Puchar Polski mężczyzn 2020/21

iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: iron »

Matson pisze:Jakim cudem sędzia ocenił dotknięcie siatki z tej kamery? Kampa dotknął antenki jak nic
10 razy oglądałem tą sytuację i gratuluję pewności.
No sympathy for fools...
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: ciorny17 »

Wlazły z Jastrzębiem dzisiaj.
Kłamca.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: iron »

Takiego Marokańczyka oczekują wszyscy w Jastrzębiu. Ale ma wielkie wsparcie w Kampie.
No sympathy for fools...
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Crosby »

Winiarski ma jedną słabość którą zdiagnozowałem na przestrzeni całego sezonu wielokrotnie.. nie potrafi zdjąć z boiska Mariusza Wlazłego.. :)
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: iron »

Crosby pisze:Winiarski ma jedną słabość którą zdiagnozowałem na przestrzeni całego sezonu wielokrotnie.. nie potrafi zdjąć z boiska Mariusza Wlazłego.. :)
Już
No sympathy for fools...
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Diomedea »

Crosby pisze:Winiarski ma jedną słabość którą zdiagnozowałem na przestrzeni całego sezonu wielokrotnie.. nie potrafi zdjąć z boiska Mariusza Wlazłego.. :)

Zgodzilabym sie.
Mariusz czasem sie odradza. A czasem nie. Za rok pewnie bedzie ciut gorzej.
Zaluje tez, ze Kewin w tym kontekscie stoi na straconaj pozycji. Bo bedzie jak z Butrynem. Jak sie juz przebije, to sie okaze, ze jest malo przyszlosciowy, bo za stary. Ze sie przebije, to wierze, przynajmniej na ligowym poziomie.

Podwojna zmiana z Sasakiem. Zespol Trefla zmniejsza straty o 4 pkt. I.. wchodzi Mariusz. Pomimo, ze przy Sasaku gra lepiej sie rozklada. Z Mariuszem widac, ze trudne ida do Lipy a mariusz od jakiegos czasu cieniuje i sypacz go unika.

O co chodzi? Zeby nie powiedziec, ze Mariuszowi pary nie starcza i Kewin pomoze wyrwac seta?
Winiar mnie rozczarowal. Niestety wpadl w pulapke. Nie powinno sie trenowac kumpli z boiska.
Awatar użytkownika
Jaca13
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 13:33
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Jaca13 »

Dokładnie tak jak piszesz, Sasak ma duży potencjał, jak duży trudno powiedzieć, lecz nie przekonamy się póki nie opuści Gdańska. Przy Mariuszu chłopak sobie bardzo niewiele pogra...
"Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś"
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Crosby »

Niestety to jak poprowadził dzisiejszy mecz Winiarski to kryminał. Przerósł go ten mecz ewidentnie.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Rysio z Klanu »

Gdzie są ci którzy się podniecali tym jak straszny błąd zrobiła Skra pozbywając się Wlazlego? To ze się spina na mecze ze Skra nie ma żadnego znaczenia. Dziś mieliśmy Mariuszka jakiego zapamiętaliśmy przez ostatnie 5 lat. 17 procent na najprostszych piłkach. Przereklamowany gwiazdorek z zerowa wartością sportowa na przestrzeni sezonu, pojedyncze - mało znaczące - mecze zamazywały obraz i wieeeelu dało się nabrać.
Jedyne za co można pochwalić piechockiego na przestrzeni kilku lat
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jaca13 pisze:Dokładnie tak jak piszesz, Sasak ma duży potencjał, jak duży trudno powiedzieć, lecz nie przekonamy się póki nie opuści Gdańska. Przy Mariuszu chłopak sobie bardzo niewiele pogra...
Sasak jak na zmiennika gra dużo, i raczej będzie grać coraz więcej, niż coraz mniej. Chyba żaden klub na ten moment nie zagwarantowałby mu większej roli przy obecnym poziomie plusligowych atakujących, może ten, który awansuje z 1 ligi, ale też niekoniecznie. Poszedłby do takich Katowic i z grubsza ta sama sytuacja.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Diomedea »

Tez prawda, moze czesciowa tzn nie wiem kto dalby mu wiecej grania.
Chociaz wlasnie o Katowicach, czy Nysie myslalam. Ben Tara tez czasem faluje, a Stelmach ma chyba wiekszy dystans.
Albo o klubie wchodzacym (na przyszly sezon).
Gra , a raczej gral sporo, bo czesc z tej gry byla, gdy Mariusz byl chory, przeziebiony, niedysponowany, po kontuzji... wybierz wlasciwe.
Teraz, mecze o cos i Mariusz najwyrazniej chce grac. Czasem wnosi duzo, czasem nie daje rady; Ale nie potrafi sie wycofac.

Zreszta ta sytuacja wygladala specyficznie. Dokonujesz zmiany (spoznionej). Druzyna wyciaga seta i.. dokonujesz zmiany powrotnej. Ladnie to nie wygladalo. Tak jakby nie dac sie pokazac zmiennikowi, zdejmujesz go po dobrym ataku. Moglby sie chlopak troche zbudowac, a takze zbudowac wizerunek, zeby miec latwiejsze wejscie np w beniaminku.


Mysle, ze jakby porownac z iloscia gry jaka dostal Ziobrowski, szczegolnie w odniesieniu do poziomu, to Sasak na faworyzowanego nie wyglada. Ale brak mu glorii medali w mlodziezowce.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: mmb »

Nie było niespodzianki, bo być nie mogło. W lidze zapewne taki sam finał, bo dwie drużyny mocno odskoczyły od reszty :)
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Heimlock »

Diomedea pisze:Tez prawda, moze czesciowa tzn nie wiem kto dalby mu wiecej grania.
Podobny casus do Ziobrowskiego. Kto dałby im szansę? Jakbym był prezesem to wolałbym kogoś kto zapewnia jakiś poziom na pierwszego atakującego. Ewentualnie właśnie ktoś taki jak Sasak, Ziobrowski na drugiego z myślą, a nuż odpalą zgodnie z potencjałem. Inną drogą dla nich to I liga i pięcie się do góry.
Awatar użytkownika
Jaca13
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 13:33
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Jaca13 »

Są zawodnicy którzy dostają bardzo wiele szans, jak np. Ziobrowski (strasznie słaba psychika), Śliwka (ten akurat z czasem odpalił), ale oni mięli łatki wielkich talentów. Natomiast o Sasaku cisza, jakby był jednym z wielu grajków, a przecież warunki fizyczne ma kapitalne, do tego silna psychika i pokazuje że myśli na boisku. Świetnie postępuje Zaksa, jak jest ktoś zdolny to biorą do pierwszej ligi, tam się otrzaska, a jak wróci to już mają stabilnego doświadczonego w bojach zawodnika. Mam nadzieje że Sasakowi lepiej się kariera ułoży niż Jakubiszakowi. Jeśli nie będzie pierwszym w przyszłym sezonie, to niech ucieka, do klubu z samego dołu, tam powinien się wybić.

Swoją drogą ciekawe czy Jakubiszak nadawałby się na atak, bo zasięg 370 cm potężny, skacze fajnie, potrafi fajnie kręcić w ataku, tylko co do psychiki mam wątpliwości. Nie mniej mam nadzieje że nawet jak zostanie na obecnej pozycji to będzie z niego klasowy środkowy.
"Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ziobrowskiego czeka 1 liga albo liga czeska, to zupełnie inny kazus. Już rok temu było wiadomo, że raczej nikt się na niego nie nabierze, ale wyszła Verva, ubrana cała na biało, która nie miała pieniędzy na żadnego chociaż w pół sensownego atakującego, to go wzięła. Sasak jest niezły (Ziobrowski nie jest), a może być dobry (a może nawet bardzo dobry), ale obecnie konkurencja na ataku w lidze jest konkretna, a w przyszłym sezonie będzie jeszcze większa, bo przychodzi Muzaj i Atanasijevic. Taki Filipiak, gracz o dużo większej marce, jak odejdzie ze Skry, to może mieć problem ze znalezieniem w Pluslidze klubu gdzie będzie jedynką, chyba, że beniaminek. Ziobrowski to jest kazus dziecka znanej postaci życia publicznego, które jest znane z faktu bycia dzieckiem znanej osoby, tylko że w siatkówce, a tą znaną postacią jest najlepsza młodzieżowa drużyna w historii naszej siatkówki, ale chyba już się to skończyło, bo, w przeciwieństwie do showbiznesu, trzeba w sporcie trzeba się jeszcze sportowo obronić.

Dlatego bycie zmiennikiem 38-letniego Wlazłego u Winiara to bardzo rozwojowa fucha, a na ten moment Sasak nie ma generalnie podstaw do narzekań, bo spośród zmienników to w tym sezonie (poza Skrą) chyba pograł najwięcej.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Heimlock »

Racja z Filipiakiem, ciekaw jestem jaka przyszłość go czeka. W zasadzie wszyscy poza Warszawą mają obsadzone stanowiska. Nie wiem jak z Lubinem.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Diomedea »

Oceniam to tak jak Jaca. I przypomne tylko, ze w pierwszej lidze, to juz Sasak gral. W Slepsku. Cos mi chodzi po glowie, ze byl wysoko w statystykach atakujacych. Wiec po 3 latach raczej tam nie wroci. Ewidentnie jest za mocny na 1 lige. Dla osob, ktore nie sladza- w ekipie lidera na ataku gra Romac, ostatnio wsparty Ziobrowskim.
Czy jest za slaby na pierwszego atakujacego druzyny z dolu tabeli?
Mam nadzieje, ze nie. I mam nadzieje, ze nie bedziemy zmuszeni czekac na kolejny krach finansowy w Gdansku czy innych klubach. Ani czekac 5 lat, zanim ktos da mu szanse.
Bedzin spadnie. Beniaminek bedzie szukal ekipy. Moze postawi na jakichs obiecujacych zawodnikow juz w PL obecnych.

Co do znakomitosci fuchy zstepcy slabnacego Mariusza, to nie jestem przekonana. Chyba zeby grypa w przyszlym roku trwala bardzo dlugo. Dzisiejszy mecz pokazal, ze nawet coraz slabsza gra przez wiekszosc meczu i ewidentny brak prawego sklonily trenera na zmiane zaledwie na kilka minut. Coz, mecz w swietle jupiterow.

Potem bedzie sytuacja jak z Witczakiem, czy Pajakiem. Nie zawsze latwo jest odkleic latke tego drugiego.

Zawsze pozostaje blyskotliwy sezon we Francji, Niemczech, Belgii jako droga do bycia szostkowym w PL.

A dlaczego na Ziobrowskiego miano sie nie nabrac, skoro poszla tez fama o wielkim talencie jego sporadycznego zastepcy z juniorow-Domagaly?

Jak obstawiacie rezultaty jutrzejszego meczu?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: jaet »

Przedziwną rzecz dziś Winiarski zrobił. Nie zachował się jak trzeźwo myślący trener, tylko kolega. Złapał wreszcie ustawienie, które dało drużynie jakiś życie i sam puścił z dymem.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Marek907
Posty: 182
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Marek907 »

JW wygląda bardzo dobrze i przed Zaksą dziś mega ciężkie zadanie. No ale z drugiej strony jastrzębianie jeszcze w tych rozgrywkach nie natrafili na opór przeciwnika, wczoraj Trefl odwalił siatkarską bandyterkę
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Marek907 pisze:JW wygląda bardzo dobrze i przed Zaksą dziś mega ciężkie zadanie. No ale z drugiej strony jastrzębianie jeszcze w tych rozgrywkach nie natrafili na opór przeciwnika, wczoraj Trefl odwalił siatkarską bandyterkę
Można na to różnie patrzeć - niby Trefl się nie sprzeciwił. ale jak mocno JW ich przytłoczyło. Po Zaksie widać siłkę, JW ją przeszło z 2 tygodnie temu. Ciekawy finał, nie podejmę się typu, ale mimo wszystko z lekkim wskazaniem na Zaksę ten mecz
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
ciiigi4
Posty: 79
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 06:42
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: ciiigi4 »

Tak człowiek siedzi i analizuje:
Rozegranie - Zaksa
Atak - Zaksa
Przyjęcie - Zaksa
Środek - Jastrzębie
Na libero powiedzmy ze remis

A mimo to przeczucie mówi ze puchar pojedzie do Jastrzębia
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: ciorny17 »

To jest ta nowa jakość w polskiej siatkówce. Ta świeża myśl, ten flow, pomysły zaczerpnięte rodem z NBA, ta organizacja, ta hala. Patrzę na to wszystko i mówię "wow, szapoba panie Arturze za to wszystko", jednocześnie dodając "tak poryte pomysły to chyba pan w areszcie wymyślił".

Drukjul wszystko już napisał w temacie telebiów. O oświetleniu i suficie mówili zawodnicy. Zwierzęta równe i równiejsze w zagrodzie, wróć, na trybunach też mogliśmy sami zobaczyć w telewizji. To unikatowe i jakże nowoczesne przed i pomeczowe studni Polsatu, gdzie Mielewski i jego goście stoją, a nie siedzą jak zwykle, to musieli z enefel wziąć bo innowacja lvl polsat.

Tak się zastanawiam: kto rządzi polską siatkówką? Ten Puchar Polski to takie natężenie gówna i braku kompetencji jakie krąży w środowisku od lat jest nad wyraz symptomatyczne. Popko z Przedpełskim z tylnego siedzenia? Solorz? Bo na pewno nie Kasprzyk i kluby. Aż żal na to wszystko patrzeć, ale jak ktoś mówi "siatkówka sprzeda się sama" to czego ja oczekuję? Może wychodzę na marudę i malkontenta, ale ile można. Kółko wzajemnej adoracji, spijające sobie z dzióbków i pchające kieszenie. Dobrze, że chociaż sportowo to wygląda dobrze.
Kłamca.
bono
Posty: 3470
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: bono »

Czyli można wnioskować że dziś walka o puchar kiczu ;) ?
To Zakso odpuść.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
astronauta
Posty: 2883
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: astronauta »

Kiwki Śliwki są żenujące, podobnie jak sędzia.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mam nadzieję, że w końcu sędziowie zaczną gwizdać takie 'wsady'.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1040
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: kanonier »

Śliwka gra w piłkę ręczną.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
pwpl97
Posty: 354
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: pwpl97 »

astronauta pisze:Kiwki Śliwki są żenujące, podobnie jak sędzia.
Piłka ręczna normalnie... gwizdnął by pare razy to by sie oduczył tego robic...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Ja wiem, że rozwój siatkówki itp.itd , ale to rzucanie Śliwki...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: ciorny17 »

W Polsce kiwek Śliwki nikt gwizdać nie będzie. Pogódźmy się z tym.

Chciałbym mieć tak silną wolę jak gardło Brandta. Tych jego krzyków nie da się słuchać. Aż prosi się żeby jakiś zawodnik ryknął żeby się zamknął
Kłamca.
TommyLeeJones
Posty: 1671
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Puchar Polski mężczyzn 2020/21

Post autor: TommyLeeJones »

Finał leci, a tu żadnej napinki, zero emocji, ech... Gdzie te czasy wojenek Skra-Resovia :D .

Początek meczu wyrównany. Drewniany w ruchach przez jakieś pół sezonu Al-Hachdadi wyraźnie odbudował swoją fizykę. Jeśli Fornal złapie formę (co nie jest oczywiste) JW może być jeszcze groźniejsze, niż w dzisiejszym meczu. Kto wie jak to będzie, ponieważ niby ZAKSA ma swój monolit ale mam wrażenie, że fizycznie mogą tąpnąć, tak jak z Zawierciem. Taka dekoncentracja, momentami niechlujstwo (vide mecz z Zawierciem), mają według mnie źródło właśnie w fizyce, a poważne mecze tj. PP, P-O i LM wchodzą w decydującą fazę.
ciorny17 pisze:W Polsce kiwek Śliwki nikt gwizdać nie będzie. Pogódźmy się z tym.
Pogodziłem się ale nie zaakceptuję. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”