Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

Dzis koncowka cwiartek, wiec sytuacje awansu do polfinalow juz jasne. Wczoraj ekipy graly po 2 mecze, dzis pograja o miejsca.
Dosyc optymistycznie to wyglada (pisane na podstawie cwiartki warszawskiej). Widac dobry poziom wyszkolenia, mniej znane ekipy maja czesto troche nizszych graczy, nadrabiaja walecznoscia i technika (ataki pod gore, obicie bloku).
Niewiela bledow, plynne akcje. Ja zwykle malo ogladam mlodzika, i czasem bylo to trudne . Tutaj tego sie nie odczuwalam.

Sledzilam troche cwiartke warszawska, z ekipami MOSu I Trefla (obie awansuja).
Jest kilku graczy obiecujacych, moze byc kolejny dobry rocznik.
Trefl ma niezlego sypacza. I wydaje sie byc dosyc wysoki. Na prawym mlodszy brat powolywanego juz srodkowago, Potempa. Warunki fizyczne dobre.
Na srodku gra powolywany ze starszym rocznikiem Korona, ale moja uwage zwrocil drugi srodkowy, Skora (bodajze). Wysoki i dlugie lapy, i jak na wzrost fajnie skoordynowany i bardzo, bardzo ogarniety boiskowo. Widzialam ladne obrony w drugiej linii, przytomne wycofanie sie do przyjecia skrotow, czujnosc na siatce. Az sie zastanawiam, czy nie do przestawienia na przyjecie.
Wlazly nie wychodzi jeszcze w podstawowej ekipie. :)
O Mosie napisze pare slow pozniej.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

Post pod postem ale juz nie mam ochoty edytowac.
Wlasnie obejrzalam final tej warszawskiej cwiartki, gdzie Trefl doslownie zmiazdzyl MOS.
Obserwacje dotycza tego jednego meczu, wiec sa warte...??? Do potwierdzenia w polowkach, ktore MOS zagra.

Troche nie wiem jak to napisac. MOS ma problem. O ich skrzydlowych mozna ewentualnie napisac, ze maja potencjal, glownie wzrostowy, bo technicznie chyba tez Trefl ciut lepiej.
Natomiast imho jest problem z sypa i troche z libero. Moze trafilam na slabszy dzien tych zawodnikow, szczegolnie 1 sypacza.
Sytuacja jest taka: nominalny pierwszy jest niski i taki troche slabiutki fizycznie. Ma za to fajne, szybkie odbicie, jesli ma dograne i nie trzeba poslac pilki duzo dalej lub wyzej. Wychodza z tego (czasem) fajne quicki z niska parabola. Ja w meczu takich widzialam cale 2 (na lewe).
Nominalny drugi jest wysoki, skoczny, silny. Odbicie wolniejsz. Niezle gra z pola, imho proponuje ciekawszy rozklad ataku i generalnie wyglada na troche mniej zestresowanego. Zdaje sie, ze wchodzi dosyc czesto (ostatnio chyba jakies MVP bylo). Dokladnosc obu podobna.
Dzis zespol z drugim wygladal znacznie lepiej, przy grze w pierwszym secie tego nizszego, to byl zwykly gwalt, a nie mecz. Pomimo tego trener rowniez w drugim secie, w polowie (a bylo leb w leb) zdjal wyzszego sypacza (wpuszczony od koncowki 1szego) i na pare pilek dal pograc temu pierwszemu.
Obaj wygladaja na sfrustrowanych ta sytuacja, sadzac po zachowniach przy zmianach i w kwadracie.

Rozumiem, ze te szybkie palce sa intrygujace, ale imho spokojne moglby on pograc jako drugi i zobaczyloby sie, czy nastapi jakis skok wzrostu i rozwoj fizyczny.
Zespol na tym traci, bo tych quickow w meczu duzo nie ma, a niedorzuconych pilek z pola, dziurawego bloku, niemoznosci powalczenia w przepychance, czy zgaszenia przechodzacej itp jest wiecej. A juz wejscia na zagrywke tego zawodnika zupelnie nie rozumiem.
A za kilka miesiecy, po wakacjach, siatka zawisnie wyzej.

Losy MOSu beda mocno zalezec od drabinki i przeciwnikow, wielkich triumfow nie wroze.
Trefl mocny w calosci, sypacz i libero bardzo dobrzy, atakujacy z potencjalem, przyjmujacy tez wysocy i niezli. Nie powinni miec problemow w polowkach.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: zajczik »

Niestety transmisja mierna na fb, więc trudno mi się ustosunkować. Trefla troszkę znam. Sypacz Kuropatwa i Jan Pacholski przyszli z Bzury Ozorków. Mają już medal z zeszłego roku. Zwłaszcza Oliwier grał sporo. Olgierd Skóra przyszedł bodajże z Tomaszowa. Libero Marcel Schadach dobrze broni, nieźle przyjmuje- grał już w zeszłym roku sporo z rocznikiem 2007.Na środku Potempa a Korony nie zauważyłem. Podobnie nie widziałem Kamila Kurasa (kontuzja?)- zapamiętałem go jako świetnie serwującego. Typuje szanse na medal o ile nie będzie kontuzji jak w zeszłym roku gdy wypadł sypacz Falkowski był kłopot.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

Ja tam nie wiem, ale wg spikera to Potempa zagral na ataku. Poniewaz wiem, ze jest taki srodkowy, to uznalam, ze moze to mlodszy brat.
Zreszta srodkowy to Adam, a atakujacy Jakub. ???
Na srodku bylo 2 blondynow. :) .

Filmiki z wczoraj wiszace na Fb byly niezle, momentami sie obraz rozjezdzal, ale prezentacje byly ok, myslalam ze to moje lacze tak slabo dziala.
Niewazne-atakujacy zagral niezle. Kuropatwa bardzo dojrzale wybory, fajne kiwki, dobre tempo wystaw.
Trefl-zespol bez ewidentnych slabszych ogniw.
Czego nie mozna powiedziec o MOSie.
A z Czluchowa np ofensywny przyjmujacy z 16 wymiatal w ataku.

Jesli chodzi o nazwiska, to np w MOSie gra Gosciniak. Nie wiem czy rodzina. Gra tez na przyjeciu Pobrotyn, nawet podobny do tego z AZSu. Mlodszy brat?
A mlody Wlazly wyglada sympatycznie. Oby podrosl, obecnie na oko ponizej 190.

Jak inne cwiartki?
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Xenio »

01-04-2023 SMS Ostróda Energetyk Poznań 2:1 25:18, 21:25, 25:17,taki jest wynik na stronie siatki i taki wynik uwzględniono w ostatecznej tabeli turnieju w Ostródzie. Fakty są takie, że Poznań wygrał w III secie 17:15 i z kompletem zwycięstw powinien być pierwszy. Zastanawiam się kto popełnia takie błędy.
W Ostródzie dobry leworęczny atakujący, z dobrym blokiem i przyjmujący z 11. Świetny serwis, inteligentnie kiwał za wysoki warszawski blok, szybka ręka w ataku.
W drużynie warszawskiej wysokie skrzydła, które umiejętnie obsługiwał rozgrywający, wystawiał wysokie piłki do antenki a skrzydłowi kończyli nad blokiem. Blok warszawski często zatrzymywał ostródzkich atakujących.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: zajczik »

Xenio pisze: 2 kwie 2023, o 23:49 01-04-2023 SMS Ostróda Energetyk Poznań 2:1 25:18, 21:25, 25:17,taki jest wynik na stronie siatki i taki wynik uwzględniono w ostatecznej tabeli turnieju w Ostródzie. Fakty są takie, że Poznań wygrał w III secie 17:15 i z kompletem zwycięstw powinien być pierwszy. Zastanawiam się kto popełnia takie błędy.
W Ostródzie dobry leworęczny atakujący, z dobrym blokiem i przyjmujący z 11. Świetny serwis, inteligentnie kiwał za wysoki warszawski blok, szybka ręka w ataku.
W drużynie warszawskiej wysokie skrzydła, które umiejętnie obsługiwał rozgrywający, wystawiał wysokie piłki do antenki a skrzydłowi kończyli nad blokiem. Blok warszawski często zatrzymywał ostródzkich atakujących.
Błąd jest ale można go zgłosić. Inna sprawa, że sam związek organizował już 1/8 młodzika a nawet na swojej stronie nie ich nie zamieścił... SMS Ostróda widziałem i bliźniacy Bożejewicz fajnie przyjmują i bronią . Niestety nie rosną, więc w kadecie będzie trudniej się przebić. Atakujący Oskar Kasprowicz o ile o tego chodzi na pewno potencjał do rozwoju spory. Energetyk moim zdaniem słabszy niż rok temu. Mi wyróżniany czasami Igor Juskowiak się podobał. Obie ekipy mogą mieć kłopot z awansem do finału. Dużo zależy od losowania.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

Z opoznieniem wrzucam grupy z polowek
https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci ... lodziczekI juz po polowkach.

Przyznam-nie sledzilam.
Widze tylko, ze z grupy tomaszowskiej (najsilniejszej?) odpadl MOS, ktory znalazl sie na 4tym miejscu w grupie (3ci Tomaszow)
ugrali 1 seta.
Zas Trefl wyszedl z 1 miejsca w grupie, na dugim Tytani Bialystok-odpada AKS Rzeszow i MDK
Oto zespoly, ktore awansowaly, losowanie grup finalowych jutro.

Tomaszów Mazowiecki
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz

Poznań
Hemarpol Norwid Częstochowa
Enea Energetyk Poznań

Białystok
Trefl Gdańsk
Tytani Białystok

Olsztyn
AZS UWM Olsztyn
KS Metro Warszawa


Grupy finalowe
https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci ... mlodziczek

Grupa II wydaje sie trudniejsza, ale zobaczymy w praniu.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

https://mlodzicymmp.volleystation.com/fixtures/

Bardzo fajna transmisja. I wszystko widac i nie tnie i mozna odtworzyc z YT.

Obejrzalam JW :Metrem. W JW bardzo wysoki atakujacy z 12- Pawel Guzy. Jeszcze troche nieposkladany, ma juz 206cm, jest z 2008r. Mysli, nie zagina, radzi sobie z lewego w P1, cos bronil i uwaznie gra w asekuracji. Dolozyl blok.
W JW pozazdroscili sypaczy AmPd- ich sypacz to Gabriel Barbosa de Pinho. Zdaje sie ze miejscowy, od kindera w kazdym razie. Jeszcze tej brazylijskosci czy moze portugalskosci nie widac, ale sypie niezle :D
Podobnie jak vis a vis z Metra-Bruno Polak. Obaj niewysocy.
Niezli obaj libero. W Metrze wizualnie niezle przyjmujacy z 79


Reszty na razie nie widzialam, ze statystyk i skladow:
Trefl wygrywa z Enea. Juskowiak z Enei niezle, oby urosl.
W Treflu MVP sypacz, o ktorym pisalismy po cwiartkach. Na ataku Potempa. Maciek Korona przestawiony ze srodka na przyjecie i cyferki niezle.
Okresowo, czy na dluzej? Na przyjeciu wszedl na zmiane Arek Wlazy (za Pacholskiego)

Tytani Bialystok wygrywaja z Olsztynem. Na sypie dwaj bracia. Graja jak rozumiem na 2 sypaczy? IMHO to fajny uklad w mlodziku.

Nie wiem czy to nie jakis blad satatystyk, w zespole Bydgoszczy prawie polowe punktow zdobyl jeden zawodnik Grzegorz Miszewski.
Pewnie atakujacy, ale tam wszyscy sa oznaczenie jako midle blocker, zas na zdjeciu ekipy tegorocznego mlodzika ja widze Dulskiego. Na 50%, plus 2 asy; Do obserwacji.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

Po obejrzeniu Trefl:Enea.
Podtrzymuje twierdzenie ze Trefl jest kandydatem do zlota.
Swietny ten Kuropatwa i bardzo dobry libero-Schadach. IMHO obaj do wyroznien indywidualanych.
Korona potrzebuje czasu, jak ma grac jako przyjmujacy, ale zle to nie wygladalo. Potempa na ataku dosyc solidnie.
Fajne wejscie mlodego Wlazlego za niezlego Pacholskiego. W serwisie mial serie, w ataku fruwa (gra na 2ce), stara sie grac czujnie w asekuracji.
Moze byc bardzo ciekawy zawodnik, jakby jeszcze urosl (ma chyba 186) i dolozyl duzo pracy na elementami defensywnymi byloby super.

Juskowiak, atakujacy z Poznania tez sie dobrze zapowiada. Widzialami obrone, dobra korekcje nabiegu na sytuacyjnej, atak z lewego bez problemow.
Jesli podawany wzrost jest aktualny (podaja chyba 191) to tez potrzebuje urosnac do seniora. Ze swojego zespolu jest najwyzszy, ale to o niczym niie swiadczy. Potencjal spory i widac bardzo duze zaangazowanie.

Dzis wieczorem dwa ostatnie, mecze do obejrzenia.
Trefl:JW -must have.
Niestety-bardzo nierowny podzial grup. Grupa z Treflem, JW, Enea, i Metrem duzo mocniejsza. Obstawiam Trefl i JW jako wychodzace.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

Jednak Trefl z pierwszego miejsca i Enea lepszym od AT JW stosunkiem setow.
JW napsul jako jedyny troche krwi ekipie Trefla. Z kolei w Treflu sporo rotacji, mieli zreszta pewne wyjscie z I miejsca.
Do odnotowania w drugim meczu ladne defensywnie wejsce Wlazlego. Wszedl (tak jak i rano) za Pacholskiego, do pomocy w przyjeciu flota. Dobre przyjecie na palce, potem zreszta nastepne bardzo staranne dyszelkiem.

W Metrze sporo rotacji. Zawodnik z numerem 73, ktory pierwszedgo dnia gral jako libero, podobal mi sie jako dobrze odbierajacy, choc nietypowo wysoki jak na pozycje, dzis zagral na przyjeciu. Do przyjecia na libero wchodzil gracz z numerem 79, ktory spodobal mi sie w pierwszym dniu z powodu dynamicznego najscia do ataku (gral wtedy na przyjeciu).
Libero im sie wysypali, czy nowa koncepcja szkoleniowa?

A propos odmiennych od standartow koncepcji szkoleniowych: Enea zmierzy sie dzis z Tytanami Bialystaok, liderujacymi w grupie A.
Gre prowadza tam blizniacy Ciecwierz, grajacy na sypie z atakiem. Raz jeden, raz drugi stukaja sporo punktow. Dobrze sie oglada ich gre.
Obaj po 185 cm. Ciekawe jak potocza sie ich dalsze losy. Z reguly w kadecie juz malo ktory zespol gra 2 rozgrywajacymi.
Czy obaj zostana na sypie, ale rozdziela sie do roznych zespolow? A moze urosna na tyle by jeden zagral na przyjeciu?
No i pytanie, czy nie beda rywalizowac z Kuropatwa o tytul najlepszego rozgrywajacego? W zeszlym roky chyba dostal sypacz Korala, gdzie tez grali na 2.

Polfinaly oczywiscie po poludniu.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2023, o 20:42 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: zajczik »

Tytani w finale. Siatkówka sport drużynowy. Bracia Ciećwierz na pewno warto śledzić rozwój. Ja pragnę zwrócić uwagę na Kubę Mrozka. Świetna gra obronna, niezła zagrywka i efektywność ataku a był mocno eksploatowany. Energetyk odpalił na razie na jeden mecz z JW, więc sprawa brązowego medalu otwarta.
https://mlodzicymmp.volleystation.com/players/2115734/
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

Pomarudze jak zwykle. Mroz fajny, ale NISKII.
Od kilku lat ci naj sa niscy. Lapa z zeszlorocznego kadeta i Drozdz z tegorocznego juniora troche sie wybijaja.

Trefl i Enea wygrywaja i zespolami z grupy A po 2:0.
Tym samym Trefl- zloto, srebro dla walecznych Tytanow Bialystok i braz dla Enei.

Jeszcze nie widzialam nagrod indywidualnych.

Na srodku na pewno wyroznial sie Olgierd Skora z Trefla. Dyskretny dosyc, ale bardzo dobrze ogarniety we wszystkich elementach. Na serwisie mial seryjke czy 2, bronil, cofal sie do przyjecia skrotow. Pod siatka fajnie asekuruje, dobrze dogrywa. Nawet szarzujacy i zabierajacy pilki przyjmujacym libero Trefla nie odwazyl mu sie wejsc w droge przy wystawie.

Korona rozkrecal sie w czasie turnieju. To swiezutkie przestawienie i widac pewne braki techniczne.
Pacholski, ktory wydawal mi sie przecietny, w polfinale zagral seta idealnego. Wchodzilo mu wszystko, pokazal nie tylko dynamike ale i widzenie ustawienia obroncow, dokrecal nadgarstkiem, wchodzily tez ekstremalne skosy; I na poczatku 2seta, po 2 bledach ww ataku zmieniony przez Wlazlego.
Pacholski to ma trudne zycie.

Kto bedzie wyrozniony na przyjeciu? Mrozek? Czy ktos z Trefla?
Atak-Potempa czy Juskowiak?
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: zajczik »

Nagrody indywidualne
MVP Maciej Korona (Trefl Gdańsk S.A.)
Najlepszy rozgrywający Oliwier Kuropatwa (Trefl Gdańsk S.A.)
Atakujący Igor Juskowiak (Enea Energetyk Poznań)
Środkowy Olgierd Skóra (Trefl Gdańsk S.A.)
Przyjmujący Jakub Mrozek Tytani Białystok)
Libero Marcel Schadach (Trefl Gdańsk S.A.)
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Jacek »

Aż głupio ale do tego turnieju nie miałem pojęcia o istnieniu klubu Tytani Białystok. Biję się w piersi. Fajnie, że komuś się chce. Warto dodać, że nie tak dawno powstał kolejny klub, Orły Białystok. Pomysłodawcą i założycielem jest Mateusz Sacharewicz. Na dzień dzisiejszy jednak najprężniej działa BAS.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

Bardzo sympatyczne wywiady po zakonczeniu.
Napawa optymizmem postawa trenerow. Czapki z glow.
https://www.youtube.com/watch?v=HwPX8QcP9bE
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: zajczik »

Mrozek niski ale w przeciwieństwie do braci Ciećwierz na odbywających się TNO powołanie na konsultacje w Spale dostał ;)
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

zajczik pisze: 6 maja 2023, o 19:37 Mrozek niski ale w przeciwieństwie do braci Ciećwierz na odbywających się TNO powołanie na konsultacje w Spale dostał ;)
No bo jest i dobry technicznie i czytajacy gre i skoordynowany i dynamiczny. Jak Brzostowicz ;) .
Jest bardzo dobry i kadrom mlodziezowym moze pomoc. Co najmniej w poczatkowych etapach. W koncu 2003 niskimi zawodnikami zdobyl MS juz w juniorze i pare medali wczesniej.

Ale ja patrze raczej pod katem szans na dobre granie seniorskie i kadre seniorska, gdzie bedzie straszna posucha na tej pozycji.
A z mistrzow z 2003 zaden skrzydlowy nie przebil sie do regularnych wystepow nawet w I lidze.
Jesli chodzi o seniorskie ligowe granie to bardzo skoczy Pawel Rusin ma 182 cm wzrostu i 345 zasiegu.
Mrozkowi podaja 181 i 308 zasiegu. Wiec seniorska przyszlosc w duzej mierze zalezy od tego ile urosnie. W koncu to mlodzik, wiec rosnac bedzie ( i wzmacniac miesnie i zasieg rowniez). Czy wystarczajaco? Oby.

Widac nie potrafia wybrac jednego Ciecwierza :D z 2 blizniakow. No i Kuropatwa raczej poza konkurencja. Zreszta jesli chodzi o kadry miedzynarodowe to 08 jest uzupelnieniem do 07, a w 07 sypaczy na kadre chyba ze 3 juz jest. Choc IMHO Kuropatwa moze byc lepszy od wszystkich rozgrywajacych z 07.
Spala w rocznikach uzupelniajacych to mysli glownie na zasadzie uzupelniania wakatow na pozycjach.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: zajczik »

Pojawiła się analiza tegorocznych MP przygotowana przez Marysie Heppner.
https://volleyvalley.pl/?p=695
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Polski Młodzików 2023

Post autor: Diomedea »

Kuba Mrozek owszem w SWpale. Ale jako libero. Z tego co widzialam gra ze Spala III.
A Korona jednak na przyjeciu. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”