie 14/15 "rozstrzeliwał" zawodników na parkiecie, stał się nijaki- grzecznie mówiąc.
Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo na klub z takimi tradycjami, aż żal patrzyć. I trochę strach się przyznać, ale stalowiec kibicuje AZS Częstochowa. Koniec świata, jak mawiał Popiołek :]
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: tomaszn »

Niestety, masz rację.....dopiero teraz widać ile jakości w tamtym roku wprowadził trener Stelmach. Z drużyny mocno przeciętnej (bardzo słabe początki) stworzył fajnie współgrające cacuszko. W tym sezonie pewnie będzie podobnie, z tą różnicą, że do Nysy sprowadził fajnych zawodników.
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

Największym nieporozumieniem jest jeden z trzech braci na pozycji "sypacza". Nie mam pojęcia jakim cudem on był w zespole Azimut Modena w zeszłym sezonie - chyba od gracz podający piłki ; chlopak nie potrafi prawidłowo w punkt wystawić, a co dopiero rozegrać - współpraca z atakującym bardzo rzadko mu się układa, z przyjmującymi zresztą też...

Kolejny "ewenement" to niejaki Walczak, który wystąpił epizodycznie w 4 meczach i ma wstrząsające - wykonał 5 zagrywek z czego jedną zepsuł i popisał się...1 przyjęciem. I tyle z jego strony - to komplet jego "dokonań" jako przyjmującego. Drugi rezerwowy - Mańko - też nie powala statystykami : 18% perf przyjęcia i 40% w ataku to wynik, delikatnie mówiąc, mizerny.

Piotrowski - dobry atakujący, ale niestety chimeryczny ; potrafi zagrać w jednym meczu na 62% perfekcji w ataku a mecz później osiąga zawrotne 28... ; Murek i Sławek też grają chimerycznie. Dawid już nie kropnie w ataku niczym Leal, a jeden Sławek - patrząc na to jak sobie "radzą" zmiennicy - nie da rady ; Rykała na ataku swoje ugrał i dawał radę, ale 19-latek to nie jest zawodnik, jeszcze o dość przeciętnych parametrach, by uciągnąć zespół cały mecz...

Potrzeba dobrego atakiera i rozgrywającego ; w przypadku ich zakontraktowania niestety trzeba podziękować młodemu Rykale a z dwójki Penchev/Prokopczuk - temu drugiemu, bo Bułgar ma regularniejszą zagrywkę i taką rolę dla nie głównie widzę - zadaniowo na serwis.

Mile widziany jest również 1 lub 2 przyjmujących bardziej ofensywnych. Koniecznie trzeba podziękować Walczakowi, bo jego obecność w klubie jest daremna i za niego kogoś znaleźć. W przypadku 2 nowych przyjmujących -> pożegnać się z Kubą Bikiem, dając na jego miejsce Dawida Murka.

W przypadku wycofania Stoczni z rozgrywek widziałbym u nas Tichacka, Wikę oraz Klutha. Jeśli zaś wymienieni pójdą do innych klubów, warto by było wypożyczyć tych, których w/w trojka "Stoczniowców" wygryzie ze skladu.

Oczywiście powyższe gdybanie to moje pobożne życzenia jeśli mamy jakieś środki z Tauronu... Tak czy inaczej - mile widziany przynajmniej jeden ofensywny przyjmujący, atakujący lepszy niż Piotrowski (może Resovia wypozyczyła by Jarosza, gdyby Kurek podpisał? Ale to chyba za wysokie progi $$$) oraz najbardziej paląca potrzeba - ktoś kto posadzi Pencheva na ławę.
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: kanonier »

Wszystko fajnie, tylko skąd na to wszystko wziąć kasę, skoro są różne zaległości?
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 572
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dante_azs »

kanonier pisze:Wszystko fajnie, tylko skąd na to wszystko wziąć kasę, skoro są różne zaległości?
Sposób zarządzania AZS-em przypomina mi to, co stało się w Szczecinie, tylko w mniejszej skali. Bez kasy, ale z wielkimi ambicjami. Efekt jest taki, że obecnie klub ma długi dosłownie wszędzie.
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

To że klub ma długi nie oznacza, że taki Szymański jako drugi trener/kierownik/dyrektor sportowy pracuje za "Bóg zapłać"... Swoją drogą klub dalej go oficjalnie nie ogłosił... Szkoda że w tym sezonie wszystkiego trzeba się z drugiej ręki dowiadywać...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
alberto
Posty: 95
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:53

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: alberto »

O je je je ojeje, co się ze Ślepskiem dzieje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”