Playoffy - zasady

Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Playoffy - zasady

Post autor: kufel »

W związku ze zbliżającymi się playoffami przytoczę wyciąg z przepisów:
I Runda play-off – w grupach 1 – 4 i 7-10 do trzech wygranych spotkań. (gospodarzem I terminu jest drużyna wyżej sklasyfikowana po rundzie zasadniczej.
Zespoły, które po rundzie zasadniczej zajmą miejsca 5,6 rozegrają spotkania do dwóch wygranych spotkań
A)1- 4
B)2 – 3
C)7 – 10
D)8 – 9
E) 5 - 6
I runda play-off
I termin 29-30.03.2008
II termin 05-06.04.2008
III termin 09.04.2008

Zwycięzcy meczów A i B zmierzą się w II rundzie o miejsca 1,2.
Przegrani meczów A i B rozegrają dwumecz o miejsca 3,4.
Zwycięzcy meczów C i D zostaną sklasyfikowani na miejscach 7, 8 w zależności od wyników uzyskanych w rundzie zasadniczej.
Przegrani meczów C i D zmierza się w II rundzie o miejsca 9-10.

II Runda play-off – o miejsca 1-2, 9-10 ( do trzech wygranych spotkań) oraz miejsca 3 -4 (dwumecz)
F)zwycięzca meczu A – zwycięzca meczu B
G)przegrany meczu A – przegrany meczu B
H) przegrany meczu C – Przegrany meczu D


II runda play-off o miejsca 1-2, 9-10 II runda play-off o miejsca 3-4
I termin 19-20.04.2008 I termin 19.04.2008
II termin 26-27.04.2008 II termin 26.04.2008
III termin 30.04.2008

Zwycięzca meczu H – rozegra baraż z zespołem, który zajmie II miejsce w finale o wejście do II ligi.
Przegrany meczu H- spadek do ligi wojewódzkiej

W II lidze kobiet w grupie I, gdzie gra 11 zespołów ,11 zespół po rundzie zasadniczej spada automatycznie do ligi wojewódzkiej, zaś pozostałe 10 zespołów rozgrywa etap play-off zgodnie z ustalonymi zasadami

Mistrzowie Grup rozegrają baraż o awans do I ligi ( do trzech wygranych spotkań)
A) Grupa II – Grupa IV
B) Grupa I – Grupa III
Baraż o awans do I ligi
I termin 10-11.05.2008
II termin 17-18.05.2008
III termin 21.05.2008

I teraz mały problem. Albo ja czegoś nie rozumiem, albo redakcja siatki.org. Otóż:
W I rundzie o miejsca 5-6 jak byk pisze: Zespoły, które po rundzie zasadniczej zajmą miejsca 5,6 rozegrają spotkania do dwóch wygranych spotkań czyli teoretycznie mogą być trzy mecze, a szanowna redakcja w terminarzach pisze dwumecz.
W II rundzie natomiast ma być dwumecz: II Runda play-off – o miejsca 1-2, 9-10 ( do trzech wygranych spotkań) oraz miejsca 3 -4 (dwumecz) czyli mecz i rewanż. Można to zauważyć w terminach nawet. W II rundzie są podane terminy spotkań dwumeczu o miejsca 3-4, natomiast w I nie ma 5-6. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: kufel »

Widzę, że już wyjaśnione. Dzięki ;)
P.S. Ale terminów to już nie chciało się zmienić nie 29.03 i 5.04 tylko 29.03 , 30.03 i ewentualnie 5.04
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: mewa »

kufel pisze:Widzę, że już wyjaśnione. Dzięki ;)
P.S. Ale terminów to już nie chciało się zmienić nie 29.03 i 5.04 tylko 29.03 , 30.03 i ewentualnie 5.04
Jesteś pewien? Dwa mecze u silniejszego i ew. trzeci u słabszego? Zawsze play-off do 2 wygranych był rozgrywany tak, że mecz u silniejszego, mecz u słabszego i ew. trzeci u silniejszego. Możliwe jest również, że pierwszy u slabszego i później dwa u silniejszego.

Więc jak będzie? I czy w ogóle będzie, bo słyszałem, że jeśli się kluby dogadają, to mogą nie grać o 5-6 miejsce.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: kufel »

Bartku no nie wiem, widzę co jest w przepisach. Skoro podali w I rundzie terminy tak jak podali to wychodzi, że mam racje, a czy jest inaczej to tylko panowie w PZPs-ie tylko wiedzą, albo też nie. Hm.
A co do dogadania klubów to owszem może być i tak. Pamiętam, że kiedyś tak zrobił Orzeł Kozy z Armatura Kraków zdaje się.
Wtedy zapisano walkovery i po sprawie.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: mewa »

Zadzwonię jutro do Angeliki i ostatecznie wyjaśnię.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: kufel »

I jak tam dowiedziałeś się jak to z tym meczem o 5,6?
P.S. Zmieńcie sobie daty rozgrywania meczy w II grupie:
REMAGUM MOSiR Mysłowice - WSH Płomień Sosnowiec
I mecz 30.03 niedziela
II mecz: 31.03 poniedziałek
Zmiana spowodowana udziałem młodziczek MOSiR Mysłowice w 1/4 MP we Wrocławiu w dniach 29-30.03.
Wysłałem o tym info na wyniki@siatka.org , ale reakcji nie widzę.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: mewa »

dowiedzialem się dziś. Pierwszy mecz u silniejszego, tydzień później u słabszego, ew. trzeci w środę u silniejszego. Problem w tym, e kluby już się dogadują, żeby grać mecz po meczu w tym samym miejscu...
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: kufel »

To było do przewidzenia. Do tego własnie poczytałem artykuł o tym. Ciekawe co wymyśli PZPS. Swoją drogą to w sumie nie widzę sensu rozgrywania tych meczy. Klubom za przeproszeniem zwisa czy zajmą 5 czy 6 miejsce. A koszty niestety trzeba ponosić co przy naszych drugoligowych realiach dla większości klubów jest dużym ciężarem.
I dam sobie głowę uciąć, że sytuacja się powtórzy w II rundzie o miejsca 3-4.
Druga rzecz, której nie mogę zrozumieć to co sezon inne zasady w playoffach. Np. w tamtym sezonie zespoły z miejsc 1-2 nie rozgrywały wogóle I rundy.
Brad
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:22
Płeć: M

Re: Playoffy - zasady

Post autor: Brad »

Ten sam absurd będzie później kiedy przegrani z play-off bedą grali o miejsca 3-4. Nie wiem, może komuś to robi różnicę, ale dla mnie to tylko wyrzucona kasa.

Co do zasad play-off to się zgodzę, że to bez sensu zmieniać je co roku. Człowiek nigdy nie wie na co się nastawiać. Poza tym cały czas uważam, że powinny spadać 4 zespoły z I ligi i zwycięzcy grup z II ligi awansować, bo tak to awans zaczyna graniczyć z cudem a w II lidze gra zaczyna przypominać szkolne zmagania- poziomem oczywiście.
AZS
Brad
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:22
Płeć: M

Re: Playoffy - zasady

Post autor: Brad »

Brawo dla Wydziału Rozgrywek za akceptację pomysłów klubów i moim zdaniem znakomite rozwiązanie kwestii play-off w sezonie 2008/2009. :D
AZS
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: mewa »

Co ciekawe, trzeci i czwarty zespół turnieju barażowego będzie jeszcze walczył w dodatkowych meczach z zespołami I ligi. Również uważam, że to dobry pomysł, i szansę na awans mają teraz wszyscy zwycięzcy grup.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Playoffy - zasady

Post autor: jasson »

Szansę na awans mają nie tylko zwycięzcy grup ale wszystkie zespoły startujące w II lidze...

A nie uważacie że to trochę za dużo grania? Przykładowo jeden z zespołów wygrywa grupę, następnie gra turniej o awans a jak przegra to gra jeszcze baraże. W sumie daje to około 35-40 spotkań! Już w tym roku było ciężko z terminami bo w II lidze gra dużo juniorek i zespoły przekładały swoje spotkania by te mogły grać w MP juniorów. Teraz baraże będą kończyć się pod koniec maja a I liga skończy około miesiąc wcześniej i będzie musiała czekać...
Popieram pomysł grania turnieju wśród zwycięzców grup ale dalsze baraże to chybiony pomysł. Mam też nadzieję że awans wywalczą zespoły, który do tego są przygotowane...
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Playoffy - zasady

Post autor: maggie »

jasson pisze:Szansę na awans mają nie tylko zwycięzcy grup ale wszystkie zespoły startujące w II lidze...

A nie uważacie że to trochę za dużo grania? Przykładowo jeden z zespołów wygrywa grupę, następnie gra turniej o awans a jak przegra to gra jeszcze baraże. W sumie daje to około 35-40 spotkań! Już w tym roku było ciężko z terminami bo w II lidze gra dużo juniorek i zespoły przekładały swoje spotkania by te mogły grać w MP juniorów. Teraz baraże będą kończyć się pod koniec maja a I liga skończy około miesiąc wcześniej i będzie musiała czekać...
Popieram pomysł grania turnieju wśród zwycięzców grup ale dalsze baraże to chybiony pomysł. Mam też nadzieję że awans wywalczą zespoły, który do tego są przygotowane...

moim zdaniem po zakończeniu play offów w grupiach powinien zostać zorganizowany turniej zwycięskich drużyn, kazdy by grał z każdym i dwa pierwsze miejsca awansują. wtedy szanse będą wyrównane (bo turniej zweryfikuje czy w których grupach poziom był wyższy a w których niższy). i na tym koniec.. żadnych baraży, po co??? po co ???
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: kufel »

Wg mnie powinno być tak:
Runda zasadnicza, I i II runda playoff.
Mistrzowie grup awansują do 1.
Z 1 spadają 4 drużyny.
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Playoffy - zasady

Post autor: maggie »

kufel pisze:Wg mnie powinno być tak:
Runda zasadnicza, I i II runda playoff.
Mistrzowie grup awansują do 1.
Z 1 spadają 4 drużyny.
4 drużyny?? no co Ty, bez przesady... Wyobrażasz sobie żeby z PLS spadł Chemik, Politechnika , Radom i Sosnowiec ?? Chyba lekka przesada i niesprawiedliwość...

II liga to jednak zupełnie ina bajka aniżeli I. Zupełnie inny poziom.... Przepaść. 2 spadają, 2 awansują - max
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: kufel »

A kto tu mówi o PLS ? PLS zostawmy jak jest i zasady awansu z 1 do PLS również.
Zauważ, że przy obecnym systemie i tak i tak może się zdarzyć, że z 2 awansują 4 a z 1 spadną 4. Tylko ile meczy więcej do rozegrania.
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Playoffy - zasady

Post autor: maggie »

z tym PLS to miało być dla porównania.
Tak, rozumiem że to to samo ale... i tak mi się nie podoba te system,.
Przed tymi zmianami bardzo trudno było awansować do 1 ligi.. teraz na pewno jest to jakieś tam wyciągnięcie ręki do tej 2 ligi.. ale czy to ma sens?? Dla mnie 1 i 2 liga to dwa inne światy. w 2 lidze grają dzieci - oczywiscie zdarza się że gra tam i Niemczyk czy Kinga Baran ale przeciętna drużyna ma młode zawodniczki... Wydaje mi się że ten nowy system awansu może obniżyć poziom 1 ligi...
zresztą po co aż tyle meczy??? moim zdaniem - tak jak pisałam wczeniej - wystarczyłby turniej 4 druzyn z 2 ligii. gdzie 2 najlepsze drużyny awasują.
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Brad
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:22
Płeć: M

Re: Playoffy - zasady

Post autor: Brad »

Skąd wniosek, że obniży to poziom I ligi??? Przecież awansują bezpośrednio 2 najlepsze zespoły, a dwa pozostałe jeśli udowodnią, że są lepsze od obecnych I-ligowców więc chyba podniesie to poziom, a nie obniży. Poza tym nie piszcie, że II liga i I liga to dwa różne światy, bo poza Pszczyną, to zespoły, które awansują jakoś sobie radzą w tej I lidze. Oczywistością jest, że większość wśród 40 zespołów 2 ligi stanowią drużyny oparte na juniorkach, drużyny przeciętne, ale czołowe ekipy poszczególnych grup prezentują już wyższy poziom, myślę, że niewiele odstający od I ligi- niewiele, ale nie, że jest przepaść.

Dużo grania to na pewno, ale raczej żaden ze zwycięzców grupy nie będzie na to narzekał. A awans 4 zwycięzców z grup byłby chybionym pomysłem, bo wtedy obniżylibyśmy poziom I ligi bez dwóch zdań- czasem grupa jest tak słaba, że jest zwycięzca to przysłowiowa "dzika kaczka".
AZS
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Playoffy - zasady

Post autor: >Petr< »

awans awansem ale jest jeszcze kwestia utrzymania finansowego zespołu w I lidze. z tym też bywa różnie (patrz casus MKS-u Andrychów).
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”