Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Skonczyli grac juniorzy, od 24 zaczynaja polowki kadeci.

https://kadecimmp.volleystation.com/fixtures/
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Dzis zaczynaja.
Czesc zawodnikow luzno kojarze z zeszlorocznego mlodzika.

Warto popatrzyc na przyjecie, wobec posuchy we wczesniejszych rocznikach.
W Jelczu Laskowice gra Janus, o ktorym kolega z Wrocka wspominal w czasie dyskusji o Lapszynskim( wzrest plus zasieg). Nie widzialam w grze, z ciekawoscia popatrze. Na razie nie lapie jakos wysoko, ale warto popatrzyc na inne aspekty-koordynacje, dynamike, myslenie w grze.
W Gwardii Wr Lapszynski (sadzac po stronie sms odszedl ze Spaly?), mam nadzieje zobaczyc go w szostce, ale kto wie. Jego partnerem bedzie Chrzanowski? srednio oceniany przeze mnie i czesto opozycyjnego kolege Wyskokiego, a wyzej przez naszego kolege z Wroclawia.
W Treflu Salata, ktory mi sie bardzo podobal, i na srodku, i jeszcze bardziej na przyjeciu.
Nie przebilo sie Metro, gdzie gra rowiesnik i spalski kolega Trawki i Janusa, od Janusa nieco nizszy (jednak te 197 jest), ale ciut wyzej lapie-Kaminski. Chetnie bym zaobaczyla, poszukam innej okazii.

Na ataku Kicinski (Trefl) pokazal sie w reprze minikadeta z dobrej strony.

Sypacze-mi bardzo sie podobal Szymanski z Wroclawia. Tez go w Spale nie widze, co mnie nie martwi, tam juz sa sypacze.
Falkowski z Gdanska tez wart obejrzenia.

Ze srodkowych byl mocno wpadajacy w oko Korona z Trefla.

Piszcie prosze o innych ciekawych zawodnikach i oceny zespolow.
Rozumiem ze Gwardia to ubiegloroczny zwyciezca mlodzika-Koral.
Gdansk wydaje sie miec mocna ekipe, nie kojarze tylko libero. Czy obok Salaty na przyjeciu zagra Rodek, czy bardziej defensywwny gracz? A moze Salata sie nie zalapie?. Ciekawi mnie jak wkomponuja tych mlodszych, z zeszlorocznego mlodzika maja swietnych kilku graczy
Ostatnio zmieniony 24 mar 2023, o 10:56 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: zajczik »

Zawsze można z 2007 poobserwować powołanych na najbliższe zgrupowanie:)
https://www.pzps.pl/pl/siatkowka/reprez ... e-mlodziez
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

zajczik pisze: 24 mar 2023, o 10:54 Zawsze można z 2007 poobserwować powołanych na najbliższe zgrupowanie:)
https://www.pzps.pl/pl/siatkowka/reprez ... e-mlodziez
Ty to mozesz poobserwowac nawet na zywo jedna z grup. A pewnie jeszcze wiecej napisac o AZSsie, Enei i moze np mniej znanym Starogardzie.
@volleyTom pewnie zna Wifame.
@kris zna Wroclaw.
Tym razem jedna z grup grana jest w Czestochowie. Z Czestochowy sa tez az 2 druzyny w polowkach, a moze jeszcze jacys kibice z tego miasta przetrwali na forum.

Widze w paru zespolach graczy z Ukrainy. Fajnie ze mogli dalaczyc.

W Treflu widze (aktualne?) ze Rodek nie urosl, a pamietam z mlodzika Ptaszynskiego z 07. Troche mam watpliwosci co do podawanych wzrostow i zasiegow (Rodek gral na ataku z zasiegiem 318?), ale nie trzeba narzekac, bo najwyrazniej ponad polowa zespolow skladow nie doslala przed skonstruowaniem strony.

Transmisje grupy gdanskiej powinny byc tu: https://www.youtube.com/results?search_ ... k+mlodziez
Przy okazji- w transmisji z mlodzika pewnie mozna zobaczyc mlodego Wlazlego ;)
A Poznania nie znalazlam, pozostalych szukalam ciut mniej. Moze podrzucicie?
Anzej
Posty: 88
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Anzej »

Diomedea pisze: 24 mar 2023, o 09:26 W Gwardii Wr Lapszynski (sadzac po stronie sms odszedl ze Spaly?), mam nadzieje zobaczyc go w szostce, ale kto wie.
(...)
Rozumiem ze Gwardia to ubiegloroczny zwyciezca mlodzika-Koral.
Dokładnie Gwardia połączyła się z Koralem. A Łapszyński nie dostał się do Spały. Tzn z tego co pamiętam to chcieli go tylko na plażę.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Tak i na poczatku roku szkolnego figurowal w klasie plazowki. Nie wiem czy trenowal i zrezygnowal, czy zrezygnowal z gory.
Fajnie bedzie popatrzec jako obecnie sie przedstawia.

Skorzystam, bo mam wolne i obejrzalam wczesniejszy mecz, a wrazenia potem moga uciec.

Troche rozczarowanie poziomem. Gra jeszcze niepoukladana i pierwszy mecz. Joker chyba stracil wiare w 3 secie i Trefl troche sie pobawil.
Trefl gra cala ekipa z mlodzika, 07. Wiec Falkowski, Kicinski, Potempa. Slaby odbior i srednio mi sie podobal odbierajacy libero, 10 perfekcyjnego to na te pozycje slabo, ale w 3 secie podciagneli sobie staty. Para na przyjeciu dosyc zbilasowana, nie powalila mnie na kolana. Wyzszy, ofensywny Matusiak ma niezle warunki fizyczne, sporo konczy i blokuje. Ruch serwisowy niezly. Jest mocno izolowany w przyjeciu, chociaz sklada sie do niego dosyc dobrze. Nie wiem czy to dobrze dla jego rozwoju ale akurat Fijal pokazal ze jest dobrym trenerem. Ten nizszy niezle uzupenia w ataku ale z przyjeciem roznie. Fakt-obaj z libero brali duzo boiska.
Falkowski-to jeszcze szczaw jak na pozycje, mi sie srednio podoba tempo i parabola, ale raczej za duzo oczekuje. Fajna praca nog, po niskiej obronie z okolic 3-4 metra pozla z kolan fajna wrzutka na prawe. Widac spore zadatki.
Chetnie porownam z Szymanskim z Wrocka. Kicinski na ataku bez szalu w ocenie wzrokowej, w cyfrach jeszcze gorzej. Rodek ze starszym sypaczem dotkneli boiska na ostatnie pilki spotkania, wszedl tez drugi atakujacy-strasznie niski. Dobrze zagral Potempa, jest fajny ruchowo.
Mnie najbardziej interesowalo 2 zawodnikow:Salata z 06 i Korona z 08. Zaden nie zagral. Korona pewnie jeszcze sie nagra i zagra mlodzika.
A Salata ma pecha, w juniorze grywa glownie Grzyb, tu postawiono na mlodszych. Moge sie mylic ale widzialam go tez w kwadracie, moze jakis problem zdrowotny?
Jokerowi sie niz zdazylam przyjrzec ale ze 2 zawodnikow wpadlo mi w oko.

3 mocne druzyny w tej grupie. MOS przegrywa z Rzeszowem 2/3 i 12:15 w taju. Kazdej z tych 3 bedzie szkoda jak odpadnie.

A Gwardia wygrywa ale Lapszynski po statach nie wyglada na mocny punkt druzyny. I tak sie poprawil w meczu, bo po 2 setach procenty ataku byly strasznie biedne. Jednak jeszcze slabiej wyglada efektywnosc atakujacych w tym zespole. Gajda to nie jest ubiegloroczny drugi sypacz? Wtedy grali na 2 rozgywajacych..
Anzej
Posty: 88
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Anzej »

Na FB też "Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa" transmituje mecze.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: zajczik »

Na żywo niestety nie obejrzę a do Poznania się nie wybieram.
Oglądałem trochę Trefla. Szału nie było, lecz zbytnio nie byli naciskani. NIe do końca całą ekipą młodzika 07, gdyż na przyjęciu nieznani mi przyznaję z 06 Matusiak i Gruszka. Podobał mi się Potempa, nadal nie mogę przekonać się do Nurkiewicza. Kiciński niemrawo.
Mecze z Olsztyna
https://www.facebook.com/AZSUWMSMSOLSZTYN
z Cz-wy
https://www.facebook.com/AZSCzwa
Muszę popatrzeć na Gołąbka, gdyż jakieś świetne cyferki wykręcił a pamiętam dobre wrażenia już robił w młodziku jeszcze w warszawskiej Akademii Wójtowicza bodajże.
z Poznania
https://www.youtube.com/watch?v=JVqKyB13aDg
Oba poznańskie drużyny widziałem w tym roku, za to chętnie popatrzę na Norwida i Janusa z Jelcza.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

W Rzeszowie poza Trawka to ciekawy srodkowy z 4. Kto zacz? I coolerski atakujacy. Troche musi poracowac nad tymi atakami pod gore, ida w trybuny. Ale mysli i wie co chce zrobic.:)

Z Nurkiewiczm mamy tak samo, tez sie nie moge przekonac.

MOS niezle pogral, nie sa bez szans z Treflem, jesli ten nie wrzuci wyzszego biegu. Trefl ustawil pod siebie kolejnosc, jutro zgra z AKSem zmeczonym po taju. A MOS powinien miec latwiejsza przeprawe i zachowac troche sil na walke z gospodarzami. Poziom meczu MOS-AKS zdecydowanie wyzszy.
Hulaja MOSowi oba skrzydla. Nowik wraca po kontuzji, na razie troche nierowno. Fajny sypacz (Pawlak?), dobrze gra z pola. Na lewym Szlachcikowski tez niezly.

Enea-spore wrazenie robi atakujacy Madaj. Mimo samurajskiej fryzury nie jest nishidowy. Na oko ze 198 ma i dosyc szerokie barki. Ladnie bije do prostej, nawet na malej przestrzeni, obija z premedytacja zewnetrznego bloku, skos tez ma i serwis. Nawet dogrywa dobrze. Sypacz Drag pare razy zrobil Jelczowi jesien sredniowiecza zagrywka, sypie tez niezle. Libero Wnuk bardzo ladne przyjecie.
W Jelczu Janus-no wysoki i dlugi zasieg ramion. Z ocena dynamiki przy tym wzroscie warto poczekac. Na pewno zwraca uwaga bardzo niskie schodzenie na nogach przy odbiorze-ktos tego dopilnowal od samego poczatku, choc czucia miesniowego w odbiorze jak Michieletto to on raczej nie ma. Enea wygrywa bez problemu, Jelcz bez kontaktu, trudno powiedziec na ile to zasluga dobrze wykorzystanego serwisu we wlasnej hali, ale wrazenie sily zostalo.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2023, o 14:59 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Wywalilo mi wczoraj volleystation. Wam tez?

Strasznie duzo mlodziezy doniezlego grania w przyszlosci. 06 i 07 powinny nam duzo wniesc za ta pare lat, o ile sie prawidlowo rozwina. Troche biegam po YT i skroluje, bo co zespol to cos ciekawego.

Kicinski sie ocknal wczoraj, wiec dzis bedzie ostra walka o awans, w tej najmocniejszej chyba grupie.
@buzinga-jakbys chcial rzucic okiem na Nowika to druga polowa 3 seta (albo caly). Wszedl w okolicach 14 na serwis, zszedl chyba przy 21, nikt z jego kolegow nie konczyl, wiec Pawlak nie kombinowal i dawal mu wszystkie pilki po obronie. Widac ze powracajac po kontuzji stracil na sile i dynamice (miesnie brzucha). Za to lepiej widac technike uzytkowa. Korekcje nabiegu, kierunki, domkniecia ataku i wykrecanie nadgarstkiem, prace w asekuracji i obronie, blok. Ja podejzewam ze on i obecnie lepiej przyjmuje od Serwisa i niestety od Trawki tez. Strasznie fajny zawodnik rosnie.

Z drugiej strony Trefl wyciagnal z kwadratu Salate. Juz wczoraj zreszta, pierwszy raz na serwis w 3cim secie, gdzie Reska prowadzila 22:21 w secie ale miala 0:2, pilki byly na zamkniecie spotkania przez Trefla w 3 setach. Zostal czlowiekiem od specjalnych poruczen? Dzis niewiele wniosl, moze gry mu brakuje, moze tez po kontuzji?
2:1 dla MOSU, czy Nowik wytrzyma na tych obciazeniach...
Dozynki w czwartym. Trefl odpada.

Salacie sie mocno pogorszylo przyjecie i troche niechlujnie gra. Coz, moze sie jeszcze odlapie. Oby, zadatki fizyczne ma.
Nie jemu jednemu.
Patrzylam ze zdziwieniem na Trawke. Gierzot to przy nim profesor. Do przyjecia strasznie wysoko na nogach, za to rece zgiete, balans samymi rekoma i ze zdziwieniem oglada jak pilka leci w bok, badz do tylu. Wydaje mi sie, ze az tak zle nie przyjmowal. Jakis problem ruchowy (bolace kolana i gorzszy balans?), czy zaszkodzila mu opinia najwiekszego od lat talentu na ofensywnym przyjeciu? Odwrotnosc Janusa, przy podobnym wzroscie i kompletnie innej motoryce. Tamten sie troche ciagnie, brak dynamiki, ale ustawinie nog i rak do przyjecia ksiazkowe. Perfekcyjne z tego nie wychodza, ale przynajmniej nie do tylu albo rownolegle w bok.

Z AZS Stoelzle tez paru kozakow. Golabek nie zagral, to na ataku Dydzik 20 pkt, do tego na przyjeci Deko z 53% w ataku i uwaga: 72/44% w przyjeciu plus 2 bloki, Pobrotyn niby nie az tak blyskotliwie ,ale poziom trzymal, a MVP libero czestochowian. I wszystko w meczu z jednak przyzwoita Gwardia, ktora wyjdzie z grupy jako druga.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Elgarten »

Rozlosowano grupy w finałach: https://siatka.org/pokaz/poznalismy-gru ... mlodszych/
Termin: 19 - 23 kwietnia
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 26 mar 2023, o 12:09 Wywalilo mi wczoraj volleystation. Wam tez?

Strasznie duzo mlodziezy doniezlego grania w przyszlosci. 06 i 07 powinny nam duzo wniesc za ta pare lat, o ile sie prawidlowo rozwina. Troche biegam po YT i skroluje, bo co zespol to cos ciekawego.

Kicinski sie ocknal wczoraj, wiec dzis bedzie ostra walka o awans, w tej najmocniejszej chyba grupie.
@buzinga-jakbys chcial rzucic okiem na Nowika to druga polowa 3 seta (albo caly). Wszedl w okolicach 14 na serwis, zszedl chyba przy 21, nikt z jego kolegow nie konczyl, wiec Pawlak nie kombinowal i dawal mu wszystkie pilki po obronie. Widac ze powracajac po kontuzji stracil na sile i dynamice (miesnie brzucha). Za to lepiej widac technike uzytkowa. Korekcje nabiegu, kierunki, domkniecia ataku i wykrecanie nadgarstkiem, prace w asekuracji i obronie, blok. Ja podejzewam ze on i obecnie lepiej przyjmuje od Serwisa i niestety od Trawki tez. Strasznie fajny zawodnik rosnie.

Z drugiej strony Trefl wyciagnal z kwadratu Salate. Juz wczoraj zreszta, pierwszy raz na serwis w 3cim secie, gdzie Reska prowadzila 22:21 w secie ale miala 0:2, pilki byly na zamkniecie spotkania przez Trefla w 3 setach. Zostal czlowiekiem od specjalnych poruczen? Dzis niewiele wniosl, moze gry mu brakuje, moze tez po kontuzji?
2:1 dla MOSU, czy Nowik wytrzyma na tych obciazeniach...
Dozynki w czwartym. Trefl odpada.

Salacie sie mocno pogorszylo przyjecie i troche niechlujnie gra. Coz, moze sie jeszcze odlapie. Oby, zadatki fizyczne ma.
Nie jemu jednemu.
Patrzylam ze zdziwieniem na Trawke. Gierzot to przy nim profesor. Do przyjecia strasznie wysoko na nogach, za to rece zgiete, balans samymi rekoma i ze zdziwieniem oglada jak pilka leci w bok, badz do tylu. Wydaje mi sie, ze az tak zle nie przyjmowal. Jakis problem ruchowy (bolace kolana i gorzszy balans?), czy zaszkodzila mu opinia najwiekszego od lat talentu na ofensywnym przyjeciu? Odwrotnosc Janusa, przy podobnym wzroscie i kompletnie innej motoryce. Tamten sie troche ciagnie, brak dynamiki, ale ustawinie nog i rak do przyjecia ksiazkowe. Perfekcyjne z tego nie wychodza, ale przynajmniej nie do tylu albo rownolegle w bok.

Z AZS Stoelzle tez paru kozakow. Golabek nie zagral, to na ataku Dydzik 20 pkt, do tego na przyjeci Deko z 53% w ataku i uwaga: 72/44% w przyjeciu plus 2 bloki, Pobrotyn niby nie az tak blyskotliwie ,ale poziom trzymal, a MVP libero czestochowian. I wszystko w meczu z jednak przyzwoita Gwardia, ktora wyjdzie z grupy jako druga.
Coś tam przejrzałem, ale ostatnio średnio u mnie z czasem, postaram się więcej podpatrzeć już w trakcie finałów. Poza tym przyznam szczerze, że na ogół tak młodych chłopaków nie śledzę. Moja granica jest mniej więcej usytuowana na 18 latkach i w górę. Czasem jednak coś tam młodszych podejrzę, ale zdecydowanie nie jest to wiedza upoważniająca do szerszego wypowiadania się. Raczej podpytania kogoś: o co to za chłopak np ten z klubu X z numerem Y? Szanuję bardzo zawartość merytoryczną Twoich wypowiedzi, bo widząc nawet to co piszesz o starszych chłopakach pokrywa się w większości z moimi obserwacjami. Także mam pewność co do tego, że można Twoją wiedzę nazwać ekspercką. Co jest komplementem, bo wiem ile wysiłku kosztuje zabranie takowej. Także pisz jak masz takie możliwości, bo dobrze się czyta.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Ekspercka to na pewno moja wiedza nie jest, na szczescie wiem o tym.
Dzieki za informacje, ze dobrze sie czyta, lubie obserwowac siatkowke mlodziezowai zastanawiac sie co z graczy wyrosnie za kilka lat.
Czasem pisze zbyt emocjonalnie, bo kilka rzeczy mnie wkurza, albo podpalam sie (jak teraz na Nowika). Staram sie nie krytykowac mlodych zawodnikow za mocno, w koncu to poczatek ich przygody.
Wiem, ze sa na tym forum ludzie, ktorzy wiedza i ogladaja wiecej. Nie maja jednak czasu lub ochoty pisac.
Wiec dziekuje, za wszystkie podrzucone streamy i informacje.

Kiedys pisali w tych tematach glownie mlodzi zawodnicy. Bylo bardziej subiektywnie, ale z wieksza iloscia informacji. Teraz fora wyszly z mody.
Wiec poki ktos czyta, to sobie popisze od czasu do czasu.

A jakby ktos z Warszawy chcial zobaczyc jak zapowiada sie mlody Wlazly-dzis i jutro w sali MOSu Wola Warszawa sa cwiartki mlodzika i zagra Trefl Gdansk.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: zajczik »

Dziś startują finały. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.
https://kadecimmp.volleystation.com/
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Po obejrzeniu 2 spotkan:

Hala bardzo ladna. Transmisja srednia, bylo sporo lepszych w polowkach. Ogladam bez glosu, muza bardzo nachalna, komentarz sredni, choc nie przeszkadza.
Obraz - ciezko z ocena przyjecia (latwiej dla zespolu po lewej). Kamera (troche z lewej) skupuia sie mocno na serwujacym, dlugo ogladamy kozlowanie na zblizeniu, nie wiadomo jak ustawiaja sie zawodnicy do przyjecia, jak dziela boisko, jak wyglada indywidualnie technika przyjecia.
Po serwisie kamera niezbyt szyblo podaza za pilka (albo zostaje na serwujacym i jego zespole). Wiec przy dluzszych serwisach widzimy moment wychodzenia pilki od przyjmujacego, a prawego dolnego rogu, tzn odbioru w 5ce, czesto nie widac w ogole.
Serwis jest wazny, ale przyjecie tez.

AZS-mi sie podoba na przyjeciu Pacholski. W ataku dosyc fajnie, w przyjeciu nie udalo sie duzo wylapac (transmisja), ale chyba niezle. Wygryzl Pobrotyna, a moze jest rotacja albo jakies przeciazenia u Szymona? Zawodnik 202 wzrostu, z rocznika 2006. Warto rzucic okiem.
Atakujacy bez szalu i bez dramatu (gra Dydzik) ale dostal pare sytuacyjnych; Olejniczak (kadrowicz) na sypie jednak ma sporo niedokladnosci, wzrost na plus. Szkoda ze drugi przyjmujacy-Deko jest niski. Dobrze technicznie we wszystkich elementach.

Gwardia Wroclaw- niestety brak rozwoju od wygranych MP Mlodzika. Lapszynski nawet pogorszenie. Niechlujne przyjecie, dziwne najscie do ataku lewym barkiem do siatki. Wypadl z podstawowoego skladu. Czyli @kris mial racje, peak byl w momencie MVP mistrzostw mlodzika. Pytanie o przyczyne pozostaje zasadne, bo nie sa nia warunki fizyczne.

MOSowi gre trzyma Alek Nowik i moze sie to odbic na wynikach. Ze slabszymi druzynami uciagna, dzis o 16tej prawdziwy sprawdzian z JW i pewnie mecz decydujacy o miejscu w grupie. Wygrany bedzie mogl zagrac jutrzejsze spotkanie drugim skladem, obie druzyny maja jutro mecze z zespolami slabszymi.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: zajczik »

Ja widziałem (dużymi fragmentami) mecze "poranne". Ogólnie zaskoczenia jak to bywa w młodzikach nie będzie i w półfinałach raczej znajdą się: JW,AZS,MOS,AKS. Energetyka znam i bez zaskoczeń. Madaj ciągnał grę, choć warto zwrócić uwagę na wchodzącego Juskowiaka (rocznik 2008 pogra za tydzień w młodziku) jako pieśń przyszłości. W AKS mnóstwo piłek w ataku do Tsimafei Lesko. Efektywność średnia ale nie zawsze wystawy rozpieszczały. Trawka bardzo starannie a ktoś ostatnio narzekał. Drugi przyjmujący Grendysa dobrze przyjmuje, niezły serwis ale chyba trochę brakuje parametrów w ataku. Nie grali inni reprezentacji z rocznika 2007 (Lenik,Łysoń)
AZS Cz-wa łatwo. Deko zgadzam się z opinią. Pobrotyn źle zaczął, wszedł Pacholski i zaprezentował się równo we wszystkich elementach. Wawrzyniak na środku warto obserwować.
MOS widziałem kilkanaście akcji ale u przeciwników była taka bezradność, że włączyłem Zawiercie z Olsztynem:)
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Ja narzekalam na Trawke i niechlujne przyjecie na prostych nogach :D
Ale tak to wygladalo-odbiory za plecy i w bok. Nie wykluczalam, ze jakis problem przejsciowy , moze zdrowotny.
Napisalam, ze w meczach repry bylo duzo lepiej.

Wawrzyniak na srodku tez mi sie podobal, ale na oko to on niski i jest z 2005, wiec nie wiem czy ma szanse urosnac.

Transmisja padla??? :]
Rozumiem, ze nie trzeba narzekac na srednia jakosc, bo mozna nie miec zadnej. Tylko wtedy po co organizowac turniej.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: zajczik »

transmisję można znaleźć tutaj jak nie działa na mmp.volleystation [url]. https://www.miastoketrzyn.pl/2023/04/pi ... szych//url]
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

AZS Czestochowa:AKS Rzeszow- przedwczesny final?
Te druzyny prawdopodobnie sie spotkaja ponownie i wynik moze pojsc w kazda strone.
Jeszcze sie jastrzabkom dobrze nie przyjrzalam, ale chyba ciut mniejszy numer kapelusza, sadze ze Resovia da rade.
A Mos tzn tfu Nowik sam nie uciagnie z bardzo solidnym AZS. Chociaz dzisiaj Pawlak troche rozgrywa, angazuje lewe ( takze poza P1), a takze srodek.

Nie ogladalam dotychczas Wifamy. Czy sa tam jacys gracze z duzym potencjalem?

Edit: i przytkal sie MOS w 1 secie, tracac 5 pkt przewagi juz w srodkowej fazie seta, wiec sprawa wyjscia z drugiego miejsca pozostaje otwarta.

I finalnie Gwardia wygrywa 3:1 i przechodzi do gry o medale. MVP Lapa.
Strategia gry polegajaca na wysylaniu wiekszosci pilek do Nowika (51 %Skut, 36 %ef), gdzie ewentualnie jeden z przyjmujacych cos doda (na 33% skt), a drugi glownie przyjmuje (17%skut ataku) sie nie sprawdzila. Nowik 45 atakow w 4 sety i to trzeci dzien pod rzad w charakterze konia pociagowego.
Fajnie bo Gwardia moze jeszcze powalczyc. Szkoda by bylo jakby ubiegloroczny zwyciezca tak spuscil z tonu, by nie wejsc do strefy medalowej.
Zal, bo gdyby MOS wszedl do 4ki to Nowik pewnie bylby rozpatrywany jako jeden z 3 atakujacych do nagrody (Lesko i Dydzik).
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Zabaczymy jutro w starciu z AZS jak poradza sobie skrzydlowi JW.
Gajek, Kucharczyk, Szczurowski-mocne skrzydla.

Nie wiem na ile zagraly tutaj wczorajsze 5 setow AKSu, ale to 4ty dzien, zmeczenie widac po zespolach i mocniej eksploatowanych zawodnikach.
Przyjecie pozytywne zblizone, wieksza roznica w perfekcyjnym na niekorzysc AKSu. No i w ataku tez duza, ale @Noworoczny nie sledzi tego dzialu.

W AKS sypacz nie rzucal sie w oczy na plus, ani na minus, libero slabszy od przeciwnikow, mi podobaja sie obaj rzeszowscy srodkowi. Dostali po 9 pilek do ataku, przy takim przyjeciu i 4 setach to chyba sporo, wiec sypacz staral sie odciazyc skrzydlowych.
W JW srodkowi: Kuts 13 atakow, Dudek 2, czyli sumarycznie mniej, pomimo lepszego przyjecia. Dudek jest w powolanych, zreszta przyjmujacy Szczurkowski tez, pozostali 2 skrzydlowi to 06.
Srodkowi Reski obaj z 06.
Mykola Kuts, srodkowy JW-dobre staty, swietnie w serwisie, ale to raczej przyszlosc ukrainskiej, niz polskiej siatkowki. Niemniej do 6ki turnieju powinien sie zalapac.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

No i po ptakach. AZS Czestochowa ma MP. AKS Rzeszow zwyciez w meczu o 3cie miejsce tez bez problemow.
Nagrody indywidualne MP Junior Młodszy – Kętrzyn 2023:

MVP: Łukasz Dydzik (Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa)
Najlepszy rozgrywający: Igor Czerwik (Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa)
Najlepszy atakujący: Łukasz Dydzik (Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa)
Najlepszy środkowy: Mykola Kuts (AT Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy przyjmujący: Oskar Trawka (AKS V LO Rzeszów)
Najlepszy libero: Jakub Jurczyk (AT Jastrzębski Węgiel)

Klasyfikacja końcowa MP Juniorów Młodszych – Kętrzyn 2023:

1.miejsce: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa
2.miejsce: AT Jastrzębski Węgiel
3.miejsce: AKS V LO Rzeszów
4.miejsce: Chemeko-System Gwardia Wrocław
5.miejsce: Enea Energetyk Poznań
6.miejsce: UMKS MOS Wola Warszawa
7.miejsce: Hemarpol Norwid Częstochowa
8.miejsce: KS Wifama Łódź


Mistrzostwa raczej pod znakiem dobrych atakujacych. Poza Dydzikiem w polowkach pokazal sie drugi atakujacy AZS- Golabek.
Do tego Lesko z Rzeszowa, oczywiscie Alek Nowik z MOSu. Madaj z Enei tez niezle.
Sypa czy libero nie oczarowali. Solidnosc.
Bez wielkich indywidualnosci na przyjeciu, bez przyjmujacych liderow, ciagnacych gre swoich druzyn.
Ci wyrozniajacy sie wszechstronnoscia sa niscy. Ci niezli w ataku i wyzsi slabo przyjmuja.
Moze Pacholski zasluzyl tez na jakies wyroznienie.

Patrzac na 6 powolanych na zgrupowanie rocznika 07 przyjmujacych to jest tam tylko 1 z bodajze 4 spalskich przyjmujacych.
Z powolanych moglismy obserwowac wszystkich do etapu polowek, 5 tez przez finaly.
Durski z Jedynki Poznan (podobnie jak starszy Deko z AZSu)- dobry, dynamiczny i wszechstronny ale niski.
Pobrotyn-niezle w przyjeciu, troche brak dynamiki, choc pokazal sie duzo lepiej niz w MP mlodzika
Trawka- polowki na slabym przyjeciu, finaly starannie ale poza ostatnim meczem impakt na gre druzyny sredni (oczekiwalam wiecej). Obstawiam, ze cos dolega, bo widziany w reprezentacji blyszczal.
Chrzanowski-bez wiekszych postepow, sporo bledow wlasnych; Lapszynski troche sie odbudowal po polowkach, ale wypadl slabiej niz w mlodziku, gdzie byl bezdyskusyjnym MVP.
Szczurowski-niezle generalnie, slabo w meczu o zloto, i tez nie jest jakis bardzo wysoki.

Czyli dalej sa spore nadzieje i mozliwosci, ale i pewne obawy. Czekamy na dalszy rozwoj bo to zawodnicy z 07, wiec maja jeszcze troche gry w kadecie i potem junior. Jest czas na rozwoj.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Kadetow 2022/2023

Post autor: Diomedea »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”