MP Juniorów 2023

Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

MOS ogrywa JW mimo sredniawego w ataku i przyjeciu Chacinskiego i troche lepszego, Lizynczyka (na ataku). MVP srodkowy .
jeszcze nie ogladalam, wyglada, ze blokiem miazdzyli.

Lechia wygrywa z Metrem rownie3:1. Jak juz jestesmy przy Nowakach na srodku-MVP Jakub Nowak z 82 skutecznosci i efektywnosci. Choc Marccel Hendzelewski tez ladnie.

Widac ci co pograli w I lidze niezle dojrzeli (nie mowie o JN)

Edit A takGrzybek mlodszy. Sciagniety z -2. po 2 setach. W kadecie wydawal mi sie ciut lepszy, choc i tak gral zamiast Slaty czy Rodka o wiele bardziej obiecujaych ale jeszcze mlodszych. Ale on chyba z 05, wiec bedzie mial jeszcze rok na pokazanie sie w juniorze. Urosl, geny siatkarskie sa, zobaczymy. Byle rozstrzygnelo sie sportowo.
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

MOS nie zostawil zludzen bydgoszczanom, a Lechia gdanszczanom.
Lizynczyk na ataku wydaje sie stabilniejszy niz na przyjeciu.
A Kuba Nowak dramatycznie spadl z efektywnocia z 82 wczoraj na 73%, dorzucil 2 bloki i 3 wybloki i asa. :D
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Diomedea pisze: 15 mar 2023, o 19:02 MOS nie zostawil zludzen bydgoszczanom, a Lechia gdanszczanom.
Lizynczyk na ataku wydaje sie stabilniejszy niz na przyjeciu.
A Kuba Nowak dramatycznie spadl z efektywnocia z 82 wczoraj na 73%, dorzucil 2 bloki i 3 wybloki i asa. :D
Statystyki na stronie są błędne. Byłem na meczach , niektóre strasznie pomylone
zajczik
Posty: 371
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: zajczik »

AZS OLSZTYN 1978 pisze: 16 mar 2023, o 05:23
Diomedea pisze: 15 mar 2023, o 19:02 MOS nie zostawil zludzen bydgoszczanom, a Lechia gdanszczanom.
Lizynczyk na ataku wydaje sie stabilniejszy niz na przyjeciu.
A Kuba Nowak dramatycznie spadl z efektywnocia z 82 wczoraj na 73%, dorzucil 2 bloki i 3 wybloki i asa. :D
Statystyki na stronie są błędne. Byłem na meczach , niektóre strasznie pomylone
Racja. Na pewno nie są idealne ale lepiej jak kodują niż nie. Np. Granieczny zero błędów w jednym z meczów a jeden freeball dla przeciwników na pewno był.
Energetyk mimo wzmocnionego składu i szans nie zamknął meczu z Metrem by mieć dziś spokojny awans. Okoń solidnie, reszta falowała a Nowak nie zachwycał jak w ostaniej kolejce I ligi.
Podoba mi się Lechia jako poukładany zespół.Zapewne Brzostowicz rozmyśla... Ciekawie zapowiada się dziś popołudniowa sesja.
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: buzinga »

MOS przegrywa dziś z Resovią. Niespodzianką może to nie jest, bo wystawili kombinowany skład. Mają pewny awans, więc się oszczędzają. Choć Chaciński widziałem, że grał i raczej średnio się spisywał. Ogólnie grupa A wydaje się być słabsza od B. Chemik walczy o awans z JW. Fajny jest Chmura. Ma ładne odbicie, ale takiemu rozgrywającemu może być trudno przebić się w seniorze. Do wyróżnienia też naturalnie Granieczny. Choć wygląda jakby miał 14 lat ładnie piłka układa mu się na rękach. Ciężko stwierdzić jak mocny jest MOS. Optycznie aż tak lepiej od Metra nie wyglądają. Będą ciekawe półfinały jutro.

W drugiej grupie w sumie jeszcze sporo niewiadomych. Lechia gra chyba najlepszą siatkówkę na tym turnieju. Mają mocne przyjęcie i orzą środkiem ile wlezie. Ciekawe jak dziś spiszą się z Energetykiem. Do wyróżnienia Okoń, choć on malutki, ale skacze jak jakiś Kubańczyk. Metro ma w miarę zbilansowany zespół i jak nie zaliczą wtopy z Gdańskiem, który nota bene rozczarowuje na tym turnieju najbardziej to mają duże szanse na awans. Fajne są oba Rybaki, choć Olek nie zachwyca skutecznością to może coś z tego będzie. Taki trochę większy Karol Butryn ;) Ogólnie mało widać takich o których można powiedzieć, że są sporymi nadziejami na przyszłość. Rozczarowuje Serewis, Potrykus wygląda na wypompowanego. Obaj środkowi z Lechii błyszczą za to w ataku, ale średnio blokują. Hendzelewski doznał w pierwszym spotkaniu drobnego urazu, w drugim już tak dobrze nie grał, ale jak nikt nie złamie zagrywką Tomaszowa to raczej oni sięgną po tytuł. Choć ich sypaczowi nadspodziewanie często gasną piłki do skrzydeł i tu można upatrywać nadziei.
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: buzinga »

Męczyło się Metro z Treflem, ale pościg z 0-2 udał się i finalnie w półfinale odbędą się derby Warszawy. Drugą parę utworzą Lechia z JW. Jastrzębie ograło Chemika w meczu o awans też po 5 setach. Wydawało się przed turniejem, że najsłabszym ogniwem zespołu z Bydgoszczy będzie środek. A oni mieli naprawdę fatalne przyjęcie. Nie było z czego grać. Ogólnie chyba i tak postawię na finał Metro-Lechia. Jak jeszcze w pierwszym meczu może być rożnie to w drugim Jastrzębie powinno dostać oklep od Tomaszowa.
Volley72
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2022, o 19:59
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Volley72 »

Godzina 10 mecz o brązowy medal pomiędzy Jastrzębiem a MOS-em, natomiast o 13 wielki finał Lechia - Metro. W porównaniu do kadeta z 2021 roku sklad pierwszej piątki zespołów bez zmian.
Volley72
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2022, o 19:59
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Volley72 »

No i tomaszowski walec nie pozostawił żadnych złudzeń przeciwnikom
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

Nagrody indywidualne:

Najlepszy rozgrywający: Marcel Bakaj (KS Metro Warszawa)
Najlepszy atakujący: Stanisław Dróżdż (KS Metro Warszawa)
Najlepszy blokujący: Jakub Nowak (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
Najlepszy przyjmujący: Marcel Hendzelewski (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
Najlepszy libero: Jakub Kubacki (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
MVP: Dawid Suski (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)

Najlepszym atakujacym zostal przestawiony ze srodka przyjmujacy. Co niestety pokazuje tez deficyt na ataku. Tym razem brak wybitnych mlotkow, ciagnacych swoje zespoly.
Tak z ciekawoscia przygladalam sie grze Drozdza na przyjeciu. Jeszcze troche nieposkladany, ale fajna dynamika. Rowniez z pipa. Przyjecie nie takie slabe, nawet widzialam cos w padzie bocznym. Zdecydowanie duzo lepsza praca nog niz u Gierzota. Ogarnia nowa pozycje. Moze z tej maki byc chleb, za jakis czas. Przypominam, ze to swieze przestawienie. Niestety w Spale dostaje szans malo, glownie gra Potrykus/Serewis, na poczatku jeszcze troche Kaliszuk wchodzil.
Juz wczesniej pisywalismy o tym, ze sa tendencje do grania zelaznymi szostkami w reprezentacji cale lata, ale jak sie okazuje w przypadku Spaly rowniez lidze przez caly sezon. Potem taki Potrykus wymeczony, Serewis dalej nijaki a Drozdz nieograny.
Dlatego cieszy ta nagroda, zawodnik jest z 05, bedzie mial jeszcze rok gry w Spale, pewnie juz w szostce, tylko czy w I lidze?

Fajnie, ze 2 sypaczy z nagrodami.

Chacinski skrecil noge w kostce na rozgrzewce meczu o braz. MOS cos pechowo ostanio. Niby gral nienadzwyczajnie, ale jednak go zabraklo. W bloku w dwoch pierwszych meczach zagral mocno-2x po 4 bloki w g statystyk i wizualnie byl mocnym zatrzymaniem.
Zamiast niego zagrali Szymon Beta (bez przyjecia i bloku) i od drugiego seta Szlachcikowski.
waldek 28
Posty: 159
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: waldek 28 »

Zgadzam się, widać potencjał u Dróżdża, dziwne że nie gra w Spale kosztem Serwisa.
Volley72
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2022, o 19:59
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Volley72 »

To może i ja coś wtrącę do tej dyskusji na temat nagród indywidualnych.
Z tego co się orientuję to Stanisław Dróżdż na tych mistrzostwach grał na pozycji przyjmującego, a najlepszym atakującym tych pięciodniowych zmagań był bezsprzecznie Aleksander Rybak z Lechii Tomaszów Maz. Z meczu na mecz wchodził na coraz wyższy poziom. A swoje najlepsze mecze zagrał w meczach o stawkę, czyli w półfinałowym i finałowym. A to najlepiej obrazuje wartość każdego gracza.
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

Dyskusji chyba wielkiej nie ma. IMHO nagrody nie sa kontrowersyjne.

To nie pierwszy raz, gdy tytul najlepszego atakujacego dostaje przyjmujacy. Tak sie dzieje zwykle, gdy jurorzy uwazaja, ze ow przyjmujacy mial wiekszy wplyw na rezultat swojego zespolu albo jest ciekawsza indywidualnoscia. Tak bylo z Kuba Kochanowskim w kadecie, gdzie zagral na przyjeciu i zostal najlepiej atakujacym.
I Drozdz pokazal sie swietnie w ataku i poprawnie w odbiorze.
Ale oczywiscie moga wchodzic w gre jakies wzgledy dyplomatyczne, np zeby nie dac za duzo jednej druzynie. Dostali juz (zasluzenie) Suski, Hendzelewski i Nowak. Wiec moze to byl ten case.
Staty podane ponizej sa lacznie z polfinalami:
Dozdz ma za 7 spotkan 112 atakow 56 pkt atakiem ze skutecznoscia 50%. Efektywnosc tez bedzie mial niezla: 7bl, 8x blokowany
Alek Rybak ma 8 spotkan 117 pkt z 213 atakow, 46%, 16 bledow, 23 razy blokowany.
Tylko Drozdz ma wpisane 7 spotkan (nie wchodzil z Bedzinam), a naprawde zagral 6 plus wejscie w jednym secie w meczu z AZS. IMHO na jakies wyroznienie zasluzyl.

Nie ogladalam Lechii wystarczajaco, by miec opinie na temat, czy skrzywdzono Alka Rybaka brakiem wyroznienia indywidualnego. Moze i tak.

Bywalo tez ze nie przyznanano tytulu najlepszego przyjmujacego, zeby nie dac komus podpadnietemu (casus Szymanskiego).


Co do gry Serewisa- Drozdz jest przestawiony od tego sezonu. Serewis chyba jest wg spalskich trenerow takim allrunderem. Niby i przyjmuje, i atakuje i warunki ma niezle itd. Niestety wszystko robi na dosyc przecietnym poziomie. Juz paru takich zawodnikow bylo, trenerzy zawsze ich forowali. Moze "grzeczni uczniowie", latwiejsi w obsludze ?
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 19 mar 2023, o 13:25 Dyskusji chyba wielkiej nie ma. IMHO nagrody nie sa kontrowersyjne.

To nie pierwszy raz, gdy tytul najlepszego atakujacego dostaje przyjmujacy. Tak sie dzieje zwykle, gdy jurorzy uwazaja, ze ow przyjmujacy mial wiekszy wplyw na rezultat swojego zespolu albo jest ciekawsza indywidualnoscia. Tak bylo z Kuba Kochanowskim w kadecie, gdzie zagral na przyjeciu i zostal najlepiej atakujacym.
I Drozdz pokazal sie swietnie w ataku i poprawnie w odbiorze.
Ale oczywiscie moga wchodzic w gre jakies wzgledy dyplomatyczne, np zeby nie dac za duzo jednej druzynie. Dostali juz (zasluzenie) Suski, Hendzelewski i Nowak. Wiec moze to byl ten case.
Staty podane ponizej sa lacznie z polfinalami:
Dozdz ma za 7 spotkan 112 atakow 56 pkt atakiem ze skutecznoscia 50%. Efektywnosc tez bedzie mial niezla: 7bl, 8x blokowany
Alek Rybak ma 8 spotkan 117 pkt z 213 atakow, 46%, 16 bledow, 23 razy blokowany.
Tylko Drozdz ma wpisane 7 spotkan (nie wchodzil z Bedzinam), a naprawde zagral 6 plus wejscie w jednym secie w meczu z AZS. IMHO na jakies wyroznienie zasluzyl.

Nie ogladalam Lechii wystarczajaco, by miec opinie na temat, czy skrzywdzono Alka Rybaka brakiem wyroznienia indywidualnego. Moze i tak.

Bywalo tez ze nie przyznanano tytulu najlepszego przyjmujacego, zeby nie dac komus podpadnietemu (casus Szymanskiego).


Co do gry Serewisa- Drozdz jest przestawiony od tego sezonu. Serewis chyba jest wg spalskich trenerow takim allrunderem. Niby i przyjmuje, i atakuje i warunki ma niezle itd. Niestety wszystko robi na dosyc przecietnym poziomie. Juz paru takich zawodnikow bylo, trenerzy zawsze ich forowali. Moze "grzeczni uczniowie", latwiejsi w obsludze ?
Bydgoszcz miała koszmarne przyjęcie. Serewis jest przereklamowany. Nie wiedziałem, że Dróżdz jest przestawiony. Jeśli tak to faktycznie może coś z tego być, bo drętwy to on nie jest. Aleksander Rybak faktycznie był najlepszym atakującym turnieju i tu raczej weszły względy dyplomatyczne, żeby Lechia nie zgarnęła za dużo nagród indywidualnych. A sam Rybak wyglądał bardzo obiecująco. Krytykowałem Suskiego, że mu na początku turniej trochę piłki do skrzydeł gasły, ale to jakie złapał później granie z atakującym strasznie mi się podobało. Nawet przy atakach z pierwszej strefy piłka chodziła dość szybko. Dobrą prace nóg ma młody atakujący. Szedł dynamicznie, mocno do przodu bijąc bardzo odważnie. Świetna koordynacja, bo czasem myślałem, że zaraz wpadnie w siatkę. Do tego ciekawy potencjał na zagrywce i blok jeszcze do ogarnięcia (tam jest miejsce na rozwój). Chłopak jest fajny. Śmiałem się że drugi Butryn, bo tak z budowy ciała trochę wygląda. To jest jednak materiał na bardzo dobrego systemowego gracza. Suski zasłużenie MVP, przed turniejem myślałem, że Bakaj jest lepszy.. Biednie wypadło przyjęcie. Jedynie Hendzlewski wszedł i zrobił swoje. Kurde jak jak bym chciał, żeby on miał te 195/196 wzrostu. Jest tak dobry w elementach defensywnych, że były idealnym partnerem dla Gierżota w przyszłości reprezentacyjnej. Wzrost go limituje.
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

IMHO jeszcze lepszy ruchowo i w czytaniu gry jest Brzostowicz. Ale nie wiem, czy nie nizszy. :( i raczej nizej lapie.
Nie wiem czy parametry Alka Rybaka sa aktualne. Jesli tak, to moze troche zabraknac, ale przy Butrynie tez to mowilam. :D
Ale z przyjemnoscia jeszcze wrzuce w wolnym czasie pare spotkan Lechii i poogladam.


Jesli chodzi o przyjmujacych, to albo Potrykus sie odlapie, albo trzeba bedzie poczekac.
Kadeci beda grac, warto zobaczyc kilku przyjmujacych.

Idealny partner juz gral z Gierzotem-Kuba Czerwinski. Przyjecie, dobry blok, dobry atak jako opcja uzupelniajaca bardzo dobry. Pospiech, chec sukcesu za wszelka cene jakby skonczyly jego duza kariere. Mysle, ze pomimo operacji barku juz nie wroci na sciezke wiodaca w gore.
Jesli powtorzy kariere Lukasika bedzie niezle.
Volley72
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2022, o 19:59
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Volley72 »

Diomedea pisze: 19 mar 2023, o 18:23 IMHO jeszcze lepszy ruchowo i w czytaniu gry jest Brzostowicz. Ale nie wiem, czy nie nizszy. :( i raczej nizej lapie.
Nie wiem czy parametry Alka Rybaka sa aktualne. Jesli tak, to moze troche zabraknac, ale przy Butrynie tez to mowilam. :D
Ale z przyjemnoscia jeszcze wrzuce w wolnym czasie pare spotkan Lechii i poogladam.


Jesli chodzi o przyjmujacych, to albo Potrykus sie odlapie, albo trzeba bedzie poczekac.
Kadeci beda grac, warto zobaczyc kilku przyjmujacych.

Idealny partner juz gral z Gierzotem-Kuba Czerwinski. Przyjecie, dobry blok, dobry atak jako opcja uzupelniajaca bardzo dobry. Pospiech, chec sukcesu za wszelka cene jakby skonczyly jego duza kariere. Mysle, ze pomimo operacji barku juz nie wroci na sciezke wiodaca w gore.
Jesli powtorzy kariere Lukasika bedzie niezle.
Od kogo to niby Brzostowicz jest lepszy ruchowo i w czytaniu gry?
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 19 mar 2023, o 18:23 IMHO jeszcze lepszy ruchowo i w czytaniu gry jest Brzostowicz. Ale nie wiem, czy nie nizszy. :( i raczej nizej lapie.
Nie wiem czy parametry Alka Rybaka sa aktualne. Jesli tak, to moze troche zabraknac, ale przy Butrynie tez to mowilam. :D
Ale z przyjemnoscia jeszcze wrzuce w wolnym czasie pare spotkan Lechii i poogladam.


Jesli chodzi o przyjmujacych, to albo Potrykus sie odlapie, albo trzeba bedzie poczekac.
Kadeci beda grac, warto zobaczyc kilku przyjmujacych.

Idealny partner juz gral z Gierzotem-Kuba Czerwinski. Przyjecie, dobry blok, dobry atak jako opcja uzupelniajaca bardzo dobry. Pospiech, chec sukcesu za wszelka cene jakby skonczyly jego duza kariere. Mysle, ze pomimo operacji barku juz nie wroci na sciezke wiodaca w gore.
Jesli powtorzy kariere Lukasika bedzie niezle.
Nie wiem czy Czerwiński był idealnym partnerem. Na pewno widziałem w nim spory talent, talent na miarę reprezentacji. U nas chyba tak jest, nawet nie tylko w siatkówce, że presja na wyniki młodzieżowe przekracza granice zdrowego rozsądku. Nie wierze, że to jakoś wyhamuje. Jeszcze przed tym turniejem myślałem, że Serewis gra w Spale, bo nie ma nikogo lepszego. Zasada na bezrybiu i rak ryba. A że wzrost się zgadza, no to niech gra. Tylko jak można było podłapać na tym turnieju grę Dróżdża to się człowiek zaczął zastanawiać o co tu chodzi. Nie, żebym mu wróżył jakąś wielką karierę, ale chłopak ma przynajmniej bazę do gry (atak- siła uderzenia, zasięg, dojście do siatki, wybór rozwiązań jak na takiego młodego gracza jest całkiem spoko). Jasne trzeba dużo pracy, ale to standard dotyczący wszystkich młodych chłopaków nawet tak utalentowanych jak Kuba Nowak. Serewis nie ma nic. Przez chwilę wydawało mi się, że może technika użytkowa, ale gdzie tam. Lepiej się przyjrzałem i nie widzę tego. Niby żadnemu chłopakowi nie można odbierać szans na rozwój. No, ale w takich przypadkach lepiej być mile zaskoczonym niż się nadmiernie łudzić. Potrykus grał słabo, ale przynajmniej widać, że jest sprawny i dość dynamiczny. Może da radę, ale to takie może, może. Biednie wypadli przyjmujący na tym turnieju.

Jest jeszcze Alik Nowik. Wiem, że ma bardziej ofensywną charakterystykę. Możesz powiedzieć o nim coś więcej? Bardziej ocenia potencjału mnie interesuje, ale i za ogólną opinie też będę wdzięczny.
zajczik
Posty: 371
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: zajczik »

"Jeszcze przed tym turniejem myślałem, że Serewis gra w Spale, bo nie ma nikogo lepszego." Nic bardziej mylnego. Owszem wielu miało propozycje ale nie wszyscy chcą korzystać. Dużo zależy kto pochodzi z jakiego regionu, jak zorganizowany ma klub i jakie możliwości rywalizacji. Mimo wszystko niektórych możliwość ogrywania się w 1 lidze przekonała. Nie wszędzie jak w Tomaszowie dają szansę jak Hendzelewskiemu. Później dwa trzy lata zajmuje po skończeniu juniora przebijanie się do szóstek nawet w 1 lidze. Widzicie kogos z rocznika 2004 kto od razu wskoczy na poziom choćby 1 ligowy? Głownie pytam o przyjęcie i atak.
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: buzinga »

zajczik pisze: 20 mar 2023, o 17:35 "Jeszcze przed tym turniejem myślałem, że Serewis gra w Spale, bo nie ma nikogo lepszego." Nic bardziej mylnego. Owszem wielu miało propozycje ale nie wszyscy chcą korzystać. Dużo zależy kto pochodzi z jakiego regionu, jak zorganizowany ma klub i jakie możliwości rywalizacji. Mimo wszystko niektórych możliwość ogrywania się w 1 lidze przekonała. Nie wszędzie jak w Tomaszowie dają szansę jak Hendzelewskiemu. Później dwa trzy lata zajmuje po skończeniu juniora przebijanie się do szóstek nawet w 1 lidze. Widzicie kogos z rocznika 2004 kto od razu wskoczy na poziom choćby 1 ligowy? Głownie pytam o przyjęcie i atak.
Chodziło mi o to, że w Spale jest Dróżdż, który na tym turnieju pokazał, że jest zawodnikiem wartym większego ogrywania niż Serewis. Niefortunnie się wypowiedziałem, bo powinno to brzmieć tak: Myślałem, że w Spale nie ma nikogo lepszego/ciekawszego niż .... i dalsza część już ta sama. Wtedy byłoby oczywiste o co mi chodzi. Mój błąd, bo ogólnie zgoda.
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

@volley72
napisalam, ze wedlug mnie od Marcela. A ze lapie nizej, nie urosl...
Zreszta mozesz miec inne zdanie.
@zajczik- czy chodzi tylko o organizacje klubow? Bo nie przyszedl Chacinski z MOSu a przyszedl Alek Nowik... z MOSU. Tylko dla Chacinskiego w reprze niespecjalnoe znalezli alternatywe. A dla Nowika znalezli i nie dali mu pograc, choc alternatywa okazala sie w praniu sredniawa.
Przyszedl Potrykus, a wydawaloby sie, ze Gdansk wybijajacym sie sie swoim mlodziezowcom daje uczciwe szanse.
Obawiem sie, ze moze chodzic o miejsca w reprze i byloby to nieuczciwe postawienie sprawy. Powiedzmy uczciwie-mafijne. Ty zagrasz dla mnie a ja cie wypromuje.
@buzinga-nie wiem dlaczego, ale jak jest taki troche nijaki zawodnik, to zawsze ma spore fory u spalskich trenerow. Widza w nich swoja przecietna siatkarska przeszlosc?

Alek Nowik-dawno nie ogladalam, wejscie Polsatu do I ligi zmniejszylo mozliwosci obejrzenia zawodnikow i spotkan.
To syn Adama, wiec ma w genach solidne parametry fizyczne. Wydaje sie fizycznie rozwiniety ponad wiek, bedac z 06 gral nie tylko z 05 ale i z 04.
Cop go nawet troche sztucznie forsowal. Najpierw widzialam go w mlodziku na przyjeciu. Atak fajny, z pomyslunkiem. Sila tez byla. Przyjecie bylo poprawne, tylko zbieranie sie do ataku takie malo dynamiczne. Przyjecie sprawialo wrazenie mocno wypracowanego, ale brak naturalnego czucia miesniowego i srednia dynamika najscia do ataku.
Uznalam ze jeszcze jeden silny, pracowity, nieglupi ale sztywniak. I potem zobaczylam faceta na ataku, przestawiony na kadeta. Zupelnie inna dynamika, dalej trzymanie kierunkow i sila. Sadze, ze pracowitosc i myslenie mu nie zanikly.
Dla mnie on i Kuba Nowak grajacy w zeszlorocznym kadecie na ataku byli objawieniami na skrzydlach.
Sadzac po punktach ktore robil w Spale, przewyzsza obu atakujacych z 05- Rybaka i Potrykusa.
Taki dla mnie Kurkopodobny troche.
Martwi mnie historia z miesniami brzucha. On jest rozwiniety nad wiek, ale jednak 2 lata mlodszy niz najstarsi spalowicze. Podejrzewam, ze Spalscy trenerzy srednio dobieraja obciazenia. Historie Czerwinskiego i Kupki jakby to potwierdzaly.
Zaluje i nie rozumiem po jakie licho poszedl do Spaly.
Volley72
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2022, o 19:59
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Volley72 »

Diomedea pisze: 20 mar 2023, o 22:05 @volley72
napisalam, ze wedlug mnie od Marcela. A ze lapie nizej, nie urosl...
Zreszta mozesz miec inne zdanie.

No zdecydowanie mam inne zdanie. Opinia że Brzostowicz jest lepszy ruchowo i w czytaniu gry od Hendzelewskiego to już lekko podchodzi pod science fiction. Rozumiem, że bardzo wysoko oceniasz Brzostowicza jako zawodnika, jednak po tym co pokazała Lechia jako kolektyw w tych finałach, to uważam, że nie znalazłby miejsca w pierwszej szóstce tego zespołu.
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

Kolektyw to kolektyw. Jest paru zawodnikow, ktorzy nie znalezli miejsca w reprze, a dalej sa dobrzy. Np Marcel w reprze mlodziezowej. Zabraklo jego albo wejsc Brzostowicza (za Serewisa ;) )jako alternatywy w Gruzji, gdzie przegralismy awans do MS.

Uwazam, ze Hendzelewski lepiej przyjmuje i blokuje.
A Brzostowicz lepiej dogrywa i broni. Zreszta Brzostowicz to przestawiony 2 lata temu atakujacy, wiec w przyjeciu jeszcze postep bedzie.
Tylko czy to starczy na cos wiecej niz I liga w przyszlosci w przypadku obu?
Zreszta latwiej grac w zespole, gdzie nie jestes osamotniony.
Szkoda wiec, ze z kolektywu Lechii przebije sie najprawdopodobniej tylko Nowak (Kuba) i oby (duzo mniej prawdopodobne) Suski.
Wzrostu zabraknie. Junior to juz chyba nie jest czas, gdzie sie rosnie, choc fajnie by bylo jakby te 194 (semeniukowe) mieli obaj.

Pytal (retorycznie) @zajczik, czy widzimy kogos z 04 gotowego do grania w PL, najlepiej na skrzydlach. Niestety nie, jakby nie wychwalac obu Rybakow, czy Marcela. Zreszta on nawet w I lidze gra troche nierowno i zdaje sie, ze mial jakies problemy przeciazeniowe (miesnie brzucha?).
Dlatego popatrzymy w kadecie (Lapinski moze wroci do hali, Salata mogl dojrzec, Rodek zagra na przyjeciu?)

Natomiast na pewno, na duze granie jest gotowy Jakub Nowak. IMHO bedzie to kariera nie w stylu Kochanowskiego (czyli nie blyskawiczna), ale szybka jak Bienia czy Hubera. O ile jakies kontuzje go nie zmoga.

Co do sypaczy, to niestety wiekszosc z nich siada na lawkach po wejsciu w seniora. Suski, majac pewne wady, ma przynajmniej atut wzrostu, wystarczajacego do dobrego bloku, wiec kto wie.
Jakos pokutuje przeswiadczenie, ze na tej pozycji wazniejsze niz kreatywnosc czy dokladnosc sa chlodna glowa i doswiadczenie. Chlopcy siadaja na lawkach, jak odrywaja sie od nich te 5-6 lat pozniej to sa bardziej jalowi niz piaski Sahary. Jeden Bereza zaczal grac regularnie.
zajczik
Posty: 371
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: zajczik »

Oba Rybaki to 2005 czyli zobaczymy ich za rok prawdopodobnie.
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

Ale i tak srednio to widze w doroslej. Pewnie przejda przez I lige.
Zreszta ani w 04 ani w 05 na skrzydlach nie widze kandydatow na PL. Wiec ani Hendzelewski, ani Potrykus raczej sie nie przebija szybko do gry na tym poziomie. Chyba ze pojda droga Szymendery albo Pawluna, tzn lawkowanie jako czwarty.
Dlatego tez pisalam o duzej dziurze na przyjeciu w kontekscie Gierzota.
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 20 mar 2023, o 22:05
Alek Nowik-dawno nie ogladalam, wejscie Polsatu do I ligi zmniejszylo mozliwosci obejrzenia zawodnikow i spotkan.
To syn Adama, wiec ma w genach solidne parametry fizyczne. Wydaje sie fizycznie rozwiniety ponad wiek, bedac z 06 gral nie tylko z 05 ale i z 04.
Cop go nawet troche sztucznie forsowal. Najpierw widzialam go w mlodziku na przyjeciu. Atak fajny, z pomyslunkiem. Sila tez byla. Przyjecie bylo poprawne, tylko zbieranie sie do ataku takie malo dynamiczne. Przyjecie sprawialo wrazenie mocno wypracowanego, ale brak naturalnego czucia miesniowego i srednia dynamika najscia do ataku.
Uznalam ze jeszcze jeden silny, pracowity, nieglupi ale sztywniak. I potem zobaczylam faceta na ataku, przestawiony na kadeta. Zupelnie inna dynamika, dalej trzymanie kierunkow i sila. Sadze, ze pracowitosc i myslenie mu nie zanikly.
Dla mnie on i Kuba Nowak grajacy w zeszlorocznym kadecie na ataku byli objawieniami na skrzydlach.
Sadzac po punktach ktore robil w Spale, przewyzsza obu atakujacych z 05- Rybaka i Potrykusa.
Taki dla mnie Kurkopodobny troche.
Martwi mnie historia z miesniami brzucha. On jest rozwiniety nad wiek, ale jednak 2 lata mlodszy niz najstarsi spalowicze. Podejrzewam, ze Spalscy trenerzy srednio dobieraja obciazenia. Historie Czerwinskiego i Kupki jakby to potwierdzaly.
Zaluje i nie rozumiem po jakie licho poszedl do Spaly.
Dzięki. A tak poza tym wierzę, że Hendzelewski zrobi karierę w PL przynajmniej na miarę Andringi. Choć faktycznie dziura pokoleniowa będzie. Może jeden z obecnych reprezentantów pociągnie na wysokim poziomie do 35-36 roku życia (co przy ilości zawodników jest realne, na więcej nie liczę), no i może jednak jeden z nieoczywistych talentów się rozwinie. Tu najbardziej istotne oczywiście jest nie tylko zdrowie, ale i głowa. Nie znam osobiście tych młodych chłopaków na tyle, żeby jednoznacznie stwierdzić, który ma odpowiednie zacięcie do sportu. Także możemy dyskutować kto jest bardziej utalentowany, ale ostatecznie większą karierę zrobi ten, który przy posiadanym talencie, będzie cisnął i nie będą go zrażać niepowodzenia. Do tego będzie podejmował rozsądne wybory co do ścieżki klubowej.
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

Pomylilo mi sie, oczywiscie chcialam napisac, ze przewyzsza Pateckiego i Rybaka.

Tez uwazam, ze charakter jest waznym skladnikiem, ale bez warunkow fizycznych, wzrostu badz skocznosci (a najlepiej obu) to bywa ciezko.
VolleyTom
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2017, o 20:26
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: VolleyTom »

Diomedea pisze: 20 mar 2023, o 22:05 Martwi mnie historia z miesniami brzucha. On jest rozwiniety nad wiek, ale jednak 2 lata mlodszy niz najstarsi spalowicze. Podejrzewam, ze Spalscy trenerzy srednio dobieraja obciazenia. Historie Czerwinskiego i Kupki jakby to potwierdzaly.
Zaluje i nie rozumiem po jakie licho poszedl do Spaly.
Wow
Internetowa ekspertko na forum...
Jak nie wiesz, to się dowiedz. Proponuję porozmawiać z chłopakami, którzy przebywają w Spale. niech wyrażą swoją opinię o ośrodku, trenerach, wykonywanej pracy i opiece medycznej. Dowiedz się nad jakimi szczegółami w grze pracują na codzien. Zapytaj rodziców czy żałują, że ich dziecko jest w Spale.

Dodatkowo czesto piszesz o braku regularności u tych chłopców. Zrozum proszę, że w tym wieku to żaden zarzut. Jeśli chcesz się rozwijać to musisz przełamywać swoje bariery, najczęsciej kosztem popełnianych błędów.
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

Jedni zaluja, inni nie.
Wiem, ze poprzednio po odejsciu Pawlika paru chlopcow zrezygnowalo, bo byl ceniony.
Ze Nawrocki byl ceniony, wprowadzil wieksza dyscypline, ukrocil balangowanie, postawil mocniej na taktyke.

Nie wiem co cwicza na treningach, ale mniej wiecej widac, co potrafia zagrac w meczach.

Ale moze i Ty porozmawiaj, niezaleznie od tego czy tam pracujesz, czy tez jestes znajomym Pawlika, czy Nawrockiego czy Zajdela, czy jednym z nich.
Np z chlopcami, ktorzy byli jak byl Nawrocki. I co np Droszynski sadzi o jego metodach treningowych.
Albo z Czerwinskim-rozmawiales? Jak to sie stalo, ze zagral 7 bodajze spotkan ME ze zlamaniem obrabka panewki stawu barkowego, jako gracz podstawowy? A trener Pawlik nabral wody w usta i powiedzial o fakcie ze 2 miesiac pozniej, chociaz widac bylo ze Kuba reki ponad siatke nie byl w stanie podniesc. Nie wiedzial, czy mowic o kontuzji by sciagnac z siebie ciezar porazki, czy nie mowic, by ukryc fakt kiedy do niej doszlo i ze zawodnik gral kontuzjowany. A wybrany przez Pawlika 3ci przyjmujacy byl tak wybitny, ze poki byla walka o cos, to nie dal rady jednego meczu na boisku wytrzymac. A w domu zostal Nowakowski, dziura w bloku ale w pozostalych elementach zawodnik bardzo mocny.
Nie zaluje Kuba teraz? Wroci jeszcze do duzej gry?
A Kupka, ktory zagral ME ze 2-3 tygodnie po naderwaniu miesni brzucha?
Opieka medyczna rzeczywiscie swietna, przypadkiem to ten sam lekarz byl w Brnie i w Tibilisi.

Dlaczego Pilina tak dmuchal i chuchal na te grupe, mowil o zaufaniu, staral sie sciagac kazdego przy podejrzeniu kontuzji? Moze on tez uznal, ze zaufanie zostalo naduzyte? I jakims cudem znalazl zastepstwo nawet za dwoch kontuzjowanych, walczac przez 2 lata o medale?


Albo powiedz moze, dlaczego Cop wyciagnal medal (owszem maks z ta grupa), a rok pozniej wspaniali spalscy trenerzy, obecni w liczbie 3 na ME w Gruzji, nawet o to ostatnie premiowane obecnoscia na MS miejsce nie dali rady skutecznie powalczyc. Z ta sama grupa zawodnikow.
Nie mowiac o bajzlu na czasach, gdzie ewidentne bylo, ze teoretyczny pierwszy trener niewiele mial do powiedzenia. Zeby jeszcze jakas ciekawa gra byla tam prezentowana, albo swieze twarze (poza Serewisem, ktory pod koniec zawodow nawet plac dostal). W domu zostal wtedy Hendzelewski (mlodszy ale juz wchodzacy w Lechii) i chyba Nowik (przypadkiem - obaj wtedy spoza Spaly), na lawce Brzostowicz (owczesny MVP MP Kadeta ).

Ewentualnie powiedz, dlaczego odszedl Skrobot, jak taki z Ciebie spalsko-lodzko-tomaszowski insajder.

Jasne, ze brak regularnosci w tym wieku jest zykle widoczny i normalny. Ja to pisze o regularnosci w przecietnosci niektorych graczy.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2023, o 22:05 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
VolleyTom
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2017, o 20:26
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: VolleyTom »

Skoro teraz jest w SMS i Pawlik i Nawrocki to może warto zaufać tym ludziom? Chyba możemy się zgodzić że to świetne osoby do pracy z młodzieżą, prawda?
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: Diomedea »

Nie, nie mozemy sie zgodzic.

Dla mnie ocena Nawrockiego za Spale jest mocno ambiwalentna, ale przyznaje ze mial dobre strony. Ale poszedl tam, z wiedza o siatkowce mlodziezowej troche przestarzala, coz lepiej niz do kobiet bo ta byla zerowa.

W personaliach tez wybieral roznie np postawil imho slusznie na Gryca, choc trudno powiedziec, czy nie przegial z przeciazeniami.
Ale chamstwa, publicznego bicia po twarzy, metnych decyzji personalnych (niedopuszczenie Popiwczaka do rywalizacji z Kacprem, ciagle odsuwanie Szalupy ktory byl spoza Spaly) nie popieram.
Uswiadomilam sobie, ze to Ty byles tym dzielnym obronca geniuszu trenerskiego JN, jako trenera reprezentacji kobiet i pozniej Czarnych. ;)

A pewne metody wychowawcze jakby zle sie zestarzaly.
Ciekawe, ze Cop bez przeklenstw i policzkowania wyciagnal z powierzonej grupy ze 3 razy tyle co 3 akolici Jacka Przeklinaka rok pozniej.

Jeszcze bardziej ambiwalentna jest ocena Pawlika, po ME w Brnie. Ta gra kontuzjowanym byla dla mnie skandalem i naduzyciem zaufania.
A konfliktu odziedziczonego po Nawrockim zazegnac nie potrafil, tylko w nim trwal.

Rozumiem, ze wybitne wyniki Spaly swiadcza o sile tego duetu. Tym bardziej martwie sie o Nowika czy Trawke.
97 zanosi sie na wybitny, wiec pewnie chetnych do trenowania tej grupy bedzie sporo.
VolleyTom
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2017, o 20:26
Płeć: M

Re: MP Juniorów 2023

Post autor: VolleyTom »

Kończąc wątek (bo widzę, że zwyczajnie jesteś uprzedzona do niektórych ludzi), gdybym patrzył na siatkówkę w ten sposób jak Ty, to nawet ten Cop byłby nieudacznikiem.
On wszakże dysponował w MOS najlepszą grupą chłopaków, przewyższających rówieśników fizycznie w kolejnych kat. wiekowych. Grali jednak najczęściej prostą siatkówkę. Lata zgrania w rozgrywkach młodziezowych i rywalizacja w 2 lidze nie wystarczyła żeby np rok temu zdobyć medal kadetów. Zobacz jakim zespołem zagrał czapnik z Tomaszowem i zdobył brązowy medal.
Na koniec Cop w trakcie sezonu zostawił zespół i wyjechał za granicę (co lekko mówiąc nie przypadło innym do gustu w klubie).

I teraz mógłbym na bazie tego wszystkiego budować sobie swój świat twierdząc, że skoro Cop ugrał z kadrą brązowy medal, to pewnie Czapnik z Lechi ugrałby z tą kadrą złoto, a MOS poprowadziłby po złoto w kadetach.

Kończę więc, bo chyba nie ma sensu wzajemne przerzucanie się kolejnymi postami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”