MKS Będzin

titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: titerlitury »

Weźcie nie podsuwajcie takich herezji, bo jeszcze Popko z obatelem gotowi to uznać za głos suwerena i poparcie dla kolejnego absurdu. 14 drużyn w Pluslidze, to już przynajmniej o 2 za dużo. Jeżeli chcecie ilości, to pożegnajcie się z jakością, taka cecha i cena populizmu. Natomiast spadek i awans muszą rozstrzygać się tylko w wyniku sportowej rywalizacji, chyba, że zwycięzca pierwszej ligi nie uzbiera miedzi, to prawo awansu przechodzi na kolejnego. Na marginesie - z powodów regionalnych, ale i chyba wartości sportowej życzę awansu Lublinowi.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Z tym, że powinny być spadki i awanse, to w pełni się zgadzam. Marazm Częstochowy i jej całkowity upadek był spowodowany minimalizmem Boska, Pakosza et consortes. OK, ogrywali Boćka, Janusza czy Lisinaca (no i oczywiście Kacpra :D), ale nie było żadnego bodźca, który by zmusił AZS do większych starań o poziom sportowy.

Kij w postaci spadku i marchewka w postaci awansu to są bardzo dobre rozwiązania. Popatrzmy chociażby na Suwałki czy Zawiercie. Ta ekipy tkwiłyby pewnie przy zamkniętej lidze nadal na zapleczu. A czas pokazał, że obie wniosły sporo ożywienia - w aspekcie sportowym i kibicowskim zwłaszcza. Oczywiście zamknięta liga ma ten plus, że można ogrywać bez konsekwencji młodych zawodników.

Ale według mnie to nie jest rozwiązanie, bo te biedniejsze kluby zupełnie przestaną się starać. A tak chociażby Lubin musiał utrzymać Tavaresa czy podpisać Penczewa, żeby zminimalizować ryzyko spadku, a Nysa od razu po awansie też wyszła z tego założenia i postawiła na mocne na papierze nazwiska. Musi być życie w tej lidze. Sportowy pogrzeb Bydgoszczy w zeszłym sezonie sprawił, że chce teraz się wreszcie ogarnąć - jest tam Masny, Strzeżek, Gałązka itd. Lublin, Bielsko i Wrocław, a nawet Świdnik też mają coraz większe ambicje.

To są bardzo duże korzyści. Przy zamkniętej lidze dół tabeli Plusligi nie obchodziłby psa z kulawą nogą, podobnie jak czołówka zaplecza, bo ich wynik sportowy nie miałby przełożenia na przyszłość. Teraz jest tak, jak być powinno.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: Aquino »

Zamknięcie ligi to zabójstwo ducha sportu. Nie widzę, żadnego argumentu który za tym przemawia. Za to jest wiele argumentów za otrzymaniem otwartej ligi. Kompletnie nie kupuje argumentu, że niby młodzi zawodnicy otrzymaliby więcej szans. Jeśli zawodnik nie wywalczy sobie miejsca w drużynie broniącej się przed spadkiem to nie jest warty uwagi. Ewentualnie zawsze może zrobić krok w tył i pójść do 1 ligi walczyć o awans. Jak zrobił np. Czunkiewicz czy Bućko.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tu chyba nie chodzi o ''zamknięcie ligi'', w sensie, trwałe wyeliminowanie spadków, a o to, że tegoroczny sezon przez koronawirusa: ułożenie kalendarza, non stop wypadające drużyny, to nie jest normalny sezon, więc jak taki Będzin na koniec sezonu będzie miał 3 punkty mniej od takiej Nysy (IMHO nie będzie, różnica będzie duża i nikt nie będzie miał wątpliwości, że to najgorsza drużyna ligi), to będzie się można zastanawiać czy czasem parę punktów nie stracił, bo ktoś tam przeżył mocniej koronawirusa niż powinien, i spadek takiej drużyny to trochę kiepskie wyjście dla tego klubu. Czy mi się to podoba? Nie. Czy uważam, że Będzin powinien grać w Pluslidze? Pewnie nie. Czy jest w tym jakaś logika i dziwi mnie (jeśli to prawda), że takie dyskusje są prowadzone? Też nie. Miesiąc temu poparłyby to pewnie mniej lub bardziej wszystkie kluby, dopiero w ostatnim czasie jest jasne, że jeden klub raczej nie broni się sportowo i organizacyjnie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: dyletant »

Popieram przedmówców. Nawet gdy mój AZS był beneficjentem zamknięcia ligi i uchroniło go to przed spadkiem to kto mnie zna z innych stron wie, że byłem absolutnym przeciwnikiem takich rozwiązań. Kiedyś nawet miałem okazję zapytać prezesa Papke, skąd ta absurdalna decyzja. Odpowiedział mi tymi samymi populizmami, że ogrywanie młodzieży (jakoś jego pokolenie mogło się ogrywać bez tego) i łatwiej pozyskiwać sponsorów.
Wracają mokre sny niejakiego realisty PZPS o stworzeniu Plusligi na wzór NBA. O dziwo zbiegło się to z bardzo słabym poziomem rozgrywek. Nie tędy droga.

MKS Jakoś to Będzin od kilku sezonów już stwarza pozory normalności. Jeśli mieliby spaść to takie oczyszczenie może im tylko pomóc. I nie piszę tego złośliwie, bo mają naprawdę fajny KK i do tego inwestują w kolejny ładny obiekt. Ale sportowo i organizacyjnie ta liga przekracza ich możliwości póki co.
Tu chyba nie chodzi o ''zamknięcie ligi'', w sensie, trwałe wyeliminowanie spadków, a o to, że tegoroczny sezon przez koronawirusa: ułożenie kalendarza, non stop wypadające drużyny, to nie jest normalny sezon
Każdy miał te same warunki. Wirus dotknął wszystkie drużyny i może oprócz ZAKsy u każdej zbiegło się to z utratą formy sportowej. To ja proponuję dopisać Zawierciu jeszcze 10 punktów, bo przed wirusem grali ładnie i rozjechali prawie wszystkich, a potem wpadli w niesamowity dołek.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

To nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia. Nie w tym momencie. Była na początku sytuacja z Gdańskiem i covidem. Wszyscy widzieli, na ile czasu mogą wypaść w trakcie sezonu z treningów i meczów.

Jeśli taki pomysł miał być wprowadzony, to powinien był zostać zatwierdzony np. tuż przed początkiem rozgrywek. Teraz niektóre ekipy mają do rozegrania tylko 9 meczów. To by było absurdalne.

Każda drużyna przeszła covid. Każda drużyna miała problemy z sanepidem i meczami oraz treningami w normalnym rytmie. W różnym może stopniu. Więc przy całej dziwności tego sezonu jest on w jakimś sensie dla wszystkich sprawiedliwy. Wyciąganie pomocnej dłoni do Będzina w tym momencie i zmienianie reguł to będzie jawna kpina z powagi PLS (jeśli jakąkolwiek powagę ta instytucja jeszcze ma).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze:Każdy miał te same warunki. Wirus dotknął wszystkie drużyny i może oprócz ZAKsy u każdej zbiegło się to z utratą formy sportowej. To ja proponuję dopisać Zawierciu jeszcze 10 punktów, bo przed wirusem grali ładnie i rozjechali prawie wszystkich, a potem wpadli w niesamowity dołek.
To jest nieprawda, jak zorganizujesz turniej siatkówki grany niedopompowanymi piłkami, to też 'każdy będzie miał takie same warunki', ale same warunki będą loteryjne, więc kto na tym skorzysta, a kto straci - nie wiadomo, a przede wszystkim nikt nie będzie miał wątpliwośći, żę to nie jest normalny turniej siatkarski. To, że taki Trefl przeżył sobie COVID przed sezonem, a Zawiercie w trakcie, gdy super zaczęło rozgrywki, dobrze pokazuje, że w tym sezonie nie ma czegoś takiego jak ''każdy miał te same warunki''. Co nie znaczy, że jakoś bronię takiej potencjalnej decyzji, w momencie, gdy Będzin zaczyna wyglądać jak ubiegłoroczona Bydgoszcz, ale to nieprawda, że nie ma (a raczej nie było, teraz trochę za późno), żadnych podstaw do takich dyskusji. No są, a przynajmniej były, to drugi, najgorszy do śledzenia sezon siatkarski jaki mam na koncie, i to tylko dlatego, że gorszy był jedynie ten poprzedni.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

WysokiPortorykanczyk pisze: to drugi, najgorszy do śledzenia sezon siatkarski jaki mam na koncie, i to tylko dlatego, że gorszy był jedynie ten poprzedni.
Możesz rozwinąć, pod jakim względem?
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: dyletant »

Pytanie nie do mnie, ale odpowiedź wydaje się oczywista. Chaotyczny terminarz, puste obiekty, polsat puszczający 2 mecze jednocześnie (ciekawe jak to by wyglądało przy powiększeniu ligi), brak czasu na trening, zgrywanie się. Loteryjność i ciągle wielka niepewność w obliczu doniesień o kolejnych odmianach wirusa. Nie mamy pewności nawet czy znowu doczekamy się play offów.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mam na myśli całe rozgrywki siatkarskie, nie tylko Plusligę. I tak, dokładnie to miałem na myśli, o czym pisze Kolega powyżej, plus kompletnie popsuta runda zasadnicza Serie A, co tylko utwierdza w przekonaniu, że o ile siatkówka to piękna gra, to organizacyjnie nigdy nie dorośnie do poziomu wyższego niż 'prowincjonalny'.

W każdym razie, w kontekście Będzina miałem tylko i wyłącznie na myśli to, że nie, to nie jest normalny sezon, nie, warunki dla wszystkich nie są równe, tak, zamknięcie ligi długofalowo jest złe, i tak, gdyby Będzin przegrał utrzymanie w lidze dwoma punktami (minimalnie), rozumiałbym decyzję (ale nie podjętą po fakcie) o tym, by nikt nie spadał (jeśli za rok spadałyby dwie drużyny), bo ... to nie jest normalny sezon i nikt mnie nie przekona, że tak jest. W tym momencie Będzin wydaje się klubem, który sportowo i organizacyjnie nie pasuje do Plusligi, więc nie ma czego bronić, chociaż mam wątpliwości czy utrzymają się na powierzchni jeśli spadną.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Fragment artykułu Sary Kalisz z TVP Sport:

Z tego, co udało nam się dowiedzieć prezes, zarząd i rada nadzorcza klubu mają zostać odwołani.

Ruch ten ma być podyktowany sytuacją finansową klubu. Ponoć zaległości względem siatkarzy sięgają czterech, pięciu miesięcy. Wobec sztabu szkoleniowego mają być jeszcze większe. Od kolejnego tygodnia w MKS Będzin prawdopodobnie będzie wdrożony plan naprawczy klubu i od tego momentu rozpocznie się spłacanie długu wobec pracowników. – Byliśmy oszukiwani – udało nam się usłyszeć od naszego informatora.


Skoro jest tyle czasu niepłacone, to chyba nikogo nie dziwi, dlaczego pojawiały się plotki o odejściu Ademara, którego Bednaruk musiał motywować. Jedyna motywacja do gry tych ludzi to walka o nowe kontrakty. Nie będzie to łatwe, bo Faryna obniżył loty, a Sobański gra słabiutko.

Jeśli jakiegoś gracza bym widział w Pluslidze, to byłby nim Ademar, bo mimo czasem słabszych meczów w przyjęciu, w ataku i zagrywce ma naprawdę często bardzo dobre spotkania.

Faryna pewnie też w elicie zostanie, ale nie wiem, czy ktoś go weźmie na pierwszego. Przykład Filipa z końcówki tamtego sezonu pokazuje, że nie zawsze można przekładać grę z rozpaczliwie walczącego o utrzymanie outsidera na nieco wyższy poziom w bardziej poukładanej drużynie. Rafał pokazuje oblicze typowego fizola i gra sporo słabiej niż rok temu. Choć na pewno bezzębny środek i brak jednego ogniwa na lewym nie pomagają.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: Matson »

Nie wiem co takie kluby robią jeszcze w Pluslidze. To kolejny sezon gdzie są problemy z pensjami, wstyd dla klubu i dla ligi. Co do Sobanskiego to nie tak zle, wczoraj zagrał na 72%, z treflem tez ponad 70, ogólnie 44% na przestrzeni sezonu. Jak na Będzin to nie jest taki zly
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: dezerter »

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro "normalną" praktyką w Będzinie było płacenie w styczniu, to skąd żale do zarządu? Rozumiem, że w tym roku pieniędzy od miasta nie ma nawet w styczniu?
Czyli co? Miasto, albo dało już sobie spokój z finansowaniem siatkówki, albo uzależniło płatność od zmian w zarządzie. Jeżeli to drugie, to kolejne pytanie: dlaczego tak długo z tym zwlekano? Czy Będzin nie jest udziałwcem drużyny, jako jej główny darczyńca?
Kurde, niezły tam mają cyrk na kółkach... A
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: tomaszn »

dezerter pisze:Czegoś tu nie rozumiem. Skoro "normalną" praktyką w Będzinie było płacenie w styczniu, to skąd żale do zarządu? Rozumiem, że w tym roku pieniędzy od miasta nie ma nawet w styczniu?
Czyli co? Miasto, albo dało już sobie spokój z finansowaniem siatkówki, albo uzależniło płatność od zmian w zarządzie. Jeżeli to drugie, to kolejne pytanie: dlaczego tak długo z tym zwlekano? Czy Będzin nie jest udziałwcem drużyny, jako jej główny darczyńca?
Kurde, niezły tam mają cyrk na kółkach... A
Winni są przede wszystkim zawodnicy i sztab podpisując listy czystości {o niezaleganiu pieniędzy}, bo zaległości sięgają jeszcze poprzedniego sezonu.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: iron »

tomaszn pisze:
dezerter pisze:Czegoś tu nie rozumiem. Skoro "normalną" praktyką w Będzinie było płacenie w styczniu, to skąd żale do zarządu? Rozumiem, że w tym roku pieniędzy od miasta nie ma nawet w styczniu?
Czyli co? Miasto, albo dało już sobie spokój z finansowaniem siatkówki, albo uzależniło płatność od zmian w zarządzie. Jeżeli to drugie, to kolejne pytanie: dlaczego tak długo z tym zwlekano? Czy Będzin nie jest udziałwcem drużyny, jako jej główny darczyńca?
Kurde, niezły tam mają cyrk na kółkach... A
Winni są przede wszystkim zawodnicy i sztab podpisując listy czystości {o niezaleganiu pieniędzy}, bo zaległości sięgają jeszcze poprzedniego sezonu.
Jakby to napisać.... skąd pewność, że zawodnicy podpisali?

P.s. a nie mówiłem, że tam sodoma i gomora? Komornicy, a może nawet prokuratura.
No sympathy for fools...
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: tomaszn »

iron pisze:
tomaszn pisze:
dezerter pisze:Czegoś tu nie rozumiem. Skoro "normalną" praktyką w Będzinie było płacenie w styczniu, to skąd żale do zarządu? Rozumiem, że w tym roku pieniędzy od miasta nie ma nawet w styczniu?
Czyli co? Miasto, albo dało już sobie spokój z finansowaniem siatkówki, albo uzależniło płatność od zmian w zarządzie. Jeżeli to drugie, to kolejne pytanie: dlaczego tak długo z tym zwlekano? Czy Będzin nie jest udziałwcem drużyny, jako jej główny darczyńca?
Kurde, niezły tam mają cyrk na kółkach... A
Winni są przede wszystkim zawodnicy i sztab podpisując listy czystości {o niezaleganiu pieniędzy}, bo zaległości sięgają jeszcze poprzedniego sezonu.
Jakby to napisać.... skąd pewność, że zawodnicy podpisali?

Listy czystości są podstawowym kryterium zgłoszenia klubu do rozgrywek.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: iron »

Listy czystości są podstawowym kryterium zgłoszenia klubu do rozgrywek.[/quote]
Jeszcze raz spytam: skąd pewność że zawodnicy podpisali?
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: Biciut »

iron pisze:Listy czystości są podstawowym kryterium zgłoszenia klubu do rozgrywek.
Jeszcze raz spytam: skąd pewność że zawodnicy podpisali?[/quote]

Klub nie otrzymałby licencji bez zamkniętych spraw finansowych za poprzedni sezon
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: iron »

Biciut pisze:
iron pisze:Listy czystości są podstawowym kryterium zgłoszenia klubu do rozgrywek.
Jeszcze raz spytam: skąd pewność że zawodnicy podpisali?
Klub nie otrzymałby licencji bez zamkniętych spraw finansowych za poprzedni sezon[/quote]
Nie zamknął spraw finansowych za poprzedni sezon.

Co do mojego pytania o pewność podpisów: więcej już nie mogę napisać bo śmierdzi oskarżeniami o pomówienie. Można wyczytać między wierszami.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: mewa »

iron pisze:Listy czystości są podstawowym kryterium zgłoszenia klubu do rozgrywek.

Klub nie otrzymałby licencji bez zamkniętych spraw finansowych za poprzedni sezon.
Z pamięci, ale chyba ze względu na pandemię i problemy klubów w tym sezonie warunkiem licencji było ponownie oświadczenie klubów. Ale głowy nie dam...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: Biciut »

mewa pisze:
iron pisze:Listy czystości są podstawowym kryterium zgłoszenia klubu do rozgrywek.

Klub nie otrzymałby licencji bez zamkniętych spraw finansowych za poprzedni sezon.
Z pamięci, ale chyba ze względu na pandemię i problemy klubów w tym sezonie warunkiem licencji było ponownie oświadczenie klubów. Ale głowy nie dam...
Dowiemy się z doniesień prasowych. Ten temat z pewnością zostanie poruszony
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Piotr Łuka (obecnie trener Białegostoku w I lidze) napisał na twitterze, że wieść gminna niesie o braku spadków i awansie dwóch ekip z I ligi. Zatem wszelkie nasze utyskiwania na Będzin i jego sytuację sportowo-organizacyjną można wyrzucić do kosza. A w każdym razie wyrzuca je do kosza PLS. Może czas, aby ta jakże poważna instytucja zmieniła nazwę na Patologiczna Liga Siatkówki?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: Aquino »

To jest skandal! Ciekawe tylko kiedy zamierzają to ogłosić. Liga nie może nazywać się profesjonalną kiedy nie ma profesjonalnych włodarzy. Przypomina mi to jak na podwórku dzieciaki zmieniają zasady gry w piłkę średnio raz na 5 minut.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: Kilgor92 »

Ciężko jest mi uwierzyć w te rewelacje. Dalsza wegetacja Będzina w PLS jest szkodliwa zarówno dla ligi, jak i samego Będzina. Taki spadek potrafi być impulsem do dokonania głębszych zmian. Może podobnie będzie tutaj. Zaś jeśli faktycznie te informacje się potwierdzą, to tylko będzie potwierdzało to, że nazywanie naszej ligi "Ligą Mistrzów Świata" jest mocno na wyrost...
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: iti »

Jezeli zaleglosci istnieja to mam nadzieje, ze w koncu zawodnicy zaczna o tym mowic glosno i pod naporem opinii publicznej beda musieli albo wyrownac wszystko na 0 albo liga nie bedzie miala wyboru i bedzie musiala ich sie pozbyc.
proforma
Posty: 166
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: proforma »

iti pisze:Jezeli zaleglosci istnieja to mam nadzieje, ze w koncu zawodnicy zaczna o tym mowic glosno i pod naporem opinii publicznej beda musieli albo wyrownac wszystko na 0 albo liga nie bedzie miala wyboru i bedzie musiala ich sie pozbyc.
Ciekawe z czego maja wyrównac pod oporem opinii :] Przecież tam od grudnia jest grobowa atmosfera, wypłat to nikt nie widział od września. Grają bo liczą na wyrwanie się z tej nędzy i podpisanie z kimś gdzie pieniądze w miarę regularnie pojawiają się na kontach.Ten klub w tym momencie to już parodia ale może kiedyś zawodnicy i Bednaruk o tym opowiedzą.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: dezerter »

Kilkukrotnie wspominałem o awansach bez spadku. Myślę, że im bardziej władze o tym milczą, tym bardziej jest to już klepnięte. Teraz czekają, żeby to ogłosić w najbardziej dogodnym terminie dla nich.

Jak to będzie wyglądało po końcu następnego sezonu? Dwie spadają, a trzecia gra baraż? Jakoś tego nie widzę.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: Aquino »

Wiadomo że nie ogłasza tego szybko bo wtedy oglądalność dołu tabeli drastycznie by spadła. A tak to mecz Lubin- Będzin będzie oglądać więcej osób myśląc że to ciekawy mecz o utrzymanie.
Tak czy inaczej kompromitacja siatkówki w wydaniu maksymalnym. Ciekawe jaki głupi argument wymyśla aby to przepchnąć. Obecnie żaden nie przychodzi mi do głowy.
Powstaje też niebezpieczny precedens na przyszłość. Bo włodarze będą mogli zdecydować na kolejkę przed sezonem zasadniczym, że zamiast 8 zespołów do play-off kwalifikuje się 6.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Marcin Gałązka napisał wczoraj na twitterze o ruchach transferowych Będzina:

"Będzin po spadku kompletuje skład na awans. Jak wcześniej pisałem trenerem będzie Wojciech Serafin. Na przyjęcie dołączy Michał Makowski z Bielska, przekątną stworzą Gonciarz i Musiał. Na środku zostają Kalembka i Schmidt".

Wychodzi na to, że Ślepsk szuka zmiennika dla Tuanigi, a Gieksa - dla Jarosza. Wiktor Musiał naprawdę fajnie się pokazywał i dawał bardzo wartościowe zmiany. Może jednak jest szansa na tego Filipiaka w Katowicach? Jarosz gra bardzo dobrze, ale coraz częściej miewa problemy, które wyłączają go z gry.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MKS Będzin 2020/2021

Post autor: zajczik »

Podobno do Będzina z Suwałk wybiera się Jakub Rohnka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”