AZS Częstochowa

Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Knutsen »

W dniu dzisiejszym w sparingowym spotkaniu, rozegranym w Hali Polonia AZS Częstochowa uległ drużynie Noliko Maaseik 1:3 (16:25, 25:19, 14:25, 16:25). Mecz był ostatnim spotkaniem, które rozegrali akademicy z Częstochowy przed startem tegorocznych rozgrywek PLS. - podaje oficjalna strona AZSu

W drużynie nie wystąpili Billings, Eatherton i Szczerbaniuk

Pozdrawiam
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: zielony »

taki mecz nic nie daje do przemyslen. Po pierwsze nie grali Amerykanie i Szczerbaniuk czyli polowa glownego skladu. A po drugie moze to swiadczyc ze przynajmniej w pierwszej kolejce Czewa bedzie miala problem wygrac, bo nie sadze, ze Amerykanie beda w formie juz na pierwsza kolejke.
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Ted »

zielony pisze:ja przypuszczam ze Czewa nie wejdzie do 4ki... jej miejsce zajmie Resovia. Na tle wzmocnien innych zespolow Czewa wyglada bladziutko....
A ja mysle ze w tym sezonie zapowiada sie zacieta rywalizacja o miejsca 2-6 i tej batalii czestochowianie wcale nie sa bez szans. Co do zmocnien... Moglbym na PLS-owskiej mapie wskazac zespoly, ktore dokonaly jak to sie wyraziles - jeszcze mniej bledszych transferow. Klub pozegnal sie z solidnym Adrianem Patucha, Bartkiem Gawryszewskim, Michalem Zukiem i Salomonem. W ich miejsce pozyskano Bartka Janeczka, ktory miejmy nadzieje nagra sie wiecej niz dotychczas Adrian. Ponadto z Resovii przeszedl Wojtek Gradowski oraz dwaj mlodzi Wierzbowski i Wrona. Tym skladem moga zajac miejsce medalowe.

Poza tym nie zapominajmy jeszcze ze dyrektorem sportowym zostal Ryszard Bosek. Dobrze miec taka figure po swojej stronie :)
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: zielony »

dobra dobra a pamietacie slowa trenera Wspanialego podczas przerwy technicznej?
- Lecimy chlopakami... dawac no... ej no dalej... jedziemy z nimi.....
Wiec czasem i taka figura nic nie znaczy. Zwlaszcza, ze dyrektor sportowy to ladna nazwa alemoim zdaniem nic nie znaczaca. Sadze ze Czewa bedzie walczyc o miejsce 5-6 chociaz i o 5miejsce moze przegrac z Kedziezynem Kozle... ale wszystkim fanom Czewy zycze aby znowu Czewa zdobyla medal i najlepiej zloty ;)
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Knutsen »

Dyrektor sportowy w drużynie jest bardzo ważny bo to np. on odpowiada za sprowadzanie zawodników i ew. negocjacje, a jak wiemy Rysiu Bosek jest również menagerem wielu zawodników co może ułatwiać rozmowy z nimi :D

Co do Waszych przewidywań odnosnie AZSu to wydają mi się chybione i przedwczesne. Skład moim zdaniem jest silniejszy od zeszłorocznego i został uzupełniony o ciekawych perspektywicznych i młodych zawodników także napewno powalczą o pudło;) :D

Pożyjemy zobaczymy
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: zielony »

Czestochowa chyba co sezon walczy o pudlo........ i potem tylko obok pudla sie znajduje ;) nie wiem jakos nei przekonuje mnie Czewa ... a Bosek to Bosek mial byc hitem sprowadzenie Murka do Jastrzebia a jakos blado wyszedl w tamtym sezonie
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2007, o 14:11 przez zielony, łącznie zmieniany 1 raz.
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Knutsen »

zielony pisze:Czestochowa chyba co sezon walczy o pudlo........ i potem tylko obok pudla sie znajduje ;) nie wiem jakos nei przekonuje mnie Czewa ... a Bosek to Bosek mial byc hitem sprowadzenie Murka a jakos blado wyszedl w tamtym sezonie
Nie wiem skąd informacje o sprowadzeniu Murka do Częstochowy, Bosek skład ma budować za rok teraz przyszedł do klubu jak wszystkie karty juz były odkryte, więc twoje słowa mogą jedynie dziwić i smucić z powodu braku obiektywizmu.

Mimo wszystko pozdrawiam
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: PaStKa »

Knutsen pisze:Co do Waszych przewidywań odnosnie AZSu to wydają mi się chybione i przedwczesne. Skład moim zdaniem jest silniejszy od zeszłorocznego i został uzupełniony o ciekawych perspektywicznych i młodych zawodników także napewno powalczą o pudło;) :D
Tak, pojawili się w Częstochowie młodzi perspektywistyczni zawodnicy. Ale czy już w perspektywie tego sezonu?? Nie sądzę. Owszem, tacy zawodnicy jak Janeczek wzmacniają team, Czewa może być w tym roku mocniejsza niż rok temu, ale patrząc na transfery Skry, Resovi, Olsztyna nie wydaje się, by stać ich było na podium. Przynajmniej narazie.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: zielony »

sory Knutsen zle mnie zrozumiales. Twierdze tylko ze Bosek nie jestem gwarantem super transferow. A tak naprawde to zeby druzyna wygrywala to musi byc super atmosfera w zespole. to prawie polowa sukcesu. A sluchaj jesli wiesz mzoe to odpowiedz mi na to pytanie:
czemu kibice z Czewy na poczatku tamtego sezonu gwizdali na Stelmacha. Przeciez to zawodnik druzyny ktorej kibicuja??
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: zielony »

Pkt 23 Regulaminu Forum
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Diego

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Diego »

No i znowu widzę Czewe bez medalu. Dlaczego? Mam wrażenie że z sezonu na sezon sie wypalają. Historie mają niezłą, ale prezesi musza coś zrobić, bo niedługo koniec tabeli się pokaże.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Kay »

Bez przesady ! Myślę, że po "chudych latach" znów przyjdą sukcesy. AZS wrócił do strategi wychowywania młodzieży i myślę, że to świetna inwestycja na przyszłość. Mam nadzieję, że już wkrótce... 8-)

W II kolejce szybkie zwycięstwo Biało - zielonych w derbach Akademickich:
AZS Politechnika Warszawska 0:3 AZS Częstochowa
Trzeba wspomnieć o świetnej postawie młodych siatkarzy AZS-u !
AZS Częstochowa
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: zielony »

oglądałem wczorajszy mecz w tv. Powiem szczerze, ze juz po pierwszym secie chcialem przelaczyc na cos innego. Nie mozna odmowic Czewie pieknej gry, bo zagrali prawie perfekcyjnie. Mam nadzieje ze z czolowka Czewa tez bedzie grac na bardzo wysokim poziomie...
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: mazia »

Poddaje się! Nie mam (biało-)zielonego pojęcia o co chodzi z AZSem. Najpierw po wielkich meczarniach pokonują Radom, tydzien pozniej z palcem w nosie zwyciężają w Warszawe (z ktorą zawsze Czestochowa miala problemy), w kolejnym meczu walczy jak rowny z rownym z (jeszcze) mistrzem Polski (moim skromnym zdaniem zagrali nawet lepiej niz Skra), by kilka dni pozniej praktycznie oddac mecz Bydgoszczy. Ktos rozumie cos z tego?
Moznaby mowic o zignorowaniu przeciwnika, ale po pierwszym przegranym secie motywacja powinna powrocic. Zla forma? trzy dni temu zespol prezentowal sie bardzo dobrze i o utracie formy w tak krotkim czasie mowic nie mozna. Bydgoszcz grala tak dobrze? No coz, urwali juz w tym sezonie punkty Resovii i Jastrzebiu, ale moim skromnym zdaniem nie prezentuja niczego wielkiego. Bardziej jednak interesuje mnie Czestochowa - jeden z zespolow "wielkiej czwórki", pretendent do medalu, moze nie zlotego ale jednak. Z "wielkimi" walcza jak z rownym, ze "slabymi" mecza sie...jak z rownym. Jasie już w tym pogubiłam, a Wy? Jakie jest Wasze zdanie na temat tego zespołu?
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Kay »

Niestety meczu nie widziałem, więc ciężko mi się wypowiadać.
Może nierówna gra oznacza właśnie brak wysokiej formy ? Tak było w zeszłym sezonie kiedy walczyli z mocnymi, a ulegali słabszym. Jedyne co mnie pociesza, to że faza grupowa ma niewielki wpływ na końcowy wynik MP. Może do tego czasu coś z "tym" zrobią i zaczną wygrywać to co muszą i walczyć tam gdzie potrzeba !

AZS Częstochowa !
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: mewa »

Takie wahania formy są chyba charakterystyczne dla zespołów młodych i niedoświadczonych. To, co z pewnością jest dużym atutem AZS, i co pozwala im powalczyć i wygrać z lepszymi od siebie, czasem obraca się też niestety przeciwko nim, jak to miało miejsce w sobotę.
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: mazia »

mewa pisze:Takie wahania formy są chyba charakterystyczne dla zespołów młodych i niedoświadczonych.
O akademikach z Częstochowy powiedzieć można wiele, ale z pewnością nie to, że są młodzi (Stelmach, Szczerbaniuk, Gierczynski, Eatherton, pozostali niewiele mlodsi) i niedoświadczeni(Gierczynski - komentowac nie trzeba, Gacek - libero kadry, Eatherton, Billings - troche w kadrze pograli, troche swiata zwiedzili). Zadaniem mlodych niestety jest grzanie lawki i wchodzenie na boiski w kryzysowych sytuacjach (dobrze ze trener Panas nie boi sie postawic na nich). niestety.. lata, kiedy o sile AZSu stanowili młodzi i utalentowani zawodnicy minęły, mam nadzieję, że nie bezpowrotnie.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: therion »

mazia pisze:O akademikach z Częstochowy powiedzieć można wiele, ale z pewnością nie to, że są młodzi (Stelmach, Szczerbaniuk, Gierczynski, Eatherton, pozostali niewiele mlodsi) i niedoświadczeni(Gierczynski - komentowac nie trzeba, Gacek - libero kadry, Eatherton, Billings - troche w kadrze pograli, troche swiata zwiedzili). Zadaniem mlodych niestety jest grzanie lawki i wchodzenie na boiski w kryzysowych sytuacjach (dobrze ze trener Panas nie boi sie postawic na nich). niestety.. lata, kiedy o sile AZSu stanowili młodzi i utalentowani zawodnicy minęły, mam nadzieję, że nie bezpowrotnie.
Czy kibice Częstochowy mogą ustalić jedną wersję? :D Bo ja na zmianę zależnie od sytuacji słyszę raz, że Częstochowa zawsze stawia na młodych i jest młoda, a starzy w większości grzeją ławę, a później, że jest stara i doświadczona, a młodzi wchodzą okazyjnie. Jest to o tyle istotne. to jak to w końcu jest? Grają młodzi czy "przyblakłe gwiazdki" (stosując retorykę, której się używa przeciwko Skrze stawiając jej za przykład Czewę)?
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: lucass90 »

Tak tylko że Mazia znowu zapomina że w AZS-ie grają jeszcze tacy zawodnicy jak Janeczek (20lat), Wierzbowski(19 lat), Wrona(19 lat), Wika i Woicki (24 lata), Nowakowski (19 lat) ... Także mamy tu całą pierwszą szóstkę młodzików... Także mówienie że Częstochowa jest drużyną Oldboyów jest moooocno przesadzona... :] :/ :| Ehh nie wiem ile razy jeszcze będę musiał to pisać... :/ :|
AZS CZĘSTOCHOWA!
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Knutsen »

Drużyna z Częstochowy jest jedną wielką zagadką dlatego tak bardzo ją uwielbiam :D Wahania formy niestety są i co gorsza według mnie będą się powtarzać zatem radzę wszystkim uzbroić się w cierpliwość. :D AZS i tak bedzie walczył o finał ;) :D

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 paź 2007, o 19:13 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zgodnie z pkt. 23. Regulaminu wykreślono fragment zupełnei nie na temat.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: hubert »

Wg. mnie Częstochowa ma problem z atakującym. Billings niby kończy, ale w najważniejszych momentach często psuje. Ponadto jakby nie spojrzeć to trener Panas jest na dorobku więc i mu pewnie przytrafiają się błędy. Chciałbym aby Częstochowa powróciła to pierwszej 2 (obok Olsztyna ma się rozumieć :) ) bo 4 te miejsca to jakby nie patrzeć to przegrane. Mam nadzieję, że AZS zrobi z młodego Janeczka gracza dobrego kalibru tak, że nie zatrzyma się jak Marcel Gromadowski, chociaż, mam nadzieję, że ten
ostatni w Italli poprawi się na tyle aby myśleć o nim jako 3cim atakującym w kraju (lub 2 w zależności czy pewien gracz będzie w kadrze czy nie).
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: lucass90 »

No i jednak AZS pokazał klasę i w bardzo jednostronnym pojedynku pokonał niemieckie Evivo Duren :) Akademicy zagrali wspaniałe spotkanie i pokonało Niemców w godzinę z prysznicem (25:19, 25:21, 25:21)!!! :D Trafne wnioski wyciągnął Radek Panas względem poprzednich meczów i wyjściowym składzie dwójkę środkowych tworzyli Piotrek Nowakowski z Robertem Szczerbaniukiem, a Phill Eatherton został wśród graczy rezerwowych i nie wszedł ani na chwilę... AZS zrobił wielki krok, byśmy wkrótce zobaczyli w Polsce gwiazdy z Odincowa :P
Tak przy okazji, to mam nadzieje, że Polsat sprawiedliwie pokaże za tydzień rewanż pomiędzy obiema drużynami w Częstochowie...
A i niech Biało-Zieloni kontynuują tą świetną passą również i w lidze... ;)

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Karolina »

Przyznam szczerz, że Czewa mile mnie zaskoczyła. Nie liczyłam na wygraną w tym meczu, a już z cała pewnością nie na tak efektowne zwycięstwo. Oby tak grała w PLS, bo stać ją na to !!! Szczerze mam nadzieję, że porażka z Bydgoszczą to był mały wypadek przy pracy :) Cieszy mnie również równy styl gry, chłopaki grali swoje do samego końca.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Gutek
Posty: 10
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: Lubliniec

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Gutek »

Puchar CEV :

Evivo Duren : AZS Częstochowa (19:25, 21:25, 21:25)

Rewanż 27,10 br w Hali Polonia
AZS CZĘSTOCHOWA
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: lucass90 »

Mam nadzieję, że po licznych wzlotach i upadkach na początku tego sezonu Akademicy z Częstochowy wkońcu zaczną trzymać się tego bardzo wysokiego poziomu, który osiągnęli w meczu z Evivo Duren i włączą się nareszcie w walkę o medal, może nawet i złoty... :) Nikt nie powiedział, że najbogatsi i z największymi nazwiskami muszą wygrywać, AZS może nadrobić to ambicją i chęcią zdobycia medalu po 2 latach posuchy :)

P.S.: Bardzo bym chciał zobaczyć finał Pucharu CEV pomiędzy obiema występującymi w nim polskimi drużynami... ;)

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
Paulina
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:21
Płeć: K

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Paulina »

jeśli chodzi o następną kolejkę to mecz z Iskra będzie bardzo trudny,ale AZS w tym sezonie bardzo lubi sprawiać niespodzianki...więc czekamy na grudzień.
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: KS_Poznan »

Super mecz Czewy i wygrany z Jastrzębskim 3:1 :P AZS !!! MVP Meczu został Krzysztof Gierczyński ;)!!!
Gutek
Posty: 10
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: Lubliniec

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Gutek »

AZS mecz za meczem wygrywa. Teraz w Olsztynie było widać co oznacza naziwsko "Zagumny" na boisku. Punkty ida na konto AZSu z czego siębardzo cieszę...Natepni to : Sosnowiec i Rzeszów. BArdzo trudne spotkania. Sosnowiec się "rozkręca" a Sovia bedzie się chciala odgyść za ostatnie porażki. Ciekawe dwie kolejki a poźniej miesiac przerwy.

BBJ TYLKO AZS!
AZS CZĘSTOCHOWA
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Knutsen »

Ciekawe tym bardziej że bez dwóch naszych zawodników. O ile Eatherton grał rzadko, o tyle Billings to jednak duża strata. Miejmy jednak nadzieję że Janeczek wykorzysta swoją szansę i na dłużej zagości w pierwszej szóstce Radka Panasa. Będzie ciężko w tych dwóch spotkaniach ale liczę na sześć kolejnych oczek. Jak będzie... a wierze że bedzie dobrze pokażą najbliższe dni.

Pozdrawiam TYLKO AZS CZĘSTOCHOWA :D
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: AZS Częstochowa

Post autor: szyderca »

No nie wiem czy Billings to az tak wielka strata dla Radka Panasa. Bo jakby nie patrzec ten zawodnik oprocz swojego slicznego ochraniacza na zeby oraz kilku amerykanskich przeklenstw nic specjalnego nie pokazuje. Lapia go jak chca na pojedynczym bloku, a "Maly" dwoi sie i troi aby oszukac blok tak by Jasnie Pan mogl na czysto sobie zaatakowac. Na dzien dzisiejszy amerykanski atalujacy pozostaje daleko w cieniu Gierczynskiego czy Wiki.

Licze na Janeczka, powolanie go do kadry napewno zmobilizuje. Dodatkowych kopniakiem dla tego chlopaka bedzie fakt, ze moze udowodnic trenerowi, ze powinien grac w pierwszej szóstce. I po powrocie Billingsa w voyage`ow mam nadzieje ze tak sie stanie:

Pozdrawiam: Tylko Skra Bełchatów
Tylko Resovia Rzeszów
Tylko Mlekpol AZS Olsztyn
Tylko ZAK Kędzierzyn-Koźle
Tylko Jastrzębski Węgiel
Tylko Płomień Sosnowiec
Tylko Jadar Radom
Tylko Delecta Bydgoszcz
Tylko AZS Politechnika Warszawska :-]
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”