Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Shift
Posty: 264
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Shift »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lut 2023, o 20:59
Z tym ''Fornal musi odejść z JW" to też bym wstrzymał konie, bo już o Kwolku czytałem jak to musi zmienić otoczenie, zmienił i, parafrazując Pudziana, to nic nie dało. Fornal ma 26 lat (tzn. skończy w tym roku) i zdążył pracować z Mendezem, Gardinim, Grbiciem, Heynenem, Santillim i Kovacem, czasami jednak rozwój zawodnika zależy od zawodnika, bo generalnie Polacy mają pod tym względem cieplarniane warunki.
Nie zgadzam się, nie wrzucalbym do jednego worka Kwolka i Fornala. U Bartka widać było że potrzebuje zmiany, bo wizualnie nawet sprawiał wrażenie że mu się nie chce. To że w Zawierciu ten sezon ma lekko mówiąc średni to inny temat. U Tomka co jakiś czas wraca temat głowy i mentalu, a mówimy już o zawodniku który powinien być ukształtowany (albo lada moment) i dobijać do swojego peaku. Jasne, każdy osiąga to w innym wieku, generalizuję. Skoro nie teraz to kiedy? Raczej za 6 lat będzie na to za późno.

Szczerze życzę Fornalowi wyjazdu poza plus ligę. Dla dobra reprezentacji i jego rozwoju
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Shift pisze: 27 lut 2023, o 14:45Nie zgadzam się, nie wrzucalbym do jednego worka Kwolka i Fornala. U Bartka widać było że potrzebuje zmiany, bo wizualnie nawet sprawiał wrażenie że mu się nie chce. To że w Zawierciu ten sezon ma lekko mówiąc średni to inny temat. U Tomka co jakiś czas wraca temat głowy i mentalu, a mówimy już o zawodniku który powinien być ukształtowany (albo lada moment) i dobijać do swojego peaku. Jasne, każdy osiąga to w innym wieku, generalizuję. Skoro nie teraz to kiedy? Raczej za 6 lat będzie na to za późno.

Szczerze życzę Fornalowi wyjazdu poza plus ligę. Dla dobra reprezentacji i jego rozwoju
Ja jedynie pisałem o założeniu, że zmiana otoczenia przyniesie jakiś progres sportowy, tzn. Kwolek sam mówił swoje na temat Warszawy, więc w tym sensie ''potrzebował zmiany otoczenia'' tylko fakty są takie, że gra w sumie to samo co rok temu, a ludzie zakładali powrót topowego Kwolka tylko na bazie tego, że idzie do lepszego klubu (który niekoniecznie jest lepszy, tak na marginesie). Fornal gra w topowej lidze, w topowym zespole, pod topowym trenerem, dlatego osobiście nie kupuję tej narracji, ale też nie siedzę mu w głowie, może włoskie hotki zadziałają na niego lepiej, a brak głaskania po farbowanej głowie zrobi swoje, ale sportowo, jak wyżej, on od lat, tzn. odkąd JW na niego postawiło, ma cieplarniane warunki do rozwoju. Co pewnie można odwrócić w drugą stronę, jako mankament, ale Śliwka miał całościowo ciężej, a wszedł (na razie) na wyższy poziom. W takich warunkach wszystko zależy od zawodnika.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 lut 2023, o 13:47
Streeter pisze: 27 lut 2023, o 13:40Swoją drogą bardzo fajnie mamy wyrównaną tą czołówkę. W zasadzie z tej PP czwórki które dwie ekipy nie spotkałyby się w finale, nie powinno to być jakimś wielkim szokiem. A do tego gdyby Projekt kogoś z tej czwórki z czwórki wysypał, to też nie byłaby mega sensacja. Gdyby jeszcze w Bełchatowie potrafili wydawać pieniądze, to naprawdę byłoby ciekawie.
Wyrównaną? Od 2018 roku mieliśmy jeden finał PP/PL inny niż Jastrzębski-Zaksa, i stan na przełom lutego i marca jest taki, że Resovia i Zawiercie ugrały z nimi w jednym secie 20 punktów na neutralnym terenie. ;) Za rok może być oczywiście inaczej, tym razem Zaksa się nie uratuje regulaminowymi lukami, ale raczej stawiałbym tezę, że jeżeli miałoby nie dojść do kolejnego finału JW z Zaksy, to dlatego, że trafią na siebie w półfinale (na razie im to nie grozi) niż dlatego, że ktoś ich wyeliminuje, bo sportowo mają bardzo dużą przewagę.
No dobra, zachwiałeś mój optymizm :] nie no tak serio to bardziej niż o to, że będzie inny finał, bo rzeczywiście duża szansa, że skończy się tradycyjnie (na to przynajmniej wskazuje obecna forma ekip), czyli grają wszyscy a na końcu jest i tak Zaksa z Jastrzębiem, chodziło mi o to, że nawet w zeszłym sezonie gdyby Zawiercie ograło Kędzierzyn w półfinale czy Bełchatów Jastrzębie, czy sezon wcześniej Warszawa i Skra to byłyby moim zdaniem dużo większe niespodzianki, niż gdyby w tym sezonie Jastrzębie lub ZAKSA przegrała z Resovią lub Zawierciem czy nawet Warszawą.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: buzinga »

Shift pisze: 27 lut 2023, o 14:45
Szczerze życzę Fornalowi wyjazdu poza plus ligę. Dla dobra reprezentacji i jego rozwoju

Lekko zabawnie brzmią sugestie o zmianie otoczenia dla rozwoju sportowego w sytuacji gdzie większość zawodników idzie tam gdzie najlepiej płacą. Czasem pokrywa się to z ambicjami sportowymi, ale przykład Kochanowskiego, który jeszcze w barwach Zaksy prężył biceps naprzeciwko Simona (co wyglądało trochę groteskowo), dziś prężyć się nawet za bardzo nie może mając po drugiej stronie M'Baye. Ach te pieniądze. Fornal u Kadziewicza powiedział coś ciekawego, że nie wie co będzie robił po Jastrzębiu. Brzmiało to dokładnie tak jakby miał zamiar wypełnić kontrakt i po następnym sezonie odejść. Szczerze wolałbym, żeby życiowa maksyma Kevina Duranta "jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich" się nie sprawdziła.
granvorka
Posty: 710
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: granvorka »

Czytam sobie te wypowiedzi zawodników JW po pucharze, wszędzie tylko "mental" i "frajerstwo", obawiam się, że nie tak przepracowuje się tego typu porażki, bo tu raczej mamy do czynienia z generowaniem coraz większej presji zamiast ją rozładowywać (vide gadanie o "klątwie ćwierćfinału" przez samych zawodników na igrzyskach). Trochę zaczynam mieć wrażenie, że im już jest wygodnie być w tej pozycji ofiary, nie jestem psychologiem sportu, ale tu raczej trzeba byłoby się zmierzyć ze swoimi siatkarskimi słabościami poprzez podejście typu "muszę pracować nad poprawą X, to następnym razem się uda". W poprzednim sezonie było podobnie, a teraz demony odżywają. Za dużo gadania o rzeczach, na które nie ma się za bardzo wpływu (np. o sile mentalnej i klasie rywala), nadświadomość raczej w sporcie przeszkadza niż pomaga.
buzinga pisze: 27 lut 2023, o 12:48 Jako kibic reprezentacji wolałbym np jakby wyciągnęli z Projektu Firleja i dali mu szansę zrobienia skoku jakościowego. Własny autorski pomysł. Odblokowanie limitów na inne pozycje. Generalnie ryzykowny ruch, ale chłopak dojrzewa i ktoś mu prędzej czy później szansę da, bo nie ma wielu czołowych rozgrywających. A Ben ich trochę ogranicza. Uważam nawet, że Zaksa w idealnym momencie "wymieniła" go na Janusza.
+1 co do Firleja (i Janusza oczywiście też, mimo że nadal ma zastanawiające dołki dokładnościowe, jak choćby w I secie wczoraj, po kapitalnym meczu półfinałowym, gdzie był true MVP). I w sumie nie zdziwię się, jeśli tak się stanie, tzn. za rok kontrakty kończą się Toniuttiemu i Drzyzdze, więc może być licytacja o Firleja, jeśli do końca tego sezonu i na kadrze utrzyma obecny poziom (choć zdaje się, że Warszawa też aspiracje ma coraz większe).
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: dedede »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lut 2023, o 23:13
dedede pisze: 26 lut 2023, o 22:56 Fabian Drzyzga... Tabela nie kłamie...
Tabela nie kłamie, tu są w tym momencie najlepsze drużyny w PlusLidze – mówi Fabian Drzyzga, kapitan Asseco Resovii. - To, kto jest pierwszy, a kto czwarty w tym zestawie drużyn nie ma znaczenia. Tutaj faworyta nie ma. Frekwencja cieszy i pokazuje, jak popularna jest siatkówka w Polsce.
Prawdę powiedział.

Najmilszą ewolucją w porównaniu do ostatnich lat jest koniec z pisaniem o braku prestiżu Pucharu Polski: bardzo fajny event na każdej płaszczyźnie.
No ale właśnie to nie jest prawda co było widać na Pucharze Polski...bo z tych słów wynika że tabela pokazuje, iż cała czwórka jest na równym poziomie i nie ma faworyta a to jest bzdurą, bo ZAKSA i Jastrzębie w najwyższej formie są zdecydowanie o poziom wyżej od reszty i tutaj tabela ostro zakłamuje...po drugie z tą czwórką obecnie też bym nie był taki pewien, bo byłbym skłonny postawić pieniądze ze Projekt w obecnej formie da radę Resovii i Zawierciu..
Swistolinka
Posty: 265
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

granvorka pisze: 27 lut 2023, o 16:44
+1 co do Firleja (i Janusza oczywiście też, mimo że nadal ma zastanawiające dołki dokładnościowe, jak choćby w I secie wczoraj, po kapitalnym meczu półfinałowym, gdzie był true MVP). I w sumie nie zdziwię się, jeśli tak się stanie, tzn. za rok kontrakty kończą się Toniuttiemu i Drzyzdze, więc może być licytacja o Firleja, jeśli do końca tego sezonu i na kadrze utrzyma obecny poziom (choć zdaje się, że Warszawa też aspiracje ma coraz większe).
Januszowi też się kończy, więc zdziwilabym się jakby ten fakt nie zainteresował innych klubów z Plusligi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dedede pisze: 27 lut 2023, o 17:25 No ale właśnie to nie jest prawda co było widać na Pucharze Polski...bo z tych słów wynika że tabela pokazuje, iż cała czwórka jest na równym poziomie i nie ma faworyta a to jest bzdurą, bo ZAKSA i Jastrzębie w najwyższej formie są zdecydowanie o poziom wyżej od reszty i tutaj tabela ostro zakłamuje...po drugie z tą czwórką obecnie też bym nie był taki pewien, bo byłbym skłonny postawić pieniądze ze Projekt w obecnej formie da radę Resovii i Zawierciu..
No, ale co miał powiedzieć? Nie widzę tutaj napawania się pierwszym miejscem w tabeli, skoro sam mówi, że poziom jest wyrównany, a pierwsze miejsce nie ma znaczenia.

A co do Vervy/Firleja/Szalpuka:

1. 5 meczów w miesiąc, nie widzę powodów dlaczego by mieli paść z formą przed playoffami, poza ew. błędami trenera.

2. Z rozgrywającymi w siatkówce jest trochę jak w tej teorii strukturacji Giddensa: rozgrywający (aktor) wpływa na drużynę (strukturę), poziom funkcjonowania drużyny (struktury) wpływa na rozgrywającego (aktora). Tyle razy widzieliśmy te średnie zespoły w topowej formie, gdzie Georgij Bratoew potrafił wyglądać na poważnego sypacza, i tyle razy widzieliśmy te mocne ekipy w słabej formie, gdzie Christenson czy Giannelli wyglądali jak Bratoew bez formy, że z tym Firlejem to jednak bym trochę poczekał, bo Verva całościowo jest w niesamowitym gazie, a na tym tle indywidualne oceny mogą być przejaskrawione.

3. Bez dobrze dysponowanego Webera to będzie Olsztyn 2.0 gdy przyjdzie co do czego, a tutaj spory znak zapytania.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2023, o 18:03 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

O, i to jest rzeczowa ocena.
A nie: jestem pewien, ze Warszawa spuchnie.

Zobaczymy, jeszcze nie koniec sezonu, wiec nie wiemy jakie miejsce zajmie Warszaw i czy przejscie Firleja do... byloby jakimkolwiek up gradem (poza finansowym ewentualnie).
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: buzinga »

Swistolinka pisze: 27 lut 2023, o 17:26
granvorka pisze: 27 lut 2023, o 16:44
+1 co do Firleja (i Janusza oczywiście też, mimo że nadal ma zastanawiające dołki dokładnościowe, jak choćby w I secie wczoraj, po kapitalnym meczu półfinałowym, gdzie był true MVP). I w sumie nie zdziwię się, jeśli tak się stanie, tzn. za rok kontrakty kończą się Toniuttiemu i Drzyzdze, więc może być licytacja o Firleja, jeśli do końca tego sezonu i na kadrze utrzyma obecny poziom (choć zdaje się, że Warszawa też aspiracje ma coraz większe).
Januszowi też się kończy, więc zdziwilabym się jakby ten fakt nie zainteresował innych klubów z Plusligi.
Marcin przedłużył z Zaksą do 2025, efekt podchodów JW ;) Benowi w Jastrzębiu kończył się po tym sezonie i przedłużył o 2+1. Sam jestem zaskoczony, że na tak długo go podpisali. Fabian faktycznie ma do 2024. Nie wiem jak z Tavaresem. Tzn zostaje w Zawierciu, ale do kiedy ma umowę nie kojarzę. Ogólnie bieda z rozgrywającymi. Jak zacznie dojrzewać Kubicki wszyscy rzucą się na niego, będzie ostro.
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 27 lut 2023, o 17:58 O, i to jest rzeczowa ocena.
A nie: jestem pewien, ze Warszawa spuchnie.
Z tym spuchnięciem to chyba Ciornemu taki skrót myślowy wyszedł. Najprawdopodobniej Projekt zmierzy się w 1/4 z Zaksą. Jak Kędzierzyn będzie grał mniej więcej to co podczas PP to Warszawa faktycznie może wyglądać w takim starciu jakby spuchła. Gra się tak jak przeciwnik pozwala, a ostatnim meczu na Torwarze Kentaki pozwalało Projektowi na bardzo dużo, abstrahując od formy podopiecznych Garbana, którą doceniam. Także nie wiem czy Szapluk będzie wyglądał tak świetnie jak go zaczną częstować zagrywką tak jak Urosa w sobotę. On gra kapitalnie w ataku, na bloku i w zagrywce, ale w przyjęciu to mimo wszystko dalej nie jest orzeł. Jak jeszcze dojdzie aspekt skupienia taktycznego na serii, a nie złapanie rywala z opuszczonymi spodniami pomiędzy 1/4 PP a 1/8 LM to naprawdę taka konfrontacja może okazać się lekko rozczarowująca, bo Kędzierzyn męczy rywali obroną na prawym okrutnie. Chyba że pary ułożą się jakoś inaczej, ale szanse na inny ćwierćfinał z pozycji 4-5 niż ten są niewielkie. Niby są, ale będę zaskoczony jak Zaksa będzie cisnąć w lidze. Mają niedługo potyczkę z Trento i raczej skoncentrują się na niej.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

nie o post kolegi ciornego mi chodzilo.
Raczej o post vivo, ktory pisze, ze spuchnie, bo spuchnie.
Jasne-w parze Zaksa:Warszawa to zaksiacy sa faworytem.

Tylko po co robic z Artura jakies dziecko specjalnej troski. Dal rade na MS, poza zastepstwem w jednym meczu polfinalowym. Teraz koledzy nie sa gorsi, a moze nawet ciut lepsi w przyjeciu, wiec do mocnej go pokryja. Flota to on niezle przyjmuje, ze skrotami tez da rade. Bronil zawsze lepiej niz przyzwoicie i lepiej niz Bednorz, co najwyzej BB sie podciagnal obecnie do jego poziomu w obronie. Blokowal troche gorzej, ale tez przyzwoicie.

Warszawa ma calkiem dobra obrone, moze Weber jest tu najslabszym punktem. Kaczamrek gra nieporownywalnie lepiej w obronie.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Vivo »

diomedea, no ale też zabawnym jest fakt, że chętnie przypisujesz innym negatywne cechy, podczas gdy sama je przejawiasz. A to nie można pisać Bojler, a to trzeba uważać na swoje antypatie. A czym innym jest twoje pisanie wyżej, jak nie sympatyzowaniem?

Wszystko co i kto tutaj pisze, jest ocenne i subiektywne. Poza wydarzeniami post factum. Nawet jeśli np. taki Wysoki ci wypisze całą stronę statystyk, to i tak jest to zaledwie pewne tło.
I teraz tak. Piszesz:
O, i to jest rzeczowa ocena.
A nie: jestem pewien, ze Warszawa spuchnie.
To ja pytam, co jest rzeczową oceną? I ewentualnie mogę ci odpisać podobnie:
1. 5 meczów w miesiąc, widzę powody dlaczego by mieli paść z formą przed playoffami.
2. Bez dobrze dysponowanego Webera to będzie Olsztyn 2.0 gdy przyjdzie co do czego, a tutaj spory znak zapytania.

Niedawno licytowałem się tutaj z jednym kibicem Zaksy o zawodników, których (nie) podbiera JW. A ponieważ wszystko można interpretować w dwie strony i też nikomu nie chce się pisać wciąż tego samego, to odpuściłem temat też bez większego uzasadnienia.
Swistolinka
Posty: 265
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

buzinga pisze: 27 lut 2023, o 19:53
Swistolinka pisze: 27 lut 2023, o 17:26
granvorka pisze: 27 lut 2023, o 16:44
+1 co do Firleja (i Janusza oczywiście też, mimo że nadal ma zastanawiające dołki dokładnościowe, jak choćby w I secie wczoraj, po kapitalnym meczu półfinałowym, gdzie był true MVP). I w sumie nie zdziwię się, jeśli tak się stanie, tzn. za rok kontrakty kończą się Toniuttiemu i Drzyzdze, więc może być licytacja o Firleja, jeśli do końca tego sezonu i na kadrze utrzyma obecny poziom (choć zdaje się, że Warszawa też aspiracje ma coraz większe).
Januszowi też się kończy, więc zdziwilabym się jakby ten fakt nie zainteresował innych klubów z Plusligi.
Marcin przedłużył z Zaksą do 2025, efekt podchodów JW ;) Benowi w Jastrzębiu kończył się po tym sezonie i przedłużył o 2+1. Sam jestem zaskoczony, że na tak długo go podpisali. Fabian faktycznie ma do 2024. Nie wiem jak z Tavaresem. Tzn zostaje w Zawierciu, ale do kiedy ma umowę nie kojarzę. Ogólnie bieda z rozgrywającymi. Jak zacznie dojrzewać Kubicki wszyscy rzucą się na niego, będzie ostro.
Kiedy? Rok temu przedłużał ze Śliwką i Kaczmarkiem na dwa lata, czyli jeszcze tylko rok. No chyba, że piszemy o czymś nieoficjalnym
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Fajne podsumowanie naszego Pucharu z perspektywy nie naszego polskiego piekiełka a z zewnątrz.

Szczególnie polecam fragment o Resovii :D
Link tutaj
Kłamca.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Specjalnie oglądałam ich w nocy. Tldr - najpierw trzeba pozbyć się Drzyzgi, a potem można dyskutować o innych kwestiach. Oni na pewno nie widzą Fabiana w kadrze.
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Robbie St. Claire od 3 lat stoi na stanowisku, że Zaksa gra najlepszą siatkówkę na świecie. Ciężko się nie zgodzić - ja też lubię ją oglądać.

Widać, że kolesie nie od dziś śledzą polską ligę, skoro uważają, że występ Resovii był standardowy dla tej drużyny.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Mam pytanko - ktoś jest w stanie powiedzieć czemu na pp nie wyróżnia się zawodników na każdych pozycjach? W 2019 tak jeszcze było. Covid i oszczędności?
granvorka
Posty: 710
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: granvorka »

Heh, ten Rob St. Claire to chyba hejter Fabiana na poziomie niektórych userów tego forum XD Imho dość ograniczona analiza w tym aspekcie, jednak sprowadzanie wszystkiego do sypacza przy tak słabej grze na kilku płaszczyznach całego zespołu jest, powiedzmy, mało pogłębione. I z drugiej strony, ekscytacja Januszem i jego rolą w Zaksie, ja tam ogólnie się zgadzam z pochwałami, ale to trybik w maszynie złożonej z mniej więcej równoważnych elementów, co pokazują kolejne sezony Zaksy, dość dramatyczne zmiany kadrowe po drodze, a wynik na końcu taki sam.
Arw165 pisze: 1 mar 2023, o 12:31 Mam pytanko - ktoś jest w stanie powiedzieć czemu na pp nie wyróżnia się zawodników na każdych pozycjach? W 2019 tak jeszcze było. Covid i oszczędności?
Hm, nie wiem czemu, ale mogę podać numery lotto za 2023: Janusz, Kaczmarek, Śliwka, Bednorz, Smith, Gladyr, Shoji, MVP - Śliwka. Rozumiem tradycję, ale średnio to ma sens dla turnieju złożonego z 3 meczów i to jeszcze, kiedy przewaga jednej ekipy jest tak przytłaczająca, że dobranie większej liczby zawodników z innych drużyn do turniejowej siódemki byłoby czystą kurtuazją.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Zajrzałam do tego meczu z 2019 i tam w sumie podobnie - sama Zaksa, tylko Konarski najlepszy zagrywający. ^^' Z drugiej strony nikt przed takim turniejem jak PP, zwłaszcza gdy spotyka się TOP4 ligi, nie zakłada, że 2 drużyny się tak spektakularnie wyłożą, a jedna zagra mecz sezonu jednego dnia i dość spektakularnie da się ograć kilkanaście godzin później.
Pół żartem pół serio, dla mnie warto by było choćby po to, żeby Shoji wreszcie dostał jakieś wyróżnienie w naszej lidze. ;)
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Puchar Polski mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Podobał mi się krótki komentarz Paszyckiego na gorąco po finale:
Trzeba było iść do Zaksy, żeby w Polsce coś wygrać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”