Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: pk+ »

Abdullo pisze:Skra solidaryzuje się z Resovią i tez postanowiła odpaść.
No jednak odpadła w znacznie lepszym stylu niż Resovia.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Abdullo »

pk+ pisze:
Abdullo pisze:Skra solidaryzuje się z Resovią i tez postanowiła odpaść.
No jednak odpadła w znacznie lepszym stylu niż Resovia.
Porażka to porażka. Not za styl nie ma. Nie ta dyscyplina sportu.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Lineczka »

Swoją drogą typowani przeze mnie zwycięzcy przerżnęli, więc może powinnam napisać, że jutro wygra ZAKSA? 8-)
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: qtp »

Skra już witała się z gąską, już myśleli jak tu pokonać JW a tu ZAKSA taki numer im wykręciła :P

Finał chyba najciekawszy z możliwych, obie ekipy dość dawno ze sobą nie grały, prawdziwy test formy zwłaszcza dla JW.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: placid »

leeon pisze:
betkrzys pisze:
leeon pisze:Falasca zapracował na wylot z hukiem. K...a ileż to meczy miał prosty komunikat Tuia to może i grać ale z Antigą! Syndrom Jacka Nawrockiego - nieważne jakie są fakty, ale musi być po mojemu. Falasca położył Skrze turniej!
Tylko, że Antiga dość słabo zaczął spotkanie, jakieś powody do zmiany miał, tlyko dlaczego Antiga więcej szans już nie dostał. Można było by próbować z Włodarczykiem hmm.
Antiga to może grać i słabiej ale i tak ma wartość dodaną większą niż Tuia, który owszem raz na jakiś czas coś tam skończy, ale swoim przyjęciem 3 razy więcej zepsuje. Nie ma możliwość, by przy ogarniętym w zagrywce przeciwniku grała para Tuia Conte. Falasca widział to w meczach pls. Czemu tego nie zrozumiał? Nie wiem, malo mnie to obchodzi, gość jest do wylotu.
Tak to jest jak zbudowało się zespół z jednym przyjmującym który opanował ten element gry , słabszy dzień Antigi i robi się problem bo zmiana go wywołuje zawsze problem w odbiorze zagrywki . A na dodatek z jednym atakującym .
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, o 21:18 przez placid, łącznie zmieniany 1 raz.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: totmes »

totmes pisze:W pierwszym półfinale myślę, że wygra Resovia z prozaicznego powodu- jest nim gra za tydzień w F4 w Ankarze. W JW jest dużo Włochów, a oni lubią kombinować- myślę, że nie opłaca im się rozgrywać dwóch bardzo ciężkich meczy i zaraz wyjeżdżać na najważniejsze mecze w sezonie-sądzę, że zagrają na jakieś 70-80% i odpadną. Wcale nie potępiałbym ich za to, lecz zrobił identycznie gra nie warta świeczki w kontekście następnych meczy.

Co do drugiego półfinału moim cichym faworytem jest niedoceniana tym sezonie Zaksa- nie zdziwię się jak będzie tie-break,
bardzo dużo będzie zależeć od zagrywki Wlazłego- jak będzie zagrywał słabiej niż ostatnio, to myślę, że szanse Zaksy powinny być wyższe niż Skry, natomiast jak mu będzie siedzieć to będzie Kędzierzynianom ciężko wygrać- dużo zależy od przyjęcia- bo sądzę że na środku jest największa przewaga Zaksy.
Na początku chciałem przeprosić kibiców JW za to, że sądziłem, że odpuszczą mecz, chociaż być może rzeczywiście JW mogło zagrać na 70-80% przy takiej grze Asseco Resovii.
Drugi mecz ze smaczkami udało mi się przewidzieć, czyli duża przewaga na środku i dzisiaj gorzej na zagrywce Wlazły.
Co do jutrzejszego meczu nie odkryje Ameryki zdecydowanym faworytem będzie JW, (i gdyby Zaksa nie byłaby zmęczona i tak tym faworytem byliby). Jeśli JW zagra tak jak dzisiaj, to Zaksa seta nie ugra, ale dużo jutro może zależeć od Boćka, nadzieją dla Zaksy jest to że z pozostałych zespołów to ona ma patent na "JW", przez ostatnie sezony to oni ich eliminowali głównie.
Mimo wszystko mój typ JW pewnie wygra i jedynym setem straconym w PP będzie ten z Czarnymi, bo Zaksa nie ma co liczyć, że JW zagra znacznie słabiej niż dzisiaj
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, o 21:11 przez totmes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Odp: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: madlark »

Abdullo pisze:
pk+ pisze:
Abdullo pisze:Skra solidaryzuje się z Resovią i tez postanowiła odpaść.
No jednak odpadła w znacznie lepszym stylu niż Resovia.
Porażka to porażka. Not za styl nie ma. Nie ta dyscyplina sportu.
Tobie nie robi to różnicy? :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Ewa6 »

A Przedpelski siedział, ziewał i zerkał na zegarek z nudów, eh.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Chal »

Statystyki drugiego półfinału za twitterem Brzozy:
https://pbs.twimg.com/media/Biyyn1oIMAAdYui.jpg:large
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: placid »

W statach Zaksa wygląda bardzo dobrze środek ponad 75% , skrzydła 50% a mecz właściwie powinna przegrać .
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Murilo0 »

Gratulacje dla Zaksy, pokazali charakter w tym meczu. Nie zgadzam się z opinią, że drugi półfinał stał na wyższym poziomie. Takie wrażenie wynikało z tego, że zespoły były po prostu bardziej wyrównane. Resovia nie zachwyciła, ale w meczu z Zaksą czy Skrą nie byłaby bez szans. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale uważam że obecnie Jastrzębie gra w innej lidze i nie widzę jakichkolwiek szans Zaksy w jutrzejszym meczu, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmęczenie Kędzierzynian. Nie zdziwię się jeśli Kędzierzyn zdobędzie jutro mniej punktów niż Resovia dzisiaj. Rok temu przed finałem PP również nie dawałem szans Resovii, co spotkało się z oburzeniem, ale ostatecznie ta prognoza sprawdziła się. Zobaczymy jak będzie tym razem. ;)
PS Nie piszę tego jako zażarty krytyk czy fanatyczny wielbiciel jakiegoś zespołu.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: BadTrue »

Murilo0 pisze:Gratulacje dla Zaksy, pokazali charakter w tym meczu. Nie zgadzam się z opinią, że drugi półfinał stał na wyższym poziomie. Takie wrażenie wynikało z tego, że zespoły były po prostu bardziej wyrównane. Resovia nie zachwyciła, ale w meczu z Zaksą czy Skrą nie byłaby bez szans. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale uważam że obecnie Jastrzębie gra w innej lidze i nie widzę jakichkolwiek szans Zaksy w jutrzejszym meczu, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmęczenie Kędzierzynian. Nie zdziwię się jeśli Kędzierzyn zdobędzie jutro mniej punktów niż Resovia dzisiaj. Rok temu przed finałem PP również nie dawałem szans Resovii, co spotkało się z oburzeniem, ale ostatecznie ta prognoza sprawdziła się. Zobaczymy jak będzie tym razem. ;)
PS Nie piszę tego jako zażarty krytyk czy fanatyczny wielbiciel jakiegoś zespołu.
Masz racje JW gra zupełnie w innej lidze ale Resovia z dzisiejsza grą też grała w innej lidze. Jutro zdziwe się jeśli Jastrzębie nie wygra ale na pewno nie bedzie to taki pogrom.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Lucarelli »

To bardzo wygodne tłumaczyć blamaż resovii jakimś niewiarygodnym meczem JW będącego rzekomo w innej lidze, to ryzykowna droga na skróty i dla twojej wiadomości ta resovia nie miałaby najmniejszych szans se Skrą czy ZAKS-ą ale jak chcesz możesz się nadal łudzić
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Murilo0 »

Lucarelli pisze:To bardzo wygodne tłumaczyć blamaż resovii jakimś niewiarygodnym meczem JW będącego rzekomo w innej lidze, to ryzykowna droga na skróty i dla twojej wiadomości ta resovia nie miałaby najmniejszych szans se Skrą czy ZAKS-ą ale jak chcesz możesz się nadal łudzić
Zobaczymy jak jutro wypadnie Zaksa na tle Jastrzębia, wtedy będzie można coś porównać. Na ten moment nie da się porównać gry Resovii do Zaksy czy Skry.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Matius

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Matius »

Według mnie przede wszystkim zabrakło Wlazłego. W tej chwili jest on trzecią, może nawet czwartą po środkowych opcją w ataku. Głównie myli się na kontrach, a w końcówkach już nie można na nim polegać. Jeszcze gryzie przeciwnika zagrywką i staty w zasadzie ma całkiem niezłe, ale brakuje tego co napisałem wyżej.

Odnośnie Resovii - JW: Świetny mecz całej drużyny JW, ich pewność siebie jest niewiarygodna, nie ma piłek straconych w obronie i nie ma miejsca skąd nie można utrudnić przeciwnikowi życia atakiem. Nie chciałem wymieniać konkretnych nazwisk bo wszyscy grają jak natchnieni ale bardzo mnie cieszy postawa Kubiaka, głównie w kontekście reprezentacji, bo zdaję się w każdym elemencie poprawił się znacznie i zyskał pewność siebie.

Czego brakuje Resovii? Grają prostą siatkówkę, do tego Akhrem jest w dołku, a Konarski całkiem nie może się odnaleźć w Rzeszowie. No i właśnie czemu ten Konarski cały czas wychodzi w szóstce?
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: jinx »

ZAKSA w dotychczasowych spotkaniach wiedziała jak poruszyć zagrywką Wojtaszka, Kubiaka czy Gierka. Problem w tym, że Kubiak kończy niewiarygodne piłki.
To co na pierwszy rzut oka widać, to zagrywki Kooya. Wali 120 km. Jeszcze dojdzie Bociek i można będzie powalczyć z JW
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Kuba_JW »

Ja tam nie moge od poczatku sezonu wyjsc z podziwu nad gra Wojtaszka. Dla mnie na chwile obecna jest to najlepszy libero w Polsce.
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Murilo0 »

jinx pisze:ZAKSA w dotychczasowych spotkaniach wiedziała jak poruszyć zagrywką Wojtaszka, Kubiaka czy Gierka. Problem w tym, że Kubiak kończy niewiarygodne piłki.
To co na pierwszy rzut oka widać, to zagrywki Kooya. Wali 120 km. Jeszcze dojdzie Bociek i można będzie powalczyć z JW
Tu się jak najbardziej zgodzę. Jedyną szansą Zaksy jest zagrywka, Kooy i Bociek muszą uderzać ile sił i co ważniejsze trafiać. Wtedy Jastrzębie może mieć kłopoty.
All work and no play makes Jack a dull boy...
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: JacekAZS »

Jastrzębie gra aktualnie siatkówkę nieosiągalną dla innych w naszej lidze. Jeśli nie padną z wycieńczenia grając jednym składem, to nieważne jak będzie grała reszta, Jastrzębie zdobędzie Puchar Polski i wygrają ligę. Jedyny zespół w Polsce, który grając na 100% ociera się o perfekcję.
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: jinx »

JacekAZS pisze:Jastrzębie gra aktualnie siatkówkę nieosiągalną dla innych w naszej lidze. Jeśli nie padną z wycieńczenia grając jednym składem, to nieważne jak będzie grała reszta, Jastrzębie zdobędzie Puchar Polski i wygrają ligę. Jedyny zespół w Polsce, który grając na 100% ociera się o perfekcję.
Pfffff. Męczyć Gierka na przyjęciu, uważać na zagrywki Pajenka i szukać Masnego w bloku:)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: bumbum »

JacekAZS pisze:Jastrzębie gra aktualnie siatkówkę nieosiągalną dla innych w naszej lidze. Jeśli nie padną z wycieńczenia grając jednym składem, to nieważne jak będzie grała reszta, Jastrzębie zdobędzie Puchar Polski i wygrają ligę. Jedyny zespół w Polsce, który grając na 100% ociera się o perfekcję.

Żeby oceniać Jastrzębie pod tym względem na tle reszty zespołów, Skra, ZAKSA czy Resovia też musi zagrać na 100%. Tylko te zespoły mają problem by pokazać 80% swoich umiejętności. Zwłaszcza Resovia, która całkowicie zawodzi.
Poczekamy do półfinałów. Tam Jastrzębie musi zagrać 3 mecze na 100%, nie trzy sety.
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Kuba_JW »

bumbum pisze: Tam Jastrzębie musi zagrać 3 mecze na 100%, nie trzy sety.
O dwoch meczach w LM juz sie zapomnialo?
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: bumbum »

Kuba_JW pisze:
bumbum pisze: Tam Jastrzębie musi zagrać 3 mecze na 100%, nie trzy sety.
O dwoch meczach w LM juz sie zapomnialo?

Oczywiście, że nie. Tylko to już było, a my mówimy o tym co będzie. Dajesz głowę, że Jastrzębie utrzyma tą perfekcyjną dyspozycję, a co za tym idzie wygra ligę?
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Kuba_JW »

Poki co Jastrzebie wygralo ostatnie 13? 14? 16? Meczow. Chyba utrzymuja dobra dyspozycje...
Czy utrzyma taka dyspozycje to w duzej mierze zalezy od trenera. W wygranych setach trzeba wpuszczac tak jak dzis zmiennikow. Zeby Gierek czy Kubiak nie umierali jak Antiga w Bydgoszczy.
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: hardy »

Spokojnie, nie zapedzajcie się tak. Nie ma drużyny której nie można pokonać. Ostatnio JW też łatwo miało pokonać Zakse, przegrali 3:2, a mogło być nawet wyżej. A jak rozdajecie już medale to pamiętajcie że forma zawsze może szybko i niespodziewanie odejść.
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Odp: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Kuba_JW »

hardy pisze: Ostatnio JW też łatwo miało pokonać Zakse, przegrali 3:2, a mogło być nawet wyżej.
Dokladnie, pamietam tamten mecz. Moglo byc spokojnie 6:2 :] :] :]
Nikt (a przynajmniej ja) nie rozdaje medali. Bardzo mnie cieszy postawa Jastrzebia, JAK utrzymaja taka forme to chyba kazdy sie zgodzi, ze nikt z nimi nie wygra.
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Hirako »

http://www.siatkarskaligatv.pl/Refleksj ... olski.html

Chryste Panie ale Swędru pojechał po Veresu! :o Zrównał go z glebą.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Lineczka »

jinx pisze:
JacekAZS pisze:Jastrzębie gra aktualnie siatkówkę nieosiągalną dla innych w naszej lidze. Jeśli nie padną z wycieńczenia grając jednym składem, to nieważne jak będzie grała reszta, Jastrzębie zdobędzie Puchar Polski i wygrają ligę. Jedyny zespół w Polsce, który grając na 100% ociera się o perfekcję.
Pfffff. Męczyć Gierka na przyjęciu, uważać na zagrywki Pajenka i szukać Masnego w bloku:)
Szkoda, że turecka drużyna nie posłuchała Twoich rad. :(
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Abdullo »

madlark pisze:
Abdullo pisze:
pk+ pisze: No jednak odpadła w znacznie lepszym stylu niż Resovia.
Porażka to porażka. Not za styl nie ma. Nie ta dyscyplina sportu.
Tobie nie robi to różnicy? :o
Dziś robi, za parę lat już nie. Nie pierwsza i nie ostatnia porażka. Bardziej boli Liga Mistrzów niż to dziś
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski Mężczyzn 2013/14

Post autor: Pele »

Hirako pisze:http://www.siatkarskaligatv.pl/Refleksj ... olski.html

Chryste Panie ale Swędru pojechał po Veresu! :o Zrównał go z glebą.
Ale on zawsze po nim przecież jedzie !!
Dzisiaj ZAKSA zrobiła swoje, jak pisałem wcześniej. Języczkiem uwagi był Dick Kooy, pokazał że można na nim polegać choć swoje problemy miał. Co do gry Witczaka to jak dla mnie zagrał dość dobre zawody. Niby nie ma wysokiej skuteczności, niby się męczył ale zwłaszcza w tych długo rozgrywanych akcjach pokazał profesorskie zagrania. NIestety kilka prostych błędów też popełnił ale na pewno duży plus.
Dzisiejsza gra ZAKSY podobała mi się bo było dużo gry środkiem, i to skutecznej gry środkiem !
Finał JW-ZAKSA będzie ciekawy, myślę ze zwycięzca drugiego seta wygra mecz. Bo jeśli któryś zespół będzie prowadził 2:0 to przeciwnik może być już mniej zmobilizowany. No i szykuje się ładny pojedynek Kooy - Kubiak
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”