MP Kadetow 2021/22

Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

MP Kadetow 2021/22

Post autor: Diomedea »

Juz skonczone polowki i rozlosowany final.
Grupy tutaj:
https://www.pzps.pl/pl/rozgrywki/rozgry ... szych-2022

Jesli terminarz bez zmian, to kadeci zagraja jako ostatni; po juniorze i mlodziku.
https://www.pzps.pl/pl/rozgrywki/rozgry ... -2021-2022

Jak bede miec czas, to wrzuce linki i pare slow napisze z polowek, ktorych gospodarzem byl MOS-mocna i ciekawa grupa.
Jakby komus sie spieszylo, to na stronie mosu znajdzie linki do steamow na YT.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: Diomedea »

Post pod postem, ale nie chce juz edytowac.

Te rozgrywki warte sa ogladania, bo powinni wreszcie pokazywac sie przyjmujacy z potencjalem na duze granie. Wielka posucha pomiedzy 97 i wchodzacymi do grania 05 i 06. Ta posucha to mniej wiecej okres miedzynarodowej kariery, a nawet nieco dluzej niz pik.
Wiec jak ich nie bedzie, to kiepsko.

W nadzieji zobaczenia rozwoju kilku zawodnikow przeczytalam relacje i obejrzalam 2 streamy z decydujacych spotkan grupy warszawskiej.
Poza MOSem grali: Enea Pozna, Trefl Gdansk, Sparta AGH Krakow.
Awansowal MOS tracac zaledwie jednego seta ( w meczu z ENEA). I Poznaniacy, wygrywajac drugiego dnia 3:2 z Treflem, pomimo prowadzenia Trefla 2:0.
Trefl przegral tez swoj pierwszy mecz z gospodarzami, wprawdzie 3:0, ale na przewagi w kazdym secie, i 32:30 w pierwszym. I po przegranej z ENEA juz nie powalczyl o honor w meczu z krakusami.


Troche wiecej o Treflu, bo nie zobaczymy tej ekipy w finale. Sypacz niezly (Kapuscinski), trudno mi ocenic, czy sa zadatki na wiecej. Na ataku wreszcie po okresie zapasci odbil sie Patecki. To chlopak bedacy nadzieja reprezentacji w mlodziku, ktory jednak jakos slabo wypadal pomimo fajnych warunkow i niezlej techniki. Teraz sporo konczyl, niemniej jednak zawodzil w koncowkach. Trefl gral na przyjeciu para Potrykus i... Grzyb. Tu lekki znak zapytania. Grzybek niby nienajgorzej, dokladal w serwisie, przyjecie bez dramatu, na siatce OK. Tylko tez w decydujacych momentach slabiej i zespol musial ciagnac w pojedynke Potrykus.
W tych 2 meczach za Grzyba wszedl Salata. Przestawiony w ubieglym sezonie ze srodka gracz mocno wpadl mi w oko, IMHO spory talent.
Teraz na wejsciach tez bylo niezle, Trefl nadganial. Co do ostatniej pilki w taju z Enea-wg relacji wyrzucil ja w aut, na moje oko tam bylo po palcach i zreszta tak reklamowal Trefl (na ewentualne 13:14).
Sytuacja o tyle dwuznaczna, ze Wojtek Grzyb jest w Treflu chyba trenerem mlodziezowym.
Siedzial zreszta tez inny utalentowany przyjmujacy- Rodek. Na srodku zagral dobrze obiecujacy, wysoki Potempa.

Pytanie do zajczika: Grzyb, Salata i Rodek to ten sam rocznik? Czy Grzybek jest starszy? Co sadzisz o jego potencjale w stosunku do Salaty?
I czy mi sie wydaje, ze Potrykus urosl?

Jakby nie bylo-Trefl ma nadmiar dobrych przyjmujacych. I problem z glowa, bo indywidualnie potencjal chyba wyzszy niz Enei. Na oko nawet Bartek Potrykus jakby ciut urosl. Potrykus gra z 40, Grzyb 36- dla chcacych obejrzec.
MOS-Trefl https://www.youtube.com/watch?v=htLmZb-BAuQ
Trefl: Enea https://www.youtube.com/watch?v=IWTo_MVxDNU&t=802s
Oglada sie srednio, na Rogalinskiej sala niestety waska. Widac glownie zespol blizszy kamery.

Enea-zespol nizszy, ale waleczny. Liderem atakujacy, niski ale dynamiczny Alan Okon, na sypie wyskoki Becker, ktory zalapal sie ostatnio na drugiego do kadry i rozwija sie niezle.
O Mosie pewnie jeszcze bedzie czas napisac, moga byc wysoko. W wysoki zespol z Chacinskim i Nowikiem fajnie wkomponowuje sie nizszy przyjmujacy-Krzeminski (niegdys Koset). Nowik-aktualnie atak. Wyglada lepiej niz na przyjeciu.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2022, o 14:44 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: zajczik »

W tym roku skupiłem się na młodziku, kadet z doskoku i musiałbym zapytać znajomego czy sparowali z Treflem.Grzyb z tego co pamiętam starszy o rok od Sałaty i Rodka.
https://www.instagram.com/p/Cb0a9WdsI_s/
Tutaj ostatnie powołania i Okoń wraca walczyć z Nowikiem i Pateckim.
MOS może mieć medal o ile Chaciński będzie zdrowy.Wiadomo, że Cop ma rękę do medali ostatnio:) W JW zaskakująco dobrze grał niski ale skuteczny Cieślik, mają dwóch bodajże z repry, tyły zabezpiecza Granieczny. Też szanse na medal.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: Diomedea »

To zakladaj temat o mlodziku. W koncu finaly graja po juniorze a przed kadetem. ;)
I dzieki za odpowiedz.
I za ewentualnie podrzucone streamy tez.

BTW-troche mnie dziwi sklad przyjecia i libero w reprze. Tzn brak Chacinskiego, Potrykusa i Graniecznego. Czy cos mi sie z rocznikami pokrecilo?
Atak ciekawy, sypa tez mi sie podoba.
Przyjecie obecnie to w 3/4 Spala. Becker niby tez juz Spala, chyba od obecnego roku? Kapuscinski spoza i mial dobre wejscia na ME.
Duze zmiany w sumie, bo jednoczesne odstawienie pierwszego sypacza (nie bylam fanka, ale byl kapitanem) i podstawowej pary przyjmujacych, ktora akurat byla niezla (spoza Spaly tzn MOS i Trefl). Nowe rozdanie, bedzie ciekawie. Maja jakas imprezew tym sezonie?
Na ataku caly czas byla rotacja i atak bywal niestety druga opcja punktowo, wiec tutaj poszukiwanie i zmiany sa bardziej ewidentne. Przyjmujacy owszem falowali ale i liderowali na zmiany. No i brak najlepszego libero z ME w tej grupie wiekowej, czyli Maksa Graniecznego. :o
Jakies problemy?

Coz, w MP kadeta zobaczymy Jonczyka (obecnie JW, poprzednio Kielce) , Serewisa z Bydgoszczy. Janczyk juz byl na ME i gral bardzo fajnie, rowniez w ataku, mimo mikrego wzrostu. Drozdz to Metro, Brzostowicz- Czestochowa. Wiec zobaczymy wszystkich przyjmujacych co sa w kadrze i tych co wypadli.
A Drozdz to o ile mnie pamiec nie myli jeszcze w zeszlym roku gral na srodku? Hmm, w pierwszym sezonie po zmianie wygryzl Chacinskiego.
Musi byc obiecujecy :) . Troche z przymruzeniem oka, ale pamietam, ze kolega Wysoki uwazal, iz widac u niego ruchowy potencjal.

Edit-dopiero sie zorientowalam, ze przyjmujacy Brzostowicz z Czestochowy, to ubiegloroczny pierwszy atakujacy minikadeta i chyba wtedy zawodnik Lechii? Czyli na 4 powolanych przyjmujacych dwoch jest przestawionych w tym sezonie. Zycze im, by wygladali rownie dobrze jak Salata zaraz po przestawieniu. I z ciekawoscia zobacze w MPK na nowych pozycjach.

Te przestawienia ciekawe. I potrzebne, bo jak pisalam na przyjeciu zrobila sie spora luka pokoleniowa i czas ja wypelnic.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: zajczik »

Juniorzy i młodzicy rozegrają finałowe turnieje mistrzostw Polski w Bartoszycach 🏆🏐.
Młodzicy (21-24 kwietnia)
Juniorzy (26-30 kwietnia)
Impreza U18 ma być w Gruzji
https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... 5&PID=2241
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: Diomedea »

Finaly rozpoczynaja sie dzisiaj.
Krakow.
Znowu bedzie Gumis?
https://kadecimmp.volleystation.com/
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: zajczik »

Oczywiście dołączył na pewno na koniec meczu Lechia - JW :D Już wspominał zeszłoroczne MP.
Lechia łatwo wygrała 3:0 Kuba Nowak na ataku...Znów wydaje się po 1 meczu, że mają fajnie ułożony zespół. W JW nieprzekonująco z tego co oglądąłem Jańczyk, za to dobrze reprezentacyjny środkowy Wiktor Gołębiowski, który niestety pomylił się raz ale w najważniejszym momencie przy piłce meczowej dla Lechii.
W drugim meczu jeden z faworytów MOS głównie siłami Nowika i Chacińskiego raczej łatwo wygra 3:0.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: Diomedea »

Wlasnie ogladam. Obraz dobry. Komentarz tez calkiem OK. Komentator sie stara i nie przeszkadza. Gdyby nie intonacja-nie uwierzylabym ze to ten sam facet.
MOS nie ma wiekszych problemow. Troche sa sztywni w defensywie, ale przy tych parametrach...
W Walbrzychu Jurga- szybki w ataku, skoczny. Niski. Kukie (srodek) tez mi sie podoba. Ale procenty obu nie powalaja (pisze s w 2gim secie).

MOS gra na dwie wieze. Kobylinski swiece do skrzydel, ale ze srodkowymi gra nizej, moze jego 2 skrzydlowych tak potrzebuje. Sam ma ladny atak-mocny, blyskawiczny. Zagrywka wlasnie zrobil jesien sredniowiecza Walbrzychowi. Do obserwacji jak gra z Krzeminskim-jak potrafi szybciej to zdecydowanie ciekawy sypacz bylby. Mam wrazenie,ze troche nie w tempo z Nowikiem. Nowik ladnie koryguje nabieg. Solidnie wyszkolony technicznie facet , a to dopiero 2006 rocznik.

W meczu Czestochowa:Metro do obejrzenia 2 graczy powolanych na przyjeciu, obaj po przestawieniu. Brzostowicz (poprzednio atak) i Drozdz (poprzednio srodek). Z tym, ze Drozdz widze dalej gra na srodku, wiec moze raczej w powolaniach byl blad, i facet dalej gra na srodku?

Potem w meczu Poznania z Bydgoszcza 3 kadrowiczow: Becker (sypa) Okon (atak) i Serewis (przyjecie, bez przestawien ;) ).
Edit:
Serewis (przyjmujacy, kadrowicz) i przede wszystkim Rybak (atakujacy, bez powolania) pociagneli zespol. Becker mnie nie przekonuje. Wysoki, serwuje, blokuje. Ale gra swieczkami, slabo z dokladnoscia, tempa tam nie widze. Okon szuka pilki za plecami. Moze to tylko dzisiaj? Wydaje mi sie, ze w polowkach bylo lepiej.

A Jakub Nowak na ataku fajnie. Ale powolany do kadry jako srodkowy. To przestawienie w klubie to okazyjnie, na MP, czy na dluzej?
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: Diomedea »

Dzien drugi.
W meczu Lechii z Wola Wawa obejrzelismy pojedynek dwoch chyba najmocniejszych atakujacych. W Lechii Kuba Nowak, znany nam srodkowy, najlepszy blokujacy ME, po przestawieniu na atak. W MOSie Nowik- na ataku juz drugi sezon (poprzednio przyjecie). Nowik wysoki gracz (syn Adama Nowika), jako przyjmujacy wydawal sie nieco drewniany, w ataku pokazuje lepsza dynamike, dobra technike, pewnosc siebie, spokoj.
Kuba Nowak, jak na gracza po przestawieniu gra niesamowicie. fajny atak z 2 linii, fajnie wchodzi do prostej, ma znakomity przeglad pola gry, i dobra kontrole kierunku ataku. Nie wiem na jakiej pozycji zostanie w przyszlosci ale moze sobie poradzic na kilku. Duzy talent siatkarski.
Obaj po 2 metry.
Poza tym dobrze sie pokazuja atakujacy innych zespolow: Alan Okon (niski), Rybak, Miodek.
Generalnie powiedzialabym ze sa to mistrzostwa ciekawych atakujacych.

Na przyjeciu trudniej o zachwyty. Chacinskiw formie to killer w ataku, ale tez zawodnik dosyc jednowymiarowy (slabo w defensywie). Brzostowicz po przestawieniu z ataku ma troche nietypowo: swietne cyferki w przyjeciu, a srednio w ataku. Choc wizualnie wyglada lepiej niz w statystykach, dostaje tez mase pilek. No i jest niewysoki (190)-do obserwacji.
Para z JW mnie osobiscie troche zawiodla. Z pozostalych: Filip Toma (bywal powolywany w minikadecie) z Lechii tez niezle, ale bez olsnienia. Serewis wczoraj niezle, dzis slabiej. Jeszcze nie przygladalam sie uwazniej druzynie Metra, moze wczoraj nie dostrzeglam tam jakichs perelek na przyjeciu.

Niespecjalnie widze, kto moze zagrozic MOSowi, ale wiadomo-to jest sport, rozne rzeczy moga sie zdazyc. Moze AZS?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2022, o 13:38 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: kri$ »

Diomedea pisze: 12 maja 2022, o 21:32 Niespecjalnie widze, kto moze zagrozic MOSowi, ale wiadolo-to jest sport, rozne rzeczy moga sie zdazyc. Moze AZS?
Odpowiedź przyszła bardzo szybko :D
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: Diomedea »

:o :D
No i niestety trzeciego dnia MOS zatrzymany przez JW. JW rowno, a w Warszawie fatalne przyjecie, sporo bledow w serwisie. Bardzo slabo w przyjeciu libero z Warszawy, co przy bardzo ofensywnym przyjmujacym kompletnie polozylo gre. Czy gdyby Chacinski nie gral po zlamaniu byloby lepiej?
I optycznie, i wedlug statystyk byl to mecz Nowik : JW. Chacinski na -1; Krzeminski mimo paru zrywow na raptem +1.
Warszawa mimo 2 zwyciestw odpada stosunkiem setow.

W pozostalych meczach potwierdzenie, ze sa to w duzej mierze mistrzostwa atakujacych. Kuba Nowak i Rybak z MVP. Okon nie wiem czy dostal, ale nalezalo mu sie. Jednynie Nowik dzis przegral.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: zajczik »

Osobiście liczę, że po zawodach selekcjonerzy przypomną sobie o Igorze Rybaku mimo silnej obsady na pozycji atakującego. Nota bene wcześniej grywał na przyjęciu.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: Diomedea »

Fajny zawodnik, ale jak ze wzrostem? Ze zdjecia nie jestem w stanie ocenic. Moze tez i dlatego, ze zdjecie ewidentnie nie z tego roku-jest na nim Dulski. Z transmisji wydawalo mi sie, ze niema nikogo znacznie wyzszego nie Serewis -(194).
I jak wygladal na przyjeciu?

Mnie martwi brak rokujacych przyjmujacych, choc jak pisalam akurat widze ich np w Treflu, wiec moze sa i inni (w koncu ogladalam tylko jedne polowki).

Kolejny dzien- MOS deklasuje poznaniakow w walce o 5 miejsce, lecz ENEA grala bez Okonia (wchodzil na zmiany).
Po TB z poscigiem AZS wchodzi do wielkiego finalu.
Zabaczymy wieczorem czy zagra tam z JW czy Bydgoszcza.
Calosci spotkania nie widzialam, ale w ogladanych fragmentach Brzostowicz pracowal na tytul najlepszego przyjmujacego turnieju.
Jak JW wygra to powalczy o niego z para JW, raczej z Cieslikiem, chociaz Janczyk sie przebudzil.

Edit- jednak JW. Wiec nie zobaczymy ani Rybaka, ani Kuby Nowaka w walce o zloto, a jedynie w malym finale. Ciekawe jaki to bedzie mialo wplyw na wybor najlepszego atakujacego turnieju.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Kadetow 2021/22

Post autor: Diomedea »

Pod jednym wzgledem sie nie mylilam.
3:0 dla AZSu.
Szkoda, ze dolek MOSU przyszedl w takim momencie (tzn ja, jako warszawianka zaluje). JW solidna druzyna, jednak troche brak indywidualnosci na skrzydlach.

Ciekawe kto do 6ki turnieju.
Granieczny jest pewniakiem. Golebiowski chyba tez. Na sypie, sypacz AZSu, Blazej Bien? zasluzyl
Dalabym Tome badz Brzostowicza, ewentualnie Deko, na przyjeciu.
A atak? juz o tym pisalam- najlepsi IMHO dostali maly final i gre o 5te miejsce. Ciekawe jak to wplynie na wybory.

Przy okazji-domysla sie ktos, dlaczego Granieczny bez powolania? Moze byc na PW.

Edit: sa nagrody:
Najlepszy atakujący: Igor Rybak (BKS Siatkówka Młodzieżowa Chemik Bydgoszcz)
Najlepszy blokujący: Wiktor Gołębiowski (AT Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy rozgrywający: Błażej Bień (ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa)
Najlepszy przyjmujący: Filip Toma (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
Najlepszy libero: Maksymilian Granieczny (AT Jastrzębski Węgiel)
MVP: Artur Brzostowicz (ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”