MP mlodzikow 2022

Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

MP mlodzikow 2022

Post autor: Diomedea »

Od dzis finaly.
https://mlodzicymmp.volleystation.com/

Nie wiem czy znajde czas na obejrzenie i napisanie.
Licze ze moze ktos inny pare slow skrobnie.

Probowalam obejrzec. Niestety-relacja z Bartoszyc jak zwykle nie do ogladania. Mam nadzieje, ze pod kazdym innym wzgledem Bartoszyce to wzorowy gospodarz, bo dostaja te zawody w sposop powtarzany.
Rozwine:kamera jest ustawina tak, ze boisko zajmuje ok 1/3 szerokosci pola widzenia. Dodatowo pod swiatlo, co owocuje brakiem doswietlenia na zawodnikow oraz slaba widocznoscia pilki. W tle golownie trabki, spikera slychac slabo slowa i nazwiska zawodnikow ciezkie do uslyszenia).

@zajczik-moglbys wrzucuc garsc uwag o ciekawych zawodnikach, takze z druzyn, ktore nie awansowaly do finalu.
Mnie zaintrygowal MVP z Wroclawia, glownie dlatego, ze ma pisane setter jako pozycje, ale meczu jeszcze nie obejrzalam.
Zaczelam od Zaksy-widac kilku wysokich zawodnikow, jeden z przyjmujacych dobrze sie prezentuje rowniez w odbiorze.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: MP mlodzikow 2022

Post autor: kri$ »

Znam trochę zawodników z Korala to coś napiszę :) Uważani są za bardzo dobry rocznik z potenciałem na złoto. Warto zwrócić uwagę na kilku chłopaków:
Szymański - Koral gra na dwóch rozgrywających z czego Szymański to moim zdaniem potencialnie bardzo fajny rozgrywający.
Gajda - drugi rozgrywający, który moim zdaniem w przyszłości zostanie jako atakujący. Dobrze ułożona lewa ręka.
Do tego dwóch przyjmujących: Chrzanowski i Łapszyński (brat Łukasza).
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP mlodzikow 2022

Post autor: Diomedea »

Dzieki Kris. Pisz wiecej jakby Ci sie chcialo.
Tak mi sie wydawalo, ze na dwoch rozgrywajacych. I zwrocily moja uwage staty Szymanskiego- na plus w serwisie, chyba najwiecej blokow w druzynie na i niby tylko 3 ataki ale 3 skonczone. 191 cm (mowa o roczniku 07). Rozegranie sadzac po statach srodka nieduzo, ale przyjecie perfekcyjne nizutko (7%), wiec rozgrywajacy biegali. Wczoraj jeszcze mecze szly w 7 godzinnym bloku, a Koral gral na koncu, zmeczylam zaledwie 2 sety pierwszego meczu, przy tej jakosci relacji. Dzis przewine popatrzyc, bo taki fajny sypacz mnie zaintrgowal.

Chrzanowski mial bardzo fajne staty w serwisie, ale juz slabsze w ataku i 0 blokow. Trzeba popatrzec, bo staty nie bija jakas pewnoscia w ataku. Ale wiadomo, ze to wczesny etap.

Zaksa wydaje sie miec niezla pake. Wysocy.

Edit-ups-pomylilam zepoly :( Nie o Zakse mi chodzilo. Zaksa mi sie podoba srednio. I ich rozgrywajacy nieco zaburza moje pojecie estetyki. Chociaz obiektywnie zle nie sypie.
Koral oczy rwie. Mysle, ze bedzie zloto.
Lapszynski wyglada na wysokiego.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP mlodzikow 2022

Post autor: zajczik »

Pomału kończą się mistrzostwa. Niestety jeden długi wpis mi wcięło, więc krótko.
Co do medali. Jastrzębski ma brąz. O złoto powalczy Koral z Bzurą. Obstawiam zwycięstwo Korala. Czterech chłopaków w reprezentacji. Trochę brak środka ale w młodziku to częsty mankament. Bzura - waleczny, wyrównany zespół. Też grali na dwóch rozgrywających z tego co widziałem. W każdym meczu ktoś inny odpalał. Środkowy Pajor z dobrą zagrywka i czujny blok Dla mnie na minus Szymon Pobrotyn uczeń Spały i reprezentant. Przyjęcie średnie, atak też nie powalał. Może w finale?
Kędzierzyn (kinderowi medaliści mini siatkówki) połączeni z Nysą nie dali rady ugrać medalu. Ciekawy acz lekko "ciężki" sypacz Siemaszko z dobrym serwisem. Grę ciągnał Banasiak na przyjęciu. Na środku z ciekawostek syn Jarka Stancelewskiego.
W Jastrzębiu wyróżniał się kolejny syn byłego siatkarza (Wojtka)- Jakub Szczurowski. Brat Julii z Grota Budowlanych. Dobrze się zapowiada. Może przyszłość ligowa kiedyś będzie. Dobry jak zazwyczaj w JW libero- Gemborys z szansą na nagrodę indywidualną.
Trefl -niestety kontuzja pierwszego, interesującego rozgrywającego Filipa Falkowskiego. Pierwszy mecz większość piłek sposobem dolnym! Dobrzy środkowi Potempa i Nurkiewicz. Drugi w reprze i chyba dostanie nagrodę indywidualną IMO. Zawiódł atakujący Kiciński. Widziałem lepsze mecze z jego udziałem. Jedynka Poznań- do odnotowania motor ofensywy- Durski (czy urośnie pytanie) i libero Wichłacz.
AKS - nie przekonali mnie chłopacy z kadry. Trawka wyjątkowo lepiej od Lenika w przyjęciu i ataku. Rostkowki na ataku poniżej oczekiwań. Potencjał jest-zobaczymy. Podobnie jak Trefl grali chyba bez pierwszego sypacza, który nabawił się kontuzji na zgrupowaniu.
Metro -tutaj warto zwrócić uwagę na Kamińskiego .
https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosc ... dualne
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Post autor: Diomedea »

Najlepszy rozgrywający: Igor Szymański – UKS Koral Wrocław
Najlepszy atakujący: Szymon Pobrotyn – MKS Bzura Ozorków
Najlepszy środkowy: Jakub Pajor – MKS Bzura Ozorków
Najlepszy przyjmujący: Jakub Szczurowski – AT Jastrzębski Węgiel
Najlepszy libero: Łukasz Tynecki – UKS Koral Wrocław
MVP: Kamil Łapszyński – UKS Koral Wrocław


To ja powolutku, ogladajac mecze na YT, niektore kawalkami napisze moze w paru postach.

Fajna mlodziez, dojrzala siatkarsko. Dosyc wysoka. Graja, poruszaja sie swobodnie, wiekszosc lepiej atakuje niz przyjmuje, dobrze serwuje. Przyjecie jakby slabsze niz w poprzednich rocznikach. Moze mniej zawodnikow typowo defensywnych? W kazdym razie perfekcyje ok 7-10% bylo standartem, Bzura w finale miala 3%, brazowy medalista tez 3%, a zespol z Poznania w jednym ze spotkan-0% perfekcyjnego. Moze serwis taki dobry, bo niektorzy zawodnicy wygladaja w przyjeciu na calkiem dobrze ulozonych, z niezlym czuciem.
O dziwo calkiem fajnie graja w obronie, i na kontrach wyjatkowo malo chaosu i nieporozumien, sporo dobrze serwujacych zawodnikow, sporo blokow.
Paru ciekawych sypaczy, mi np calkiem podobal sie sypacz Metra, a jeszcze nie widzialam wszystkich zespolow. Zaksiak tez niezle sypie, ale nie da rady w przyszlosci z ta waga. Superlak na sypie tez byl misiowaty, ale nie az tak.

W oko wpadlo mi wielu zawodnikow, ale Korala obejrzalam w najwiekszej ilosci spotkan wiec MVP jest tez dla mnie najciekawszym obok moze Szymanskiego , zawodnikiem tych MP. Juz dosyc wysoki (194), proporcjami i ruchami przypomina Tomka Fornala. Ma taka sama swobode ruchow, jest moze bardziej ofensywny, ale z przyjeciem nie mial wiekszych klopotow, niezle blokuje, atakowal cos z pipa, dobrze serwuje. W ataku fajne ulozenie ciala, dobre tempo i zgranie z Szymanskim wiec i rzadko szukal pilki za plecami i mocno sztukowal, a jak juz, to bylo widac ze potrafi i z miejsca skoczyc i skompensowac nabieg. Ma i prosta i skos i obicie bloku.
Tak jeszcze ze 4 cm wzrostu, duzo pracy i zdrowia i bedzie swietny siatkarz.
Libero z Korala pokazal pare ladnych wystaw palcami. Dawno nie widzialam libero dobrze dogrywajacego gora.
Ich srodkowy nizutki, ale czujke w bloku ma i serwisem naz sporo namieszal. Wiec ekipa walczyla jako calosc, bo zawodnicy niewspomniani tez niezli.

Pobrotyn mnie tez rozczarowal. Chyba brakiem dynamiki. Na linkowanym kiedys filmiku z kampow to jeszcze szczuplak byl. Teraz jest nie tylko wysoki (pewnie blisko 2m ma) ale i masy miesniowej sporo przybylo. Niby wszystkie elementy ok, przyjmuje mniej wiecej, broni czasami, koordynacja jak na wzrost niezla. Jakos brak mi blysku. I jak na tak slabe przyjecie (4 %perfekcyjnego ) to atak ofensywnego przyjmujacego, gorujacego tak bardzo wzrostem nad przeciwnikami moglby byc jednak wyraznie ponad 40%.
Ale moze taki okres w rozwoju. W serwisie jest na plusie, i blokow tez ma kilka.
Tylko w fazie medalowej (2 mecze) Pobrotyn mial 23 punkty. To sypacz Korala, Szmanski majac 191 cm natrzaskal punktow 22, 6 blokow, 6 asow, atak 52% skutecznosci za te 2 mecze. A sypie tez niezle.

Obejrze inne zespoly, moze cos dorzuce.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP mlodzikow 2022

Post autor: zajczik »

Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP mlodzikow 2022

Post autor: Diomedea »

Nie do konca rozumiem.
Kamil Lapszynski grajacy w hali (pewnie rowniez na plazy) i MVP MPK zostal wytypowany do SMSu w ....plazowce.
To decyzja zawodnika co do dalszej kariery? Jesli tak szkoda, ale jego zycie, jego decyzja.
Jesli to pomysl dzialaczy....no coments
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”